Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) doooo válasza klaya86 (#47) üzenetére


doooo
veterán

Nem, az két évvel ezelőtti csúcskategóriás teljesítmény. Pont ahogy tavaly két évvel korábbi csúcsteljesítmény volt az S855 szintjén levő S778G.

[ Szerkesztve ]

(#52) t72killer válasza chuppie (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#48:
drágább vs hosszabban támogatott: mennyi ideig használnád még a támogatások lejárta után, 1év pl? (én kb ezt céloztam meg)

a52s támogatás vége: 2025 Aug (de ez a minimum, simán nincs kizárva, hogy foltoznak még)
a53 (biztonsági) támogatás vége: 2027 Március

Tehát használod az a52s-t mondjuk 2026 őszéig = mától 4.5év = 26eFt/év, vagy használod az a53-at 2028 tavaszáig = mától 6év = kb 27+eFt/év. Ez ugyanannyinak látszik, viszont ne felejsd el, hogy a felárat az elején fizetted ki. A hardver semmivel se erősebb, ott kuksolsz 2028ban egy olyan (vagy gyengébb!) vassal, amit már két évvel korábban cseréltél volna ugyanolyan büdzsé mellett. +Használtpiacon igen-igen valószínű, hogy a jack-es a52s népszerűbb lesz/ha bármennyi kp-t akarsz még érte kapni a végén.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53) 392mhz


392mhz
kezdő

mediamarkt.de húsvéti akció 04.20-ig:
A52s: 276 EUR (~105e huf)
A53: 369 EUR. (~140e huf)

(#54) 392mhz


392mhz
kezdő

ugyanott:
s21fe: 495 EUR (~188e huf)
s21: 587 EUR (~223e huf)

(#55) thboxx


thboxx
aktív tag

Aztán augusztusban jön az A53s 7gen1-el... :Y :C

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#56) sxxorp válasza t72killer (#39) üzenetére


sxxorp
őstag

Ha valaki fotózik, ennyi áldozat bele kell hogy férjen. Mondjuk kézben 5-6 másodperc... vajon használja-e a gcam a teló OIS-t?

(#57) sxxorp válasza doooo (#44) üzenetére


sxxorp
őstag

Hát valakinél működik a megtévesztés... Ha egy modell hasonló tudású (csak jobb), árban kedvezőbb (tehát nem egy felsőbb kategóriás), és korábban jelent meg, akkor tényleg egy kiegészítő 's' akadályoz meg, hogy elődnek tekintsd? ;)

sorost: szívesen!

(#58) jack982


jack982
aktív tag

nem erre mondják, hogy halva született?
az éjszakai videó nagyon gagyi, még fele ennyi pénzért is.
az egész ér talán 60ropit, újan. :)

(#59) ricsmoka


ricsmoka
tag

Az S21et 35 hónap garival jobb áron vettem mint az A53 új ára 😀 :))

[ Szerkesztve ]

(#60) t72killer válasza sxxorp (#56) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Biztosan. 1/8-ad sec-es expókat (6sec totál és 48db-bal számolva) 100%, hogy nem tartok ki kézzel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61) doooo válasza sxxorp (#57) üzenetére


doooo
veterán

Igen, pontosan az akadályoz meg benne. Olyat nem mondtam, hogy nem lehet ettől függetlenül jobb választásnak tekinteni, hisz kétségtelenül lehet.
De ha egy tavalyi A52 erősebb, mint az új A13... akkor most vágjam rá, hogy ja igen, hát ez utód, mert később jött ki, és akkor milyen dolog már ennyivel gyengébb utódot kiadni...? Vagy figyeljek oda arra, hogy mi volt a pontos neve annak, amire hivatkoztam tavalyról, és mi a pontos neve az új modellnek? Na látod (és igen, sarkos példa, de a célnak megfelel).

