Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) nggabi válasza TOZ (#798) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem nevetünk, de más oka nem nagyon lehet. másik 9db ujjad valamenyikével is próbáltad? vagy nem volt esetleg már a te ujjad is beregisztrálva régen esetleg? nesértőggyémeg de user error szaga van :U

azt halkan megjegyzem h egy komolyabb telefonszerelő bármit lát a telefonodon, így pl ha elhagyod akkor is végtelen vagy. a pajszeres feketék ellen jó a képernyőzár, egyébként nem sok mindenre.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#802) Zototh64 válasza nggabi (#801) üzenetére


Zototh64
őstag

Azt írta, hogy a többi ujjával nem ment, csak azzal az egyel.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#803) nggabi válasza Zototh64 (#802) üzenetére


nggabi
nagyúr

akkor hívjuk culombót és vesse össze a fiával az ő kezét :D

"szenyor dzsíííí"

(#804) Zototh64 válasza nggabi (#803) üzenetére


Zototh64
őstag

Ennyire nem lenne szabad megegyeznie a fiával egy ujjlenyomatának sem, hogy feloldjon rá a teló.
Persze az is lehet, hogy olyan minimális a különbség, ami "hibahatáron" belül van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#805) TOZ válasza kutga (#800) üzenetére


TOZ
addikt

Massal (szerencsére?) nem ment. Most újra felvette az ujjlenyomatokat. Most nem akarja már elfogadni az én ujjamat. De na. :W

es semmi user error nem volt ebben. Valami bug, ami kurvara gaz.

[ Szerkesztve ]

(#806) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Úgy néz ki, hogy kaphatnék céges telefonnak A53-at, ami az A51-et váltaná le.
A következő céges telefon talán az A34 lesz, aminek állítólag OLED kijelzője lesz.
Szerintetek kérjem az A53-at most, vagy várjak még pár hónapot az A34-re?

(#807) kutga válasza GEPESZ66 (#806) üzenetére


kutga
nagyúr

Én lehet megvárnám.

Let the Zone take me if I am.

(#808) Ricardo válasza GEPESZ66 (#806) üzenetére


Ricardo
félisten

" talán az A34 lesz, aminek állítólag OLED kijelzője lesz."

Talán az lesz és állítólag oled lesz.

Most viszont ott az A53 ami nem állítólag oled.

(#809) GEPESZ66 válasza kutga (#807) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Viszont arról sehol sem lehet olvasni, hogy az A34 tudja-e majd az AOD-t.
Ehhez ragaszkodnék, megszoktam már.

(#810) kutga válasza GEPESZ66 (#809) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem nem fogja megkapni, viszont biztosan oled lesz.

Let the Zone take me if I am.

(#811) TOZ válasza TOZ (#805) üzenetére


TOZ
addikt

De, elfogadja! :Y

(#812) Zototh64 válasza TOZ (#811) üzenetére


Zototh64
őstag

Megint? :W
Csináljátok egy FR-t, utána újra legyen belakva, semmi ne legyen visszamásolva mentésből.
Hátha megoldja. Bár vannak kételyeim.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#813) sorost


sorost
csendes tag

Esetleg, ha valakit érdekel az A53 is támogatja a pause usb power delivery-t. Nem teszteltem, de a menüben megjelenik. https://hvg.hu/cimke/Pause%20USB%20Power%20Delivery

(#814) Potyka03 válasza sorost (#813) üzenetére


Potyka03
senior tag

Csak One UI 5.1-el érhető el,elvileg még nem jött meg az A53-ra.
A másik hogy olyan oldalt linkelsz be akik nem értek a tech kütyükhöz,csak copyznak más oldakról.Egy szóval se említették hogy az A53-ba is benne van,de még a mobilarenán sem :D

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#815) sorost válasza Potyka03 (#814) üzenetére


sorost
csendes tag

Azért küldtem el, mert bene van az A53-ban, azóta ki is próbáltam, működik. A linket pedig azért, hogy ne kelljen leírni mi is ez. Nem UI 5.1 függő, hanem game luncher. Attól, hogy nem említik még benne van, különben meg sem említem. Gondoltam ez is a fórum lényege, hogy megosszunk egymással plusz információkat.

