Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Donki Hóte válasza trepaky (#150) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Fog ez még lejjebb menni, nem kell rohanni megvenni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#152) trepaky válasza Donki Hóte (#151) üzenetére


trepaky
kezdő

Igen. Szolgáltatóst soha nem vennék. Olyan 110-115 a reális àra valódi függetlenként.

(#153) Titinho válasza trepaky (#152) üzenetére


Titinho
lelkes újonc

Én pl. most veszem meg szolgáltatónál, 97 ezerért, jövő hét kedden érkezik végre. :D
Nem vagyunk egyformák igen, de nekem ez a teló ennyit megér.

Akik szolgáltatónál vették esetleg, meg tudnátok mondani hogy jár e hozzá az átlátszó szilikon tok és/vagy kijelző védő fólia? Vagy kezdjek el már most keresgélni rá valamit.

(#154) vamosip válasza Titinho (#153) üzenetére


vamosip
tag

Telenornál nincs hozzá semmi ilyesmi

(#155) Tuomas válasza Titinho (#153) üzenetére


Tuomas
addikt

Telekomnál sincs semmi ilyen.

We were here

(#156) #72630400


#72630400
törölt tag

:)

(#157) Titinho


Titinho
lelkes újonc

Köszönöm urak! :R

Nem értem egyébként miért nem teszik bele a magyar szolgáltatók, vagyis hogy miért nem úgy rendelik ugye a Samsungtól.

Na mindegy, nézek akkor addig valamit.

(#158) vlesi69 válasza Imi1981 (#35) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nekem az A70 210000-et gurított, de ez függött az Antututól is mert már a 8-as volt fent, de törölték a Playból. Az ujjlenyomat olvasó meg majd megjavul egy frissítéssel. Az A70 is kritikán aluli volt, de egy frissítéssel tökéletes lett. Csak akkor nem értem a gyártót mért nem tudják elsőre megcsinálni rendesen.

(#159) vlesi69 válasza <Lacy85> (#126) üzenetére


vlesi69
senior tag

Én egy Mate 20-at használok, 6.5 ips, 4000 akku, a flottás kártyáim vannak benne, a másik A70 6.7 Amoled, 4500 akku, Digi kártya, de a 20-as tovább bírja, főleg azóta hogy frissült Android 10-re. De én is gondolkodok az A71 venni kipróbálni, meg hogy jobban bírja e, a kamera egész jónak tűnik az előző hozzászólásodnál, meg az új proci mennyre gyors és takarékos. Egyenlőre talán megvárom rá az Android 10-et aztán meglátom, de több telefon van még a pakliba.

(#160) dlaj


dlaj
őstag

Használja valaki ezt a készüléket? Valami tapasztalat jól jönne. :R
Ezt tervezem venni egy hónap múlva.

(#161) kreg válasza dlaj (#160) üzenetére


kreg
tag

Üdv! Másfél hete van A71-em. Galaxy A50-ről váltottam, így ahhoz tudom hasonlítani. Alapvetően pozitivak a tapasztalataim, az akksi nagyjából másfél napot bír, mobilnet nélkül többet is. (ahol nem elég jó a hálózati lefedettség, ez is jobban merül). A rendszer az android 10-el szépen pörög, jó sok cucc van nálam telepítve, de laggot nyomokban sem tapasztaltam, van jó pár új funkció is, pl az Edge panel ami szerintem kifejezetten hasznos. A kamera miatt váltottam főleg, az egyértelműen köröket ver az A50-re (bár az sem volt rossz). Nagyon sok képet eddig még nem volt időm csinálni, de amit igen, azok jok lettek. (végre egy Samsung ami elsőre eltalalja a fehéregyensúlyt...).
Összességében nekem megérte, lehet hogy A70-ről nem érdemes váltani ennyiért, de a 40-es,50-esről igen.

