Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) manokaki válasza ForRedGlory (#3550) üzenetére


manokaki
őstag

szerintem Rom frissitéssel se fogja utolérni a 9505 a 9500-at , de ne legyen igazam . Ha csak az elődőkből indulok ki és azt nézem hogy a Samu saját fejlesztésü hardverére mindig jobban optimalizálta az Androidot , mint mondjuk a többi ( HTC, LG, stb ) .. Gondolom hogy picit oda fognak figyelni az I9505-re is mert sokat eladtak belőle , de az igazi Samsu az az I9500 marad mindig !!!!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#3552) ForRedGlory válasza manokaki (#3551) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mennyivel Samsungabb az i9500 mint az i9505? :U

(#3553) Dare2Live válasza zack (#3549) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

fözöttben ~100%, hogy a snapdragons, egyszerűen USban ~csak az kerül forgalomba, de ahogy látom máshol is. Alig beszerezhető az octas. +XDAn volt egy írás róla, hogy a 3fő alap fejlesztő csapatnak elege van az exynosból, mert samsung nem adja ki a forrást hozzá, így nem fognak octasra fejelszteni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3554) kakuk100 válasza manokaki (#3551) üzenetére


kakuk100
őstag

Kérdeztem Tőled. Nem szoktál válaszolni vagy csak kivételeseknek?

(#3555) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Na csak nem bírtam sokáig, fel is pattintottam a legújabb romot, a brazilt, kernellel együtt :)

Elsőre szép és jó, nem az a hülye T-s animáció visít, be és kikapcsolásnál, és bár lehet placebo, de mintha nem akadna. Persze zsír új rendszer, az ritkán akad, meglátjuk mi lesz ha belaktam. Viszont látom itt is gyomlálni kell. első dolgom lekapni a little big cityt és a littlest pet shopot. A braziloknak ez alap romon van. Idióta játékok...

Jah, mivel hivatalos rom, official marad a státusz, a számlálót nem birizgálja. :C

(#3556) buci30: "De ez a futtatás már kezd fárasztó lenni kicsit."

Én is ezt érzem... hogy az a fasza gyerek, akinek i9500 van a kezében.

[ Szerkesztve ]

(#3556) buci30 válasza ForRedGlory (#3552) üzenetére


buci30
addikt

Hát ez már kész röhej...

Semmi olyan nagy különbség nincs közte ami egy alap felhasználót annyira megviselne,h nem a 9500 vette szerintem. Mert még a 4 magot se fogják kihasználni nem ám a 8. De ez a futtatás már kezd fárasztó lenni kicsit. Ez arra jó, h most akinek az van elmondhatja,h "jobb" van neki. De mibe jobb arra még senki nem irt konkrétumot. Max h , jobban van optimalizálva. Ami max egy frissítés és már nem is előny. S az is biztos,h itt nálunk tuti a 9505-böl adnak el többet. De szerintem mind kettőt fogják fejleszteni. Főzött meg biztos,h mindkettőre lesz tehát...

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#3557) Dare2Live válasza manokaki (#3551) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ha csak az elődőkből indulok ki és azt nézem hogy a Samu saját fejlesztésü hardverére mindig jobban optimalizálta az Androidot , mint mondjuk a többi ( HTC, LG, stb ) .."

Ennek a mondatnak már bocs de nincs értelme.

Másrészt teljesítményben nem majd, hanem már utolérte [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3558) BroCreSt válasza BroCreSt (#3320) üzenetére


BroCreSt
aktív tag

Legyalultam, most 2 óránként megy le 1%-ot, hogy aktív a Wi-Fi is, de úgy, hogy nem nyúlok hozzá.

Nem tudom mi meríthette, hisz nem telepítettem rá semmit, ill. kiléptettem a rózsaszín házasságból,
de ezen kívül semmi mást.

Samsung Notebook Series 9 NP900X3C-A01HU -> iPhone 4 16GB, fehér -> Samsung i9505 Galaxy S4 16GB, fehér

(#3559) manokaki válasza ForRedGlory (#3552) üzenetére


manokaki
őstag

talán ezek miatt

Engem nem kell győzkődni , aki kiprobálja mindkettöt az nyilatkozon..

[ Szerkesztve ]

(#3560) bulikavagyok válasza ForRedGlory (#3550) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Abszolút egyetértek Veled. Max egy hónap, és egy szinten lesz a kettő. Én mondjuk soha nem rakok fel főzött romokat, de a stock-nál tuti nem lesz észrevehető különbség.

