Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Energie X válasza Avayasoft (#250) üzenetére


Energie X
őstag

Sajnos ez már ilyen buli..

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#252) palyet


palyet
újonc

Sziasztok!
4 napja vagyok tulajdonosa egy A53 5G készüléknek, a Yetteltől vásároltam. Egy nagyon idegesítő probléma jelentkezik nálam, mégpedig az, hogy rövid időn belül lecsatlakozik a 4G, majd 3G, majd 2G hálózatról is, miután gyakorlatilag esélytelenné válik a mobilnetezés... A telefon újraindítása után ~10-20percen belül ugyanez a procedúra. A konfigurációkat, amiket elküldtek, természetesen telepítettem. Egyszer már hívtam őket, javasolták, hogy kapcsoljam ki a VoLTE hívásokat. Nagyon örültem, mert pár órát tökéletesen működött, de azóta megint ez a hiba jelentkezik. Sírni tudnék már, annyira idegesít.
Valakinek van esetleg valami tippje, hogy ez telefon vagy beallítási hiba lehet?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#253) Teal'C válasza palyet (#252) üzenetére


Teal'C
addikt

Régi vagy új sim van benne? Ha régi akkor simán lehet sim kompatibilitási hiba. Cseréltesd ki. Ha új még akkor is lehet simán hibás a sim.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#254) dave987 válasza palyet (#252) üzenetére


dave987
aktív tag

Szia. Mindenképp jár utána mihamarabb. Ha online rendelted állj el a vásárlástól,ha üzletben akkor járj a nyakukra amíg meg nem oldják cserével vagy bárhogy.

(#255) #46824192


#46824192
törölt tag

Még épp az előző szoftverrel (ma reggel telepítette a telefon a frissítést) csináltam egy vízesésről videót.

Semmi extra ....gyári kamera app, h264 ,30fps, FHD.
Egyedül a menüben a stabilizálás volt aktív.
(szuperstabilt nem ,mert utálatosan belenyúl a videóba)

A légyeg hogy a 130Mb videóba oldalirányú mozgásnál olyan lagokat rakott bele vagy 3 helyen ,hogy öröm nézni.

Azért egy kicsit a ....anyukáját már ennyi pénzért ,egy videót nem tud csinálni normálisan.

Más tapasztal ilyet? Esetleg van valami beállítás amit épp nem szeret a kamera?

[ Szerkesztve ]

(#256) #46824192


#46824192
törölt tag

Komoly ez a kamera. Hiába írják minden frissítéshez higy kamera stabilitás növelés. Ma el akartam kapni egy pillanatot egy fotóval. Teló kiold kamera indít , gomb lenyom és a kép cirka 4 mp múlva készült el. :)
Terméazetesen nem sikerüpt a pillanatot elkapni.

Egyébként minden samunak ilyen gagyi a kamera app, vagy 400 ezerért kell telefont venni hogy tegye a dolgát?

(#257) Avayasoft válasza #46824192 (#256) üzenetére


Avayasoft
tag

Még új telefon, ezért szerintem megvan az esély rá, hogy javítsák a szoftvert.

Más kérdés: vowifi-vel használom, Telekomos kártyával, de csak akkor áll át vowifire ha nincs T térerő. Az előző telefonomon volt olyan beállítás, hogy előnybe részesített háló, ami ha wifire volt állítva, akkor azt használta T térerő ellenére is. Itt nem találom ezt a beállítást. Ezek szerint ennyire telefonfüggő funkció lenne?

(#258) Teal'C válasza #46824192 (#256) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem semmi ilyesmi jincs, de ha be volt kapcsolva valami extra funkció, vaku, vagy nem volt elég világos akkor ez történik. Ha gyorsan akarsz fotózni kapcsold ki a plusz funkciókat és hagyd automata módban.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#259) MrOomen válasza m1lan (#182) üzenetére


MrOomen
tag

Ha valahol nem találtok gyári C-jack adaptert, akkor a medimarktban a Hama C-jackek tökéletesen müködnek még.
Nem csak a gyáriak kompatibilisek, de a gyenge minőségű megoldások fixen nem jók, nem tudom min múlik igazán

(#260) Tomek979


Tomek979
tag

Sziasztok! Egy ismerősöm vett egy ilyen telót. Az lenne a kérdésem, hogy milyen beállítással a legjobb a képeket készíteni illetve videózni. Jó a gyári vagy valamit állítsak át? Tök nem értek a Samsunghoz :D

