Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Pisti 1969 válasza amdxp2 (#393) üzenetére


Pisti 1969
csendes tag

Kipróbáltam amit javasoltál, sokkal gyorsabb lett, pedig nálam eddig sem volt sok probléma. Köszi a tippet.

(#402) amdxp2 válasza Pisti 1969 (#401) üzenetére


amdxp2
tag

Igazán nincs mit, örülök ha segített neked is :K

(#403) dolon75


dolon75
aktív tag

Sziasztok!

Kerestem, de nem találtam "zseb" szóra semmit...

Aki használja, és zsebben hordja, netán farzsebben, régebb óta: nem hajlik a telefon a gombok környékén? Mennyire maradt egyenes, ha egy asztallapra lerakjátok képernyőre, nincs hézag alatta, nem billeg?

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#404) kera420 válasza atosan (#377) üzenetére


kera420
újonc

Miérz cserélted le a 12x-et? Én is gondolkozom azon a készüléken.

(#405) atosan válasza kera420 (#404) üzenetére


atosan
addikt

Családon belül cserélt gazdát. Szerintem egy nagyon jól eltalált készülék, de nekem majdnem kicsi volt, gyárban dolgozom, silány térerő, nagyon szívta az akksit. Otthon simán kibírt egy napot. Kamera nekem jó volt. Merem ajánlani, ismerősnek is ajánlottam, eddig elégedett vele.

Maine coon

(#406) brucka


brucka
tag

Sziasztok!

Vmiért nem megy a mobilnetem,pedig a beállításokhoz nem nyúltam. Az előbb még azt írta, hogy csak segély hívás. Azt egy újra indítás megoldotta,de net továbbra sincs.
Esetleg vmi ötlet, hogy mi lehet a gond vagy mit csinálok rosszul?

(#407) atosan válasza brucka (#406) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Sim kártya mennyire régi? Lehet csere érett. Vagy ha egy bizonyos területen nincs, akkor esetleg cella hiba.

Maine coon

(#408) ricsmoka


ricsmoka
tag

Sziasztok! Kislányomnak van egy ilyen telója. A gond a következő. Klippeket néz a Youtubon és elmegy a hang bizonyos idő múlva és a játékoknál is. Mi lehet a gond szerintetek? Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#409) azazbeza


azazbeza
tag

Sziasztok, párom 3 napja kapott egy ilyen készüléket.
Arról szeretnék érdeklődni, hogy mint olvasom a mobil rendelkezik szép anomáliákkal. Összességében neki nincs problémája a telefonnal, inkább nekem furcsa az, hogy azonos területen olykor dadog olykor szép simán fut. Ezt értem böngészés vagy rendszerben tapogatás közben. Olvastam, hogy a samunak van ilyen betanulási ideje, személyre szabás miatt. Ez valamelyest befolyásolja a telefon teljesítményét?
Miután befejeződik abba maradnak, az olyan akadozások, hogy hardverapro felületén olykor dadog lapozás közben olykor nem, vagy mondjuk alkalmazás váltáskor?

(#410) -Mike- válasza azazbeza (#409) üzenetére


-Mike-
addikt

Ha új még a készülék akkor még frissít sok app-ot az első időkben vagy a play áruházból ettől az elején még lehetnek laggok de betanulási ideje inkább az aksinak van.
Nem tudom, hogy ez segítene-e az akadozások leküzdésében, de egy próbát megér.
Szóval 4GB > 6GB (alapból azt hiszem 4 van beállítva)
Beállítások - Akku és Eszközkarbantartó - Memória - RAM Plus - 6 GB

(#411) amdxp2 válasza azazbeza (#409) üzenetére


amdxp2
tag

Szia! Olvasd vissza a 393as hozzászólásomat. Most már kimerem jelenteni, hogy ha megcsinálod azokat a dolgokat amiket leírtam, nem fog akadni. :K

(#412) MrOomen


MrOomen
tag

Hagyd azt a 2 hetet, ha párod nem zavarja.
Az akku és teljesítménymenedzsmentet tanulja a telefon.
Ha 1-2 hét után is csinálja az akadozást, akkor érdemes próbálgatni a fentebb már leírt dolgokat.
Addig is frissítsetek le mindent, rendszert, appokat, állítsátok be az alapokat, és had tanulgasson, jó lesz az :)

(#413) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

S21FE topikban írtam, de mivel van ilyen készülék is a családban, ide is írom nektek töltő vásárlásos tapasztalataim:

Javaslat: Ha valaki olcsó 25W-os töltőt keres, ne vegye meg!

