Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:43:27

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note 4 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) szab120 válasza hackeeeee (#19600) üzenetére


szab120
tag

A Note után a 2 óriási dobás volt (ahogy az S2 is-majd az azt követő S széria nem jött be), azt nagyon szerettem, a 3-at nem, hamar túl is adtam rajta, most a 4-el nagyjából elégedett vagyok, de az 5-ös már nem érdekel (ahogy annak idején az s2 /s3 után sem az S széria).

[ Szerkesztve ]

(#19602) migabi24 válasza S e t h (#19597) üzenetére


migabi24
nagyúr

Tényleg bugyit hordasz?

(#19603) dancsuri


dancsuri
veterán

Felcsatolható billentyűzet

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#19604) privacy99 válasza dancsuri (#19603) üzenetére


privacy99
senior tag

Elég gagyin fest, ódivatú. Olyan, mintha valami régi nagy Nokiát vagy Sony Ericsson-t (P910i) látnék a hőskorból :D

(#19605) Parallaxis válasza #97246720 (#19596) üzenetére


Parallaxis
addikt

Még Note 3-on kipróbáltam és simán ment, mivel csak akkor ér valamit a védelem, ha az első indításnál inicializálnia kell a Samsung fiókot. Ha eleve nincs a ROM-ban ez a funkció, akkor szépen elindul a készülék, hiába van a Samsung által lockolva :)

(#19606) b.bela1 válasza dancsuri (#19603) üzenetére


b.bela1
őstag

Elég vicces.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#19607) kali válasza Parallaxis (#19605) üzenetére


kali
legenda

az úgy elég kompromisszumos használat, elég sok funkcióról muszáj lemondani a samsung fiók nélkül.

(#19608) #97246720 válasza Parallaxis (#19605) üzenetére


#97246720
törölt tag

és gondolod hogy a note 4-nél nem javították ezt a hibát? biztos tudomást szerzett róla a samu hogy hibás a ReAct.Lock.! a note3nál ez a funkció kezdetleges volt, azt a videót én is láttam a youtubon hogy babrált valamit és tovább lépett...de za több mint 1 éves videó volt....azóta biztos javítottak rajta...na mind1. a teló túlélte a mai napot :) hétfőn meg jön érte a futár.kíváncsi leszek mikor kapom majd vissza....valószínű kedden meg a Gear2őm viszem szervizbe...tiszta jó kiváló munkásokkal és anyagokkal dolgoziknak...

[ Szerkesztve ]

(#19609) Parallaxis válasza kali (#19607) üzenetére


Parallaxis
addikt

Alapból tiltom, semmi hasznos nem fűződik hozzá.

(#19610) Parallaxis válasza #97246720 (#19608) üzenetére


Parallaxis
addikt

és gondolod hogy a note 4-nél nem javították ezt a hibát?

Ezen nincs mit javítani, ha kiszeded a ROM-ból az ellenőrzést, akkor fel se fog ugrani a kérés, de egy CM ROM is magasról tesz a védelemre.

A Gear 2-ddel nem tudom mit tettél, az enyém 1,5 éves, de makulátlan állapotban van :D

(#19611) #97246720 válasza Parallaxis (#19610) üzenetére


#97246720
törölt tag

Használom :DD mi mást tennék vele :) savba nem fogom mártogatni :P

(#19612) Parallaxis válasza #97246720 (#19611) üzenetére


Parallaxis
addikt

mi mást tennék vele :) savba nem fogom mártogatni

Lehet, hogy van egy xenomorph fórumozónk? :D

(#19613) kali válasza Parallaxis (#19609) üzenetére


kali
legenda

semmi hasznos? ez erős túlzás...
a telefon megkeresése, távoli elérés és vezérlés, tiltás, tartalom törlése.
jegyzetek...stb. szinkronizálása.
galaxy apps.
nem is nézem inkább tovább, hogy mik kapcsolódnak még hozzá.

