Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Mr.Silkó válasza anic (#950) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nagyon szívesen! :)

(#952) janeszgol válasza Mr.Silkó (#949) üzenetére


janeszgol
félisten

Köszönöm a választ. Ha lehetne a vodánál, becserélném a Sony M2-t erre. Sajnos meg kell várnom a jövő júniust, addig tovább olvasom a fórumo(ka)t.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#953) Mr.Silkó válasza janeszgol (#952) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Megéri váltani! :)

(#954) Injun


Injun
aktív tag

Van egy 3 alkalommal használt eredeti fekete aktív S-view tokom.Mennyiért tudnám eladni?Nekem semmi szükségem rá.

(#955) infectedmann válasza Injun (#954) üzenetére


infectedmann
őstag

Nekem is volt egy pont ugyan ilyen alig használt tokom eredeti dobozban mindennel együtt 6000-ért tudtam eladni.

(#956) randomhaver


randomhaver
csendes tag

Sziasztok!
Telenoros A5- om most akarná frissíteni magát 5.0ra. Tudjátok hogy milyen lett az új rendszer, megéri e frissíteni?
Köszi mindenkinek! :)

(#957) Mr.Silkó válasza randomhaver (#956) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem 5.0.2 van fent (így vettem), nagyon stabil és gyors, de persze ez a független szoftver-verzió.

[ Szerkesztve ]

(#958) dzsebzon


dzsebzon
csendes tag

Üdv!

Szerintetek, amennyiben 80.000.-ért meg tudnám venni az jó befektetés lenne?

A válaszokat köszönöm előre is! :)

(#959) Astery válasza dzsebzon (#958) üzenetére


Astery
senior tag

Befektetésnek pocsék, de jó ár érte.

(#960) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Tegnapi napon kezdett frissülni az A5. Lollipop 5.0.2-re frissít majd a rendszer. Szerintem érdemes frissíteni. Legalább is szerintem. Nekem nagyon tetszik ez az új design, bár nem sokban változik. Mint ha kis gyorsaságot is tapasztalnék, valamint tovább tart az üzemidő. (Személyes tapasztalat alapján) :)

(#961) dzsebzon válasza Astery (#959) üzenetére


dzsebzon
csendes tag

Köszönöm! A "befektetés"-t úgy értettem, hogy mondjuk egy év múlva nem fog-e a hajam hullani tőle, mint pl. az Ace 3-tól. Kezdetben minden szép és jó és gyors, mellesleg a mai napig nincs telepakolva mindenféle sz**ral, és, ha mondjuk egymás után kell hívnom 4 különböző embert, a második után feladja a rendszer... Ilyesmire gondolok, tehát, hogy 2 évet együtt tudnánk-e élni békességben, ha már ennyit kicsengetnék rá. :D

(#962) Stanbacsi válasza dzsebzon (#961) üzenetére


Stanbacsi
tag

Hát én már nagyon sok okostelefonon átmentem. Körülbelül 4 hónapja vásároltam ezt a készüléket 95.000 Ft-ért. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve. 4. hónapban már eddig használt készülékeim kezdtek lassulni, unalmassá válni, felfedni a hiányosságokat. Nagyon jó vétel volt ez a készülék, még mindig olyan mint ha tegnap vettem volna. Nem lassul, nem szaggat, nem fagy... Megküzd mindennel. Legnagyobb pozitívum, hogy igen jól bírja az akkumulátor. (Természetesen emberfüggő) Az plusz pont, hogy ez már hordozza azt a fajta technológiát, amivel nagyon gyorsan feltöltheted. Nem láttam még telefont ilyen gyorsan tölteni.

Véleményem szerint egy nagyon jó készülék, teljesen megéri. :)

(#963) poffsoft válasza BogyóBP (#928) üzenetére


poffsoft
addikt

na, odinnal felment a lp 5.0.2, meg a cf autoroot is, flashifyvel fixálva a root.
Hibátlanul, cuccok is megmaradtak.
Persze a rendszer illegálisan módosított maradt :D

[ Szerkesztve ]

(#964) Stanbacsi válasza poffsoft (#963) üzenetére


Stanbacsi
tag

Tegnap megjelent a hivatalos lollipop amit frissíteni tudsz egy gombnyomással. Kicsit várnod kellett volna csak :)

(#965) poffsoft válasza Stanbacsi (#964) üzenetére


poffsoft
addikt

Tévedés.
hivatalos lollipop, de a lentebb leírt okból egy gombnyomással nem megy már...

