Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3351) gonger válasza ozeviktor92 (#3350) üzenetére


gonger
senior tag

Reggel 7-kor leveszem a töltőről és este 23-kor 10%-al teszem fel.
Céges kártya van benne, nagyon sok hívás van napközben, ha nem gép előtt vagyok akkor emailt olvasok (Airwatch-ez nagyon eszi az akksit) , utazás közben vagy kaja közben pedig egy kis insta, fb, viber, néhány friss hír olvasás, munkába menet és haza (20-20 perc) zenét hallgatok rajta. Napi 10-14 órát órát wifin lóg, ha olyan helyen vagyok. Persze néha van olyan, hogy munkában rá kell töltenem. Hetente egyszer ki és bekapcs. Ha valami érthetetlen oknál fogva drasztikusan merül az akksi akkor megnézem melyik apphoz van frissítés és felteszem azokat, hátha az előző verzióban egy bug miatt pörög a háttérben valami.

[ Szerkesztve ]

(#3352) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!

Nem is gondolnátok, hogy mennyit számít az, hogy kinek a hálózatán lóg a telefon.
Elmondom az én tapasztalatomat, amikor hétvégén csak wifin lóg a telefon (tehát mobilnet teljesen kikapcsolva).
Amikor Magyarországon vagyok, akkor a Telenor hálózatát használja a telefonom. Ilyenkor (wifin otthon) kb 0,2-0,6%-ot merül óránként, de ha Ausztriában vagyok a Drei (3) hálózatán (ugyanúgy wifin otthon), akkor 3-6%-ot merül óránként. Bár nem azonos típus a router, de mindkettő azonos márka (Openwrt-vel) és 300Mb-es.
Amit leírtam, azt úgy kell értelmezni, hogy hozzá sem érek a telefonhoz.

Üdv: Mcrazy

(#3353) #21869312


#21869312
törölt tag

Sziasztok! A héten kaptam meg ezt a csodás telefont, nekem nagyon tetszik! Nagyon jól fut rajta az Android 6.0.1, sehol nem tapasztaltam megakadást. A kamerájával érdekes módon szebb képeket lövök, mint az új 2017-es A5 készülékkel (van itthon egy vadonatúj 2017-es változat is). Szó mint száz: egy nagyon jól használható készülék még ma is! :K :K

(#3354) gonger válasza Mcrazy (#3352) üzenetére


gonger
senior tag

Én ha külföldön vagyok roamingban, mindig többet fogyaszt mint itthon.

(#3355) samphone


samphone
tag

Sziasztok!
Regisztráltam Samsung-fiókot, hogy megtudjam nézni ezt a helyzetmeghatározást ( findmyphone) meg tudjam a tobbi szolgaltatast használni a samsung oldalan.
Azota a telefont azt irja ki, hogy " samsung account ellenorzese - nem kerhetok le a samsung fiok hitelesitesehez szukseges adatok"
Mit lehet ilyenkor tenni? Semmi szinkronizacio nincs beallitva amugy, de hogy tudnam hitelesiteni.

(#3356) smisa


smisa
őstag

Sziasztok

Segítsetek páromnak van egy ilyen telefonja tegnap este kikapcsolt állapotban töltésnél elkezdet be-ki kapcsolni amire felkeltem mondom mi a fene :F lehuztam töltöről mivel láttam 93% mondom nem lesz baj.Hát most még nincs is de egész nap 93% áll töltés :Y pedig ilyekor már 30-40% kellene lennie. Ha ráteszem töltésre semmi akkor is 93% marad :F Találkozot már valaki hasonló problémával ? mire számítsak megdöglik az akku benne vagy alaplap híbás ?feltettem a GSAM Battery monitort de semmi változás 93% 4,29V

Előre is köszönöm a segítséget

(#3357) gonger válasza smisa (#3356) üzenetére


gonger
senior tag

kikapcs- bekapcs? nem segít?
vagy megvárnám míg lemerül teljesen, vagy egy hard resetet nyomnék neki.

(#3358) smisa válasza gonger (#3357) üzenetére


smisa
őstag

Most a lemerülésre várunk remélem megoldja :(

(#3359) smisa válasza smisa (#3358) üzenetére


smisa
őstag

Lemerült feltetük töltőre 93% indult 97% elment ma ua csakmost 97% produkálja :(

(#3360) e.vid válasza smisa (#3359) üzenetére


e.vid
senior tag

kapcsoljátok ki, majd vissza.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#3361) smisa válasza e.vid (#3360) üzenetére


smisa
őstag

Megvolt és már gyári visszaállításon is túl vagyok, azért a elmehet samu a picsába napra pontosan 25 hónapos volt a készülék amikor elkezdte zet a szarakodást

(#3362) rep3at válasza smisa (#3361) üzenetére


rep3at
őstag

Hát ezt biztos nem direkt csinálták, ám hozzáteszem hogy nekem is voltak bajok az akkuval (azóta S7e-t használok, de akinek elajándékoztam ő is panaszkodik rá néha).

