Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) judas13


judas13
addikt

Ennyiért ha ez lenne az egyetlen telefon a világon akkor sem kéne.
Meg amúgy sem...

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#52) Rocky975 válasza Legendd (#20) üzenetére


Rocky975
senior tag

Van infótok róla,hogy melyik szolgálatóknál lesz?
Remélem a vodánál lesz.
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#53) h3lios válasza Rocky975 (#52) üzenetére


h3lios
addikt

Lesz A3 és A5 is. ;)
Február környékén böngészd a voda oldalát. :)

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#54) mishubi


mishubi
tag

Nekem bejön a fém megoldás és külsőleg nincs vele baj. :)
De valahogy a lenovo féle fém felhasználás jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#55) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tök jó volt olvasni a tesztet, hogy milyen jó telefont tett össze a Samsung. Aztán jött az ára, ami több, mint amennyibe a Nexus 5-öm került újonnan. :(

***

(#56) Rocky975 válasza h3lios (#53) üzenetére


Rocky975
senior tag

Szuper,köszi! :)
Ráérek,májusban hosszabbíthatok addigra tuti lesz.
:D

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#57) h3lios


h3lios
addikt

Egyébként jó kis telefon az ára meg majd esni fog. A hátlapról annyit, hogy volt ma Samsungos srác demozni a telókat. A hátlap is fém, csak mivel festett (számomra), kicsit műanyag hatása van. Erre ezért volt szükség, mert az antenna kivezetéseknek így nincs külön fuga, hanem meg tudták oldani a hátlapot egyben.

B-tag: H3lios#2825

(#58) Zolik válasza INGJOKE (#50) üzenetére


Zolik
senior tag

Idegesítő? Tudod mi idegesítő, hogy 10percenként kell nézegetni a telefont, hogy jött-e valami. Így meg csak ránézek, villog a led vagy sem. Ha nem akkor nem történt semmi.
Jah és a telefont lehet úgy is tárolni hogy megfordítod, így nem fog zavarni ha világít!! De nem tudtam, hogy te éjjel nyitott szemmel alszol. :D Meg ki az akitől jöhet neki valami éjjel? :D
Én ezt megoldom amúgy azzal, hogy nem éjjel töltöm hanem este lefekvés előtt. De ha ennyire zavar tegyél rá valamit...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#59) maximilian4 válasza Zolik (#58) üzenetére


maximilian4
addikt

+Szoftveresen ki lehet kapcsolni.

Maxi

(#60) dkface


dkface
aktív tag

Nincs értesítési LED így a telefon ár/értéke számomra nulla. Használhatatlan tényleg. Szomorú ez a négy színre képes S3 mellett.

(#61) Zolik válasza ollie (#55) üzenetére


Zolik
senior tag

Lehet köszönni a csodás vb áfának, az artis jusnak a sarcért a háttértár után, az import költségek, a rezsi, a dolgozók bére és persze keresni is szeretne vele a cég valamennyit!

Eltudjátok képzelni hogy pl a németeknél egy ilyen telefon 1000-1200 euroba kerüljön függetlenül?
Mert itt ugye egy havi fizuról beszélünk

nekem az a furcsa, hogy senki nem sír azért hogy a benzin fele nálnuk adó és járulék.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#62) maximilian4 válasza Zolik (#61) üzenetére


maximilian4
addikt

Hát igen. Aki már élt külföldön az tudja miről van szó. Ez egy velőig romlott csaló lopó "ország"(kormány?). Németországban 1500 eurót (tisztán) megkerestem úgy hogy szakmám se volt, és nem voltak ilyen gondjaim mint itthon, meg hagyták az embert élni,nem húzták le róla az összes bőrt.

