Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) Hatvan9 válasza bencsyp18 (#4399) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Beázásra nem terjed ki a hivatalos garancia, sajnos ahogy más IP tanusítvánnyal rendelkező készülékekre sem.

(#4402) DrDobos válasza Hatvan9 (#4401) üzenetére


DrDobos
őstag

Ohm..mi??:Ddd tehát ha a viz miatt elromlik a telefon akkor garancia buko? Ez egesz biztos?

Nem csak akkor ugrott a gari, ha bizonyithato hogy a sim tálcák felol azott be?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#4403) bwoay válasza DrDobos (#4402) üzenetére


bwoay
nagyúr

szvsz nem, mert az sehogy nem bizonyítható, hogy te az IP minősítésnek megfelelő körülményeknek tetted ki.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4404) DrDobos válasza bwoay (#4403) üzenetére


DrDobos
őstag

Akkor btw semmi ertelme ennek a vizallosagnak:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#4405) Hatvan9 válasza DrDobos (#4404) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Biztos? Ha beleejted a kádba vagy esetleg a retyóba vagy medencébe és nagy menyiságű vízbe kerül, ennél a típusnál nem csak a telefonod de minden adatod is vele marad.Egy nem vízállóról ez elmondható?

(#4406) bwoay válasza DrDobos (#4404) üzenetére


bwoay
nagyúr

csak a véleményem írtam le, ettől még lehet, hogy teljesen más a valóság. de tegyük fel, hogy a specifikáció szerint 1 méter mély víznek megfelelő statikus nyomást tud elviselni a készülék 30 percen át (az A8 konkrét paramétereit nem vágom). namost ebből a legtöbb embernek az marad meg, hogy 1 m mélységig vízálló a telefon, ugyanakkor ha ugrasz egy sekély fejest, a becsapódáskor sokkal nagyobb nyomás keletkezhet, mint amit el kellene viselnie a készülék tömítéseinek, aztán ha emiatt beázik, akkor arról te tehetsz. ez olyan, mint amikor az biztosításból kizárják a szándékos rongálást, de hogyan bizonyítható az, hogy tényleg leejtetted, és nem direkt földhöz vágtad? megont mondom: ez csak az én meglátásom.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#4407) Hatvan9 válasza bwoay (#4406) üzenetére


Hatvan9
senior tag

1,5m mélységig, 30percig ellenáll, IP68 -as szabványt megkapta ami vízben való használatot is magában foglalja, sajnos erre a garancia nem terjed ki, vagyis erről nincs konkrét információ.
Egyébként az S9 melett A8 volt a tavalyi év, a víznek leginkább ellenálló készülék a piacon.(Jó pár tesz szerint)

(#4408) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Mások is így le vannak maradva a frissítéssel vagy ez csak a Telenor?

(#4409) csaba1203 válasza Hatvan9 (#4408) üzenetére


csaba1203
addikt

Mihez képest vagy lemaradva?
Függetlenen jelenleg májusi bizt jav szint van.
Ha másik gyártótól lenne készüléked,amelyik félévente ad ki frissítéseket,mint a Huawei na az a lemaradás.
Samu az pont jó példa hogyan is kéne ezt csinálni.

(#4410) Hatvan9 válasza csaba1203 (#4409) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Ha jól olvastam a Telekomosok már régóta megkapták a Májusit és azután is jött egy frissités, vagyis valójában eddig 2 frissités hátrányban van a Telenor.

(#4411) csaba1203 válasza Hatvan9 (#4410) üzenetére


csaba1203
addikt

Elképzelhető és lehet,hogy a telenyomor van csak lemaradva.
Vodafone is elég gyors ebből a szempontból.

(#4412) szoszo75 válasza Hatvan9 (#4408) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Szintén Telenyomor és nuku frissítés. Nagyon megfontoltak. :DDD ;]

DIGI 500 ról 1000-re

(#4413) RBJ


RBJ
addikt

Nekem gyengébb az üzemido. Eddig nap végére 75százalék volt most meg pitével 30 körül leszek.
Nem hinném változott volna a használati szokásom.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4414) DrDobos válasza RBJ (#4413) üzenetére


DrDobos
őstag

Kuldj mar kerlek egy akkuhasznalatot

Samsung Galaxy A55 5G

(#4415) csaba1203 válasza RBJ (#4413) üzenetére


csaba1203
addikt

Valami beakadhatott.
Ez nagy különbség azért.Többségünknek semmi gondja az akkuidővel.
Frissítés után csináltál fr-t?

(#4416) bencsyp18


bencsyp18
csendes tag

Én személy szerint ha fő rendszer váltás után nem csinál FR onnantól kezdve nem nagyon értem hogy miért izel...

(#4418) csaba1203 válasza BerekSzilard (#4417) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen sajnos vannak olyan appok,amikhez lassan 1 éve sem nyúltak és ezek tudnak ilyet produkálni.

