Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Forestjo válasza dlaj (#775) üzenetére


Forestjo
senior tag

Kicsit visszább írtunk róla.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#802) dlaj válasza Forestjo (#800) üzenetére


dlaj
őstag

Azért nem is passzolhat, mert egy másik kártyáról hívtam a telefonomat, amikor a screenshot készült. Persze más lehet a profilkép itt, mint a telefonomon. Engedelmeddel! 😍
A kérdésem továbbra is az melyik gyári téma változtatja meg ezt a bejövő hívás képernyőt

Szerk, akkor vissza olvasok! 😉

[ Szerkesztve ]

(#803) Forestjo válasza Attila57 (#776) üzenetére


Forestjo
senior tag

Bocsi, neked akartam írni, hogy korábban , nemrégen foglalkoztunk a szivárványos szegélyekkel, mert másoknak se akart menni. Úgy ahogy talán kéne, nekem se jelenik meg az a menü.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#804) Forestjo válasza dlaj (#802) üzenetére


Forestjo
senior tag

Bocsi, ezt eltévesztettem!
De nem változik a háttérszín a profilhoz igazodva?

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#805) dlaj válasza Forestjo (#804) üzenetére


dlaj
őstag

Nem tudtam, hogy van ilyen funkció. Kipróbálom, aztán ha nem.megy, x..m le! :R

(#806) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Olvasom ezeket az ujjlenyomat olvasó problémákat. Ez csak üvegfólia esetén gyakori, vagy a sima fóliát sem szereti?

(#807) EnterR


EnterR
veterán

Sziasztok. Lett egy A71 a családban, ez a néha kékes, néha sárgás "köd" fotózáskor mennyire jellemző? Ahogy tartom a telefont, úgy változik a köd színe.

PSN ID: marquuard

(#808) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Szintén csatlakozom. Akkumlátor százalékos kijelzést hol találom?
Közben meg lett :D

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#809) slászló65 válasza atosan (#808) üzenetére


slászló65
tag

Sziasztok. Lecsatlakoztam az A71- ről. Köszi mindent!

[ Szerkesztve ]

(#810) dlaj


dlaj
őstag

Az tudja valaki, hogy hol lehet beállítani, hogy érintésre rezegjen. Pl a tárcsázóban!
Én sehogy nem tudom beállítani! :W

(#811) Dimond G válasza atosan (#808) üzenetére


Dimond G
senior tag

Beállítások/ keresőbe beírod, hogy akku. majd válaszd az Akku.töltöttség megjelen.
ott találod!

(#812) Dimond G válasza slászló65 (#809) üzenetére


Dimond G
senior tag

Soha viszlát! :DD

(#813) Dimond G válasza dlaj (#810) üzenetére


Dimond G
senior tag

Beállítások/ kereső/ Rendszerhang

(#814) slászló65 válasza Dimond G (#812) üzenetére


slászló65
tag

: :C

[ Szerkesztve ]

(#815) Forestjo válasza Gabesz1019 (#806) üzenetére


Forestjo
senior tag

Ez nagyjából független az üveg -vagy bármi másféle fóliátol. Nekem sincs fent semmi, tokot használok, de mind a hátlapi, mind az oldalt elhelyezett olvasóhoz képest rosszabb a hatásfoka.

Bár ez így túlzó kifejezés, mert nagyon függ attól hogy milyen állapotban vannak az ujjlenyomataid, vizes vagy sérült-e.

Most pl. nálunk építkezés, felújítás van a házban, így nem is várható hogy jó legyen.

De amikor épek az ujjaim, egész jól érzékel. Csak lassabb mint a korábban említettek.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#816) dlaj válasza Dimond G (#813) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm, odáig eljutottam. Csak nekem nincs ott a hagyományos "érintésre rezegjen" opció. És semmi hasonló.
Például neked a gyári tárcsázó, vagy számológép rezeg?
Tárcsázóból nem a gyári használom, de az se rezeg. Miközben másik 2 telefonon rezeg. :W

(#817) Dimond G válasza dlaj (#816) üzenetére


Dimond G
senior tag

"Tárcsázóból nem a gyári használom..."
Lehet az lesz a gond! A gyári tárcsázó miért nem jó neked?

