Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vardar


Vardar
tag

Szia!

Tök jó cikk lett, grat a figurákhoz! :D Esetleg több képet is feltehettél volna, hogy hogy néznek ki a keretben a figurák, hogy vágod ki őket, összeszerelés festés fázisai, de majd max a következő szettnél :P

Két hozzáfűznivalóm lenne, mindkettő személyes vélemény: Az általad linkelt warhammer wiki helyett én inkább a lexicanum-ot javaslom, megbízhatóbbak rajta az információk. [link]

A másik, pedig nem is feltétlenül a cikkhez kapcsolódik, de én a Tuantól egy könyvet vettem, a Ravenor első részét és annyira felidegesítettem (moderált kifejezés) magam a fordításon, hogy nem voltam/vagyok hajlandó több könyvet venni tőlük. A Szukits sokkal jobb fordításokat csinált szerintem, bár azért ott is rezgett a léc, amikor a Fulgrimban az Iron Hands a könyv felétől Vas Öklök, előtte meg Vas Kezek.... De pl csak a te cikkedben is látszik, hogy mindent sikerül magyarra fordítani, kivéve az Indomitust, mert az izé... na, hát azt pont nem. Engem nagyon bosszant, amikor félig lefordítva hagynak valamit, most ha Göncz Árpád is így fordítja a Gyűrűk Urát, akkor Szarumán Isengardban lakik vagy mi? Azért érdekel mások véleménye, akik mint a Szukits, mind a Tuan korszak alatt olvastak, hogy miként vélekednek erről.

(Nota bene, amikor a könyvesboltban belelapoztam egy Halo könyvbe és Master Chief Főnöknek lett fordítva, na akkor tettem vissza illedelmesen a helyére a kötetet)

[ Szerkesztve ]

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Hoi!

A cikkhez gratula, de ha építő jellegű kritikát elfogadsz, akkor párat adnék. ;)

1.: Itt is akad Warhammer 40.000 topic.
2.: Még anno ama topic első hozzászólásában összefoglaltam a világ hátterét picit bővebben.
3.: Erre pedig egy kis összefoglaló a kiadott játékverziókról a VII. kiadásig.
4.: Tudom izlések és pofonok, de én mindenképpen megemlíteném Ian Watson novelláit (Inkvizítor, Űrgárdista, Harlekin, Káoszgyermek és két rövid novella), persze erről is megoszlanak a vélemények, de nagy általánosságban ezeket tartják a legjobb Wh40k könyveknek.

A sereghez sok sikert és kitartást a festéhez! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

A Star Wars fő eseménye és trilógián keresztül áthidaló fő cselekménye egy bolygó felrobbantása.
Ez a WH40K-ban egy kedd délelőtt.

(#4) Tyrel


Tyrel
őstag

Jókor jött, épp tűkön ülve várom a Battlefleet 2-t... :U

Turenkarn

(#5) Carlytoo válasza D1Rect (#3) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

:C :C :C

Imádom a WH40k világát. Viszont én vagyok az asztali táblás játék híve. Inkább csak PC-s játékok, illetve temérdek mennyiségű könyv, ami a kezeim közé került. Nem bírom letenni. Volt sokszor, hogy másfél nap alatt olvastam el könyveket, mert annyira érdekelt a vége. Persze itt nem többet másfél nap alatt, hanem csak egyet, de többször előfordult. :D

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#6) HUmenetke


HUmenetke
tag

Köszönöm az építő jellegű kritikákat! Eddig angolul olvastam könyveket, ezért körülbelül bármelyik fordítás eszméletlenül bántja a fülem :B (Fehér Sebhelyek wtf) Azért nem tudtam több képet feltölteni, mert kicsit sietősre vettem sajnos a dolgot.

(#7) HUmenetke válasza Cifu (#2) üzenetére


HUmenetke
tag

Természetesen Ian Watson könyvei klasszikusak (habár azt hiszem már apokrif könyveknek számítanak, elvileg Rogal Dorn-nal kapcsolatban nem stimmelt minden a későbbiekben) Azért nem említettem most őket, mert mindenképp a jelenlegi állapotot akartam megmutatni.

(#8) Carlytoo válasza HUmenetke (#7) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Mi nem stimmelt az Imperial Fists primarchájával kapcsolatban?

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#9) HUmenetke válasza Carlytoo (#8) üzenetére


HUmenetke
tag

Ha jól emlékszem, a Space Marine-ban Dornnak csupán az ökle maradt meg, amiben benne van a rendház összes eddigi vezetőjének neve, így kb. lehetetlen lenne a primarchát visszahozni a halálból. Későbbi könyvekben azonban már Dorn teste egészében nincs meg, így lehetővé vált egy Guillimanhoz hasonló visszatérés. (De ebben most nem vagyok 100%, nem volt időm utána nézni, csak saját kútfőből írtam)

(#10) Cifu válasza HUmenetke (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Games Workshop az elmúlt bő 10-15 évben úgy kezdte el felrúgni a régi lore-t, hogy az ilyenek már fel sem tűnnek.

