Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) tghwinner válasza oykawa (#4948) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Ezek miatt nem cserélem én se az A8-at, pedig sokszor elgondolkodtam rajta. Plusz teljesítményre nincs szükségem, a telefon mérete szintén megfelel, az aksija is jónak mondható (tölteni tudom azokon a helyeken, ahol szükségem van rá), telefonálni tudok vele (2 SIM kártyával, céges és magán hívások tömege), így nekem nem éri meg a váltás. Az első komolyabb telefonom és az A szériában sem jelent meg annyira masszív és prémium érzetű telefon, mint az A8 2018. Nem hiába volt "csúfolva" S8 mini-nek. Barátnőmnek A51-e van, kezembe vettem egy párszor, de az újabb Android verzióra való csábítás nálam nem ok egy új készülék vásárláshoz. Az S10e-vel szemeztem korábban, de arról is letettem. Az A8-ba bele tettek apait-anyait. :D

(#4952) GEPESZ66 válasza tghwinner (#4951) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem az A8 2018 céges telefon volt.
Mivel lejárt a 2 év, kaphattam volna A41-et, ill. kis ráfizetéssel A51-et.
Az A51-et választottam.
Az A41 kb. hasonló méretű lett volna, mint az A8 2018.
Elég sokat netezek rajta, ezért lett az A51.
Kicsit kényelmetlenebb a mérete, de még elviselhető.
Ha nem járt volna le a 2 év, akkor maradtam volna az A8-nál.
Az A8 2018-at a fiam kapja meg, A5 2016-ot váltja nála.
A feleségem most viszont A41-et kap, a mérete miatt.
Eddig mindig Ő örökölte a 2 éves céges telefonjaimat, most is még az A3 2016-ot használja.

(#4953) tghwinner válasza GEPESZ66 (#4952) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Méretben az A41-en gondolkodtam, de a nagyobb teljesítmény helyett az A71 lenne jó. Nagyon fura átalakuláson ment át az A széria, így nagyobb a kompromisszum kötés. Mire én telefont cserélek, addigra a piac is megváltozik, így mindegy a dolog számomra. :D

(#4954) mikrofon válasza GEPESZ66 (#4952) üzenetére


mikrofon
addikt

Én is hasonlóan vagyok. Nekem is lejárt a 2 év ráadásul sajnos nem nagyon tudok még maradni mert Kontakthibás az usb-c csatlakozó és mintha az aksi is kicsit döglődne.
Szerintem egy nagyon jól eltalált céges telefon ez az A8. Mikor én kaptam két éve elvileg ez nem fért volna bele a keretbe mert a max az a6+ volt. De szerencsére logikus erveléssel sikerül a kontrollert meggyőzni, hogy két évig kell használni ez pedig j biztosan jó lesz.

Egyébként pont a méret és az ip68 miatt most a Sony Xperia x10 II - t választottam. A dual miatt magán célra is használom. Három gyerek mellett meg időnként nagyon jó az az ip68 meg egy masszív tok....

Lehetne egy a61 a71 arán csak mondjuk olcsóbb Hardware-rel és helyette ip68 + max 6" kijelző....

Ráadásul most a győzködés is kizárva mert nem találtam olyat ami kicsit a keret felett van de tudja azt amit kellene...

[ Szerkesztve ]

(#4955) Atos23


Atos23
senior tag

Van egyáltalán bármely mai telefonban normálisan használható (pl. jól látható helyen) értesítési LED? Nekem nem jön be az always on display használata az értesítési LED helyett. Nem rég egy Xiaomin láttam még LED-et, de azt a készülék külső kávájára tették, tök értelmetlenül. :D

Amúgy én csupán egyetlen dolog miatt cserélném az A8-at, mégpedig az hogy a Telenoros előfizetésem használata esetén a térerő érezhetően gyengébb egy mai műanyagházas telefonétól. Ez sajnos befolyásolja a mobilnetem minőségét.
Adótorony közelében simán töltök az A8-al is 150Mbit/sec-el, de távolodva egy műanyagházas gép sajnos lealázza. Volt nálam két hétig egy Galaxy A30s, a mobilnet minősége összehasonlíthatatlan volt azzal, mint mikor csak az A8-al használom a SIM-kártyát.

