Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Parallaxis válasza zack (#4692) üzenetére


Parallaxis
addikt

Dehogy hoztam én fel, 3 hozzászólással feljebbi véleményre reagáltam csak. :)

(#4702) TTomax válasza ForRedGlory (#4700) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szintén zenész...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#4703) zack válasza Parallaxis (#4701) üzenetére


zack
nagyúr

Az az felhoztad. ;]

(#4698) Howkeddlee

Nálam ilyen még nem volt, remélem nem is lesz.
Ha megtörténik akkor szervizfutár... Nem ismerek irgalmat! ;] Isten megbocsájt, én soha. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4704) zack


zack
nagyúr

ForRedGlory és én megpróbálunk összedobni egy minőségi 1-es hsz-t, amiben minden fontos infó benne lesz a kezdők számára is.

Kérlek titeket ne sürgessetek minket, ahogy kész, benne lesz a topik címében is.
Várható megjelenés majd valamikor január közepe-vége felé.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4705) puskint válasza Parallaxis (#4691) üzenetére


puskint
tag

Komolyan elegem van már a hülyeségekből. Azzal kérkedtek, hogy nem látszik pixelesnek a képernyő, erre fel belövöd a szubpixeles-témát, mert a pixelt ugyan nem, de a szubpixelt azt kiszűröd. :DDD
Amúgy lebonthatod atomokra, meg Higgs-bozonokra is a kijelzőt, akkor sem fogsz többet látni - mondjuk - egy internetes oldalból, ha azt külön nyitod meg a két telefonon. De ha neked több tartalom jelenik meg az egyiken, akkor nyugodtan szóljál. :P

(#4706) Nincs név válasza zack (#4704) üzenetére


Nincs név
tag

Hát ha nem írod meg, hogy készül akkor a kutya nem fog sürgetni, mindenesetre dicséretes dolog, segíteni fog az új tulajoknak, és lehet majd ujjal mutogatni rá, hogy "olvasd el az 1. hszt" ahelyett, hogy újra és újra ismételni kelljen önmagunk. :R

(#4705) Ami azt illeti, itt pont hülyeséget mondasz, mivel mindkettő telefonnak ugyanakkora a felbontása, a Note 2 viszont szolidan ráver kijelzőméretben, ezért pont, hogy ugyanazon az oldalon több tartalom fér el. Ha másban is segíthetünk szólj.

(#4707) puskint válasza Nincs név (#4706) üzenetére


puskint
tag

Ezen még gondolkozzál el. Nem is kicsit. :P
De hadd segítsek, mert nem vagyok meggyőződve, hogy menni fog: remélem tudod, hogy egy 1024x768-as felbontású régi 17"-es monitoron kevesebb tartalom jelenik meg, mint a telefonod kijelzőjén.

[ Szerkesztve ]

(#4708) Parallaxis válasza puskint (#4705) üzenetére


Parallaxis
addikt

Tippelj, hogy melyik oldal melyik készülék kijelzője ;)

(#4709) puskint válasza Parallaxis (#4708) üzenetére


puskint
tag

Inkább tippelj te, bár nem muszáj:

Vagy ha adott képből több jelenik meg az N2-n (azaz látszódnak plusz levelek, stb., stb., ami az S3-n nem), lehet szólni: (Tipp: az S3-ason sincs leméretezve.)

[ Szerkesztve ]

(#4710) lajki7 válasza Parallaxis (#4708) üzenetére


lajki7
senior tag

Bal note2 jobb S3:D

iPhone 11 Pro

(#4711) ch003067 válasza Tippmix46 (#4427) üzenetére


ch003067
addikt

Hol lehet ilyen tokot venni ? Mert akkor veszek egyet.

