Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15251) BalanceR


BalanceR
addikt

Aki unja a memóriakártya ki-be pakolását, vagy az USB-huzogatást annak jól jöhet a WifiFile Exporer nevű progi...
Elindítva gépről wifin keresztül látod, kezelheted a memóriakártya tartalmát...
A program demója a Marketen ingyenes, de van olyan hely a Zinterneten, ahol a Pro is az....
Keywods: mobilism

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15252) Skynet258 válasza legiaap (#15249) üzenetére


Skynet258
veterán

Pont ezek miatt jó a Launcher Pro, mert ezeket tudja, és ráadásul még gyorsan is :K

https://geekpulse.hu

(#15253) legiaap válasza Skynet258 (#15252) üzenetére


legiaap
nagyúr

Akkor annak köszönhető, hogy olyan a menüje, mint a nexus-é?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15254) duffbeer válasza BalanceR (#15251) üzenetére


duffbeer
őstag

Én a SwiFTP-t használom ugyanerre a célra. Ingyenes...

[ Szerkesztve ]

(#15255) BalanceR


BalanceR
addikt

Arra lát valaki reális esélyt, hogy Leshak, és a hozzá hasonló modderek meg tudják oldani a Spica 3D problémáját? (szar driverek)
Erről nem ír valahol valamit?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15256) Tosee válasza BalanceR (#15251) üzenetére


Tosee
őstag

Én ilyenre a SwiFTP-t (ingyenes) használom... hasonló program annyiban, hogy wifi-n működik! Elindítva beállítható egy kívánt név és jelszó, ami az ftp-n keresztüli hozzáféréshez kell! A program maga beállítja az ftp címet (wifi url), amit total commanderben ugyan így beállítottam, és gépről is hozzáférek a memóriakártyához!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15257) BalanceR válasza Tosee (#15256) üzenetére


BalanceR
addikt

Igazából olyasmi kellene nekem, ami ugyanígy nyit a telón egy FTP-t, és kellene valami a gép oldalán ami a DCIM/Camera mappa teljes tartalmát letölti a gépre, majd törli a telefonról...
TChez van valamilyen scriptelési lehetőség erre? ( Rég nem programoztam)

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15258) Tosee válasza BalanceR (#15257) üzenetére


Tosee
őstag

Nos arra gondoltam kipróbálom, de amit szerettem volna az nem jött össze!
Szóval tc-ben megnyitottam a kívánt mappát, és a benne lévő fájlokat F6-al próbáltam áthelyezni az általam megadottba, de sajnos csak átnevezi... De ha F5-el átmásolod, vagy akárhogy, akkor utána tc-ből lehet törölni a memóriakártya mappájában lévő fájlokat!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15259) duffbeer válasza Tosee (#15256) üzenetére


duffbeer
őstag

Annyit pontosítanék, hogy az éppen aktuàlisan kiosztott ip cím lesz az ftp címed. Kiosztástól függően változhat. Én MAC alapjàn fixáltam a teló ip címét, így biztosan nem vàltozik.

(#15260) duffbeer válasza Tosee (#15258) üzenetére


duffbeer
őstag

Ez FTP kapcsolatnàl természetes.

(#15261) Tosee válasza duffbeer (#15259) üzenetére


Tosee
őstag

Jogos a pontosítás! :C

Én MAC alapjàn fixáltam a teló ip címét, így biztosan nem vàltozik.
Én is így csináltam! :K

(#15260) duffbeer igen, ez nem a program hibája... az ftp ilyen! De legalább nem kell képellel összekötnöm a gépet mikor másik csengőhangot akarok feltölteni a telefonra! Amiket es file explorer lan funkciójában másoltam fel a telefonra, azokat nem lehetett beállítani, csak amiket kábel segítségével töltöttem rá! Viszont ezt nálam a swiftp orvosolta, és mellőzhetem a kábelt!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15262) duffbeer válasza BalanceR (#15257) üzenetére


duffbeer
őstag

Neked egy egyszerű sync progi kell mint pl az Allway sync. [link] Kicsit szokni kell a felületét és először macera bekonfigolni, főleg ilyen speciális beàllítàsokkal, de aztán csodálatosan fog működni. Van màs progi is amit használtam és nagyon jó volt, de azt csak holnap tudom linkelni.