[ Szerkesztve ]

(#966) firka70


firka70
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, de nem emlékszem, hogy ezzel kapcsolatban írt-e valaki. Nekem a középső (Home gom) mozog egy kicsit. visszavittem, hogy kicseréltessem emiatt, de a msáik, előttem kibontott példány gombja is ficereg a helyén. Ha rezeg a teló, akkor még jobban rezonál.

...ez mindenkinek tapasztalható, vagy csak rossz szériát fogtam ki, ill. a másik is ilyen volt, tehát ami éppen raktáron elérhető, az mind ilyen. Az A5-é elég feszes. Igaz, az nem ennyibe kerül.

Tapasztalat?

Köszi.
F.

(#967) Warrriorrr válasza firka70 (#966) üzenetére


Warrriorrr
csendes tag

Enyémnek nincs ilyen hibája.Április legeleje, vodafone.
Lehet későbbi szériahiba.
Tied milyen függő ill. Honnan származik?

(#968) Astery válasza firka70 (#966) üzenetére


Astery
senior tag

Enyém is teljesen fixen áll - nem lehet érezni, hogy lötyögne - pláne hallani.

(#969) Mr.Silkó válasza firka70 (#966) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A5, fix.

(#970) csabèka


csabèka
csendes tag

Nekem is lötyög kicsit, kb 1mm.
Azt hittem ez így normális, aztán mikor bent voltam trémobilban tapogattam egy kiállított darabot, az nem lötyögött.
Még nem viszem vissza. Márc végén vettem az upc-nél.

[ Szerkesztve ]

(#971) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Valóban most hogy igy mondjatok. Én 4 honapja vasaroltam es tenyleg kicsit lotyog... eddig nem vettem eszre. Jó nem zavaro, nem is hangos.. csak 1mm-t lötyög. :D

(Én is azt hittem normalis)

[ Szerkesztve ]

(#972) fonix232 válasza firka70 (#966) üzenetére


fonix232
aktív tag

Nekem most gyorsba 2 ilyen teló is átment a kezemen. Első darab, nem lötyögött (vagyis nem volt érezhető), de WiFivel gondjai voltak, egyszerűen elhalt a kapcsolat (a routerre kapcsolódva volt, de a hálózat folyamatosan timeoutolt).

Az új, amit ma vettem át, már jó, de a gombja tényleg lötyög picit.Nem zavaró, nagyon minimális játéka van, igazából pár óra használat után most vettem észre, hogy megnéztem :D

Root nemsokára lesz rá 5.0.2 alá is, 4.4.4 alatt jó a KingRoot. Igaz utána a SuperSU kínlódik hogy nem tudja az su binárist frissíteni, de nem kell vele törődni. 5.0.2 alatt van egy kis bug, amire azt ígérték, hamarosan javítják.

Mert csak.

(#973) gonger válasza fonix232 (#972) üzenetére


gonger
senior tag

mi a bug 5.0.2 alatt?

(#974) poffsoft válasza fonix232 (#972) üzenetére


poffsoft
addikt

cf autoroot kis utómunkával megy az 5.0.2-n is.
kingroot knox mentes?

[ Szerkesztve ]

(#975) fonix232 válasza gonger (#973) üzenetére


fonix232
aktív tag

Elhasal a root processz :D Ennél többet most nem tudok mondani, még elemezgetem a logokat.

poffsoft: Igen, a KingRoot KNOX-mentes. Csak a "szoftveres" KNOX szól be hogy nem eredeti a rendszer és nem kereshetsz OTA-t... De nem is baj. Kukázni akarom a Samsung elszart ART-ját minél hamarabb. CM12-n már dolgozunk, van custom kernel is. Az alap funkciók működnek, RIL még nem. De van hogy igen. Fura egy picit, de rajta vagyunk ;)

Szoftveres KNOX alatt értem, hogy csak az OS szól be, a bootloaderbeli KNOX counter érintetlen marad. Azt sajna tudtommal nem fogjuk tudni kiiktatni.

[ Szerkesztve ]

Mert csak.

