Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) lalakov válasza Fradipuma (#4449) üzenetére


lalakov
senior tag

Nincs olyan widget, mint a Program Monitor (SGS 1-en), amiben be tudom zárni a kívánt programot?

(#4452) Tippmix46 válasza lajki7 (#4446) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Sziasztok!

Én vagyok az, aki Nokia N95 8 GB-os telóját akarja cserélni Samsung Galaxy SIII-ra vagy Note2re.
Nehéz a döntés, sok a pro és kontra...

Ma este kimondottan azért mentem be a Media Markt-ba, hogy megnézzem a telókat élőben, ugyanis nem hagyott nyugodni ez a kijelző kérdés, hogy melyik milyen....

Nos az eredmény (remélem senkit nem bántok meg, csak az én véleményem ez):
SIII kijelzője szebb, mint a Note 2 kijelzője. Bővebben:

sokkal szebbek az élek, a szövegek élesebbek, az egész olyan HD-sabb kinézetű. Kíváncsiságból megnéztem a Note1et is, és az az igazság az is élesebb volt, mint a Note2.

Az SIII és Note2 egymás mellett volt percekig és egyszerűen olyan homályosnak tűnt a Note2 az SIIIhoz képest.

Egyébként a telefon kezelhető méretű, nagyon tetszik, de ez a dolog most nagyon elbizonytalanított....egyszerűen szebb az SIII kijelzője.

(#4453) nggabi válasza Tippmix46 (#4452) üzenetére


nggabi
nagyúr

szebb, de sose fogod egymás mellé tenni a 2-t :U

"szenyor dzsíííí"

(#4454) Ntes válasza lalakov (#4451) üzenetére


Ntes
tag

(#4455) Nincs név válasza lajki7 (#4450) üzenetére


Nincs név
tag

Chrome nagyon kényelmes ha otthon is azt használod de a gyári böngésző gyorsabb (a Chrome alatt érezhető az utánhúzás időnként), ettlő függetlenül én ezt használom mert legtöbb esetben nem olyan feltűnő.

A böngészőt pedig tök felesleges kilőni, erről nyugodtan le is szokhatsz, van 2 gigád (és az Android rendszer alapvetően sem olyan mint a Windows, hogy ki kelljen lépni dolgokból.)

(#4456) prebuds válasza Nincs név (#4445) üzenetére


prebuds
aktív tag

Számítógépen több lehetőség van a védekezésre, a teló sebezhetőbb.

(#4457) ZoliM@ster válasza Tippmix46 (#4452) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Soha nem voltam szemüveges,tehát jó szemem van,de hiába nézem ezt a rohadt kijelző már 10 perce,nekem nem szőrösek a betűk,nem homályos,nem színtelen.Egyszerűen tökéletes.GalaxyS-em volt eddig,az emellett...szánalom ;] Én nem tudom ki az akinek ennél élesebb képre van szüksége a mindennapok során.Persze ha 2 centiről nézi folyamatosan az ember,lehet,hogy egy idő után "beszőrösödik",de maximum a ráragadó szempillák miatt... :U

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#4458) puskint válasza Tippmix46 (#4452) üzenetére


puskint
tag

Hát nem pont így jártam én is tegnap :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4459) Tippmix46 válasza ZoliM@ster (#4457) üzenetére


Tippmix46
senior tag

Nem is a szőrösödés, hanem amikor a két teló egymás mellett volt, akkor mellmagasságban vagy hasmagasságban fogva a kettőt jól látható volt a különbség....nem tudok jobb szót mert tényleg így éreztem: homályosnak tűnt a Note 2...kollégát megkérdeztem mellettem, hogy figyu már te is látod vagy az én szememmel van baj, de ő is látta a különbséget.

És ami érdekes, az az, hogy a Note1 is élesebbnek tűnik, de a legélesebb az SIII-as volt.
Méretben viszont nekem a Note 2 kellene, nagyon kellemes mérete van, nem nagy...persze hordozni is más lesz gondolom a mindennapokban, mint egy polcról levenni 10 percre.

(#4460) zzola válasza Tippmix46 (#4459) üzenetére


zzola
félisten

Hihetetlen, ez a filózás. Vegyél Note 1-et...
Kíváncsi lennék, ha odatolnák az orrod elé az egyiket, akkor meg tudnád-e mondani melyik-melyik...

