Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) svbela


svbela
csendes tag

Sziasztok!
Felraktam a Pie-t. Általában tetszik, de van egy gond ezt mi okozza és hogy lehet orvosolni? Ismeretlen hívót jelez mindenkire egy eddig nem látott ablak, pedig felismeri a hívót.

[ Szerkesztve ]

(#4202) RBJ


RBJ
addikt

Miért is hittem, hogy a pie alapértelmezett témája fekete.
Az éjszakai módos témát hittem annak.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4203) prisz


prisz
aktív tag

Sziasztok!
Észrevette valaki, hogy a legfrissebb update óta, mintha még jobb lenne az akkuidő? Éjszaka hálózattal a Deep-Sleep max 1-2%-ot meríti. Ez az üzemidő pedig egy rakás böngészéssel + 1,5óra God of War psp emulátorral + 1,5 óra Nintendo Ds Super Mario Bros-al jött össze :))

(#4204) KTony


KTony
tag

Sziasztok 2 napja véletlen felengedtem a telefonomra én is a 9.0 t. Van arra mód hogy visszamenjek garancia vesztés nélkűl az előző rendszerre ? 9.0 alatt nem működik az ACR hívásrögzitő és a Morecast ezek nekem fontos appok. Az ACR nek már utána olvastam sose fog 8.0 fölött működni nem követtem a híreket az update re meg azt hittem hogy csak biztonsági frissítés. Nem szeretnék emiatt telefont cserélni még nincs egy éves de ez így nekem nagyon rossz.

[ Szerkesztve ]

(#4205) csaba1203 válasza prisz (#4203) üzenetére


csaba1203
addikt

Eddig sem volt rá panaszom. :D

(#4206) Batawanga válasza KTony (#4204) üzenetére


Batawanga
tag

Odinnal vissza tudod tenni az Oreot, garanciavesztés nélkül. (Amúgy sosem értettem ezt a hangrögzítés fixációt egyeseknél, mert hacsak nem tájékoztattad a másik felet, eddig is illegális volt, a GDPR életbe lépésével még inkább. Nem hiába került ki a lehetőség az új rendszerből.)

(#4207) bwoay válasza Batawanga (#4206) üzenetére


bwoay
nagyúr

tizenX éve használjuk már a hangrögzítést, és az esetek túlnyomó többségében nem jogi, hanem praktikus okokból. meg tudom érteni, ha valaki ragaszkodik hozzá, függetlenül attól, hogy nekem sem kell.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4208) Atos23 válasza bwoay (#4207) üzenetére


Atos23
senior tag

A hangrögzítést a közvélemény kutató cégek is használják, a Szonda Ipsosnál például hivatalosan ajánlott program az ACR a munkatársak számára.

A jogi dolgokba most nem akarok belemenni, a lényeg, hogy valakinek a megélhetéséhez kell az ACR, nem pedig arra, hogy felvegye a nagymamával folytatott receptcserés megbeszélést. :)

(#4209) bwoay


bwoay
nagyúr

végeztem egy kísérletet:
a telefonom készenléti ideje bekapcsolt wi-fivel, 2 gmail fiók szinkronnal meg pár notifikációval (facebook, aliexpress, stb) eléri a 168 órát. ebben nincs más aktivitás, és a kijelzőidő sem haladja meg az 5-10 percet.

viszont ha az AOD be van kapcsolva (csak a home gomb, az is csak 8 és 22 óra között), akkor a készenléti idő leesik kevesebb, mint a felére. többen írták, hogy sokat fogyaszt, de ez azért meglepő, legalábbis számomra. aki már pie-t használ, el tudná mondani, hogyan működik ott az AOD? mert azt olvastam korábban, hogy van opció, amikor érintésre jelenik csak meg.

Atos23:
pláne! bár úgy vélem, hogy amíg a Szonda Ipsosnál nem kötelző a frissítés 9.0-ra, addig ugyanúgy maradhat az ACR. meg csak létezik más platformon más app azonos célra, nem?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4210) Pttypang válasza bwoay (#4209) üzenetére


Pttypang
veterán

Harom opciod van pie alatt, erintesre, mindig es idosavosan mindig megy az aod.
A koppintasos ebredeshez hasonlo az erinteses.
Az uzemidot nem tudom tesztelni, hasznalatban van a telefon.