(#4419) gps76 válasza szoszo75 (#4412) üzenetére


gps76
őstag

Tegyétek fel odinnal a tmobilos legutolsót, knox se mászik el, nem nagy ördöngősség.

(#4421) RBJ


RBJ
addikt

wifi gond nincs senkinek? Tetű lassú lett a net. MOst nem tudom, hogy telefon vagy szolgáltató.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#4422) prisz válasza RBJ (#4421) üzenetére


prisz
aktív tag

Itt minden rendben. A szokásos sebességet hozza a tplink routeremmel.

(#4423) csodavas válasza RBJ (#4413) üzenetére


csodavas
tag

Nekem nap végére 7% :D Dual simmel, szinte folyamatosan 4G, 3és fél óra kijelző idő...Elég gyengusz teljesítmény...

(#4425) csaba1203 válasza csodavas (#4423) üzenetére


csaba1203
addikt

Add el vegyél Xiaomiauoaoaua-t 4-5000-es akksival az bírni fogja majd 2 hétig is....
Érdekes másnak semmi gondja nincs vele rajtad kívül....

(#4427) csodavas válasza csaba1203 (#4425) üzenetére


csodavas
tag

Azért másnak is van gondja az akkuidővel rajtam kívül. Olvass vissza, és máris más lesz a véleményed. Ezért felesleges ilyen "hangnemben" választ írni. :R

(#4428) csodavas válasza BerekSzilard (#4424) üzenetére


csodavas
tag

Nem játszom egyáltalán. Fészbúkot nem szeretem. Ami talán több az a chrome, youtube, instagram. Ettől függetlenül simán elvagyok a kis samuval. Lehetne benne egy kicsit több kraft akku téren. Minden másban kielégítő. :)

(#4429) csaba1203 válasza csodavas (#4427) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha beleolvasnál másik telefonok topicjaiba is,akkor látnád igazán,hogy üzemidő tekintetében a mi A8 telefonunk még mindig a jobbak közt van.
Tudomásul kell venni ezek a 3000-es akksik ennyit tudnak és lehet azért bűvészkedni egy két dologgal,hogy több szufla maradjon benne.
AOD nálam alapból ki van kapcsolva.Mindenhol sötét témát használok.A fényerő automatára van állítva éjjel repülő üzemmód stb...
Próbálj meg te is valahogy takarékoskodni hátha ki tudod tolni azt a fránya üzemidőt. :R

(#4430) bencsyp18


bencsyp18
csendes tag

Ha csak frissíteni szeretnék odinnal melyik CSS válasszam ? Hogy megmaradjanak a dolgaim

(#4431) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
A telefon szoftverét lehet downgrade-elni legális módon?
Ha igen melyik a legutolsó stabil verzió?

Jelenleg android 9, májusi security patch van rajta.
Build: PPR1.180610.011.A530FXXS5CSE1

Egy ismerősöm panaszkodik, hogy lassú és visszatenné a régit gari vesztés nélkül.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#4432) DrDobos


DrDobos
őstag

Azzal kapcsolatban tudtok nekem segiteni, hogy a telefont leontottek veletlen egy kis pohar malnaszorppel, es este nem tettem toltore gondoltam ejszaka kisszarad, hat nem :( most mar szaritottam hajszaritoval az usb portot kb 10 percig de meg mindig kiirja hogy vizes az usb port :( otlet? :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#4433) punky10 válasza DrDobos (#4432) üzenetére


punky10
addikt

Átöblítetted?

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#4434) DrDobos válasza punky10 (#4433) üzenetére


DrDobos
őstag

hogy öblitsem át?

Samsung Galaxy A55 5G

(#4435) Mr.Franczy


Mr.Franczy
aktív tag

Ez érdekes.
Én a múlt héten, medencében úsztattam, fotóztam vele! Kb. 30-40 percig volt ez az üzenet, utána magától megszünt, azóta is gond nélkül működik a telefon!

Gazember

(#4436) punky10 válasza DrDobos (#4434) üzenetére


punky10
addikt

Tiszta vízzel.A szörp ugyanis bele tud száradni az usb érintkezöi közzé,ezt érzékeli a telefon.Tiszta vízzel át kell öblíteni,esetleg óvatosan bevizezett fültisztitóval kimosni a csatlakozót,és hagyni megszáradni.Azután jó lesz.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#4437) DrDobos válasza punky10 (#4436) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi minden tippet, atoblitettem, kitöröltem belőle a vizet, hagytam pihenni, és mostmár nem írja ki, tölt jelenleg :D
btw mi lenne, ha ilyenkor kikapcsolnám, és úgy tölteném?

