Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) kali válasza Weeman1 (#5549) üzenetére


kali
legenda

kijelzőről szó nem volt, de két g3 talán majdnem tud annyit, persze összesen... ;]
más gondok is vannak ott, de ez nem az a téma...

volt itt kérdés korábban a térerő; a héten vidéken tartózkodunk, ahol nem valami jó a hálózat, edge a maximum, de néhol hálózat sincs, valahol akár egy méter is számít, hogy maximum edge vagy nincs elérhető hálózat, és több telefonnal összevetve is nagyon jól teljesít a note 4, ekkora eltérést nem gondoltam volna, de ahol a note 3, az s5 és a lumia 930 már nem lát hálót, valamint az iphone 5c még lát de az adatforgalom már nehézkes, ott a note 4-en még vígan netezek.
gps terén is volt összehasonlítás, akkor is kitett magáért a note 4, bár abban nem voltak jelentős eltérések, mert nem sok minden árnyékol itt.

(#5552) sompetike válasza #18001664 (#5547) üzenetére


sompetike
aktív tag

Nem ismertem azokat az lg telefonokat,mert nexus4el kezdtem az androidot....
És az qrva jó telo....

Meghát az is lg.

Bocs az Off ért

n450-n1610i-e318-e628-e688-n3210-e10-e20-e28-er310-et65-sm35-sme45-n3650-n6220-mv360-n6230-n6230i-mitacmio a701-n5630xm-n8-NEXUS 4-mate7-Honor 7 Samsung Note7-S7edge-Huawei MATE 10 PRO-Samsung Note10–Iphone 13PM

(#5553) Maranello74


Maranello74
aktív tag

Na srácok végigolvastam a topicot.
Kb két hete vettem a not4et ill becseréltem egy gsm boltban az s5öt erre.
Snapis verzio de független. Elég sok a veszekedés itt a fórumban pedig örülhetnétek neki, hogy ez egy elég jól sikerült telefon, főleg más gyártó problémás darabjaiohoz képest. Gondolok itt a Z sorozat szar kameráira és még annál is szarabb kijelzőire a hatalmas kihasználatlan házára,vagy esetleg a repedő akadozó (de legalább szép g3ra.
Eddig a note széria egyetlen tagja sem volt a birtokomban viszont az s széria evolucióját végig élvezhettem. Most is van 5db s3,11 db s4 és 2db s5 használatban nálunk.
Amit mindenképpen ki kell emeljek az a kijelző minősége és a telefon összerelési minősége (nem recseg nem áll el) bár a kijelző a jobb oldalon felül egészen picit kijjebb áll a keret síkjából és a hangszóró rács sem párhuzamos a kijelzővel. Semmilyen más megemliteni való nincs ami zavaró lenne.
Csodák nincsenek, a szintetikus tesztek a rootolás nem érdekel. Egyszerűen felhasználói szemmel nézve semmivel nem gyorsabb, nem takarékosabb, nem szebb a kijelzője mint az s5 de mégis összeségében jobb birtokolni. Talán mert a külső sokat javult és talán mert a méretnövekedés nem hozott magával hátrányokat(extra lagg extra melegedés extra merülés.)
A kamera nagyon fontos számomra, ha nem lenne akkor már lehet hogy nexusoznák vagy htcznék.Sajnos az időjárás mostanában nem engedi kibontakozni a kamerát de azért annyi láttszik, hogy gond nem lesz.
Összeségében nem vártam csodát és nem is kaptam de teljesen elégedett vagyok.
Egy s5höz képest a külseje a prémiumsága, pár extra ami pluszt hozott.
Érdekes, hogy számomra az s5 nagy volt viszont ennek a fizikai méretei mégis kisebbnek hatnak a jó kidolgozás és a jobb fogás miatt.

(#5554) Parallaxis válasza RaveForce (#5543) üzenetére


Parallaxis
addikt

de már sokszor kaptalak rajta manipulatív random dolog tényként beállításán de akkor szóvá is tettem általában

--- és általában nem is szokott igazad lenni, de a fals igazságodhoz foggal körömmel ragaszkodsz és az ember inkább hagyja a fenébe a vitát veled.

a sonynál is volt ilyent arra értem, h sonynál is volt h a régebbieket frissítették előbb

Erre értettem, hogy mondjál konkrétumokat, mert általánosságokat bárki tud írni.
Nézegettem az XDA-t de nem találtam utalást arra, hogy bármelyik Sony flagship később kapott volna főverziós frissítést, mint az 1 éves elődmodellje. Szóval nem kizárt, hogy volt rá példa, de egyáltalán nem jellemző és nagyon rossz kommunikációnak számít a Samsung oldaláról.