A gond az, hogy a világ az első időkben, úgy a 3., talán 4. kiadásig elég konzekvens volt, sok-sok ködös részlet volt benne, de nem volt tele plot-hole-okkal. A Horus Heresy-re például külön táblás játék is épült, de a háttér két oldalban el volt intézve. És mindenki elégedett volt vele így.

Rick Priestley, Andy Chambers (megj.: ők ketten már nincsenek a GW-nél, leléptek), meg Jervis Johnson voltak azok, akik az első időkben pátyolgatták a világot. Ebben az érában sok dolog teljesen másképpen nézett ki, a Birodalom is kevésbé harcolt saját magával, az Eldák is sokkal inkább haldokoltak, az Űrorkok sem voltak annyira nagyon leegyszerűsítve, mint most. Ésszerűbb, egyszerűbb volt minden.

Aztán elkezdtek probélmák lenni a Lore-al. Nem tudtak semmit kezdeni a Squat-okkal? No problemo, a Tyranidák elsöprik a világaikat. Azóta se tudták ezt a történetszálat kezelni.

Hopp, ha már Tyranidák, anno a 90-es években a GW legnagyobb dobása a Hive Fleet játékok voltak (a világ minden részén lejátszották a Tyranida Hive Fleet-ek rajzását, és ez lett a hivatalos Lore), ahol a Tyranidák brutális károkat okoztak a Birodalomnak, gyakorlatilag a Déli Szegmensnek egy jó részét learatták, amit a mostani tudásunk szerint "visszanyerni" nem nagyon lehet, csak elpusztítani. Hol van most ez az esemény? Sehol. Nincs sehol kifejtve, hogy mi történik a Déli Szegmensben, milyen világok pusztultak el, vagy éppen vészelték át a Tyranida sáskajárást, nincs szó arról, hogy mi a kukutyin is történt, miután a Tyranida Fleet-eket sikeresen megállították. Semmi.

Másik lore "csoda" a Space Wolf-okkal kapcsolatosan ugyebár többször előkerült az, hogy "A Fenrisen nincsenek farkasok" (there are no wolves on fenris). Ezt a HH-ban ejtették el először (A Thousand sons), és azóta is ismételgetik, de kifejteni nem fejtik ki. Azt még hozzátették, hogy sose voltak farkasok a Fenris-en. A legáltalánosabb magyarázat az, hogy a Space Wolf-ok alakulnak át farkasokká.

Ütközési pont 1.: Ez teljesen új lore, a 4th edition Wh40k-ig sehol sem említették. A 2nd Edition SW Codexben még egy betű nincs erről.

Ütközési pont 2.: Az akkori és a mostani lore szerint is Leman Russ-t egy Thunderwolf nevelte fel. Vagyis bizony voltak ott farkasok eredetileg is. Sőt mi több, Freki és Geri, Russ két farkasa is Thunderwolf, velük együtt nőtt fel (úgy is mondhatjuk, hogy közös anya nevelte őket, "testvérek").

Ütközési pont 3.: A Space Wolf Codex egyik alapvető vonása, hogy a beavatási szertartásként le kell vadászni egy Fenris-i farkast (Fenrisian Wolf), az igazán nagy férfiak egyenesen a Thunderwolf-ra (ezt inkább nem magyarítanám ) vadásztak. Namost ez esetben a saját elfajzott testvéreikre vadásznak? Ez még Űrfarkas mércével is meredek lenne...

Ez pedig megint csak egy kiragadott példa. Tele van olyan "új" lore-al a Wh40k, amik szöges ellentétben állnak a korábbi lore-al, de még nagyobb gáz, hogy nem egyszer saját magukkal is ellentmondásba keverednek.

Emiatt én úgy vélem, hogy kb. a 4nd Edition-ig konzekvens a Warhammer 40k világa. Utána elkezd szétesni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) HUmenetke válasza Cifu (#10) üzenetére


HUmenetke
tag

Szerintem egy ekkora világnál, ami már a sokadik kiadását éli meg, szinte elkerülhetetlen ez a rengeteg logikai bukfenc :( Nyilván a GW is pénzt szeretne csinálni, szerintem ezért láthatunk majd olyan primarkákat feltámadni, akik elvileg 100%-ig meghaltak (gondolok itt Sanguiniusra főleg, elég nagy közönség kedvenc), ezzel mégjobban szét fog esni a lore, kicsit maguknak fogják gyártani a plot hole-okat, de remélem nem lesz igazam.

