Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3501) kovacszk


kovacszk
senior tag

Olvasgattam itt lentebb hogy többen írtátok hogy nincs telenoros készülékekben fényerő szabájzó. Hát azt kell mondanom az enyémben van és rohadtul idegesítő :).
A baj hogy nincs kedvem különböző romokat pakolhatni, mert a régi telón már épp elegem lett. Csak rootolàs után nem lehet valahogy kikapcsolni?

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3502) rtzmp válasza kovacszk (#3501) üzenetére


rtzmp
aktív tag

a leendő első hozzászólásban benne van a megoldás (2 hsz előrébb a link), de itt a fórumon belül is rákeresel a "fényerő" szóra, akkor csiziktomi hozzászólásában megtalálod a megoldást

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#3503) hegyesidr válasza tomee77 (#3453) üzenetére


hegyesidr
tag

Seria.hu vagy sesmart.hu ezeken mindent megtalálsz, minden kérdésedre választ kapsz !
Ebben a topikban viszont ez a téma erősen WAREZZ !!! :R

(#3504) kovacszk válasza rtzmp (#3502) üzenetére


kovacszk
senior tag

Köszönöm most szégyelem magam, előbb keresni szoktam de most nem találtam. Pedig elég egyértelmű helyen van :B

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3505) kovacszk


kovacszk
senior tag

Találkozott már valaki olyannal hogy rendszertelen időközönként eldobja a wifit. Mutatja hogy csatlakozatv van de semmi adatfogalom nem megy. Bontok ujracsatlakozik és már jó is. van hogy pecnként van hogy csak fél óránként.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3506) eladogeppc válasza kovacszk (#3505) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem is csinálja. Nem tudom mi lehet vele.
Melyik az utolsó Telenor-os ROM ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3507) kovacszk válasza eladogeppc (#3506) üzenetére


kovacszk
senior tag

Eddig nem találtam csak a 2.2.3-at. De még nagyon új vagyok neoban. Most próbaképpen feldobtam a wifi fixert. Eddig mintha javult volna, de maj elválik.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3508) kovacszk válasza eladogeppc (#3506) üzenetére


kovacszk
senior tag

Na szoft PPC-vel frissítve 2.3.4-re. Az alább linkelt root tökéletesen végigment, van SU meg minden ami kell :)
Eddig a wifi sem rendetlenkedett ezzel a fw-vel.

Viszont a quadrant 1600 körül hoz, egy lentebbi linken 1900 körüli van tesztben. Nem mintha számítana csak kíváncsi lennék az eltérés okára.

[ Szerkesztve ]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3509) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Valaki segíthetne hogy hogyan tudom nokia 6700-ról átmenteni a telszámaimat? blutun nem engedi.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#3510) eladogeppc válasza kovacszk (#3508) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hogy ment fel 1600-ra a quadrant ?????
Nekem mindíg 1300 körül van.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3511) kovacszk válasza eladogeppc (#3510) üzenetére


kovacszk
senior tag

Miért? 2.3.3 alatt nem néztem ott mennyi?

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3512) cucinho válasza neo-geo (#3509) üzenetére


cucinho
aktív tag

Ha felteszed a SE PC Companion-t, akkor az egy Nokia PC Suite vagy OVI Suite biztonsági mentésből átpakolja a névjegyeket a Neo-ra.

INNEN tudod letölteni.

(#3513) eladogeppc válasza kovacszk (#3511) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem is 2.3.4-van.
Nem tudom.. ott 1200 körül volt asszem.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3514) rtzmp válasza eladogeppc (#3513) üzenetére


rtzmp
aktív tag

többször kell futtatni egymás után, és akkor felmegy 1600 fölé...

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#3515) eladogeppc válasza rtzmp (#3514) üzenetére


eladogeppc
veterán

Már vagy 200 szor futtattam, nem mögy feljebb.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3516) skul0


skul0
aktív tag

Akinek gondja van a fényerő automatikus( vagy épp nem) állításával az ha nagyon ráér nem készítene egy videót, hogy mégis hogyan kell ezt elképzelni, mi az ami ennyire idegesítő? Érdekelne a dolog.

Az első hozzászólás pedig nagyon tetszetős, grat!

