Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) csabèka


csabèka
csendes tag

Hello!
Nekem Upc-s a5 van, a vodafone-tól szerzik be állítólag.
Buta kérdéseim lesznek.
Kijött màr a frissítés rá? Mert magától nem jelzi a teló.
Ill. ha a fenti linkről frissítem az magyar verziót rak rá?
Köszönöm!

(#902) kIsDe` válasza csabèka (#901) üzenetére


kIsDe`
tag

Nekem is tőlük van. KIES-el frissítettem már jó pár napja. Próbáld meg azzal. :)

(#903) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Sziasztok,
Pár napja vettem egy ilyen telefont, és csak most tűnt fel, hogy az alsó
gombok nem világítanak. A telefon újraindításakor egyszer felvillannak,
tehát van háttérvilágítás, de használat közben nem kapcsolja fel. A telefonra
első bekapcsolás után szinte azonnal telepítette a Lili-t, előtte nem tudom
működött-e a világítás.

(#904) Astery válasza Pizzafutar (#903) üzenetére


Astery
senior tag

Lehet, hogy megtaláltad és ellenőrizted ... a Beállítások - Kijelző és háttérkép menü alatt lehet állítani, hogy mennyi ideig világítsanak az érintő gombok. Ha az jó és mégsem világít, akkor részemről passz.

(#905) Pizzafutar válasza Astery (#904) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

6 másodperc van beállítva, de nem világit...

(#906) poffsoft válasza kIsDe` (#902) üzenetére


poffsoft
addikt

a frissítéssel visszaáll alapállapotba a teló? (fiókok, appok, stb)?
ha igen, megúszható valahogyan az újrabelakás? Nem szeretném végigjátszani, de a Titaniumos restore szokott meglepit okozni.

Ja, és vajon ez (5.0.2 lalipop) rootolható? (ha már TB ) ?

[ Szerkesztve ]

(#907) BogyóBP válasza poffsoft (#906) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ha csak úgy frissited a telefont hogy nem csinálsz előtte a recoveryből egy wipe ot akkor ODIN nál nem lesz visszállitás, kiesnél viszont igen. A root al a telefon garanciája is elvész, ha nincs valami egetverően sürgős dolgod hogy az kell rá akkor inkább hagyd.

Pizzafutár: Ha a telefon gombja alul nyomásra sem (érintés) világit akkor valami gubanc van. Ahogy hozzáérek egyből felvillan a két szélső gomb fehéren majd el is alszik. a középső gomb értelem szerüen nem világít az hardveres gomb

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#908) infectedmann válasza poffsoft (#906) üzenetére


infectedmann
őstag

- Ha KIES-el vagy OTA frissítesz, akkor minden marad úgy ahogy volt.
- Ha ODIN-nal frissítesz és recovery-ben csinálsz egy wipe-ot, akkor buktad az adatokat, kivéve ha előtte KIES-sel csináltál mentést.
- Nincs még olyan root megoldás, ami működne sajnos így a TB kilőve.

(#909) Pizzafutar válasza BogyóBP (#907) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Időközben megtaláltam, az Energiatakarékosság/teljesítmény korlátozás alatt volt kikapcsolva az érintőgomb világítás. Kikapcsolva ezt az opciót már a megadott ideig világítanak a gombok.

Cserébe viszont egész sokat bír az akkumulátor: hétvégi használat mellett 2 nap 15 óra után, 10%-os akkumulátor töltöttséget jelzett.

(#910) poffsoft válasza infectedmann (#908) üzenetére


poffsoft
addikt

BogyóBP, infectedmann, köszi a választ.

a 4.4 alatt megvolt a root, kellett, így viszont OTA kilőve (hacsak nem teteljesen visszaállítható a root-ból).
kies valamiért nem frissít (elkezdi a frissítést, aztán nem csinál semmit, nagyon hosszú ideig sem).

[ Szerkesztve ]

(#911) BogyóBP válasza poffsoft (#910) üzenetére


BogyóBP
addikt

Miért lenne az OTA kilőve ha rootolsz? Rootlold ki állitsd be ami kell tedd vissza az eredeti szoftverét ODIN al OTA, majd újból rootolj. Ha jól tudom a Chainfire autoroot már a lollipop ot is kitudja oldani. De azért olvass utána.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#912) poffsoft válasza BogyóBP (#911) üzenetére


poffsoft
addikt

Unrootoltam, és továbbra is "illegálisan módosított oprendszer" üzenettel elutasítja a teló.
Az odinos rész így nekem kicsit(?) magas, kifejtenéd? :B

"Rootlold ki (unroot?) állitsd be ami kell (vagyis mit???) tedd vissza az eredeti szoftverét ODIN al OTA ( ezt sajna nem értem, onnan hogy tedd vissza) , majd újból rootolj (kösz a chainfire tippet, ez a rész alighanem menni fog)."