Németo., Hollandia: 1500 ejrót fizetnek azért a napelemtelepítésért, amit itthon nem hogy nem támogat a kormány, de még meg is adóztat.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#63) erahurka


erahurka
félisten

Belenagyítva abszolút nincsenek részletek, mindent elmos az algoritmus :( Miért csak a Microsoft/Nokia jött rá hogy nem baj ha marad egy kis zaj? Még a Lumia 620-am képei is jobban tetszenek ennél :(

(#64) Csapoati válasza INGJOKE (#50) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Beállítható a legtöbbnél, hogy aktív legyen, vagy sem. Ez még mindig jobb, mint ha valakinek kéne, aztán nincs rajta.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#65) m1lan válasza L.L. (#21) üzenetére


m1lan
őstag

S3 LTE-n sem.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#66) csongi


csongi
veterán

Ennyiért tényleg sok. De nem kell megijedni, ez így van kitalálva. Magas árból nagyobb kedvezmény jobban mutat. A szolgáltatóknál lehet majd "reális " áron megkapni, de akkor is hálózat függő marad. Ha a reál értékén kerülne piacra akkor az amortizáció is gyorsabb lenne.Így egyszer esik egy jelentőset, de ott stabilizálódni fog. Ezzel semmi gond nincs, ezt sokan csinálják, más ágazatokba is, pl építő ipar.
Nem tudom az eladások arányát, de úgy sejtem az értékesített készülékek jelentős része a szolgáltatókon keresztül történik, így a kártyafüggetlen piacról befolyó összegek már az extra haszont képviselik. Nah ez az a szegmens, amiben jönnek a kínaiak és teret hódítanak :)
Mindemellett a szolgáltatóknál is egyre több gyártó jelen van.
A gond az egyhangúság. Bár lassan kezdenek váltani, de egyenlőre igen lassú a folyamat.
Több gondolatom van, vagy elméláznak, és akkor kezdenek el módosítani mikor már "késő".
Vagy teljesen tudatos és valami új innovációval állnak elő, és ezért nem fektettek pénzt energiát az elmúlt pár évben a külsőbe. Hamarosan kiderül :) Jelenleg szerintem inkább elalvás van, vagy tudatosan szűkítik a piaci részt, mert valami mással jelennek meg.

(#67) Urmy


Urmy
tag

Hát ha az S6 is ilyen fém szétszedhetetlen házba jön akkor nem veszek s6-t. Fenének kell fémből csinálni egy telefont, milyen előnye van annak ? No meg ez az ár ? Mindenáron iphone-t akarnak csinálni, de olyan már van, ezt kéne belátni.

[Samsung] Galaxy S22 Ultra & S20FE & Galaxy Watch 4 & Tab S8+ & Buds Live

(#68) Dava


Dava
tag

90-100 körül még versenyezhetne pl. a Honor 6-tal, meg a brand miatt sokan inkább a Samsungot választanák, de így vicc.

Az meg oké, hogy szolgáltatónál olcsóbb, de egyrészt az hálózatfüggő, másrészt sokan nem szeretnének két éves szerződést aláírni mindenféle XXXXL hipermegainternetcsomagokra :)

[ Szerkesztve ]

(#69) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nagyon patent készülék, a igazat megvallva, az utóbbi időben nem nagyon szemeztem a samsungal semmilyen téren, de ezzel a telefonnal megmutatták, hogy rugalmasak és képesek egy jó hardware-t és egy jó software-t szép készülékbe pakolni. :) Le a kalappal. Viszont az ára vicc. Ennyiért a kutyának se fog kelleni, mert van ezer másik jobb ajánlat (G2-G3) ami köröket ver rá. Kezdetnek nem rossz minden esetre :)

Finn the human

(#70) Sombrerokid


Sombrerokid
tag

Nem kell egyből sokkot kapni,ez kezdőár.Nyílván nagyon sok most még ennyiért...100k-ért már elgondolkodnék rajta.Viszont az értesítőled hiánya, hiba számomra.

"Aki megoldást akar,az módszert keres,aki nem,az kifogást..."

(#71) Gyula88


Gyula88
tag

Az utobbi 1.5-2 evben a Samsung olyan szinten van elszallva az arakkal hogy ez mar fajdalmas...
Akkor mar inkabb Lg hasonlo tudas joval olcsobban :U

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

(#72) novinyul válasza Legendd (#6) üzenetére


novinyul
veterán

G620S helyett nem a G7-t lett volna èrdemes ellenfèlkènt írni? Az is túlárazott,de azèrt egy pöppet alatta van.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#73) roobey


roobey
csendes tag

Mondjuk ha azt nézzük mennyi az ace 4 szintén s410-el.. :D

(#74) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Érdemes elgondolkodni azért, hogy mi van túlárazva.
Szerintem meg pont az a nem normális, hogy egy 2012-es iphone5 -ért ilyen 70-80 ezreket elkérnek használtan, persze azt senki nem szólja meg és mindenkinek normális, de ha a sams csinál valamit, szó szerint bármit, azt azonnal fikázni kell :D

Itt van egy prémium samsung, mehet a híres iphone ellen, és elhiszem hogy kurvagyors, mert az ace4 is simább mint a note4 -em, szóval... de ott anyaghasználatban azért érződik, hogy középkategória.

