Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) gabesz839 válasza Maranello74 (#5850) üzenetére


gabesz839
senior tag

Sony telefont speciel csak akkor tudnék elképzelni ha Samsung vagy LG kijelző lenne benne.

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#5852) hanti válasza ΞΔGLΞ (#5847) üzenetére


hanti
senior tag

Tedd át ART-ra és nem lesz lagg.

[ Szerkesztve ]

(#5853) Maranello74 válasza gabesz839 (#5851) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Meg samsung support, garancia, szoftver stb.
Szerettem az arc s-t de mindhárom példányban beszart a beszédhangszóró. Olyan a munkám, hogy sok a fémpor. Javítani sehol nem akarták(tudták), így lett s2-őm.

(#5854) Maranello74 válasza hanti (#5852) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Most akkor jobb az art vagy nem jobb az art?
Egyszer kipróbáltam de nem ment az fb, így viszzaálltam dalvikra.

(#5855) S e t h válasza Maranello74 (#5854) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem gördülékenyebb, akadásmentesebb és még egy alkalmazással sem találkoztam ami ne ment volna rajta.
Igaz, hogy van pár alkalmazás ami időnként művel furcsa dolgokat, de konkrétan nem tudom, hogy ezt a 4.4, vagy az art, esetleg az alkalmazás optimalizálatlansága okozza.
Én egy hónapja art-ot használok és mivel hibamentes, valamint a nyalóka is azon fut, így maradok is ezen.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5856) Maranello74 válasza S e t h (#5855) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Semmi hátrány?
Lehet hogy nekiesek mégegyszer.

(#5857) Maranello74 válasza Maranello74 (#5856) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Ja és art-on is megjön a frissités(ota)?

(#5858) Jolet válasza S e t h (#5855) üzenetére


Jolet
őstag

én is gyorsan átnyomtam az előbb
na ilyen forró se volt még a teló
eddig minden megy
igaz azt vettem észre, hogy bent maradnak a programok a memóriában
például a fényképezőgép, ez a dalvikban bezáródott ha kiléptem

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#5859) Maranello74 válasza Jolet (#5858) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Igen emlékszem nekem is jól átsült.

(#5860) Maranello74


Maranello74
aktív tag

Átavanzsáltam art-ra.
A kérdés az, hogy ez mitől jobb?
Még mindig sokkal lassabban indul ujra a telefon(optimalizál).

(#5861) #18001664


#18001664
törölt tag

Sziasztok!
Mi ez az ART-os dolog? Mit, miért és hogyan is kell csinàlni? Visszaolvastam pàr oldalt de nem találtam infót.
Snap verzió.
Köszi.

(#5862) Maranello74 válasza #18001664 (#5861) üzenetére


Maranello74
aktív tag

A fejlesztői beállításokban át tudod állítani a futtatási környezetet dalvikról art ra.
Szerintem ez az art még nem egy akkora durranás(kísérleti verzió) mint a lollipopos art, úgyhogy azonkivűl, hogy ki fűtöttem a lakást fél órára a telefonnal, nem vettem észre pozitívumot.

[ Szerkesztve ]

(#5863) S e t h válasza #18001664 (#5861) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ha vki nem akar megőszülni minden rebootnál, annak Snap verziónál nem érdemes váltani, inkább csak Exynosnál.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5864) #18001664 válasza Maranello74 (#5862) üzenetére


#18001664
törölt tag

Közben XDA-n megtaláltam a választ, átváltottam ART-ra, de valóban alkalmazàsokat frissít reboot után. 344 alkalmazást frissített. Forró is volt a telefon. Vissza is váltottam Dalvikra.
Köszönöm a válaszokat!

Kinek mennyi kijelzőidőt sikerül elérni? Eddig nálam max 5 óra körül volt.

(#5865) Maranello74 válasza S e t h (#5863) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Nehogymár az exynos ebben jobb legyen. Az is bootol.
Volt exys s5-öm, semmivé sem volt jobb mint a snapos.

[ Szerkesztve ]

(#5866) mycso válasza S e t h (#5863) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

De, nem minden rebootnál, csak az elsőnél.
Illetve már többször írtuk, hogy ez az idő igazából a telepített alkalmazásoktól függ.
Szűz rendszernél gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5867) Maranello74 válasza mycso (#5866) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Az első rebootnál 347 alkalmazást frissitett(optimalizált), a másodiknál és azóta mindnél 41-et.

