Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) Syl válasza tomy86 (#7550) üzenetére


Syl
nagyúr

Ismertlen források - bekapcsolva
USB hibakeresés - bekapcsolva
SUS van? - van
SE Extreme Tweak Installert, busybox installert lefuttattad? - Ez előtt kell a root, az a bizonyos bat fájl. Ami nem fut le. Hibákról és különféle hozzáférési problémákról panaszkodik.
Tiszta idegbaj vagyok, hiszen ezt a műveletet már egyszer megcsináltam, akkor hiba nélkül...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7552) tomy86 válasza Syl (#7551) üzenetére


tomy86
addikt

Bocs, de nem SUS-ra gondolta, hanem SU-ra (superuserre, de akkor odáig sem jut el).
Próbáld ezzel rootolni: Root oneclick (bár szerintem ugyanaz)
Bekapcsolva dugtad a roothoz a telót a PC-re ugye? (bocs, de más nem jut eszembe)

[ Szerkesztve ]

(#7553) Syl válasza tomy86 (#7552) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze, bekapcsolva dugom rá. A bat fájl meg csak hibákat, hozzáférési problémákat ír ki. Egyszerűen nem értem. Már volt dolgom ezzel a módszerrel és működött... :W :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7554) tomy86 válasza Syl (#7553) üzenetére


tomy86
addikt

És azen a pc-n csináltad korábban is, amin most? Azért kérdezem, hogy nem az adb drivert hiányolja-e? Kernelcserénél azt a 4.0.3-as kernelt használtad, amit korábban is?

[ Szerkesztve ]

(#7555) Syl válasza tomy86 (#7554) üzenetére


Syl
nagyúr

Óóóóó, drága f*szom! Hogy én mekkora ökör vagyok! Majd két méter.... :W
A kernelcserélgetéskor nem a 4.0.3-at raktam fel hanem az előző 4.0.4-et... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7556) tomy86 válasza Syl (#7555) üzenetére


tomy86
addikt

Na ez a lehetőség nem jutott eszembe ;]

(#7557) benfolds


benfolds
őstag

Nem mondanam, h a sony ugyanabba a hibaba esik, mint a samsung, h teleszorja a piacot egymastol alig kulonbozo telefonokkal, mert azert ezek pont annyira kulonboznek egymastol, h az ember a sajat igenyeinek legmegfelelobbet ki tudja valasztani, de most, hogy atneztem a honlapot...azert a designban is megjelenhetnenek a kulonbsegek (a vilagito ize szinen kivul)

(#7558) mrlujoak válasza benfolds (#7557) üzenetére


mrlujoak
veterán

Csalóka a médiában megjelenő sony képek, mivel mindegyiken az a kezdőkép van, ami jellegzetes témája a sony-nak.

Ha letakarod a képet, fel fog tűnni legalább 3 dizájnvonal.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#7559) benfolds


benfolds
őstag

Ja, hat vegul is viszik tovabb a neo-s vonalat is (uj neo l), meg latom, h van 1-2 htc-s lekerekitett. (Ezek nekem mondjuk pont nem tetszenek, bejon az alap sony-s design, csak ilyen mennyisegben egy kicsit sok)

(#7560) ruskop válasza Syl (#7555) üzenetére


ruskop
senior tag

Ezen én is elgondolkodtam múltkor aztán rájöttem ,hogy a 4.0.3 a rootolható. :)

(#7561) fPApi


fPApi
őstag

Sokan rakják föl az új javítást és kínlódnak a root-al. Én látom rosszul, hogy ez alapból root-lt?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1838052

(#7562) Atawallpa válasza fPApi (#7561) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Alapból rootolt, jól látod. Ugyanakkor a cwm nem rakja fel a kernelt és a basebandet (rádió). Vagyis ez leginkább nyitottra jó, ahol a kernelt szabadon cserélgeted, a basebandet, meg külön fel tudod flashtoollal rakni (korábbi ICS 72, mostani 77 basebandet használ).
(Zárton is működhet, de akkor a cwm felrakás után fel kell tenned flashtoollal a kernelt, meg a basebandet. Egy próbát megér. Ha nem működik, akkor flashtollal a komplett .587 fw-t fel tudod rakni és kernelcserélgetős módszerrel tudod rootolni)

[ Szerkesztve ]

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7563) fPApi válasza Atawallpa (#7562) üzenetére


fPApi
őstag

Én is gondolkodom rajta. Nyitott bootloader esetében mi a javasolt sorrend a kernel/baseband/ROM felrakására?