(#15263) BalanceR


BalanceR
addikt

Akkor a WifiFileExplorert használom, az mindíg ugyanazt az IP-t használja...
HTTP alapú, viszont itt a mappa lementését, meg a mentés utáni törlést javascript alapján lehetne megoldani...
Valaki vállalja? :D

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15264) duffbeer válasza Tosee (#15261) üzenetére


duffbeer
őstag

Igen. Nagyon jo kis progi, nem is emlèkszem mikor használtam utoljára adatkábelt.:) Azzal viszont szàmolni kell, hogy annál lényegesen lassabb...

(#15265) duffbeer válasza BalanceR (#15263) üzenetére


duffbeer
őstag

Hogy használhatja ugyanazt az ip-t? Ez nem programfüggő. Nem a file explorer mondja meg mi legyen az ip...

(#15266) ravebp


ravebp
senior tag

vki mondja már el, hogy hogy találták ki h a wildfire 89000????
ez vicc??Tudom h offtopic...

Rave

(#15267) BalanceR


BalanceR
addikt

Én állat... :W :W :W
Bonyolítom itt az életem, pedig egyszerű a megoldás...
Dropbox...
A Camera 360 ban megadom a képek mentésének helyét a Dropbox mappában, és ennyi...
Gépen mindig ott lesz, és áthelyezéskor törlődik...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15268) BalanceR válasza duffbeer (#15265) üzenetére


BalanceR
addikt

Nem tudom, de eddig 10 ből10 szer volt 192.168.1.102

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15269) Tosee válasza duffbeer (#15264) üzenetére


Tosee
őstag

Hát igen a wifi G-szabványának korlátja 54mbit/s... ami a gyakorlatban csak 22-24mbit/s ami 2-3Mbyte/s! De kisebb mp3-aknál és képeknél nem nagy gond! :)

(#15268) BalanceR Gondolom wifi-routerrel kapcsolódsz, és DHCP server osztja az ip címeket! Ami az első szabad és kiosztható ip-t adja a kapcsolódni kívánt készüléknek! Mivel a géped megkapja a 192.168.1.101-et, majd csak utána kapcsolódsz telefonnal így az kapja a .102-őt! Viszont ha fordítva kapcsolódnak az eszközök, akkor felcserélődnek az ip-k is! Hacsak nincs lefoglalva a .101 a gépednek port forwarding (torrentezés) miatt!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15270) BalanceR válasza Tosee (#15269) üzenetére


BalanceR
addikt

És igazad van...
Szerencsére a port forwarding is be van lőve, más meg nem csatlakozik hozzá...
Viszont a Dropboxos cucc nem jött be, mert a 360 nem hajlandó más mappába menteni... :W

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15271) germinator66 válasza duffbeer (#13914) üzenetére


germinator66
aktív tag

A frissítés óta előjött a hiba?

(#15272) devast válasza BalanceR (#15268) üzenetére


devast
addikt

Vagy B lehetőség... Fix ip címeket osztasz ki a hálózatodban, és használod a wifi static appot a telefonodon :)

[ Szerkesztve ]

(#15273) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

szórakoztam kicsit ezzel az autostarts progival... nem mondanám, hogy azonnal bekapcsol, de egy kicsit gyorsabb lett. meg le lehet tiltani, hogy a zenelejátszót folyton betöltse a háttérbe. root kell hozzá ofc.
root explorerrel érdemes valamit ügyködni? (lehet vele helyet nyerni?)
mondjuk pl layart leszedném a francba, és helyette launcherpro menne a systembe. (ezzel ugye akkor lehet majd frissíteni launcherpro-t így is, meg ugye nem baj, hogy az van alapra berakva?)
plusz felraktam a 2.07.beta1 LK-t.