(#4956) bwoay válasza mikrofon (#4954) üzenetére


bwoay
nagyúr

2 év alatt kontakthibás USB-C csati... fantasztikus!
mindeközben mai napig hallgatjuk, hogy a micro USB micsoda sérülékeny szar volt.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4957) mikrofon válasza bwoay (#4956) üzenetére


mikrofon
addikt

igen ez érdekes számomra is....
De persze lehet hogy az én használati módomba van a hiba és túl durva voltam vele.... :DDD

(#4958) Zsoltinho24 válasza Atos23 (#4955) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Én pont emiatt váltottam vissza Galaxy 50ről A8 ra,mert kissebb is meg van rajta értesítő led.Meg IP68 meg ilyenek!

[ Szerkesztve ]

(#4959) bringasisti válasza bwoay (#4956) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért aki elb@.... az ne csodálkozzon. 2000 forint

BENEFON DELTA--------N8

(#4960) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Amennyire későn kaptuk meg az augusztusi frissítést, olyan gyorsan megkaptuk a szeptember havi biztonsági frissítést Telekomnál. Tegnap hajnalban telepítettem is.

(#4961) mikrofon


mikrofon
addikt

nah meglett az utód így maradtak nálam ilyen olyan még nemhasznált védőeszközök (tokok és üvegek) amikre már semmi szükségem ....

[ Szerkesztve ]

(#4962) post válasza mikrofon (#4961) üzenetére


post
tag

Szia,mi lett az utód?

(#4963) mikrofon válasza post (#4962) üzenetére


mikrofon
addikt

Szia,
Sony Xperia x10 II lett két fontos ok miatt: méret és IP68
Nagyon kellemesen használni . Viszont egy dolog már most hiányzik. Mégpedig hogy lezárt képernyő mellett is látszódott az A8-on az idő és dátum. Az oldalsó ujjlenyomat olvasót még szokni kell, mert még megszokásból hátul taperászom.

[ Szerkesztve ]

(#4964) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

hali. tud valaki olyan asztali töltő dokkolót ami tokban is rendesen tölti a telót?

(#4965) ontheground


ontheground
tag

Sziaszok. Vettem egy ilyen telefont még a nyáron egyik ismerősömtől, ő egy másik Samsungra cserélte. Akkor járt le a hűségidő, szépen ki is függetlenítette a Telenor. A kérdésem az lenne, hogy közepes használat mellett érdemes tölteni a 9V-os gyorstöltőjével, vagy inkább rakjam át egy Samu régi 5V/2A töltőfejre a kábelt? Melyikkel fogja tovább bírni élettartamban? Mennyi lehet a különbség? Valakinek esetleg van tapasztalata? A töltési idő hosszabbodása nálam nem probléma, azt kibirom, ha így tovább fogja bírni élettartamban az akksi. Valamint, még egy kérdés. Spec. kábellel ez OTG-re alkalmas? Vagy felejtős?

[ Szerkesztve ]

(#4966) jupp008 válasza ontheground (#4965) üzenetére


jupp008
senior tag

OTG képes.
Szerintem felesleges "kímélni" más töltővel.

(#4967) beadzo válasza jupp008 (#4966) üzenetére


beadzo
kezdő

Szerintem is lehet nyugodtan használni a gyorstöltővel. Ha kímélni szeretnéd, kapcsold ki a "kábeles gyorstöltés" funkciót a beállításoknál. Én 2 éve használom így, nem vettem észre jelentős romlást az akkunál.

(#4968) DrDobos válasza beadzo (#4967) üzenetére


DrDobos
őstag

Igy van, a gyorstoltest kapcsold ki es sok jot tehetsz:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#4969) ontheground válasza DrDobos (#4968) üzenetére


ontheground
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. megtaláltam a menüfunkciót, el is húztam balra. Hátha ezzel tovább fogja majd bírni a gyári akksi élettertamban.

(#4970) bringasisti válasza ontheground (#4969) üzenetére


bringasisti
őstag

Ujjlenyomat feloldást beállítottam, és minden alkalommal azonnal intézte a dolgát, majd egy idő után alig reagált rá, most meg kiírta hogy 5 sikertelen próbálkozás miatt pin kódot kér. Minél többet használom annál rosszabb a találati arány! Talákozott valaki hasonlóval?

BENEFON DELTA--------N8

(#4971) fil válasza bringasisti (#4970) üzenetére


fil
őstag

Próbáld ki. Vedd fel újra az ujjlenyomatokat. Idővel változhat az olvashatósága. Én is jártam úgy ,hogy mikor a kertet rendeztem és sokat dolgoztam olyan munkát ami megviselte a kezeimet, néhány naponként újra fel kellett vennem mert nem tudta értelmezni.

