Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) attilaxxxx válasza bringasisti (#4043) üzenetére


attilaxxxx
tag

Másképp értem.
A hivás listát szedi szét, ha pl ma többször hívok valakit azt képes óránként uj sorba tenni.
Minden napot külön mutat.Nem egyben.
Nincs állítási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxi A54 5G

(#4052) Tuomas válasza bencsyp18 (#4050) üzenetére


Tuomas
addikt

Azt írta korábban, hogy infói vannak arról, hogy nyár végén vagy egy nyári hónap végén (már nen emlékszem) jön valami.... És most írta meg, mi az a valami.

We were here

(#4053) doongoo válasza Batawanga (#4048) üzenetére


doongoo
addikt

Tudtommal Odin frissítésnél nem marad meg semmi adat (max. mentésből visszatölthető utólag, de az meg szerintem pont nem biztos, hogy célravezető). Majd aki már meglépte a váltást, megírja a frankót...
Már én is elgiondolkodtam rajta, hogy a TMH-ról váltani kéne. Most lesz egy hosszú hétvége, ki tudja...

(#4054) Batawanga válasza doongoo (#4053) üzenetére


Batawanga
tag

Azért kérdeztem, hogy az Apple-höz képest milyen, mert ott már többször átestem iPad cserén és abszolút kényelmes, hogy csak letöltöm a cloudból a biztonsági mentést és semmi munkám többet vele azontúl, hogy megvárom, míg újra letölti az appokat.

(#4055) szoszo75 válasza doongoo (#4053) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Én is Odinnal frissítettem függetlenre /Telenoros vagyok/, és semmi nem veszett el. Telenoros sincs még sehol..

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#4056) Batawanga válasza szoszo75 (#4055) üzenetére


Batawanga
tag

Tanulmányoztam a témát, a sammobile=ról letöltött firmware 2 csc fájlt tartalmaz. Ha a HOME_CSC_OXM-et csatolod flashelés előtt, megmaradnak a telefon adatai. Szuper hír, kipróbálom a XEH-re frissítést, remélem nem lesz gond.

(#4057) GEPESZ66 válasza Batawanga (#4056) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Samfirm-el kell letölteni,s a síma CSC-t kell beilleszteni.
Így minden törlődik!

(#4058) Batawanga válasza GEPESZ66 (#4057) üzenetére


Batawanga
tag

Pont, hogy nem akarom törölni. :D Viszont ez a 3,6 gigás firm beszerzése nem egyszerű mutatvány, a leggyorsabb helyről is 3 óra leszedni. Valaki nem tud egy jó Mega linket?

(#4059) GEPESZ66 válasza Batawanga (#4058) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nekem 100-as Invitel netem van, pillanatok alatt lejön a ROM.

(#4060) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az értesítési sávról eltüntettem a Smartthings panelt,ami a bluetooth headset révén ott volt.
Hogyan lehet ismét elővarázsolni?

(#4061) szoszo75 válasza Batawanga (#4058) üzenetére


szoszo75
aktív tag

https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

Innen töltsd le a samfirm progit. Ezzel szedd le. Gyorsan lent lesz.

DIGI 500 ról 1000-re

(#4062) Batawanga válasza szoszo75 (#4061) üzenetére


Batawanga
tag

Ez sem működik már. Mindegy, hamarosan lejön és feltolom Megára az Odinnal és a driverrel együtt, legyenek egy helyen, aztán megosztom, ha kell még valakinek. Amúgy mindegy milyen neted van, nekem gigabites és mégis lassan csorog le a sammobile-ról, mindenütt pénzt kérnek a gyors letöltésért.

(#4063) Csatsa válasza GEPESZ66 (#4060) üzenetére


Csatsa
tag

[kép]
Menj bele a beállításaiba és ott felül találod a kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

(#4064) GEPESZ66 válasza Csatsa (#4063) üzenetére


GEPESZ66
veterán

De hol találom a beállításait?
Az app ikonjára kattintva nem találom.

(#4065) Csatsa válasza GEPESZ66 (#4064) üzenetére


Csatsa
tag

(#4066) GEPESZ66 válasza Csatsa (#4065) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi,megvan.
Valamiért bal alsó sarkot néztem csak.

