Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) migabi24 válasza Dare2Live (#56600) üzenetére


migabi24
nagyúr

Persze, igazad van, de ha valaki azt írja ég és föld a különbség, az több mint túlzás, ráadásul csak a dicsekvés volt a hozzászolás lényege

(#56602) Dare2Live válasza migabi24 (#56601) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én eleget nyomkodtam munkatárs S6át és nekem konkrétan 10.000Ftvel se ér többet az S6 mint az S4, miközben imo elég power user vagyok.
Nekem ennyia fejlődés. ~Semmi.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#56603) poli27


poli27
veterán

Nekem munkaeszköz a telefon és a napi 156. navi indításnál már számít mennyi idő alatt indul,nem mondtam hogy rossz lenne sz s4 egy szóval sem, csak azt hogy az s6 fényéveket ver rá sebességben (beépített ssd) sztem... A páromnak vettünk először 2 hónapja egyet, neki s3 at váltott le, és megtetszett nagyon, ennyi a történet, nem éreztem rossznak az s4 et, de volt rá lehetőségem megvenni és a kék szín is nagyon tetszett ugye az s4 em fehér volt.

(#56604) teki91 válasza #61600768 (#56598) üzenetére


teki91
csendes tag

Helló.

awakening87 első linkje ugyanaz mint amit én használok. :)

üdv.

(#56605) Trespa válasza Dare2Live (#56600) üzenetére


Trespa
tag

Azért ne turkàljunk màsnak a zsebében .☺ Mindenki olyat telefont vesz amilyenre szüksége van ,vagy lesz.☺
S4 topic nem S6 ,ez meg a màsik.
különbség van két telefont között nyílvàn , több mint 2 év a difi időben ,csak màs ,hogy az S6 kicsit sem olyan amilyennek kéne lenni . ☺
Aki navit hasznàl napi 156 x annak érdemesebb komplett navit venni,mert a telefonok tudjàk ,de az meg arra lett csak megcsinàlva .

[ Szerkesztve ]

LG G4->Samsung GS4->Nokia Lumia 800->SE Xperia X10 Mini-Mini Pro->X8->Nokia N97-N97mini->Thosiba TG01->Nokia 5300 xpress music-> és már ki tudja ..:D

(#56606) migabi24 válasza poli27 (#56603) üzenetére


migabi24
nagyúr

Te gondolom i9505-ről váltottál, én meg i9506-ot használok, az utóbbi jóval gyorsabb, lehet azért nem érzem azt a hatalmas különbséget

(#56607) poli27 válasza migabi24 (#56606) üzenetére


poli27
veterán

:K

(#56608) wrox válasza migabi24 (#56606) üzenetére


wrox
senior tag

Kíváncsiságból kipróbáltam.
Az i9506-om van.
Hidegindítás mellett, és ha a középső gombot nyomva tartom, akkor 14 kis ablakot számoltam, köztük játékot (gondolom ezek futnak) Ikonra koppintás után kereken 5 mp volt, hogy elkezdjem beírni az iGO ba a címet. Mire beírtam, már fixált is a műholdakkal. Nekem ennél gyorsabb nem kell. (Ez előtt LG G2 minim volt (tudom, nem egy kategória, de azért működhetett volna jobban is), de azt legszívesebben földhöz csapkotdtam volna a navi miatt (is). Volt hogy kellett neki 5 perc , hogy mutassa mi merre, volt hogy nem is talált műholdat. )
Ja, be van lakva az S4, igaz 1 hete van meg, de egyetlen egy laggot nem vettem észre. Gyári 4.4.2 ROM van rajta. Remélem ezután sem fog. Igaz, én nagyon szeretném a lollit (hivatalos Tst), a G2mini megtáltosodott tőle, neki nagyon jótt tett (ezzel már a műhód keresés is lecsökkent 1-2 percre :D ).

[ Szerkesztve ]

(#56609) chubby2o6 válasza wrox (#56608) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ha ilyen jó a KK-val a telód, szerintem ne akard a Lollit. Nem tudom, '06-on vissza lehet-e menni KK-ra knox ugrás nélkül, ha nem, és nem jön be a Lolli, akkor választanod kell majd a gari meg a jól működő rendszer közül.
Van, akinek bejött a Lolli, de asszem többen vannak azok, akik visszasírják a KK-t.