Volt A51 5G is (akkoriban nem egy "s" volt a különbség, hanem egy "5G"; bár még egy évvel korábban meg volt A50s, szóval maradjunk annyiban, hogy mindig volt egy feljebb pozícionált, külön elnevezésű modell), és képzeld, erősebb volt, mint a sima A52 a következő évben... érdekes módon mégsem hozták fel sehol sem. Lehet mert nem volt ennyire széles körben elérhető... de ez lényegtelen, attól még volt, és pontosan ilyen viszony volt a két generáció, és a két név között.
Remélem észrevehető a kirajzolódó "minta".

Egyébként előre szólok, minden jel szerint lesz jövőre A54, ami gyengébb lesz az idei A53s-nél, meg lesz jövőre A54s is, ami viszont már méltó utódja lesz az idei A53s-nek. Persze ettől még ugyanúgy meg lehet majd rökönyödni, meg csodálkozni mindezen... Ez van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#62) t72killer válasza doooo (#61) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Utód", gyakorlati szemmel = közel ugyanannyiba kerülő* újabb modell. A JÓ utód jobb ár/teljesítmény mutatót produkál, az "elmegy" kategória ugyanolyat, az elb.szott rosszabbat. A "teljesítménybe" nem csak az antutu pontszám tartozik, hanem minden, amit a vásárló kap: tartozékok, support, üzemidő (idle is), töltésidő.

* az a52s-em pennyre pontosan annyiba került, mint az asszony a52 5g-je bő fél évvel korábban, effektíve300£. Így az a52 5g-nek van már utódja, úgy hívják a52s. Tehát az a53-nak elvileg az 52s "utódjának" kéne lennie, pláne ilyen áron.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#63) doooo válasza csaabz (#17) üzenetére


doooo
veterán

Attól, hogy utálod, még nem visszalépés. Sőt, gyakorlatilag mindenben vagy előrelépés (néhány dologban jelentős), vagy legrosszabb esetben nagyjából megegyező.

(#64) thboxx válasza sxxorp (#57) üzenetére


thboxx
aktív tag

S akkor "HA!" lesz A53s, akkor az meg ennek az utódja lesz? :U
Nem vitázni akarok,csak nekem kicsit szőrszálhasogatásnak tűnik főleg annak fényében, hogy nem tudjuk mit tervez még esetleg kiadni a Samsung. Persze sok a feltételes mód, de én most még akkor se törnék pálcát a fejük fölött. Aztán augusztusban ki tudja...

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#65) doooo válasza t72killer (#62) üzenetére


doooo
veterán

Leírtam az előzményeket, és azt is, hogy miért mondtam, amit.
Rendben van-e így ez az A5x-szériát érintő piaci modell, vagy sem, így van már évek óta.
És egy ideig még így is lesz, ha csak nem gondolja meg magát a Samsung. Márpedig az A52s és az A53 közötti erőkülönbségből ítélve nem, egyhamar nem fogja meggondolni magát (gyakorlatilag "muszáj" jönnie egy A53s-nek az idén).

Egyébként más helyeken a kezdőár (kedvezmények nélkül) sehogy sem jön ki az itteni 190k-ra, inkább olyan 150-165k-ra (vagyis nem drágább, mint a tavalyi kezdőárak az A52/5G esetén voltak). A Samsung amúgy sem szokott drágítani mostanában, az újabb modellek/generációk esetében.

[ Szerkesztve ]

(#66) t72killer válasza doooo (#65) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A fentebbi ktgszámításnál a telekomos 160k-val számoltam :R . Az a52s a mostanában vásárlónak 120k.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#67) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Röccen és ennyibe kerül? A többit innentől meg kár nézni. És veszik? Megeszi a nép, hogy ez (is) jó?