[ Szerkesztve ]

(#4461) Tippmix46 válasza zzola (#4460) üzenetére


Tippmix46
senior tag

150 ezer Ft azért nem kis pénz...és elvárom a világ legjobb telójától, hogy ne azon gondolkozzak utána évekig, hogy a képe nem olyan éles, mint a kis tesójáé.... :F

egyébként azért nem vettem tv-ben plazmát, mert a képe nekem vibrált...annyira, hogy egyszerűen zavart és nem értettem, hogy más hogy-hogy nem látja a vibrálást

[ Szerkesztve ]

(#4462) Nincs név válasza Tippmix46 (#4461) üzenetére


Nincs név
tag

Nem fogsz ezen gondolkozni, a Note 2 kijelzője tökéletes (persze ez egy szubjektív "tökéletes"), egy rohadt pixelt nem fogsz rajta látni a mindennapi használatban. Ha méretben és minden tudásában jobban tetszik ezen kívül mint az SIII akkor rajtad kívül senki más nem látja, hol a sok pro és kontra. :U

[ Szerkesztve ]

(#4463) zeroo5ux válasza Tippmix46 (#4461) üzenetére


zeroo5ux
aktív tag

hülyeség volt S3-am is és semmivel nem látom homályosabbnak a Note 2 képernyőjét (és szerencsére a fekete foltok is eltűntek), összehasonlítottam a szomszéd S3-ával és semmi különbséget nem látok, nem hogy még rosszabb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#4464) zack válasza Tippmix46 (#4459) üzenetére


zack
nagyúr

Igazából nem értem, mi a vita tárgya. :U
Megnézted, jobb az S3, ahogy hallom, az tetszik. Mi a kérdés? :U
Vedd meg az S3-mat és használd egészséggel.

Ha a te szemednek kellemesebb az S3, és szereted ha a fehér rózsaszínes árnyalatú, akkor az a te telefonod.
Tehát nem kell itt senkit meggyőznöd az igazadról, mindenki döntse el saját maga melyiket veszi.
Itthon egy 200k DELL U2711-et használok amiben H-IPS panel van. Ha másért nem, már csak ezért is tudom milyen a fehér szín. És amit az S3 tud, az nem fehér. Köze nincs a fehérhez.
Ez meg az én véleményem. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4465) zzola válasza Tippmix46 (#4461) üzenetére


zzola
félisten

Szerintem tökéletes a képe
Akinek nem tetszik, az vegyen ilyet:

(#4466) lajki7


lajki7
senior tag

Ki melyiket hasznalja ? :) chrome vs alap??:) koszi

iPhone 11 Pro

(#4467) Tippmix46 válasza zzola (#4465) üzenetére


Tippmix46
senior tag

én megbántani senkit nem akartam, ezt szögezzük le...csak valamiért azt sem értem, hogy egy Note2 tulaj vajon miért nem fogadja el a tényeket, ettől még a Note2 a világ legjobb telefonja....és minden tisztelet a telefoné :R

(#4468) TTomax válasza Tippmix46 (#4461) üzenetére


TTomax
nagyúr

Itt van mellettem egy s3 a kijelzöje élesebbnek tünik, viszont az enyém minden csak nem szörös.Biztosan egyformán volt beállitva a két készülék????

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4469) APC ADAM válasza TTomax (#4430) üzenetére


APC ADAM
tag

Nekem ilyen tokom van és teljesen jól lehet vele telefonálni, ha be van csukva úgy kell használni, ki van vágva a hangszórónak.

(#4470) zzola válasza Tippmix46 (#4467) üzenetére


zzola
félisten

Én nem is vettem bántásnak, meg szerintem más sem. Nekem ez előtt S3 volt, én nem vettem észre semmit, igaz egymás mellett nem volt a két készülék...
Ha sokan mondják, biztosan így van, de csak akkor látod, ha egymás mellett vannak, külön-külön mindegyik tökéletes-szerintem....

(#4471) ForRedGlory válasza Tippmix46 (#4467) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Talan azert nem fogadjak el, mert a tenyek makacsak. A Note 2 kijelzoje sokkal jobb, mint az S3 kijelzoje... maximum azert lathatsz kulonbseget mert van 0.7" kulonbseg... plusz allitom hogy a kijelzo nem ugyanugy volt kalibralva. Egyaltalan megnezted hogy ugyanabban a modban van-e mindketto?

(#4472) zack válasza ForRedGlory (#4471) üzenetére


zack
nagyúr

Ez meg a másik. Lehet az S3 dinamikuson volt, a Note 2 meg természetesen... :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4473) TTomax válasza APC ADAM (#4469) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez látod eszembe sem jutott! :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4474) k5.20 válasza zzola (#4465) üzenetére


k5.20
senior tag

A tesójával kezdődött a mobilos pályafutásom...GA628.
Hej, azok a régi szép idők... :DD nem volt még ennyi dilemma...
Persze ha az ember tudja mit akar, akkor ma sincs.

Tippmix46:

Ha másoktól várod, hogy megmondják a tuttit, akkor neked soha nem lesz ilyen vasad...
Állíts fel magadban egy fontossági sorrendet, aztán már el is dőlt, melyik lesz a Te vasad.
Amíg ezt nem teszed meg, addig csak itt fogsz zizegni, ahogy teszed már vagy 1-2 hónapja...