(#7564) Atawallpa válasza fPApi (#7563) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Nyitott esetén: Ha már nyitott és fent van egy custom kernel (nálam pl. a sirkay 8.1a) Felrakod cwm-ban a rootolt romot. Mivel az új .587 romhoz a 77-es baseband javasolt, ezért csak a basebandot rakod fel (van külön ftf hozzá).
De nyitott esetén én már a helyedben nem a gyári romot raknám fel. A nyári szabadságolások miatt most a fejlesztők részben leálltak, így az új ICS frissítés nincs benne a custom romokban. De pl. a miui romok Ics-re épülnek, de nem a sony romot használják, az új 8.17-es romot sokan dícsérik.
Remélem érthető volt.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#7565) fPApi válasza Atawallpa (#7564) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Akkor, csak a gyengébbek kedvéért (mint én) ha jól értem a sorrend:
- először cwm-el a ROM, majd
- flashtool-al a baseband?

(#7566) Syl válasza ruskop (#7560) üzenetére


Syl
nagyúr

Én tudtam, hogy a 4.0.3 rootolható, csak egyszerre három kernel verzió volt a flashtool mappában és elcsesztem. Hiába, ha az ember már nem először csinál ilyet, akkor figyelmetlen. :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7567) soultrapp válasza soultrapp (#7540) üzenetére


soultrapp
senior tag

Azért csatlakozik olyan lassan néha awifire,mert a mentett wifimnél kb 20másodpercig azt írja,hogy nincs tartományban.
És időkell neki míg felismeri.
Ez miért lehet?néhapersze 3másodperc alatt csatlakozik.
Wifi csatornát átálítottammár autóról.

(#7568) Syl válasza tomy86 (#7544) üzenetére


Syl
nagyúr

Stock ROM-ra nem tudsz ilyen notification fixet?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7569) Bobó_20


Bobó_20
aktív tag

Home gomb körüli LED világítás színezése: [itt!]

Az alap fehér világítást lehet berhelni, az értesítésekre nincs hatással, azok maradnak eredeti színűek. Nálam most szép kék: 0061FC (HEX) :DD

a fájlba ezt írtam:
echo 1000 > $dev/red/max_current
echo 7607 > $dev/green/max_current
echo 19764 > $dev/blue/max_current

(#7570) tomy86 válasza Syl (#7568) üzenetére


tomy86
addikt

Ha a LED fixre gondolsz, akkor amit linkeltem az stock romra jó. Én is azt tettem fel most arra a romra, amit te is feltettél. Az odexed romra való (1.07 MB-os) zipet töltsd le és cwm-ből feltehető.

(#7569) Bobó_20: Én erre a Light Flow-LED Control appot használom. Ezzel minden eseményhez más színt/villogási sebességet lehet beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#7571) Bobó_20 válasza tomy86 (#7570) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

próbáltam félreérthetetlen lenni pedig ;]
szóval ez az alap fehér színt színezi, amikor feloldod a kijelzőt, vagy pedig hívásod van. ezt a light flow nem tudja... :N

szerk: mindjárt keresek vmi fotós alkalmatosságot itthon a ray-en kívül és megmutatom :P

[ Szerkesztve ]

(#7572) tomy86 válasza Bobó_20 (#7571) üzenetére


tomy86
addikt

Ok. Felfogtam, hogy nem egyről beszélünk, csak közben lejárt a szerkesztési idő és ezért nem akartam új hsz.-t írni, de csak ez lett.