(#816) Pisti 1969


Pisti 1969
csendes tag

Üdv mindenkinek! Szerintetek Android verzió váltás után kell rendszer visszaállítás? Mert én nem tettem. Ki hogy szokta?

(#817) plaszy válasza Pisti 1969 (#816) üzenetére


plaszy
őstag

Szia! Én sem tettem. Semmi bajom eddig vele. :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#818) Zototh64 válasza Pisti 1969 (#816) üzenetére


Zototh64
őstag

Én szoktam, de van, hogy nem azonnal. Időtől függ.
Azt gondolom, hogy érdemes. Ha meg valamilyen anomália van, akkor meg muszáj.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#819) Energie X válasza Pisti 1969 (#816) üzenetére


Energie X
őstag

Szerintem csak akkor kell, ha valamiben rosszabnak érzed a működést pl.: lassabb, jobban merül kb ilyenekre gondolj.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#820) kutga válasza Pisti 1969 (#816) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem.

Let the Zone take me if I am.

(#821) dokee78 válasza kutga (#820) üzenetére


dokee78
félisten

Nem válasznak szántam!

Nálam nagyon ritkán jelez a Messenger,ez valami Samsung ficsör?
Van rá valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#822) Zototh64 válasza dokee78 (#821) üzenetére


Zototh64
őstag

Sajnos nem.
Pár hónapja ilyen, nem csak samun.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#823) kutga válasza dokee78 (#821) üzenetére


kutga
nagyúr

Inkább Messenger bug.

Let the Zone take me if I am.

(#824) Energie X válasza dokee78 (#821) üzenetére


Energie X
őstag

P30-asomon is hol ilyen volt, hol olyan, nem a telefon hibája.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#825) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! A tesztvideóban hallható hangproblémát (4K-ban elmegy a hang az egyik csatornából) megoldották azóta vagy ez ilyen maradt?

(#826) dogi01


dogi01
aktív tag

Tudtok segíteni miért nem találom a biztonsági mappa beállításának lehetőségét? De a beállítások biokémikus beállításoknal nincs se az állapotsávban

(#827) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nekem Samsung A51 telefonom van. Ebben Exynos 9611 Chipset van.
A teljesítményével elégedett voltam, zavaró lassulást nem tapasztaltam.
Az A53 Exynos 1280-al van szerelve, ami ugye sokkal jobb, mint a másik.
Viszont ennek ellenére sokan írnak lassulásról, laggokról az A53-nál.
Úgy gondolom, ha nekem jó volt az A51, akkor így az A53 is jó lesz?
Vagy a gondolatmenetem téves?
Esetleg megvárom még az A34-et, hogy megjelenjen, s pontosabbat lehessen tudni róla.
Pár hónapot még tudnék várni, hogy esetleg az A34 legyen a következő céges telefon, s azt tudjam kérni, ha jobban járnék vele.

(#828) teszt345


teszt345
tag

Törölve

[ Szerkesztve ]