(#68) mrThomi válasza ricsmoka (#59) üzenetére


mrThomi
addikt

Ja, kész vicc az új árak, de nem csak a samsungnál. Poco, redmi meg hasonló ipari hulladékokat meg biztos nem fogok venni, így marad a használt piac azon belül is az alig használt pár hetes szinte új készülékek féláron

Nothing Phone (2a)

(#69) ricsmoka válasza mrThomi (#68) üzenetére


ricsmoka
tag

Igy van! Felesleges ujat venni ha ki tudsz fogni egy alkalmi vételt! :)

[ Szerkesztve ]

(#70) t72killer válasza mrThomi (#68) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, mindenképp körül kell nézni a piacon :R . Nálunk nem volt semmi érdemi használt, amikor az a52 5g-t, majd a52s-t vettük. Első esetben drágábban ment ebayen a teló only, mint amennyiért a brit vodánál megvettem, mínusz ajándék budst eladtam. Utóbbi esetben hasonló, Mo-ra kellett volna mennem olcsóbb a52s-ért, viszont úgy bukok egy töltőt, amire itt van szükségem.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#71) sxxorp válasza doooo (#61) üzenetére


sxxorp
őstag

Annyira sarkos példa, hogy szimplán hülyeség, a kettő már kategória, viszont az A52s utóda a gyengébb A53. Az 5G téma speciális, annyira gyakran nincs új technológia bevezetés. Az A52 5G-s verziója (akár utóda) az A52 5G, utóduk az A52s 5G, ennek utóda az A53 (5G, toldalék nélkül). Arra érdemes figyelni hogy azonos kategóriában (nem a hülye példád...), időben melyik követi egymást, és akkor nem kajálod be a Samsung marketing-bullshit-jét. Nem lehetsz egyedül, mert ezt meg sem merték volna lépni, ha nem vezetnének meg jó pár embert: ha divatosabb lenne az ésszerűség ezt a modellt nem lehetne eladni, főleg nem ennyiért (de mondom még a szétkuponozott bevezető ár mellett sem csúszna le). Értelmes tesztelők sem az A52-höz hasonlítják, hanem az A52s-hez.
thboxx: eltaláltad :) Nem az a szőrszálhasogatás, hogy azon citerázol mi van az A5x mögött? Amíg nagyjából konzisztens az elnevezés az A5-tel kezdődő, időben egymást követő modellek egymás utódai.

(#72) t72killer válasza sxxorp (#71) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan, ott a piacon a 120eFt-os a52s, kit érdekel már az a52/5g :F ? Pláne egy 160+eFt-os újdonsággal szemben?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#73) vectras


vectras
tag

Hát így utólag nem bánom hogy nem vártam meg.
A52s 5g jobban megérte 116 ezerért

(#74) ricsmoka


ricsmoka
tag

Amúgy meg nem kell csodálkozni az árán! Minden nagyon drága lett sajnos!!! :O

[ Szerkesztve ]

(#75) t72killer válasza ricsmoka (#74) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a (z akár házon belüli!) versenytársakhoz kell hasonlítani, ennyi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#76) ricsmoka válasza t72killer (#75) üzenetére


ricsmoka
tag

De ha azt nézed tavaly mennyibe került előállítani valami meg most, akkor sajnos óriási a különbség! :)

[ Szerkesztve ]

(#77) t72killer válasza ricsmoka (#76) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Annyira nem féltem őket, hogy elfogyna az árrés, de tény, megdrágultak keményen a nyersanyagok. minket fogyasztókat az érdekel, hogy van a boltban A 120eFt-ért és B, ahol B<A, 160eFt-ért. jelenidejű valós ár mind2, te döntesz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#78) vectras válasza chuppie (#45) üzenetére


vectras
tag

Én is mate 20-rol váltottam a52s-re. De hiányzik a mete :F

(#79) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Hát ... rendeltem 2db-ot amit nemrég csomagoltam vissza és megy a webshopnak.

(#81) m1lan válasza csaabz (#17) üzenetére


m1lan
őstag

Túlzásokba azért ne essünk, az anyagminőségen kívül semmi másban nem jobb a Honor... :U

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#82) Juhaszatti válasza sxxorp (#57) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Tehát akkor az A53s lesz az A53 utódja? Egyazon szérián belüli utód? Azért ez már egy nagyon kifacsart logika.
Az S10e sem volt az S10 utódja, hiába jött időben később azonos kategóriában, hanem csak egy variáns a szérián belül.