A sztori röviden: Akartam rendelni egy olcsóbb Samsung töltőt. A samsung oldaláról néztem ki a modellszámot: EP-TA800XWEGWW és az alapján egy ismert hazai számtech bolt forgalmazta is korrekt áron. Megrendeltem. Átvételkor szembesültem vele, hogy Goobay csomagolásban volt. Rákérdeztem, hogy ez milyen töltő, azt mondták samsung, a nagyker ilyet küld, csak a csomagolás más, mert ez OEM töltő. Nem vettem át, javasolták, hogy írjak az ügyfélszolgálatnak. Megtettem és a válaszuk után írtam a Samsungnak is, hogy megtudjam hányadán állunk.
1. Kérdés a bolt felé:
Tisztelt Blabla cég!
2022. október 9. napján rendelést adtam le az alábbi típusú eszközre:
EP-TA800XWEGWW
Rendelésazonosító: xxxx
Ez az eszköz eredeti Samsung 25W-os töltő.
Tegnapi napon voltam a Duna Plaza átvevőponton, ahol nem a megrendelt terméket adták volna át, hanem egy, az eredetire megszólalásig hasonlító, de Goobay márkájú töltőt. A hölgy tájékoztatása szerint a nagyker ezt küldte. Mivel nem szándékozom utángyártott töltőt venni, csak eredetit, ezért a samsung.hu weboldalon fellelhető modellszám alapján kerestem az eszközre, és ez Önöknél a weboldaluk szerint kapható is, ezt is rendeltem meg:
https://xxxxxxxxxxx
Az eredeti Samsung töltőt a gyártó Samsung dobozban adja. Kérem tájékoztatásukat, hogy miért nem a megrendelt terméket kaptam volna meg a tegnapi napon, illetve hogy mikor várható az eredeti (nem utángyártott) termék érkezése?
Üdvözlettel: XY
2. A bolt válasza kérdésemre:
Kedves XY!
A termék eredeti Samsung termék, ami OEM, tehát csomagolás nélküli. A beszállító Gigapack csomagolásban kínálja ezeket az OEM töltőket, tehát ők csomagolják és bocsájtják kereskedelmi forgalomba.
A csomagolás egyébként is a kukában landol. Ezeket a termékeket a Gigateltől szerezzük be.
3. Kérdés a Samsungnak:
Tisztelt Samsung Ügyfélszolgálat! A napokban vásárolni szerettem volna egy ilyen töltőt: EP-TA800XWEGWW. A bolt ahova rendeltem egy Goobay márkájú dobozban adta volna át az eszközt. Értelemszerűen nem vettem át az eszközt, mivel nem Samsung csomagolásba volt elhelyezve. A helyi eladó azt javasolta, hogy írjak a bolt ügyfélszolgálatának, ezt meg is tettem. Az ügyfélszolgálaton rákérdeztem, hogy ilyen hogy lehetséges, az alábbi választ kaptam: "Kedves XY! A termék eredeti Samsung termék, ami OEM, tehát csomagolás nélküli. A beszállító Gigapack csomagolásban kínálja ezeket az OEM töltőket, tehát ők csomagolják és bocsájtják kereskedelmi forgalomba. A csomagolás egyébként is a kukában landol. Ezeket a termékeket a Gigateltől szerezzük be: https://www.gigatel.hu/" Az iránt érdeklődnék, hogy a Samsung tényleg forgalmaz-e OEM konstrukcióban mobiltöltőt és a beszállítók valóban adhatják-e azt saját csomagolásban? Illetve honnan tudok meggyőződni arról, hogy az általam vásárolandó termék eredeti-e? Köszönettel: XY
4. A samsung válasza kérdésemre:
Tisztelt XY! Köszönjük a megkeresését. Szeretnénk tájékoztatni, hogy korábbi megkeresését továbbítottuk illetékes munkatársaink részére kivizsgálás céljából. Visszajelzésük alapján a Samsung Magyarország Kft nem forgalmaz OEM, csomagolás nélküli termékeket. Annak érdekében, hogy valóban gyári Samsung töltőhöz juthasson hozzá, javasoljuk hivatalos webáruházaink egyikében vásároljon. Tartozékok beszerzésével hivatalos márkaboltjaink foglalkoznak, ugyanis Ők állnak közvetlen kapcsolatban a beszállítókkal. Annak érdekében, hogy a megjelölt típusú készülék esetén, a szükséges tartozék, rendelésének lehetőségeivel és a díjszabásokkal kapcsolatban tájékoztathassák Önt, arra kérjük, márkaboltunkkal legyen szíves felvenni a kapcsolatot. A márkaboltjainkat, a http://www.sestore.hu/ továbbá a http://ses.shop.hu/ linkeken található élérhetőségeken érheti el.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#414) amdxp2 válasza Energie X (#413) üzenetére


