Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Forestjo válasza kreg (#700) üzenetére


Forestjo
senior tag

A Store-ból az Edge light van nekem letöltve pluszban, ezt már több hónapja vettem meg, mert fizetős. Sok dolgot lehet állítani, de a gyári menüben akkor se látom most úgy, mint kokotta-nak. Amikor először állítgattam, akkor sem volt ott az Edge menüben. Nem is vettem észre, hogy valamit is állított volna. Aztán egyszercsak megjelent a gyári menüben az ami a kokotta-nak. Azóta az akkor beállított szélek működnek, de eltűntek azok a beállítások.

Nem függnek attól hogy be van-e kapcsolva a letöltött Edge light panel. Most is kapcsolgattam ki/be, nem változott semmi.

Tehát nekem ez a panel egy felesleg lett, ki se tudom törölni. Kikapcsoltam hogy legalább ne jelenjen meg a panelek között. Ettől ugyanúgy működött a beállított szélek.

Nem értem én ezt.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#702) kreg válasza Forestjo (#701) üzenetére


kreg
tag

Én beérném azzal is ha a gyári müködne,minden plussz alkalmazás nélkül.A probléma az hogy képtelenség(nek tünik)megfejteni a titkát...

(#703) Forestjo válasza kreg (#702) üzenetére


Forestjo
senior tag

Hát ez az, hogy a letöltött is gyári (vagy mit tom én, hogy minek számít), de tényleg azt vettem észre hogy nem függnek egymástól. Szerintem vannak itt még bugok.

Az a baj hogy most már annyira összetett és lassan átláthatatlan egy Android menü egy laikusnak, hogy azt se tudjuk megállapítani, hogy mi hiba, mi nem. :))

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#704) Anybody


Anybody
csendes tag

Üdv!

Vodafonetól vásárolt telefon függő vagy független?
Köszönöm szépen a választ!

(#705) Chris0321 válasza Anybody (#704) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Úgy tűnik függetlenek.

(#706) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
Gondoltam összeállítok egy utasítást letöltő linkkel, hogy hogyan lehet a gyári rom-ot rávarázsolni az A71-re, ha netán valakinek nagy szüksége lesz rá és a hard reset nem segítene.
1. A telefon akkumulátora legalább 30% felett legyen.
2. Töltsd le a gyári rom-ot, csomagold ki egy másik mappába. Majd ha ez megvan kapcsold ki a telefont.
3. Tedd a készüléket DOWNLOADING módba. Ezt így teheted meg:
- (Kikapcsolt telefonnál működik!) Nyomd le a hangerő fel, hangerő le gombot egyszerre, majd dugd rá a pc-re.
Videó: [link]
5. Ezután nyisd meg az Odin-t rendszergazdaként.
6. ID:COM mező kiemelve jelenik meg.
7. Győződj meg arról, hogy az Automatikus újraindítás (Auto Reboot) és a Gyári alaphelyzetbe állítás (F. Reset Time) is ki van pipálva.
8. BL / AP / CP / CSC -ket ke kell illeszteni. Ezt a már letöltött és kicsomagolt rom mappájában találod.
9. Ellenőrizd újra az egészet, és nyomd le a START billentyűt.
10. A készülék frissít, lény türelemmel, eltarthat egy ideig. Felül egy zöld sáv jelzi hogy dolgozik!
11. Ha azt írja, a zöld sávban, hogy PASS! Akkor kész a rom feltöltése.
Letöltések:
Odin letöltése: [link]
Usb Drive: [link]
Samsung HARD Downloader letöltése (ajánlott ezt használni): [link]
(Nem csak a keretprogram jön le, hanem a rom is. Letöltöd egy mappába és használhatod is Odin-al.)