(#4067) ShadySzasza


ShadySzasza
csendes tag

Sziasztok!
A8 2018 dual simes független telóm van, és még mindig nem jött rá az android 9 Pie, valaki megtudná mondani hogy miért? Tudtommal most áprilisban jön ki rá, mindig nézem a manuális frissítésnél de nem talál semmit. :(

(#4068) csaba1203 válasza ShadySzasza (#4067) üzenetére


csaba1203
addikt

Hol vetted?
XEH-es?

(#4069) Batawanga


Batawanga
tag

Sikerült felraknom a Pie feissítést a T-s telefonra! Meglepően egyszerű és gyors művelet volt. Előtte biztonságként töröltem a rögzített ujjlenyomatokat (ez állítólag bekavarhat) és visszaállítottam alapra a témát. Majd kikapcs, download mode és mehetett a móka. Az új Odin kényelmes és egyértelmű, nincs túlbonyolítva, betallózol mindent a megfelelő helyre és kész. A HOME_CSC-vel megmaradt minden beállítás és app is, így utána csak a Galaxy Store és Google Play kiegészítő frissítéseit kellett abszolválni. Itt a [link], itt megtalálható az összes kellék egy helyen, ha valaki eddig emiatt nem vágott bele. Az egész folyamatban ezen cuccok beszerzése volt a legnehezebb. :D

(#4070) prisz válasza #72630400 (#4049) üzenetére


prisz
aktív tag

"🕵. . .One UI 1.1"
Hagyd már ezt a kamu kémjeim jelentették dumát. Kb. fingod sincs, mi lesz a hivatalos frissítés. Amúgy a one UI 1.1 szinte semmi újjat nem hoz. "Dupla koppintós feloldás" és "Digitális jólét" Kb. ennyi. Sz@rt sem ér... A Telekom meg a Telenor pedig vagy kiadja a frissítést, vagy nem. Nem a kamu kémektől függ, hanem a szolgáltatóktól. A logika azt diktálja, hogy kiadják...

(#4071) szoszo75 válasza Batawanga (#4062) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Pedig működik a link amit adtam. Most is kipróbáltam. Él és le is lehet tölteni a samfirm progit. :K

DIGI 500 ról 1000-re

(#4072) DrDobos


DrDobos
őstag

Valahogy megoldhato, hogy a lezárt kepernyonel rogton megjelenjenek az ertesitesek, ugy mint Android 8al?

Samsung Galaxy A55 5G

(#4073) prisz válasza DrDobos (#4072) üzenetére


prisz
aktív tag

Most mi a kérdés? Ha megy az AOD, azon megjelenik. Ha megy az értesítési led, akkor is látod. Mi kell még? Ha az értesítés tartalmára gondolsz, akkor "zárolt képernyő", "értesítések", "nézetstilus". Itt módosíthatod.

(#4074) Batawanga


Batawanga
tag

Tetszik a Pie, bár a lekerekített sarkokat egy kicsit túlzásba vitték.
Eddig minden indításnál figyelmeztet, hogy a SIM kártyát cserélték, indítsa újra a telefont, ettől még nem tudom, hogy lehet megszabadulni. Valamint már az előző rendszerben is idegesített, hogy egyes applikációk orosznak nézik a készüléket. A Bixby Home Twitter és YouTube kártyája pl. Ezt nem lehet beállítani valahol? Volt még egy orosz Ubank és Yandex app a rendszeren, de ezeket egyszerűen ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#4075) prisz válasza Batawanga (#4074) üzenetére


prisz
aktív tag

XEH/XEH/XEH sértetlen, hivatalos rom-nál nincs ilyen gond, minden hibátlan. Persze egyéb rábuherált, más régiós szoftvernél, simán előjöhetnek a problémák.Az az "egyes applikációk orosznak nézik a készüléket", már eleve gyanús...

[ Szerkesztve ]

(#4076) ShadySzasza válasza csaba1203 (#4068) üzenetére


ShadySzasza
csendes tag

Neten rendeltem, ugy hogy valszeg nem XEH

(#4077) ShadySzasza


ShadySzasza
csendes tag

Úgy hogy nem értem miért nem frissül Android 9re :F

(#4078) prisz válasza ShadySzasza (#4076) üzenetére


prisz
aktív tag

Pont ezért, többször is leírtuk, és még most sem győzzük kihangsúlyozni, hogy telefont nem pár hónapra vesz az ember. Egyszerűen nem éri meg nem hivatalos viszonteladóknál vásárolni. Lehet, hogy a MM-ban pár ezerrel több, mint a sufni boltokban, de mind régiós szoftverben, mind garanciában, teljes a nyugalom. A szoftver adatainál nézd meg a "szolgáltatói szoftverver"-t. Ha nem XEH/XEH/XEH akkor biztos, hogy nem hivatalos HU független telefonról van szó...