(#3517) Hanon


Hanon
tag

@rtzmp: nem lehet, hogy a "nyöszörög az oldalsó ezüst betét, >egy< megoldás" megoldásnál rossz hsz van linkelve?

@skul0: én vállalnám, amint megtanultam a harmadik kezemmel stabilan tartani a kamerát... :DDD Amúgy nem vagyok teljesen biztos abban, hogy egy kamera visszaadja a képernyő fényerőváltozásait. Majd lehet szórakozok vele.

Vissza a régi nótához, ház nyekergés nyafi #2438760:

Ami már régebben is feltűnt (tehát még nyáron mikor megvettem), hogy mikor lekerül a telefonról a hátlap, sehol semmi nyöszögés nem jön, a jobboldali ezüst csík kivételével, de ilyenkor az is minimális. Sem a hangerőszabályzónál, sem a fizikai gombsor alatt, sem az előlapi kamera és szenzoroktól jobbra fent levő részen - ahol nekem szokott ugye.
Most direkt elkezdtem baszkurálni, és a hangerőszabályzónál nagyon könnyen megmozdul kifelé az ezüst csík - ergo valószínűleg mikor rápattintom a hátlapot, az kitolja azt a részt, és ettől tudom nagyon benyomni.
Most azon gondolkozok, hogy nem post-ites/csekkről letépett darabka részes, tehát nem papírral kitömős megoldáson kívül hogyan tudnám meghegeszteni a hátlapot, azaz minden baj okozóját. Tippeket elfogadok.
Ebayen 14 dollárért próbálják rámsózni az "eredeti, bontatlan" hátlapokat. Hát én nem igazán tudom. Ha esetleg a SE azt mondja, hogy "eredeti gyári hátlapok, nagyon sok pénzért vásárolhatók hivatalos disztibútorainknál!" akkor még talán elgondolkoznék a dolgon. Bár az alapkérdés, hogy az egész készülék összeillesztésével van-e a baj, vagy csak az én hátlapom nyomorék.
Ismétlem: sosem volt leejtve (kivéve mikor egyszer lecsúszott az éjjeliszekrényről, de előtte is ugyanennyi baja volt), elhajítva, mindennapos feszültség fizikailag levezetve rajta, 40 kilómmal sem estem rá soha.
Na most itt fekszik előttem a telefon, levett hátlappal, kikapcsolva, és azon töprengek, hogy mi legyen. Pillanatragasztó, körömlakk, olvasztott fém.
Ahogy magamat ismerem, másfél óra múlva is ugyanez lesz a helyzet, mikoris a fejemhez kapok, hogy "jaj de hát mióta nincs bekapcsolva a telefon! ja persze... mi legyen..."
ADD-s INTP-e vagyok

Következő kérdés a RAMra irányul. Az nem elég, hogy a gmail, google plus és facebook kliens (most updateltem a legújabbra, az is ugyanígy csinálja) automatán elindul amint wifire kapcsolódok, utóbbi anélkül is futtat egy UploadManager nevű folyamatot (?!), de minden egyes böngészéskor alig éri el a szabad RAM mennyisége a 100 kb-ot.
Kérdem én ez normális-e?

[ Szerkesztve ]

Sony Ericsson Xperia neo > Sony Xperia SP > Sony Xperia Z3 Compact | Superlux HD681 EVO; JVC HA-SZ1000

(#3518) Dzsano


Dzsano
tag

Tudom, a szolgáltatókhoz kellene, de inkább ide írom:

Voltam érdeklődni, mint előző írásaimból is kiderül a Telenornál, miután csak ők forgalmazzák a NEO-t MO-n.
Előtte gondolkodtam a szupi LwW-ről, az is tetszik, de NEO 2x akkora felbontás, nagyobb kijelző, 8 GB kártya, 8 Mpixel, és jó fülhallgató, a drágábbik készülék mellett döntöttem. 40 ropi lett volna az LWW, és 65 a NEO, 1 év előfizetésesen. Összekuporgattam. :(

