Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) 3800+ válasza bjergerking (#57199) üzenetére


3800+
őstag

Mar otthon van csak a heten nyaralok ugyhogy varnia kell ram :D

Ahogy latom tobbfele modellszamu S4 is letezik, ugyhogy majd az elso ismerkedes utan biztos kerni fogok egy kis segitseget a rootolashoz.

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#57202) woros válasza ricsike24 (#57200) üzenetére


woros
őstag

Én sammobile-ról szedtem minden romot eddig. Előszőr a Nordic 4.4.2-t raktam vissza és arra ment rá a T-s 4.4.2

[ Szerkesztve ]

(#57203) ricsike24 válasza woros (#57202) üzenetére


ricsike24
tag

Koszi az infot kiprobalom en is igy!Remelem nem ugrik a knox!

(#57204) RZS válasza zoltan6 (#57169) üzenetére


RZS
tag

hello!

letoltottem a Here-t. :R
a Lumia 730asunkon magyarnyelvu, sajnos S4re csak angol jutott :O
erdekes, hogy a lumian folyamatosan fut, S4en meg szaggat.... :W

(#57205) Beca1990


Beca1990
senior tag

I9506 milyen üzemidőre képes? Mennyi kijelzőidő jön össze?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#57206) migabi24 válasza Beca1990 (#57205) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez szoftver, beállítás, és használatfüggő

(#57207) Notalab válasza Beca1990 (#57205) üzenetére


Notalab
tag

Ahogy migabi24 is írta; beállítás, használat, és a sok száz hozzászólás alapján, erősen szoftver függő is.
Pl. nekem, olyan 2,5-4,5 órás kijelzőidők jönnek össze, teljesen gyári 4.4.2-vel (kb. 50 lefagyasztott vacakkal).

[ Szerkesztve ]

...

(#57208) ezso


ezso
tag

Sziasztok!

Bő 2 hete vagyok tulajdonosa, egy S4, I9505-nek. Mivel új a telefon, gyárilag Lollipop 5.0.1 SW volt rajta. :W
Kíváncsi lennék, hogy esetleg másnál is jelentkezett-e olyan „hiba”, hogy a „lefele fordítva némít” nem működik? A teszten mikor bekapcsolom a funkció (beállítások – saját eszköz – mozdulatok és gesztusok – mozgás – némitás/szünet bekapcsolva) a „próbálja ki” teszten tökéletesen megy, tehát gondolom nem hardver hiba, viszont tényleges bejövő hívásnál nem működik. Hozzáteszem, a zasszony is kapott egy ilyen telefont és az övével is ugyanez van.

A Samsungot felhívtam és azt mondták, hogy várjam meg a SW frissítést mert az S5-nél is jeleztek ilyen problémát és arra már kijött. (azt persze nem tudják, hogy S4-re mikor jön valami javítás)
Legszívesebben visszarakatnám a KitKat-et, de ezt persze nem vállalják.
A garancia miatt én meg nem állnék neki buherálni plusz nem is értek hozzá.

Előtte S3 Neo-m volt 4.4.2-vel és az sokkal jobban bejött.
Nekem a nyalóka nehezebben kezelhetőnek tűnik, csúnyább, ezek szerint bugos is + szerintem az akkut is jobban zabálja, pedig a szokásos , számomra nem használt appok , kb. 40db le van tiltva + energiatakarékos mód aktív, fényerő auton.
Bár ez szubjektív vélemény, de aki gondolkozik a lolli frissítésen, szerintem inkább ne….

Még valami: esetleg tud valaki olyan appot, ami ezt a „lefordítva némít” funkciót tudja?
Nekem sajnos fontos funkció.

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#57209) K Norbi válasza ezso (#57208) üzenetére


K Norbi
addikt

Jött ki a héten egy Lollipop javítás! független a telód? amúgy simán visszalehet menni a Kit Kat ra ;) nekem is ment pedig én sem értettem semmit hozzá garancia ép marad knox nem ugrik.

[ Szerkesztve ]

(#57210) Notalab válasza ezso (#57208) üzenetére


Notalab
tag

Csak tipp:
Nem tudom Lolli alatt működik-e, de 4.4.2-nél elég megnyomni a 'hangerő le' gombot a némításhoz. Még kényelmesebb is is mint a telefon forgatása. A plusz app meg csak plusz "teher" a rendszernek.

...

(#57211) K Norbi válasza Notalab (#57210) üzenetére


K Norbi
addikt

Működik a némítás hangerő le vagy fel, még a záró gombbal is. tán a középső gombbal is elhallgat.

[ Szerkesztve ]

(#57212) K Norbi válasza ezso (#57208) üzenetére


K Norbi
addikt

Vannak amúgy appok rá [link] erre pl csak rá kell koppintani és lenémul! válogass [link]

(#57213) feka001


feka001
csendes tag

Sziasztok!

