Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Forestjo válasza monti0222w (#4898) üzenetére


Forestjo
senior tag

Jó masina!

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#4902) RBJ válasza tghwinner (#4899) üzenetére


RBJ
addikt

Csak azt nem tudom azóta miért kell a kékfényszűrőnek helyadat. :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4903) csodavas


csodavas
tag

Sziasztok!

Lassan közelítek a 2 év felé, és elkezdett zavarni egy két dolog. Amikor csörög a telefon és felveszem akkor eltelik pár másodperc mire a bejövő hívás felirat átvált és elkezdi számolni az időt amivel nem is lenne baj csakhogy amíg telnek a másodpercek nem történik semmi, tehát én felvettem de még nem tudok beszélni. Valakinél előfordult már ilyen hiba?
Apró laggolások egyre sűrűbbek illetve az akku teljesítménye is szépen romlik. Kíváncsi vagyok a véleményetekre. :R

(#4904) Hanz válasza csodavas (#4903) üzenetére


Hanz
tag

Az én készülékem is lassan 2 éves. A kijelzőidő 5-6 óráról redukálódott 4-5 órára, de más bajom nincs vele.

(#4905) monti0222w


monti0222w
addikt

Sajnos az asszonyén is belassult a rendszer, az aksi is eléggé legyengült, így mivel esedékes volt, a hűség idő is lejárt, tegnap be mentünk a vodához és egy kis utánajárással elhoztuk egy S10 Plus-t, megköszönöm az itt létet. Köszönöm. :K

(#4906) csodavas válasza monti0222w (#4905) üzenetére


csodavas
tag

Én nem tudom mi lett vele, de néha a böngészés os siralmas.... :F

(#4907) monti0222w válasza csodavas (#4906) üzenetére


monti0222w
addikt

Igen ezt is tapasztalta az asszony, meg amit írtál telefon felvétel is problémás volt neki. Az van szerintem, hogy tényleg igaz lehet ez a 2 éves ciklus amit mondanak a telefonokról. Bár ezt az Axon7-m cáfolja ott az aksin kívül más probléma nem nagyon volt! :N

[ Szerkesztve ]

(#4908) RBJ


RBJ
addikt

Nekem szeptemberben lesz 2 éves de már recseg a hangszóró plusz eltűnt a rezgőmotor is.
Innentől kezdve maradok kínai vonalon.
Lehet a munkakörülmények de elvileg por és cseppálló többet kellene bírnia mint a normál készülékeknek.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4909) Sdi


Sdi
addikt

Nekem 2,5 éves és eddig kutya baja sincs, csak aksi lett kicsit gyengébb, pedig én is dzsuvás helyen dolgozom. :)

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#4910) DrDobos válasza Sdi (#4909) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem is oktoberben lesz 2 eves, es igazabol semmi baja, csan talan az akksi gyengult kicsit, de lekopogom:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#4911) doongoo válasza RBJ (#4902) üzenetére


doongoo
addikt

mert be lehet állítani, hogy csak napnyugtától napkeltéig kapcsoljon be. A napkelte, -nyugta időpontja viszont a földrajzi helytől függően változik...

(#4912) RBJ válasza doongoo (#4911) üzenetére


RBJ
addikt

Rájöttem már menet közben, hogy valahogy elállítódott.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4913) csodavas válasza Sdi (#4909) üzenetére


csodavas
tag

Csináltam egy teljes gyári adatok visszaállítást, hátha ezzel tudok még adni neki egy esélyt. Eddig úgy néz ki jobb lett. Lehet sok volt a felhalmozódott "motyesz".

(#4914) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Nálam a Hívásátirányítás nem működik a másodlagos kártyámon:
"Nem sikerült olvasni az adatokat
Hiba történt. Ellenőrizze a SIM-kártyát vagy a hálózati kapcsolatot, és próbálja újra."
Valami ötlet, esetleg? Az elsődleges kártyám Telekomos, a másodlagos Vodafone.

(#4915) csodavas válasza tghwinner (#4914) üzenetére


csodavas
tag

Gondolom az alap dolgokon túl vagy, mint sim kártya másik tálcába helyezése, szolgáltatónál történő cseréje vagy csak egy alap hard reset?!

(#4916) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok!

Gondolkodom, hogy megválok az A8 2018-tól, vagy elteszem tartalék telefonnak. Aki mostanában lecserélte, megmondaná, hogy mennyiért tudott kiszállni belőle? Olyan árat szeretnék rá belőni, amiért nem árulgatom hónapokig, hanem el is viszik, mégsem nagy bukóval. Patika állapotú, fekete, még ~ egy év garival, most tesznek bele éppen új akkut szintén gariban. Arra gondoltam, hogy ha visszajön, 45k-ra teszem fel Hardverapróra. Ez reális?