(#4712) dat válasza ch003067 (#4711) üzenetére


dat
senior tag

Samsung bolt pl. De vaterán is lehet jogy találsz vagy gsm boltokban. 6-9e körül (Samsung flip cover,keress rá)

(#4713) ch003067 válasza dat (#4712) üzenetére


ch003067
addikt

Köszi szépen, meg is van ! Csak nem tudtam, hogy hogy keressem :D

(#4714) Bilux válasza Parallaxis (#4708) üzenetére


Bilux
veterán

És ezeken hol több az információ tartalom?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#4715) Nincs név válasza puskint (#4707) üzenetére


Nincs név
tag

Valóban, átolvastam és hülyeséget írtam, azt akartam írni, hogy jobban látszik a tartalom, tehát pl. egy olvashatatlanul kis szöveg az SIII-on lehet simán olvasható Note 2-n. Mindenesetre, ezt az egész kijelző dolgot lezárhatnánk már, mindkettőnek szép kijelzője van, kár ezen túrázni.

(#4716) imrufo


imrufo
tag

Amúgy most arról megy itt a vita, hogy csak kicsit, vagy nagyon szar a NoteII kijelzője? Kész... Már várom, hogy mikor kerül elő valami szektafon screenshot, hogy az a császár... :DDD :DDD :DDD
El kell fogadni, hogy a méret miatt rosszabb a kijelző PPI értéke, mint az S3-é, meg a többi HD-s egérmozié.
De akinek már megvan a NoteII, az szerintem magasról tesz rá. Én legalábbis gyönyörűnek látom a kijelzőt, és akárhogy meresztem a szemem, öt centiről se látok egy deka pixelt se, nem hogy subpixelt. :)
Mellesleg az S3-hoz képest csak a kék subpixelekből van több, ezért tök felesleges olyan képeket összehasonlítani, ahol véletlenül sincs kék szín.

Hopp, nem akarom szítani a tüzet, úgyhogy szerintem azért jobb a NoteII kijelzője, mert: Csak! :DD

[ Szerkesztve ]

(#4717) ch003067 válasza imrufo (#4716) üzenetére


ch003067
addikt

Én azt se értem, hogy miért kell állandóan elégedetlenkedni..... Akármikor akármi új dolog kijön, mindig elhordják ilyen meg olyan szarnak, aztán a végén, mikor megveszik, mégse szar..... nem értem én ezt :W

(#4718) puskint válasza Nincs név (#4715) üzenetére


puskint
tag

Mindig jó olvasni ha valaki beismeri a tévedését, feltéve ha az nem én vagyok. :DDD Viccen kívül, elnézést a durvább hangnemért, a legjobb az volna, ha itt is olyan béke honolna, mint legtöbbször a Nóta1-es topikban.

(#4719) Fradipuma


Fradipuma
tag

[link]

Nem éri meg S3-at venni, sem Note 2-t, mert ennek a telefonnak olyan a kijelzője,hogy húúúúhhhhaaaaaa. Best buy

[ Szerkesztve ]

(#4720) zzola válasza imrufo (#4716) üzenetére


zzola
félisten

Miért lenne szar? Gyönyörű a képe, szépen jeleníti meg a fényképeket is. S3-hoz képest én nem véltem felfedezni különbséget..

(#4721) zack válasza puskint (#4718) üzenetére


zack
nagyúr

Újdonság ereje. Ahogy előttem is írták, divat fikázni az újdonságokat. Főleg ha még e mellé irígység is párosul az S3 tulajok részéről. Elhiszem, hogy szar fél év alatt 100k-t bukni az S3 árából (90-100k között mennek az apróban), de senki nem mondta nekik, hogy megjelenéskor kell megvenni a csúcsmodelleket. 120-140k ár az, amit egy csúcsmodell viszonylag sokáig tart. Meg lehet nézni mennyi volt a Note2 2 hónapja...Aki megvette az elején, az már most 40k mínuszban van 2 hónap alatt.
Note 2 most a zászlóshajó, ezt el kell fogadni, előtte meg az S3 volt közel fél évig. Így ment ez mindig is, de ez ne legyen már egyeseknek ok arra, hogy fikázzanak indokolatlanul.
Megnézném én azt az S3 tulajt, aki nem cserélné el a telefonját az életlen kijelzős, szőrös betüket megjelenítő, ping pong ütő méretű Note 2-re. ;]
Mi tudjuk mit vettünk, ők meg nehezen tudják elviselni hogy van jobb is az S3-nál.
2013 Q2-ben annyi újdonság lesz csúcsmodellek tekintetében, hogy már a mienk sem lesz "über phone".
Ezt el kell fogadni, és fejet hajtani az új "nemzedéknek".