[ Szerkesztve ]

(#15274) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

felraktam a /data/dalvik-cache->/cache/dalvik-cache modot, így most van 50mb hely a progiknak (eddig a szólás határán volt, az olyan 15mb), meg játszottam kicsit livewallpaperssel, de utána letöröltem.
de a launcherpro system/app mappába telepítésében tud valaki segíteni? mert nem szeretném újraflesselni a telót emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#15275) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziaztok,

Egy problémával fordulok hozzátok.
A legtöbb contact widget nem működik nálam. Kirakom és a legtöbbnél általában 4 kedvenc névjegyet lehet kirakni.
Én kiválasztom ezt a négyet és a legtöbb esetben 2 max 3 meg is jelenik, de ezek után halott az egész widget. Olyan, mintha nem lenne hajlandó frissülni.
Bármit változtatok benne, nem követi a változásokat. Itt egy példa: teszem azt van Béla, Julcsi, Géza, Feri kirakva a widgetbe. Én Bélát ki akarom cserélni Timire, de hiába választom ki és okézom le, a widgetben Béla helyén nem jelenik meg Timi, hanem marad Béla. Minden tekintetben. Ha hívást kezdeményezek, ha sms-t küldök, az mind Bélának fog menni erre widgetre kattintva. Remélem rendesen körül írtam a problémát. Már csináltam factory resetet is, nem segített. Volt Rom csere is. Nem vált be. Amikor friss a Rom még működik, aztán egyszer csak nem. Reboot nem segít. Nem tudom, hogy másnál létezik ez a probléma vagy csak nálam. Esetleg a legújabb kernel okozhat ilyet?

JE4/LK2.07.beta1/SamdroidMod 1.2.x/mnmlTheme 1.1.2 --> ez ketyeg most nálam.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv: Katsu

(#15276) duffbeer válasza germinator66 (#15271) üzenetére


duffbeer
őstag

Természetesen! :W :W

(#15277) duffbeer válasza BalanceR (#15270) üzenetére


duffbeer
őstag

Na akkor. Most már PCről írok. Szóval amit tenned kell:
(ilyen formában még nem próbáltam, de működnie kell)
-Először is routeren megoldod pl MAC szűréssel, hogy fix IP-t kapjon a teló.
-Telón SwiFTP telepít, beállít
-PC-n telepítesz egy egyszerű szinkronizáló progit Allway Sync, GoogSync. Az utóbbi tud magyarul is asszem.
-GoodSync-et ajánlom, nekem az jött be legjobban
-Telepít, elindít, majd kidob egy ablakot, hogy add meg a feladat nevét, megadod, hogy spica kamera, vagy ákombákom vagy valamit, amiről tudod mi ez. (Értelemszerűen több feladatot tudsz létrehozni)
-Majd mutatja is, de a bal felső tallózás gombra kattintva be tudod állítani az FTP kapcsolódást és azon belül a szinkronizálni kívánt mappát.
-Ezután a jobb felső tallózásra kattintva be tudod lőni a gépeden a célmappát.
-Ha kész vagy bal lent ráböksz, hogy vizsgálat. Ekkor kidobja a mappa különbségeket.
-Fent a feladat fülén jobbegér -> Feladatbeállítások. Na itt tudod beállítani, hogy végülis mit honnan töröljön és mit tartson meg és hogy ne automatikusan szinkronizáljon, hanem ha Te ráböksz.

Én mindenképpen azt ajánlom, hogy először kísérletezz tesztmappákkal pl a gépeden, mert ha konfig nélkül ráböksz, hogy szinkron, akkor ő könyörtelenül "összemásolja" a két célmappát.

Az egyész eljárás olyan mint a dropbox a telón, annyi, hogy itt a PC felől támadsz, ami sokkal részletesebben konfigurálható és szerintem üzembiztosabb.
Én ezt a progit arra használom, hogy a melós tartalmak a PC-n és a laptopon is egyszerre meglegyenek naprakészen. Be tudod állítani, hogy pl 10 percenként szinkronizáljon, vagy fájl változás alapján. Azt is nézi, ha egy fájl mérete megváltozik (ha módosítod azt) és azonnal szinronizál.
Nálam mondjuk bonyolultabb a helyzet, mert nincs mindig bekapcsolva mindkét gép, ezért az FTP szerveremre szinkronizál mindkét gép külön külön. Így bárhol vagyok, mindig működik a dolog.