Egyébként egy ajándékba kapott A30s lesz helyette. :)

[ Szerkesztve ]

(#4917) csodavas válasza Atos23 (#4916) üzenetére


csodavas
tag

Szerintem a 45 ezer reális, alku úgy is lesz valamennyi. Nem hiszem, hogy sokáig kell árulgatnod. :K

(#4918) RBJ


RBJ
addikt

És ki vesz használt telefont? :U
Én visszapártoltam kínai vonalra. Redmi note 8 pro lett. Most költözök, lakom be.
Majd A samut garanciáztatom a hangszoró miatt és a rezgő motor miatt.
Ha kapufa lesz előveszem a redmi t. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4919) csodavas válasza RBJ (#4918) üzenetére


csodavas
tag

Sokan. Most adtam el egy 4 éves mi4c-t és egy 2 éves redmi5-öt. Egyébként sokan vesznek használt 1-2 éves zászlóshajókat is. Az egy más kérdés hogy én ezért a samuért egy forintot nem adnék, és gondolkodom én is a xiaomi-ra való visszaváltáson.

(#4920) tghwinner válasza csodavas (#4915) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Igen, ezeken megvagyok.

(#4921) DrDobos


DrDobos
őstag

A masfel eves mult telefonom a picit gyengeljedo akksijan kivul, mint elso "problema" jott fel a következő..:D Néhány naponta, akkor is ha nem tortenik kikapcsolás/ujrainditas, elfelejti a kepernyo zarolasi idejenek beallitasat, es ledobja maganak 30mp-re..:D ennyi baj legyen. :)

Samsung Galaxy A55 5G

(#4922) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !
Sajnos betört az A8-asom kijelzője. Szeretném lementeni róla képeket. Gépre kötöm usb-vel, felismeri, de ugye nem tudok rányomni a telefonon, hogy engedélyezi a hozzáférést így a gép nem látja a tartalmát.
Hogy lehetne mégis lementeni ?

(#4923) bringasisti válasza Gergello (#4922) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezért jó az ujjlenyomat olvasó

BENEFON DELTA--------N8

(#4924) Gergello válasza bringasisti (#4923) üzenetére


Gergello
addikt

Ja, vagy a Google driveba mentettem volna mindent azonnali szinkronizációval. Ez most nem sokat segített.
Az ilyen recovery programok sem jók, mert csak régi készülékekhez való...
Ki kell cseréltetni a kijelzőt és úgy backup, hátha egy 30k betakarja.

(#4925) bringasisti válasza Gergello (#4924) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen tudom hogy utólag már semmit nem ér az ötlet. Sajnos az is kérdés hogy megéri e kijelzőt cserélni egy ilyen készüléken

BENEFON DELTA--------N8

(#4926) Atos23 válasza bringasisti (#4925) üzenetére


Atos23
senior tag

Ugyanezzel küzdöttem az előző Samsungomnál. Ha be voltál jelentkezve a Samsung Cloudba, akkor a https://findmymobile.samsung.com/#home oldalon keresztül lehetőség van távoli képernyőfeleloldásra, biztonsági mentés indítására a felhőbe, stb.

Mindig jelentkezzetek be a Cloudba, életmentő lehet kijelzőtörés esetén.

[ Szerkesztve ]

(#4927) Gergello válasza Atos23 (#4926) üzenetére


Gergello
addikt

Ötletes. Sajnos még a telefonra beállított gmail fiók jelszavára sem emlékszem, ehhez nincs is másodlagos email cím se beállítva. Ha lenne Google drive mentés, így akkor sem tudnék hozzáférni.
Ez ilyen worst case scenario abszolút. :(
Anyagilag biztos nem éri meg kijelzőt cseréltetni, de úgy tűnik nincs más mód.
Kijelzőcsere után eladom, akkor minimalizálható a veszteség....

(#4928) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Utólag okoskodás: mSD-re mentse a teló a fotókat. Kijelző törés esetén csak kiveszed a kártyát.

(#4929) bringasisti válasza Atos23 (#4926) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt a lehetőséget nem is tudtam.

BENEFON DELTA--------N8

(#4930) bringasisti válasza Sanyi.mTs (#4928) üzenetére


bringasisti
őstag

Én minden adatot ott tárolok

BENEFON DELTA--------N8

(#4931) bringasisti


bringasisti
őstag

Ujjlenyomat olvasó be volt állítva de töröltem, és egy másik újjam lenyomatát használom. Az előző ujjlenyomat törlésekor eltűnik a telefonból vagy csak nem válik láthatóvá? Konkrétan ha megtörik a telefont akkor a korábban beállított banki belépés miatt fájhat a fejem ?

BENEFON DELTA--------N8

(#4932) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Telekom, júniusi frissítés települt ma az A8-ra.

(#4933) flyer12


flyer12
tag

Sziasztok!
Kb egy hónapja egy frissítés után, az ébresztő mindig bemondja az időt(angolul, női hang) de én ezt nem kapcsoltam be, és most azt sem tudom hogy hol lehet ezt kikapcsolni. Tudja ezt valaki? Köszönöm ha valaki tud segíteni ebben!

flyer

(#4934) tghwinner válasza flyer12 (#4933) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Nem sokan vagyunk a fórumon :D
Nincs bekapcsolva véletlen a Bixby ébresztés? Nálam a Bixby ki van kapcsolva és nincs beparaméterezve, így nem is tudom kiválasztani, hogy olvassa fel az időt.