Everybody lies.

(#4211) bwoay válasza Pttypang (#4210) üzenetére


bwoay
nagyúr

köszönöm!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4212) ilyenezalaci


ilyenezalaci
tag

Sziasztok. Felment a pite, eddig minden okés, de nem találom sehol, hogy a helymeghatározásnál hogyan lehet ki-be kapcsolni a GPS-t. Vagy itt már csak bekapcsoltan lehet?

[ Szerkesztve ]

(#4213) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Ha a samsungos smart thingssel nem tudok csatlakozni a tvre, van mas program amivel tudok kepernyotukrozni?

Samsung Galaxy A55 5G

(#4214) Sanyi.mTs válasza ilyenezalaci (#4212) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

beállítások > keresés ikon > (beírod, hogy) google helymeghatározó szolgáltatás
vagy statusbar-t lehúzod és ott be- vagy kikapcsolod a "Hely" kapcsolót

(#4215) Batawanga válasza DrDobos (#4213) üzenetére


Batawanga
tag

A tévén Miracast vagy Screen Share-t keresd, a telefonon pedig kapcsold be a Smart View-t.

(#4216) ilyenezalaci válasza Sanyi.mTs (#4214) üzenetére


ilyenezalaci
tag

Köszi. Arra gondoltam, hogy Nougaton, Oreon volt opció hogy csak GPS, GPS és WiFi, és "akkumulátor kímélése" (csak WiFi) Ezeket most nem találom.

(#4217) szoszo75 válasza ilyenezalaci (#4216) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Igen ez engem is érdekelne. Na meg a kameránál is sajnos variáltak, professzionális funkciónál ki lett szedve a videó , csak a a fényképezés maradt míg oreónál mindkettő benne volt.

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#4218) DrDobos válasza Batawanga (#4215) üzenetére


DrDobos
őstag

Ez akkor is mukodik ha nem samsung tv-re akarok csatlakozni?

Samsung Galaxy A55 5G

(#4219) Batawanga válasza DrDobos (#4218) üzenetére


Batawanga
tag

Persze, a Miracast szabvány, az más kérdés, hogy minden gyártó másképp hívja. LG WebOS-en (ez van nekem) pl. Screen Share.

(#4220) DrDobos válasza Batawanga (#4219) üzenetére


DrDobos
őstag

Sikerult, koszonom :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#4221) svbela válasza svbela (#4201) üzenetére


svbela
csendes tag

Valakinél már jelentkezett a felugró ablak az ismeretlen hívóval?

(#4222) DrDobos válasza svbela (#4221) üzenetére


DrDobos
őstag

Nem, baratnom S8+an az értesítések is felugroba jonnek. Van valami beallitas valahol?

Samsung Galaxy A55 5G

(#4223) Mr.Franczy


Mr.Franczy
aktív tag

Nah, végre megjött telenyomorra is a pite! :)

Gazember

(#4224) bringasisti


bringasisti
őstag

Jött egy 1300 Mb frissítés, ez b@ssza el a hangrögzítőt? Egyenlőre "később" re raktam

BENEFON DELTA--------N8

(#4225) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sziasztok!

Alaplapcsere kb mibe fáj A8-on?

(#4226) bringasisti válasza Vitaqo (#4225) üzenetére


bringasisti
őstag

S5 nél 60 lett volna. Ezért váltottam ide

BENEFON DELTA--------N8

(#4227) Vitaqo válasza bringasisti (#4226) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Uhh. Mondjuk elég durva, ahogy nézegetem az árakat, 160 ezer a Samsungnál a telefon. Én taval 120-ért vettem.

(#4228) bringasisti válasza Vitaqo (#4227) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem éri meg. Én is ezért váltottam.

BENEFON DELTA--------N8

(#4229) Vitaqo válasza bringasisti (#4228) üzenetére


Vitaqo
senior tag

És mire? Én S9-en gondolkodom.