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4722) Parallaxis válasza imrufo (#4716) üzenetére


Parallaxis
addikt

"Mellesleg az S3-hoz képest csak a kék subpixelekből van több, ezért tök felesleges olyan képeket összehasonlítani, ahol véletlenül sincs kék szín."

Ugye ezt csak tréfából írtad??? :D

(#4723) Levente válasza zack (#4721) üzenetére


Levente
aktív tag

+1

Az a baj, hogy egy-egy tesztet elolvasva páran úgy képzelik, hogy ők látják is azokat, amikről olvastak.

Pedig elég komoly nagyításban lehet látni azokat...

Nekem a csúcs az volt, mikor valaki anno olyat mondott, hogy a szifon kijelzőjén sokkal jobb FullHD filmet nézni... :DD

Ezen a szőrös betű mizérián már SGS idején is jókat derültem. Ha kicsinyítek rajta egy szöveget annyira, hogy már észrevehető legyen minőségromlás, akkor már olyan kicsi a betű, hogy nem lehet normálisan olvasni a szöveget, mert nagyon kicsi. Tudom olvasni, de nem esik jól. De ha valaki úgy akar olvasni, hajrá...

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#4725) #02119936 válasza Bilux (#4724) üzenetére


#02119936
törölt tag

"Megnézném én azt az S3 tulajt, aki nem cserélné el a telefonját az életlen kijelzős, szőrös betüket megjelenítő, ping pong ütő méretű Note 2-re. ;] "

Nekem eszembe sem jutott hogy S-ről S3-ra váltsak meg vártam Note 2-őt . :DDD Tényleg über fa**a.!

[ Szerkesztve ]

(#4728) Gazda1


Gazda1
tag

Pénteken hozza nekem is a futár a T-től! :C Remélem nem fogok csalódni i4 után! Az enyém már LTE-s lesz. ;]

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#4733) #02119936 válasza Gazda1 (#4728) üzenetére


#02119936
törölt tag

Az enyémben benne van a LTE és az eHRPD (sokra nem megyek vele itt) ,valószínű már mind ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#4734) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Érdekesek ezek a viták. Az LTE kérdés elég egyértelmű, mindegy is, a kijelző vita meg aztán főleg kafa. :((

Én csak a saját szempontjaimat tudom hozzátenni, én második telefonnak (inkább PDA, mint telefon) vettem a note 2-t. Kifejezetten szerepet játszott a nagyobb kijelző, a toll, az erős hardver és az, hogy nem pentile mátrix. Van a környezetemben pentile-os samsung is, ezt a note vásárlása után néztem meg közelebbről, nekem személy szerint semmi különösebb problémám nem volt a kijelzőjével, így ezt utólag elkönyveltem magamban hogy a pentile-tól nem kellett volna tartani (ennek ellenére se vettem volna S3-at, mert ezt akartam a fenti funkciók miatt).

Tippmix kolléga, aki láthatóan nagyon vacillál az S3 és a note 2 között, szerintem nem igazán marad le különösebb dolgokról, ha nem a note 2-t veszi. Én azt hiszem, hogy ha ő nem akarja kifejezetten a note 2-t, akkor az nem való neki, sőt szerintem csalódás lesz. Ez a telefon szerintem annak való, aki pont azért akarja ezt, mert olyan, amilyen. Mint amikor valaki egy nagy autót vesz, mert az kell neki, mert nagy a család, 4 gyereke van, és egy kisebb autóba akkor se férnének be, ha amaz jobban tetszene. Ha valaki egyedül jár autóval, akkor felesleges a nagyobbat venni, mert csak a hátrányait fogja tapasztalni, nehezebb parkolni, szűk helyeken elférni stb, gondolom értitek mire gondolok. Szóval szerintem ez szükséglet, igény kérdése, mire kell, mit lehet vele kihasználni és miben akadályoz. Bocs ha hosszú volt.