(#4935) flyer12 válasza tghwinner (#4934) üzenetére


flyer12
tag

A Bixby nincs bekapcsolva, azóta sem találom hol lehet kikapcsolni :(

flyer

(#4936) unlock


unlock
csendes tag

A jelzőhang kiválasztásánál alul van egy kapcsoló ott elvileg ki lehet kapcsolni.

(#4937) flyer12 válasza unlock (#4936) üzenetére


flyer12
tag

És igen!:) Köszönöm a tippet! :R

flyer

(#4938) tghwinner


tghwinner
csendes tag

Telekom, júliusi frissítés elérhető.

(#4939) Bohus


Bohus
aktív tag

Nálam még Oreo fut a telefonon (szándékosan). A Pie alatt a Onedrive és a Samsung Cloud is előre van telepítve?

Ezen leírás alapján rootolta már valamelyikőtök a készülékét?

Más. Próbáltam törölni a Samsung profilomat online a samu honlapján, de nem ment. A hulladék website a törlésre kattintva 404-es hibát ad. Chrome és Firefox alatt egyaránt ez az eredmény.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#4940) tghwinner válasza Bohus (#4939) üzenetére


tghwinner
csendes tag

OneDrive és a Samsung Cloud a Pie rendszer részét képezi, de ki lehet kapcsolni.
Rootolást még nem csináltam, de nem is érzem szükségességét. Pie rendszerrel is fürgének érzem a telefont, 2 SIM kártyával használom. Felesleges alkalmazásokat töröltem és kikapcsoltam, a tárterülete elegendő. Az aksi üzemideje folyamatosabb kijelző használat esetén csökken drasztikusabban. Töltésre mindenhol van lehetőségem, így ez sem probléma számomra.
A Samsung profil törlését szintén nem próbáltam.

(#4941) Bohus válasza tghwinner (#4940) üzenetére


Bohus
aktív tag

Köszönöm a részletes választ!

A Samsung Cloud gyakorlatilag csak a helyet foglalja, most már maga a Samsung is unszolja az embert, hogy cserélje le a OneDrive-ra. Azzal meg én nem vagyok kibékülve, mert csak egyirányú a sync, helyette a OneSync-et használom, nekem kétirányú szinkronizálásra van szükségem. A OneSync-nek viszont elvan magában, a működéséhez nincs szükség a OneDrive-ra, így számomra az is csak egy ballaszt a rendszerben. Egyenlőre kikapcsoltam őket.

Samsung Account page továbbra is használhatatlan. Be lehet lépni, a kétlépcsős ellenőrzés mellőzését hetek óta figyelmen kívül hagyja, My Account Info belépés 500-as hibát ad a böngészőben, account törlés elérhetetlen. Zero support.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#4942) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Sziasztok!
Hiába van beállítva az képernyő tartalom automata elforgatása, nem működik.
Van olyan app amivel a szenzort le lehet ellenőrizni?
Vagy kalibrálni kellene?

(#4943) Sanyi.mTs válasza GEPESZ66 (#4942) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

[link]
Itt szerintem hamarabb tudnak app-ot ajánlani.

(#4944) GEPESZ66 válasza Sanyi.mTs (#4943) üzenetére


GEPESZ66
veterán

KIkapcsolt állapotból indítva a gyorsítótár törlése megoldotta a problémát.

(#4945) post


post
tag

Sziasztok.Miért van az hogy egyes videókat nem játszik le a telefon?Rá klikkelnék az indító nyílra a videó alatt de nem indítja el vagy ha igen hang van kép nincs.Youtube videókat gond nélkül lejátsza.

(#4946) Bohus válasza post (#4945) üzenetére


Bohus
aktív tag

Fene tudja, talán csak nem komálja azt a formátumot. De azért próbáld meg a cache törlést, az sok problémát megold.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#4947) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

Ilyen telefonom van és eljött az ideje a cserének. Mi most ennek az utódja, vagy mi az amit ezen a szinten most venni érdemes helyette?

(#4948) oykawa válasza mikrofon (#4947) üzenetére


oykawa
tag

Galaxy A71
De sajna kompromisszumos, műanyag hátlap, nincs IP védettség (vízállóság), nagy lett a teló
ezek miatt én is erősen gondolkodok, hogy mi legyen...

[ Szerkesztve ]

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#4949) DrDobos válasza oykawa (#4948) üzenetére


DrDobos
őstag

Irjatok a milyen telefont vegyek topikba, ott tudnak segiteni:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#4950) mikrofon válasza DrDobos (#4949) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi. Már meg is tettem. Először azért erre a topikra gondoltam, mert az ip68 miatt nem olyan egyértelmű. Aztán hátha van aki már valtott és megtalálta a "legjobb" alternatívát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.