(#261) forumpista


forumpista
tag

Sziasztok,
mukodo gcamet tudnatok linkelni ehhez a telohoz?
eddig csak olyat talaltam ami vagy el sem indult vagy ha el is indult nem volt kep…

(#262) MrOomen válasza forumpista (#261) üzenetére


MrOomen
tag

Exynos processzor van benne, valószínű azért nem megy a gcam :)

(#263) MrOomen válasza Tomek979 (#260) üzenetére


MrOomen
tag

Attól függ mit szeretnél fotózni.
Portréhoz a portré mód.
A normál kamera mód is tök rendben van (érdemes a 4:3 és a 16:9 közt váltogatni), viszont ha nem szeretnéd hogy algoritmus hozzányúljon a színekhez, használhatod a pro módot automata beállításon. Ha szeretsz babrálni, akkor meg állítgathatsz is a pro módban.
Egyébként a Samsung gyári képszerkesztő szoftverében is baromi sok a lehetőséged az utólagos vigéckedéshez. A legjobb kipróbálni mindent, a tapasztalat majd adja magát :)

[ Szerkesztve ]

(#264) mrThomi válasza MrOomen (#259) üzenetére


mrThomi
addikt

Nekem van egy hama átalakító a kocsiba, és hallgatva a zenét 4-5 percenként bedobja a telefonon a tárcsázót :Y Tudja valaki hogy miért ? Nagyon idegesítő jelenség főleg ha az anyóson ülök én rakok zenét. Eddig még nem jöttem rá mi okozza de aki megmondja lovaggá ütöm.

Nothing Phone (2a)

(#265) #46824192


#46824192
törölt tag

(#266) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ez az egyik mobil amit kineztem (másik s21 fe de nem biztos hogy kapok mert Telekomnál jelenleg nem elérhető) de youtube teszt és összehasonlító videókat nézegetve azt látom, hogy eléggé laggolgat. Még mindig laggol vagy már optimalizáltak rajta?

(#267) Energie X válasza Imi1981 (#266) üzenetére


Energie X
őstag

A rendszer tanulja a felhasználói szokásaidat. Ha jó áron veszed akkor szvsz nem érdekes egy pár lag. (Amúgy a legtöbb Samsung telefon lagolgat). Apumnak van, igaz ő csak telefonál meg a hírportálok alkalmazásait olvasgatja és yt-ozik, nem számolt be még arról, hogy akadozott volna a teló. Meg azt sem szabad elfelejteni, hogy SD888-at hasonlítasz egy Exynos 1200-hoz, persze hogy jóval lassabb, akadozósabb :)
Az én tapasztalatom az volt, hogy egy pár nap után ezzel a felhasználással 120 hz-en nem volt akadozás, én már úgy adtam át apumnak a telefont.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#268) Imi1981 válasza Energie X (#267) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja nem a s1fe-hez hasonlítottam hanem összehasonlító videókban (például xiaomi redmi note 11 pro 5g-vel eresztették össze ) és tesztekben láttam laggolásokat. S21 fe más szint de jóval drágább is ahhoz természetesen nem hasonlítom.
Részletre veszem szolgáltatónál úgyhogy nem tudom mennyire jó ár meg azért még nem döntöttem milyiket veszem. Tavalyi a52s5g lenne az igazi de az már yettelnél és Telekomnál sem kapható.
Videókon meg eléggé laggolt ez az a53 5g de gondolom azóta már jött frissítés és talán javítottak rajta. Legalábbis remélem. Volt samsung A70-es telóm az nem laggolt így újonnan azért furcsállom.

(#269) Energie X válasza Imi1981 (#268) üzenetére


Energie X
őstag

Én úgy csináltam, hogy bementem MM-be és megnyomogattam. Először A53-at, aztán A52s-t. Az A52s érezhetően gyorsabb volt. Aztán jött a nyári Samu akció és vettem mindkettőből 1-1 db-ot. Apumét "napokig" csináltam mert nem volt időm vele foglalkozni, aztán nyomogattam napokig amikor már volt. Szerintem nem vészes az elején azért több lagg is volt, de 3-4 nap után 1-2 mikrolaggal találkoztam csak a menüben, de abszolúte nem volt vészes. Persze azt a felhasználást próbáltam ki amit apum is csinál, más esetben nem tudom hogy viselkedik a teló. Szumma-szummárum, ne teszteket nézegess, hanem menj el megnyomkodni a készülékeket, bátran legalább fél órán keresztül.
Minden felhasználónak más a preferenciája, itt is olvastam, hogy borzasztóan laggol nagyon kaki, ilyen rossz telom még sose volt stb. stb, nálunk meg tökre bevált az A53, amik alapján talán még én is használnék egy ilyet, ha mégegyszer sikerülne megfogni 90K vagy alatta.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#270) mrThomi válasza Imi1981 (#268) üzenetére