(#56610) wrox válasza chubby2o6 (#56609) üzenetére


wrox
senior tag

Nekem a kinézete tetszik nagyon a lollinak. Lehet ezzel egyedül vagyok. :D

(#56611) Tense válasza wrox (#56610) üzenetére


Tense
őstag

Nem csak a kinézete, szerintem mindene rendben van! :D

(#56612) Mate


Mate
nagyúr

Megjött a vezeték nélküli töltő egység. Izgatottan betettem a telefonba és baromira nem csinál semmit :D

(#56613) Tense válasza Mate (#56612) üzenetére


Tense
őstag

Ez a lényege. :D az izgalomért fizetted a pénzt... :D

(#56614) Mate válasza Tense (#56613) üzenetére


Mate
nagyúr

Most ezt néztem. Állítólag eredeti :D

(#56615) Tense válasza Mate (#56614) üzenetére


Tense
őstag

Az hát, és ha feltöltőkártyás vagy, azt is tölti, havi 3600-al :D

(#56616) Schizoka válasza Mate (#56614) üzenetére


Schizoka
aktív tag

Szia!

Ezt kellene kipróbálni:http://www.edigital.hu/egyeb/roline-qi-vevoegyseg-samsung-galaxy-s4-hez-(19.11.1021-5)-p471503.html :)

(#56617) Mate válasza Schizoka (#56616) üzenetére


Mate
nagyúr

4K-t már sokallom érte :D

(#56618) Schizoka válasza Mate (#56617) üzenetére


Schizoka
aktív tag

De lehet hogy ez tökéletesen működik,és van rá rendes garancia!
Én nem akarok vastag eredeti hátlapot venni mert az nem jó a tokhoz.
kíni ebay-est meg nem is merném belerakni a telefonba.

(#56619) Mate válasza Schizoka (#56618) üzenetére


Mate
nagyúr

Én megrendeltem az "eredeti" hátlapot. Majd kiderül, hogy mennyire eredeti :) Ha nem az, visszaszedem a pénzt és kész.

(#56620) Samsung SPS válasza D@Ta (#56572) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Sztem szoftveres gubanc lesz, megpróbálkozhatnál egy gyári gyalulással. Csak ments adatot, nehogy elvesszen valami fontos.

(#56621) D@Ta válasza Samsung SPS (#56620) üzenetére


D@Ta
csendes tag

Köszi a válaszod. Majd kipróbálom.
Egyébként 4.4.2 KitKat van rajta, nem töltöttem rá semmilyen különösebb alkalmazást, nem terhelem. Netezek, videót nézek és már akkor is kellemetlen hozzáéri a képernyő felső részéhez, annyira meleg. Ez processzor melegedés lehet?

(#56622) chubby2o6 válasza wrox (#56610) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Biztos nem vagy egyedül, bár nekem pont a kinézete az, ami nagyon nem jön be. Ez, a hibák, meg az xposed-inkompatibilitás az, amik miatt fel sem merül bennem, hogy Lollira váltsak. Meg nekem sincs semmi bajom a KK-val, kinézet, sebesség, üzemidő szempontjából minden rendben van vele, szóval tudom, hogy jobb nem lehet a Lollitól a telóm, így marad a KK.

(#56623) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Tudtok ajánlani valami progit ami kitakarítja a szemetet a programok után, jelez ha sok a szemét stb. és nem olyan erőszakos mint a clean master? Abba minden sz*rt belezsúfoltak és mindent rá akar erőszakolni a userre. Vagy Ti nem használtok semmi ilyesmit?

Egyébként egy gyári Nanushka hátlapnak komolyan ennyire nincs értéke? Hónapok óta hirdetem HA-n és máshol 500 pénzért és a kutyának se kell... sok helyen még mindig 6 rugó...

[ Szerkesztve ]

