Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) punky10 válasza csaba1203 (#4600) üzenetére


punky10
addikt

Mindkettő van,első bekapcsolásnál beállítttam úgy,ahogy használni szeretném őket,azóta nincs velük több problémám,mint a Samsung eszközeimmel...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#4602) csaba1203 válasza punky10 (#4601) üzenetére


csaba1203
addikt

Nekem a fórumjaikat olvasva valahogy nem ez jön vissza. :B

(#4603) Hatvan9 válasza punky10 (#4601) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Mi A1 -et kényszerűségből váltottam mivel a Pie OTA frissítést követően szinte használhatatlanná vállt telefonálásra.Konkrétan a mikrofon lehalkult a nem használható zónába, (nem egyedi eset volt, több jelzés volt egyidőben itt a fórumon is) így nem halott a másik fél egyszerű telefonáláskor.Emellett voltak szoftveres bugok is, viszont az áráért egy nagyon szerethető és jó mobilnak tartottam a mikrofon problémáig.
Korábban Huawei tablettel volt tapasztalatom, szoftveresen nem igazán tűnt kényelmesnek számomra a rendszer és a kezelőfelület.Sok ismerős használ Huaweit pl.: P20 Pro, Mate 20, ők elégedettek, biztos nem rossz.

(#4604) DrDobos válasza Hatvan9 (#4603) üzenetére


DrDobos
őstag

Huawei is teljesen jo, sokaig használtam. Picit talan a Samsung kezelofelulete szamomra jobb, mint az EMUI.

Samsung Galaxy A55 5G

(#4605) prisz


prisz
aktív tag

XEH-ra, megjött az augusztusi update...

(#4606) csaba1203 válasza prisz (#4605) üzenetére


csaba1203
addikt

:R
Úgy látom semmi extra csak bizt frissítés.

(#4607) prisz válasza csaba1203 (#4606) üzenetére


prisz
aktív tag

Alapszabály, "ami tökéletes, azt nem piszkáljuk". Életem legjobb telefonja, amivel félsz nélkül el merek menni bárhová. Asszony a5 2017-ese még ilyen, nincs az az isten, hogy cserélje. Pedig felajánlottam, hogy ajándékba kap egy újjat... :)

(#4608) csaba1203 válasza prisz (#4607) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen olvasgatom S10e topikot is közben és vannak gondok azért rendesen pedig már fél éve kinn van a piacon.
Engem sem hajt semmi a cserére így egy év után főleg,hogy ott van mellette a másik atomstabil telefonom egy i7-es.

(#4609) punky10 válasza Hatvan9 (#4603) üzenetére


punky10
addikt

Xiaominál,ha elöl van egy A betú,és utána a szám,az stock androidos verziót jelöl.Olyanom sosem volt.Én pont a MIUI miatt vettem Xiaomit(3S-t és egy Note4-et)mindkettő probléma nélkül megy,az egyik 3,a mésik 2 éve.Az igaz,hgy a beállításához több óra kell,de utána Nekem n8cs vele problémám.
Ja,és nem én használom,hanem édesanyám és az anyósom...
Aki próbált már idősebb korosztályt okostelefonhoz szokatni,az tudja,hogy 10 tini nem gyilkolja ugy a telefont,mint 1 nyugdíjas...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#4610) Batawanga


Batawanga
tag

Van valakinek Digi mobil sim a telefonjában? Nem tudom, hogyan kéne működésre bírni a VoWifit. Lehet, hogy a T-s szoftverben le van tiltva? Ha bekapcsoltatom a Telekomnál (újabban náluk is van), akkor menni fog mindkét kártyával? A VoLTE is csak Telekommal működik, legalábbis azt írja, pedig van a Diginél is.

(#4611) bencsyp18


bencsyp18
csendes tag

Én ma kaptam meg a digi kártyát , hát náluk egyből megy a volte tmovilnal nem hajlandó hiába kértem a bekapcsolást UI: digi net gyatra elég lassú xd

(#4612) fil válasza Batawanga (#4610) üzenetére


fil
őstag

Nálam (XEH) megy gond nélkül első pillanattól a Digi VoLTE és VoWifi.

(#4613) Batawanga válasza fil (#4612) üzenetére


Batawanga
tag

Köszi, felraktam a független szoftvert és megy most már nekem is! Úgy látszik, a szolgáltatói firmekben le van tiltva.

(#4614) Bobo_07


Bobo_07
csendes tag

Sziasztok,
másnál esetleg nem jelentkezet olyan furcsaság, hogy a Google Maps-ben a kereső sávnál ahogy elkezdek írni valamit, elkezd hihetetlenül lagolni, meg a térkép használata se olyan "fluid". Párom telefonján(Huawei P9 lite) pedig zökenőmentesen müködik.Próbáltam újra telepíteni, de nem oldotta meg. Esetleg valamelyik update után majd jobb lesz vagy mindenképen kellene egy reset a telónak?