(#4736) Howkeddlee válasza Bilux (#4724) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

Jókat mosolygok rajtatok,hogy ki miket ír... :D Amúgy "phablet"-nek nevezik (csúfolják?) a Note2-t!

Amúgy az az illető,akinek jelenleg S3 van,és nem cserélné le a note2-re,szerintem ő azért nem cserél,mert vagy nincs pénze a különbözetre,vagy mert a note2 túl nagy neki az S3-hoz képest!
Én nagyon szeretem a note2-met,és amíg nem jön az utód,addig marad is biztos!

mod: lugosi kolléga: korrekten megfogalmaztad a lényeget! :R

[ Szerkesztve ]

(#4737) phmphm


phmphm
csendes tag

Sziasztok!

Én egy LG optimus Blacket cseréltem le Note 2-re. A Partnero-nál vettem Zack-re hivatkozva 133K-ért 1 nap alatt kiszállították Miskolcra.

Magyar (LIH) készüléket kaptam. Első körben teljesen elégedett vagyok vele.

Nem tudom mire ez a nagy szenvedés a kijelző minőségével kapcsolatba. Aki ilyen telefon vételében is gondolkozik menjen el egy boltba, nézze meg, ha tetszik vegye meg, ha nem keressen mást.

Azon vitatkozni, hogy melyik telefon kijelzője a jobb szerintem felesleges, mindenkinek mások a szempontjai.

(#4738) imrufo válasza Parallaxis (#4722) üzenetére


imrufo
tag

Végül is ha azt írom le, ami akkor a fejemben járt, akkor ezt írtam volna:
Felesleges azon vitázni, hogy a kib@szott jó kijelző, vagy a kibeb@aszott jó kijelző a jobb... :D
De amúgy ha valami ordas nagy baromságot írtam, kijavíthatsz nyugodtan, nem sértődöm meg. :)

(#4739) N3zyke válasza Berguson (#3066) üzenetére


N3zyke
csendes tag

Nekem ezzel a 2 hónap plusz garanciával az a bajom hogy beregisztráltam de viszont az a MédiaMarkt nem volt a listában ahol én vettem ezért kiválasztottam egy másikat.
Ezért lehet ez a figyelmeztetés?

N3zyke

(#4740) Gazda1 válasza #02119936 (#4733) üzenetére


Gazda1
tag

Én úgy tudom, hogy az N7100 a sima, az N7105 pedig az LTE-s. LTE-s itthon csak a T-nél kapható.

Lehet, hogy egyelőre nem ér sokat, de szerintem kis idő múlva elég elterjedt lesz. Meg ha már veszek egy új telefont, akkor már a legjobbat akartam. ;)

-... - Ne szórakozz, mert felborítalak a fülkével együtt! - De kártyás a fülke. - Akkor kártyás fülkével együtt borítalak fel!

(#4741) Parallaxis válasza imrufo (#4738) üzenetére


Parallaxis
addikt

Igen, bocsi, de tényleg elég nagy butaságot írtál, ugyanis a kék szubpixelnek nem csak a kék szín megjelenítéséhez van köze, hanem szinte mindegyikhez, mivel a három szubpixel színkeveréséből jönnek létre a színek, amiket látsz. Pl. a fehér az, mikor mindhárom szubpixel közel teljes intenzitással világít.

Bővebb infóért keress rá az additív színkeverésre és az RGB színtérre.

A Note 2 meg azért képes valóban több információt megjeleníteni, mert minden egyes pixelhez megvan a 3 alpixel, így mindegyik képes a teljes rgb spektrumot megjeleníteni. A pentile mátrixnál ez nem valósul meg, egyrészt szűkebb színtérrel gazdálkodik (sávosodás), másrészt a finomabb íveknél kicsit "szőrösebb" a megjelenítés (ez főleg a betűképnél látszik).