Forward thinking. كرر

(#3363) smisa válasza rep3at (#3362) üzenetére


smisa
őstag

Szerviz 14k akku csere remélem jó lesz :U

(#3364) rep3at válasza smisa (#3363) üzenetére


rep3at
őstag

Egy darabig biztosan. Kevés az a 2300 mAh :(

Forward thinking. كرر

(#3365) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék A5 2017-es készüléket venni, és lenne pár kérdésem. Mennyire éri meg Galaxy S5-ről váltani? Kamerája az A5-nek gyengébb. Azonkívül hogy nincs benne infra és nincs4k rögzítés nekem bejön. Vannak gyengéi? Melyik boltban érdemes venni? Mert az S5-el befürödtem, a 3 év gariból az utolsó 2 csal a szoftverre vonatkozott. Minden tapasztalat vélemény érdekel!

(#3366) Kornelka89


Kornelka89
újonc

Heló! A5(2017) telefonom van, ami pár napja le esett kb fél méterről és az oldalán(élén) ért talajt.A probléma hogy teljes sötétség van a kijelzőn... észre vettem egy hajszálrepedést a bal felső sarokban, az érintője működik mivel le tudom nyomni az ébresztőt. Nem tudom mi lehet a megoldás azért írok ide.A célom az hogy meg ússzam a kijelző cserét...

(#3367) gonger válasza Kornelka89 (#3366) üzenetére


gonger
senior tag

Gondolom biztosításod nincs rá; sötét és repedt a kijelződ, esetleg vidd el szervizbe....ott meg fogják mondani a frankót!

(#3368) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Galaxy A5-höz tud valaki jobb rom-ot a gyárinál?
A500FU, 2014...

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#3369) infectedmann válasza Csaby25 (#3368) üzenetére


infectedmann
őstag

Én már rengeteget kipróbáltam, de mindig visszatértem a gyárihoz.
Sok a bug, a hiányos vagy nem működő funkciók stb.

(#3370) Csaby25 válasza infectedmann (#3369) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#3371) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy lesz-e Nougat az első A5-höz (A500FU)?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#3372) chris-v válasza Csaby25 (#3371) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem nagyon van róla szó, szóval én azt feltétezem, hogy nem lesz. De azért reménykedek, mert nekem is 2015-ös A5 van. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#3373) samphone


samphone
tag

Sziasztok!
A telon, hogy kell beallitani azt, hogy ha Gmailre ha jon uzenet akkor azonnal jelezzen a keszulek? Mert most csak akkor latom meg az ujakat, hogy ha rakattintok az Gmail appra es ott frissitek.

(#3374) Franky74 válasza samphone (#3373) üzenetére


Franky74
tag

Hali!

Az alkalmazást elindítod, ott keress beállításokat!

(#3375) chaapaai


chaapaai
csendes tag

Sziasztok!
Eladó ez a hardcore LOVE MEI tok. Vadonat új. A gyereknek túl nagy a kezébe. Profi kivitel és védelem.
Az árat együtt kitaláljuk :)

[ Szerkesztve ]

(#3376) samphone válasza Franky74 (#3374) üzenetére


samphone
tag

Néztem, lehet vak vagyok, de nem találtam mit kéne ott megnyomni :D

(#3377) Franky74 válasza samphone (#3376) üzenetére


Franky74
tag

Tehát:
1, Gmail elindít, elméletileg a Beérkező levelek mappába rak autómatikusan,
2, Baloldalon fenn hamburger menű megnyit,
3, Megnyíló oldalmenűben legörgetés Beállítások,
4, Itt kiválasztod azt az e-mail fiókot, amelyiket (be)állítani akarod,
5, Értesítések pontba pipa!

Ééés láss csodát!! Mindegyik (ha van több) e-mail fiókod külön állíthatod.