(#4615) doongoo


doongoo
addikt

kezdem elunni a TMH állandó tökölését a frissítések terén (még mindig júniusi bizt csomag van csqak náluk), ezért szívesen frissítenék XEH-ra, de már régen nem romolgattam Samu telóval és kimentem a gyakorlatból. a neten találtam többfelé is leírásokat, da vannak nüanszbeli eltérések és nem tudom, melyik lehet a tuti.
Van valahol egy részletes leírás, hogy melyik odinnal, miket bepipálva, stb. hogyan kéne megtennem a váltást? Ha valaki megadna egy jó linket vagy leírná itt a metódust pár sorban, annak nagyon megköszönném.

(#4616) Tuomas válasza doongoo (#4615) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem ma jött tmh-ra frissítés. :U

We were here

(#4617) doongoo válasza Tuomas (#4616) üzenetére


doongoo
addikt

És tényleg, de ettől függetlenül is érdekelne a váltás XEH-ra.
És még egy dolog: ki tudja adni a teló a képet TV-re a megfelelő Samsung Usb-C to HDMI adapterrel? Próbálta már valaki?

(#4618) szoszo75 válasza doongoo (#4615) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Akkor mit szóljanak a telenorosok. Nekünk mindig utoljára érkezik meg a frissítés.

DIGI 500 ról 1000-re

(#4620) Hatvan9 válasza Bobo_07 (#4614) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nálam is lassú a gmaps.

(#4621) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok!

Korábban már kérdeztem, de nem jött válasz, újra megpróbálom. :)

Létezik valamilyen lehetőség az értesítési LED testre szabhatóságára?
Elsősorban azt szeretném, hogy gyorsabban villogjon.

Nálam a Messenger zölden villogtatja meg a LED-et, de csak kb. 5 másodpercenként, így ha csak rá-rá pillantok a telefonra néha, ez elég kevés időköz ahhoz, hogy meg is lássam az értesítést.

Köszi! :R

(#4622) Bobo_07 válasza Hatvan9 (#4620) üzenetére


Bobo_07
csendes tag

Köszi, legalább akkor nem vagyok egyedül :D

(#4623) #72630400 válasza Atos23 (#4621) üzenetére


#72630400
törölt tag

Play áruházban van ilyen app.Lehet színeket is társítani bizonyos alkalmazásokhoz.

(#4624) Zsoltinho24 válasza Atos23 (#4621) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Üdv.Igen Töltsd le a Playárúházból a Led blinker alkalmazást.Van fizetős verziója is.Ezzel testre tudod szabni az értesítő ledet.

[ Szerkesztve ]

(#4625) Atos23 válasza Zsoltinho24 (#4624) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát! :R

(#4626) doongoo


doongoo
addikt

az eredeti kérdésre (#4615) azért még várom a segítséget.

(#4627) Forestjo


Forestjo
senior tag

Sziasztok! Miért van az, hogy a Payról letöltött AoD (Always on AMOLED Edge lighting) alkalmazás, amit a gyárinál sokkal jobban testre lehet szabni, extrém módon meríti az aksit és iszonyatosan lassan tölti fel? Beállítás lehet? Rengeteg dolgot be lehet állítani, nem tudom mi lehet a baj. Ahogy letöltöm, onnantól a töltés sebessége 10-12 órára belassul és nagyon gyorsan merül.
Nekem tavalyi A7 van, de ott nagyon behalt az oldal.

Köszi ha mégis tudnátok segíteni!

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#4628) #72630400 válasza Forestjo (#4627) üzenetére


#72630400
törölt tag

Az app készítője nem végzett "tökéletes" munkát ,nem fordított elég figyelmet az akku kezelésre.Ez gyakori hiba a nem "gyári",külső(s)alkalmazásoknál.Vagy alapból kell neki ennyi többlet energia a plusz szolgáltatáshoz.Valamit valamiért.🤔

(#4629) Forestjo válasza #72630400 (#4628) üzenetére


Forestjo
senior tag

Köszi! Egyenlőre tesztelem. Majd meglátom mennyire áll be.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#4630) Forestjo válasza Forestjo (#4629) üzenetére


Forestjo
senior tag

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#4631) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Telenorra megjött az augusztusi update.
Valakinek van már tapasztalata, változott valami?