(#4475) Tippmix46 válasza k5.20 (#4474) üzenetére


Tippmix46
senior tag

tény, erre nem is gondoltam, hogy van ilyen beállításbeli különbség is....de a héten megyek még egyszer, megnézem esküszöm a képmódot és beállítom azt is ugyanolyanra, ha nem egyformán vannak

Hol lehet állítani azt?

[ Szerkesztve ]

(#4476) lajki7


lajki7
senior tag

Nah,leteszteltem! A Chrome kicsit beszaggat nem olyan smooth amikor egy nagy oldalon görgetsz le-felfele...nem annyira smooth még mobilnézetben sem :( Maradok az alapnal.
*Akkor ti is ugy csináljátok h középsö gomb aztan szevasz ? :D

iPhone 11 Pro

(#4477) APC ADAM


APC ADAM
tag

Azt valaki meg tudná nézni nekem hogy amikor a galériában megnyit 1 képet és visszalép a többi kép közé, akkor 1 pillanatra olyan nekem mintha élesebb lenne a kép.
Nekem volt már fent 1 pár rom és mindíg ezt csinálta, kiváncsi vagyok másnál is így van e!!!

TTomax:Szerintem ez jobb megoldás mint a fólia és 1ből van 1 plussz hátlapom is..

[ Szerkesztve ]

(#4478) lajki7


lajki7
senior tag

Azt is elmondhatna valaki hogy a tökömbe tudom kitörölni azt az 5db Picasaweb képet ?? ...... ű
Formázzam ujra a telot ? És a szinkronizálásnál szedjem ki a pipát vagy ?

iPhone 11 Pro

(#4479) APC ADAM válasza lajki7 (#4478) üzenetére


APC ADAM
tag

erre még én se jöttem rá de engem is zavar :U

UI:A barinőmnek is SIII van és sokal szebb ennek a szine mint annak ez tény nem halottam valakitől.
Minden beállítás ugyan az max fényerő, betütipus stb és szebbek a szikek is és nem pixelesebb semmivel sem.

[ Szerkesztve ]

(#4480) ZoliM@ster válasza APC ADAM (#4477) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

Passz,nekem olyan gyorsan visszatölti a kis képeket,hogy hiába próbálkoztam vagy 5x nem látok semmit :K

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#4481) Bilux válasza Tippmix46 (#4475) üzenetére


Bilux
veterán

Ne foglalkozz velük. Én is most néztem meg MM és akkor is pixelesebb a note 2

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#4482) APC ADAM válasza ZoliM@ster (#4480) üzenetére


APC ADAM
tag

Nekem is kb tized másodpercek de tátni 1 pillre ;]
Most néztem meg SIII dettó :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4483) zack válasza Tippmix46 (#4475) üzenetére


zack
nagyúr

Szerintem ne menj el. Megint előlről fogod kezdeni, és annyira szerintem nem vevő itt senki erre. :U
Vagy menj el, vond le a konklúziót, döntsd el melyiket veszed, aztán vagy ide jössz hogy ezt vetted, vagy az S3 topikba. Csak ezt már be kellene fejezni itt.
Nem csak kijelzőből áll egy telefon, ez csak egy része. Ha neked csak ez a fontos, mert ezen rugózol már egy ideje, és az S3 látod szebbnek, akkor vedd azt.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4484) lajki7 válasza zack (#4483) üzenetére


lajki7
senior tag

Ha már mész nézd meg az iphone5öt is Tippmix :D:D Akkor már nagyon össze fogsz zavarodni kijelzö ügyileg :))

Picasa web kéepekt h tudom eltüntetni a faszba ? :D:D:D Nincs törlés opcio :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro

(#4485) Tippmix46 válasza zack (#4483) üzenetére


Tippmix46
senior tag

még jó, hogy azzal kezdtem, nem akarok megbántani senkit...tudtam hogy ez lesz belőle, ha rosszat merek mondani a Note2ről :R

(#4486) 72mviktor válasza Tippmix46 (#4485) üzenetére


72mviktor
senior tag

Nekem megvolt még az s3 mikor megvettem a note-ot.Ha egymás mellé raktam őket valóban olybá tűnt hogy a note-nak kissé homályosabb lenne a képe,de minimálisan.Nem is homályos hanem inkább nem annyira kontrasztos.De ez a mindennapokban abszolúte észrevehetetlen.Hidd el hogy gyönyörű képe van.