(#829) Arcanine válasza GEPESZ66 (#827) üzenetére


Arcanine
csendes tag

Én A51-ről váltottam A53-ra ugyanebben a hitben (igaz, muszájból, egyébként nem akartam még váltani). Az A51-en zavaró lassulás nálam sem volt, inkább stabilan produkált egy komótos tempót, amit meg lehetett szokni, így én végülis elégedett voltam vele.
Az A53 ehhez képest nálam érezhetően gyorsabb, viszont sokkal instabilabbnak hat. Rendszeres nála, hogy gondol egyet, és még az A51-hez képest is sokkal döcögősebb, pl. látványosan akad rajta a Duolingo, vagy a BKK Futár, pedig mindkettő olyan app, aminek egy ilyen telefont nem kéne megakasztania. Aztán gondol egyet és megint száguld. Ez mellett többször is csinál furcsaságokat, ma pl. a kamera omlott össze, aztán második indításánál meg jó volt, de ilyet utoljára több évvel ezelőtt láttam, túlmelegedett Sonyn. Pár hete csinált olyat, hogy bejövő hívás esetén hiába rezgett, írta ki már az óra is, hogy hívás van, a telefon még 15 mp-ig az always on-t tartotta fontosabbnak, utána engedte csak felvenni. És még csinál hasonlókat, hetente legalább egyszer, csak hogy nehogy megszokjam a normális működést. Nem tudom, hogy ezek csak nálam vannak-e, de van ismerős ismerősének ugyanilyen telefonja és ő is szidja. Én még várom a frissítést, ami helyrehozza, és ez egy jó telefon lesz. Ettől függetlenül egyébként nincs vele bajom, ezeket is kezdem megszokni.
Az A34-et legutóbb mediatekkel pletykálták, azokat nem ismerem, nem tudom milyen lehet, de nem biztos, hogy azzal jobb lesz a helyzet (az A54 lesz új exynossal).

(#830) doongoo válasza GEPESZ66 (#827) üzenetére


doongoo
addikt

A51-en rengetegszer volt, hogy kicsöngés után egyáltalán nem jött be a felület, hogy fel tudjam venni a telót (értsd: csengett, rezgett, de felvevő gomb sehol). A53 ilyet eddig nem produkált és lassulást sem (minden körülmények közt sokkal gyorsabb, mint a régi). Én teljesen 0-ról laktam be, semmit nem hoztam át régi telóról (Android 13 frissítés után nem volt visszaállítás)

(#831) GEPESZ66 válasza Arcanine (#829) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Olvastam a külföldi fórumokat is.
Azt javasolták, hogy a RAM+ funkciót célszerű kikapcsolni, ill. a Fejlesztői beállításokban az animáció sebességét visszavenni 0,5-re.
Esetleg próbáld ki ezeket, ha még nem tetted volna meg.

(#832) Zototh64


Zototh64
őstag

A cégesre megjött a One UI 5.1. :-)

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#833) Potyka03 válasza GEPESZ66 (#827) üzenetére


Potyka03
senior tag

Én A72-ről váltottam A53-ra,nem érzek különbséget,pedig az A72-ben Snapi 720G volt.....

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#834) doongoo válasza GEPESZ66 (#831) üzenetére


doongoo
addikt

ez mindkettő alap. RAM+ nagyon be tudja lassítani a dolgokat, mivel a virtuális RAM az közel sem olyan gyors, mint a valódi

(#835) redingitell válasza doongoo (#834) üzenetére


redingitell
senior tag

És ezt hol tudom megtenni?

(#836) GEPESZ66 válasza redingitell (#835) üzenetére


GEPESZ66
veterán

RAM+ Eszközkarbantartó
Animáció Fejlesztői beállítások

(#837) redingitell válasza GEPESZ66 (#836) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi

(#838) Potyka03


Potyka03
senior tag

Kijött a One UI. 5.1 frissítés.
Valaki feltette már?
Mik a tapasztalatok?
Én kicsit félek tőle,főleg hogy az S és a többi készüléknél is akksi idő csökkenés van.

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#839) Zototh64 válasza Potyka03 (#838) üzenetére


Zototh64
őstag

Eddig nincs gondom vele.
Teszi szépen a dolgát.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#840) duronx válasza Potyka03 (#838) üzenetére


duronx
senior tag

Én is felraktam már, eddig minden oké.