[ Szerkesztve ]

(#3378) samphone válasza Franky74 (#3377) üzenetére


samphone
tag

Ha az a csoda, hogy így se megy, mert nekem alapból be volt pipálva, akkor megvolt :D

(#3379) prosztata


prosztata
csendes tag

Segítséget kérek!A5 (2017) készülékem van,benne egy 64GB memória kártya.Már 3.alkalommal fordul elő,hogy azokból a programokból melyeket az SD kártyára másoltam át,a teló ujra bekapcsolásakor eltünik,és azt írja ki hogy a program nincs telepítve.Mi okozhatja? Másik kérdésem hogy lehet úgy beállítani,hogy ne a gépre telepítsen,hanem ki tudjam választani,hogy a gépre,vagy a kártyára telepítsen?

till

(#3380) gabenh


gabenh
tag

Sziasztok.
Miért lehet az hogy néha csak akkor veszi a töltést a telom ha kikapcsolom?

Galaxy S23 Ultra

(#3381) samphone


samphone
tag

Szerintetek melyek azok a programok, appok a telefonon amelyek feleslegesek, rosszak esetleg értelmetlenek?

Illetve, akiknek már egy ideje megvan a telefon és átestek pár oprendszer frissítésen, az androidnak melyik verziója a legjobb? Mit tapasztaltatok?

(#3382) SgtSomeOne válasza samphone (#3381) üzenetére


SgtSomeOne
csendes tag

Sziasztok

Tegnapi nap folyamán, sikerült "hard brick"-et csinálnom az A5 2015 készülékemből
Nem tudtam, hogy nem szabad downgradelni 6.0.1-ről, 4.0.4 -re, most sajnos nem indul el, nem is reagál semmire, se download mód, abszolút tégla...

Ha van itt olyan, akinek ugyan ilyen típusú készüléke van SM A500FU (Galaxy A5 2015) és rootolt az eszköze, szeretnék egy kis segítséget kérni.

Szükségem lenne egy debrick image-re, ami egy működő telefonról származik.

Ezt a parancsot kellene kiadni adb vagy terminal emulatoron keresztül

(persze előtte ki kell adni a su parancsot is, a root jogokért)

dd if=/dev/block/mmcblk0 of=/sdcard/debrick.img bs=1M count=200

A fájl nem tartalmaz semmi egyedit, csak bootloaderrel kapcsolatos dolgokat.

És az így létrejövő fájlt kellene velem megosztani, feltölteni valahová és privátban belinkelni, esetleg google drive...
Ha találok megoldást, hogyan lehet életre kelteni otthon is, megosztom itt is és xda-n is.

Köszönöm mindenkinek, aki tud segíteni!

ELADÓ LG G Flex 2 H955 16/2Gb | HARDVERAPRÓ - Itt megtalálod amit keresel! :-)

(#3383) samphone válasza SgtSomeOne (#3382) üzenetére


samphone
tag

Miért szeretted volna 6.0.1-ről 4.0.1-re downgradelni?
Én még Kitkattal kaptam meg ezt a telefont 2 éve, azóta nem frissítettem oprendszert rajta, nem vagyok a frissítést híve, inkább megvárom, hogy milyen vélemények alakulnak ki az újakról, de azóta volt 2 is, ami jött rá, ha jól tudom:D Tehát Kitkat verzióm van, 4.4.4.

Nem rootolt az eszközöm, nem tudom, hogy is kell azt.

(#3384) indirobi


indirobi
újonc

Sziasztok valaki tudja hogy a nedvességi szenzor mikor tűnik el a telefonról már 2 hete ott van és nem engedi tölteni a telefont glaxy a5 2017

[ Szerkesztve ]

(#3385) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
Samsung A300 kijelzőjén elejtés után vastag fekete csíkok jelentek meg, a színes részek pedig szemcsések voltak. Érintésre nem reagált. Kikapcsológombbal való újraindítás után a kép rendben van, az érintő része továbbra sem működik. Kijelző csere 23-25e ft-os áron meggondolandó, hiszen az egész telefon ér kb. ennyit.
Természetesen ünnepek után azért megnézetem, de ha nem is csináltatjuk meg, adatmentésre azért szükségem lenne. PC-re kötni nem tudom, mivel nem megy a kijelző, OTG-t nem tud, hogy egeret kössek rá.

Van bármi más ötletetek?
Tudom, "használj felhőt, legyen backup-od" stb...a párom telefonja, munkaeszköz, nem érdekli a kütyü világ, de most sok kép és adat van rajta amire még szüksége lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3386) samphone


samphone
tag

Kinek melyik operációs rendszer van meg a telefonján, melyik verzió?
Továbbá telon belül hol lehet frissíteni a legfrissebb verzióra, ha nekem a 4.4.4 van meg rajta?

(#3387) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!

Lehet, hogy "öröklök" egy ilyen készüléket. Még anno a telekomnál lett vásárolva. Az lenne a kérdésem, hogy vajon ennyi év után is lehet kérni a függetlenítését a készüléknek?