(#162) dlaj válasza kreg (#161) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm szépen! :R
Az Edge panalere kíváncsi vagyok, biztos fogom én is szeretni.
Nálam egy Xiaomi Mi2-t vált. Most mindenképpen amoledes telefontok szeretnék jó nagy kijelzővel. Azt hiszem ez megfelelő lesz!

(#163) kreg válasza dlaj (#162) üzenetére


kreg
tag

Ez esetben biztos hogy nem fogsz benne csalódni. Ami negatívumként felmerülhet, az ujlenyomatolvasó, bár kicsivel jobb mint az A50-ben, meg mindig messze nem tökéletes. :O

(#164) djoei válasza dlaj (#160) üzenetére


djoei
tag

Szia én most adtam el igazából nem nagyon volt negatívum(xiaomi mi9se,mi9t pro,huawei p30,s10+)ezek voltak előtte.Ami nagyon jó az a kézreáló kialakítása a méretéhez képest,meg a rendszera mia2 bughalmaz ehhez képest meglátod majd.Kamera is bőven jó néha jobb volt az s10+nál.Semmiben nem kimagasló inkább összességében jó.Ára is már jó.Én ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#165) #72630400


#72630400
törölt tag

Jön az A71 5G "kistesó".
Gyengébb akksi, de 5G(ami jellenleg felesleges) + saját proci snapdragon helyett.🤮

[ Szerkesztve ]

(#166) kreg


kreg
tag

Kis meglepi a Samsungtól, sikeresen kinyirtàk a Bixby Home-ot. A frissítés után "Samsung daily" névre hallgat, és most már tényleg semmire se jó. Az összes hasznos kártya eltűnt belőle, kizárólag az értelmetlenek maradtak (Giphy, Témák, stb). Köszi Samsung.

(#167) Tuomas válasza kreg (#166) üzenetére


Tuomas
addikt

De a közleménybe az is oda van írva, hogy lejártak a partneri szerződések, vagy éppen megújítják a szolgáltatást, emiatt nem érhető el. Továbbá ott van még az a tényező, hogy a lokalizáció miatt egyes kártyák, szolgáltatások pl. nem érhetőek el az összes régióban.
Tehát: idővel van esély rá, hogy még bővül.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#168) kreg válasza Tuomas (#167) üzenetére


kreg
tag

Bízzunk benne.(lesz neki honnan bővülni, mert jelenleg a nullàval egyenlő az egész.)

(#169) Tuomas válasza kreg (#168) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát kb. eddig is ilyen volt, sok hasznuk nem volt a külsős kártyáknak. :DDD
Pl. Youtube kártya teljesen irreleváns javaslatokat jelenített meg, flipboard ugye nem volt magyar nyelven elérhető, és hazai híreket sem mutatott, a foursquare lehetett egyedül hasznos az utazóknak, illetve a spotify, hogy lehetett vezérelni vele külön (de azt az értesítési sávból is meg lehetett tenni).
Belső alkalmazáshoz (naptár, email, stb) kapcsolódó kártyák meg gondolom lesznek most is majd.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#170) kreg válasza Tuomas (#169) üzenetére


kreg
tag

Az utóbbiakat hiànyolom elsősorban.

(#171) dlaj válasza djoei (#164) üzenetére


dlaj
őstag

Hát igen. A Mi A2 nagyon el lett rontva az Android 10-zel.

(#172) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Èrdemes lecserèlni egy 2.èves Samsung S9+ Dual mobilt egy 1.hónapja vásárolt A71 re? :F

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#173) #72630400 válasza szita.erno (#172) üzenetére


#72630400
törölt tag

Szerintem nem.
Bizonyos dolgokban jobb az s9+ .
(Ha fontos a friss android 10. 11. stb akkor igen)

[ Szerkesztve ]

(#174) szita.erno válasza #72630400 (#173) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Köszi :D

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#175) psg5


psg5
veterán

Sziasztok! Nokia 7 plus-t váltana. A71.
Akinek van tapasztalata kamera terén előrelépés lenne?
Ami nekem elegendo volt a LG V10 es nokia 7 plus kamerája. De pl a Galaxy a5 is van a családban annak nagyon elmarad a fotós képessége.