(#12) Vardar


Vardar
tag

Sanguinius visszatérése nem lenne annyira vészes, hiszen a HH szerint a Császár megszerezte a démon gyártás tudását és mindenki primarcha egy démon, a Császár lelkének egy szelete. Démont ölni meg ugyebár elég nehéz, kell hozzá az igazi neve, meg minden egyéb nyalánkság, szóval az immatériumban nyugodtan elkolbászolhat Ferrus és Sanguinius. De egyébként tényleg elég nagy plothole-ok vannak és logikai ellentmondások, pl viszonylag friss, hogy Belisariust, hogy a fenébe nem húzzák karóba a Marson, az számomra örök rejtély. Lesz még itt polgárháború Papa Smurf ide vagy oda.

(#13) Carlytoo válasza HUmenetke (#11) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ugye azt tudjuk, hogy a Haemonculus-ok bárkit fel tudnak a lore szerint támasztani. Ez a " Lelkekre Szomjazó" elleni ellenszerük. A mestervilági eldáknak, pedig a soulstone. Véleményem szerint a Dark Imperium közvetlen előzmény sztorija a feltámasztásról egy akkora katyvasz, hogy majdnem az elvesztettem az Istencsászárba vetett hitemet. Viszont, ha már WH40K, akkor tud valaki valamit a Lost Primarchs részről? Ugye itt a II. és XI. légióra gondolok. Damnatio Memoriae lett a sorsuk a primarchájukkal együtt. Mit is csináltak ők? Hol tudnék ennek utána járni?

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#14) HUmenetke válasza Carlytoo (#13) üzenetére


HUmenetke
tag

Egy időben engem is foglalkoztatott ez a téma, de nem nagyon találtam semmii hihetőt.. Egyesek szerint valami közük lehetett a Káoszhoz, talán valamilyen módon megszállta őket, nem tudom. Hallottam olyanról is, miszerint az egyik légiót szinte 1:1-ben beolvasztották más légiókba, főleg az Ultramarínok/Ultragárdisták (ez is borzalmasan hangzik magyarul) kaptak belőlük, ezzel (is) magyarázható a létszámbeli fölényük a többi légióhoz képest.

(#15) shiftythefox


shiftythefox
csendes tag

Klassz informatív cikk lett. Én csak festek, de azt veszettül,játszani sajnos majd egy másik életben. Amikor tervezhetőbb lesz a szabadidőm. Bátran ajánlom a hobbit mindenkinek.

Viszont a Games Workshopnak sosem bovsátom meg a primaris-okat. Gyönyörű, részletes figurák, de a loreba egy ku...a nagyot rúgtak vele.

--------------------------------------------------------- "One sword keeps another in the sheath."

(#16) Cifu


Cifu
nagyúr

@Carlytoo: Viszont, ha már WH40K, akkor tud valaki valamit a Lost Primarchs részről? Ugye itt a II. és XI. légióra gondolok. Damnatio Memoriae lett a sorsuk a primarchájukkal együtt. Mit is csináltak ők? Hol tudnék ennek utána járni?

Kíméld meg magad az időpazarlástól: nincs gyakorlatilag valódi lore azon túl, hogy valami miatt törölve lett még az emlékük is mindenhonnan. A hogyan és miért nincs kidolgozva, ráadásul ellentmondásos is, például hajdan arról volt szó, hogy a Horus Heresy kezdetén még megvolt a II. és XI. légió.

A Lexicanum-on egyébként ki van gyűjtve, ami elvben tudható róluk.

@HUmenetke: Hallottam olyanról is, miszerint az egyik légiót szinte 1:1-ben beolvasztották más légiókba, főleg az Ultramarínok/Ultragárdisták (ez is borzalmasan hangzik magyarul) kaptak belőlük, ezzel (is) magyarázható a létszámbeli fölényük a többi légióhoz képest.

Ez csak egy fan-made magyarázat-szerűség. Minden alap nélkül.

@shiftythefox: Viszont a Games Workshopnak sosem bovsátom meg a primaris-okat. Gyönyörű, részletes figurák, de a loreba egy ku...a nagyot rúgtak vele.

A GW élvezettel rugdalja a Lore-t már évtizedek óta. Őket az ilyen apróságok nem zavarják. Annyira nem, hogy miután a rajongók szétszedték például az újabb Codex-ek szerzőit a balance és a lore-rape miatt, a 8. kiadásnál nemes egyszerűséggel nem írnak szerzőket a Codex-ekbe.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) HUmenetke


HUmenetke
tag

Nyilván ez nekik már csak 100% üzlet

(#18) shiftythefox válasza Cifu (#16) üzenetére


shiftythefox
csendes tag

Én elengedem, szépen építgetem a kis farkasseregem, van rá esély, hogy sosem látnak asztalt, de zavar ha nem egységes valami. Nyilván kellett egy kis design frissítés, csak tudnám akkor miért nem úgy oldották meg, hogy Mark X, ami nagyobb. Szevasztok. Az viszont tetszik amit a wulfenekkel csináltak, iszonyat jó a box,itt várnam a sorukra az asztalon.