A vitának persze nincs sok értelme, mert egy mobil eszköznél ezek a különbségek nem annyira életbevágóak, inkább csak technológiai érdekesség számba mennek. Az S3 esetén is hiába a pentile megjelenítés, ekkora felbontásnál már 10-15 cm-ről kell nézni a kijelzőt, hogy egyáltalán észrevehetők legyenek ezen technológia hátrányos jegyei.

Egyébként mindkét oldalnak igaza van lényegében, mert az S3 esetén kontrasztosabbnak tűnik a megjelenített kép (ellenben kevésbé részletgazdag, közelebbről picit pixelesnek ható a képi világa), a Note 2 esetén részletesebb a kép, kevésbé tűnik pixelesnek, szebbek a színátmenetek, de cserébe picit olyan, mintha lenne a képen egy kis anti aliasing (élsimítás). Innentől teljesen egyéni preferencia, hogy kinek mi tetszik jobban.

A Note 2 tulajok inkább azért védik a mundér becsületét, mert ha a technológia oldalát nézzük a dolgoknak, akkor ennek a készüléknek fejlettebb a kijelzője, több zavaró hiba, ami pentile mátrixos kijelzőknél jelentkezett (foltosodás, sávosodás, black clipping, hajlam a beégésre) itt úgy tűnik, szépen kijavították.

[ Szerkesztve ]

(#4742) WaterWave


WaterWave
veterán

De nem csak az szánalmas aki kelti a vitát ilyen hülyeségekkel, hanem az is aki kiokosítja a vitát gerjesztő egyént ennek ellenkezőjéről... MInek? Akinek ilyen telefonja van az úgy is tudja, hogy mit vett mik a képességei, aki meg nem ezt mondja az meg kit érdekel? Kutyát macskát nem érdekel, hogy most ebben több-e a fehér vagy több a kék "sub hip expixel"
Most ugye arról megy a vita, hogy a hülyének magyarázzuk el hogy okos, mert a hülye unatkozik és kitalálta, hogy a jó az bizony nem jó...

Van probléma gazdagon, sírni tudnék mi megy itt...

Persze egyrészről jó, mert máshol a telefon hibáiról van tele az egész topik...
Itt bizony 5 szempont a gond..
1. garancia
2. méret (melyik zsebbe tegyük jobb vagy bal, mert a jobbkezes a balkezével nem úgy fogja meg)
3. subpixel és kékeződés fehéredés
4. szürke vagy fehér
5. lte (magyarországon vicckategória)

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#4743) EmThor válasza WaterWave (#4742) üzenetére


EmThor
addikt

A képernyőn levő alsó, szürke háttér előtt látható világosabb csíkra a szervíz nem cserélte ki végül.

Egyébként nagyon hasznos jószág ez a készülék, soha jobb telefont, előző mobil + tablet kombómat maradéktalanul kiváltotta.

[ Szerkesztve ]

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#4744) WaterWave válasza EmThor (#4743) üzenetére


WaterWave
veterán

Illet volna cserélniük, mivel rendeltetésszerű használat mellett másabb a kijelződ mint a nagytöbbség ami bizony szervizes beavatkozás...
De már nem lepődöm meg semmin megmondom őszintén

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#4745) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Tényleg, ha már szóba került a garancia, én az enyémet a tmobilnál vettem akcióban, arra mennyi a gari, 1 év vagy 2 év gyártói? (Bocs a hülye kérdésért.)

(#4746) csomi1977


csomi1977
tag

Mióta megvan a note2 fiókban tartom az S3-at.Egy ok miatt, az aksi s Note 2ben sokkal jobban birja

(#4748) prebuds válasza lugosi (#4745) üzenetére


prebuds
aktív tag

Miért tőlünk kérdezed, miért nem a t-mobilnál? Valszeg kettő amúgy.

(#4749) Doodi18


Doodi18
csendes tag

Sziasztok!
Hogy a fenébe tudtok itt néhányan 8 órás kijelző ébren maradást elérni?:O nekem az 5óra sikerült eddig.. pedig esténként nem merül sokat.. 3% ha bevan kapcsolva a wifi akkor 5%.. de ez számomra hihetetlen..:D én fogtam ki rossz példányt?:D vagy én használom rosszul..:D nem tudom..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.