(#19614) mycso válasza kali (#19613) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk amiket leírtál, ezek mindegyikére van nem samsung fiókhoz tartozó app/szolgáltatás.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#19615) Parallaxis válasza kali (#19613) üzenetére


Parallaxis
addikt

Nos, mint mondtam, csupa olyan dolog, amit alapból nyújt a Google is és csak felesleges bloatware a készüléken.

(#19619) Sword válasza zed juron (#19617) üzenetére


Sword
őstag

A telefonnal semmi baj sincs. Jelenleg a legjobb. A szoftverrel vannak súlyos problémák (szerintem).

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#19620) S e t h


S e t h
nagyúr

Ad1.Nálam a rendszer jobb a nyalókával, mint a kk esetében, nem szépítem, egyszerűen fluidabb, hibát meg nem észlelek olyan mértékűt, amiért fontolgatnom kellene a visszatérést.
Ad2.Jelenleg nem tudok alternatívát amire váltanék, de ez elsősorban az S-penhez köthető.Akinek nem fontos a ceruza az könnyebben vált.
Ad3.Igaz az a teória miszerint elsősorban azok írogatnak akik nincsenek megelégedve a rendszerrel.Meglepődtem, hogy más témákban, hogy jönnek fel sorban azok a fórumtagok, akiknek Note 4 van a birtokában, de ide még talán egyszer sem írtak be, a Note 5 megjelenése folytán még több ilyen usert láttam.
Vajon miért nem írnak ide?
Nekem négy ismerősöm van, akik Note 4-re váltottak, ebből hárman iphone-ról, napi szinten vagyok velük kapcsolatban, de sosem panaszkodunk egymásnak, egyszerűen nincs miért.

Akiknek bármi vélt vagy valós problémájuk van a telefonnal, azok természetszerűleg leírják azt, akik viszont meg vannak elégedve vele, azok azt minek írják le?Mindjárt másképpen fest a fórum, hiszen aki betér az csak csalódottságnak hangot hozzászólásokat lát.

Sokszor én sem értettem egyet kalival, de legalább normális keretek között tudtunk egymással vitatkozni.Neki is van egy álláspontja, nekem is.
De hogy valaki azért kapjon agyvérzést, mert az általa észlelt hibákat valaki ne ismerje el, ez nekem új, pláne, hogy szinte személyeskedésig fajuló megnyilvánulásig is ragadtassa magát.

A végére még csak annyit, két napig olvastam az xda Note 4 és 5-ös szekcióját. Nagyjából 10 megszólalásból 8 az ami kifejezetten csalódottságról írt az új készülékkel kapcsolatosan , Samsungban, viszont még ebből sem fogok következtetést levonni, mivel akik vágynak a készülékre azok lehet nem írnak, vagy egyáltalán nem is tagjai az oldalnak.

Na az itteniek alapján se vonjon le senki konzekvenciát a telefonról, mert aki benéz ide, az térdig gázolhat a könnyekben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#19621) BeastMode válasza S e t h (#19620) üzenetére


BeastMode
őstag

:R:R:R

(#19624) Sword válasza S e t h (#19620) üzenetére


Sword
őstag

Ez sajnos ilyen móka, szerintem aki fórumokat olvas tisztában van vele. A Gear S fórumban leírtam, hogy vigyázni kell a töltő bölcső pökcével, mert nekem fél év után letört. Ha valaki ebből azt szűri le, hogy mind le fog törni garantáltan, az ne olvasson fórumot. Legtöbbször az ember azért írja le a problémáját, mert titkon abban reménykedik, hogy ha másnak is volt ilyen baja, arra talált megoldást, amit beír a fórumba. Ehhez képest kb. ilyen szintű reakciók jönnek :te vagy a hibás, rosszul használod az eszközödet, nem értesz hozzá stb. stb. ja és a legjobb: nincs is ilyen probléma. Van egy-egy ember, akinek a reakciójából majdnem az következik, hogy fizetést kap azért, hogy védje az adott márkát (mindenhol előfordul nem csak Samu ügyben).