--------------------------------------------------------- "One sword keeps another in the sheath."

(#19) Kalwa


Kalwa
tag

Farkas és Manó sorozatát ajánlom, ahol a 40k világáról magyar nyelven informálódhattok:

[Hammer Times Lexicanum]

[A srácok új csatornája, itt viszik tovább a Lexicanum sorozatot]

Rengeteg munka és igényes előadás, szerintem megérnek egy feliratkozást. :R

(#20) HUmenetke válasza Kalwa (#19) üzenetére


HUmenetke
tag

Köszi, remek oldal! :R :R

(#21) Diabolis


Diabolis
tag

Engem a W40k az Inkvizítor sorozattal fogott meg. Ellenben az Űrgárdistákról szóló sztorik nem jönnek be. Szuperemberek, akik lenézik azokat akiket védeniük kell? Ne már.... A HH-éra pedig nekem túl kusza.

Viszont az Abnett-féle Gaunt Szellemei könyvek mocskosul jók, azokból továbbra is alig várom a folytatásokat.
A PC játékokat időnként próbálom, de valahogy nem tudnak megfogni. A táblás játékot pedig hiába nézem, nézem, és nézem, meredt szemekkel... De akkor is drága :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#22) kenand


kenand
veterán

Mi csak könyvben olvassuk :) Gaunt szellemei a csúcs, se a többi sem rossz (Horus Heresy stb)
Szukits kezében szebb kiadások jelentek meg egyébként, kár, hogy őket "letiltották"

(#23) kenand válasza Cifu (#2) üzenetére


kenand
veterán

Tényleg ízlések és pofonok Ian Watson novelláit alig bírtam elolvasni, nekem nem jött be. Gaunt Ghost az etalon számomra, az elő 5 Horus Heresy sem rossz és egész tűrhető a játék alapján íródott Dawn of War is.
Dan Abnett egyéb W40k könyvei is jók.

[ Szerkesztve ]

(#24) HUmenetke válasza kenand (#23) üzenetére


HUmenetke
tag

Szerintem a Dawn of War egyenesen undormány a többi könyvhöz képest (erre akkor jöttem rá, amikor a DoW után elolvastam Ian Watson műveit)

(#25) kenand válasza HUmenetke (#24) üzenetére


kenand
veterán

Tény, hogy igazi rajongóknak nem komoly mű (első volt amit olvastam) de Ian Watson műve teljesen agyament volt nekem. Dan Abnett Eisenhorn és Ravenor trilógia viszont megint bejött.

(#26) HUmenetke válasza kenand (#25) üzenetére


HUmenetke
tag

Dan Abnett szerintem is az egyik legtehetségesebb író ebben a témában. A HH könyvek is zseniálisak, eddigi csúcs nekem a Fulgrim Graham McNeilltől. Egyszerűen teljesen magával ragadott, ahogy megírta a karaktereket, nem tudtam letenni

(#27) Diabolis válasza kenand (#22) üzenetére


Diabolis
tag

Én annyira nem bánom azt a letiltást. 3000 a könyv, 1500 a posta? Nanemár... Tuanékhoz pedig csak beugrasz és kész.
A szépségben viszont igazad van, az új Gaunt könyv pont baromira nem illik a többi mellé a polcon... :(

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#28) kenand válasza Diabolis (#27) üzenetére


kenand
veterán

Mivel vidéki suttyó vagyok én se Bp-re se Szegedre nem ugrok be könyvért.( 10000 Ft felett ingyen van a posta A Szukitsnál és 30-40%-os előrendelési kedvezmény van, mindig összegyűjtöm (több témában olvasok azért, SW , Alien stb, Tronok harca, Térség sorozat is jöhet) Az első 5 Szukis kiadású Horus Heresy is sokkal igényesebb, mint a Tuan, ráadásul ahelyett hogy folytatták volna a HH-t, kiadták az első 5 -Szukitsnál már megjelentet újra.....

(#29) csibe1 válasza kenand (#22) üzenetére


csibe1
addikt

Szukits W40k könyvek

Nem úgy tűnik, hogy letiltották őket.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#30) kenand válasza csibe1 (#29) üzenetére


kenand
veterán

A saját kiadásút igen (sajnos, pedig igényesebbek voltak, HH első 5, Gaunt Szellemei stb) de a Tuan könyveit s árulják elővételben 30-40% kedvezménnyel. Gyakorlatilag csak a Szukitsnál veszek könyvet...( átlaghoz képest biztosan sokat)