(#15278) duffbeer válasza devast (#15272) üzenetére


duffbeer
őstag

Szerintem egyszerűbb a routeren. Azt csak egyszer kell megcsinálni és nem kell mégegy plusz progi a telefonon. Ezen felül, ha egy ismerőse is akar csatlakozni a Wifi hálózatára gondjai lehetnek.

(#15279) Katsu válasza Katsu (#15275) üzenetére


Katsu
aktív tag

Szóval,

Megfejtettem a problémát, le is írom, hogy más ne szívjon annyit, mint én.
Azért nem működnek a contact widgetek, függetlenül attól, hogy melyik, de ezt leírtam korábban, mert a módosított phone.apk és contact.apk-t használok a nagyobb hívókép miatt. (315x315) Ezt nem bírják ezek a contact widgetek, belefagynak. De abban a pillanatban, hogy egy olyan névjegyet rakok ki, aminek nincs hívóképe, azonnal működni kezdenek ezek a widgetek. Remélem megtakarítottam másnak is pár álmatlan éjszakát és felesleges flashelgetést.

Üdv: Katsu

(#15280) picur220 válasza Cyberbeni (#15274) üzenetére


picur220
veterán

Ez recoverys?
Most valszeg nálam full újraflash lesz, JE4+LK2+update+samdroid, de én már a DVM-esdivel nem kívánok szarakodni, kezdi már a telom az FC-ket dobálni.

(#15281) picur220


picur220
veterán

Ha ráhúzok egy új samdroidmodot a régire, akkor a DVM, amit ugye külön raktam fel, az törlődik, vagy fenn marad?

(#15282) Tosee válasza duffbeer (#15278) üzenetére


Tosee
őstag

Valóban egyszerűbb! Viszont routerbe is be lehet állítani fix ip-t az eszközöknek még akkor is ha DHCP server osztja az IP-ket! Erre való az Address Reservation (routerenként eltérő lehet az elnevezés)! Nálam is így van megoldva... saját gépem és a spica kap fixet, húgom gépe és a többi eszköz pedig ami éppen szabad!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15283) BalanceR válasza duffbeer (#15277) üzenetére


BalanceR
addikt

Na, ha lesz időm,kipróbálom....
De szerintem marad az a verzió,hogy írok flashban egy kis appot, ami javascriptel letölti,majd törli a mappa tartalmát, exportálom HTML-be,berakom az asztalon háttérnek, és így mindíg futni fog,és ha a telón bekapcsolom a WifiFolder-t autómatikusan húzza...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15284) duffbeer válasza Tosee (#15282) üzenetére


duffbeer
őstag

Persze sok lehetőség van. A lényeg, hogy fix maradjon az IP.

(#15285) duffbeer válasza BalanceR (#15283) üzenetére


duffbeer
őstag

Ahogy neked egyszerűbb.

(#15286) germinator66 válasza duffbeer (#15276) üzenetére


germinator66
aktív tag

Ezek szerint nincs rá megoldás??!!

(#15287) rudymester


rudymester
senior tag

Lenne egy problémám a telóval kapcsolatban. Az üzletben ahol dolgozok ki van állítva egy példány és amikor rábökök a marketre, az feldob egy e-mail címet egy üzenettel, hogy nem tud felmenni. Na ezt kellene eltüntetnem valahogy, hogy ne jelenjen meg az e-mail cím. Ha lehet, jó lenne valami meüpont is, ahol ez eltüntethető, de akár egy teljes reset is jól jönne. Erre már rákerestem itt a fórumon, de még nem találtam pontos leírást, hogy hol van egy reset gomb.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#15288) Murderer69 válasza rudymester (#15287) üzenetére


Murderer69
őstag

hardveres reset gomb nincs tudtommal az emailcímet meg azért csapja ki mert be kellene jelentkezned ahhoz hogy tudj shopingolni :U

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#15289) Tosee válasza rudymester (#15287) üzenetére


