Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-27 20:18:48

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) melan válasza bigsee (#4250) üzenetére


melan
senior tag

Nyilván nem, azonban így semmi értelme a széleslátószögnek, ha a kép 15%-a torz. Természetesen ennek emberek fotózásánál van leginkább jelentősége, mivel egyéb esetben kevésbé feltűnő.
Bár lehet nekem hibás a telefon, mert olyan képet is sikerült lőni, ahol a kép közepén álló ünepelt jó, de az előtte lévő torta ellipszis alakú...

(#4252) Valkűr válasza melan (#4251) üzenetére


Valkűr
őstag

Azert ekkora baj szerintem nincs, én nem vettem eszre ilyen mertékű torzulast. Tölts már fel egy képet a jelenségről...

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4253) boogie84 válasza melan (#4251) üzenetére


boogie84
veterán

Fotosok is levagjak a kep szeleit, mivel a draga es nagy objektivek is torzitanak!
Ne vond felelossegre a gyartot, mert egy mobilba nem tudott olyan objektives kamerat helyezni ami nem torzit!

Ugy fotozz (ha mar profi kepeket akarsz csinalni), hogy bele kell kalkulalnod a vagast!
Meg tul sokat nem foglalkoztam a kameraval, de amit gyorsban lattam az nem rossz egy mobilhoz kepest.
Eljelzelheto h a P30 pro 5x-os optikai zoommal azt a funkciot jobban latja el, de valljuk be oszinten hanyszor kellene zoom egy atlagos mobilba? Sztem csak szuk csoport foglalkozik profi vagy azt megkozelito szinten mobil fotozassal...
Egy picit sztem tulreagalod. En is neznek kepeket (sajnos en is maximalista vagyok) amiket nem tartasz megfelelonek.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4254) kekedi válasza melan (#4251) üzenetére


kekedi
senior tag

Hello, én is szívesen megnézném a képet/képeket. Kíváncsivá tett a téma, mint leendő telefon tulajdonos.
Köszönjük előre is! :)

(#4255) thamasz válasza boogie84 (#4253) üzenetére


thamasz
senior tag

Nem vágják le a kép szélét a fotósok mi értelme lenne széles látószöget használni azután kivágni a kép középét. Ha felteszem a széles látószögű lencsét akkor az tudatos, és azért használom hogy sok minden rá férjen a képre. Akkor is ha torzítja az alakokat. Ha ez zavaró lenne túlságosan, akkor nem azt a lencsét teszem fel viszont akkor ugye kevesebb fér a képre. Itt is szabad a választás.

(#4256) thamasz válasza kekedi (#4254) üzenetére


thamasz
senior tag

Pár napja tettem fel képeket mind három lencsével.

(#4257) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Valaki tudna segíteni, hogy a gyári edge lightning miért nem működik? Bekapcsoltam és az alkalmazásokat is bejelöltem melyiknél világítson, de nem történik semmi, ha pl kapok emailt :(

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#4258) nokiauser válasza melan (#4251) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Szerintem ennyi törzítás abszolút vállalható, másrészt a széles látószög ilyen témákhoz lett kitalálva.

(#4259) akooos válasza atila4 (#4257) üzenetére


akooos
veterán

Kb 3 másodpercig világit amikor megkapod az emailt, utána nem. És csak egyszer, nem ismétlődik.

(#4260) bounty123 válasza boogie84 (#4253) üzenetére


bounty123
őstag

A Huawei nem tud akkora széles látószöget, mint az S10, valamivel kisebbet csak.

(#4261) savoo


savoo
addikt

Nem tudom hogy a fórumtárs mit vár, de hogy az S7 a fasorban sincs az is biztos.

(#4262) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello!

Napokba fontolgatom az S10e vagy S10 vasarlasat es a mar meglevo gyakorlati tapasztalat erdekelne - mint pl fotozas, videozas, uzemido.

Arrol mi a velemenyetek:
S10e eseten 580Euro
S10 eseten 679Euro

E-nel felek kicsit a 3100as akksi miatt, hogy mire lesz eleg - igaz az s7ben 3000es van-, de nyilvan itt tobb csillivilli funkcio es processz fut a hatterben, szoval
Minden mas tapasztalatot szivesen olvasok.