F.K.T.

(#176) kreg


kreg
tag

Elég rendesen halott ez a topic... Senki nem használ A71-et?
Ha van még v.ki rajtam kívül mesélje már el, működik e nála ez a "világító szélek" nevű okosság. Mert nálam nem nagyon akar... Párszor néha igen, sokszor még nem és sehogy nem jövök rá mit és hogyan kéne beállítani hogy mindig jó legyen.
A másik, 3 hete vettem és még januári biztonsági cucc van hozzá. Nem kellene már frissíteni? Kérdés hogy, 3 vagy 1 havi frissítési ciklusban lesz/van ez a telo.

[ Szerkesztve ]

(#177) Tuomas válasza kreg (#176) üzenetére


Tuomas
addikt

Nekem működik, igen.
Rá kell menni a világító szélek feliratra (nem elég csak bekapcsolni) és ott ki lehet választani az alkalmazásokat, amiknél szeretnéd, hogy működjön.

We were here

(#178) kreg válasza Tuomas (#177) üzenetére


kreg
tag

Köszi, azon már túl vagyok. Pl be van állítva hogy új email esetén jelezzen, de nem teszi, ez az amit nem értek.

(#179) Daemos


Daemos
tag

Hali,

En is nem reg kaotam ilyen telót es en meg azt vettem eszre hogy ez a "vilagito szelek" csak 1x vilagit?

(#180) vlesi69 válasza kreg (#176) üzenetére


vlesi69
senior tag

Lehet azért hogy a vírus is be tett a vásárlásoknak, és még nincs sok használatban. De csak beindul majd. Az A70 eladtam, de gondolkodok egy A71-en.

(#181) Titinho


Titinho
lelkes újonc

Na már két hete én is használom a telót, de kb minden nap okoz még meglepetéseket...persze pozitív értelemben. :D Pont tegnap is így jártam, amikor a YouTube videót kb 2 másodperc alatt küldte ki a Tvmre. Jaaa...egy kis plusz infó...Galaxy tulajoknak a YouTube Premium és a YT music app használható ingyen most két hónapig, megéri beregelni rá. ;)

A világító szélek nálam működnek rendesen, én megadtam hogy piros színnel világítson az összes értesítés a képernyő szélén, este valami brutál ahogy kinéz. Megy Messengernél, Vibernél, Facebooknál és Instagramnál, azoknál ahol tényleg üzenet is jön. A többi alkalmazásomnál nem állítottam be. Mondjuk igaz hogy én leszedtem egy plusz appot hozzá hogy Messengernél is működjön, ebben is külön be lehet állítani hogy melyik app használja. Edge Lighting fix for all apps. Playen fent van.

Már csak a kamerát kéne jobban letesztelni valahol kint a szabadban, vagy egy kirándulásnál, de most még azt se lehet :DD De eddig amit fotóztam vele, engem meggyőzött az is, hogy nem nyúltam mellé ezzel a telóval. Nagyon nem. Kényelmi funkciók és használhatóság szempontjából nálam 10-es a teló ;)

(#182) Daemos válasza Titinho (#181) üzenetére


Daemos
tag

szia :)

Örulok hogy ilyen jo velemenyed van a teloval kapcsolatban, en is ahasonloan tudom velemenyezni :) korabban egy p20 lite telot valtott! Ez az uj samsung rendszerfelulet nagyon bejon, semmi docoges! :K Ezek a vilagito elek azt hittem addig villognak mig meg nem nezem az uzit....
Telefonalas kozbe nektek a kozelseg erzekelo van hogy ki szedi es bekapcsol a kijelzo? ha el veszem es ujbol vissza teszem fulemhez akkor vissza sotetul de neha jartam ugy hogy elnyomkodtam kozbe... :/

Jelenleg most ez a ket dolog var meg finomitasra nalam. A tobbivel mint akkumulator ido, kamera, proci erosseg es ramhasznalat minden oke :)

(#183) Dimond G válasza Titinho (#181) üzenetére


Dimond G
senior tag

Sziasztok!