mrThomi
addikt

Nem fogják egyhamar javíttani. Ez egy nagyobb volumenu csomag lesz az android 13-al a one ui 5.0 felületével ahol sokat fognak csiszolni a folyamatosságon, de mire ezt egy A53 megkapja már itt lesz az A54 snap 6gen1-el... En hagynám a fenébe ezt a telefont, de ez az én véleményem

Nothing Phone (2a)

(#271) Energie X válasza mrThomi (#270) üzenetére


Energie X
őstag

Drágulnak a telefonok, most még érdemes lehet venni, pláne ha jó áron van. A snapi 778G-s készülékek hamar lesznek 200k 150-170k helyett. Nem jó a forint, meg még válság van. Ps5 már 50 eur-al drágább...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#272) mrThomi válasza Energie X (#271) üzenetére


mrThomi
addikt

Nem tudom akinek vannak igényei az felejtse el ezt a processzort szerintem. Nem véletlenül tesz a samsung jövöre snapdragon a csúcs telefonokba is. Ez sajnos egy ipari hulladék az exynoss 2200-vel karöltve, és nem vagyok biztos abban sem hogy ezeken bármi féle frissítés segíteni fog. Persze aki egy nokia 3310-ről jön annak ez is nagyon jó telefon. Azért nem kell pánik vásárolni se. Én inkább a használt piacon néznék szét (mert ott minden annyit ér amennyit adnak érte) mint most bármit is ujjonan venni.

Nothing Phone (2a)

(#273) Imi1981


Imi1981
veterán

Kösz mindenkinek! Inkább még várok hátha visszakerül a kínálatba a Telekomnál az s21fe. :R

(#274) #46824192 válasza Imi1981 (#268) üzenetére


#46824192
törölt tag

A kamera volt nagyon laggos , lassan indult,az első képet lassan készítette. Videóba néha fps drop volt.
Fotózáson sokat javított most az utolsó szoft.(videót még nem teszteltem)

Szerintem nem rossz telefon ez. Böngészek,yt,streaming,nas elérés,levelezés,céges levelezés,office csomag,one drive,gdrive,g fotók, sok hívás , bt headset,2sim(két mobilnet)
Teljesen ok, nem fagy ,nem akad. Kijelző rendben van.
Mondjuk én nem vagyok egy telefon ..zi, az fix.
Játszani szököévente egyszer szoktam rajta, így nekem nem kell bele paks2.
Amire és amikor kell ,arra tökéletes és véleményem szerint ez a lényeg.

Ha tudod hogy mire akarod használni és ahhoz mérten vásárolsz, akkor nem érhet nagy csalódás.
(itt nem csak telefonra gondolok hanem általánosan mindenre)

[ Szerkesztve ]

(#275) Imi1981 válasza #46824192 (#274) üzenetére


Imi1981
veterán

Persze, hogy tudom mire kell és ahhoz nem kell erős hardver de nem szeretem ha lassú és laggol egy mobil. Először megpróbálom előfizuval az s21fe - t, ha ez nem jönne össze valamiért akkor jó lesz az a53 5g.

(#276) mrThomi válasza Imi1981 (#275) üzenetére


mrThomi
addikt

Azt vedd figyelembe hogy a 21fe is 6gb rammal van. Erősebb sokkal a soc de app ujtatöltések sűrűbben lehetnek, viszont a folyamatosággal nem lesz akkora gond. Gyorsabban is fog rá jönni az új one ui 5 szal jobb választás mindenképp. Jelenleg egy snap 888-as telótól írok(oppo find x3 pro), én még mindig elégedett vagyok a sebeséggel, talán egy kicsit sokat harap az akkuból, de nekem még belefér.