(#5555) zack válasza DeathAdder (#5521) üzenetére


zack
nagyúr

Na igen. Aki egyszer hozzászokik, függő lesz. :)
Ha tényleg csak február elején kapunk nyalókát, addig lehet feltolom még ezt.

Főleg, hogy az elején ki tudja mennyire lesznek gyorsak a srácok ami a root-ot és főzötteket illeti. Lehet kipróbálom az Ultimate kernel-t is.

Ma van az utolsó nap, hogy az Amazon App Store-ból letöltsétek ingyen, ami egyébként fizetős lenne. :K
Sokat már beszereztem, de azért még így is akadt, amit elcsíptem ingyenesen. Worms3, Sonic 2 és ott van a 10 dolláros Castle of Illusion (Mickey Egér), ami lényegében a legszebb platform játék Androidra, és most pár száz forint. :K

Enjoy! ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5556) RaveForce válasza migabi24 (#5545) üzenetére


RaveForce
veterán

és ügyesen úgy csinálták meg, hogy visszafele nem kompatibilis? :(

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#5557) ForRedGlory válasza zack (#5555) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Koszi az Amazonos linket :)

(#5558) norbi93 válasza sompetike (#5540) üzenetére


norbi93
senior tag

Volt, nem jött be. Rajtam kívül édesapám is vett egyet, az övé pvs9 volt, míg az enyém pvs 5 (soc minőség), és nagyon durva üzemidő és teljesítménybeli minőség volt a kettő között. Soha többet LG, egy szemét sz@r cég.

(#5559) Zin


Zin
senior tag

ha videot veszek fel legnagyobb felbontásban,legjobb minőségben akkor az 4K már?
1 perc ha 4K hány MB?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#5560) kali válasza Zin (#5559) üzenetére


kali
legenda

1 perc:
fhd; 125 megabyte
wqhd;180 megabyte
uhd; 350 megabyte

(#5561) migabi24 válasza norbi93 (#5558) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem védeni akarom a Lg-t ez a pvs dolog a snapdragon procikat érinti így a Note 4-nél is így van, a topikba már egyszer kibeszéltük ezt keress rá

(#5562) Hando válasza Parallaxis (#5554) üzenetére


Hando
tag

Én is tudok példát mondani a sonynál: párom Z2 telefonja hónapokkal késöbb kapta meg a 4.4.4 frissítést mint a Z1!!

[ Szerkesztve ]

(#5563) apaszka válasza csubííí (#5510) üzenetére


apaszka
veterán

[link] ezt telepítsd fel, ez mindent megmond róla.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#5564) gabesz839


gabesz839
senior tag

Sziasztok. Az ujjlenyomat zárat csak úgy tudom kikapcsolni ha törlöm a regisztrációt?

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#5565) Zin válasza kali (#5560) üzenetére


Zin
senior tag

64-es kártyát minimum akkor aki komolyan akar fotozni,videozni...128-ra nincs szívem kiadni annyit :)

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#5566) leslien válasza apaszka (#5563) üzenetére


leslien
nagyúr

hova tovább ha elmegy a Note 3?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#5567) leslien


leslien
nagyúr

na most vettem észre a hátlap közepén (Samsung logó allat) recseg, ropog. fasza :W másnál is van ez?

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#5568) Pyroo89 válasza leslien (#5567) üzenetére


Pyroo89
tag

Mikor pont ott fogom meg és bökdösöm a kijelzőt, néha én is érzem, mintha mozogna kicsit.

Ha a minőséget adottnak vesszük, az időpont mindig bizonytalanná válik. Note 4 > S7 Edge>S9+

(#5569) zack válasza ForRedGlory (#5557) üzenetére


zack
nagyúr

Nincs mit. ;) Gondolom csak téged érdekelt egyedül hogy 200 USD-t lehet spórolni a linkre kattintva, mert még csak reakció sem volt, nem hogy egy köszönöm. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5570) leslien válasza Pyroo89 (#5568) üzenetére


leslien
nagyúr

na akkor már ketten vagyunk... picit mozog a hátlap. eddig nem is vettem észre mert tokban van.
volt vmelyik Samsung nal aksi probléma az melyik volt és mit volt?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#5571) silmatauki válasza zack (#5569) üzenetére


silmatauki
őstag

Tőlem is ezer köszi :)

(#5572) S e t h válasza zack (#5569) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én sokadjára találkozom már vele / android fórum, origó, email/, másrészt nem is olyan népszerű az alkalmazások frissülési gyakorisága miatt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5573) zack válasza S e t h (#5572) üzenetére


zack
nagyúr

Játékoknál igazából mindegy. Talán a nyalóka miatt lesz jelentősége a frissítéseknek. Nekem a nagy része már megvan Play-ről, 1-2 dolog jött jól.
De akinek ezek közül nincs meg sok minden, mindenképpen vállalható ingyen, még úgy is, hogy kevésbé gyorsan frissülnek az app-ok.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5574) csabicska


csabicska
senior tag

AirWakeUp
Ez mi.?
Van hogy sokat fogyaszt, ébren tartja a telót.

