Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) ujvendeg válasza Donki Hóte (#13) üzenetére


ujvendeg
tag

Tisztelettel, kolléga úr! Az adatokból kiolvasható, hogy mire vonatkoznak. Egymás konkurensének látja a két telefont? Vagy elcserélné egyiket a másikra 1:1 arányban?

S21 FE: SD888 - 6,4 inch - 155,7x74,5x7,9 - 177 g - 4500 mAh - IP68 - 411 ppi - 5 nm

A73: SD778 - 6,7 inch - 163,7x76,1x7,6 - 181 g -5000 mAh - IP67 - 408 ppi - 6 nm

A szintetikus AnTuTu teszten az előbbi: 765 000, az utóbbi, az A73: 489 000

Éppen két klasszis különbség van a két telefon között. Szerény véleményem szerint az S22-őt ne hozzuk ide, az egekig elszállt árával, s azzal, hogy jó, ha szolid használat mellett egy napot kibír: ezen a téren igen erős rokonság köti az S10e-hez, ami pl. engem négyszer elcsábított, mert majdnem tényleg kompakt - és éppen négyszer csalódtam benne.
(Utóirat: mielőtt bárki állítaná: nem melegszik jobban az S21 FE, mint bármelyik másik erős telefon, januári megjelenése óta használom, igaz, nem játszom telefonon. Pl. az Zenfone 8 valamivel jobban melegedett töltéskor. Nyers tapasztalatok.)

[ Szerkesztve ]

(#152) sxxorp


sxxorp
őstag

Kijött a GSMArena teszt: [link]
Üzemidő: maradt a kolléga által már jelzett órára ugyanannyi érték (113h) a jelentősen nagyobb akku ellenére. Nem egy katasztrófa, de ez is gyengébb összességében így.

(#153) sxxorp válasza janeszgol (#14) üzenetére


sxxorp
őstag

Bár többször is nekifutottál a bizonygatásnak, a GSMArena-nak annyira nem jött be az A53 kamerája az A52s-hez képest, mint neked. A kis véleményed ellenében megvizsgálva az összehasonlítást meg is érthető is, hogy miért: [link] ;)

Ezt már csak úgy bedobom ide: A nyitómondat innen [link]. The Galaxy A53 5G basically carries forward the camera setup of its A52s 5G predecessor. Erről ennyit ;]

[ Szerkesztve ]

(#154) t72killer válasza sxxorp (#152) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nagyobb akksi+ugyanannyi üzemidő = több powerbank-pusztítás és hosszabb töltési idő ugyanannyi popcornért. És ebben még nincs is benne a cell standby ha az ember nem coppantja le egy nap alatt az akksit állandó pötyögéssel, hanem 2-3 éjszakát kéne kihúznia minimál csökkenéssel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#155) sxxorp válasza t72killer (#154) üzenetére


sxxorp
őstag

Pont veled beszéltünk erről, még bőven a teszt előtt. Ha őszinte vagy bevallod, hogy azért jóval rosszabbra számítottál, én szóltam, hogy várjuk meg ;]
A standby sem neked kedvez: "The A53 5G managed to squeeze a few more hours of standby".
Egy szó mint 100, összességében gyengébb, mint az A52s, de nem egy orbitális bukta.

(#156) t72killer válasza sxxorp (#155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Standby-ban vártam nagyobb léptékben rosszabbat, amit a gsmarenások nem mérnek. +kérdés még az 5g fogyi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#157) sxxorp válasza t72killer (#156) üzenetére


sxxorp
őstag

Külön nem írják ki, de mérik, benne van az aggregált számban. De pont ennek a végét idéztem: amit bukott a telefonáláson, a stand-by-on hozta be (természetesen a nagyobb akku segítségével, de akkor is).
5G: egyelőre nem téma, de a telefonos rész tűnik gyengének az Exynos-ban (böngészés, videó nagyjából egál, kis plusz a stand-by-ban a nagyobb akku segítségével), aza valószínű, hogy ez az 5G-re is igaz lehet.