(#31) csibe1 válasza kenand (#30) üzenetére


csibe1
addikt

Értem. A könyveknél nincs ott, hogy saját vagy más kiadó könyvei.
A Horus Heresy, Gaunt szellemei könyveket én is olvastam; többször is.
Most már a Gaunt könyvek is átkerültek másik kiadóhoz?
Azt mondjuk nem értem mi nem tetszett a Szukitsnál, hogy elvették tőlük a kiadási jogot, más meg adhat ki itthon W40k könyveket.
Tudsz erről esetleg valami bővebbet?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#32) kenand válasza csibe1 (#31) üzenetére


kenand
veterán

A Black library bekattant és elvette sok idegen nyelvű kiadó- többek között a Szukits- jogát, egy ideig nem is tudott megjelenni magyar nyelven Warhammer 40k könyv. Aztán talán megenyhültek és a Tuan elintézte, hogy ő lehessen a magyar kiadó és így a Black Library könyveit ő adja ki hazánkban, Szukits már csak árulja (korábban ő volt a kiadó is és szebbek voltak a kiadások)

(#33) kenand


kenand
veterán

Sajna a Gaunt Gosht-nál Dan Abnett van belassulva, Warmaster is több évet csúszott, Horus Heresy viszont még jó pár évig jöhet a Tuantól (ha folytatják) febr. elején jön a 11 és 12 (angolul 30 felett van a megjelent kötetek száma)

(#34) csibe1 válasza kenand (#32) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi, érdekes csapat ez a Black Library.
Nem tudom mi volt nekik a biznisz a jogok megvonásában.
A Gaunt könyveket a 13-ik részig olvastam, majd apránként beszerzem a többit is.
Ahogy a Szukits oldalán ha jól láttam akkor egy új Gaunt regény van (A hadúr); a Horus Heresy és a Ravenor sorozatból is jött új rész.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#35) kenand válasza csibe1 (#34) üzenetére


kenand
veterán

Én is vadásztam a Gaunt regényeket, de nem sikerült mindet beszerezni (néhány csak e-bookban van meg)
Igen a Hadúr új, egy éve jelent meg angolul (több év csúszás után) fiamnak előrendelésben jött angolul a Bookdepository.co.uk-ról.

[ Szerkesztve ]

(#36) ripla válasza kenand (#32) üzenetére


ripla
őstag

Nem értek egyet. Nekem megvan a teljes Gaunt sor (is) a Szukitstól, mindegyik könyv hemzseg a helyesírási hibáktól, de így átlag 2-3 oldalanként.
A másik problémám, hogy a belső lapok olyanok, mintha kartonpapírból lennének.
A Tuan sokkal minőségibb könyveket tesz le az asztalra, a Szukits által kiadott Horus Heresy sort is inkább eladtam (azt az 5 darabot), csak hogy utána egységesen megvehessem a Tuantól.

[ Szerkesztve ]

(#37) kenand válasza ripla (#36) üzenetére


kenand
veterán

Ízlések és pofonok...

(#38) kenand


kenand
veterán

Elgépelés /helyesírási hiba kevésbé zavar. Szebb, keményebb borító, jobb kötés, és a nagyobb-jobban olvasható betűméret jobban bejön nekem, de lényegtelen, úgy sem lesz Szukits kiadás többet...

(#39) Vardar


Vardar
tag

Abnettet én nem szoktam piedesztálra emelni, mert elég gyakran elég fordul, hogy az izgalmasan végigvezetett könyv végén, hirtelen elengedi a kormányt és valami deus ex machina módon egy orbitális baromsággal ér véget a könyv. A Nekropolisz, a Becsület őre stb. mind ilyen volt.

(#40) csibe1 válasza kenand (#35) üzenetére


csibe1
addikt

Közben én is beszereztem ebookban a sorozatot (telefonon is tudom olvasni ha várni kell valahol), és az összes W40k könyvet, de A hadúr még nincs meg.
Láttam jópár új W40k könyvet a Szukits oldalán (azt hiszem a Horus Heresy folytatása), majd valamikor átböngészem az újakat tüzetesebben.

Mit találtam: :D
Warhammer 40k cuccok

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#41) kenand válasza csibe1 (#40) üzenetére


kenand
veterán

Magyar HH 12-nél tart.
E bookra legjobb hely a canadhun.com lelkes csapat van, de az a szabály - üzlet rontás elkerülése végett- hogy a könyv megjelenése után 6 hónappal később készül el az e book. (ezért nincs még Hadúr (Warmaster) Gaunt Ghost sorozatból magyar nyelven...)

Dan Abnett sem hiba mentes, nem minden Gaunt könyv 100%-os, de akkor az egészet tekintve nagyon jó. Warmastertől - több év várakozás után - én is többet vártam...

De most láttam angolul már olvashatod is a 15-öst!!!!!