Csak röviden: a kb. 2-3 hét alatt a telenor:
- most nincs. felírjuk, hétfőre lesz,
- az interneten hirdetettel ellentétben be kellett mennem a másik szolgáltatóhoz a számhordozás miatt. 2 alkalommal.
- következő hét: nincs, miért nem rendeltem? Ja, felírták, hát nincs, de felírták újra, az összes igazolványomat, még a seggem méretét is. Hogy minek, azt nem értem.
- következő hét: gyere be, megérkezett! Aúúú! Ez egy NEO V. = LFS.
Kíváncsi vagyok hány embernek sikerült a NEO árában eladni az operátori üzletben olyan készüléket, (jól átverve) melyet nem is forgalmaznak, a forgalmazott készülék árán.
- De majd szerda. Nincs, szólunk. - Itt már gyanús volt. - Emileztem egy GSM boltnak, visszaírtak, van, max. 2 nap szaküzletükben átvehetem. Minden tartozékával, kivéve a HDMI kábel, és 73 ezer (függetlenül). A régi szolgáltatóm partnere, nem kell váltani semmit. (csak mátrix csomagot, de nem érdekes)
- Ma a Telenor: megérkezett, de inkább, csak holnap menjek be, majd akkor megírjuk a szerződést. Mivan?!
- Felnézek a netre és mit látok? Telenor áremelés: 72000 a kiválasztott csomaggal... :Y

Bementem a maszek GSM-hez és megrendeltem onnan. Oksa, mondja a srác, szólnak ha ott a mobil. - Igazolvány? - Minek?

A telenorost is felhívtam, és leb*tam. Értetlenkedett, de felsoroltam:
1 - hetekig hitegettek,
2 - másik gépet akartak rámsózni,
3 - megvárták az áremelést.
Alászolgája!

[ Szerkesztve ]

(#3519) blt.62


blt.62
őstag

Szio!
Tudnátok abban segíteni,hogy miért csinálja azt a Neo-m,hogy üzenet vagy naptár beírásnál szóköz után mindig nagy betűre vált át. MI állítódhatott el?

MegtorloXp

(#3520) sajo13


sajo13
senior tag

Hali!

Mikor kerül az 1. hozzászóláshoz 'rtzmp' remek írása? Szerintem már megérett rá

(#3521) neo-geo válasza cucinho (#3512) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Köszönöm a segítséget de nem nekem kellett, csak egy ismerősömnek. De valamiért nem tudja átrakni a névjegyeit van esetleg valami amit konkrétan be kell állítani a két telón?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#3522) cucinho válasza neo-geo (#3521) üzenetére


cucinho
aktív tag

Semmit nem kell állítani, mert a program ezen része emlékeim szerint mindössze annyit csinál (akár telefon nélkül is), hogy a Nokia mentésben lévő kontaktokat beszinkronizálja ahhoz a Gmail fiókhoz, amit ott megadunk. Aztán a Neo (vagy akármilyen más Android telefon) már csak letölti onnan.

Szerk.: Annyit persze kell "állítani" a telefonon, hogy ha nincs bekapcsolva az automatikus szinkronizálás, akkor szinkeljen egyet a Google kontaktokkal, miután végeztünk a PC Companionnal.

[ Szerkesztve ]

(#3523) rtzmp


rtzmp
aktív tag

módosítások:
- sesmart.hu a hasznos linkekbe,
- Hanon észrevétele alapján Kyller ötletgazda hozzászólásának belinkelése (köszi),
- kapcsolatok importálása,
- összehasonlításnál formázás + "agybadugós" headsethez link,
- vásárlásnál az 1 USD-s regisztrációs díj + kis kiegészítés.

[link]

holnap beköttetem, ha addig nincs más...

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#3524) blt.62


blt.62
őstag

Szio!
Tudnátok abban segíteni,hogy miért csinálja azt a Neo-m,hogy naptár beírásnál szóköz után mindig nagy betűre vált át. MI állítódhatott el? Mert sms írásnál nem csinálja. Azóta van ez amióta a legfrissebb szoftver van rajta. Nem hiszem,hogy külön kellene állítani a szöveg bevitelt a naptárnál és az sms-nél???