(#7573) hammertron1


hammertron1
tag

emberek a nova launcher ez egy álom xD
ha minden animációs beállítást kikapcsolok /amit persze nem teszek mert mi értelme lenne az egésznek/ repül. ám még annyi hogy kell attól félnem hogy kért jogokat a telefonszámokhoz. csak mert konkrétan nem értem minek ez egy launchernek

(#7575) Syl válasza tomy86 (#7570) üzenetére


Syl
nagyúr

:R
Igazán összehozhatnál már egy logout bejegyzést az ilyen okosságokból. :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7576) tomy86 válasza Syl (#7575) üzenetére


tomy86
addikt

Az a baj, hogy lusta vagyok :D Állandóan javítani kellene, mert ahányszor kijön egy frissítés annyiszor (na jó majdnem annyiszor) változik a rootolás ill. az ahhoz szükséges fájlok. Vagy pl. a LED fixhez hasonló modokból is minden frissítéskor újat kell feltenni (pl. a korábbi nem jó a 4.1.B.0.587-hez). A legfontosabb ellenérv pedig, hogy más telefonok topikjait olvasva (ahol van megfelelő logout bejegyzés vagy részletes 1. hsz) azt látom, hogy akkor sem lenne sokkal kevesebb kérdés. Azonkívül jobban kéne követni az xda-t, amihez viszont kevés az angol tudásom.

(#7574) hammertron1: ha van kedved, próbáld ki az Apex launchert is (hasonlóan jó).

[ Szerkesztve ]

(#7577) Bobó_20 válasza tomy86 (#7572) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

ltt a kép!

Egyelőre úgy tűnik, hogy minden oké vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#7578) Classius válasza Syl (#7575) üzenetére


Classius
aktív tag

Valóban jó lenne, ha itt egy guru vezetne valamiféle oldalt, ahol az ilyeneket leírja, bemutatja.

Bobó_20

Nagyon szép színe van !

[ Szerkesztve ]

“Nem az számít, hogy a leggazdagabb ember legyek a temetőben. Ami igazán számít, hogy úgy térjek nyugovóra éjszaka, hogy valami csodálatosat alkottunk.” (Steve Jobs) # Lenovo Y580 _ Apple iPhone 7 #

(#7579) tomy86 válasza Bobó_20 (#7577) üzenetére


tomy86
addikt

Közben kipróbáltam én is. Köszi az xda-s linket.

(#7580) Bobó_20 válasza tomy86 (#7579) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

viszont töltőn narancssárga helyett lime színe van... :W majd utánanézek kiküszöbölhető-e :DDD

(#7581) tomy86 válasza Bobó_20 (#7580) üzenetére


tomy86
addikt

Kiküszöbölhető. Light Flowal :D

(#7582) Bobó_20 válasza tomy86 (#7581) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

ez nagyon nagy! :C

(#7583) hammertron1 válasza tomy86 (#7576) üzenetére


hammertron1
tag

baj van :s melegszik a telefon és ha kikapcsolom a internetet akkor nyugszik le a teló ez a launchertől van? jah meg nagyon merül. pls help mit tegyek?

(#7584) tomy86 válasza hammertron1 (#7583) üzenetére


tomy86
addikt

Gyári launcherrel nem melegszik? Szerintem nem a launcher okozza. Én használtam a Novát is és 1-2 hónapja az Apexet, de nem tapasztaltam nagyobb melegedést, mint a gyári launcher használatával.

[ Szerkesztve ]

(#7585) hammertron1 válasza tomy86 (#7584) üzenetére


hammertron1
tag

nem akkor nem melegedet. meg egy óra alatt nem esett 10%ot soha az aku szint. :(

(#7586) #12634880


#12634880
törölt tag

LINK
Vannak vegyes vélemények.
Szerintetek frissítsek? :)
Most GB van, a (gyári) Launcher akad, vagy sem?

(#7587) jani8787


jani8787
tag

valaki egyszer írt itt vmi nagyon olcsó voip szolgáltatóról, viszont nem találom sehol most, kb ilyen 6ft per perc mobilra. vki nem emlékszik?