Örömmel tapasztalom, hogy tetszik neked és másnak is a telefon!
Nekem sajna hétfőig várnom kell, de már nagyon várom, hogy kezemben legyem és fotózzak vele!
Jelenleg Honor 20-am van, de a fotózás terén nem vagyok megelégedve! Pl hiába ismeri fel, hogy ételt fotózok, jó (kiváló) fényviszonyok mellett, nem csinál jó képet! Kénytelen vagyok szerkesztőt használni, amit nem nagyon szeretek!
Elmentem tegnap a Média Markt-ba és összehasonlítottam a két készüléket fotózás terén! Mivel volt nálam mindenféle eszköz, volt mit fotózni, majd átküldtem a Honor 20-ra a képeket! B@sz@s! Az A71 képei jobbak...sokkal jobbak! Majdnem minden jelenetet kipróbáltam. A71 verte a H20-at! Ja és direkt a H20-al néztem az A71 képeit! Látni akartam a képeket IPS kijelzőn!
Alapvetően a H20-al nincs gond, nincs megakadás...de az IPs kijelző kissé idejétmúlt... szerintem!
Anno volt A70-em...a kamerái gyatrák voltak, az ujjlenyomatolvasó is! Eladtam!
Remélem most nem így lesz! :DD

(#184) kreg válasza Dimond G (#183) üzenetére


kreg
tag

A70-em nem volt, ahhoz nem tudok hozzàszólni, de az A50-nél sokkal jobb a kamera. Szintkülönbség van, nem is kicsi.
Persze, elég szubjektív hogy kinek mi a jó kamera, én kifejezetten sokat fotózok mobillal és elégedett vagyok az A71-el. Fehéregyensúly, dinamika, vonalélesség rendben, van éjszakai mód ami egész jó, a széleslàtószög is oké,egyedul a makró kamera az ami nem muzsikàl túl fényesen.

(#185) soadroli


soadroli
csendes tag

Nekem a világító széleknél nincs ott a Messenger, az miért van? :(((
A kezdőképernyőn a balra húzásnál nem lehet kikapcsolni hogy ne egyből egy alkalmazást akarjon elindítani?
Amúgy eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Annak viszont nem örültem hogy nem tudom kábellel géphez csatlakoztatni mert nem sima usb-s a kábel. Így amíg nincs, marad a Samsung Flow.

(#186) dlaj válasza soadroli (#185) üzenetére


dlaj
őstag

Szerintem egy ilyen kábel megoldaná a problémádat.
[link]

(#187) Dimond G válasza kreg (#184) üzenetére


Dimond G
senior tag

Fényképezés 1 nap után! Makróban valóban fejlődnie kell...de ahogy néztem, majd minden gyártónak! A képek jól szaturáltak, a dinamikatartomány is jó és a segédlet is elég jól lövi be hogy hogy tartsd a készüléket a legjobb képhez! (A Honor 20-ból az étel fotózása maradt ki. Itt nagyon szuperül veszi az akadályokat.)
Adatkommunikációban is jobb a Xiaomi és a Honor-nál. Pl SD kártya kezelés! Leformatáltam a készülékkel a 128 GB-os SD kártyát és Otg kábellel egy pendrive-al vittem át a cuccaimat! Az A71 jobban pörög még így is!
A hangszórója tisztábban szól, pedig én "fehér fülű" vagyok! :DD

- Letöltöttem más gyártó gyári alkalmazásait és teszi a dolgát, nem kötözködik!
- Zenelejátszót nem találtam a play-en (Hála annak hogy a PowerAmp fizetősét még egyszer kiakarta fizettetni velem!)...a gyári viszont királyul szól és nekem megfelel egy Sony vezeték nélküli fülessel! :DD

Szóval én eddig elégedett vagyok! - főleg hogy a Honorom 65 ezerért kelt el és a cégem még utal egy kis segélyt! így tokkal vonóval ha összeszámolom a kiadást és a bevételt, akkor a teló 25 ezrembe volt! :-D

(#188) dlaj válasza Dimond G (#187) üzenetére


dlaj
őstag

"Hála annak hogy a PowerAmp fizetősét még egyszer kiakarta fizettetni velem!"