[ Szerkesztve ]

(#5868) mycso válasza Maranello74 (#5867) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az kemény...
N4-en mondjuk nem próbáltam, de S5-ön annó próbáltam, ott csak a legelső restartnál volt ilyen mizéria.
Ezért is gondoltam, hogy itt is így van....akkor viszont nem tudom, hogy mi a baj.

Nyilván az, hogy még nem végleges a dolog, ezért is van eldugva a fejlesztői menübe, így még nem 100%-os a dolog.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5869) Maranello74 válasza mycso (#5868) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Ennyi.
Megint megy vissza a dalvik.

(#5870) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Nekem is ez volt a bajom, hogy minden restartnál 124 vagy mennyi alkalmazást frissített. Közben persze durván átforrósodott a készülék. Vissza is tértem Dalvikra.

(#5871) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Akinek rootolt a cucc, kis okosság: rejtett menük aktiválása

(#5238) torrente777: nos így megvan a nagy rejtély, ez is egy kapcsolható rejtett funkció, amit te linkeltél

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#5872) zack válasza Maranello74 (#5867) üzenetére


zack
nagyúr

Valami akkor nem oké nálad. :U Bármelyik telefonon állítottam át eddig, csak az első újraindításnál szüttyögött a programokkal. utána nem.

Hogy tetted fel a progikat? Mentésből (backup/restore) vagy play-ről letöltve, telepítve?
Melyik 41db progit frissíti? Rendszer vagy telepített?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5873) ΞΔGLΞ válasza OutsideR (#5870) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Maradtam én is dalvik-nál. 300 feletti frissítés és utána sem volt jó. Face-re sem tudtam belépni és olyan, mintha alapból beragadt volna a háttérben valami, még a főképernyő is dadogott. Persze jó meleg volt már a note. Végül meguntam

(#5874) Jolet


Jolet
őstag

nem tudom mi lehet a telefonjaitokkal, de nekem gond nélkül átállt és rögtön működött is az Shealth is azonnal
azóta is megy minden
mondjuk én nem is szoktam kikapcsolni, tehát pont nem érdekel mennyi ideig áll fel
legutoljára a frissítéskor volt kikapcsolva és a nyalókáig nem is lesz megint

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#5875) hanti válasza ΞΔGLΞ (#5873) üzenetére


hanti
senior tag

Pedig olyan mint ha egy ladából átűlnél egy AUDI- ba.

(#5876) hanti válasza Maranello74 (#5865) üzenetére


hanti
senior tag

Nem csak ebben, tulajdon képpen mindenben miután megegyezik a 810- es majd megjelenő snapis processzorral(csak a proci)

(#5877) Maranello74 válasza hanti (#5876) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Én elégedett vagyok dalvikon a snapos verzióval, nem nagyon dadog. Art-on sem az igaz de minden ujrainditásnál programot optimalizál.
#zack:nálam minden rendben. Utána olvastam, videokat néztem és teljesen mindegy az soc az inditási optimalizálás szempontjából, az exys is csinálja 4.4.4/arton.
Ami nem mindegy az a lollipop, ott már nem opcio hanem alap az art, ennél fogva nem is indul lassabban semmi.

(#5878) ΞΔGLΞ válasza hanti (#5875) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Pont fordítva éreztem magam, de ez inkább egy roggyant trabant volt.
Gondolom, hogy a feltelepített appok különbsége, ami miatt az egyiknél jó, a másik embernél meg nem.
Ami nekem fent van, mind szükségem van rá.

A nyalóka meg remélem mindent kiküszöböl, bár most sincs elvileg különösebb gondom vele.
Inkább későn jöjjön, de rendesen csinálják meg!

[ Szerkesztve ]

(#5879) nikilauda


nikilauda
senior tag

Átállítottam ART-ra. Snapdragon N4: 367 alkalmazást frissített 19 perc alatt. Felmelegedés volt, de nem vészes. Közben 15 százalékot merült az akksi. Később még csinálok egy újraindítást.

(#5880) S e t h válasza Maranello74 (#5877) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem átálláskor optimalizálta az alkalmazásokat, kb.10-15 perc, hátlap erősen felmelegedett, azóta ezt egyszer sem csinálta, akárhányszor is indítottam újra.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5881) darkarthur válasza hanti (#5875) üzenetére


darkarthur
senior tag

Köszi!