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#913) BogyóBP válasza poffsoft (#912) üzenetére


BogyóBP
addikt

Mert már a knox számláló ugrott egyet. Mivel az csak egy olvasható chipben van így írni nem lehet bele nem lehet resetelni.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#914) Pool_ válasza BogyóBP (#913) üzenetére


Pool_
tag

Ha nem lehet írni akkor hogy ugrik? :)

(#915) BogyóBP válasza Pool_ (#914) üzenetére


BogyóBP
addikt

Az egy figyelő program egy úgynevezett HASH szerü értéket figyel. Ha bármi olyan dolog történik a telefonon módositás (pl custom recovery ) vagy egy olyan rendszer amit nem a microsoft "zárt" le és látta el digitális sing al, akkor ez a program mint egy védelmi rendszer (mint pl a vírusírtók) jelzik hogy a chipbe eltárolt HASH érték különbözik. Ekkor a program úgy veszi észre hogy jogtalan (nem legalális) módosítás történt és a számlálót 1 el megtolja. Mivel ez csak egy olvasható vhipben lévő program így visszafele nem lehet írni (törölni) az értékét. Tömören körülbelül ennyi. Léteznek már gyakorlatban is működő KNOX védelem kiikatót algoritmusok de eddig még csak az S5 nél működött, az A5 meg ugyebár újabb védelmet kapott (másabb).

Sajnos a Samsung ezen húzása erőteljesen visszafogja húzni a custom romra hajazókat, és mivel legálisan pl garancián belül nem tudsz rootolni, így nagyon kevés ember fog emiatt mondjuk samsungot vásárolni. De erről régebben cikkeztek is. Aztán majd meglátjuk mi lesz.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#916) poffsoft válasza BogyóBP (#913) üzenetére


poffsoft
addikt

Igen, ezzel kb. már tisztában vagyok.
A másik felét fejtsd ki légyszi! :B

[ Szerkesztve ]

(#917) Attici


Attici
őstag

Az A3, A5 és az Alpha közül melyik a jobb választás?
Igazából az Alpha tetszik, annak ellenére, hogy az a régebbi.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#918) He-Nike


He-Nike
aktív tag

Azért elég hihetetlen, hogy lassan egy éves teló, és még nincs egyetlen custom rom hozzá, sőt még topicja sincs az XDA-n. Pedig elég népszerű telefon. Szerintetek mi lehet az oka?

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#919) infectedmann válasza He-Nike (#918) üzenetére


infectedmann
őstag

Szerintem nincs rá igény. Így is elég gyors szerintem, legalábbis nekem eddig ez a leggyorsabb okos telefonom :D

(#920) He-Nike válasza infectedmann (#919) üzenetére


He-Nike
aktív tag

Azért én megnéznék egy CM 12-őt ezen a telón... (elég hányadék ez a Samsungos design)

Ha 3 madár lennék, látnám magam elött, ahogy repülök magam mögött.

(#921) BogyóBP válasza He-Nike (#920) üzenetére


BogyóBP
addikt

Azért nincs custom rom mert nem tudod mivel feltenni anélkül hogy a garancia ne ugorna. Így senki nem fog gyártani rá custom romot amig a knox védelem rajta van. Nekem tetszik a samsung gui ja szerintem eléggé szép.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#922) BogyóBP válasza Attici (#917) üzenetére


BogyóBP
addikt

A5. Annak idején olvastam hogy alpha ban sok a bug. Mérlegelheted a dolgot is amúgy abból a szemszögből is hogy a galaxy alpha az inkább az S5 utodja minimális butitással (12mpx 16 helyett), ISOCELL szenzor, viszont az A3-A5 ben sony Exmor szenzor van ami leírások alapján jóval szebb képet készít mint a fentebbi. Funkcionalitását tekintve talán a státuszjelző led ami még az Alpha javára irható, de hardverben az A5 mögött van még akkor is ha 6 magos, viszont nem 64 bites.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#923) poffsoft válasza BogyóBP (#922) üzenetére


poffsoft
addikt

#912-re?

[ Szerkesztve ]

(#924) BogyóBP válasza poffsoft (#923) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ja bocsi nem láttam. Kirootolod a telefont ha ki van akkor feltolod rá az eredeti romot www.samsung-updates.com ról ODIN segitségével. Beállítod amit kell pl ha elmászott a CSC kód akkor azt is , viszont ezt is csak root alatt lehet. Ha már a számlálód elmászott akkor újra elfog tehát érdemleges különbséget nem fogsz tapasztalni. SZedd le a legujabb szoftvert hozzá ami régiófüggetlen (XEH) és tedd fel ODIN al. Ekkor lesz egy lollipop rendszered ha az ota vagy a kies nem tudja rátenni. Mivel az odin egész más elven megy így annak bele kéne hogy tegye a rendszert. Ellenkező esetben valamit rosszul csinálsz :)

Részletes leirást itt találsz az odin os metódusról: [link]

Azt hogy a chainfire hogy reagál a telefonra lollipop alatt még fingom sincs mert én nem rootoltam. Bár elállítodott már a CSC kódom nekem is ahogy feltettem a független romot de azért hogy visszaállitsam még nem rootoltam.