Koszi,
M

(#4263) atila4 válasza akooos (#4259) üzenetére


atila4
senior tag

Nekem még 3 másodpercre se jön elő

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#4264) melan válasza nokiauser (#4258) üzenetére


melan
senior tag

Igen, ilyen témánál teljesen vállalható! Ezen a képen is látszik a két alsó sarokban főleg, de mivel ott fű van, egyáltalán nincs jelentősége. Embereknél nyilván egészen más a helyzet, mert látszik (majd teszek fel képet) illetve én beltéri fényviszonyoknál csináltam a képeket, aminél valószínűleg hosszabb expozíciós időt ad az automatika, és ez is okozhatja. Nem mondom, hogy emiatt most nagyon odalennék, mert nem ez az elsődleges, illetve tisztában vagyok vele, hogy mik egy ekkora méretű lencse fizikai korlátai, csupán a tapasztalatomat osztottam meg, de mint írtam, teszek fel majd képet!

(#4265) Bilux válasza atila4 (#4263) üzenetére


Bilux
veterán

próbáld a vibert az tuti megy...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#4266) kekedi válasza mutyuru (#4262) üzenetére


kekedi
senior tag

Szia
Legtöbben azt fogják írni, hogy olvass vissza.
De amúgy tényleg, sok hasznos infó van már.

Gondolom S7-ed van (de ha nem bocsi), ha már azt emlegetted.

Nagy vonalakban amit eddig olvastam:
-A fotók sokkal jobbak az S10 szériákon (A korábbi S szériákhoz viszonyítva). Ez tuti!
-A videózás azóta is fejlődőtt. 4k 60fps.
-Az aksi még mindig hasonló mint az elmúlt években. Lehet jobb egy fokkal. de csodát nem kell várni.
ellenben amiket írtak, nem rosszabb mint az elődöknél. Picit jobb is.

üdv

(#4267) Jadro válasza mutyuru (#4262) üzenetére


Jadro
veterán

Én S7 edge-ről váltottam sima S10-re. Pont hasonló kérdések merültek fel bennem is a váltás előtt, de meg tudlak nyugtatni, a napi használatban hozza az S7 edge akkuidejét az S10, Csodák persze nincsenek, ha használod merül. Egzaktabb időket azért nem érdemes mondani, mert mindenkinél másképpen néz ki a napi használat, de jelen esetben ugye mindkettőt én használtam kb azonos szokásokkal, így talán segítek ezzel a hozzászólással. (Persze azt vegyük hozzá, hogy az S7 a váltáskor lett pont két éves, az S10 pedig új.)

S10e tapasztalataim nincsenek, de videók és az olvasottak alapján kb ugyanazt produkálja üzemidőben mint az S10. (Kisebb ugyan az akku, de a felbontás is.) Én azt mondanám, hogy vedd kézbe mindkettőt és lehet hogy ott el is dől. (Meg persze az ár sem másodlagos gondolom.)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#4268) Quverto


Quverto
tag

Valaki probalta mar eltuntetni a status bart ADB segitsegevel? Vagy egyaltalan mukodik S10e/S10/S10+ al? Rettentoen irritalo amikor chromeban bongeszek, hogy a kamerakorul van egy fehersav, elrontja az osszkepet. Teljeskepernyosen lenne szep, mint amikor Youtubeon szethuzzuk a videot...

XDA

[ Szerkesztve ]

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

(#4269) emre33


emre33
addikt

S10+ van, de 1 funkciót nem találok:

Tud olyat, hogy egyszerre mindhárom optikával fotóz, és utólag én választom ki a megfelelő képet?

Kössz

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4270) EnterR válasza melan (#4240) üzenetére


EnterR
veterán

Lesz majd éjszakai mód, ami nem csak koromsötétben fog bekapcsolni.

A széles kameránál meg kapcsold be ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#4271) Lilifee


Lilifee
tag

Nálam a fényképező része volt az egyik fő indok a vásárlás mellett, és nagyon elégedett vagyok eddig.

(#4272) Quverto válasza Lilifee (#4271) üzenetére


Quverto
tag

Szep kep, megkerdezhetem, hogy keszitetted? Mik voltak beallitva stb stb :)

Eddig en is elegedett vagyok, foleg a szuperlassitassal, azzal nagyon eltudok lenni. :DD

[ Szerkesztve ]

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

(#4273) EnterR válasza Lilifee (#4271) üzenetére


EnterR
veterán

Élő fókusz? Hibátlan. :)

PSN ID: marquuard

(#4274) Lilifee válasza EnterR (#4273) üzenetére


Lilifee
tag

Jaja, semmit nem állítgattam, az élőfókusz mindent megcsinált. :)

(#4275) ollie válasza savoo (#4261) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt aláírom. Most egy S7-et használok amíg a Note9 szervizben van, és csak csorog a nyálam, valahányszor ráesik a pillantásom az asszony S10e-jére (ja és az csak S10e, még csak nem is S10).