Van nekem egy Samsung Galaxy S4 Mini kártyafüggetlen telefonom.
Kb. 1 hónapos! Az a baj vele, hogy hálózati módnál LTE/WCDMA/GSM-en csak 2-3-as között (valamikor 1-es) ingadozik a térerőm. Eddig max volt mindig! Megnéztem egy pár ismerősömnek mindenkinek max térerőn van a telefonja, ebben a hálózati módban. Nekem már csak akkor van teljes térerőm ha 'csak GSM-re' állítom a hálózati módot.
Mi lehet a baj?

(#57214) awakening87 válasza woros (#57198) üzenetére


awakening87
aktív tag

Szia! Miért ugrana? Ha alá van írva, meg enforceolt a kernel és a recovery, működnie kell gond nélkül. :)
Szerintem inkább az a gond, hogy nem lehet feltenni, mert a bootloaderben verziót léptek, és amit vissza akarsz tenni, az régebbi, mint a jelenlegi. (Ha fused binary-s számos üzenetet kapsz)
Olyan trükk van 4.3-ra 9505-re, hogy bootloader nélkül felraksz mindent (XXUEMKF) és a modemet meg a kernelt kicseréled egy működőre, mert asszem az újabb bootloader miatt elvileg gondok vannak a wifivel, hanggal, stb. konkrétan nem fognak működni.
A kernelcsere meg olyan zippel megy az xda-s cikk szerint, amihez custom recovery kell (ekkor byeKnox).
De itt jön a képbe a FlashFire, amellyel ez az egész sima ügy (mert a FF tud .zip-et telepíteni és marad a knox is nullán), csak a modemet kell Odinnal feltenni. Ha mégse menne a .zip-ből a kernelcsere, akkor kiszeded a boot.img-t és azt teszed fel.
Lásd sok oldallal korábban, meg az xda-s linket is. :)
Hamarosan belevágok, mert jó ez a KitKat, de ha a Jelly még jobb és van rá lehetőség... :D
Valószínűleg 9506-ra is működne.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#57215) Valken válasza awakening87 (#57214) üzenetére


Valken
tag

Szia!

Erre valami ötleted esetleg?

Mondjuk a tegnapi sikertelen downgrade után simán visszaraktam a TMH-s 5.0.1-et és már az első feltöltés után is jobbnak tűnik az aksi, most tartok 3 és fél órás kijelzőidőnél és még van benne szufla. De nem igazán értem, mert ez eddig nem volt "divat", hogy eddig bírja. :)

(#57216) awakening87 válasza Valken (#57215) üzenetére


awakening87
aktív tag

Igen, van. Mit ír ki a telefon a Fail esetében és mit az Odin? A bootloadered milyen verziójú, milyen romból származik? Pontosan min vagy és mire szeretnél visszamenni?

Más: miért számít, ha 4(+1) fájlost vagy 1 fájlost rakunk fel? Ugyanazok a fájlok vannak mindegyikben, csak más csoportosításban. Plusz ott a pit fájl, amely opcionális és lehet az egyfájlosban is, de nem hiszem, hogy csak úgy változna a partíciókiosztás az egyes verziók között.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#57217) Valken válasza awakening87 (#57216) üzenetére


Valken
tag

Az ODIN a 'Get PIT for mapping...'-nál áll meg és dob FAIL-t, a telefon simán bent marad download módban, de nem történik semmi.

A bootloader ebből a romból származik: I9505XXUHOA7_OXAHOA7. Ez elvileg a legelső leaked német verzió.

Azóta persze pakoltam már rá újabb 5.0.1-eket is, most a legújabb Telekomos van rajta, az I9505XXUHOB8.

A legutolsó Telekomos KitKat-re szerettem volna visszamenni, a I9505XXUGNG8_I9505TMHGNF1_TMH-ra.

Ui.: mint írtam az előbb, lehet, hogy csoda történt, mert sokkal jobb üzemidőre képes az 5.0.1, amióta újra felraktam Odinnal, de még nyúzom egy kicsit. Amit furcsállok, hogy előtte is Odinoztam ugyanezt a rendszert és mégis problémás volt az akkuidő. Bárcsak megérteném, hogyan is működik ez... :)

[ Szerkesztve ]

(#57218) qltsar válasza K Norbi (#57209) üzenetére


qltsar
addikt

Függetlenre, vagy T-sre esetleg?

(#57219) ezso válasza K Norbi (#57209) üzenetére


ezso
tag

Köszönöm mindenkinek a választ! :R
A telefon független és most ránéztem FOTA-n, de szerinte a legfrissebb a szoftver van a telón.
A linkeken körülnézek, hátha van olyan ami a telefonba lévő érzékelőt használja.
Ha megoldható KNOX ugrás nélkül a downgrade akkor is inkább olyanra bíznám, aki csinált már ilyet mert nem szeretnék féltéglát gyártani és sajnos az angol tudásom sincs a helyzet magaslatán. :(((

Havas utakon szeretek vezetni, mert olyankor a mazsolák nem jönnek ki, a "vérprofik" pedig már az árokban vannak...