(#158) janeszgol válasza sxxorp (#153) üzenetére


janeszgol
félisten

Letojom.

(#159) sxxorp válasza janeszgol (#158) üzenetére


sxxorp
őstag

Eddig is madárnak néztünk ;]

(#160) janeszgol válasza sxxorp (#159) üzenetére


janeszgol
félisten

A jo poen miatt megillet teged a normalis valasz.
1, kb ket eve a Samsung nem nagyon igyekszik kamera ugyileg az A szeriaban. Ez csak azert ciki, mert 1-1 Xiaomi/Redmi meguti a mercet.
2, majd vissza olvasom az A52s tesznel levo reagalasom, de ha annyira jo lett volna kamera ugyileg, akkor emlekeznek ra.
3, ez az A53 boven meguti a mercem. Szerintem kameraban jo. Hogy van-e olyan jo, mint egy S20FE azt nem tudom. Ha mar arban kozel vannak egymashoz. (De SoC-ban igen tavol a ketto.)

(#161) sxxorp válasza janeszgol (#160) üzenetére


sxxorp
őstag

Nekem első Samsungom az A52s (párom révén van tapasztalatom, neki is A52s lett). Pár hete elgondolkodtam, hogy megvárjuk-e az A53 megjelenését, vagy vegyük az elődöt, végül utóbbi mellett döntöttünk az előzetes infók alapján (utólag nézve is jól). Előtte Xiaomi-m volt, ami gyengébben fotóz, de egyéb okokból (frissítések, szankció-kockázat, stb.) amúgy sem akartam kínai telefont.

Csak szembeötlő volt, ahogy ajnározod az A53 fotós képességét. Ez azért volt furcsa, mert nem sok újdonságot hozott az A52s-hez képest, totál ugyanazt a kamera-rendszert rakták bele egy még friss Exynos-szal, ami alapból legfeljebb ugyanolyan, de - legalább a kiforratlanság miatt - inkább gyengébb fotózási képességeket vetített előre. Ezért szóltam, hogy várjunk meg egy olyan tesztet, ahol közvetlenebb összevetés lehetséges, ilyen pl. a GSMArenás Photo Comparison. Azokat a képeket megvizsgálva egyértelműen gyengébb az A53, az már másodlagos, hogy ezt eléggé hangsúlyozták a szöveges tesztben is. Könnyen lehet, hogy szoftveresen még alakítják, de azt kétlem, hogy valaha is dicshimnuszokat érdemeljen az elődhöz képest (nemcsak ebben...). Ha az A53 megüti a mércéd, furcsa lenne, ha az A52s nem ütné meg még inkább :)

[ Szerkesztve ]

(#162) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog

Ezt simán elveri a tavaly vásárolt Xiaomi 11 Lite 5G NE készülékem ... Snapdragon 778G

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#163) sxxorp válasza janeszgol (#160) üzenetére


sxxorp
őstag

Na, ahogy várható volt: update; elvileg a kamerát is érinti: [link]

(#164) janeszgol válasza sxxorp (#163) üzenetére


janeszgol
félisten

:R

(#165) Cranberries


Cranberries
aktív tag

A Mobilarena 2022. 03. 17-ei cikkéből: "A dizájn a többit tekintve megegyezik, ahogy az IP67-es víz- és porállóság is közös tulajdonság. Sík kijelző Gorilla Glass 5 védelemmel, alumínium keret, négyzetes forma, újrahasznosított anyagokból készült műanyag hátlap"....
A tesztből: "A leszedni való védőfólián kívül műanyag a ház és a keret is az A53-on, ezeket újrahasznosított forrásból származó polimerből készítik. A keret fényes, alumínium hatását imitálja."

[ Szerkesztve ]

(#166) Cranberries válasza Cranberries (#165) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből.
Szóval a kérdés adott: az A53 kerete alumínium vagy műanyag?