(#4972) mikrofon válasza fil (#4971) üzenetére


mikrofon
addikt

Erre nagyon jó megoldás, hogy másodiknak vagy sokadiknak felveszed a gyűrűsujjadat is. Állítólag az ami legkevésbé változik. Ez nekem be is jött már többször is. Amikor valami miatt más az ujjlenyomatom a mutatóujjamon, akkor a gyűrűsujjam még működik....

(#4973) fil válasza mikrofon (#4972) üzenetére


fil
őstag

Igen, ezt tudom, nálam is 3 ujj van regisztrálva. De ebből ugyebár egy az ami kényelmes. Meg aztán van (volt) az úgy, hogy a többi is rossz lett. 5-6 perc az újra regisztrálás, szóval nem egy nagy ügy. Addig is működhet az arcfelismerés is...

(#4974) bringasisti válasza fil (#4971) üzenetére


bringasisti
őstag

Köszi megnézem, de nekem nem változik mert nem dolgozok és másra se használom. :DDD

BENEFON DELTA--------N8

(#4975) DrDobos


DrDobos
őstag

Továbbra is így vagyok a dologgal, hogy érne a telefoncsere, de egyszerűen jó árban nincs olyan, ami meg is érné, ehhez képest.. :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#4976) beadzo


beadzo
kezdő

TMH-ra megjött a novemberi frissítés (ha érint/érdekel még valakit).:DDD

[ Szerkesztve ]

(#4977) bringasisti válasza DrDobos (#4975) üzenetére


bringasisti
őstag

Lehet nekem is. Múltkor 8% ról 1 perc alatt zuhant 1% ra az aksi. Mibe fáj egy csere? Volt valakinek?

BENEFON DELTA--------N8

(#4978) beadzo válasza bringasisti (#4977) üzenetére


beadzo
kezdő

Más (Sony) telefonból kiindulva én 15 ezer környékére tenném az akku cseréjét, de biztosat nem tudok mondani.
A telefon cseréjén elgondolkodtam én is, de nekem egyedül a Sony Xperia 5 II jöhetne szóba, annak az àrával meg úgy vagyok, hogy az A8 is teszi rendben a dolgát, minden igényemet kielégítve. Akkor meg minek újat venni? :D

(#4979) bringasisti válasza beadzo (#4978) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen ez egy komoly kérdés! Mert én is meg vagyok elégedve, és most 100+ hogy egy milliomod másodperc gyorsabb legyen....:)

BENEFON DELTA--------N8

(#4980) ontheground válasza beadzo (#4978) üzenetére


ontheground
tag

Akksicsere :Én ha itt fogok tartani, veszek Aliról hátlappal együtt akksit kb 6-7000-ért. Egy kis melegítés, némi munka, aztán vagy bejön, vagy nem. Az új hátlap azért kell, mert a régi úgyis bukta lesz a műveletben. Hasonlót mint az A8 már láttam élőben is darabokban, nem egy nagy ördöngősség. Az IP65-öt meg a vízállóságot persze bukja az ember, de a csatik miatt eddig sem hittem túlságosan benne.

(#4981) lakicsabi


lakicsabi
csendes tag

Sziasztok! Ujjlenyomatos feloldásnál először bevillan a zárképernyő és csak utána a kezdőképrnyő. Kérdésem az lenne, hogy be lehet úgy állítani, hogy egyből a kezdőképernyő jelenjen meg?

(#4982) beadzo válasza lakicsabi (#4981) üzenetére


beadzo
kezdő

Szia!
Ez érdekes, mert nekem kapásból a kezdőképernyőre ugrik az ujjlenyomatos feloldás után, és nem találok beállítási lehetőséget ezzel kapcsolatban.

Amúgy TMH-ra megérkezett a decemberi frissítés. :)

(#4983) lakicsabi válasza beadzo (#4982) üzenetére


lakicsabi
csendes tag

Köszi az infot. Akkor nálam szarakodik valami.

(#4984) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Meddig fog még kapni frissítést a Galaxy A8 2018? Próbáltam utána keresni, de pontos infót nem találtam róla.

(#4985) bringasisti


bringasisti
őstag

Használ valaki telefon hívás rögzítő app- ot?