(#57220) K Norbi válasza qltsar (#57218) üzenetére


K Norbi
addikt

Függetlenre. csak nem találom se a sammobileon, se a Samsung update en hogy pontos milyen verzió szám jött.. [link] [link]

Megnéznéd nekem mi van most a tiéden. tárcsázóba ird a *#1234#
ha ez van rajta [link] persze csak ha magyar régiós a teló akkor 100% frissülni fog.

[ Szerkesztve ]

(#57221) woros


woros
őstag

9506-os lolliban kijavították a torzítást ? Ha felvesztek valamit kitkaten betorzít a telefon, esetleg valaki ki tudná próbálni ?

(#57222) raziel01


raziel01
veterán

Ha nem számít a gari akkor melyik Lollipop ROM-ot érdemes felrakni? Ami stabil és jobb, mint a mostani gyári 4.3-am. Telekom LTE+ verzió. i9506

(#57223) Yany válasza raziel01 (#57067) üzenetére


Yany
addikt

Szép. Én egy ilyennél kötöttem ki: Hybrid Neo

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#57224) Piloss válasza raziel01 (#57222) üzenetére


Piloss
senior tag

[link]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#57225) silvergod válasza Yany (#57223) üzenetére


silvergod
őstag

ha eredeti spigen lesz akkor ez nem a legjobb választás szerintem
nekem volt és kényelmetlen lett vele a fogása,mert nem olyan kerekített mint a képeken.
viszont a slim armorral egész jó.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#57226) @Jocó@


@Jocó@
tag

Sziasztok!

Van valakinek ötlete, hogy akksi vagy szoftveres gondom lehet?
I9506 - Android 4.4.2 - Tmobile XXUCNI1 - knox 0
Pár napja azt tapasztalom, hogy egy nap alatt lemerül.

11 óra üzemidő alatt leesett 10%-ra az akksi
Wifi, gps konstans off
Beépített battery info alapján screen 21%, system 19%, firefox 15% használat
Screen 56 perc eddig
Samsungos, és feleslegesnek ítélt dolgok tiltva pl.: live wallpaper
Cpu spy szerint a készülék 68%-ban deep sleepel, 23-ban 300 mhz. Kb 220 óra statisztika alapján
A better battery stat azt állítja, hogy az elmúlt 11 órában 100% awake volt. Ellentmondás a két program közt.

A készülék kb. 8 hónapos. Indokolatlannak érzem a fentiek alapján a napi töltést. Kínai vezeték nélküli töltőm van, de max 10x volt használva.

Frisebb NORDIC-ot tegyek fel? Lollit nem akarok
Töröljek appokat?
Előre is köszi!

(#57227) #61600768 válasza Piloss (#57224) üzenetére


#61600768
törölt tag

Stabilt kértek nem bétát. ;]

(#57228) lionhearted válasza @Jocó@ (#57226) üzenetére


lionhearted
őstag

Nincs ellentmondás a két program között, az egyik 220 óra statisztikáját mutatja, a másik 11-ét. Ezt írtad.

Tegnap még működött...

(#57229) Piloss válasza #61600768 (#57227) üzenetére


Piloss
senior tag

?
Hónapok óta használom, teljesen rendben van

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#57230) huh87


huh87
tag

Rendeltem ebay-ről akksit, 1900HUF összesen. 3nap alatt megérkezett. [link]
Teszt alatt,;elméletileg eredeti.

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#57231) Mate válasza huh87 (#57230) üzenetére


Mate
nagyúr

Továbbra is T-nél vennék töltővel együtt, 1.400-el drágábban.

(#57232) t.dave500 válasza huh87 (#57230) üzenetére


t.dave500
tag

Rajta van az NFC szöveg?
Ha igen, akkor eredeti.
Kérdés. Rengeteg gyári alkalmazás le van tiltva, reggel húztam le, 20%-on van jelenleg, vegyesen volt wifi-n/ 2g-n, 2 óra 10 perces kijelző idő ez alatt.
Messenger ment folyamatosan.
4.4.2, gyári.
Ez mennyire rossz? Láttam hogy valakinek 5 óra képernyőidő is össze jött, a telefon alig másfél hetes, újonnan lett véve.

[ Szerkesztve ]

(#57233) Lehiñito válasza Mate (#57231) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Kérdés, hogy lesz e még, mert egy ideje kifogytak belőle.