***

(#4276) ollie válasza mutyuru (#4262) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

S10e
+ jobb üzemidő, mint a sima S10-nél
+ kisebb, egy kézzel kezelhetőbb készülék
+ teljesen sík kijelző

S10
+ 2x zoomkamera
+ 8GB RAM (S10e csak 6GB)
+ nagyobb kijelző (+felbontás)

S10+
+ a legjobb üzemidő a három közül
+ 8GB RAM (S10e csak 6GB)
+ a legnagyobb kijelző (+felbontás ugyanaz mint S10-nél)
+ 1 kamera az előlapon (ez számít legkevésbé, csak a bokehnél segít)

Kb ez a különbség a 3 között.

Én személy szerint S10+-t választanák, mert nekem mindenem a nagy kijelző (bónusz, hogy a legjobb az üzemidővel rendelkezik a három közül). Viszont ha valaki nem szeret lapát méretű telefonokkal járkálni, annak szerintem jobb választás az S10e.

***

(#4278) ollie válasza Quverto (#4272) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mik voltak beallitva stb stb

Hát beállította a gyereket a telefon elé. ;]

***

(#4279) Valkűr


Valkűr
őstag

Én a közeli képeket próbálgatom, nem olyan rosszak ezek, es relative sötét szobában lövögettem. Ami gondot tud okozni az a kéz bemozgása, remegés.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4280) kekedi válasza Valkűr (#4279) üzenetére


kekedi
senior tag

Teljesen jó!

(#4281) boogie84 válasza Lilifee (#4271) üzenetére


boogie84
veterán

Fényerő?? Abból van bőven, én mindig visszaveszek belőle. :D
Nekem tetszik!

(#4260) bounty123: Csak az 5x-ös optikára gondoltam...

(#4255) thamasz: De igen, olvass bele az első google találta oldal írásába...: [link]
Amatőrködtem anno én is...

(#4278) ollie: :C

Létezik még olyan magyar oldal ahová képet tudok feltölteni én mint anno a képfeltöltésnél csinál mini képet is? Kicsit szétbombázza a fórumot a nagy kép. Megcsinálnám a mini kép beillesztését, majd a linket "mögé" téve dobna nagy képet új ablakban. :F

(#4282) melan: Beltérnél nem igazán van értelme a nagylátószögő lencsének, mert ott valóban látványosabbak a lencse fizikai mivoltából adódó torzulások. Oda nem az való!

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4282) melan válasza melan (#4264) üzenetére


melan
senior tag

Szóval itt vannak a tegnapi képek. Mint írtam, automata mód, bekapcsolva a széleslátó funkció (a mentésnél a korrekció is). Egyelőre azt mondom, hogy még tesztelnem kell, és valószínűleg a kevés fénynek is betudható, minden esetre zavarbaejtő 1-2 kép:

Ellipszis torta:
https://photos.app.goo.gl/qbk5Aemyr9QNjTt77

Torz szélek:
https://photos.app.goo.gl/jSzABAv6Jmuiyp4N6

S7 behúzott függönynél ugyanúgy automata mód:
https://photos.app.goo.gl/CuTVV7mjF7vSMK4y6

Félreértés ne essék, nem az a célom, hogy az S10 tulajok lelkébe gázoljak, mert én is az vagyok, és szeretem is a telefont, megjelenése előtt már "rajta" volta :) Csupán tapasztalatmegosztás, illetve a segítő javaslatok megosztása reményében hozom fel a dolgot.
Csináltam nagyon jó portréfotókat és szabadtéri képeket amik tényleg magával ragadóak, tehát én is látom, hogy jó épeket csinál, csupán a beltéri fotók visszanézése lepett meg. EMlékszem, az S7 kezdetén ott is volt ilyen, bár ott főleg mozgó alany esetén, mikor a hintázó gyerkőcömet fotóztam, akkor volt hasonló az eredmény.

Előrevivő kérdés: a HEIF képek/video tömörítés be van kapcsolva nektek?

[ Szerkesztve ]

(#4283) akoska07 válasza Valkűr (#4279) üzenetére


akoska07
nagyúr

Használd a hangvezérlést.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#4284) Quverto válasza ollie (#4278) üzenetére


Quverto
tag

Szegyeld magad, :P en azt hittem komplikaltabb, egy ilyen kepet csinalni. :DD

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

(#4285) guriga1234 válasza ollie (#4276) üzenetére


guriga1234
addikt

Az üzemidők helyett az aksi méretét kellett volna írnod, mert az üzemidő bizony felhasználó függő.
+ Az S10-nek a legélesebb a képe.
- S10+ : akit zavar a kijelzőben lévő kameranyílás, ennél duplán zavaró (ezért is vettem inkább S10-et)

(#4286) boogie84 válasza akoska07 (#4283) üzenetére


boogie84
veterán

Erről írnál bővebben? Elsőre azt gondolnám, hogy hangvezésléssel készül a kép, de ne gondoljak ilyenre?