(#167) janeszgol válasza Cranberries (#166) üzenetére


janeszgol
félisten

Műanyag.

(#168) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Nagyon szemezek ezzel a telefonnal. Kérdésem az öregmotoros Samsung felhasználókhoz, hogy összességében hogy sikerült ez a telefon? Nem használnám semmi extrára, tartalomfogyasztás, kamera, szociális dolgok, ilyenek. Játszani nem szeretnék rajta és max két évig tervezek vele. Olvastam a tesztben hogy 120Hz módban itt-ott megakad a böngészés. Ez orvosolva lesz szerintetek vagy inkább felejtős kategória ezeknél a telefonoknál a magas képfrissítés?

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#169) dave987 válasza Cranberries (#166) üzenetére


dave987
aktív tag

Akárcsak az összes A52es, mind műanyag. De nekem tetszik fogásra,nem csúszik.

(#170) judas13 válasza 30z.Samu (#168) üzenetére


judas13
addikt

A cikk összegzésében benne van a válasz szerintem:

"A legnagyobb konkurenst most házon belül kell keresni. A tavalyi Galaxy A52s 5G annyira jól sikerült készülék, hogy ha valaki az A53-at fontolgatná, én azt tanácsolnám neki, hogy inkább a 2021 őszén kiadott A52s 5G-t vegye meg, olcsóbban erősebb hardvert és egy plusz 3,5 milliméteres jack csatlakozót kap, no meg töltőt is a dobozban. A szoftveres oldal pedig megegyezik..."

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#171) 30z.Samu válasza judas13 (#170) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jogos. :)) :B Köszi!

Sic Parvis Magna

(#172) judas13 válasza 30z.Samu (#171) üzenetére


judas13
addikt

:R

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#173) ToomyC


ToomyC
aktív tag

S21 ultra után használom, azt kell mondjam annyira nem rossz telefon ez, viszont olyan gondom van, hogy nèha eldobja az SD kártyát és csak újraindítás után látja...másnak hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#174) ToomyC


ToomyC
aktív tag

Elég döglött a topic

(#175) badacsony válasza ToomyC (#173) üzenetére


badacsony
őstag

Próbáltad már a telefonnal megformázni a kártyát, hogy úgy mit csinál vele?

iOS és Android két jó barát, kézen fogva sétafikál :D

(#176) doooo válasza ToomyC (#173) üzenetére


doooo
veterán

Próbáltál másik kártyát belerakni? Azzal is ugyanezt csinálja?

(#177) ToomyC válasza badacsony (#175) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Igen azzal formáztam...

(#178) ToomyC válasza doooo (#176) üzenetére


ToomyC
aktív tag

Igen

(#179) doooo válasza ToomyC (#178) üzenetére


doooo
veterán

Na az akkor nem jó jel...
Előbb várd meg a következő szoftverfrissítést, hátha csak egy igazán irritáló bug, és az majd megoldja (mivel elmondásod szerint az újraindítás segít, akkor szoftveres problémának tűnik).
Ha nem így lesz, akkor viszont fontold meg a további lehetséges lépéseket (garanciáztatás).

[ Szerkesztve ]

(#180) dave987 válasza ToomyC (#177) üzenetére


dave987
aktív tag

Ha esetleg a sim kártyád netán vágva van, az is bezavarhat mert feszíti a foglalatot.

(#181) kemal


kemal
csendes tag

Sziasztok. A53 5G-hez hogy tudnám csatlakoztatni régebbi kis jack-es Creative hagyományos fülhallgatómat? Milyen USB-C átalakítót vegyek?

(#182) m1lan válasza kemal (#181) üzenetére


m1lan
őstag

[link]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#183) alebo


alebo
tag

Sziasztok. Nemrég kaptam egy ilyen készüléket. egy kérdés: Hol lehet állítani, hogy melyik kártyáról induljon a hívás ?

Blue is the colour!

(#184) alebo


alebo
tag

Egy másik: A kameránál hol lehet állítani a széles látószöget?