-Galaxy S20 - The best-

(#5575) norbi93 válasza migabi24 (#5561) üzenetére


norbi93
senior tag

tudom, ebből is csak 3as jutott. De itt van akkora teljesítmény, hogy nem érzem lassúnak, de a g3 egy tetű volt, nagyon hamar bekapcsolt a thermal throttling, míg a másik említett készülék pedig majdhogynem laggmentes volt, és vajsimán futott az, ami az enyémen szaggatott irdatlanul.

(#5576) Parallaxis válasza Hando (#5562) üzenetére


Parallaxis
addikt

Én is tudok példát mondani a sonynál: párom Z2 telefonja hónapokkal késöbb kapta meg a 4.4.4 frissítést mint a Z1!!

Majdnem jó példa, majdnem :)

Ugyanis ekkor már a Z3 volt a flagship és a Z2 frissítését azért tolták ki, mert ezzel az upgrade-el a Z2 megkapta a Z3 összes új szoftveres funkcióját.

Note-os hasonlatban ez úgy lenne hasonló, hogy a Note 4 már eleve 5.0-val jön ki, a Samsung felfrissíti a Note 1-et és Note 2-t is az 5.0-ra, majd a Note 3 hónapokkal később kapja meg a frissítést azért mert megkapja a Note 4 összes szoftveres újdonságát. De itt nem erről van szó, ráadásul a Samsung nem igazán szokta megadni az újabb modell tudását a régebbinek, sőt sokszor a meglévő tudásból is elvesz a frissítéssel.

(#5577) dedike válasza zack (#5569) üzenetére


dedike
addikt

Már tegnap megszereztem, nekem nem volt új... :R

Jó szerencsét!

(#5578) zack válasza dedike (#5577) üzenetére


zack
nagyúr

Oké. ;) Nem neked szólt, bár linkelhetted volna akkor előbb, mint én. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5579) Silent77 válasza zack (#5578) üzenetére


Silent77
veterán

Én linkeltem tegnap az android játék topikba. ;)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#5580) dedike válasza zack (#5578) üzenetére


dedike
addikt

Gondoltam, hogy akinek ilyen készüléke van, az tovább lát a kerítésnél.... ;) ;]

Jó szerencsét!

(#5581) kali válasza leslien (#5567) üzenetére


kali
legenda

és Pyroo89; nem lehet, hogy nincs rendesen felpattintva a hátlap a telefonra?
a jack csatinál, íveknél és sarkaknál látható és/vagy érezhető ha nincs fent rendesen, és amiatt lehetséges a jelenség.

[ Szerkesztve ]

(#5582) csabicska válasza kali (#5581) üzenetére


csabicska
senior tag

Nálam is recseg.

-Galaxy S20 - The best-

(#5583) leslien válasza kali (#5581) üzenetére


leslien
nagyúr

nem sajnos ez hiba a hátlap nál. nálam sem volt lehet h nálad később fog elő jönni. azért kérdeztem h melyik Samsung nal volt a aksi probléma? mert az aksi nál van a hiba gondolom ahogy melegszik v vmi...

[ Szerkesztve ]

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#5584) kali válasza leslien (#5583) üzenetére


kali
legenda

s4-nél volt púposodó akkumulátor, de ott sem mindegyik gyártmányú akkunál, csak kettőnél a sokból, én szerencsére abból sem a problémásat kaptam a t-nél, a függetlenek kaptak jellemzően sima kínait, ami hajlamos volt a dundisodásra.
bízom a szerencsémben most is, egy hónap után meg sem nyekken a telefon, így vélhetően már eztán sem nagyon fog.

[ Szerkesztve ]

(#5585) ForRedGlory válasza leslien (#5567) üzenetére


ForRedGlory
félisten

En is ma vettem eszre, hogy ott recseg. Le/fel tettem a hatlapot es jo lett. Mondjuk hogy mitol kezdett el az jo kerdes. Hetek ota nem vettem le a hatlapot.

(#5586) leslien válasza kali (#5584) üzenetére


leslien
nagyúr

ForRedGlory ; holnap majd próbálkozom én is többször le, föl a hátlappal... egyébként meg túl szép h igaz lenne h csak ennyi baj van h morzézik a hátlap...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#5587) maximilian4 válasza Parallaxis (#5576) üzenetére


maximilian4
addikt

Galaxy note 1- Note4 között 3 év!! különbség van , xperia z1-z3 között 1 év !! különbség van, z1-z2 között kb. fél év!!.. szóval erről ennyit.