amdxp2
tag

Kár hogy nem pár nappal előbb írtál...én is most rendeltem meg egy EP-TA800EBE -típusú töltőt, akkor engem is átvertek nagy eséllyel.
Nekem a sztorim annyi, hogy kerestem töltőt jó áron, találtam arukeresőn egy boltot ahol szuper áron volt, amikor meg akartam rendelni, akkor láttam hogy egy helyi boltról van szó, mondom inkább elmegyek érte. El is mentem a boltba, mondom a srácnak hogy mi kellene, erre a srác mondja hogy van a töltő nála, de nem annyiért amennyiért én láttam a neten,mert az csak online rendlésnél érvényes. Na most...a netes ár 3690ft volt, a boltban meg 7990ft. Mondom akkor köszi...megrendeltem de akkor atb@szás lesz a vége gondolom. Holnap jön meg...ja és persze előre fizettem... :W

(#415) Energie X válasza amdxp2 (#414) üzenetére


Energie X
őstag

Én 5000-ért vettem volna, csakhát nem azt akarták adni. S21FE fórumban írta az egyik tag, hogy vett olcsó töltőt, aztán megszívta, mert tölteni tölt a készülék, csak nem megy olyankor az érintőképernyő. Inkább vett egyet normális áron és azzal minden frankó. Én is ebből indultam ki. Amit te rendeltél, az kábel nélküli változat, ha Samsung-os dobozkában van akkor no problem, de általában a kábel nélküli eredeti töltők 8000-be szoktak kerülni.Még alzáról rendeltem nyáron ősöknek 25w-os töltőt onnan tudom, hogy samsung dobozban kell lennie :)
Ha ottvagy majd megnézed és ha mégsem kell mert csomagolás nélküli, vagy Goobay vagy stb, akkor elállsz a vásárlástól (nem kell megindokolni miért) és 14 napon beül vissza kell kapnod a pénzed. Esetleg nézz körül a bolt oldalán, hogy van-e fent ilyen nyilatkozat és előre töltsd ki, hogyha nem az lenne amit rendeltél ott helyben el tudd indítani a dolgot. Ha meg az amit rendeltél akkor otthon összetéped a papírt :)

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#416) janeszgol


janeszgol
félisten

En mar par eve csak markaboltbol vasarolok toltot, kabelt. Nem eri meg az 2-6 ezer ft sporolas.

(#417) Energie X válasza janeszgol (#416) üzenetére


Energie X
őstag

Én is így vagyok vele, hogy mindenből az eredetit. Már többször szívtam meg utángyártott/hamisított termékekkel, és utólag a próbálkozások többe kerultek mintha elsőte jót vettem volna.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#418) Lacikaaa001


Lacikaaa001
csendes tag

Sziasztok, nemrég vettem meg ezt a telefont. Akksi üzemidővel ki hogy van megelégedve? Nekem sokkal jobbam merül mint az előző realme 8 pro-m. Gyakorlatilag egy napot bír, mérsékelt használat mellett. (1-2 óra face, pár perc telefonálás, 1-2 óra böngészés) ez így szerintetek rendben van?

(#419) Verokm88 válasza Energie X (#413) üzenetére


Verokm88
csendes tag

Üdv!
Én szintén ugyanezt az adaptert vettem meg egy webáruházban, nekem átlátszó kis zacskóban volt doboz nélkül, viszont rendesen samsung felirattal ellátva. Persze ettől lehet hamisítvány. Kiszállítással együtt 5000 Ft volt. Egy esetleges hamisítvány kárt tehet a készülékben?

(#420) ricsmoka


ricsmoka
tag

Sziasztok! Már kérdeztem, de megkerdezem újra! Nem tudjátok véletlenül mitől megy el magától a hang Youtube nézés és játékok közben? Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#421) amdxp2 válasza ricsmoka (#420) üzenetére


amdxp2
tag

Hali! Csak tipp...Nézd meg van e elérhető frissítés a youtube-ra, ha nincs akkor töröld le és rakd újra, hátha segít.