Velem ilyen még nem történt. Nem lehet, hogy másik fiókkal voltál bejelentkezve?

(#189) Dimond G válasza dlaj (#188) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nem! Mindig ugyanazt a fiókot használom!

(#190) Dimond G


Dimond G
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hol tatálom azt a beállítási részt, ahol be lehet állítani, hogy egy app fusson a háttérben, vagy nem, vagy úgymond védetté tenni?
Aksi nektek éjjel mennyit merül? Nekem 5-6%-ot! Ez a normális ennél a telónál?

(#191) kreg válasza Dimond G (#190) üzenetére


kreg
tag

Az hogy mennyire normális azt nem tudom,de nekem is simán merül annyit egy éjszaka.

(#192) r0by válasza Dimond G (#190) üzenetére


r0by
addikt

Ma én is megnéztem, nálam is volt 5% simán. Engem nem különösebben izgat, mert viszonylag sokat nyomkodom és játszom, s emiatt úgy is minden nap tölteni kell.. :)
Na de majd hátha a következő frissítésben tudnak előrelépni e téren, ami már lassan időszerű lehetne..

(#193) vlesi69


vlesi69
senior tag

Ki váltott A70-ről, A71-re? A fogyasztása hogy bírja az akku, meg a kamera fejlődött azért? Már mint átlag felhasználókat kérdeznék.

(#194) Dimond G válasza vlesi69 (#193) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nekem volt A70-em és nem bántam meg az A71-et!
Aksi szerintem user függő! Számomra a kamera volt a mérvadó! Jobb, sokkal jobb! A kép segédlettel (fényképezési javaslatok) odateszed a kamerát, ahova kell! Kb 5%-ban félre navigál, de nélküle rosszabb képet csinálsz nagyobb százalékban!
Nekem megérte váltani akár A70-ről, akár Honor 20-ról!

(#195) vlesi69 válasza Dimond G (#194) üzenetére


vlesi69
senior tag

Köszönöm a választ! Még olvasgatom a fórumot, majd eldöntöm még.

(#196) Dimond G


Dimond G
senior tag

Szivesen!

[ Szerkesztve ]

(#197) kokokka


kokokka
őstag

Rendeltem a T-nél egy A71-et otthoni szolgáltatások mellé. Sajnos csak jövő héten érkezik, de kaptam mellé egy kupont WiFi expanderhez (amiket már meg is vettem). Sokat keresgéltem, de minden teszt és szempont alapján e mellett maradtam, remélem nem bánom meg. Nagyon tetszik a készülék kívül-belül főleg úgy, hogy ettől többet sosem adnék egy telefonért. Simán elhiszem róla, hogy felső középkategóriás telefon, mint ahogy minden tesztben mondják is róla. A kérdésem az volna, hogy tudtok-e mutatni képeket amik a telóval készültek? Saját képekre gondolok, amiket Ti lőttetek vele. Köszi előre is!

(#198) Dimond G válasza kokokka (#197) üzenetére


Dimond G
senior tag

Képeket szerettél volna, így mutatom milyet lőttem!
A kép segédlettel (fényképezési javaslatok) odateszed a kamerát, ahova kell! Kb 5%-ban félre navigál, de nélküle rosszabb képet csinálsz nagyobb százalékban!

[link] - Kutyám 1
[link] - Kutyám 2
[link] - Dunai látkép

(#199) kokokka válasza Dimond G (#198) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi! Ezek nagyon bejönnek, valóban szépek. Már nagyon várom...

(#200) vlesi69 válasza Dimond G (#198) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nagyon jók a képek. Az A70-et eladtam, de lehet bevállalok egy A71-et.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.