Maxi

(#5588) privacy99 válasza leslien (#5583) üzenetére


privacy99
senior tag

Nálam egyáltalán nincs ez a jelenség. Szerintem az ilyen vékony, könnyű hátlapokat nem igazán ajánlatos sokszor le-fel tenni, mert meggyengül stb. Nekem 1szer volt levéve (amikor betettem az akkut).

Egyébként nem bántásként, de szerintem nem kéne ezzel foglalkozni.. most komolyan akkora probléma, hogy ha a hátlap egy pontját megnyomkodom akkor kicsit recseg? Ne vicceljünk már.. Továbbra sem ékszerről van szó, használati tárgy. Tökéletes nincs.

Akkor lenne még nagy csalódottság, ha a topik összes telefonját egymás mellé tennénk, és pár darabnak jóval szebb lenne a kijelzője, meg gyorsabb is lenne mint a többieké (személyes tapasztalat, bár nem ezzel a telefonnal). Sajnos ilyen a tömeggyártás.

[ Szerkesztve ]

(#5589) S e t h


S e t h
nagyúr

Rajta van a Spigen tok így nem tudom recseg-e, de ezért le nem veszem, elég volt ráapplikálni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5590) zack


zack
nagyúr

Atyaég....Ez komoly, hogy a Play Music tartalmak 22-24kHz 224 kbit/s, csatornák száma: 1? :W
Azt hiszem ezt a havi 2k/hó korlátlan előfizetést nagyon gyorsan lemondom. :(((

De miért nem lehet ezeket konvertálni? Leszedtem, de az Easy CD-DA Extractor nem tud vele mit kezdeni. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5591) zack válasza zack (#5590) üzenetére


zack
nagyúr

iTunes-ból megvett zenéim 256kbit/s 44.1kHz 2 channel...És persze engedi konvertálni.
Lényegében ezzel a Google Play Music-kal rendesen átb@sztak. :(((

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#5592) leslien válasza privacy99 (#5588) üzenetére


leslien
nagyúr

Egyébként nem bántásként, de szerintem nem kéne ezzel foglalkozni.. most komolyan akkora probléma, hogy ha a hátlap egy pontját megnyomkodom akkor kicsit recseg? Ne vicceljünk már.. Továbbra sem ékszerről van szó, használati tárgy. Tökéletes nincs.

na na azért kíváncsi lennék ha neked morzézna.....

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#5593) migabi24 válasza leslien (#5592) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem 200 ezeré már el lehet ilyet várni a telefontól, még egy galaxy mininek se recseg a hátlapja

(#5594) ForRedGlory válasza privacy99 (#5588) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem kell nyomni, hogy recsegjen... boven eleg ha epp ott hozzaersz hasznalat kozben, vagy amikor felveszed. Ne recsegjen ennyi penzert.

[ Szerkesztve ]

(#5595) frisco válasza RaveForce (#5543) üzenetére


frisco
aktív tag

Akkor ezért volt ilyen ismerős a stílus, everman visszatért.

(#5596) Parallaxis válasza frisco (#5595) üzenetére


Parallaxis
addikt

Sorry, de 2010 óta itt vagyok, nem kellett sehonnan visszatérnem...

A stílus meg lehet azért ismerős, mert gondolom nem csak én vállalok fel vitát, ha igazam van és valaki némi mellébeszéléssel ezt el akarja ütni.

[ Szerkesztve ]

(#5597) leslien


leslien
nagyúr

5.0 már Note 3 is..

nekünk sztem 5.0.1 vagy a 5.0.2 vel fog érkezni...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#5598) baladam86 válasza leslien (#5597) üzenetére


baladam86
aktív tag

Igen, nekünk 5.0.1 vagy 5.0.2 érkezik, ezt megerősítették már. Ebben a leak-ben az a jó, hogy többfájlos, repartos, így le lehet gyalulni a rendszert teljesen.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#5599) leslien válasza baladam86 (#5598) üzenetére


leslien
nagyúr

egyelőre nagyon úgy néz ki h a 5.0.1 lesz a miénk mert a Nexus 6 is avval tombol. bár a Nexus 7 az meg 5.0. rol 5.0.2 ugrott...

android developers nexus images

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#5600) zack válasza leslien (#5597) üzenetére


zack
nagyúr

Kérdés mikor. Tegyek e fel addig másik romot, és lakjam be, vagy hagyjam így. 2 hétre nem akarok új romot belakni, 2 hónapra viszont simán.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.