Fontos hogy amikor a romot keresed, akkor a telefon az SM-500FU legyen és ne más.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#925) Attici válasza BogyóBP (#922) üzenetére


Attici
őstag

Méretben és abból a szempontból, hogy kivehető az akksi, az alpha tetszik jobban.
Kinézetre is ütősebb szerintem.
De főleg a megbízhatóság érdekelne. Az alpha fórumban nem írtak rosszakat róla, nem panaszkodnak rá.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#926) Astery válasza Attici (#925) üzenetére


Astery
senior tag

Akkor szerintem a kérdés el is dőlt ... alpha tetszik jobban, nem írtak róla rosszat (mi sem fogunk). Mivel az A5 később jelent meg, akik ezt vették nyilván mérlegelhették, hogy többek között ezt vagy alphat vegyenek. Vmiért ezt választottuk ... nekem személy szerint ennek a formája jött be jobban - pláne ez az ezüst kivitel, valamint a kivehető akku és az ujjlenyomat olvasó nem jelentett annyi pluszt, hogy annyival többet fizessek érte. Nem bántam meg, teljes mértékig elégedett vagyok vele, teljesen megbízható ... még a Sony Z3 után is (előtte azt használtam).

(#927) poffsoft válasza BogyóBP (#924) üzenetére


poffsoft
addikt

köszi.
a kiroot az az unroot?
eredeti soft mihez kell neki?
rootot leszámítva az van. vagy az a teljes unroot?
odin menni fog :-)
chainfire megy lollipopra, de nem automatikus, varázsolni kell a lollipop tarból, xda-n fent van a leírás.

[ Szerkesztve ]

(#928) BogyóBP válasza poffsoft (#927) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nem. a kirootolás az a rootolás. Cf autoroot az csak annyi hogy odinba beteszed az AP ba a tar filet és felflasheled a telóra, majd a teló újraindul és elvégzi a rootot.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#929) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Ha valaki tervez A5-t venni - vagy tud olyat aki akar venni - az Edigitalban hétvégi akcióban most csak 89.900 Ft!!!

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#930) mediumgecso válasza mediumgecso (#929) üzenetére


mediumgecso
őstag

Kiegészíteném: úgy látom csak a fekete!!!

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#931) poffsoft válasza BogyóBP (#928) üzenetére


poffsoft
addikt

jaja, az nyilván megvan :-)

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#932) mackoapo11


mackoapo11
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Galaxy S4-et érdemes lecserélni egy ilyen készülékre?Mennyire akad,fagy?Hétköznapokban megállja a helyét?
Köszönök minden segítő választ. :R

(#933) BogyóBP válasza mackoapo11 (#932) üzenetére


BogyóBP
addikt

Szerintem nem. :) Nagyon egyforma eredményt produkál a két telefon, nemtudom pl a tiedben van kézremegés kompenzáló a kamera szoftvernél?

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#934) Astery válasza mackoapo11 (#932) üzenetére


Astery
senior tag

Nem akad, nem fagy és minden téren megállja a helyét. A többi rád van bízva.

(#935) Alpachino válasza mackoapo11 (#932) üzenetére


Alpachino
veterán

Szerintem minden félképpen, mivel a minőség és a külcsín az A5 esetében mindenért kárpótol.... :K de igazából nem is kell hogy kompromisszumot köss, mert gördülékeny, gyors és a kijelzője is gyönyörű. :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#936) ozio


ozio
újonc

Sziasztok.
Ma vettem egy ilyen telefont, nagyon tetszik.
Bekapcsoltam az energiatakarékos módot, és az értesitési sávba ezt jelzi, el lehet tüntetni onnan?
Spigen tokot használ hozzá valaki? tapasztalat?

(#937) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok!

Melyiket erdemesebb venni a5 vagy s5?

(#938) Astery válasza tacsk0 (#937) üzenetére


Astery
senior tag

Mi az A5-öt választottuk ... bár a legtöbb paraméterben az S5 a nyerő (nagyobb és cserélhető aksi, nagyobb felbontás és még lehetne sorolni, de olvass utána a különbségeknek). Kérdés, hogy neked melyik tulajdonság a legfontosabb. Speciel nálam a forma döntött és hogy ebben van fm rádió.