(#3561) Dare2Live válasza zack (#3549) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A wolfson az nagy huzoerő, főleg, hogy komoly wolfson került bele, nem úgy mint az S3/Note2 párosba.

Audiophile vonalon még nem olvastam utána, de viszont HWra a Snapdragonos is nagyon jól sikerült (jobban mint az S3/Note2) [link] . Teszem hozzá a hallás baromi szubjektív dolog, ugye S4et még nem ismerem de mai napig ha vki audiphile vagy és ez a kulcs akkor vegyen I9000et. :))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3562) ForRedGlory válasza manokaki (#3559) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jó, akkor majd ha a kérdésemre is válaszolsz, visszatérünk rá.

(#3563) Dare2Live válasza manokaki (#3559) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Faster CPU
Faster GPU
Better RAM (DDR3)
"

ld teszteket. Teljesítményben nincs különbség.

"Better battery performance"

Fordítva. Jelenleg octa elhasal battery teszteken, nem lehet rá mást mondani, mint, hogy nagyon rosszul teljesít.

"Better audio chip (Wolfson)"

Ez önmagában nem mond semmit. A mérések alapján a snapdragonos jelenleg amúgy HW ügyileg etalon kategóriában van.

Nyugodtan vegyél octasat, ha vmiért neked az kell mert. De valójában gyakorlaban nincs difi a két készülék között. Illetve igen, aksiban a snapdragonos jelenleg sokkal jobb.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3564) bulikavagyok válasza ForRedGlory (#3555) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Az ME2-es Nordic illetve osztrák romot próbálta már valaki?? Úgy látom ez a legújabb...

(#3565) manokaki válasza Dare2Live (#3563) üzenetére


manokaki
őstag

Én nem azt tapasztaltam hogy jobb lenne aksiban , 1 hétig használtam az I9505-t , 3 napja használom az I9500-t uhyan azzal a terheléssel , igaz nem nagy , de egy 5-10%- kot az I9500 javára irnék simán , igy a harmadik feltőltés után..

De mint mondtam senkit nem akarok meggyözni ,én nem cserélném vissza !!!

(#3566) Vagany válasza ForRedGlory (#3555) üzenetére


Vagany
őstag

Brazilt? Melyik ROM ez pontosan? Nem ez a legújabb: I9505XXUAME2 ?

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#3567) zseko válasza zack (#3549) üzenetére


zseko
veterán

Az i9505 is már szebben szól mint az S2, csak a gyári fülese nem ad elég mélyet.

HR24.hu

(#3568) ForRedGlory válasza Vagany (#3566) üzenetére


ForRedGlory
félisten

De az a legfrissebb, lol, én azt hittem felfelé frissül a link

Na akkor leszedjük azt is :DDD

(#3569) ferrari1


ferrari1
őstag

Így még nem jártam, kb.100 Odinos frissítésen vagyok túl 2 év alatt . Leszedtem az ME2-es Nordic romot, gondoltam felteszem. Odin hibával leáll. Elötte 10 perccel egy S3-at simán megoldott. Driverek fent. Odin felismeri. Mi lehet a gond. Nem merem mégegyszer ráengedni mert most semmi nem történt vele, de ki tudja mi lenne a következő.

Szerk: Jó romot szedtem le, nem azért állt meg.

[ Szerkesztve ]

(#3570) Dare2Live válasza manokaki (#3565) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Frissitésig ld linkem I9500/I9505 között nem volt difi aksiban. Azota I9505 ld linkem javult egy +50%ot. az baromi nagy difi.

Lehet I9500re is lesz ilyen. De jelenleg ez a helyzet.

Amúgy I9500 tud csúnyán melegedni is. I9505is de I9500 nagyon csúnyán (60C!) [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3571) Dare2Live válasza zseko (#3567) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Mondjuk az S2t nem nehéz überelni. Az iszonyat csúnyán szól... tána legocsmányabbúl szoló csúcsteló ami eddig volt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3572) manokaki válasza Dare2Live (#3570) üzenetére


manokaki
őstag

Az I9500 -ra tegnap reggel volt frissités , gondolom ezen is inkább előnyére változott az üzemidő ..

(#3576) manokaki válasza robi baggio (#3575) üzenetére


manokaki
őstag

Ezek az értelmes hozzászolásaid komoly elmét takarnak ! :D

(#3577) Burt1793 válasza robi baggio (#3575) üzenetére


Burt1793
veterán

Most mindenki az ő 9500-asát fikázza, miközben köztudott, hogy ha nem is sokkal, de azért jobb az octás. Igen, az is 4 magos, de jobb, el kell fogadni. Frissítéssel tényleg utoléri majd a9505 a 9500-at, de nem kell leszarozni a 9500at sem üzemidőben, sem hangkártyában. Hiába írjátok hogy melegedik, mindekettő melegedik... ;)
Kár ezen összeveszni.