Blue is the colour!

(#185) doooo válasza alebo (#184) üzenetére


doooo
veterán

Ráböksz a ".5" vagy a "0.5" feliratú részre. [link]

[ Szerkesztve ]

(#186) doooo válasza alebo (#183) üzenetére


doooo
veterán

Ezt meg ha jól tudom a névjegyzékben tudod állítani, amikor felhívnál valakit (ráböksz a kis telefon ikonra az adott név mellett), akkor ki bírod választani, hogy melyikről induljon a hívás. Vagy régebben legalábbis így volt.

(#187) doooo válasza alebo (#184) üzenetére


doooo
veterán

Vagyis ott lehet bekapcsolni a széleslátót... állítani nem sokat bírsz rajta, max felbontást, meg filtereket.

(#188) kemal válasza m1lan (#182) üzenetére


kemal
csendes tag

Szia, köszönöm a válaszodat. Rendeltem egy ilyet (Samsung EE-UC10JUWEGWW) és tökéletesen működik.

:R :R :R

(#189) alebo válasza doooo (#187) üzenetére


alebo
tag

Köszönöm :R

Blue is the colour!

(#190) _DiEGO_ válasza m1lan (#182) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szia!

De, gondolom, akármelyik más típus/márka is jó a SAMSUNG-hoz ,ugye? Végül is csak szabvány, mert akkor nekem sem kell vennem.

(#191) mettyu222


mettyu222
csendes tag

Én személy szerint az A52S-el nagyon elégedett vagyok. Voltak kisebb akadozások vele az elején, de egy nagyon jó ár/érték arányú telefon a piacon.
Az A53 ára kb pont oda lett beárazva ahova az A52S :DDD .. Lecserélni semmiképpen nem éri meg.
Néhány S széria után bátran állítom, hogy az A-nak nincs oka szégyenkeznie, sőt nem is vennék már S-t. Átlagosan 2 évre tervezek egy mobilt, ezt az időt lazán teljesíti reményeim szerint.
Az hogy az A53-hoz nincs hálózati adapter az kicsit gáz. Kezdték a vezetékes headset kihagyásával, most a töltő, pár év és csak egy üres dobozt kapunk majd! :C

(#192) m1lan válasza _DiEGO_ (#190) üzenetére


m1lan
őstag

Szia!

Az S szériás tapasztalatok alapján sajnos nem. Egy próbát megér, de ha nem jó, akkor érdemes megvenni a gyárit.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#193) _DiEGO_ válasza m1lan (#192) üzenetére


_DiEGO_
őstag

OK köszi.

(#194) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!

Van valaki, használja az A53-at, ès megbánta, hogy megvette?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#195) ToomyC válasza pècsimunkás (#194) üzenetére


ToomyC
aktív tag

S21 ultráról jöttem, teljesen használható...

(#196) pècsimunkás válasza ToomyC (#195) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszönöm!

Èn Realme Gt2 pro-ról készülök váltani.

A Bluetooth egy fosch, a mèdiahangerő Bluetooth- on keresztül szintén az, az NFC- vel meg 1x tudok fizetni- 1x nem !

Specifikáció szempontjából qrva jó telefon!
De...
Hiába szép a tányér, ha üres!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#197) andrás47 válasza pècsimunkás (#196) üzenetére


andrás47
senior tag

Használtam már előtte A52s-t , igazán játékra nem használtam egyiket sem, így amire én használom nem veszek észre különbséget, szerintem jó kis készülék, nem kell félni tőle, akinek meg az igénye más az próbálkozzon az S szériával .

(#198) pècsimunkás válasza andrás47 (#197) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszönöm az infót neked is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#199) andrás47 válasza pècsimunkás (#198) üzenetére


andrás47
senior tag

Szívesen .

(#200) 392mhz


392mhz
kezdő

samsung.com -on júni 6-ig nagyon akciós az A53 (1db 160e, 2db 271e) és az S21FE (1db 180e, 2db 331e)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.