(#976) poffsoft válasza fonix232 (#975) üzenetére


poffsoft
addikt

:R

[ Szerkesztve ]

(#977) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Megdöglőt a telo ma kaptam vissza .10.Nap szerviz után . Telenoros loli pop-al kaptam meg !Reális a Telenornál már frissíttet valaki ? :F

(#978) Treck válasza muszi0521 (#977) üzenetére


Treck
aktív tag

Telenornal, Vodafone-nal mar kint van a loli. A Telekom ados meg vele, ott meg nem jelent meg (legalabbis sehol sem lattam, es asszony telojan sem ajanlja fel a frissitest).

http://google.treck.hu

(#979) Stanbacsi válasza muszi0521 (#977) üzenetére


Stanbacsi
tag

Én pár napja frissítettem lollipopra a telenor-nál. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve.

(#980) muszi0521 válasza Stanbacsi (#979) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Köszi az infókat !Használjuk ezerrel ! !

(#981) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Használ valaki bumpert fém élvédőt ! Valóban gyengül a tér erő ?

(#982) Emtra


Emtra
tag

sziasztok!

Unoka tesóm vett egy ilyen csodát pár napja, nekem az az idol 2s mellett nagyon gyors pedig nincs nagy külbség.S5-is van a családba de azt is elveri gyorsaságba pedig az sokkal erősebb papíron.

Miből ered ez a gyorsaság?

bugok vannak?

(#983) Astery válasza Emtra (#982) üzenetére


Astery
senior tag

Az idol-t nem ismerem, de az S5 a legtöbb tekintetben erősebb papíron ... nyilván komoly használat mellett ez ki is jönne. Három dologra tudok gondolni amitől ez fürgébbnek tűnik ...
1) Lehet, hogy az S5 tele van már pakolva mindenfélével az A5 pedig egy friss rendszer.
2) Ennek kisebb a felbontása - kevesebb képpontot kell mozgatni, megjeleníteni.
3) Ebben 64 bites a processzor ... persze az S5-é viszont magasabb órajelű.

(#984) Stanbacsi válasza muszi0521 (#981) üzenetére


Stanbacsi
tag

En használtam élvédőt.. de nem vettem észre gyengülést. :)

(#985) fonix232


fonix232
aktív tag

Tokból melyiket ajánljátok hozzá? Vettem egy Baseust, de ez az ablakos nem igazán jött be.... eredeti ára 6000 volt, ha kell valakinek, 5000ért odaadom, Pesten :)

Mert csak.

(#986) gonger


gonger
senior tag

Szilikon tokra lenne szükségem, kvázi azonnal, tehát az ebayes rendelést most nem tudom megvárni. Az itthon kaphatók közül melyik vált be nektek? Flip-es nem érdekel, csak az ami oldalt és a hátlapot védi, de lehetőleg nem kemény műanyagból készült.

(#987) Astery válasza fonix232 (#985) üzenetére


Astery
senior tag

Én bőr tokot használok ... ha olyanra gondolsz akkor korábbi hozzászólásban leírtam milyet találtam ami milliméter pontosan illeszkedik.

(#988) norbert0622


norbert0622
csendes tag

Sziasztok!
Nekem az volna a kérdésem, hogy LG G2-ről érdemes erre váltani?
A kameráról mit tudtok mondani? csinál olyan jó képeket mint a G2?
Igazából tetszik a teló csak nem tudom, hogy érdemes e komprumisszumokat kötni :) Kíváncsi vagyok a válaszokra :)
Köszönöm :)

(#989) gonger válasza norbert0622 (#988) üzenetére


gonger
senior tag

szerintem jó a kamera. milyen kompromisszumokra gondolsz?

(#990) norbert0622 válasza gonger (#989) üzenetére


norbert0622
csendes tag

Pl. arra, hogy ugye a G2-be Full HD-s a kijelző meg hogy a proci is erősebb elvileg bár nem 64 bites.
Mennyire melegszik? Azért kérdezem mert a G2 éget szinte :/

(#991) gonger válasza norbert0622 (#990) üzenetére


gonger
senior tag

ha kínzod akkor melegszik ez is, de csak a normális mértékben. szerintem amúgy jó a hőelvezető képessége a fém háznak, korábbi alcatelemmel sokszor volt ilyen bajom, ezzel még sosem. tehát ez nem éget :)
a full Hd kijelző szerintem felesleges(de tudom mindenkinek más szempontjai vannak, nekem a TV-m is csak HD-ready), akku időt is biztos, hogy tud ezzel a kijelzővel spórolni az A5

[ Szerkesztve ]

(#992) norbert0622 válasza gonger (#991) üzenetére


norbert0622
csendes tag

Jól hangzik amiket írsz :) Azért mégegyszer az MM-be megtapicskolom jobban aztán meglátom, hogy mi lesz :)
G2 sajna elszomorított. Kijelző sárgulás meg elválás :/

(#993) fonix232 válasza gonger (#991) üzenetére


fonix232
aktív tag

Nekem kifejezetten hiányzik a fullHD kijelző. Ilyen ár mellett simán belefért volna az is, meg a 410 helyett egy 610es Snapi.