BENEFON DELTA--------N8

(#4986) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Találkoztatok mostanában olyan budapesti bolttal, aki ezt a tokot forgalmazza még?

https://www.speedshop.hu/mobiltelefon-tok/samsung-a530-galaxy-a8-2018-clear-cover-gyari-tok-atlatszo-ef-qa530ct-22608.html

EF-QA530CT

A legtöbb helyen már kifutott, egyetlen helyen van vidéken, ahol kapható még, de a szállítási költség jóval több, mint a tok. :D

Esetleg ha valamelyikőtöknek van ilyen bontatlan eladó, írjon rám. :)
Két éve védi a telefont, már nagyon rosszul néz ki, de iszonyatosan elégedett vagyok vele. Amíg még megvan az A8, csak ilyenben szeretném hordani.

(#4987) DrDobos válasza Atos23 (#4986) üzenetére


DrDobos
őstag

Szia!
Lehet hogy 0 segítség lesz, de leírom, hátha. Ilyen tokot én nem használtam, ez ügyben nem tudok segíteni.
Ugyanakkor nekem a kezdetektől fogva (2,5 év+) egy XPRO-s tokban van azóta sincs semmi baja, a sima fekete matte, 2300ért. [link] Itt ahogy nézem még nagy a választék most is. Be is tudsz menni a boltba, meg tudod nézni, rápróbálod, max megköszönöd és kijössz. :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#4988) tghwinner válasza DrDobos (#4987) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Úgy látszik, sokan túltették már magukat az A8-on. Január 1-es frissítési csomag van fent a sajátomon, gondolom a supporttal most álltak le teljesen. Az alkalmazások frissülnek a Play Áruházban és a Samsung Store-ban is, úgyhogy ebben nincs probléma. Saját és céges telefonhívásokat bonyolítok vele nap mint nap, böngészek, messenger + viber, online rádiózok, GPS-t használok vele. Még mindig tudja azt, ami miatt még nem fogok telefont váltani.
Tok ügyben nem tudok segíteni, ezer és ezer oldal van, ahol még lehet hozzá venni.

(#4989) janeszgol válasza tghwinner (#4988) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is van,l bár én sem használom napi szinten. Szerintem egy baromi jó méretű telefon.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4990) jupp008 válasza tghwinner (#4988) üzenetére


jupp008
senior tag

Feleségem is mai napig elégedetten használja, és az Ő felhasználási szokásai mellett még mindig bírja az aksi nap végéig !
Ja és mivel utálja a szoftveres változásokat, addig amíg minden működik nem akar frissíteni, így a kiadott 7 -es Android van még rajta :)

(#4991) GAPZC96


GAPZC96
csendes tag

Sziasztok
A kezembe került egy ilyen telefon sos szükségem volt valamire és ezt vettem.
Sajnos a biztonsági frissítés 2019 júliusi és ha a fejem tetejére állok akkor sem talál új frissítést. Vodas szoftver de független készülék. Mit lehetne vele kezdeni?
Köszönöm szépen a segítő hozzászólásokat.

(#4992) tghwinner válasza GAPZC96 (#4991) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Telekomos kártyafüggetlen 2021 januári az utolsó szoftverfrissítés dátuma. Vodafone-nál nem tudom. A Play Áruházban lévő appok gond nélkül futnak a régebbi szoftver verzión is.

(#4993) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Hogy lehetne "hivatalosan" az android auto-t feltenni? Mindig jelzi a telefon a kocsimban, hogy töltsem le az AA-t, de mikor le akarom tölteni, akkor azt mondja, hogy a régiómban nem támogatott a letöltés.

Céges mobil, így apkmirror-ról és társairól nem szívesen telepítenék.

(#4994) beadzo válasza tghwinner (#4984) üzenetére


beadzo
kezdő

Nekem ma reggel jelzett, hogy elérhető az áprilisi frissítés (TMH).

(#4995) AMD Power


AMD Power
titán

3 év után lecseréltem életem egyik legjobb telefonját! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4996) post válasza AMD Power (#4995) üzenetére


post
tag

Mi lett helyette?

(#4997) AMD Power válasza post (#4996) üzenetére


AMD Power
titán

Samsung A52 5G. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4998) DrDobos válasza AMD Power (#4997) üzenetére


DrDobos
őstag

Szinten, es pontosan igy velekedek. Remelem pontosan ugyanígy tekintunk vissza par ev mulva az A52-re az ujdonsult A55 7G-nkről. ;]

Samsung Galaxy A55 5G

(#4999) AMD Power válasza DrDobos (#4998) üzenetére


AMD Power
titán

Úgy legyen, Ámen! :C

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5000) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Telekom, Április 1-es biztonsági csomag. Kap még update-et a kicsike :D Az utolsó frissítés a Január 1-es volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.