Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#287) Vasshammer


Vasshammer
tag

Sziasztok!

Teljesen új fórumozó vagyok, de régóta olvasom azt. Megosztanám veletek ezzel a telefonnal kapcsolatos tapasztalatomat, szervíz terén is.

Nos: T-nél vettem, akciós volt, pikk-pakk pontos webshopos, de ez nem lényeg.

(Akit ez nem érdekel, ugorja át :) )

Telefon elsőre nagyon tetszett, elegáns, vékony (relatíve) és egész jó a kamerája (ilyen telefonom még nem volt). Volt egy régi, Verb*tim memóriakártyám, 4Gb, amin rajta voltak az évek alatt megszerzett zenéim, valamint pár 3gp, mp4 videó, ami élményekhez kötődött. Korábban egy Samsung Chat 335 telefont nyúztam, ami már nem tetszett, mert a virtuális joystick egész körülményes volt. Abban remekül működött a kártya, egy kivétellel -> nagyobb méretű zenéket, mint 5mb, nem játszott le, ezzel megfosztva pár műremektől a kártyán. Eladtam, abból lett a fenti készülékem.

Probléma 1: Nyomkodtam, mint ilyenkor szokás, hát egyszer újraindul... Pin kéri, gondoltam, új telefon, régi sony-ericcsonomnál is volt ilyen jelenség, mikor dobozból kivettem, kb 2x. Egy nap eljátszotta ezt vagy 5x...Furcsállottam. Vezetékes telefonról kellett a menyasszonyomnak felhívnia, mert "ki voltam kapcsolva" -> kérte a PIN kódot, csak nem nézhetem a telóm minden percben.

Probléma 2: Betettem a fent említett 4gb kártyát. Azon böngészve iszonyatosan lelassult. Számoknál kiírta, hogy aminek a címe 52 karakternél hosszabb, azt nem jeleníti meg a galériában (de lejátszóban meg igen). Képeket alig töltötte be (nem 3mb-osak, mind le volt véve kb-okra) tehát NAGYON lassú volt, másik Samu tökéletesen vitte

Probléma 3: Zenelejátszó a nagyobb fájloknál megakatd vagy 3mp-re. Másik samu ezt nem csinálta

Probléma 4: Egyszer csak nem ismert fel semmit a kártyáról. Minden rajta lévő adat (jpg, mp3, 3gp, mp4 stb) hibás fájl lett. (Jelzem, azelőtt beolvasta) Pont zenét hallgattam volna 2 órás utamon, így rádiózás lett belőle. Fényképeket se tudta a kártyára menteni (fotó után "mentetlen" üzenet fogadott)

Utolsó csepp, irány a T szervíz. Itt azt mondták, hogy 99%, hogy a SIM kártya a hibás, mert öreg (WTF???), így kaptam egy új SIM-et. Kétkedve, de reménykedtem. Szintén Újraindult, többször.
Akkor T-t felejtsük el, irány a Samsung. Elmondtam mi a gondja, ahogy itt is leírtam. Annyit írt le a csávó, hogy "a készülék random szerűen újraindul, sd memóriáját használja, ne sérüljön" Mondom, nem ez a hiba. Válasz: úgy is tesztelni fogják. OK. Valamint azt is megkaptam, hogy a Samsung csak elvileg a Scand*sk kártyákkal kompatibilis. A másik telefonom röhögve vitte ezt, de mindegy.
Tegnapi nap megkaptam, munkalapon ez áll: Javítási eredmény: megjavítva; Elvégzett szolgáltatások: Szoftver frissítés, KALIBRÁCIÓ, Alkatrész csere; Kiadott alkatrészek: csavar 6db, csavar 2db, antenna csatlakozó, antenna, IC-POWER AMP (gondolom ez a táp), főpanel S5610
ÉS MÉG MINDIG ÚJRAINDUL :D

Akinek van valami ötlete, hogy miért, annak szívesen venném, ha leírná. Köszönöm!

Megj.: Nem utálom a samsungot, se ezt a készüléket, meg lennék vele elégedve, ha ez nem lenne. Nagyon jó az akksi üzemideje, 3g-n is. Elegáns és jó a minősége is. De ez a hiba, hibák nagyon idegesítőek

[ Szerkesztve ]

Üdv, VH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.