[ Szerkesztve ]

(#57234) K Norbi válasza huh87 (#57230) üzenetére


K Norbi
addikt

Tuti hamis! :DDD én bele nem tenném.. átveszed a t nél ingyen és csók [link]

[ Szerkesztve ]

(#57235) muszor


muszor
tag

Sziasztok.
Valamiért nem működik a wanamban a crt képernyőkikapcsolás. Kb 2 hete még jó volt. Mi befolyásolhatja vajon? Ha csak a wanam aktív az xposedben, és ott crt -re van állítva, akkor se működik. Elállíthattam valamit? Mindegy milyen launchert használok gondolom.

zsoltee

(#57236) K Norbi válasza K Norbi (#57234) üzenetére


K Norbi
addikt

Valaki már megjárta itt fórumon szépen kiégette a BE bőrhátlapot az akksi. töltők is pukkantak el.

[ Szerkesztve ]

(#57237) K Norbi válasza huh87 (#57230) üzenetére


K Norbi
addikt

Katt az eladó nevére. aztán negatív hozzászólások "van bőven" aztán ott íjrák az S4 akksira amit te is rendeltél hogy.
Time waster. Sold as genuine, sent fake battery for S4, lack of communication.
Vásárlás előtt érdemes mind a pozitív és negatív hozzászólásokat elolvasni. ez az akksi 110% hamis.

(#57238) @Jocó@ válasza t.dave500 (#57232) üzenetére


@Jocó@
tag

Szerintem ne panaszkodj :)

[link]

(#57239) rb26dett


rb26dett
aktív tag

Végre újra a Kitkat tábort erősítem, és végre használható a telefonom! köszönet a segítségért itt is! Gyári függetlenről simán ment ahogy kell :))

(#57240) MrRL19


MrRL19
senior tag

Hello

Az lenne a kerdesem ,h lehet e frissiteni s4-et lalipop 5re ?! Azt irja feldolgozas meghijusult...

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#57241) szeljanos válasza Beca1990 (#57205) üzenetére


szeljanos
tag

Nekem átlagos használat mellett 3-3.5 óra kijelzőidő van.

Alcatel302►Nokia3410►SamsungSGH-E770►SamsungWave723:Bada1.0-Bada2.0►SamsungGalaxySAdvance:Android4.4.2/Slimkat/►SamsungGalaxyS4LTE+(I9506):Android5.0.1/Lollipop/-CM13/MM/►SamsungGalaxyS7(SM-G930F)-Android7.0-8.0►SamsungA71-Android12►Xiaomi12-Android12

(#57242) #61600768


#61600768
törölt tag

Német loli is frissült 5090078-re:

független i9505

független BE i9505

[ Szerkesztve ]

(#57243) borsodika válasza #61600768 (#57242) üzenetére


borsodika
őstag

Kérdés az, hogy javították-e a 5090078 változtatásban az eddigi hibákat vagy csak újabb hibák kerültek bele... :)

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#57244) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Már csak a Dark Material miatt remélem, mi is kapunk valamit. [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#57245) #61600768 válasza Petyyyyy (#57244) üzenetére


#61600768
törölt tag

Szerintem a témázgatásból nekünk nem lesz semmi. Ez az új touchwizzel jár nem hiszem hogy megkapjuk. S5 napokban kapja az 5.1.1-et de arról sincs semmi infó még hogy megkapná-e az új felületet témázgatással együtt.

(#57246) kerxy


kerxy
senior tag

T-s tok, a zöld (és sárga) jó áron: KIHAJTHATÓ TOK GALAXY S4-HEZ

(#57247) borsodika válasza #61600768 (#57245) üzenetére


borsodika
őstag

A témázhatóságot majd a Samsung helyett megoldják az XDA-s srácok megint csak.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#57248) balintka


balintka
addikt

Lenne egy problémám (I9515-ös teló):

Éjjelre ki szoktam kapcsolni a telót. KK és Lolli alatt is gyakran azt csinálja, hogy a töltés utáni első nap adatait nem tárolja el. Tehát reggel mondjuk leveszem a töltőről, bekapcsolom, használom, estére mondjuk van 15 perc kijelzőidő, 15 óra készenlét van. Kikapcsolom éjjelre, a 2. nap reggelén ezek az adatok törlődnek az Akkumulátor menü alól. Mi lehet az oka ennek?

(#57249) Lehiñito válasza kerxy (#57246) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Köszi ezt kerestem pár napja de nem találtam meg.
Egy zöldet berendeltem, ennyiért csak kipróbálom, hogy milyen.

(#57250) Lehiñito


Lehiñito
senior tag

Apropó.
A vodásoknak üzenem, hogy tudtok aktiválni egyszeri 3GB adatforgalmat INGYEN, a voda alkalmazásban, az adatforgalom menüpont alatt, vagy az online felületen Nyái adat 3GB címszóval.
Szeptember 31.-ig lehet felhasználni, ha hamarabb elfogy akkor megy tovább a csomagban foglalt adatkeret.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.