Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Bali27


Bali27
addikt

JA még annyi hogy Samsungra lehet tenni másik Launchert?
Van még egy régi S7-em 8-as androiddal, azon a LAwnchair elindult de nem voltak ikonok.

(#852) kokokka válasza dlaj (#848) üzenetére


kokokka
őstag

:C

(#853) slászló65 válasza kokokka (#852) üzenetére


slászló65
tag

:C

(#854) slászló65 válasza Forestjo (#846) üzenetére


slászló65
tag

Akinek van szeme, az észreveszi. A 2014-es Tab S valóban szenzációs kijelzővel robbant be. Jelenleg Tab S6 LTE tabletem van. Az is pazar. Megkockáztatom , h a világ legjobb androidos táblagépe. 6 éve csak Samsung tabom volt, kivéve talán 5 napot, amikor Huawei M8-t használtam. Gyalázatos kijelzője volt. A leggyengébb IPS. Köszönöm, de maradok a legjobb amoledeknél. (Bocs a nagyon off-ért)

[ Szerkesztve ]

(#855) Dimond G válasza Bali27 (#851) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nos, ha sokat fotózol akkor mind a három jó. P30 alapból, xiaomi Gcam-al jobb eredményt hoz - ahogy írtad is. Bár itt megjegyezném, hogy a gyári kamera jobban felszerelt.
Az A71 ghez is van működő Gcam, de nem jobb, mint a gyári.
Ha nem számít a pénz akkor P30 (pro), ha számít akkor Xiaomi, de nem akarsz Gcam-al bajlódni (mivel rengeteg port van rá) akkor A71.
Ha csak a kamerákat nézem. Ha mást is, akkor A71! :DD
Launcher mindegyikre rámegy, pl Nova launcher.

(#856) slászló65 válasza Bali27 (#850) üzenetére


slászló65
tag

Xiaomi-t sürgősen felejtsd el. Gyenge IPS. Valóban az A71 ajánlott.

(#857) worxland válasza Bali27 (#850) üzenetére


worxland
addikt

Fotó => P30.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#858) harry3 válasza Bali27 (#850) üzenetére


harry3
őstag

Melyik okostelefont vegyem?
Itt jobban tudnak segíteni.

(#859) Bali27 válasza slászló65 (#856) üzenetére


Bali27
addikt

Jobban tetszik a Samsung, de 3 dologtól félek.
1/ Újlenyomatérzékelőt Xiaominál előszeretettel használtam, és itt amúgy is lassabb, meg Gorilla Glass 3-at kapott amire az üvegvédelem gondolom kell. Hogy fog utána működni?

2/Alap fényképező ha nagyon király képeket csinál akkor semmi gond, de ha nem akkor a xiaomihoz képest"beszorítva" érzem magam. Megszoktam hogy bármelyik Custom Miui vagy AOSP romot feldobom ha nem tetszik és van vagy 15 féle Gcam ami ment a Note6promon és baromi jó képeket csinált.

4/ A kettes rugalmasságából adódóan és a volt S7-em tapasztalatai alapján Samuéknál elég nyögvenyelősen jönnek a javítások.

(#860) Dimond G válasza Bali27 (#859) üzenetére


Dimond G
senior tag

A 2. pont alapján már eldöntötted!
Xiaomi redmi note 9 pro-val nem nyúlsz mellé! Bár az IPS panel miatt nem választanám!

(#861) Dimond G válasza Bali27 (#859) üzenetére


Dimond G
senior tag

Amúgy ha lenne pénzem, akkor pixel 4-et vennék! Nem lenne kérdés, hogy jók e a képek! :DD

(#862) Bali27 válasza Dimond G (#860) üzenetére


Bali27
addikt

Az a baj hogy reggel óta ezen pörgök amikor nem vonja el a meló a figyelmem :D :D :D
LEgszivesebben a Samsungot választanám, mert valóban kicsit ráuntam a Gcam próbálgatásokra és a mókolásokra.
Egyedül az bizonytalanít el amit az 1-es pontban írtam.
Nézegettem már Gorilla Glass 3-as törésteszteket stb.. (Nem volt biztató) és az ujjlenyomat szenzor használata ugye...