Mert csak.

(#994) gonger válasza fonix232 (#993) üzenetére


gonger
senior tag

Ezért mondtam, hogy kinek mi. Korábban IPS kijelzőről jöttem, el sem tudtam volna képzelni mást, aztán kb fél órába telt ehhez hozzászokni :-) Nem tudom mire használjátok, de 5colon nekem ez a felbontás tökéletes.
Céges levelezéseimet intézem, napi rengeteg telefon, sms, viber, kis facebook, messenger, instagram (utóbbihoz képek vidók, szerkesztgetése amihez kell a proci), gopro távvezérlés...sose találkoztam lassulással, estére még ilyen feszített használat mellett is 30-40%-on áll az akku. ha egy youtube videót megnézek vele, mert nincs kedvem a gépet bekapcsolni, oda bőven jó nekem ez a felbontás is.
semmiben nem érzem kompromisszumos megoldásnak ezt a telefont...talán csak az értesítései led, de annak hiányára megoldást adott a NoLed App.

[ Szerkesztve ]

(#995) fonix232 válasza gonger (#994) üzenetére


fonix232
aktív tag

Engem kisebb betűs dolgok megjelenítésénél zavar a felbontás. Kellemetlen rajta olvasni, pedig Lumia 920-ról jövök, de ott mégis tisztább a kép (tudom, AMOLED... emiatt kéne a nagyobb felbontás).

Mert csak.

(#996) Astery válasza fonix232 (#995) üzenetére


Astery
senior tag

Még szerencse, hogy ez nem rejtett hiba hanem egy - a vásárlás előtt - jól ellenőrizhető tulajdonság amit bármelyik kiállított példányon meg lehet tekinteni. Nyilván akinek vélt vagy - mint nálad - valós okok miatt hiányzik a full HD az nem ezt a telefont fogja választani. Ezért nagyon jól teszi a kolléga ha megy és a kezébe veszi a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#997) fonix232 válasza Astery (#996) üzenetére


fonix232
aktív tag

Ez nem hiba, ez fícsör :D De amúgy tényleg. Az AMOLED technológia eredőjéből jön, hogy "zajos" a betűk széle. Ezen segíteni nem lehet, márpedig ilyen áron nem igazán kap az ember szolgáltatónál újonnan ilyen konfigos telefont.

A FullHD hiányzik, de nem volt annyira hűde hogy emiatt kihagyjam a telefont. Persze egy A7-nek jobban örültem volna, de az még egy szolgáltatónál sincs :\

Viszont jó hír, hogy pár napon, max. két héten belül lesz stabil CM12.1, működő fő funkciókkal :) De ez annyit is jelent, hogy mikor jön az M, az első készülékek között fogja a telefonotok megkapni ;)

Sajnos egyelőre a KNOX 0x1 körül még nincs megoldás, tehát rootolni, rendszert moddolni tudunk, de teljes rendszer csere pl. CM-re garivesztéssel jár :\

Mert csak.

(#998) Muschu81


Muschu81
csendes tag

Sziasztok!
Olvastam a tesztet abban a hangminőség jó volt,de visszhangzott. A tulajokat szeretném kérdezni ez általános hiba?
Egy hét és vehetek a Telekomnál készüléket,erre gondoltam. Köszi a válaszokat!

(#999) csabèka


csabèka
csendes tag

Nálam talán még sose visszhangzott. Több mint 3 hónapja van meg. Ez a full fém ház, szerintem kamu. A hátulja totál műanyag kocogtatásra és nem hül le hidegben mint a széle. Ezt laikusként mondom de jó lenne tényleg tudni miből van, hiába írják a samu oldalon hogy fém....
Régebben volt itt egy felhasználó aki bemérte valamivel és szerinte se fém.

(#1000) Stanbacsi válasza Muschu81 (#998) üzenetére


Stanbacsi
tag

Szerintem nem visszhangzig, sőt elég jó minőségű hangzása van tapasztalataim alapján. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.