(#4079) ShadySzasza válasza prisz (#4078) üzenetére


ShadySzasza
csendes tag

Szerintem sem! Onnan gondolom hogy a Samsung Members nem magyar, hanem koreai nyelven van, nem lehet át állítani sehogy.

(#4080) Batawanga válasza prisz (#4075) üzenetére


Batawanga
tag

Az előző hivatalos tmh szoftveren is orosz volt a Twitter kártya. Ráadásul a 2 SIM közül az egyik román, emiatt pl. a Galaxy Store nálam félig magyar, félig román lett, így egyáltalán nem egyértelmű a dolog, hogy SIM vagy mitől függhet ez. Orosz kártya biztos nem volt benne soha.

(#4081) prisz válasza Batawanga (#4080) üzenetére


prisz
aktív tag

Gondolom, hivatalos telekom telefon. Bizony, most már nem csak a régiós rom, hanem a honos sim kártya is mérvadó. Az első indításnál sim alapján is azonosítja a régiót. Csinálj egy hard reset-et sim nélkül, dobd bele a telekomos sim-et, lakd be a telót, aztán mehet bele a román sim is. Elképzelésem sincs, hogy mi lehet ez az "orosz irányzat" nálad. Ugye teljesen legális telekomnál vásárolt cuccról beszélünk?

(#4082) Batawanga válasza prisz (#4081) üzenetére


Batawanga
tag

Persze, szolgáltatós Telekomos, személyesen vásároltam. Egyébként pont így volt, a román SIM csak később került bele, meg legtöbbször ki is van kapcsolva, csak azért tartom benne, hogy ne veszítsem el. :D Nálad nem orosz a Bixbys Twitter kártya? Teszel egy próbát, ha megkérlek? Nekem már az előző Oreo rendszerben is ilyen volt.

(#4083) prisz válasza Batawanga (#4082) üzenetére


prisz
aktív tag

Kb 1000 éve nem léptem be a twitter-re. Ez nem tűnik orosznak:

(#4084) szoszo75 válasza Batawanga (#4074) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Nekem is bekavar az orosz nyelv. De nekem csak azóta hogy felraktam a független romot. Konkrétan eddig a samsung members alkalmazásnál vettem ezt észre. Előtte ez teljesen magyar volt, azóta lett orosz hogy függetlent raktam rá. Várom a Telenor hivatalos 9 és azt fogom visszarakni ha végre megérkezik.

DIGI 500 ról 1000-re

(#4085) Csatsa


Csatsa
tag

Töltsétek le a play áruházból a Samsung Infó alkalmazást abból sok minden kiderül. Nekem vodafone-os a készülék és az alábbiakat hozza róla.

(#4086) Batawanga válasza prisz (#4083) üzenetére


Batawanga
tag

Köszi, na valami ilyesmit várnék el én is az alkalmazástól. Valahogy az az érzésem van, hogy a keleti régiót veszi figyelembe nálam, ahol az orosz hashtagek dominálnak.

(#4087) ShadySzasza


ShadySzasza
csendes tag

Hello Mindenki!
A kérdésem az lenne hogy mivel nem szolgáltatói a telefonom, meg a menüben sincs az hogy Szolgáltatói szerverer( neten rendeltem meg a telefont koreai használati utasítással stb.), vagyis ha jól mondom akkor nem XEH-es verzió, lehet e felrakni rá olyan android 9 firmwaret a telóra ami XEH verzió? Nem lesz gubanc utána ha rátelepítem?

(#4088) prisz válasza ShadySzasza (#4087) üzenetére


prisz
aktív tag

Lehet. Olvass vissza. Persze tuti, hogy anomáliák lesznek. Cirill betűk alkalmazásokban, nem frissít, rossz régió. Azért megkérdezném, hogy mennyivel érte meg neten rendelni, nem hivatalos viszonteladótól? 10-15e-el olcsóbban? Tényleg megérte? Utána csak a sz@pás van vele...

(#4089) DrDobos válasza prisz (#4073) üzenetére


DrDobos
őstag

:R

Samsung Galaxy A55 5G

(#4090) ShadySzasza válasza prisz (#4088) üzenetére


ShadySzasza
csendes tag

Most toltöttem le a Samobile oldaláról az Android 9et, tudnál nekem segíteni abban hogy hogyan kell feltelepíteni? Ha egyáltalán megéri....