The lesbians next door bought me a Rolex for my birthday. I think they misunderstood when I said I wanna watch...

(#19626) netcore


netcore
tag

Létezik olyan szilokon tok ami rámegy a vezeték nélküli töltős hátlapra?

Üdv Laci

(#19627) Tivike81


Tivike81
csendes tag

Tudna valaki segíteni a C variáns rootolásával kapcsolatban? Csak root jogok kellenének, flashelni nem szeretném! A Sixaxis app használatához kellene. Köszönöm!

(#19628) Parallaxis válasza Tivike81 (#19627) üzenetére


Parallaxis
addikt

Egy app használata neked megéri a garancia elvesztését?

(#19630) Tivike81 válasza Parallaxis (#19628) üzenetére


Tivike81
csendes tag

Tudom, hogy elvész a gari, de azt vissza lehet csinálni. A root jogok, gondolom csak bizonyos korlátozások feloldása. Flashelni nem szeretnék, azzal biztos nagyobb "kárt" lehet tenni.

(#19633) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

megis mikkorra varhato a 5.1.1 a NOTE 4-re ?

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#19634) S e t h


S e t h
nagyúr

Galaxy Apps-ban ingyenes a Business Calendar Pro/amúgy 500 pénz/.
Az már csak hab lenne a tortán, ha ezzel menne ingyen a Business Calendar 2 is, mert a google playből vásárolt első verzió esetén nem kell fizetni a másodikért.

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#19635) S e t h válasza Dr.FantastiK (#19633) üzenetére


S e t h
nagyúr

Már kint van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#19636) ΞΔGLΞ válasza S e t h (#19635) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Egyértelmű, hogy nem ezt kérdezte.
Gondolom, arra volt kíváncsi, hogy nála/nálunk mikor landol!

Dr.FantastiK

Talán jövő hónap.

[ Szerkesztve ]

(#19637) S e t h válasza ΞΔGLΞ (#19636) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hát hogy lehettem ilyen figyelmetlen?
[link]

A jövő hónapot
- Magyarországra?
- C vagy
- F verzióra?
- melyik szolgáltatóra gondoltad?[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#19638) ΞΔGLΞ válasza S e t h (#19637) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mielőtt a halálba bőgnéd magad!
Van ott egy olyan szó is, hogy talán.

Szerencsétlen.... :DDD

(#19639) S e t h válasza ΞΔGLΞ (#19638) üzenetére


S e t h
nagyúr

Olvasva a délelőtti műsort nekem is ez a szó járt a fejemben.[link]
Egyébként sokat segítettél a feltett kérdésre.
Talán.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#19640) Parallaxis válasza Tivike81 (#19630) üzenetére


Parallaxis
addikt

Tudom, hogy elvész a gari, de azt vissza lehet csinálni

Root esetén Note 4-nél a garancia véglegesen elveszik, nem lehet visszafordítani (Knox).

(#19641) kali válasza mycso (#19614) üzenetére


kali
legenda

érdemes is mindenre alternatívát keresgélni, amikor alapban adott megfelelő?

Parallaxis; egyik sem felesleges, a galaxy apps esetén meg nincs is azonos alternatíva, máshol nem láttam még kapcsolódó promóciókat, x ideig ingyenesen adott fizetős alkalmazásokat...stb.
egy csomagban adott minden, de aki mindenre keres inkább külön másikat, az legyen az ő dolga, nem az én letemet bonyolítja...

(#19642) S e t h válasza kali (#19641) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nem biztos, hogy az a menzai kaja a legjobb amit elénk tolnak.
Van, hogy az ember szeret szabadon választani, főleg ha már a knoxxal némileg megkötötték a kezét.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#19643) kali válasza S e t h (#19642) üzenetére


kali
legenda

nem is azzal van a gond, bár ezzel az erővel a google által alapban adottak is menzásak, illetve külsős megoldások esetén macerásabb lehet a dolog, ha összességében nézem.