(#4632) doongoo válasza Hatvan9 (#4631) üzenetére


doongoo
addikt

Most TMH-ra is megjött (szintén augusztusi csomag)

(#4633) prisz válasza Hatvan9 (#4631) üzenetére


prisz
aktív tag

Tapasztalat, az van. Ugyan olyan tökéletes, hibamentes használhatóság, mint eddig... :)

(#4634) csaba1203 válasza prisz (#4633) üzenetére


csaba1203
addikt

:D

(#4635) csemege86


csemege86
tag

Samsung Galaxy A8-as telefont szeretnék külső monitorhoz csatlakoztatni.
Egy ilyen adapterrel ez megvalósítható vagy ez a telefon típus nem alkalmas erre?

https://edigital.hu/adatkabel-toltokabel/trust-usb-c-hdmi-adapter-p531322

Andris

(#4636) csemege86 válasza csemege86 (#4635) üzenetére


csemege86
tag

Pontosítok: Samsung Galaxy A8-as telefont szeretnék külső monitorhoz csatlakoztatni.
Egy ilyen adapterrel ez megvalósítható vagy ez a telefon típus nem alkalmas erre?
https://edigital.hu/adatkabel-toltokabel/trust-usb-c-hdmi-adapter-p531322

Ha működik az USB C/HDMI adapter, akkor egy plusz HDMI/VGA kábellel VGA monitorhoz is tudom csatlakoztani? Vagy ehhez kell külön egy USB C/VGA adapter?

Andris

(#4637) prisz válasza csemege86 (#4636) üzenetére


prisz
aktív tag

Elvileg mennie kellene, de az ilyen gagyi noname kábelek a "lutri" kategóriában vannak. Én biztos eredeti samsungot vennék, ha nem SmartView-el használnám. Ha megy a cucc, és hdmi-n ad képet, akkor tovább alakítva, a hdmi-vga adapter biztos működik. Ajánlott online rendelni, ha meg sz@r, élni a 14 napos elállással. No meg itt a fórumban beszámolni a tapasztalatokról... :)
Ps: hdmi-vga átalakítás után arra vigyázz, hogy hang már nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4638) doongoo válasza csemege86 (#4636) üzenetére


doongoo
addikt

Nem megy eredeti Samu átalakítóval sem, mert a teló nem dex kompatibilis

(#4639) Hatvan9 válasza doongoo (#4638) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Más téma de egyébként ezt szoftveresen megoldották, egyéni -rom esetében, jól tudom? (Vagyis SW cserével aki nagyon akarja előhozhatja a dexet, ennél a típusnál is.)

(#4640) prisz válasza Hatvan9 (#4639) üzenetére


prisz
aktív tag

Igen. Én is olvastam, elvileg mehet machinált rommal, de ahogy "doongoo" kolléga mondta, alapon nem megy a "dex". Akkor teljesen felesleges kábellel küzdeni, meg nem eredeti rommal (ami hibátlan). Inkább ez esetben próbálkoznék "chromecast"-al, azzal szvsz. tuti menne...

(#4641) doongoo válasza prisz (#4640) üzenetére


doongoo
addikt

TV-re simán megy a screen mirroring (smart view kapcsoló). Egyx baja van: a hang késik kb. 1-2 másodpercet (ezért lenne jobb a kábeles csatlakozás)

(#4642) gyborsos


gyborsos
csendes tag

Sziasztok!
A telefon elkezdett magától újraindulgatni, kb 3 percenként.
Csináltam gyári visszaállítást, azóta csak akkor csinálja ha töltőn van.
Van valami tippetek?
Köszi előre is!

(#4643) Hatvan9 válasza gyborsos (#4642) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Csatit próbáltad tisztítani? Ha ez sem segít akkor valami elhalt, víz érte mostanság?

(#4644) Tuomas


Tuomas
addikt

Asszem, kezdi megadni magát a telóm. Az oké, hogy naponta kell tölteni, mert azért használva van, de az már nem oké, hogy ha jön az értesítés az 5%-os merülési szintről, kb 1-2 perc és kikapcsol a telefon 0-ra merülve :(
Más is tapasztalt már ilyet?

We were here

(#4645) Csatsa válasza Tuomas (#4644) üzenetére


Csatsa
tag

Ez teljesen normális, védi az akkut a teljes merüléstől, nálam is ilyen, előző telefonom is így csinált.

[ Szerkesztve ]

(#4646) bwoay válasza Csatsa (#4645) üzenetére


bwoay
nagyúr

az akkumulátorok töltéskezelése/kijelzése szerencsére nem egészen így működik. mármint normális esetben.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4647) Atos23


Atos23
senior tag

Szeretnék egy tapasztalatot megosztani veletek.

A napokban elhagytam a Samsung gyorstöltőmet és a hozzá tartozó eredeti USB C kábelt.
Azóta laptopról, illetve egy régi HTC telefon 5V 1A lassú töltőjéről töltöm a telefont, szóval nincsen semmi gyorstöltési lehetőségem.

Mióta lassan töltöm, sokkal tovább bírja az akkuja. :)
Próbáljátok ki ti is, talán hasonlót tapasztaltok majd!

(#4648) Tuomas válasza Atos23 (#4647) üzenetére


Tuomas
addikt

Én csak nagyon ritkán kapcsolom be a gyorstöltést, csak ha hamar kell sokat tölteni.

We were here

(#4649) Hatvan9 válasza Tuomas (#4648) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Hol lehet kapcsolni ezt?

(#4650) #72630400 válasza Hatvan9 (#4649) üzenetére


#72630400
törölt tag

Itt,alul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.