(#818) -B- válasza dlaj (#816) üzenetére


-B-
senior tag

Sajnos nincs benne ilyen funkció. Legalábbis én sem találtam.

Billentyűzetből a SwiftKey-t használom, ott külön be lehet állítani, hogy rezegjen.

[ Szerkesztve ]

(#819) dlaj válasza Dimond G (#817) üzenetére


dlaj
őstag

A gyári sem rezeg, nem is rezgett.
És azért nem azt használom, mert a True Phone sokkal jobb szerintem. Mondjuk én évek óta azt használom minden telefonomon. De itt az sem rezeg!

-B- a billentyűzet nálam is rezeg, azzal nincs gond. Mondjuk én a Gboard-ot használom.

(#820) EnterR


EnterR
veterán

Létezhet az, hogy az áprilisi frissítéssel (ami elég régi) rendelkező telefonon a kamera rosszul "veszi be" a fényt különböző pozíciókból? Ezt úgy lehetne leírni, mintha mozgatás közben folyton változna a fehéregyensúly: hol rózsaszínes, hol kékes, hol pedig sárgás színárnyalatot rak a képekre, már fotózás előtt is. Láttam, hogy van ennél frissebb update is, este rakom is fel Odinnal. Tapasztaltatok már ilyet? Gondolom szoftveres.

PSN ID: marquuard

(#821) atosan válasza EnterR (#820) üzenetére


atosan
addikt

Ennél még nem, igaz annyit nem is nyaggattam a kamerát két nap után. Viszont emlékeim szerint az A70-nél volt ilyen az elején.
Jelenet-optimalizáció be van kapcsolva? Próbáld ki és bekapcsolva is.

Maine coon

(#822) beyruth82


beyruth82
veterán

Sziasztok!
A páromat szeretném meglepni a telefonnal, egy samsung A6+-t (2018) váltana amihez képest mindenképp nagy ugrás lenne a számára de ő 2-3 évig is elvan egy telefonnal így hosszabb távban gondolkodok.A samsung felületét megszokta ezért első körben a samsung háza táján keresgéltem és kedvező konstrukcióban tudnam szolgáltatótól elhozni neki.A másik kiszemelt a xiaomi mi note 10 lite lenne.Ami neki igazán fontos lenne az a kamera mert szeret fotózni meg az üzemidő mert a mostani A6+-a nagyon gyenge már ezen a téren(is).Néztem összehasonlító videókat xiaomi mi note 10 lite és samsung A71 között és összességében nekem az A71 kamerája jobbnak tűnik ha nem is sokkal.Itt vegyesek a vélemenyek ahogy olvasom de összességében azért jónak mondható szerintetek?A fotós/videós kepessegek alapján bátran ajanlanátok? Jobban megéri mint a xiaomi?

(#823) Forestjo


Forestjo
senior tag

Ez milyen menü, mire való?
[kép]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#824) Dimond G válasza beyruth82 (#822) üzenetére


Dimond G
senior tag

Saját tapasztalatból beszélek!
Az A71 a jobb. A képek szépek, az üzemidő is korrekt, a kijelző meg szebb mint a note 10 lite-é. A képeknél mind a kettő elvérzik az esti képeknél!

(#825) beyruth82 válasza Dimond G (#824) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszönöm ez teljesen jó így.Hobbi fotósrol van szó tehát úgyis automatán használná meg egy A6+ utan nyilvan ez nagy élmény lesz mindenképp neki.Még annyit meg tudnál mondani, hogy kijelzővedő van a gyári csomagban vagy a telón vagy semmi?Akkor már most berendelek védőt is ha esetleg nincs rajta semmi

(#826) slászló65 válasza Dimond G (#824) üzenetére


slászló65
tag

Az S10 Lite- nál viszont nem jobb, és a kijelző minősége pariban nincs.

[ Szerkesztve ]

(#827) slászló65 válasza beyruth82 (#822) üzenetére


slászló65
tag

A párod a Xiaomi MIUI felületétől rohamot kapna. Ne szúrj ki vele!