(#75) Xaels


Xaels
félisten

Ebben az árban M7 is van már újonnan gyári garival. A kamerát leszámítva megeszi ezt reggelire.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#76) Dava válasza DeathAdder (#74) üzenetére


Dava
tag

A Samsung túl van árazva, az almán meg olyan bődületes felár van, hogy azt nem is kell emlegetni, mindenki tud róla.

(#77) joey04


joey04
titán

kiéheztettek a népet a sok műanyag csodával, most meg megadják ami kell, de akkor fizess. nem szimpatikus, de szerintem működő stratégia ez.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#78) EnterR


EnterR
veterán

Cikk végéig egy alternatíva is lehetett volna akár, de ez az ár több, mint sok. :(

PSN ID: marquuard

(#79) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ha azt nézzük, hogy az LG G3S független hivatalos ára 110.000 Ft, akkor ahhoz képest még jó vételnek is mondható, fém ház, jobb hardver, jobb kamera és ezért +20.000 Ft. De ez nem is annyira az A5 érdeme, inkább csak mindkettő nagyon túl lett tolva árban. Én inkább tavalyi csúcsmodellek között nézelődnék.

Prémium ide vagy oda, ennyiért ez nagyon nem éri meg. Ha szolgáltatónál a havi előfizus konstrukcióban 100k-ról indul és onnan mozog lefelé a havidíj emelésével, akkor még elmegy.

BTW szerintem a Samsung nagyon jól tette az A-sorozat bevezetését, nem kell ebbe sok modell, egy alsó-közép, egy közép meg egy felső kategóriás modell és untig elég, ha esetleg frissítéseket is egyszerre és gyorsan megkapják (lásd: Motorola), akkor talán hajlandó leszek enyhíteni azon a véleményemen, hogy a Samsung a mobil ipar legnagyobb suttyója, mert ez bizony szimpatikus lesz.

(#80) AS


AS
félisten

HTC M8 mini ugyan ugy 130 még most is. Szóval lehet mégsem olyan sok ez...
Persze hogy sok nekünk nagyon sok. Bár 2 gb-t ram az elég jó dolog.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#82) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Ha szolgáltatónál beállna 80kr-ra az ára feltöltőkártyásan, egész jó vétel lehetne...
Illetve amit én még hiányolok az az ac-s wifi, ennyiért már illett volna azt beletenni!

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#83) maximilian4 válasza takacsbotond (#82) üzenetére


maximilian4
addikt

Abból kiindulva, hogy sok esetben a szolgáltatók feltöltőkártyás árai magasabbak mint a hivatalos független árak, ez az elképzelés abszolúte irreális.

Maxi

(#84) cintula187


cintula187
addikt

Nekem majd nyáron esedékes a készülék váltás.

Tetszetősek ez az új "A" meg alpha széria. Xperia Z3 compact játszik még.
Alpha újjlenyomat olvasója tetszik de nem létszükség.
De addig még változik ezeknek az ára úgyis.

takacsbotond: álmodj még szépeket. :)) 160.000 lesz ez feltöltősen alsó hangon

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#85) joey04 válasza AS (#80) üzenetére


joey04
titán

nem. inkább az is túl drága.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#86) Elementh válasza cintula187 (#84) üzenetére


Elementh
aktív tag

Ennyi pénzért inkább a z3c..

(#87) Crytek


Crytek
veterán

Amint megláttam ,hogy Snapi 410 mondom ezek tuti most árban is a kínai telcsik térhodítását akarja meggátolni.De olvasom.130 k lol pedig nincs is április 1.
ZTE v5 max kenterbe veri 75 ezerért.De sok más ugyanilyen hw-ü kínai telefon is.
2015-ös év eddigi legnagyobb telefonis epic failja.Szép vol szamszung.