(#3388) chris-v válasza Anulu79 (#3387) üzenetére


chris-v
senior tag

Hívd fel őket és megmondják.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#3389) Anulu79 válasza chris-v (#3388) üzenetére


Anulu79
addikt

Vasárnap vagy hétfőn akkor be is megyek rákérdezni.

Egyébként van valami normális rom a készülékre ami után nem többet mókolni vele?

(#3390) eax1650


eax1650
aktív tag

Sziasztok!
Van egy A500FU telefonom. Rootolva lett korábban, már nem garis. Ha gyári adatok visszaállítást csinálok eltűnik a root?

[ Szerkesztve ]

Bocsáss meg az ellenségeidnek, de jegyezd meg a rohadékok nevét.

(#3391) J.C.G. válasza Anulu79 (#3389) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Kb 2 évig használtam, mindig a legfrissebb gyári rom volt rajta. Soha nem mókoltam rajta semmit.

(#3392) Anulu79 válasza J.C.G. (#3391) üzenetére


Anulu79
addikt

Bekapcsolásnál zavar a telekom zene meg logó azért érdeklődöm. :)

(#3393) J.C.G. válasza Anulu79 (#3392) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Szerencsére enyém telenoros és nem sűrűn kapcsolgattam ki. :D
Így már érthető. Egyszer láttam :DDD egy Telekomosat és tényleg idegesítő lenne számomra is.

(#3394) Anulu79 válasza J.C.G. (#3393) üzenetére


Anulu79
addikt

Próbáltam letölteni rá a gyári független romot de vacakolt az oldal és nem engedte. Hétfőn újra próbálkozom hátha össze jön. :) Na meg hátha kicsit gyorsabb is lesz a készülék.

(#3395) Kendit


Kendit
újonc

Sziasztok!

Valaki tud megoldást a problémámra, mert én már feladtam.
Van 2db A5 2016 telefon a családban. Tökéletesen működtek amíg meg nem kapták a legutolsó frissítést.(2017.11)
Azóta hitelesítési hiba miatt váltakozó idő után megszakad a wifi. A wifi ki és bekapcsolása után rögtön csatlakoznak.
Ezekkel már próbálkoztam:
Kapcsolat elfelejt
Intelligens hálózatválasztás kikapcsolása
Hálózati kapcsolatok visszaállítása
Telefon gyári visszaállítása
Új szoftver, több féle

Router D link DIR802:
Router fix IP
Router fix csatorna
Reset

Van olyan wifi hálózat amihez szakadásmentesen tudnak csatlakozni.

Ötlet?

(#3396) Zlika


Zlika
aktív tag

Sziasztok mindenki,
Volna esetleg valakinek A500-FU latest stock firmware-hez direct linkje? A samsungos "fizess vagy várj 17!!! órát" hozzáállást kicsit patkánynak tartom. Köszi előre is. :)

(#3397) Treck válasza Zlika (#3396) üzenetére


Treck
aktív tag

Szerintem a software-nek le kell tudnia szedni. Egyebkent a "A samsungos "fizess vagy várj 17!!! órát"" biztosan nem hivatalos samsung letoltooldal...

http://google.treck.hu

(#3398) Zlika válasza Treck (#3397) üzenetére


Zlika
aktív tag

Sikerült megoldani. (sajnos a hívás közbeni visszangot nem javította meg a gyári software sem - az A5-ön nincs viszhang hanem a másik félnél)
https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-a5/SM-A500FU/VDH/download/A500FUXXU1CQJ2/196848/
Sajnos ennél "offisölebb" samsung oldalt nem találtam.
"Approx. 15 kB/Sec
Non-Premium Members"

(#3399) Treck válasza Zlika (#3398) üzenetére


Treck
aktív tag

https://updato.com

Innen nekem teljesen korrekt sebesseggel jon.

http://google.treck.hu

(#3400) Zlika válasza Treck (#3399) üzenetére


Zlika
aktív tag

Oks, köszi! :)
Legközelebb ha szükség lesz rá, észbentartom.

(#3401) dokee78


dokee78
félisten

Delete,megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#3402) samphone


samphone
tag

Van itt olyan tag, aki használja a fórumot, aki már frissitett a mobilján operációs rendszert?
Nekem még mindig a gyári 4.4.4 van rajta, de szerintem már lassan frissíteni fogom.

(#3403) Ðávid válasza samphone (#3402) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!
Én frissítettem Android 6-ra, amint elérhetővé vált a telefonra. Azóta is teszi szépen a dolgát.