(#56624) awakening87 válasza chubby2o6 (#56622) üzenetére


awakening87
aktív tag

Ez az arter-féle HOD7-es 9505-ön néha csinál olyat, hogy zenehallgatás közben, kilépek a középső gombbal a főképernyőre, majd később visszamennék a Zene alkalmazásba, fekete az egész képernyő, csak a legfelső értesítési sáv látszik.
Kíváncsiságból megnéztem a logcat-et és láttam benne egy olyat, hogy valami 0xhexadecimális számú asset/erőforrás nem található és azt hiszem, hogy a Zene alkalmazás dobta ezt a hibát. Valószínűleg ez az xposed műve, remélhetőleg van valami opció, amivel a témázás kikapcsolható, pedig nem használok az xposed alatt témákat :)
Ha a legutóbbi alkalmazásoknál bezárom a zenét, akkor néha megjavul a Zene alkalmazás.
Valamint ami még furcsa, hogy az Antutu-val nagyon alacsony pontszámot kapok a fenti 5.0.1-gyel (27762-t egész pontosan), melynek a részeredményeiben a futási időre (runtime) csak 268-at kapok, ezzel szemben már volt 3393-as pontszámú runtime részeredményem is 5.0.1-gyel, ekkor a teljes pontszámom 32330 volt. Megjegyzem, hogy 4.4.2 KitKat alatt 28743 pontom volt, de volt már 29936 is, sőt 30328 is; 30727 volt a KitKat-es rekordom.
Valami nem stimmel :D vagy ez a deodexelés egyik hátránya.

A fenti fekete képernyős hibát leszámítva nem rossz ez a Lollipop, 1 idegesítő dolga van, amit eddig találtam a játékok akadásán kívül és az a pár hozzászólással korábban említett csak mobilnetes használat esetén előforduló aksimerülés hiba(?), amely még elvileg 5.1.1 alatt is jelentkezik.
pl. vegyünk egy tetszőleges mobilnetet használó alkalmazást az akkustatisztikából:
CPU össz.: 6 min 7 sec, Ébren maradás: 3 min 52 sec, Teljes kapcsolati idő 1 h 12 min 59 sec, WTF :N

Xposed van Lollipop-ra, sőt a Touchwiz Lollipop-ra is (csak egy deodexelt rom szükséges hozzá), csak valószínűleg nem (annyira) bugmentes, mint KitKat vagy Jelly Bean alatt.
Én az arter-féle HOD7-es 5.0.1 rendszer alá tettem fel, simán működik, Greenify és Wanam modulokkal.
Jól teszitek, ha maradtok a régi rendszeren. ART meg egyéb újdonságok ide vagy oda, (még) nincs igazán kiforrva ez a rendszer, legalábbis ami az 5.0.1-et illeti...
Aztán lehet, hogy egy GPE vagy CM12 vagy más egyéb custom romokkal jobb a Lollis helyzet :)

@vwpolopg: ilyesmit nem használok, de nagyon ajánlották az SD Maid-et, fent van a Play-en. Előtte azért nézd meg mindenképpen, hogy mit akar letakarítani.

[ Szerkesztve ]

SM-G930F @ BlackDiamond.NFE.PIE.V4.0 | https://www.youtube.com/watch?v=8P6QbTJsb-U&hd=1

(#56625) migabi24 válasza vwpolopg (#56623) üzenetére


migabi24
nagyúr

SD Maid a legjobb erre a célra, root kell neki akkor minden szemetet + programok cache mappáját képpes törölni

(#56626) q012345 válasza vwpolopg (#56623) üzenetére


q012345
tag

Nekem az "All-In-One Toolbox" jött be, szerintem jól teszi a dolgát (nem kell root hozzá).

(#56627) migabi24 válasza q012345 (#56626) üzenetére


migabi24
nagyúr

Csak halkan jegyzem meg, ami nem kap root jogot az nem sokat ér

(#56628) q012345 válasza migabi24 (#56627) üzenetére


q012345
tag

Nyilván nem olyan szintű törlése mint a root joggal bíró társaié, de akinek nincs root 1 próbát megér szerintem.

(#56629) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Igen, az kimaradt, hogy nincs root :) de koszi a tippeket :)

(#56630) migabi24 válasza q012345 (#56628) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az igaz, csak az a baj a szemét legnagyobb része, ami a belassulást is okozza javarészt olyan partición szaporodik ahova root jog szükséges

(#56631) q012345 válasza migabi24 (#56630) üzenetére


q012345
tag

Ez igaz, de root nélkül ha már nem segít ez a fajta törlés akkor már csak a FR marad.

(#56632) migabi24 válasza q012345 (#56631) üzenetére


migabi24
nagyúr

Így van

(#56633) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Üdvözlet!

Volna szíves összefoglalni valaki néhány mondatban, hogy mik a történések mostanság a ház körül?
Érkezik-e hivatalos frissítés kissebb-nagyobb formában, visszakapjuk-e valaha a Smart Scroll, Air browse, Air jump funkciókat...?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#56634) BalanceR


BalanceR
addikt

Egy villámkérdés:
Van a beállításokban egy olyan opció, hogy megbízható eszköz...
Ez elvileg olyat tud, hogy ha BT-n kapcsolódik egy eszköz, ki lehet nevezni megbízhatónak, vagyis amég az kapcsolódik a telefonhoz, nem kér feloldómintát, PIN-t... Ha pedig elveszíti a kapcsolatot ( otthagyod valahol a telót, akkor autómatikusan Mintát kér a feloldáshoz...