MegtorloXp

(#3525) sajo13


sajo13
senior tag

Most futottam bele egy olyan problémába, hogy nem látom az SMS-nél a karakterszámlálót. Nokiában ezt megszoktam, ott teljesen természetes volt, hogy mutatja hányadik SMS-nél járok és mennyi van még vissza a 160 karakterből. Itt sehogy sem sikerült ezt előcsalogatnom.
Ezek szerint az Androidban ilyen nincs alapból?? Ez elég alapvető funkció egy telefonban, ne kelljen ezért már mindenféle app-ot telepítgeni. Pl a 3D fényképező helyett inkább ez lett volna a frissítésben :-)

(#3526) rtzmp válasza blt.62 (#3524) üzenetére


rtzmp
aktív tag

gondolom ez egy új feature :) Nekem is azt csinálja, de csak a cím megadásnál. Használj másik progit, egyébként is elég fapados a gyári naptár. Nekem a Calendar Pad vált be hosszas keresgélés után.

Törekedjünk olyasmikre, amik elősegítik a békét, és amik egymás épülésére vannak. (Róma 14:19)

(#3527) hallerlaller válasza Dzsano (#3518) üzenetére


hallerlaller
addikt

tehát akkor a telenornál V-t árulnak sima neo helyett? azt se tudják mit adnak, ez azért durva..

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#3528) szaki04 válasza sajo13 (#3525) üzenetére


szaki04
senior tag

Úgy emlékszem a Neo csak az utolsó 20 karakternél kezd el visszaszámolni.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3529) XeeN válasza hallerlaller (#3527) üzenetére


XeeN
senior tag

Van náluk mindkettő, én tegnap nézegettem őket. A sima Neo kék dobozban van, a V pedig zöldben. Ami viszont kiakasztott, hogy a sima Neo árát megemelték, és a V-t a sima Neo régi árán adják... Ezért is nem tudtam tegnap megvenni, mert csak a V-re lett volna elég a pénz ami nálam volt.

(#3530) Dzsano válasza XeeN (#3529) üzenetére


Dzsano
tag

Hasonlóan jártam, csak mint írtam azzal a csavarral, hogy 2-3 hétig hülyítettek, és megpróbálták az akkor a kínálatukban nem szereplő telefont (tudom, mert tegnap még nem volt rajta!) eladni a másik árában. Ezért fakadtam ki.
Nem baj, meglesz maszekboltból. Legalább a számhordozás kipipálva. :)

[ Szerkesztve ]

(#3531) Dzsano


Dzsano
tag

Lejárt az időm a módosításra.

Nézzétek meg a Telenor oldalán a NEO V-t. Oda van írva, hogy 8 Mpixeles, pedig nem!

NEO V

Sony Ericsson XperiaTM neo V
3.25
új készülék

Magyar nyelvű 2.3 Android operációs rendszer
8 megapixeles kamera
1GHz-es processzor
HDMI csatlakozó
HD videó rögzítés
3.5 mm-es audió csatlakozó
BRAVIA Engine meghajtó
3.7"-es érintőképernyő
GPS navigáció
WiFi

[ Szerkesztve ]

(#3532) kovacszk válasza Dzsano (#3530) üzenetére


kovacszk
senior tag

De rohadt szerencsém volt, ez is ritka. Sosem megyek ceglédre intézni amit abonyban el tudok valahogy minden simábban megy. Pedig ha jól tudom a két bolt tulaja ugyan az. Ceglédi vagyok csak abonyban dolgozom.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3533) Dzsano válasza kovacszk (#3532) üzenetére


Dzsano
tag

De jó neked! Használd egészséggel!

Én is dolgoztam vagy 8 évig Abonyban. Cegléd = elmaradott vidék... :)

[ Szerkesztve ]

(#3534) kovacszk válasza Dzsano (#3533) üzenetére


kovacszk
senior tag

Köszönöm eddig nagyon faxa.
Na abony se semmi, de néha szerencse is van. Pedig írtam neked aznap hogy még volt egy, sőt abban sem vagyok biztos hogy már nincs meg.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3535) kovacszk


kovacszk
senior tag

Valaki tudna segíteni addig ok hogy letöltöm de én azt az img filet sehogy sem tudom kibontani.
[link]

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3536) blt.62 válasza szaki04 (#3528) üzenetére


blt.62
őstag

Szio!
Az én Neo-m 64 karakter (betű) beírása után nem engedi folytatni. Semmit se ír ki hogy mennyi fér még bele egy db üzenetbe. Ezen lehet állítani?

MegtorloXp

(#3537) darvinya válasza kovacszk (#3535) üzenetére


darvinya
titán

Probáltad javasolt file letöltés után 7zip-pel kicsomagolni?