"Jobb a sorból őszintén kilógni, mint a megfelelési kényszer miatt egy életen át hazudva kínlódni"

(#841) Potyka03


Potyka03
senior tag

Oké,köszönöm,ezek után én is felraktam.
Ami fura hogy ha se újlenyomatozok és az arcomat se látja s kódoznék,azt hogy tudom visszaállítani hogy ne ilyen fehér keretű számok legyenek?
Nagyon csúnyán néz ki így hogy fehér kerek kör s benne a számok....

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#842) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!
Megérkezett az első Samsung telefon a családba (lányom fogja használni).
Eddig Xiaomi (MIUI) vonalon mozogtam, amit ráadásul szeretek is.

Vannak-e olyan speciális Samsung beállítások amiket érdemes megtenni.
Olvastam olyat, hogy a RAM+ funkciót érdemes kikapcsolni. Ilyesmikre gondolnék még.

Van egy Xiaomi telefonhoz kapott usb c - jack átalakító, de azt mondja a telefon, hogy nem kompatibilis usb eszköz.
Ez gyártó függő?
Melyik amelyikkel biztosan menni fog?
Egyelőre ennyi, előre is köszönöm a válaszokat.

(#843) Zototh64 válasza g_g_g (#842) üzenetére


Zototh64
őstag

Üdv a nagy csapatban! :C
Ram+ minden képpen kikapcsolni, átalakító sajnos csak Samu. Mással nem fog működni.

Samsung Galaxy S23 Ultra 5G, Huawei Mate 40 Pro, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Watch GT3 Pro, Garmin Instinc 2X Solar

(#844) PeAdam


PeAdam
tag

Én is beruháztam egy A53 5G készülékre. Olvasgattam a kommenteket és meglepő számomra, hogy sokan nincsenek megelégedve a telefon gyorsaságával. Én egy Huawei P40 Lite-ről váltottam ami 100 ezer Ft alatt 2 évvel ezelőtt az egyik leggyorsabb telefon volt. Igaz, ez azért drágább készülék, de érezhető hogy gyorsabb minden téren a korábbi P40-es telefonomtól. A 120hz erre meg még rátesz egy lapáttal, gyönyörűen hasít a telefon. Összeszerelés minősége is csillagos ötös, eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Ilyen jó telefonom még sose volt. Igaz játékra nem használom, de minden más területen tökéletes. Ami egy mezei felhasználónak szükséges, az minden "is" van benne.

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

(#845) nggabi válasza PeAdam (#844) üzenetére


nggabi
nagyúr

samsungból csak "s" ;]

ggg: jó a baseus is ha még 1500Ft de kicsit alapzajos. Ha 4 ezer még a gyári akkor nem éri meg spórolni.

bár arra is kíváncsi lennék h 4 ezerért melyik gyárban készült :D

"szenyor dzsíííí"

(#846) doongoo válasza g_g_g (#842) üzenetére


doongoo
addikt

egy jó tws fülest inkább hozzá szerintem a lánynak

(#847) g_g_g válasza doongoo (#846) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi mindenkinek :)

Van neki egy QCY T17 fülese, azt szereti, árához képest meglepően jó.
Otthon szokta a nagy fejhallgatót használni vezetékkel, de majd a jövőben ezt is bluetooth-on fogja használni és nem kínlódunk a kábellel.

(#848) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Úgy olvasom, hogy a HDR tartalmakat nem tudja lejátszani.
Én csak Youtube videókat nézek.
Van ennek így valami hátránya?

(#849) kutga válasza GEPESZ66 (#848) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha hdr videókat szeretnél nézni, akkor igen. Én nem vettem észre nagy különbséget a hagyományos videókhoz képest.

Let the Zone take me if I am.

(#850) g_g_g


g_g_g
őstag

Adaptív akkumulátorkezelést érdemes bekapcsolni?
(vagy esetleg kilőhet a háttérből olyan dolgokat amiket nem kéne?)

Akkumulátorvédelem (85%-ig töltés) bekapcsolásával kapcsolatban mi a tapasztalat, használjátok?

Köszi előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.