(#19644) Parallaxis válasza kali (#19643) üzenetére


Parallaxis
addikt

egyik sem felesleges

Lehet neked nem az, mert szereted, ha egy feladatra 3-4 alkalmazás is foglalja a készüléked erőforrásait, de számomra az összes Samsung kacat felesleges, mert eleve van Google megoldás az adott témakörben mindegyik helyett.

de aki mindenre keres inkább külön másikat, az legyen az ő dolga

Nem kell keresni, eleve fent van a készüléken.

bár ezzel az erővel a google által alapban adottak is menzásak,

A Google által adottak a rendszerhez tartoznak, azzal képesek normálisan együttműködni, nincs szükség bloatware-ekre, amik ugyanazt tudják, mint az alap Google appok, csak Samsung köntösben.

[ Szerkesztve ]

(#19645) ΞΔGLΞ válasza S e t h (#19639) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

A talán jövő hónap mégsem egy olyan válasz, mint a te kicseszett "már kint van" jellegű, amivel a srác konkrétan kitörölheti a seggét. De ha már ilyen lezseren válaszoltál rá, akkor tedd fel a tiédre, várom a beszámolót.

Jah, hogy azt nem lehet. Mert félted a garanciát? Érzed ugye, hogy a te infód csak arra volt jó, hogy félrevezesd. A műsort... most épp te csinálod. :DDD , de hát mindig elfogultan írtál, mit várjunk.

Wow ez tiszta agyvelőgyulladásos és egyben elfogult dedó topik lett. :D Érzékeny lelkű hisztérikákkal.

(#19646) kali válasza Parallaxis (#19644) üzenetére


kali
legenda

én másként látom, áttekinthetőbbnek, jobbnak és főként takarékosabbnak tartom például a samsung féle find my mobile szolgáltatást, mint a google eszközkezelőjét.
az már csak a mellékes véleményem, hogy inkább adom samsung, mint google kézre a kapcsolódó adataimat.

(#19647) hackeeeee válasza kali (#19641) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében a Google cuccai is elérhetőek alapból.

Vagy, ugyan addig tart felrakni Áruházból, mint a többit a Galaxy Store-ból.

Arról nem beszélve, hogy egy Google fiókot nagy valószínűséggel amúgyis használsz, onnantól elég 1 fiókot használni a Google szolgáltatásaihoz. Nem muszáj + 1 fiókot hozzáadni a Samsung fiók miatt.

Sőt, továbbmegyek, pl. az android eszközkezelőt alapból nem is szükséges telepíteni, ha a google beállításokban engedélyezve vannak a megfelelő funkciók, akkor alapból elérhetőek a lehetőségek pc-n, egy böngészővel.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#19648) sharplaninac válasza Tivike81 (#19627) üzenetére


sharplaninac
tag

Szia. Nekem is ilyen hàtlapom van. A Verus Iron Shield ràmegy. Van róla video a youtubon. Ebay-ről rendeltem.

A hegyek lovagja : a sarplaninai juhászkutya.

(#19649) kali válasza hackeeeee (#19647) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy majdnem minden adott a play által is, de ott sok olyan fizetős, amit a galaxy apps ingyenesen dobál, a google áruházban nem láttam még olyat sem, miszerint szinte hetente kínál fel díjmentesen különböző fizetős alkalmazásokat.
a biztonság szekcióban is elég sok olyan opció van, aminél elvárás a samsung fiók és a google nem alternatíva. (tudom, nem sokan használják az újraaktiválás tiltása és társai funkciókat.)

(#19650) hackeeeee válasza kali (#19649) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyi erővel ott van az amazon store, ahol van ami ingyenes és a samsung store-ban pedig fizetős.

Az "alap" szolgáltatásokról beszéltünk, amelyek kiválthatóak Google alkalmazással.

Pl. Nekem az S-note helyett sokkal praktikusabb a Google keep. Ettől függetlenül sokszor használom mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.