Ui.: Irigykedtek csak, ez így van rendjén, én is irigykedem... :P

[ Szerkesztve ]

(#3578) KoNZoLik@


KoNZoLik@
veterán

Úristen srácok, 2 napig nem nézek fel és itt "ölitek" egymást :(
Mindenkinek szíve joga, hogy melyiket veszi meg szerintem tök mindegy, mert így is úgy is a jelenleg kapható legszebb, legjobb mobilt tudhatjuk a magunkénak, pont. :D

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 824 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#3579) Sz.Miki válasza KoNZoLik@ (#3578) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Ebben egyetértünk.

Én sem értem ezt az egészet, megint lehet majd zárolni a topikot és megy a tisztogatás.

De hát tudjuk " kinek nagyobb az E-pénisze :D"

Valaki kérem válaszoljon már nekem arra hogy Google chrome itt PH!-n a topikokban miért kisebb miért nagyobb a betűk mérete a hozzászólásoknál?

Asztali gépen mindegyik egyforma méretű..

[ Szerkesztve ]

(#3580) bmarko


bmarko
tag

Aki romolásra adja a fejét a következőket ajánlanám (kipróbálva):
T-mobilos készüléken történt az eset, hozzávalók:
I9505XXUAME2 (NEE, ez tartalmazza a magyar független CSC-t (XEH))
módosított CF-Root: [link]
Odin 3.07
Samsung Galaxy S/S2/S3 CSC Changer app a marketről.

1. Felteszed a ROM-ot.
2. CF-root (ha nem látnád a piros android képet induláskor, akkor be kell lépni a recoverybe, supersu frissítése)
3. CSC changer app, pipa a roothoz, különben nem megy sajnos (a régebbi *#272*...# kód sajnos nem megy, ezért kell), majd kiválasztod az XEH-t. Gyári állapotba állítja vissza a telefont!!!

Ideje nekiállni a MIUI-nak :P

[ Szerkesztve ]

(#3581) zseko válasza Sz.Miki (#3579) üzenetére


zseko
veterán

Megnéztem én is a chrome-ban, igencsak viccesen néz ki a fórum. Fektetett nézetben viszont jó, csak álló módban kuszák kissé a betűk. Szétállítgattam az egészet de semmi.

HR24.hu

(#3582) Robertoq válasza Sz.Miki (#3579) üzenetére


Robertoq
őstag

bug :-(

(#3583) NandorHUN válasza robi baggio (#3575) üzenetére


NandorHUN
addikt

A 9500-nak azért elvileg jobb az üzemideje, és ha majd lehet babrálni a proci sebességgel és azzal hogy mikor mit használjon akkor még jobb lesz a másikhoz képest a teljesítményről nem is beszélve. E miatt felesleges összekapni :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#3584) Zolom89 válasza ForRedGlory (#3550) üzenetére


Zolom89
senior tag

Nem hiába mondta a Samsungos emberke mobilaréna Tv-be hogy a Samunál mindenki az s4 romját csinálja, ha kész lesz a mienkre is a fasza gyári rom akkor egy tized fokkal boldogabb leszek, mert így sem szar.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#3585) migabi24 válasza bmarko (#3580) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönjük az infót, és jöhet a miui is

(#3586) HUTCHDB válasza bmarko (#3580) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

igen! :K
:C
ha csinálsz rá miui-t, akkor mégis lecserélem az sIII-at....

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#3587) robi baggio válasza NandorHUN (#3583) üzenetére


robi baggio
tag

Ugyan Nándi, engem ezek a dolgok nem zavarnak.Én örülök a 9505-nek is, és még sokan mások is.
Még a 9505-öt sem használja ki hardveresen senki a 9500-val meg futtatja magát, hogy az az igazi samsu.
Ha megnézed a marketen, ott is csak ezek mennek, hogy szar a telefonod, vegyél jobbat , stb. :D
Sötétben piros kijelző megoldódott vkinek frissítéssel??

http://www.personenschutz-robert.at

(#3588) manokaki válasza robi baggio (#3587) üzenetére


manokaki
őstag

:D

[ Szerkesztve ]

(#3589) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Ki melyik bongeszore eskuszik?