(#4091) Batawanga válasza ShadySzasza (#4090) üzenetére


Batawanga
tag

A csc6 végződésűt töltötted? Én is azt raktam fel, nézd meg a (pár hozzászólással fentebb) megosztott linkemet, ott megtalálod a többi hozzávalót (Odin, USB driverek). Egyetlen gond, hogy valamit elrontottak a sammobile-nál, nem XEH (magyar), hanem SER (orosz) régiókódos.

(#4092) ShadySzasza válasza Batawanga (#4091) üzenetére


ShadySzasza
csendes tag

Igen, csc6 a vége, es nálam kilehetett választani hogy milyen típusú legyen, vodás telenoros t movileos, vagy xehes

(#4093) ShadySzasza válasza Batawanga (#4091) üzenetére


ShadySzasza
csendes tag

Tudsz nekem segíteni abban, hogyan kell feltelepíteni, rákattintottam a linkre, 3 cuccot találtam, magát a Piet, az odin3at meg a samsung usb drivert. Mit hogyan kell csinálni? Nagyon hállás lennék érte!

(#4094) Batawanga válasza ShadySzasza (#4093) üzenetére


Batawanga
tag

1. Készítsd elő a telefont. Biztonsági mentés, ha valami félresikerülne, állítsd alapértelmezettre a témát, töröld a rögzített ujjlenyomatokat. Győződj meg róla, hogy eléggé fel van töltve a telefon, nem fog lemerülni frissítés közben.
2. Kapcsold ki a készüléket, majd inditsd download módban. Hangerő fel és le egyszerre + bekapcs. Utána hangerő fellel lépsz tovább.
3. Feltételezem a számítógépen minden készen áll, usb driverek telepitve, firmware és Odin kicsomagolva.
4. Inditsd el az Odint, majd dugd rá a download módba tett telefont. Ha az Odin felismerte, a szöveges terminál ablakban az Added! jelenik meg.
5. Tallózz be mindent szépen az Odinban a helyére (elnevezésekben benne van, mit hova kell tallózni). Az utolsó előtti csc fájlból kettő van, ha a a HOME kezdetűt teszed be, minden adatod megmarad, ha a másikat , akkor tiszta telepítés lesz. Utolsó user data részbe nem kell semmi.
6. Inditsd a flashelést, megvárod, míg a terminálban kiírja, hogy removed!, ekkor ki lehet húzni a telefont a gépből, megvárod míg befejezi, örülsz. :D

(#4095) ShadySzasza válasza Batawanga (#4094) üzenetére


ShadySzasza
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged és a kimerítő választ :) Most állok neki!

(#4096) ShadySzasza válasza Batawanga (#4094) üzenetére


ShadySzasza
csendes tag

Amúgy minden magyar nyelvű nálad a frissítés óta a 9ben?

(#4097) Batawanga válasza ShadySzasza (#4096) üzenetére


Batawanga
tag

99%-ban magyar. Van néhány orosz dolog, Ubank, Yandex, ezeket hosszan nyomva kapcsold ki. Néhány Bixby kártya (Twitter, YouTube) szintén orosz. Sajnos, mondtam, hogy a Sammobile összekutyult valamit, hiába jelölöd a XEH-t, orosz kódost kapsz. Mindegy, eddig nagy hátránya nincs, majd beszerzek egy TMH-t, ha kiadják végre, csak hát már nagyon kíváncsi voltam. :D

(#4098) ShadySzasza válasza Batawanga (#4097) üzenetére


ShadySzasza
csendes tag

Sikerült felraknom, minden tökéletesen müködik!!! Nagyon szépen köszönöm a segítséget, hatalmas RESPECT neked!!!! :)) :)) :R

(#4099) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Én is frissítettem 9-re.
Status bar-ról az órát hogy lehet eltüntetni vagy legalább jobb oldalra helyezni?

(#4100) norakrisz


norakrisz
csendes tag

Sziasztok!
Kb egy hete frissítettem Pie-ra. Telekomos vagyok de a teló kártyafüggetlen. Minden nap futok, a Runtastic appot használom. Amíg Oreo volt a telefonon, addig sznte hajszál pontosan mutatta az utat, amerre futottam. Amióta Pie van, azóta az útvonalkijelzés gyalázatos. Van valami tippetek, hogy lehet javítani rajta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.