[ Szerkesztve ]

(#939) Pipiripi


Pipiripi
senior tag

Pénteken rendeltem egy fekete készüléket az Extreme Digital-nál akcióban, 90 ezer forintért, 2 év gyári garanciás. Nincs rá szükségem, ezért nem fogom átvenni, de ha valakit érdekel, akkor írjon rám egy pü-t. Ma este törlődik a rendelés.

(#940) Gexxx


Gexxx
tag

Telenorra is kint van a lolli. Teszt folyamatban....

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#941) Treck válasza Gexxx (#940) üzenetére


Treck
aktív tag

Csodas... A T-mobile nem kapkodja el szokas szerint. Pedig asszony mar varja :)

http://google.treck.hu

(#942) gonger válasza gonger (#776) üzenetére


gonger
senior tag

Sziasztok,
Nekem volt a festékpattogzásos A5-ösöm. úgy kb 1,5 hónapja tettem ide fel róla képet is.
A Váci úti szervízből elhajtottak, írtam levelet a Samsung ügyfélszolgálatnak, ahonnan jött a válasz, hogy felajánlanak egy Telemaxos bevizsgálást. Múlt héten kedden leadtam a telefont, ma pedig átvettem.
Kicserélték a hátlapot, kerete, kijelzőt, gyakorlatilag külsőleg egy teljesen új készüléket kaptam vissza. Az ügyintézés a személyes ügyfélszolgálaton nem volt teljesen kielégítő (nem volt cserekészülék először,de ez is megoldódott) de összességében elégedett vagyok. Vártam már vissza a vasat, mert az ideiglenes ősrégi telefon amit kaptam helyette használatra, már kezdett kiakasztani :-)

Na csak azért írtam ide le, mert sikernek élem meg a történteket! Az egy dolog, hogy mit mond a szervizes, ragaszkodni kell a bevizsgáláshoz és lehet jó eredményt elérni.

üdv!G

(#943) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Üdv köztetek, pár napja már én is boldog A5 tulaj vagyok, G3-mat váltotta, maximális az elégedettség. :)

(#944) Zlika válasza Mr.Silkó (#943) üzenetére


Zlika
aktív tag

G3-at? Az LG G3-at? :D Mondjuk tény hogy ez szebb... Nálam is ez döntött.

(#945) Mr.Silkó válasza Zlika (#944) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Bizony. :) És jobban is szeretem már pár nap után is, pedig előtte S5 is volt, de nagyon meggyőzött az A5 kívül-belül. Ami nagyon pozitív csalódás az a kamera, többet nyújt, mint amit vártam tőle. Simán eléri a G3 - S5 szintjét. :)

(#946) janeszgol válasza Mr.Silkó (#945) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne csigázd az embert, légy tisztelettel másokra. :D Még egy év, míg tudok venni előfizura és már most aggódom, hogy nem fog lemenni az ára. (Most Vodánál a Go-hoz 85k. Jó lenne, ha 2016 júniusáig lemenne 60k alá.) Aztán vehetek az alternatívák közül. (Nem rosszak azok sem, de SGA5 kell na.)

Nem kevés a Samsung felületéhez a 2 giga ram? Ez az egy kérdés ütött fejbe.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#947) Astery válasza janeszgol (#946) üzenetére


Astery
senior tag

Mindenkinek a saját igényeihez kell telefont választani ... mondom ezt azután, hogy nekem ez előtt Sony Z3 volt, de beláttam, hogy nekem az kihasználatlan ezért váltottam és maradéktalanul elégedett vagyok ezzel (is). Ha nincs valami extrém használatnak kitéve, akkor szerintem elég a 2GB - én észre sem veszem, hogy a Z3 3 GB-ja után ebben csak 2 giga van.

(#948) anic


anic
újonc

hello, tegnap frissítve lett az A5 telom , ma meg lefagyott, aksit nem lehet kivenni nem tudom mit csináljak vele , hogy újra használható legyen,frissítés előtt sose csinált ilyet :(
kikapcsolás gombra sem reagált :(
lenne valakinek valami használható ötlete ?

(#949) Mr.Silkó válasza janeszgol (#946) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

HD felbontáshoz általában elég a 2 GB RAM (G3 QHD-val folyton lefagyott egy sima menüből főképernyőre lépésnél is), ráadásul az A5 meglepően jól bánik a memóriával, nem sűrűn tölti újra a háttérbe rakott alkalmazásokat, nagyon folyamatos a működése, szerintem bőven megéri az árát.

anic (#948) 》

Próbáld meg hosszan (10 másodpercig legalább) a hangerő le + kikapcs gombot együtt nyomva tartani, az segíteni szokott a legtöbb telón, ezzel kényszerített újraindítást csinálsz.

[ Szerkesztve ]

(#950) anic válasza Mr.Silkó (#949) üzenetére


anic
újonc

Köszi szépen :), bevált :), ezer köszönet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.