(#3590) lukoz válasza Sz.Miki (#3589) üzenetére


lukoz
aktív tag

Én a gyárit nyúzom. Egy bajom van vele, hogy bármilyen youtube linkre kattintok, egy új lapon nyitja meg, és nem a youtube alkalmazáson. És nem tudom, nem lehet alapértelmezettnek tenni a y. alkalmazást. :-(

(#3591) Sz.Miki válasza zseko (#3581) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm ;-)

(#3592) ferrari1


ferrari1
őstag

Uhh, ezt megúsztam. Itt ítram, hogy valami nem stimmel. Persze hogy nem, amikor az előző telefonnak a szoftverét akartam rátenni véletlenül, ami i9305 ös volt. Összekevertem. Annak a mappájából tallóztam be a fájlt és eresztettem rá az odint. Szerencsére okosabb és figyelmesebb volt mint én :B Már kitöröltem mindent ami máshoz való biztos ami biztos :)

(#3593) Petee87


Petee87
tag

Sziasztok! Telefon vásárlás előtt állok, valaki olyan véleményét szeretném kérdezni, aki próbálta mindkettőt. Azaz melyiket válasszam, Snapdragon, vagy a Samsung procist. Látom nagyjából erről szól az egész topic, csak egy konkrét választ szeretnék olvasni, mert nem szeretném, ha rosszul döntenék, mert még nem késő.

(#3594) zack válasza Petee87 (#3593) üzenetére


zack
nagyúr

Akarsz rajta zenét hallgatni viszonylag drága fülessel? Ha igen, akkor I9500. Ha nem, akkor tök mindegy. Nekem ez jött le eddig. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3595) ForRedGlory válasza bmarko (#3580) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Egyébként b*szn* meg az anyját az a rohadt hotfile, nem elég hogy több mint 1 óra alatt tölti le a romokat, a végén már másodszor írja ki az utolsó pár másodpercben hogy hibás. Persze nem kezdhetem újra, mert nem vagyok prémium és várhatok fél órát. :W

Nem tudja valaki hogy fent vannak-e még a romok valami értelmes helyen? Vagy ha valakinek megvan az I9505XXUAME2 NEE és torrentben megosztaná, meghálálnám, utána visszaosztom 10Mbit-el felfelé egész nap.

(#3596) ForRedGlory válasza ForRedGlory (#3595) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Most én vagyok a hülye, vagy a franciák? Miért a phone-ba akarják tallózni a romot? :DDD [link]

Nem mellesleg ezen az oldalon fent van a torrent fájl és szépen gyorsan szedi is le.

(#3597) Petee87 válasza zack (#3594) üzenetére


Petee87
tag

Szóval egyik sem rosszabb a másiknál, csak i9500-ban jobb a hangchip. Hát akkor inkább 9500 lesz, mert árban ugyanolyanok és legalább megmarad a lehetőségem. :D Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#3598) zack válasza Petee87 (#3597) üzenetére


zack
nagyúr

Fontos a jó füles...Gyárival lehet semmi különbséget sem fogsz hallani, meg aztán fül is kell hozzá.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#3599) manokaki válasza Petee87 (#3597) üzenetére


manokaki
őstag

Még egy dolog ha számit az adat letöltés és Tmobilos vagy az I9505-ben van LTE is !

[ Szerkesztve ]

(#3600) zack válasza Dare2Live (#3561) üzenetére


zack
nagyúr

Nem értek egyet. Kérlek, ha valamit állítasz, és ilyen fajsúlyú, támaszd alá. Shufny pont most teszteli a Note2-öt Voodoo kernellel. Az első benyomásai jók voltak I9000 Voodoo-hoz képest is. Szóval ne fikázd alaptalanul a Note2/S3 Wolfson DAC-ot. Nagy potenciál van bennük, de kell hozzá füles és forrás is (Lossless), és nem a 10-20k kategóriából. :U S2 az tényleg erős közepes lett, de abban Yamaha DAC volt, és köze sincs a Wolfson minőséghez, de itt is sokat segít egy jó füles. Ettől függetlenül ha nekem I9500 lesz, lesz hozzá technikám, hogy meg tudjam mondani, mennyivel jobb egy Note2 S3 DAC-nál.

(#3599) manokaki

Én HSPA+ is kifutok a 2GB keretemből (Telenor 10000 perc ingyen + 2GB net 7k-ért), szóval nálunk ezekkel az adatforgalmi csomagokkal teljesen értelmetlen a felhasználók 95%-nak az LTE. Eleve foghíjas a lefedettség, ezen felül pedig pikk-pakk leketyeg egy 500MB-1GB adatforgalom aktív használat mellett.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.