Next PC Upgrade: 2022

(#88) maximilian4 válasza Crytek (#87) üzenetére


maximilian4
addikt

Hát igen, azért egy snapi615 mehetett volna nyugodtan bele ennyiért és akkor tényleg nehezen lehetne belekötni. Csak akkor meg ugye ott van az A7, amit így felesleges lenne kiadni.

Maxi

(#89) AS válasza maximilian4 (#88) üzenetére


AS
félisten

A7 vajon menyi lesz? :D

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#90) maximilian4 válasza AS (#89) üzenetére


maximilian4
addikt

Hát sajnos azt kell hogy mondjam hogy így hasraütésre is minimum egy 160-170 ezer forintra kell hogy tippeljem... :(

Egyébként meg így átgondolva ezt simán kiadhatták volna 615-tel, az A7-et meg simán az exynos-szal. Az exynos úgyis van annyival erősebb a 615-nél és nem kéne két fajta a7-et kiadni.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#91) Freiherr


Freiherr
őstag

Aki a Honor 6 helyett ezt választja,az csapágyas szerintem.

XXX

(#92) haris válasza Freiherr (#91) üzenetére


haris
őstag

Arra senki sem gondol, hogy épp azért (sőt direkt} horror magas az induló ár, mert a gyártó már eleve a szolgáltatókon keresztül szeretné a termèkek zömét értèkesíteni. (Ahogy a cikkben is írva vagyon)
Simán lehetne kezdésnek 90ezer, de akkor nem lenne olyan ütős egy akció az operatornal.
Vagyis kezdésnek bead egy ilyen árat, a vásárló meglátja, hogy x szolgáltatónál y hűséggel - valahánysok százalékkal olcsóbban kapja meg a kütyüt, és boldogan rohan aláírni a szerződést hiszen hűdejóára van.

[ Szerkesztve ]

(#93) Balathruin


Balathruin
veterán

A hátlap tényleg nagyon semmilyen lett, de legalább lassacskán visszajön a fém a telefonok külsejére is (mivel belül pl. az S Advance-ben is egy merev fém váz van).
Ár tényleg sok, de ez már régóta így megy a Samsungnál. Optimalizálás pedig nem ártott végre. Rá kéne jönni, hogy a hardver nem minden.

(#94) RaveForce


RaveForce
veterán

nekem alapvetően tetszett a telefon, a tetszett plecsni pont erre lenne, de ilyen áron egyszerűen lelkiismeret furdalásom lenne, ha valamilyen bilétát adományoznék a telefonnak.

lol, azzal egyébként tisztában van a cikkíró, h a fenti plecsnit, pont h ártól függetlenül szokás a tesztek végére sütni, az ajánlott és különösen ajánlott az, ami már összefügg az árral.... legalábbis eddig sokéven át így volt... :U

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#95) Freiherr válasza haris (#92) üzenetére


Freiherr
őstag

Lehet,de én csak azt látom,hogy egy jobb telefont kapok olcsóbban,ráadásul függetlenül,a számok nem hazudnak.

XXX

(#96) JoeYi


JoeYi
őstag

b+ Samsung teló FM rádióval, el se hiszem :D \o/ Na erre lecserélem az S2-t, csak várok 1 évet, addigra lemegy ~70körülre az ára :) (S4 mini is 125-ről indított, most meg már 65-ért is megkapni)

(#97) JoeYi válasza JoeYi (#96) üzenetére


JoeYi
őstag

bocsánat, most látom hogy az A3 is kb ezt tudja csak egyel kisebb, ő lesz az igazi :)

(#98) maximilian4 válasza JoeYi (#97) üzenetére


maximilian4
addikt

Annak qHD kijelzője lesz,de ami igazán mérvadó az az -1 giga ram az A3-ban. Én úgy gondolom 1 giga ram-mal igencsak felejtős a kicsike, főleg ha árban sem lesz jelentősen az A5 alatt.

Maxi

(#99) Matada2.3 válasza maximilian4 (#98) üzenetére


Matada2.3
veterán

Pont akartam mondani, ott a pont! :)

Finn the human

(#100) JoeYi válasza maximilian4 (#98) üzenetére


JoeYi
őstag

na akkor ezt az árazás dolgot meglátjuk.

Az 1GB ram engem nem rémít, S2-ben is annyi van és nincs vele gondom. Touchwiz meg pl engem nem érdekel, nálam alapból felkerül a go launcher.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.