(#863) slászló65 válasza Bali27 (#859) üzenetére


slászló65
tag

Ha valakinek fontosak a szép fotók, az ultra komkakt fényképezőt vegyen. 1"- os érzékelővel minimum. A fizika törvényeit nem lehet felül írni. Lehet itt bűvészkedni 64 vagy 108 MPX érzékelőkkel. Panasonic LX 15. ( 150 ezer pénz). Ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#864) Bali27 válasza slászló65 (#863) üzenetére


Bali27
addikt

Megfogtál :) Akkor nem is annyira fontos a fényképezés :)
Csak annyi hogy az adott keretből a legjobbat szerettem volna kihozni, és mivel teljesítményben az előbb felsoroltak kb azonos szinten vannak... csal az ilyen "nüansznyi különbségek döntenek".

Amúgy használható benne az ujjlenyomatolvasó? Valaki már tett rá üveget?

(#865) Dimond G válasza Bali27 (#864) üzenetére


Dimond G
senior tag

Jelen!
Nekem volt A70-em és ott valami borzalom volt az ujjlenyomatolvasó! Fóliával meg rosszabb!
Az A71-en is volt üvegfólia! mindjárt a megvétel után! Tudtam használni és jobb is volt az A70-nél (a fotózás is :)) ) de maradt bennem olyan érzés, hogy nem jó!
Most üvegfólia nélkül használom egy olyan tokban, ami viszonylag alig van egy szintben a kameradudorral és az ujjlenyomatolvasó ezerszer jobb! Nálam a hüvelykujj van 2 x aktivizálva és már 1 hónapja így használom!
Persze vigyázok is a telóra!

[ Szerkesztve ]

(#866) slászló65 válasza Bali27 (#864) üzenetére


slászló65
tag

Nem drága az említett fotó masina. Nyugodtan vedd meg! :)

(#867) Dimond G válasza slászló65 (#863) üzenetére


Dimond G
senior tag

Meg is lestem azt a gépet. Kicsit többe van, kb 160 ezer környéke, de felkeltette az érdeklődésem! Persze csak bilibe ér...
Jó kis masina! Leica lencse van benne ha jól láttam. Kompakt és elég sokan, köztük fotós ismerettel rendelkezők is ajánlják! :DD

[ Szerkesztve ]

(#868) Bali27 válasza slászló65 (#866) üzenetére


Bali27
addikt

Egy Canon PowerShot S5 IS ott van már vagy 15 éve a fiók mélyén. Telót jobban szeretem használni.

(#869) Bali27 válasza Dimond G (#865) üzenetére


Bali27
addikt

Pont most néztem meg egy Gorilla glass 3 vs 5 tesztet.
Összekarcolni kulcscsal és késsel egyiket se tudták, de a 3-as már 1mm hajlításnál kettétört. Az 5-ös porrátört, de azt kb majdnem ketté hajtották mikor megadta magát :)
A 3-as az ütést nem bírja, szóval vigyázni kell tényleg rá.

(#870) Bali27


Bali27
addikt

Itt van az A71.. KEgyetlenül kielemzik a kamerát, és fent a mobiltelefon fülön kijön a toplista..
Elég durva a mezőny. :((( [DXOMARK]

(#871) Forestjo válasza slászló65 (#854) üzenetére


Forestjo
senior tag

Ebben egyet is értünk! A jobb szeműek biztosan látnak különbséget, de abban szintén megegyezhetünk, hogy egy átlagos LCD-AMOLED között sokkal nagyobb a különbség, mint bármelyik AMOLED-AMOLED között.