Nothing Phone (2a)

(#277) #46824192 válasza mrThomi (#276) üzenetére


#46824192
törölt tag

+60 -70e forintért (csak hirtelen ránéztem árukeresőn), még jó hogy jobb a proci és hamarabb lesz droid13.
:)

Bár az utóbbi , átlag embernek szerintem lényegtelen.

(#278) Energie X válasza Imi1981 (#275) üzenetére


Energie X
őstag

Továbbra is azt mondom, menj be egy Mm-be vagy bárhová ahol ki van állitva és nyomogasd meg. Az a legtutibb teszt, ha a kezedben van, mi nem tudunk a te igényeidnek 100%-ig megfelelő választ adni. mrThomi: Ha pubg mobile az igény, akkor arra valóban kell erősebb. Ha egyszerű felhasználás, akkor arra elég, ahogy boxoslaca is írta, illetve ahogy faterom is használja. Amit pedig mondtam nem vész vásárlas. 155k-t nem ér meg a készülék, de 100k-t igen, pláne annak fényében, hogy milyen szar a forint. Ezért is mondtam, ha jó árban van (kinek mi) érdemes lehet megvenni. Ez nem rábeszélés, hanem tanács, ezt légyszi vedd már figyelembe mielőtt írsz. Mindenki arra költi a pénzéz amire akarja.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#279) Imi1981 válasza Energie X (#278) üzenetére


Imi1981
veterán

Legközelebb telenor üzlet van ott van kirakva sok mobil. Megnézem hátha ez is közte van. Azért mindenképp kipróbálom de ha lesz raktáron a legközelebbi telekomnál s21fe akkor mindenképpen azt veszem. Azért az felsőkategória közeli teló hardverben. Meg persze a ha olyan árban tudom megvenni ahogy számoltam csak akkor lesz s21fe máskülönben a53 5g.

(#280) Imi1981 válasza Energie X (#278) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Ma kipróbáltam telenor üzletben és tök jó és gyors teló. Videón docögősebbnek tűnt. S21 fe már nincs a Telekomnál és drágább jóval a kihozatal mint yettelnél mert nincs semmilyen Telekom szolgáltatásom.
Úgyhogy maradok yettelnél és meggondolom ezt az a53 5g - t. De a yetteles csaj ajánlott iPhone 11-et és 0ft kezdőrészlettel tudnám kihozni azon még gondolkodom. Nem vagyok IOS párti (főleg a megszokott és vásárolt alkalmazásaim miatt) de azért átgondolom.

A lényeg hogy jó téló ez az a53 5g! Őszintén sokkal rosszabbra számítottam.

[ Szerkesztve ]

(#281) Energie X válasza Imi1981 (#280) üzenetére


Energie X
őstag

Én is így csináltam, olvasgattam, nem tudtam mi legyen, aztán elmentem és nyomogattam fél bő fél órát.Ugyanígy az S21 FE-t ami pl valóban melegszik (SD888). A tény, hogy kamera kicsit lassabb, mint egy csúcskészülékben, de mivel otthon senki sem fotóművész, így elhanyagolható, hogyha nem 0.1 mp alatt indul, vagy lőnek egy fotót, hanem 1.5 mp. Csak a megfelelő usert kell megtalálni a telóhoz.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#282) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

hogy viselkedik Android auto-val a készülék? Idősebb úrnak lenne, így 10/10 plug and play eszközt keresek.
Olvastam külföldi fórumon, hogy problémás a csatlakoztatás, nem ismeri fel, nem tükröz, stb., igaz ez?

Aurea mediocritas

(#283) Teal'C válasza AXisBOLD (#282) üzenetére


Teal'C
addikt

Nekem ford fiesta-val hibátlan napi rendszeres használat már vagy 3 hónapja.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#284) AXisBOLD válasza Teal'C (#283) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszönöm szépen az infót!

Aurea mediocritas

(#285) MrOomen válasza AXisBOLD (#282) üzenetére


MrOomen
tag

A Smartthings alkalmazás legyen megnyitva legalább egyszer. Sok embernek ezért nem működnek hasonló funkciók (pl a Smartview is) mert az okoseszközkezelő app nem kapja meg a jogosultságot.
Ha ez megvolt, nem csak kábelesen fog működni, a Speciális funkciók beállítás menüponton belül keresd ki az Android autót, és ott az Autó csatlakoztatással már működni fog bluetoothon keresztül is már.

(#286) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használtok-e vírusírtó szoftvert?
Az adathalász elleni védelem,ill. pl. az üzenetekben kapott linkek védelme miatt kérdezem.