(#4230) bringasisti válasza Vitaqo (#4229) üzenetére


bringasisti
őstag

S5 ről A8 ra

BENEFON DELTA--------N8

(#4231) csaba1203 válasza Vitaqo (#4227) üzenetére


csaba1203
addikt

Mi 160 ezer?

(#4232) Vitaqo válasza csaba1203 (#4231) üzenetére


Vitaqo
senior tag

A8, új az SE store-ban.

(#4233) csaba1203 válasza Vitaqo (#4232) üzenetére


csaba1203
addikt

Ez azért vicc kategória kifutó modell már és máshol fele áron beszerezhető.
Ennyiért akciósan S9-et veszek ha akarok.

(#4234) shapphire


shapphire
tag

Sziasztok!

Új készülék vásárlásán gondolkodom. Érdeklődni szeretnék, hogy ki, mennyire van megelégedve ezzel a készülékkel? Érdemes megvenni még vagy vannak sokkal jobb alternatívák így 2019-ben?
Ha jól olvastam már kiadták rá a Pie-t, illetve az új Samsung felületet is. (UI)
Mennyire jó képeket készítenek a kamerák?
Továbbra is elégséges a hardver az akadásmentes működéshez?
Hány főverzió várható még rá? (Samsungnál ha jól tudom 2 év a támogatás)
Persze más tapasztalatokat is szívesen fogadok.

Előre is köszi a válaszokat!

(#4235) Hatvan9 válasza shapphire (#4234) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Új verziót nem adnak ki az A8 -ra, 1,5 éves konstrukció.

(#4236) shapphire válasza Hatvan9 (#4235) üzenetére


shapphire
tag

Akkor lényegében fél évig van rá még támogatás szoftver oldalról?

(#4237) Hatvan9 válasza shapphire (#4236) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Megkapta a Pie-t, új főverziót szinte biztos hogy nem kap, biztonsági frissítések még 2 éven túl is érkezni fognak.
Nálam nem ez lenne a legfőbb szempont, inkább a hw miatt gondolkodnék a 2019 szériában.

(#4238) bringasisti


bringasisti
őstag

Pie frissítés után az ACR hívás rögzítését meg tudja valaki oldani? Mert nekem letöltötte a telefon, de nem merem telepíteni .

BENEFON DELTA--------N8

(#4239) GEPESZ66 válasza bringasisti (#4238) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem lehet,ha jól tudom.

(#4240) bringasisti válasza GEPESZ66 (#4239) üzenetére


bringasisti
őstag

Itt múltkor volt hogy a Samu oldalról levett verzió meg tudta mikor a kugli már korlátozta. Így is kuka?

BENEFON DELTA--------N8

(#4241) csaba1203 válasza shapphire (#4234) üzenetére


csaba1203
addikt

A készülék maga nagyon jól összerakott minőségi cucc.
Neked kell eldöntened mire használnád elsősorban.
Ha a fotózás szerepel első helyen tudnod kell ez csak közép kategória és nem tudsz vele minden helyzetben jó fotókat lőni.
Ezt leszámítva nincs gyenge pontja és még 2 évig biztos elketyeg ezzel a hw-el.

(#4242) shapphire válasza csaba1203 (#4241) üzenetére


shapphire
tag

Most A3 2017-et használok, de váltanék mert kezd egérmozis lenni.
A tesztből, meg a kommentek tartalmából/számából is látható, hogy jól össze van rakva a telefon.
Fontos lenne a kamera része, de jól jönne egy minőségi ugrás A3-hoz képest.
A tökéletes összeszerelést, soso IP védelmet még feladnám, de egy p20 pro vagy főleg egy p30, s9 meg azért drága.
Az A50 meg nem/vagy javításig (lesz?) értelemszerűen nem játszik, mert nem sikerült a kamera része. Finoman szólva.