[ Szerkesztve ]

(#707) topyjo válasza Dimond G (#706) üzenetére


topyjo
aktív tag

Még azért azt írd bele, hogy a kicsomagolt rom 2db csc nevű fájlt tartalmaz, és nagyon nem mindegy melyiket használja a jóember, mert a "home csc" esetén megmaradnak a telepített alkalmazások, csak a rendszert cseréli le.
A sima csc használatakor viszont minden megy a levesbe, töröl minden alkalmazást, mintha akkor vetted volna ki a dobozból a készüléket.

[ Szerkesztve ]

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#708) Dimond G válasza topyjo (#707) üzenetére


Dimond G
senior tag

Igen, ez kimaradt! Jogos érvelés!
Köszönöm :R

(#709) topyjo


topyjo
aktív tag

[link]
Ha esetleg valakinek az újratelepítés nem elég, és szeretné root nélkül leszedni a nem használt alkalmazásokat Pl: bixby, netflix, face,
az a fenti linken olvashat róla.
én megcsináltam, az akkuidőm így is fos maradt, de legalább nincsenek felesleges ikonjaim.

" 10 milliárd légy nem tévedhet!"

(#710) Dimond G válasza topyjo (#709) üzenetére


Dimond G
senior tag

Személy szerint nem rakom fel. Ennek oka, hogy aksi időben nem változtat semmit.
Egy app-ot cserélek 3-4 helyett, amit csak a "felszínről" tüntet el! Mivel a mélyebb törléshez root kell! Ez olyan, mintha letiltanád és egy lepellel eltakarnád. Nincs ott, de mégis ott van! :DD

Ettől függetlenül nem rossz app! Aki akarja használni is fogja!

(#711) Attila57


Attila57
tag

Sziasztok! Üdv. a csapatban. 3 napja én is A71 tulaj vagyok. A50-ről váltottam. Eddig minden ok.

[ Szerkesztve ]

(#712) Forestjo válasza Dimond G (#706) üzenetére


Forestjo
senior tag

De ezen a független Telekomos (vagy más) szolgáltatós mobilokon nem gyári rom van? Már úgy értem hogy a +rátelepített szolgáltatós appokon kívül nem gyári?
Miért nem lehet elég a HR szükség esetén?

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#713) Dimond G válasza Attila57 (#711) üzenetére


Dimond G
senior tag

Üdv köztünk!
Nem bánod meg! Jó telefon ez!
Ha kérdésed van, kérdezz bátran!
Van egy facebook-os csoport Samsung Galaxy A71 Magyarország. Jelentkezz oda is, ott gyorsabb a válaszadás!

(#714) Dimond G válasza Forestjo (#712) üzenetére


Dimond G
senior tag

Amit le tudsz tiltani, azt letiltod. Amit nem arra van, gondolom ez! De nem törli végleg a gyári appokat.

(#715) Guba4


Guba4
tag

Sziasztok!
Van valami trükkje a Simple alkalmazás használatának ezen a telefonon?
Az NFC fizetés nem akar működni, látszólag minden OK, de a terminálnál hiába érintem nem történik semmi.
Ma is bankkártyával kellett fizetnem, tisztára mint az ősemberek. :D

(#716) Forestjo válasza Guba4 (#715) üzenetére


Forestjo
senior tag

Nem tudom nálad mi lehet a probléma, nálam jól megy. Ha minden beállításon értelemszerűen átmész, akkor mennie kell. Egyedül a Visa kártyát nem szerette, amit most kaptam az OTP-től, ahhoz kellett csinálni egy virtuális kártyát, de most már az is működik.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#717) Guba4 válasza Forestjo (#716) üzenetére


Guba4
tag

Használtam már jó pár készülékkel, a beállításokat ellenőriztem, az NFC-t leteszteltem, nem tudom mi lehet.

(#718) jani4454 válasza Guba4 (#715) üzenetére


jani4454
tag

Borzasztó...!!!

(#719) kokokka válasza Guba4 (#715) üzenetére


kokokka
őstag

Simán megy nálam is. Nincs kikapcsolva az NFC fizetés?