Elírtam, helyesen valóban Tab S 2014-ből az, amiről írtam, most anyu használja. Éppen ma raktam újra neki, mert elfogyott a memória, és még mindig gyönyörű a kijelző. De ha összehasonlítom ezzel a mobilommal, hát látok is meg nem is különbséget. Én elismerem hogy lehetnek olyanok, akik zavarónak találják ezt az eltérést, de én nem tartozom közéjük. Számomra mindkettő csúcs szuper! 😉

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#872) slászló65 válasza Dimond G (#867) üzenetére


slászló65
tag

Volt ilyen gépem. Barom voltam, h eladtam...

(#873) slászló65 válasza Forestjo (#871) üzenetére


slászló65
tag

+1 :R

(#874) Forestjo válasza Bali27 (#864) üzenetére


Forestjo
senior tag

Szia! Nincs különösebb baj az ujjlenyomat olvasóval ennél a terminál már. Ettől ne tarts.
A kamera pedig..., szerintem ahogy slászló65 írta, a fizika törvényei elég makacs dolgok. 😊
Mert ugye attól is függ hogy mit akarsz a képekkel kezdeni. Ha komoly minőséget akarsz és nagyítod őket, akkor abban majd' minden mobil elvérzik. Nem erre valók.

De ha a mai minőségibb mobil kamerákat vetjük össze -persze van különbség, de nem olyan számottevő, amit egy átlagember mobil fényképezés közben rossz néven venne. Mert mit várhat egy mobil kameráról? Műtermi minőséget? Nyilván nem.

Én nem tudom hogy te mit vársz egy mobil kamerás képességeitől, de ez az A71 kamera is nagyon szép képet készít, ez biztos. A Facén lévő magyar A71 csoport nagyon sok képet tesz fel, ha még nem láttad őket, nézd meg. Jól bizonyítják amit mondok.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#875) slászló65 válasza Forestjo (#874) üzenetére


slászló65
tag

Samsung S20+. 350 ezer ft

[ Szerkesztve ]

(#876) kokokka


kokokka
őstag

Jó képeket készít, ezen kár vitázni. Azt meg már csak halkan jegyzem meg, hogy egy sz@ros 5MP-es kép már bőven jó akár egy A4-es nyomtatásához is. Ha figyelembe vesszük, hogy ez a telefon mire képes nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy ha valaki nem kiállításra készíti a képeit, teljesen felesleges külön fényképezőgépet vásárolnia. Tudom, mert én vettem egyet. Az is Samsung, és tényleg jó képeket lő, de az első fellángolások óta dobozban pihen. Ugyanis fotónyomtatás után lett tiszta a kép : a telefonnal készítettek semmivel sem rosszabbak egy 10x15-ösön, mint a fényképezőgéppel készültek. Sőt, A4-en sem. Szóval mindenki maga dönti el, de én biztosan nem ajánlom egy külön gép megvásárlását a mai telefonok mellett. Aki nem hisz de nem is tud nyomtatni otthon, az nyugodtan próbálja ki egy ezzel foglalkozó cégnél.

(#877) slászló65 válasza kokokka (#876) üzenetére


slászló65
tag

De bizony igazán jó, minőségi fotóhoz fényképezőgépet kell vásárolni. Nem sima kompaktot, hanem egy méretes szenzorral rendelkező ultra kompaktot. Ahogy korábban írtam, egy minimum 1" szenzoros gépet. Meglepődsz, h.mekkora a különbség. Zongorázni lehet.

(#878) kokokka válasza slászló65 (#877) üzenetére


kokokka
őstag

Itt senki sem hülye, hogy ezt ne értse. De itt egy telefonos topikban vagyunk. Hogy jön ide az IGAZÁN minőségi fényképezés? (ismét mondom : tudjuk, hogy ez mit takar) Nem erről szólt amit írtam, talán ha elolvastad mégegyszer megértenéd....