Átálltam én is. Nekem 4-5 perc volt, 344 alkalmazás. Addig kitettem a -11 fokba, nem melegedett semmit. :DDD

Utána csináltam még 2 újraindítást de már nem optimalizált semmit. Újraindítási idő 29 másodperc.

Valóban vaj sima. :C

Samsung S23 Ultra 5G

(#5882) #18001664 válasza nikilauda (#5879) üzenetére


#18001664
törölt tag

Te is Note 4 tulaj lettél? :D

(#5883) Memmaao válasza mycso (#5871) üzenetére


Memmaao
addikt

Kipróbáltam ezt a rejtett menü aktiválást. Root sem kell hozzá. Nagyrészt jól működik, újra lehet lapozni Jedi mozdulattal a galériában, mint a note3-nál. Viszont továbbra is csak pen hoovering van, vagyik a naptárban tollal rámutatva megjelenít naptár infot, viszont ujjal nem működik, pedig beállítottam, hogy automatikusan váltson. A teszt menüben is csak pen-hoovering van, note3-ban volt sima hoovering is, és ujjal is érzékelt.

My name is Bond, James... Dean.

(#5884) zack válasza darkarthur (#5881) üzenetére


zack
nagyúr

Az remek, de látom a fizikához nem nagyon értesz. :U De legalább kérdeznél, mielőtt hülyeséget csinálsz.
Melegből hidegbe, majd hidegből ismét melegbe, mindezt úgy, hogy közbe a proci keményen dolgozik...Ne csodálkozz, ha ilyenkor le fog csapódni a pára a telefonon belül, majd szépen lassan elkezd korrodálódni.
Csak azt veszed majd észre, miért fagyogat, miért indul újra stb.
Nem viccből mondják, hogy nagy hőmérséklet különbségnél kintről behozva ne kapcsold be az új telefont, csak miután a szoba belső hőmérsékletéhez igazodott. :U
Tegnap érkezett meg a párom Xperia Z2-je, olyan hideg volt, hogy 1,5 óra volt mire átvette a szobahőmérsékletet, és bekapcsoltuk.
Annyi eszetek van komolyan mondom... :N

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5885) migabi24 válasza zack (#5884) üzenetére


migabi24
nagyúr

A pára a hidegre csapódik, de a telefon fűtötte magát, így nem hiszem, hogy ez gond lenne

(#5886) hanti válasza S e t h (#5880) üzenetére


hanti
senior tag

A snapragonos tulajok nem értik hogy az octa 7-es proci egy generációval újabb és nálunk az ART tökéletesen működik.

(#5887) darkarthur válasza zack (#5884) üzenetére


darkarthur
senior tag

Mivel mikor elkezdett dolgozni tettem ki az ablakba, és utána hoztam be, így kb. 5 fokot ha ingadozott a dolog, nem 30-at.
Nem vagyok fizikus, de hülye sem. :((

Samsung S23 Ultra 5G

(#5888) Memmaao válasza hanti (#5886) üzenetére


Memmaao
addikt

Szerintem Snapdragon alatt is tökéletesen működik az ART, persze miután optimalizál újraindítás után. Nekem elsőre 388 appot optimalizált, azóta 2x indítottam újra és 104 appot optimalizál ismét. Így kicsit idegesítő újraindítani a telefont. Viszont miután betölt, tényleg látványosan gördülékenyebb, pl. Dolphin browser össze sem hasonlítható a Dalvik-os tempójával. Szóval snapis alatt is tök jó az ART.
Lollipop esetén meg tök mind1 lesz, mert csak ART lesz, így nem kell majd optimalizálni az appokat.
Persze ez sztem azt is jelenti, hogy KitKat -> Lollipop frissítés után kötelező lesz a factory reset.

My name is Bond, James... Dean.

(#5889) zack válasza darkarthur (#5887) üzenetére


zack
nagyúr

Főleg, hogy telefon alkatrészei nem egyformán vannak terhelve. A proci környéke meleg, de a töltősor és környéke illetve az alaplap alsó harmada?
Nekem aztán tök mindegy, ha kirohangáltok vele. A tietek.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5890) nikilauda válasza #18001664 (#5882) üzenetére


nikilauda
senior tag

:) kell a változatosság. az i6+ és a Note közül ezt választottam. Szerintem jól tettem. Olvastam a Z3-mal a harcod.