(#828) Dimond G válasza slászló65 (#826) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nem is erről volt szó! Szóval :P

(#829) Dimond G válasza beyruth82 (#825) üzenetére


Dimond G
senior tag

Se tok, se fólia!
Viszont az ujjlenyomatolvasó kevésbé lesz hatékony egy üvegfóliával! Én szokásomtól eltérően nem használok fóliát!
Általában a domináns kezünkben tartjuk a telót és annak az ujjait olvastatjuk be. Többségében a hüvelykujjat. Nos ez a sok igénybevétel miatt sérül és így az olvasónak is nehezebb beolvasni! Egy üvegfóliának meg van vastagsága is! szóval próba szerencse!

(#830) beyruth82 válasza Dimond G (#829) üzenetére


beyruth82
veterán

Rendben köszönöm 😊

Ui:Evvel az aksival átlagos felhasználás mellett a 7 óras kijelzőidők hozhatoak?Vagy mennyi szokott kijönni?

[ Szerkesztve ]

(#831) atosan válasza beyruth82 (#830) üzenetére


atosan
addikt

Nekem első teljes feltöltés után 5 és valamennyi volt. Ebben volt pár kilóméter navi városban, meg a piszkálás. Kell néhány nap míg beáll.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#832) Dimond G válasza beyruth82 (#830) üzenetére


Dimond G
senior tag

Az kijelzőidő mindig User függő. 7 óra szerintem nem átlag használatkor jön létre! Inkább 4-5 óra! Attól függ mit csinálsz rajta! Pl ha olyan játékot játszol ami pörgeti a telót, tehát nagyobb energia kell neki, így jobban merül is!
Nekem melós napokon 2 napot bír. 2. nap végén marad még benne nafta, de ráteszem töltőre! Kijelzőidőt nem is szoktam nézni.

(#833) beyruth82


beyruth82
veterán

5 óra az átlagos. Az már elég 😊
Szuper.

(#834) badmad válasza Dimond G (#829) üzenetére


badmad
senior tag

Nekem üveg van fent.Ugyanazt az ujjam 2 szer regisztrálva tökéletesen megy a feloldás :))

(#835) Lozi8 válasza beyruth82 (#833) üzenetére


Lozi8
tag

Nekem másfél nap alatt simán megvan a 7 óra képernyő idő. Mondjuk a Redmi Note 8 pro jobban teljesített ezen a téren, de abban nem amoled panel van.

(#836) beyruth82 válasza Lozi8 (#835) üzenetére


beyruth82
veterán

Az nagyon jó 😊
Minden tekintetben jó lesz a telefon.
Reggel már meg is rendeltem neki. Köszi mindenkinek! 😊

(#837) Dimond G


Dimond G
senior tag

Volt szó arról, hogy a világító szélek nem mennek A71-en!
Nos, megy, csak le kell tölteni, azaz meg kell venni (703 Ft) az Edge Lighting kiegészítőt a Galaxy Store-ból!
Messenger mondjuk be van állítva, de nem sikerült életre keltenem így sem! Minden más jó vele! Elég jó a beállítási lehetőségei is. Ja és az Edge panelt engedélyezni kell. Bár szerintem nem sok vizet zavar!

(#838) atosan válasza Dimond G (#837) üzenetére


atosan
addikt

Ez egy külső alkalmazás, nem befolyásolja a gyárit. Azért is fizetős.

Maine coon

(#839) atosan


atosan
addikt

Azt hol tudom beállítani, hogy a jelszavaimat ne a Samsung akarja kezelni, hanem a Google?

Maine coon

(#840) Forestjo válasza Dimond G (#837) üzenetére


Forestjo
senior tag

Én már hónapok óta használom, az elején írtam is hogy megvettem ezt az appot a Store-ból. Ha viszont a panelt kikapcsolod, vagyis a pipát kiveszed, attól ugyanúgy működik. Mondjuk ezt se értem, ezen a fénycsík anomálián nem tudok zöld ágra vergődni! 🙃

A Messenger nekem sem jelez. Nem is jelenik meg a gyári beállításainál az appok között, ezt sem értem miért? Tehát nem lehet beállítani az appok színei között, mert nincs is a listán.