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#4287) mjani1172 válasza melan (#4282) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem akarlak bántani de úgy látom,kicsit helytelenül használod ezeket a dolgokat.Nincs a készüléknek semmi baja,csak nem találták ki.
A legelső képen, ahol egy ember van egy tortával minek a széles látószög? :F Ráadásul állítva.

Kb mintha egy régi gépen a tájfotót próbálnád használni egy tőled 1 m-re lévő embernél.

[ Szerkesztve ]

(#4288) ZavaBalazs válasza guriga1234 (#4285) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

az akksiméret nem arányos a valós üzemidővel, mert a kisebb telep kisebb kijelzőt (és az S10e esetében kisebb felbontást) hajt meg. az S10e akkuja 90%-a az S10-nek, de a kijelző felülete is csak 90%, és pixelből is feleannyi van, szóval hiába kisebb 300 mAh-val az akku, jobb lesz az üzemidő.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#4289) bigsee válasza mjani1172 (#4287) üzenetére


bigsee
addikt

Ezt akartam írni, sztem se való erre a nagylátó... :N

Első tesztképeim:

Az esetleges fókuszhiba az azért van, mert nagyon nem mertem letámasztani - még nem volt tok -, féltettem, így rábíztam, hova állítja...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#4290) melan válasza mjani1172 (#4287) üzenetére


melan
senior tag

Az első képen nem volt széles mód, csak a másodikon, hogy beleférjen mindenki. Még tesztelni fogom, egyelőre betudom a kevés fénynek, mert sok fénynél jó képet csinál természetesen :)

(#4291) cicaslany86 válasza melan (#4290) üzenetére


cicaslany86
aktív tag

Pedig de. Az EXIF adatokbol egyértelműen kiderul. Ha esetleg nem szándekosan fotóztál azzal, az ugy történhetett, hogy normal latoszoguvel fotóztál majd osszehuztad a képet két ujjaddal.( Kvazi a zoom ellenkezője.)Akkor ertelemszeruen átvált a széles latoszogure.

(#4292) melan válasza cicaslany86 (#4291) üzenetére


melan
senior tag

Ahhhh... mondom én, hogy kell a gyakorlás :) :W
Köszönöm! Na ezért akartam beírni, mert így fejlődünk... legalábbis én :))

[ Szerkesztve ]

(#4293) nokiauser


nokiauser
aktív tag

Szerintem ez a "makró" is elfogadható egy mobiltól:

(#4294) Bilux


Bilux
veterán

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#4295) Quverto válasza Bilux (#4294) üzenetére


Quverto
tag

Szep eles kep, meg a kocsid is fain. :DD

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

(#4296) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok, Tudja valaki hol kapcsolom ki hogy telefonálás közbe ne sötétüljön el a képernyő. Ez főleg a kocsiba idegesit a napszemüveg miatt vissza sem kapcsol a képernyő és nem túl jó dolog vezetés közbe babrálni hogy feloldjon a képernyő.

(#4297) PeteePeti válasza Bilux (#4294) üzenetére


PeteePeti
őstag

Ez egy Urus? Woww :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 6 44mm | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#4298) Teal'C válasza Lamberd (#4296) üzenetére


Teal'C
addikt

Ha a kocsiban vagy és nem a füled mellett tartod és úgy sötétül be az azt jelenti hogy lezár a képernyő. Ezzel nem sokat tudsz tenni. Szencsére itt csak rákoppintasz 2őt és simítasz. Mondjuk nekem a magnóról vezérelhető a hívás és a media így nem nagyon zavar.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#4299) Valkűr válasza nokiauser (#4293) üzenetére


Valkűr
őstag

Hát ez igen messze van a makrótól, ha azert tetted fel. 😀 Sajnos igazan jo makrozasra nemigen alkalmasak a telefonok. Bár etéren elég szigorúsn nezem, mert hasznaltam tukros fenyképezőt. Nekem a makro ott megmaradt nagyon. 👍

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#4300) leslien


leslien
nagyúr

azért ezt érdemes megnézni...[link]

forrás

a konklúziót nagyon érdemes elolvasni..és erről beszéltem h az igazi Samsung a tengerentúl van.. :(((

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.