(#720) Forestjo válasza kokokka (#719) üzenetére


Forestjo
senior tag

No igen, jó párszor a kaszánál jövök rá, hogy nincs bekapcsolva, ott kell bekapcsolni. 👍
Lehet nem is kéne kikapcsolgatni, nem hiszen hogy sokat fogyasztana a háttérben, ha nincs használva.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#721) Forestjo válasza Guba4 (#717) üzenetére


Forestjo
senior tag

Semmilyen kártyát nem fogad el?

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#722) Guba4 válasza Forestjo (#721) üzenetére


Guba4
tag

Az NFC-t sosem kapcsolom ki, két kártya van beállítva, egyszerűen a terminálhoz érintve nem történik semmi.
Küzdök még vele, beírom majd ide, ha megvan a megoldás.

(#723) vamosip válasza Guba4 (#722) üzenetére


vamosip
tag

Egy hete kb én sem tudtam fizetni, akkor a Simple alkalmazásban írták is, hogy egy ki/bejelentkezés megoldja a problémát, sikerült is a következő. Nálam eddig mindig működött, nagyritkán kell mégegyszer odaérinteni a terminálhoz, mert vagy még nem éledt fel a telefon gondolom meg néha szokott PIN-t kérni.

(#724) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Van olyan beállítási lehetőség, hogy alap helyzetben is kiírja a töltöttségi szintet %-ban a telefon a jobb felső sarokban?

(#725) pprod94 válasza Chris0321 (#724) üzenetére


pprod94
aktív tag

Szia! Persze! Lehúzod teljesen az állapotsort, "3 pötty", "állapotsor", majd ott a töltöttség megjelenítése. :) Remélem így érthető!

(#726) Dimond G válasza pprod94 (#725) üzenetére


Dimond G
senior tag

[kép]

Itt találod.

(#727) Chris0321 válasza pprod94 (#725) üzenetére


Chris0321
addikt

+Dimond G
Köszönöm, sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#728) Attila57


Attila57
tag

Sziasztok! Aki már fotózott vakuval, milyen lett a kép mert nálam sárgás.

(#729) Dimond G válasza Attila57 (#728) üzenetére


Dimond G
senior tag

Az attól függ miről verődik vissza a fény. Szerintem.

[kép] - vaku nélkül.
[kép] - vakuval

(#730) kokokka válasza Attila57 (#728) üzenetére


kokokka
őstag

Nem vagy ezzel egyedül. Két egymást követő, ugyan olyan fotó előkészítésekor (vaku használatával) gyári programmal sárga az összes kép beltérben, míg gCamel tökéletes. Szabadban nem próbáltam.

(#731) Donki Hóte válasza Guba4 (#715) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ma is bankkártyával kellett fizetnem, tisztára mint az ősemberek. :D

Régebben csináltam azt a trükköt, hogy egy ős-ős régi Nokia (még nagyon nemokos :K ) telefonom tokjába a telefon és tok közé betettem a bankkártyámat, majd a sok kocka előtt a Starbucksban lazán odatoltam a POS terminálhoz. Látni kellett volna azt a döbbenetet az arcokon, hogy a régi Nokia telefonnal kifizettem a számlát :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#732) Dimond G válasza kokokka (#730) üzenetére


Dimond G
senior tag

Melyik Gcam-ot használod? Link esetleg?
:R

(#733) kokokka válasza Dimond G (#732) üzenetére


kokokka
őstag

Linkem nincs, csak appom. De ezt:

(#734) papi77 válasza Dimond G (#732) üzenetére


papi77
addikt

Parancsolj: [link]

Az első: NOKIA 1611

(#735) Dimond G válasza papi77 (#734) üzenetére


Dimond G
senior tag

Köszönöm mind a kettőtöknek!
Tesztelem!
Minden működik amúgy?