(#3404) samphone válasza Ðávid (#3403) üzenetére


samphone
tag

Nálam ezt írja:

Méret: 894,93 MB
Fejlesztett operációs rendszer - Lollipop
Legalább 950 MB-tal csökken a szabad memória mennyisége. Ha korábban sok alkalmazást töltött le és telepített, ez a szabad memóriaterület további csökkenését jelenti.
Az operációs rendszer frissítéséhez körülbelül 3 GB memóriaterület szükséges ( A ténylegesen szükséges szabad memóriaterület az eszköz állapotától függhet )

Nem értem, most 985 MB-ot fog elvenni, vagy minimum 950 MB-t?
Annyit kivettem hogy 3 GB szabad területnek kell lennie.

Megéri 4.4.4 Kitkatról Lolipopra váltani? Főleg h ennyi hely elvész?

(#3405) samphone válasza samphone (#3404) üzenetére


samphone
tag

*894,93 MB

Mivel jobb a lollipop?:)

(#3406) Ðávid válasza samphone (#3404) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Kell neki hely ahová letölti a frissítést, utána meg ki kell csomagolnia. A telepítés befejezése után meg valószínűleg ennyivel csökken az elérhető szabad tárterület. Arra figyelj, hogy ez még csak az 5-ös Android verzió. Utána még tudod frissíteni a telefont a 6-osra.

Érdemes frissíteni, mert különféle javításokat tartalmaznak a frissítések. Előfordulhat az is, hogy egy alkalmazást nem tudsz telepíteni, mert még a 4-es főverziót használod, később ebbe többször is belefuthatsz.

(#3407) samphone válasza Ðávid (#3406) üzenetére


samphone
tag

Tehát 985 MB a csomagolt cucc és ha kibontja akkor minimum 950 MB lesz. De lehet tudni hogy mekkora? Csak nem visz el 3 GB-t, vagy igen?

Amúgy nekem 16 GB belső tárhelyem van, ha frissitek 5-re majd 6-ra lesz helyem még egyáltalán? :D

(#3408) Ðávid válasza samphone (#3407) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Fog maradni tárhelyed, de ha kevésnek érzed, akkor tudsz betenni SD kártyát. Vannak olyan alkalmazások amiket tudsz telepíteni az SD kártyára is. Van amelyik ezt nem engedi. Én még azt csináltam, hogy a fényképek mentési helyének is a kártyát adtam meg.

Pontosan nem tudom mennyit eszik a frissítés, mert annak idején csak frissítettem és nem foglalkoztam a szabad tárhely mennyiségének változásával.

(#3409) justmemory


justmemory
senior tag

Sziasztok!

Tudom, hogy iszonyat régi már az utolsó hozzászólás, de hátha valaki még... Szóval meg tudná nekem valaki mondani, hogy pontosan milyen wifi kártya van ezekben a modellekben (konkrétan nekem SM-A500FU)? Túrtam a netet rengeteget, de nem akadok rá sehol...

Köszönöm...!

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3410) prozodus


prozodus
őstag

Ez lenne akkor a SG A5 2015?

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3411) prozodus


prozodus
őstag

Hol lehet beallitani, h a simre mentse az uj szamokat? Sehol nem lelem...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3412) justmemory válasza prozodus (#3411) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

én moddolt rommal használom; ezen ha a névjegyzékben rábökök a + ikonra, hogy újat hozzak létre, azonnal feldobja a kérdést, hogy hová szeretném menteni és a SIM kártya is köztük van.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#3413) prozodus


prozodus
őstag

Uraim, leejtettem...
A sarkára esett, és azóta fekete a képernyő. Egész pontosan a szélén van kb egy pixelnyi csík, ami színes, a többi fekete. Nem tört, nem repedt, csak fekete. És működik. Be tudom kapcsolni, képernyőzárat feloldani (mire nem jó, ugye, a hajdani vaktérképezés? :D), de tovább már nem merem bizgetni, mert nem látom, mit érintek.
Ki mit tenne? Muszáj képernyőt cserélni, v kontakt, és tudják javítani? Hova érdemes vinni? Mennyibe kerülhet? (Pláne, h így, a posztkovidban kevés az erő, szűkös a büdzsé...)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#3414) Raiu válasza prozodus (#3413) üzenetére


Raiu
tag

Enged el... Annyira régi, hogy nem gazdaságos a telefon javítása. Elhiszem,hogy szűkös a keret. Viszont a javítás árából egy belépő mai telefont tudsz venni. Arról nem is beszélve, hogy a szoftveres védelem sem a legjobb rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.