(#42) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

GOD EMPEROR

:DD :DD :DD :DD :D

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#43) kenand


kenand
veterán

Friss ér ropogós Gaunt' s Ghost 15: Anarch febr 5-én jelent meg, book. depository.co.uk már el is küldte

Szép, igényes kemény kötés:

[ Szerkesztve ]

(#44) ripla válasza kenand (#43) üzenetére


ripla
őstag

Akkor hamarosan várható a Tuantól is a hazai kaidás. :)

(#45) kenand válasza ripla (#44) üzenetére


kenand
veterán

Én is remélem, ez a fiamé, neki nem gond 2-3- óra alatt elolvasni eredeti nyelven , nekem könnyebb magyarul, de ha nem jelenik meg hamarosan, belevágok ebbe....

Tuan kiadás nem lesz ilyen szép, az biztos...

(#46) ripla válasza kenand (#45) üzenetére


ripla
őstag

A borító ugyanez lesz, már csak a jogok miatt is, a kötet meg a szokásos puhatáblás, bár engem nem zavar. :)

(#47) kenand válasza ripla (#46) üzenetére


kenand
veterán

Papír is gyengébb, és a betű méret is kisebb -sajna engem már zavar, elértem azt a kort...

(#48) csibe1 válasza kenand (#47) üzenetére


csibe1
addikt

Igen, egy idő után nincs kedve bogarászni az embernek, főleg éjjel.
Ezért is tetszik az ebook. Bármikor beállíthatom a betű méretét, típusát, átteszem éjszakai módba stb. aztán nincs vele gond. :)
Kiváncsi leszek mikor jelenik meg itthon.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#49) kenand válasza csibe1 (#48) üzenetére


kenand
veterán

Sok mindent én is táblán olvasok, este egyszerűbb, strandon, viszont még árnyékban is jobb a papír...
Fiam a 35 Angol Horus Heresy-t is táblán olvasta, nem vettük meg őket papír alakban...kedvencem a www.canadahun.com , de a kedvenceinket azért inkább megvesszük, jól mutatnak a polcon is...

(#50) csibe1 válasza kenand (#49) üzenetére


csibe1
addikt

Anno teljesen véletlenül botlottam bele az ebookba, akkor még csak prc meg talán mobi formátumban voltak elérhetőek a könyvek. Az epub az később jött, azzal jó ideig nem is foglalkoztam.
PC-n kezdtem olvasni aztán vettem pár használt PDA-t, ha volt időm akkor melóhelyen vagy buszon is tudtam folytatni a könyvet.
Később apránként meglett elég sok könyv ami ott figyelt a polcon.
Ian ​Watson teljes Warhammer 40000 univerzuma elég húzós, nem csak olvasmányként, de cipelni is.
Ezt a könyvet teljesen véletlenül találtam egy vidéki könyvesboltban. :D
Mostanában inkább az ebookot részesítem előnyben, mert sajnos nem igazán van hely a könyveknek;
otthon sem meg utazásnál is egyszerűbb.
Néhol meg furcsán néznek ha könyvet visz magával az ember.
Így meg a telefonon magammal tudom vinni az összes kedvenc könyvemet. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#51) kenand


kenand
veterán

Sajna ez sem jelent meg kis hazánkban, pedig az első három jó kis könyvsorozat
(fiamnak megvettem)

(#52) ripla válasza kenand (#51) üzenetére


ripla
őstag

Idővel valószínű meg fog, ne aggódj, a Tuan egészen jól hozza a címeket.
Mától pl. ez kapható náluk, Ciaphas Cain - A Császárért. :)

(#53) kenand válasza ripla (#52) üzenetére


kenand
veterán

Köszönöm,a hírt, meg is rendeltem. (valami mással, így majd egy hónap múlva lesz nálam, de nem gond, van mit olvasnom most)

(#54) Düsseldorf válasza kenand (#23) üzenetére


Düsseldorf
tag

A Gaunt sorozat jól meg van írva, ez tény, de nem más mint egy WH 40k környezetbe helyezett második világháborús harcorientált regény.
Szerintem Abnett elolvasott pár jobb McLean, Leon Uris, sven Hassel stb. könyvet, gondolta hogy nem kell a spanyolviaszt feltalálni, az idő pedig pénz, a Wh 40k rajongók úgysem ismerik ezeket, igy csinált kötetenként egy jó kis konfliktust, a helységneveket és a fegyvereket kicserélte, a nácik helyett kultisták, démonok sötét eldákat tett be, és ennyi, az írási idő 70%-át már meg is spórolta.
Abból a szempontból meg élvezetesebb is egy 2. Vh-s regény, hogy abban nem idegesít, hogy 41444-ben mi a francért gépsített lövészek és porbafingó bakák küzdenek, időnként a 20. századi alatti (technikai) szinten.