[ Szerkesztve ]

(#83) pècsimunkás válasza stingy2 (#50) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A Samunál meg működni fog minden,a kínai gyártóknál meg ki tudja mi fog müködni meg mi nem :U

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#84) t72killer válasza Juhaszatti (#82) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha kb uannyiért jön, uakkora, kicsit többet tud, akkor miért ne lenne utód az a53s?

Az a52s-emre ugyanaz a tok, ugyanaz a védőüveg kell, ugyanaz benne a kamera, színt leszámítva ugyanúgy néz ki, mint az asszony a52 5g-je. Nekem ebből egyértelmű, h az s a sima 5g-s utódja.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#85) mrThomi válasza t72killer (#70) üzenetére


mrThomi
addikt

Ebay/amazon én nem rendeltem még telefont, de nem is fogok. Ennek az oka, mert ugyan úgy drágán adják és szeretem megnézni mit veszek. Nem tudom angliaba hol élsz, de nagy városokban szerintem nagyon megy a használt teló biznisz, legalább is itt luxemburgban. Kis ország, kb 25 percen belül ott vagyok bárhol legyen is és naponta rakják föl. Van aki bankként tekint a szolgáltatókra, 0€ kihozza nagy havi előfizuval, de már aznap adja el az S22 Ultrát 1100-ért a bolti 1350-hez képest. Mellettünk a németek meg most tényleg nagyot akcióznak a Saturnba/Mediába

Nothing Phone (2a)

(#86) t72killer válasza mrThomi (#85) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

S széria akadt volna éppen, de nem normális garival, még mindíg drágábban, mint az a52s. A bontatlan patent garis példányok alig olcsóbbak a boltinál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#87) doooo válasza Juhaszatti (#82) üzenetére


doooo
veterán

Ilyen alapon a sima S22, meg az S22+-t is lehetne ekézni, hogy miért nem jobbak, mint az S21U (az S22+ még drágább is most a tavalyi Ultránál)... ez már tényleg tökéletes példa, csak korábban nem jutott eszembe... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#88) Kampó


Kampó
senior tag

190-200e ft ért egy rakat jobb telefon van mint ez... nem látom értelmét miért venné meg akár ki ezt...

S21 fe
Xiaomi 12x
Realme gt2 5g
Oneplus 8t 6g.

és csak felcsaptam az árukeresőt...
Hardverben rekordokkal erősebbek, de másban sem maradnak el szerintem.. Kezd nagyon Vicces lenni a Samsung... Nehogy Úgy járjon mint a HTC

AMD volt AMD van AMD lesz

(#89) t72killer válasza Kampó (#88) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

csak ez nem 190eFt, hanem 162.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#90) Kampó válasza t72killer (#89) üzenetére


Kampó
senior tag

Nem a szolgáltatós árat nèztem... Amúgy valahol már 135e èrt is van, amennyire hiteles az a webshop... De visszatérve 162 be is lehetne találni jobb vételt .. ez a kategória.100-120e Ft volt pár 1-2 ève.. akinek tetszik vegyen sokat lelke rajta.. :R :R tudom szar a forint.. az hát.. de régen sem kaptam a fizetésemèrt egy talicska kokaint... :C :C :C

[ Szerkesztve ]

AMD volt AMD van AMD lesz

(#91) t72killer válasza Kampó (#90) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mi a baj vele? Nem függő és max egy eldobható prepay SIM-et hozol el vele. Így a szolgáltató is csak egy bolt a sok közül. Sokkalinkább így hozok el egy telót, mint pincesufni GSM-ből, ami után bottal üthetem a gari nyomát.

Én mondjuk az a53-at nem veszem/nem venném/nem ajánlom :R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#92) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Az A52s árából látszik, hogy még a Samsung is képes jó áron adni egy jó készüléket.