Samsung Galaxy A55 5G

(#4438) punky10 válasza DrDobos (#4437) üzenetére


punky10
addikt

Próbáld ki.Legfeljebb nem indul el a töltés... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#4440) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Úgy látszik Telenyomor leállt a frissítéssel .. vagy csak nyári szabadság.. :D

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#4441) Hatvan9 válasza szoszo75 (#4440) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Így lassan Július elött, Áprilisi verzióval, nekem is ez a véleményem. :(

(#4443) Atos23 válasza DrDobos (#4432) üzenetére


Atos23
senior tag

Kicsit régen volt a kérdésed, meg is válaszolták már, de talán jól jön ez a tanács. :)

Ha nekem az USB vizet jelez, akkor odafektetem a telefont a laptop ventilátora elé.
Az kellemesen lassan forog egy hajszárítóhoz képest, és nem kell felügyelni, tartani a hajszárítót.
A hősokk is kisebb a telefonnak, amely talán hosszú távon lehet érdekes, sok-sok hajszárítóval való szárítás helyett.

(#4444) DrDobos válasza Atos23 (#4443) üzenetére


DrDobos
őstag

:C The genius of the month award goes to Atos23 :R

Samsung Galaxy A55 5G

(#4445) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok,

Van egy A8 (2018) telefonom. Nagyon szeretem, most múlt 1 éves június 27-én.

Azonban azt vettem észre a napokban, hogy iszonyatosan halk lett a telefon,

Konkrétan kihangosítás nélkül nem is tudok telefonálni.

Vajon mitől lehet ez? Lehet, hogy ahhoz van köze, hogy múlthéten megfüredettem a telót a medencében? úgy tudom vízálló.

A zenék, az értesítések, ébresztő, ezek rendesen szólnak, jó hangosan, mint eddig is.

Köszi
Tibi

[ Szerkesztve ]

(#4446) fil válasza Toxy (#4445) üzenetére


fil
őstag

Szerintem ,ha a zene, stb. hangereje jó, akkor az nem fizikai hiba a "fürdetéstől", inkább valami sw-es oka lehet.

(#4447) Sanyi.mTs válasza fil (#4446) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

a zene, értesítések az oldalsó hangszórón szólnak. a beszéd meg "felső középsőn", valószínűleg ezzel lehet gond (elázott, eltömődött, stb)

(#4448) PC Buldog válasza Toxy (#4445) üzenetére


PC Buldog
csendes újonc

A telefon nem gyerek, nem kell fürdetni. :(

Az IP 68-as minősítés egy szabvány, de a telefon vízállósága relatív, én is csak reménykedem benne, hogy bírja az A8-am. Nem is fürdetem direkt, max. azzal nem foglalkozom, ha elkap egy zuhi és nincsen bezacskózva, no persze használom közben.
Eddig bírta (kopp-kopp) :)
Ha a vízbeesés óta ilyen, akkor valószínűleg az nem tett jót neki.
A szervizbe gondolom segítenek, de ne hidd, hogy garanciába (az a fránya indikátor-papír, ha elszíneződött, jön a vastag ceruza)...
Beázásra garancia sajnos nulla, amúgy is a szabvány sok mindenre nem vonatkozik, pl. bele ejtés, dobás, sós víz, klóros/uszodai víz, stb. ...

Mindenesetre remélem, hogy nem lett nagyobb baja a telefonodnak!

A gyors PC nem feltétlenül erős és az erős gép sem feltétlenül gyors. Törekedni kell az erő egyensúlyára...

(#4449) DrDobos válasza PC Buldog (#4448) üzenetére


DrDobos
őstag

Huh, szerencsere akkor az irasod alapjan a malnaszorpos incidensre jar a garancia!!!:D

Samsung Galaxy A55 5G

(#4450) PC Buldog válasza BerekSzilard (#4442) üzenetére


PC Buldog
csendes újonc

Kedves BerekSzilárd!

A frissítés tűnhet fontoskodásnak, az átlag felhasználó számára, sokszor tényleg semmi kézzel fogható előnyt nem jelent.
Ugyanakkor a frissítések javítanak biztonsági réseket, hibákat, kompatibilisen tarthatják a készülékedet a frissebb-újabb programokkal, hozhatnak esztétikai élvezetbeli újdonságokat, vagy egy kellemesebb áttekinthetőbb kezelőfelületet, vagy hasznos funkciót.

Kétségtelen, hogy előfordul régebbi készülékeknél, hogy új korukban jobban működtek, mint frissítés után, néha extrém lassulás, vagy közel működésképtelenség is lehet a jelenség, a korábban gördülékenyen működő készüléknél.
Erre persze vannak elméletek, összeesküvés elméletek, és "nesze semmi fogd meg jól" magyarázatok is.... :(

Pozitív példa lehet mondjuk a Xiaomi A1-nél a rádió funkció megjelenése a frissítés után.
Negatív példa sokaknak a KitKat óta az mSD kártyán lévő programok kezelése, ami persze kijátszható volt némelyik gyártó gyárilag ki is "herélte"... ;)

[ Szerkesztve ]

A gyors PC nem feltétlenül erős és az erős gép sem feltétlenül gyors. Törekedni kell az erő egyensúlyára...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.