Magát a kicsomagolót google-ba beírva 7zip és kiadja ingyenes letőltését.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3538) kovacszk válasza darvinya (#3537) üzenetére


kovacszk
senior tag

Köszönöm hogy ennyit kinézel belőlem :)
Azért egy tömörített állományt ki tudok csomagoni. Kicsomagolás után kapok egy .img filet amit viszont semmivel sem tudok megetetni.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3539) szaki04 válasza blt.62 (#3536) üzenetére


szaki04
senior tag

Semmit nem állítottam be/át. Kiírja hogy, 1SMS és ha már csak 20 karakter van vissza, azt számolja. Igaz Én megvettem a SwiftKeyX programot. Lehet ez tudja ezt.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3540) blt.62 válasza szaki04 (#3539) üzenetére


blt.62
őstag

Marketről töltötted le? Magyar menüs?

MegtorloXp

(#3541) cucinho válasza blt.62 (#3540) üzenetére


cucinho
aktív tag

Tegnap 22 Ft volt, ha megvennéd akkor szerintem várj vele néhány napot, hátha megint leakciózzák a következő 6-7 napban. (Pl. a Paper Camera is most másodszor 22 Ft.)

(#3542) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Ez a fényerőszabályzós, hátlap recsegős dolog minden készülékre jellemző vagy csak elvétve? Térerő stabil, nem ugrál a jelzés? Hangerő, érthetőség telefonáláskor milyen? Mind két fél jól és tisztán hallja egymást? Normál használatnál az akksi mennyit bír? Akinek van összehasonlítási alapja Xperia Ray készülékkel, érdemesebb ezt venni? Most a kijelző mérettől tekintsünk el. :)

(#3543) Dzsano válasza kovacszk (#3534) üzenetére


Dzsano
tag

Már mindegy. Nincs kocsim, nem olyan könnyű munkaidőben átmenni. De sebaj, amit hoznak, legalább független lesz. :)

(#3544) blt.62 válasza cucinho (#3541) üzenetére


blt.62
őstag

Oké,hátha szerencsém lesz. Magyar menüs?

MegtorloXp

(#3545) cucinho válasza blt.62 (#3544) üzenetére


cucinho
aktív tag

Az biztos, hogy támogatja a magyart, mint beviteli nyelv. De hogy a menüje magyar-e, azt majd szaki04 megmondja remélem, nekem nincs feltelepítve. (A jövőre való tekintettel vettem meg, 22 Ft-ot megér és még jól jöhet. :) )

(#3546) szaki04 válasza blt.62 (#3544) üzenetére


szaki04
senior tag

Magyar menüs, nagyon jó alkalmazás. Nekem bejött eddig.

iPhone 13 256 Gbyte, Apple Airpods 2, Garmin Fenix 5X Plus

(#3547) darvinya válasza kovacszk (#3538) üzenetére


darvinya
titán

Egy idézet neo-soktól.
"Azt sajnos nem.Erre a gondra még keresem a megoldást.Szerintem a hw_config.sh- t kell szerkeszteni ehhez is.Mint ahogy a fényérzékelőt is ki lehet kapcsolni itt.
system/etc / hwconfig.sh

echo 1 > $dev/lcd -backlight/als /enable #Sensor on/off. 1 = on, reg 90h

ha az echo 0 akkor kikapcsolod a AmbientLightSensor -t"

A szerketéset megtalálod www.serial.hu -n,
Xda-n, forum.se-portal.hu

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#3548) kovacszk válasza darvinya (#3547) üzenetére


kovacszk
senior tag

Köszönöm a segítséget. mindjárt letesztelem hogy működik-e
:R

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3549) kovacszk válasza darvinya (#3547) üzenetére


kovacszk
senior tag

Sajnos nem működik

Viszont találtam egy app-ot ami megcsinálja. Igaz hogy 99 cent, :) de ég és föld a különbség.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#3550) blt.62 válasza szaki04 (#3546) üzenetére


blt.62
őstag

A SwiftKeyX és a SwiftKey x keybord free között mi a különbség? Mert az utóbbi ingyenes. Vagy a SwiftKey x keybord 886ft-ért jobb?

MegtorloXp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.