Lehet hogy a gólya hozott,de az ördög visz el.....S Note 3 Omega v6

(#4487) Tippmix46 válasza 72mviktor (#4486) üzenetére


Tippmix46
senior tag

na végre, valaki akinek mindkettő volt és tudja miről beszélek, lehet mégis jó a szemem? :B

(#4488) zack válasza Tippmix46 (#4487) üzenetére


zack
nagyúr

Nem. Mert a fehéret nem sárgának látod. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4489) ZoliM@ster válasza Tippmix46 (#4487) üzenetére


ZoliM@ster
aktív tag

A szemed jósága eddig sem kérdőjeleződött meg,én személy szerint csupán annyit állítottam,hogy a mindennapi használat során,hacsak nem celluxozod össze egy S3-al, gyakorlatilag soha észre nem fogod venni...

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#4490) 72mviktor válasza ZoliM@ster (#4489) üzenetére


72mviktor
senior tag

Egyet kell értsek. :K

Lehet hogy a gólya hozott,de az ördög visz el.....S Note 3 Omega v6

(#4491) zola- válasza Tippmix46 (#4475) üzenetére


zola-
őstag

Nem fogod tudni beallitani a mediaban, mert le vannak kodolva a telefonok. Nem tudsz belemenni a beallitasok menube..

[ Szerkesztve ]

(#4492) zack válasza ZoliM@ster (#4489) üzenetére


zack
nagyúr

Jelenleg nincs tökéletes kijelző. Mindegyikben kell itt-ott kompromisszumot kötni. IPS-ben is, és sAMOLED-ben is. Jövőre jön az 1080p is, és aki Note2-öt választott, nyugodtan, és hátradőlve nézheti jövőre azt a kalamajkát ami az 1080p-ből lesz. :)

Off-ot tegyük off-ba mostantól az átláthatóság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4493) ronson88 válasza Tippmix46 (#4487) üzenetére


ronson88
tag

Mivel tényleg szokatlanul határozatlannak tűnsz, megpróbálhatsz egy másik utat.

Vásárold meg a két jelölt közül - SGS III, Note II - az egyiket (ha már ez a Note fóruma, akkor azt) , de ne boltban, hanem az interneten rendelve. Ez esetben, ha nem válik be a készülék, 8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vételtől.

Viszont lesz 8 napod arra, hogy te magad kipróbáld azokat a dolgokat, amikre kíváncsi vagy.

Csak egy ötlet. :D

(#4494) Fradipuma


Fradipuma
tag

De most amúgy ha megveszed a Note 2-t ami nagyon tetszik neked, akkor mitől félsz? hogy valaki jön az utcán, megállít, előveszi az S3-at majd az arcodba nevet, hogy nézd mán az én telóm képe szebb mint a tiéd......... Hétköznapi használatban nem fogod megbánni ha ezt a telót választod, de ha neked ennyire hangsúlyos az élesebb kijelző akkor vegyél S3-at.

[ Szerkesztve ]

(#4495) DaviD202


DaviD202
aktív tag

S3-ról váltottam note2-re és nem bántam meg. Kényelmesebb rajta gépelni, netezni, játszani. Aksi tovább bírja, meg úgy a súlya miatt kicsit minőségibbnek érződik, nem akar kirepülni a kezemből :) . S3-nál (előtte GNexnél) én közelről szőrösnek láttam a betűket, a note2-nél nem. De most komolyan, ki nézi 10 centiről a telefont? Mindkettő csúcskategóriás kijelző és hihetetlen szép képe van.
(Az meg baromira tetszik, hogy ha tollal 'húzom el' a lockscreent akkor kis tinta 'folyik' belőle :D )

(#4496) k5.20 válasza DaviD202 (#4495) üzenetére


k5.20
senior tag

...nekem az ujjamból is folyik... :C

(#4497) Levente válasza DaviD202 (#4495) üzenetére


Levente
aktív tag

Hogyan kell a tintát újratölteni?

:DDD

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#4498) zack válasza DaviD202 (#4495) üzenetére


zack
nagyúr

Ez a tintás dolog tényleg nagyon látványos. :C

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4499) k5.20


k5.20
senior tag

Az utolsó segítségem kijelző ügyben az alábbi teszt, mert vannak szubjektív, meg objektív dolgok:
[link]

Amikor először láttam S3-t akkor azt mondtam, ilyen kell nekem - a kijelző miatt.
De kivártam, megjelent a Note2 és nem volt kérdés tovább.
Ez most ellentmond a tesztnek, DE ezt jelenti az, amikor valaki tudja, mit akar.

Ja, Note1-ről váltottam.

(#4500) zack válasza k5.20 (#4499) üzenetére


zack
nagyúr

Minőségi teszt. :C Eddig nem is olvastam. :B
A HWSW-s cikkhez képest maga a mennyország. :DDD
Aki ki akarja tépni a haját, olvassa el. [link]

Írtam is nekik egy savazós kommentet, nehogy már azt higgyék mennyire értenek hozzá. ;]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.