(#5891) Maranello74 válasza hanti (#5886) üzenetére


Maranello74
aktív tag

Ne akard azt beállitani a topikban, hogy az octa(samsung) proci jobb a snapdragonnál mert ez nem igaz. Egyik ebben másik abban jobb(de csak szinte észrevétlenül).
Maemaao kollegának igaza van, kb a sajtó álltalános vélekedését írja le.
Már irtam, hogy ugyanez a duma ment az s5 topikba.
Nekem mindkét procisból volt, csak az octáról irnék pár tapasztalatot:
rövidebb üzemidő, koreai belpiacos modell több lagg az alkalmazásokban rosszabb eladási ár(amikor visszavittem a gsm boltba becserélni akkor idézek"tudom hogy mi adtuk el di honnan a faszomból került ide ez a koreai szar, most kinek adjam el? "volt a figadtatása.

Szóval mindenki nyugodjon le a picsába mert mindkét verzió a legjobbak között van. Egyik ebben másik meg abban.
Mindezek mellett boldog új esztendőt kívánok minden kedves Note tulajdonos. nak

[ Szerkesztve ]

(#5892) Maranello74


Maranello74
aktív tag

(#5893) hanti válasza Maranello74 (#5891) üzenetére


hanti
senior tag

Pedig az octa 7-es lényegesen újabb és jobb mint az S800-as felturbózott változata a 805-ös. Ezt majd akkor veszed észre amikor a nyalókával 64Bit-en fog futni. Ami kiegyenlítettebbé teszi a helyzetet az a grafikus processzor, ahol a snapi egy kicsit gyorsabb. Ezen kár vitázni ezek tények. A 810-es lesz hasonló felépítésű mint a 5433/7410 octa, természetesen erősebb grafikus processzorral.

(#5894) Richard válasza zack (#5884) üzenetére


Richard
őstag

Ennyi idő alatt nem fog neked semmi lecsapódni megnyugtatlak. Ennyi erővel, ha kimész a - 10 be egy órára és utána bemész a házba filmet nézni a telefonról akkor kuka? :D

Hülyeség.

(#5895) zack


zack
nagyúr

Vége a Samsung Alphának

Az Alpha tulajok is beszopták. Nincs fél éve hogy megjelent. :U Milyen support lesz rá így? Vicc amit művelnek a Samsungnál. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5896) Richard válasza hanti (#5893) üzenetére


Richard
őstag

Kérlek mesélj róla, mi az amiben jobb lesz a 64 bit mint a 32? Meg tud címezni 3 helyett több giga memóriát is? Jelen esetben ennek aztán van haszna. :)

Komolyan érdekel!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#5897) ΞΔGLΞ válasza hanti (#5893) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A páromnak is vettem ma egy ilyet. 4 magos telenor függő az enyém meg 8 és én semmilyen különbséget nem látok a kettő között. ha van is, az olyan apró eltérés lehet, ami szinte észrevétlen.

Ezek szarságok, nehogy már ilyeneket kelljen olvasni ebben a topikban is!

(#5895) zack

Nyilván nagyot esett az eladás, szerintem rossz döntés volt az iphone ellenfelének szánni az alpha-t A 4.7 miatt én is vacilláltam rajta, és a kijelzője sem tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#5898) hanti válasza Richard (#5896) üzenetére


hanti
senior tag

Csak a lényeg: 32Bit-en kettő szálon dolgozik a proci, 64Bit-en 4 szálon. Tehát egy négy magos 32-es proci nyolc szálon dolgozik, a nyolc magos 64-es 32 szálon, tehát ha a program 64Bit-es akkor négyszeres sebességgel kapja az utasításokat. Nem viccből állt át az Apple is.

(#5899) hanti válasza ΞΔGLΞ (#5897) üzenetére


hanti
senior tag

Szerintem ez egy szakmai fórum és ha valami akkor ez szakmai. :K :U

(#5900) laci0530 válasza hanti (#5899) üzenetére


laci0530
senior tag

+1 (jogos, nem csak a tok és fólia érdekel sok fórumozót) :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.