(#287) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Egy idegesítő hibára lettem figyelmes a telefonnal kapcsolatban, ha csatlakozok az otthoni wifire (mindegy, hogy 2 vagy 5 GHz-es háló), egy idő után nem tölt be semmit a telefon, annak ellenére, hogy az internet kapcsolat nem jelez hibát. Ma reggel jött elő harmadjára egy héten belül, csak a wifi ki/bekapcsolása oldja meg. Másnál nem jött elő?

Let the Zone take me if I am.

(#288) mrThomi válasza kutga (#287) üzenetére


mrThomi
addikt

Használsz reklám blokkolót, adguard Dns profilt, stb ? Nekem az szokott néha bekavarni, samsungnál elöjött már nálam is többször

Nothing Phone (2a)

(#289) kutga válasza mrThomi (#288) üzenetére


kutga
nagyúr

Privát DNS be van állítva igen. Nyomtam egy hálózat resetet, megnézem így.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#290) SRII


SRII
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek!
1; nem tudom a neveket ugy elmenteni hogy jó legyen!
beírom hogy pl: Nagy János festő, erre a névjegyzékbe ez írja Festő János Nagy, ha viszont a festőt rakom előre akkor meg így menti el Nagy Festő János
Most ez miért? Egyébként a redmi 7 e ugyan ez volt......
2; Ha én szeretnék egy gyorsabb töltőt vásárolni akkor az otthon lévő kábel tudja azt a sebeséget csak a töltő fejet kell vásárolnom ,hogy gyorsabban töltsön?
nem kaptam hozzá kábelt sem és töltő fejet sem, csak egy adat kábelt aminek mind a két vége ugyan olyan (jelenleg egy baseus töltő kábelem van hozzá, mait használtam töltő fejet a korábbi telefonomhoz az valami borzalom, 50% ról 100% majd 4 óra alatt töltöte fel)
Köszönöm szépen, hálás vagyok

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#291) kutga válasza SRII (#290) üzenetére


kutga
nagyúr

Amikor rögzíted a névjegyet a név mezőt nyisd le a lefelé mutató nyíllal, ott eléred a név mezőket.

Töltőből én a Samsung 25 és 15 wattos töltőket használom a hozzájuk kapott kábellel. A gyors töltéshez usb c-c kábel kell.

Let the Zone take me if I am.

(#292) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Kis frissítés rugalmasságot hozott és még többet is :

(#293) Teal'C


Teal'C
addikt

Sziasztok, most elköszönök megváltam a telótól. Nem azért mert rossz vagy gagyi csak hiányoznak az extra funkciók az s22u ból. :R

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#294) kutga válasza Teal'C (#293) üzenetére


kutga
nagyúr

Várható volt. :)

Let the Zone take me if I am.

(#295) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A33 lenne a céges telefon,amit most kapnék.
Az A53-ra 40 ezer Ft-ot kellene ráfizetnem.
Megéri ennyit ráfizetni?
Az AOD talán hiányozna.
Ill. a 90 helyett a 120 Hz mennyivel jobb?
Egyébként az A51-et váltaná le.

(#296) mrThomi válasza GEPESZ66 (#295) üzenetére


mrThomi
addikt

Szerintem a chip miatt nem éri meg a felárat mert az ugyan az. A53 szebb előről, nekem túl sok a káva a 33-nál. Aod hiánya szerintem megszokható. 90hz-nél meg szemre sokkal jobb a 120, nincs annyi darabosság, kényelmesebb a szemnek is viszont akkor jön ki jobban a különbség ha párhuzamosan használsz 90/120hz-es telót. Én mondjuk egyiket se venném meg már, de ha valasztani kéne akkor inkább 53

Nothing Phone (2a)

(#297) zolinagy0818


zolinagy0818
csendes tag

Én a héten lettem tulaja a telónak. És teljesen meg vagyok vele elégedve!

(#298) zolinagy0818


zolinagy0818
csendes tag

Szerintem egy nagyon jó telefon!

(#299) mrThomi válasza zolinagy0818 (#298) üzenetére


mrThomi
addikt

Hát a nagyon jótól azért messze van, inkább úgy mondanám, hogy van az a réteg akiknek megfelelő

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#300) zolinagy0818 válasza mrThomi (#299) üzenetére


zolinagy0818
csendes tag

Ez sok mindentől függ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.