(#4243) Mágus2 válasza shapphire (#4234) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Jó telefon, elégedett vagyok vele. Sokszor használom műhely környezetben. Kamerát alkatrészek fotózására használom legtöbbet. Aki szép családi fotókat szeretne, az ne telefonnal álljon neki. ;) Ip védelem parádés, de tok nélkül nagyon sérülékeny a készülék, erre ügyelni kell. Még 2 évig biztosan jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4244) csaba1203 válasza shapphire (#4242) üzenetére


csaba1203
addikt

Az idei A széria nekem már nem begyere úgyhogy el fogom hagyni ezt a kategóriát ha cserélek jövőre telefont.
Még nem tudom mi lesz az utód ami most szimpatikus az az S10e.
Megvárom az új Pixel3a-t is nagyon tetszik és méretben hasonlít az A8-ra na annak nagyon jó a kamera része és árban sem lesz rossz.

(#4245) shapphire válasza csaba1203 (#4244) üzenetére


shapphire
tag

@Mágus2:
Nem mondom, hogy fotóstúdió minőség a cél, de azért a jelenlegi szinthez képest ugrás kellene.

@csaba1203:
Nemcsak a samsung más gyártó stratégiája is ez. Kezdetben alsó közép felső kategória kialakítása, aztán az alsó és alsó közép megszűntetése. Mindenkit terelnek a középkategória fölé.
Régebben egy ace 4 kitkat rendszerrel igen jó ajánlat volt kb. 40 e forintért.
Ma, értelemszerűen nagyobb elvárások mellett kb. 70-80 alatt telefont venni hosszútávra nem ajánlott vagy komoly kompromisszumokkal kell számolni.

A pixel3a nálam is felmerült, írtam is róla, de aztán olyat olvastam a hsz-nál, hogy egy fotózós napon (kirándulás) nem bírja a nap végéig. Kiábrándító.
Meg az országban kevés kereskedő árulja, jótállás kérdése, szervizelés lehet nem is itt történik. A stock droid felülettől kicsit tartok, megszoktam az SE-t, és az új UI is tetszik.
Ettől függetlenül kb. egyből megvenném a pixel3a-t.

(#4246) shapphire válasza Hatvan9 (#4237) üzenetére


shapphire
tag

Ezt mi/ki írja elő/biztosítja, hogy a telefon kiadásától számított 2 év után is ki kell adni biztonsági frissítést?
Tudni lehet, hogy mondjuk 2+1év a támogatás vége?

(#4247) bwoay válasza shapphire (#4245) üzenetére


bwoay
nagyúr

mik azok a komoly kompromisszumok, amikkel számolni kell?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4248) shapphire válasza bwoay (#4247) üzenetére


shapphire
tag

Azt nem írtam, hogy az összegnél a nem gsm boltos, nem szolgáltatói konstrukciókat figyelembe véve. Így már pontosabb.
A fenti keret alatt mit kapsz hosszútávú felhasználást feltételezve?
Régi flagship vagy szerű telefont amin alig vagy egyáltalán nem lesz szoftveres támogatásod vagy viszonylag friss telefont aminél tutti valami nem 5 csillagos, de még 4 se (pl.: akku, kijelző, hadver, optimalizáció, kamera, tárhely, stb.) vagy újonnan kiadott telefont nem igazán időtálló hardverrel, 2 éven belül jelentkező felület lassulással.
Vagy nem így látod?

[ Szerkesztve ]

(#4249) Batawanga


Batawanga
tag

Hogy meddig lesz támogatva a telefon, nem lehet tudni. 2020 januárig biztosan és addigra már bőven kiadásra kerül az Android Q, amit természetesen a flagshipek kapnak majd meg először. Viszont az A8 helyből hátránnyal indult (nem Oreoval adták ki), ezért ha jófej akar lenni a Samsung, akkor még jövő tavasszal megkaphatjuk a Q-t. Ami után már mindegy is a további támogatás, hiszen pont ez lesz a Q újdonsága, hogy a Google fogja nyújtani a biztonsági frissítéseket a Play Store-on keresztül.

(#4250) Tuomas válasza Batawanga (#4249) üzenetére


Tuomas
addikt

Ha jófej a Samsung akkor kiadja rá. Elég népszerű lett ez a telefon, szóval talán reménykedhetünk.

We were here

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.