Ez az A53 viszont nagyon nem jó vétel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93) janeszgol válasza m1lan (#81) üzenetére


janeszgol
félisten

De nem is rosszabb lényegesen. Pl GPU teljesítmény totál egál. Amiben sokkal jobb az A52s, az az akku (üzemidő), illetve 5G plusz a kijelző. Megéri-e Honor 20-ról 120 ezerért a csere? Szerintem meg. Ha eladja a régit, akkor meg pláne megéri.

(#94) Postas99


Postas99
senior tag

Az "A" jelölés valójában az AWFUL-t takarja.
Van egy céges A71-em. Ftissitések a fasorban sincsenek. A készülék laggolt már az elején, a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó egy kalap sz@rt nem ér 10-ből ha 3x felismeri az ujjamat.
Örülök hogy nem jön a sokadik utód (borzalom 73). A (borzalom 53) már most megakad, mi lesz később. A samu fejlesztői a fasorban sincsenek, szégyen hogy minden szemetet idehoz Európába a gyártó. A vevő meg megeszi ami elé toltak.

(#95) jack982 válasza Postas99 (#94) üzenetére


jack982
aktív tag

:D pontosan.

(#96) thboxx válasza Postas99 (#94) üzenetére


thboxx
aktív tag

Akkor az én (meg még egy "pár" fórumtársé) A71-em csak véletlenül homlokegyenest más mint a tiéd, ugye? :U
Kitalálom. Amúgy neked a saját telefonod az Iphone?

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#98) thboxx válasza sxxorp (#97) üzenetére


thboxx
aktív tag

Tehát, ha jól értem az okfejtésed, akkor ha pl valami oknál fogva az S22 családban pl csúszna az ultra 3-4 hónapot (más gyártóknál csúcskészülékek esetében volt már erre példa), akkor az az S22 illetve S22+ utódja, aminek következő év elején a "gyenge szar, kevesebbet többért" S23 illetve S23 plusz lesz az utódja... Mostmár mindent értek. Egyébként köszönöm a megtisztelő véleményed, ugyanis ebben a kolléga álláspontja mellett vagyok én is. Mondjuk a stílus az megint más dolog. Ez egy szakmai fórum. SENKI ne személyeskedjen, ha lehet egy ilyen kérésem. Köszönöm. :R

Ha már veszem a fáradtságot, és értékellek a kötött üzlet után, úgy te is tedd ezt meg!

(#99) sxxorp válasza Juhaszatti (#82) üzenetére


sxxorp
őstag

Huh még egy... Esetleg sikerül meglátni, hogy éven belüli utódokat nem akarnak feltétlenül új számmal illetni? Hú, de kifacsart logika! :DDD
Az ütős kis példáddal is van egy kis gond, bár azt meg sikerült eltalálni, hogy azonos kategória, de ugyanaznap jelentették be, adták ki, mint kisebb variánst :DDD : [link]
De legalább felbátorítottál még egy laposföld-hívőt, hogy veled egyetértést képzelegve ő immár eltérő nevű, de ténylegesen különböző kategóriájú telefonokat vessen össze, és nevetgéljen magán :DDD
Tényleg nézzetek már a nevek mögé, milyenek a telefon valódi jellemzői, hova pozícionálták, ténylegesen mit tud a korábban kiadott telefonokhoz képest ;)

(#100) sxxorp válasza thboxx (#98) üzenetére


sxxorp
őstag

Nem jól érted. Az Ultra szerinted ugyanaz a kategória, mint az alapmodell? Szerinted az A52s, és az A53 eltérő kategória? Képes vagy a telefonok valódi tulajdonságait nézni, azokból csoportokat kategóriákat alkotni és azokat összevetni (azaz gondolkodni) = lényeg, majd megnézni hogy is hívják, és nem fordítva, a neveket alapul venni? Vannak gyártók, akik nem kavarnak ennyire, de nem egy ilyen van, ahol annyi modell, variáns, frissítés érkezik annyi régióba, hogy meg kell vizsgálni miről is van szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.