Tosee
őstag

Tudtommal azért dobja fel mert szüksége van egy google fiókra (gmail) a kapcsolódáshoz! Ha megadsz neki egy működőt, akkor nem dobja fel többet!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#15290) rudymester válasza Murderer69 (#15288) üzenetére


rudymester
senior tag

A teljes visszaállítás megoldotta a problémát. Valami barom beírta azt az e-mail címet, de most már okés. Szűz a gép. :C

Legközelebb több időt szánok az utánajárásnak... :B

Tosee: Ez az, hogy nem a kérte, hanem már ott volt egy cím... :W

[ Szerkesztve ]

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#15291) BalanceR válasza rudymester (#15287) üzenetére


BalanceR
addikt

A market első indításkor kér egy mailcímet, és valószínűleg valaki próbálkozott....
A beállítások menüben van egy gyári állapot visszaállítása menüpont, ez törli az ilyesmit is...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15292) BalanceR válasza BalanceR (#15291) üzenetére


BalanceR
addikt

Nálunk is gyakran nyomkodják,tegyétek rá a feloldómintás billzárat ;] :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15293) Quick68


Quick68
csendes tag

S.O.S.
Keresnék egy ráérőt aki segítene nekem 2.1-re frissíteni.Priviben!!!!!

(#15294) Big.Zoo válasza BalanceR (#15292) üzenetére


Big.Zoo
csendes tag

De hát azt mondta, hogy bolt, azért van kitéve, hogy nyomkodják.

(#15295) BalanceR válasza Big.Zoo (#15294) üzenetére


BalanceR
addikt

Nálunk is azért van kitéve...
De annak nincs értelme, hogy a sok hülyegyerek bejöjjön nyomkodni, lekódolni, játszani...
Rajta van a kód, és ha valakit komolyan érdekel, feloldom....

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#15296) ravebp válasza Quick68 (#15293) üzenetére


ravebp
senior tag

pesti vagy akkor személyesen is szívesen.ha nem szólj h mi a kérdés és segítek..

Rave

(#15297) Big.Zoo válasza Cyberbeni (#15274) üzenetére


Big.Zoo
csendes tag

Nem kell hozzá újraflesselni. Ha van root explorered, akkor egyszerű az egész.

Én így csináltam:
1. Másik home programot állítottam be alapértelmezettnek.
2. Feltelepítettem/frissítettem az LauncherPro-t.
3. Root Explorerrel megkerestem a telepített programot (nekem app2sd használata mellett itt volt található: /system/sd/app/com.fede.launcher.apk)
4. Move
5. Elnavigáltam a /system/app könyvtárba
6. Paste
7. Mivel nekem "gyárilag" itt volt a LauncherPro, azt letöröltem.
8. Töröltem a hozzá tartozó dalvik-cachet: /data/dalvik-cache/system@app@LauncherPro.apk@classes.dex (ha előtte nem volt még fent, akkor ez a lépés értelemszerűen kimarad.
9. Home gombot megnyomtam, kiválasztottam a LauncherPro-t és kipipáltam, hogy ez legyen az alapértelmezett (biztonság kedvéért érdemes várni a kipipálással addíg amíg ki nem próbáltuk, hogy működik-e rendesen).
10. Örültem :)

(#15298) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

A mobilport cikkei közt találtam egy jópofa iphone-os játékot, rögtön rákerestem a marketen is hogy minek örülnek a szifonosok: Doodle Jump
Megfelelő oldalakon ingyé' is meg van.

(#15299) kuzzikan


kuzzikan
csendes tag

Üdv,

Próbáltam keresgélni a fórumon, de nemigazán találtam hasonlót.. A lényeg, hogy egy olyan alkalmazást keresek, ami képes a contact shortcutokat 2*2-es méretben a kirakni a homera :) ha esetleg valaki tud ilyenről, ami működik is, az segítsen plz :)

(#15300) Quick68 válasza ravebp (#15296) üzenetére


Quick68
csendes tag

2.1-et szeretném telepíteni,segítenél benne???
előre is kösz!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.