(#736) Dimond G válasza kokokka (#733) üzenetére


Dimond G
senior tag

Na ez a Gcam is kuka számomra!
Elkészül a kép, de nem tudom a GCam-ból visszanézni, majd elfeketedik a képernyő és csak úgy tudok fotózni ha kilépek és újra be!
Ez egy kapásképnél igen rosszul jön!
Azért köszönöm a linket!

[ Szerkesztve ]

(#737) kokokka válasza Dimond G (#735) üzenetére


kokokka
őstag

A külön kamerákat semmiképp ne engedélyezd, mert összeomlik, és újra kell telepíteni!

(#738) kokokka válasza Dimond G (#736) üzenetére


kokokka
őstag

Ilyet nekem soha nem csinált! Nézd meg a képet amit küldtem: 1.5 a verzió száma. Nálam ez jó. Éjszakai működik, sima fotózás szintén.

(#739) Dimond G válasza kokokka (#737) üzenetére


Dimond G
senior tag

Ezt még kipróbálom! Külön kamerát? Ezt hogy érted?

(#740) kokokka válasza Dimond G (#739) üzenetére


kokokka
őstag

Speciálisban ne engedélyezd a második, harmadik kamerát. Akkor crash lesz :)

(#741) Chris0321


Chris0321
addikt

Hello.
Képernyő mentést, hogy lehet csinálni? Ez a második androidos telefonom, az előzőnél a bekapcs gombnál lehetett ezt előhozni de itt teljesen más, még kikapcsolni sem lehet ott a telefont.

(#742) Chris0321 válasza Chris0321 (#741) üzenetére


Chris0321
addikt

Közben sikerült összehozni, a másik telefonon sokkal egyszerűbb volt.

(#743) kokokka válasza Chris0321 (#742) üzenetére


kokokka
őstag

Egyszerűbb?? Power és hangerő le egyszerre. Ez nem túl bonyolult....

(#744) Chris0321 válasza kokokka (#743) üzenetére


Chris0321
addikt

A másik telefonon rövid kikapcs gomb, majd kiválasztottam a képernyő mentést. Szerintem az egyszerűbb, főleg sötétben amikor nem látod mit csinálsz.

(#745) Tuomas válasza Chris0321 (#744) üzenetére


Tuomas
addikt

3 féle képernyőkép rögzítési módszer van, egyik egyszerűbb, mint a másik. Van a már említett gombos, van a parancsikonos, értesítési sávon vagy edge panelen, és van a söpréses módszer, amikor a tenyered élét elhúzod balról jobbra a képernyőn.

We were here

(#746) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
A Bixby-t hanggal lehet utasítani (A71) a telefonon?

(#747) kokokka válasza Chris0321 (#744) üzenetére


kokokka
őstag

Már bocs, de nehogy azt mond, hogy vakon sötétben nem találod meg egyszerűen az említett két gombot! Ettől egyszerűbb módszer nem létezik, ráadásul igen régóta az Android része.

(#748) kokokka válasza Dimond G (#746) üzenetére


kokokka
őstag

Igen. Sajnos csak angolul és még úgy sem túl okos.

(#749) bbattila92


bbattila92
csendes tag

Üdv!
Már nálam is bugol a közelség érzékelő. Vagy csak ki, vagy csak be hajlandó kapcsolni a kijelzőt kimenő hívás, vagy messenger/whatsapp alatt, de bejövő hívásnál nincs butáskodás. Korábban gond nélkül dogozott a szenzor kijelzővédővel és nélküle is.
Ugyanígy néha rakoncátlankodik a duplakoppos ébresztés és a bekapcsoló gomb is. Dupla koppra nem ébred, többszöri próbálkozás után sem, bekapcsológomb pedig be-, majd fél mp múlva azonnal kikapcsolja a kijelzőt... De csak ha épp olyanja van. Máskor hibátlan. Mi a f... f... fene?
:W

(#750) kokokka válasza bbattila92 (#749) üzenetére


kokokka
őstag

Nálam működik. Memória felszabadítás, újraindítás sem segít rajta?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.