(#879) Dimond G válasza slászló65 (#877) üzenetére


Dimond G
senior tag

Csatlakozom kokokka hozzászólásához, miszerint ez egy mobilos topic. Orientálódhatnál ehhez a témához! :R

(#880) Stormrider válasza Bali27 (#869) üzenetére


Stormrider
tag

Nekem 2 hetesen sikerült össze karcolni,elég durván. [link]

[ Szerkesztve ]

(#881) Dimond G válasza Bali27 (#870) üzenetére


Dimond G
senior tag

Ha már fotózás! Kattints a képekre!





A71! Szerkesztés nélkül!

(#882) atosan


atosan
addikt

Jön a One Ui 2.1 [link] , Sammobile szerint a magyar függetlenre már kiadták. Várom Telekomosra.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#883) Dimond G válasza atosan (#882) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem Bolgár rom van fent (így vettem hazai eladótól) és most szedem le! Köszönöm, hogy szóltál, mert rá se néztem, pedig vártam már!

(#884) r0by válasza Dimond G (#883) üzenetére


r0by
addikt

Akkor ide a magyar függetlenre 1 hónap múlva ér kb.. :)

(#885) Dimond G válasza r0by (#884) üzenetére


Dimond G
senior tag

Innen le lehet szedni a független rom-ot, ha tisztán akarja valaki felrakni!

[link]

(#886) dssport válasza atosan (#882) üzenetére


dssport
tag

Voda független készüléket ad?

(#887) Chris0321 válasza dssport (#886) üzenetére


Chris0321
addikt

(#888) dssport válasza Chris0321 (#887) üzenetére


dssport
tag

Köszönöm!

(#889) Chris0321 válasza dssport (#888) üzenetére


Chris0321
addikt

Nincs mit.

(#890) harry3 válasza r0by (#884) üzenetére


harry3
őstag

Nekem most jött meg. Magyar fuggetlen(Auchanban vásárolt).

(#891) r0by válasza harry3 (#890) üzenetére


r0by
addikt

Ohh, meglepetésre nekem is megjött :)

(#892) PistiSan


PistiSan
addikt

Mit jelent pontosan a független? Ha jól tudom a szolgáltatóknál is már csak függetlenül lehet telefont venni.

(#893) Dimond G válasza PistiSan (#892) üzenetére


Dimond G
senior tag

Amelyiken XEH rom van. Vagy itt a lista [link]
Az ATG1 végűek a jók.

(#894) Tuomas válasza PistiSan (#892) üzenetére


Tuomas
addikt

Nem mindegy, hogy egy telefon milyen értelemben független. Mert lehet hálózatfüggetlen, ami azt jelenti, hogy mindegyik kártyával működik, vagy szoftveresen független.
Ugyanis a telefonok nagy része ma már hálózatfüggetlen, de szolgáltatói szoftver van rajtuk, tehát szoftveresen nem független.
Általában azok a telefonok függetlenek szoftveresen is, amelyeket nem szolgáltatónál vásárolunk.

We were here

(#895) Dimond G válasza Tuomas (#894) üzenetére


Dimond G
senior tag

:R :R :R
Ennyi.

(#896) dssport válasza Tuomas (#894) üzenetére


dssport
tag

Én a függetlent úgy értettem, hogy a frissítésekkel a szolgáltató által készített verziót kell megvárni, vagy olyan ütemben kapja a készülék mint egy pl médiában vagy samsung boltban vásárolt modell.

Nekem még az okostelefonok hajnalán volt olyan samsungom, ami szinte használhatatlan volt egy bizonyos hiba miatt, fórumból tudom, hogy létezett javítás, de telekomosok hivatalosan soha nem kapták meg.

(#897) jani4454 válasza Forestjo (#843) üzenetére


jani4454
tag

"HATALMAS" különbség...

(#898) slászló65 válasza jani4454 (#897) üzenetére


slászló65
tag

Hatalmas. Igen :)

(#899) jani4454 válasza atosan (#849) üzenetére


jani4454
tag

Pedig mehetne ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.