Ezt használja valaki?
Nagyon hasznos cuccnak tartom, de valamiért nem tudom összehozni a Sony SmartWatch2-órámmal, hiába állítom be, minig kér pint. hiába van egymás mellett a két eszköz... :W
Ötletek?
:R :R :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#56635) StoneBridge válasza Petyyyyy (#56633) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Ez engem is érdekelne.
Ritkán járok erre, nézem hogy jött-e hivatalos frissítés, de semmi. Nem vágom miért nem tolják ki hivatalosan a friss szoftvert.
9505 - T-Mobile

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#56636) sayCet válasza StoneBridge (#56635) üzenetére


sayCet
aktív tag

mert ráköll' tenni a soook-sok trékomos faszságot

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#56637) Bomc


Bomc
aktív tag

Miért írja ki ezt a szar amikor zenét akarok hallgatni hogy "Hívás közbe nem lehet lejátszani"

Amikor nem hívok senkit !

(#56638) Ateszpapa válasza BalanceR (#56634) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Igen, én Gear S el használom. Nagyon praktikus, hisz amíg az óra közelében van nem kell a mintával vacakolnom.

Sajna a Sonyhoz nem értek.

[ Szerkesztve ]

(#56639) Devilhun_HUN válasza StoneBridge (#56635) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Nem rég hoztam haza szervizből és a kitkatt előtti szar volt rajt. [4.3 ha jól láttam]
Na most meg már rendes Lolli van rajt és ota-n keresztül frissült.

Kép link

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#56640) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Milyen 64gb memóriakártyát ajánltok az s4-hez!
Videózáshoz és fotózáshoz kell!

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#56641) balintka válasza Devilhun_HUN (#56640) üzenetére


balintka
addikt

Narancssárga vagy ezüst Samsung.

(#56642) Devilhun_HUN válasza balintka (#56641) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Mi a különbség a kettő közt?
microSDXC
microSDHC

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#56643) #61600768 válasza Devilhun_HUN (#56642) üzenetére


#61600768
törölt tag

Más technológia..

Microsd Xtreme C(k)apacitás 64GB-tól

Microsd High/magas C(k)apacitás 32GB-ig

[ Szerkesztve ]

(#56644) Devilhun_HUN válasza #61600768 (#56643) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Köszi :)

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#56645) chubby2o6 válasza awakening87 (#56624) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Ezt az arter-féle romot én is néztem, le is szedtem, de valszeg marad a gépen. Az Imperial Lollit is leszedtem, bár azt se igen fogom felrakni a telóra. Az az igazság, hogy ha ráfeküdnék a dologra, kipróbálnék néhány romot, biztos találnék egy olyat, ami rendesen működik, az xposed is megy rajta, a kinézetét is meg tudnám változtatni, és akkor pont ott tartanék, ahol most is vagyok: lenne egy olyan rom a telómon, ami minden szempontból megfelel. Már nem szoktam unalomból romot cserélgetni, a mostani is marad addig, amíg nem produkál valami olyat, ami miatt mennie kell. :)

Az An-Tu-Tu-ra nem agyon adok, az csak egy szám, nem befolyásol semmit. A legjobb valamivel 30 fölött volt, de inkább olyan 27-29000 között szokott lenni ( bár sztem max. 5x futtattam le, mióta megvan a teló ).

(#56646) bromi84


bromi84
tag

Most 90e Ft független i9515 S4-esek a MediaMarkt, Euronics, Edigitalba akciósan... Megéri?

(#56647) raziel01 válasza bromi84 (#56646) üzenetére


raziel01
veterán

Nem.

(#56648) trobi28 válasza bromi84 (#56646) üzenetére


trobi28
addikt

Ha jól körülnézel, ezért a pénzért S5-öt kapsz :)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#56649) JoeNewcastle


JoeNewcastle
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy romot, ami már az új lollis Touchwizt tartalmazza, de nem zabálja annyira az aksit és az erőforrásokat, ellenben stabil?
Előre is köszi

-

(#56650) RZS válasza zzola (#56491) üzenetére


RZS
tag

hi,

az i9506 ban van radio? :F

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.