Azt viszont nem tudom, hogy a Store-ból letöltött appban be lehet-e ezt külön állítani. Lehet hogy igen?

Viszont az biztos hogy a gyári alkalmazásban valami bug lehet, mert ezeket a színeket és csíkokat lehet is meg nem is variálni.

Ez elég kellemetlen, mert az AMOLED képességeit nagyban feldobja ez az üzenetjelző látványosság. Feldobná, ha tudná gyárilag. 😉

Kéne írni a Samsungnak.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#841) Forestjo válasza slászló65 (#826) üzenetére


Forestjo
senior tag

Szerintem a kijelző minősége AMOLED minőség, ezen a minőségen belül pedig olyan óriási különbség nincs. Messze jobb mint egy hagyományos LCD és ez a lényeg. Ezen a kategórián belül igen pontatlan és nevetséges az olyan kifejezés, hogy "partiban sincs"! :N

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#842) slászló65 válasza Forestjo (#841) üzenetére


slászló65
tag

Pedig nem kicsi a különbség. A71: 10/8,5. S10 Lite: 10/10 A szememnek hiszek. És a tesztek sem hazudnak.

(#843) Forestjo válasza slászló65 (#842) üzenetére


Forestjo
senior tag

És mit látsz abban a másfél pontnyi különbségben kedves Sasszem fórumtársam?

Ez azért a legtöbb embernek nem pusztán mérések és számok függvénye, hanem nagyon is szubjektív megítélés tárgya. Ezért én is nyugodtan kijelenthetem, hogy számomra is szinte "lemászik" a kép a kijelzőről, ami a tartalomtól is függ. 👍

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#844) slászló65 válasza Forestjo (#843) üzenetére


slászló65
tag

Fényesség, élesség, színhelyes megjelenítés, max. fényerő. HDR+ képes megjelenítés. Szubjektív, de objektív.( 1 hetet használtam mind a 2 készüléket. Az S10 Lite- ból kettőt is).

[ Szerkesztve ]

(#845) szörnyecske


szörnyecske
csendes tag

Sziasztok!Világító szélre én az aodNotify Pro alkalmazást használom.Messengerrel is működik jól.Bár én is megvettem az alkalmazást egy kávé ára.A kamera szélére állítottam be nem a teljes kijelzőre.Nekem be vált.

(#846) Forestjo válasza slászló65 (#844) üzenetére


Forestjo
senior tag

Jó, de a legtöbb ember ebből nem vesz észre semmit! Ezek csak parasztvakító számok maradnak. 😉
Kb. mint az S4 tab 2014-ben, a kijelző hatalmas dobás akart lenni, olyan felbontással, ami tűéles és pazar látvány. És? Nekem a sima LCD-s Huawei T5 tabom éppolyan szép képet ad 10"-on is, kisebb felbontással, mint a Samsung 8.4"-on sokkal nagyobb felbontással, ami a hardver akadozását is okozza. Egyszerűen nincs nagyobb fényességre, felbontásra, stb. szükségem, mert nüansznyi különbség van az élményben egy átlagember számára.

Persze itt ennél a mobilnál nagyon is értékelem az AMOLED előnyeit, nekem is fontos ez a különbség egy LCD-hez képest, de valahogy a két tab esetében ez nem számít annyira.

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#847) kokokka válasza Forestjo (#841) üzenetére


kokokka
őstag

Hagyd. Nem jött be neki, el is adta. Pariban sem volt az elképzelésével.....

(#848) dlaj válasza kokokka (#847) üzenetére


dlaj
őstag

Egyszer már elköszönt. Most visszajár kísérteni! 😆

(#849) atosan válasza Forestjo (#840) üzenetére


atosan
addikt

Én ma írtam nekik. Majd meglátjuk melyik sablon szövegek küldik vissza.

Maine coon

(#850) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
MOst jó áron 3 telóhoz hozzá tudok jutni. Tudnátok segíteni hogy melyiekt vegyem?
Főleg a fotózás a fő szempont.
A71, Huawei P30, Redmi note 9 Pro :R (Xiaominál van lehetőség Gcamot használni)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.