(#7588) tomy86 válasza hammertron1 (#7585) üzenetére


tomy86
addikt

Nagyjából ugyanazokat a weboldalakat megnyitogattam gyári és Apex launcher alatt is, de nem vettem észre különbséget melegedésben. Már csak azért is lenne furcsa, mert a launchernek nem sok köze van a böngésző ill. a mobilnet működéséhez. Akkuidőről nem tudok nyilatkozni, mert a gyári launchert (ICS alatt) nem használtam annyi ideig, hogy lenne tapasztalatom, de nem olvastam sehol, hogy az Apexnek/Novának nagy lenne az erőforrásigénye (sőt) viszont sokkal gördülékenyebbek, mint a gyári. Úgyhogy nem tudom mi lehet a gond nálad. :F

(#7589) #12634880


#12634880
törölt tag

Felraktam,sokkal stabilabb megérte.
De szerintem még így sem elég gyors.
Apexban valahogy tudom rendezni a programtár ikonjait?
A pro változatban vagy freeben?
Ha nem akkor jön az alternatív megoldás:
Root,cwm,xperia 2012 mod :DD

(#7590) tomy86 válasza #12634880 (#7589) üzenetére


tomy86
addikt

Tudod. Egyik megoldás: apex beállítások - programtár beállításai - alkalmazások elrendezése.
Másik megoldás, ha a programtárban rányomsz a programcsoport nevére és a lenyíló menüben kiválasztod a new app group menüpontot és itt létrehozhatsz új programcsoportokat.

(#7591) #12634880


#12634880
törölt tag

Hát azt kell hogy mondjam, még mindig az Xperia S launcher a nyerő.
Kár hogy az alap nem külön launcher, hanem az eredetit írja felül, így kéne a cwm. :(
Rootolni nagyon nehéz?
tomy86:
Köszi, de nem váltak be.
Már reflexből tudom hogy hol a beállítások és ez így nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#7592) tomy86 válasza #12634880 (#7591) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor mást értettünk program rendezés alatt.

[ Szerkesztve ]

(#7593) #12634880 válasza tomy86 (#7592) üzenetére


#12634880
törölt tag

Azért köszi a segítséged!
Most nagyon megvagyok ezzel a Xperia S launcherrel, olyan mintha GB lenne (majdnem) :))

(#7594) Syl válasza #12634880 (#7593) üzenetére


Syl
nagyúr

Az ez lenne?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#7595) benfolds válasza Syl (#7594) üzenetére


benfolds
őstag

Nem igazan latom a kulonbseget a ray gyari 404-ehez kepest. Szinezni lehet a menut, a g search widget feher, a kapcsolat kedvenceknel pedig latszanak a kepek?
Asszem nekem egy tisztott, javitott (led bug, sztereo video) stock rom lenne idealis, ha esetleg nem birnam ki a kovetkezo javitasig (bar egyre valoszinubbnek tartom, h a mostani volt az utolso) Mi lenne lenne erre a legmegfelelobb szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#7596) #12634880


#12634880
törölt tag

Engem nem a plusz funkciók meg a szaros design érdekel, hanem az hogy legyen egy naprakész,gyors,stabil telefonom.
Na most már a Stabil-t megkapta (nálam) ezzel az update-el.
De a gyors még mindig nem az igazi.
Nem értem, én ha az Xperia S launcher nem akad (már pedig kb. ugyan az), akkor miért nem tudták gyorsra megcsinálni ezt is?
[link],Ez az.

(#7597) benfolds válasza benfolds (#7595) üzenetére


benfolds
őstag

Izé, most nezem, h ray launcheren is latszanak a kedvencek kozott is a kapcsolatok kepei, nem csak a telefonkonyvben. A billentyuzeten viszont ugy latom, kezreallobb helyen van a vesszo.

(#7598) benfolds válasza #12634880 (#7596) üzenetére


benfolds
őstag

Ja, h ez a launcher gyorsabb? Akkor nem kutatom tovabb a "kulonbseget".

(#7599) jani8787 válasza jani8787 (#7587) üzenetére


jani8787
tag

senki? :(( fontos lenne!!

valaki egyszer írt itt vmi nagyon olcsó voip szolgáltatóról, viszont nem találom sehol most, kb ilyen 6ft per perc mobilra. vki nem emlékszik?

[ Szerkesztve ]

(#7600) Syl válasza #12634880 (#7596) üzenetére


Syl
nagyúr

Csak az alapot raktad fel, vagy sorban az update-eket is?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.