(#55) ripla válasza Düsseldorf (#54) üzenetére


ripla
őstag

Ha mélyebben belemászol a WH40K univerzumba, akkor láthatod, hogy azért így küzdenek, mert a régi tudás elveszett az idők folyamán, és ami maradt, azt csak az Adeptus Mechanicus techpapjai ismerik.
Ebben az univerzumban minden meg van magyarázva ne aggódj, nem igazán fordul elő, hogy plothole-ba botlik az ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#56) Diabolis válasza Düsseldorf (#54) üzenetére


Diabolis
tag

Én pont ismerek párat az általad felsoroltakból, ettől függetlenül igenis élvezem Abnett Gaunt regényeit, sokkal jobban mint az Űrgárdista sztorikat bármelyik író tollából.
Az űrgárdisták öntudata nem mint ha nem hasonlítana a náci "árja faj" ideológiájára :D

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#57) Düsseldorf válasza ripla (#55) üzenetére


Düsseldorf
tag

már Watson Inkvizitorját is hazai első kiadáskor olvastam, szóval nálad feltehetőleg nem ismerem kevésbé a világot :)
de ha nem, akkor is ezzel együtt nevetségesek a GG sorozat általam kifogásolt részei, uis. a technológia egy része veszett csak el, ami megmaradt és működik valamint használják is (mondjuk más regényekben, világleírásokban, kodexekben), az is elég lenne arra, hogy ne idegesítsen az, hogy nem nem egyszer a 2. VH-s szintnél alacsonyabb technologiát és módszereket használjanak.
meg legyünk már kicsit realisták, ha léteznek 20, sőt több emeletes ház nagyságú elmevezérelt titánok, a kontinentális lemezeket átütő ciklontorpedók és földrengésbombák, kiborgizált harci szervitorok, személyi és űrhajókat megvédeni képes erőtérpajzsok stb, de még az elitnek igazán nem nevezhető birodalmi gárda is használ olyan eszkőzőket rutinszerűen, amelyek ha megvannak, akkor fájdalmas a máskor alkalmazott 19.századi szintről olvasni. És erre nem magyarázat az sem, hogy stagnál a technológiai fejlődés soksok évezrede, és a birodalom bővíben van az embernek, igy nem baj ha párszázezer/millió odavész feleslegesen 1-1 ütközetben az eszközhiány miatt, mert igy is túlnépesedett sok világ.
azt hogy ez az érvelés tökéeletesen nonszensz (mind hadászati, mind gazdasági szempontból) hagyjuk is, mert túlmutat az előző kérdésen.

de az is bosszantó, a félelmetes démonölő v. milyen osztályú tank, amelytől mindenkiben meghűlt a vér és beszartak a legbátrabbak is, nem nagyobb mint egy nehézpáncélos a 2. vh-ból (legalábbis az általa megadott tömeget tekintve :) ) ... no comment.
és többször előfordult, hogy ahol megadott abnett számot valamilyen eszkőzről, jobban tette volna ha nem teszi , mert kiderült h. nem tudja miről beszél, vagy csak nem tud számolni, vagy azt gondolta senki nem tud fejben számolni (méret és súly köszönöviszonyban nincs egymással v. az adott harceszköz realitásait nézve). jobb lett volna ha szimplán csak a képzeletünkre bízza mennyi az annyi és mekkora az az ijesztően hatalmas káoszvalami amitől Ravne is berosál.

de mint írtam is fentebb, mivel jól ír, értem miért népszerű, elvégre csak elolvastam mindet tőle én is:)

(#58) ripla válasza Düsseldorf (#57) üzenetére


ripla
őstag

Hogyha az általad vágyott eszközökkel harcolnának, akkor azt Star Wars-nak hívnák és nem WH40K-nak. :)

Amúgy pedig azért sem lehet mindenhová csúcstechnológiát küldeni, mert hiány alakulna ki belőle más szektorokban, az emberi bürokrácia meg itt is olyan, hogy lassan őröl, illetve számold bele a távolságokat is, hogy mennyi időbe telne folyamatosan ide-oda hurcolászni a felszerelést, közben meg máshol lehet hogy nagyobb szükség van rá.
Illetve Gaunték pl. fel vannak szerelve lézerfegyverekkel is, szóval a 20. századi szint az inkább olyan bolygókra érvényes, amik fejlettségben el vannak maradva a többiektől, ezt viszont többször hangoztatják is főszereplőink, pl. a Puszta Acél című kötetben, ahol 40 éve lövi egymást a 2 oldal hagyományos lőfegyverekkel, mert a háborúzás miatt nincs idejük semmi másra.

(#59) Diabolis válasza ripla (#58) üzenetére


Diabolis
tag

Pontosabban Gaunték és a Gárda nagy része lézerfegyverekkel van felszerelve, a hagyományos tűzfegyver inkább a Bolygóvédelmi Erőknél a jellemző.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#60) ripla válasza Diabolis (#59) üzenetére


ripla
őstag

Így.

(#61) Düsseldorf válasza Cifu (#10) üzenetére


Düsseldorf
tag

"Másik lore "csoda" a Space Wolf-okkal kapcsolatosan ugyebár többször előkerült az, hogy "A Fenrisen nincsenek farkasok" (there are no wolves on fenris). Ezt a HH-ban ejtették el először (A Thousand sons), és azóta is ismételgetik, de kifejteni nem fejtik ki. Azt még hozzátették, hogy sose voltak farkasok a Fenris-en. A legáltalánosabb magyarázat az, hogy a Space Wolf-ok alakulnak át farkasokká.

Ütközési pont 1.: Ez teljesen új lore, a 4th edition Wh40k-ig sehol sem említették. A 2nd Edition SW Codexben még egy betű nincs erről.

Ütközési pont 2.: Az akkori és a mostani lore szerint is Leman Russ-t egy Thunderwolf nevelte fel. Vagyis bizony voltak ott farkasok eredetileg is. Sőt mi több, Freki és Geri, Russ két farkasa is Thunderwolf, velük együtt nőtt fel (úgy is mondhatjuk, hogy közös anya nevelte őket, "testvérek").

Ütközési pont 3.: A Space Wolf Codex egyik alapvető vonása, hogy a beavatási szertartásként le kell vadászni egy Fenris-i farkast (Fenrisian Wolf), az igazán nagy férfiak egyenesen a Thunderwolf-ra (ezt inkább nem magyarítanám ) vadásztak. Namost ez esetben a saját elfajzott testvéreikre vadásznak? Ez még Űrfarkas mércével is meredek lenne..."

Akik a legáltalánosabb magyarázatot képviselik, azok vagy nem is olvasták a Thousand sons vonatkozó részét, vagy egyáltalán nem értették meg az ott írtakat.
Bár Magnus nem fejt ki mindent, kellően homályosan hagyja a részleteket, teret engedve a képzelőerőnek, az feketén-fehéren kiderül hogy a fenrisi "farkasok" a technológia aranykorában a világra előként érkező telepesek/felfedezők által nagyon fejlett génsebészeti módszerekkel továbbfejlesztett v. átalakított megtervezett élőlények, amelyek különféle állati és emberi géneket is tartalmaznak, és amelyek bizonyos szegmenseit (Canis Helix) a space wolfok genomjába is átemelte a Császár (innen lehet a feltevés az átalakulásról).
Azt Magns se tudta, magukkal hozott farkas volt a prototipus amit átalakítottak (ez szvsz. hülyeség a köbön, kizárt h.15000 körül egy telepes űrhajó farkasokat v. akár csak kutyákat vitt volna magával bárhová, akár csak lefagyasztott génállomány formájában is) , vagy egy helyi élőlényt szabtak át (ennek ad sokkal nagyobb esélyt). Az se lett kifejtve, a fenrisi "farkasok" miféle emberi géneket kaptak, és az milyen pluszt ad nekik, csak sejtet és homályosan utalgat, de ezek szigorúan véve tényleg nem farkasok, csak kinézetre tünnek annak:
"Magnus gave a studied shrug and said, “You look at those beasts and you see wolves, but is that only because it is what you expect to see?”
“What else would we see?” asked Hathor Maat. “They are wolves.”
“When you have travelled as far as I have, and seen as I have seen, you will learn that it is possible to look beyond the expected and into the true heart of a thing.
...
“I can look past the flesh and muscle of that beast, paring back the bone into the heart of its marrow to read every scar and twist in its genetic code. I can unravel the millennia of change back to the logos of its origins,” said Magnus.”"

Épp ezért a lenti ütközési pontok valójában nem állnak fent, mert kinézetre farkas még egy psziképességű thousan son-nak is (pláne más közönséges embernek v. akár űrgárdistának is), de ténylegesen nem azok. Ezt ügyesen kimagyarázták - csak ez már vagy nem jutott el sokakhoz, vagy magas volt a magyarázat :D

(#64) kenand válasza #34763008 (#63) üzenetére


kenand
veterán

Nekem is az egyik kedvencem, már 2x végigolvastam. és mindig várom a következőt...most hír sincs róla....tény nem olyan rég jött ki az (eddigi)utolsó rész.

[ Szerkesztve ]

(#66) kenand válasza #34763008 (#65) üzenetére


kenand
veterán

Igen az Anarchra mint az edigi legutosóra. 2018 devemberben jött ki angolul, egyből meg is vettem a fiamnak (én a béna fater megvártam a magyart), az előtte lévőt évekig vártuk. Tény előfordulhat hogy ennyi volt, a Hadúrnál lehett érezni, hogy nincs befejezve, itt a történet le van zárva..

(#68) kenand válasza #34763008 (#67) üzenetére


kenand
veterán

Orvosi szakszövegeket és képregéynket én is rendszresen olvasok angolul, de hosszú regények lassan mennének, de a nagy fiam úgy olvassa az angol regényt, mint én a magyart, ő már más generáció.
Horus Heresy 6-ot, mivel a magyar kiadás jó ideig megtorpant én is elkezdtem angolul olvasni , de magyarul fejeztem be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.