(#422) ricsmoka


ricsmoka
tag

Köszi a tippet! Kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#423) SRII


SRII
őstag

Sziasztok! Kb 3 hete van meg a telefonom, nem igen használtam , nem vittem meloba és nem is ejtettem le, ma napon telefonáltam és észrevettem, hogy ha mozgatom gyorsan a telefont valami zörög benne! Ahhoz tudnám hasonlítani a hangot mintha egy nagyon kicsi kis csavar zörögne benne, kb a telefon kamerája és közepe között , nektek is valami zörög a telefonban? Eddig nem is használtam nagyon, csak be laktam, most ha megrázom folyton zörög!
Telekomtól vettem, mert sok kedvezményem volt, ha nálatok is ilyen nem gond, ha csak nálam mi a teendő? (a telo szuper nincs baja, így is foglalkoznak a dologgal?)
köszönöm a segítséget!

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#424) -Mike- válasza SRII (#423) üzenetére


-Mike-
addikt

Ami zörög az a kameralencse. Indítsd el a fényképező alkalmazást és úgy rázd meg a telefont, nem fog zörögni.

Ha nem így van akkor beégtem. :)

(#425) SRII válasza -Mike- (#424) üzenetére


SRII
őstag

Szia! És tényleg!!!!! de de de eddig nem zörgött....vagy nem ráztam meg ilyen intenzíven...de kamera aktiválása után elnémult a zörgés... :R :DD

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#426) kutga válasza SRII (#425) üzenetére


kutga
nagyúr

Eddig nem tűnt fel.

Let the Zone take me if I am.

(#427) Lacikaaa001


Lacikaaa001
csendes tag

Tènyleg zörög :D kamera indítás után már nem :D

(#428) MrOomen


MrOomen
tag

Ami zörög a kamerában, az az optikai képstabilizátor, ami egy mozgó alkatrész ;) Ez teljesen normális dolog

(#429) atosan


atosan
addikt

Ahogy mondod. Más gyártóknál is zörög, ha van optikai képstabilizátor.

Maine coon

(#430) Lacikaaa001


Lacikaaa001
csendes tag

Sziasztok
Ma azt vettem èszre hogy kurvára laggol a böngèszőbe a görgetés, chromeba, ès a samsungosba is. De még ahogy írok ide az is kicsit laggos. Újraindítottam, lefrissítettem az alkalmazásokat, de így maradt sajnos. Szerintetek mitől lehet?

(#431) kutga válasza Lacikaaa001 (#430) üzenetére


kutga
nagyúr

A 21-es topikban is panaszkodot valaki erre, lehet valami bug.

Let the Zone take me if I am.

(#432) Lacikaaa001


Lacikaaa001
csendes tag

Kicsit csalodott vagyok honapokig vacilaltam melyik telefont vegyem (iphone 11, galaxy s21 fe, és ez). Végül ez mellett dontottem de igazából nagyon nem vagyok megelégedve... Üzemidő karcsú, laggolgat, kicsit tobbet vartam egy ilyen árú samsungtól :(

(#433) kutga válasza Lacikaaa001 (#432) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha előtte iphone 11 és galaxy s21 fe-t néztél, akkor nyilván csalódott leszel.

Let the Zone take me if I am.

(#434) azazbeza válasza Lacikaaa001 (#430) üzenetére


azazbeza
tag

Szia,
A laggolásos meg egyéb problémákra azt javaslom, Töltsd le a Vivaldi böngészőt. Tedd alapértelmezett. Szerintem csodát fogsz érezni élmény terén. Nálam miután ezt megcsináltam ezt asszony készülékén elmúltak lag és egyéb zavaró tényezők.

(#435) -Mike- válasza Lacikaaa001 (#432) üzenetére


-Mike-
addikt

Ha nem tetszik a telefon ne szenvedj vele egy napot se tovább.
Add el, vegyél helyette s21 fe-et vagy amit akarsz.

(#436) kutga válasza -Mike- (#435) üzenetére


kutga
nagyúr

+1

Let the Zone take me if I am.

(#437) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az a töltő jó lesz hozzá?
Vagy mást javasoltok?
[link]

(#438) Lacikaaa001 válasza -Mike- (#435) üzenetére


Lacikaaa001
csendes tag

Nem adom el, nem gáz a teló. Ez a szaggatás görgetéskor, most olvasom másnál is gond de csak ezekkel a fórumokkal csinálja..

(#439) Lacikaaa001


Lacikaaa001
csendes tag

Töltőt muszály nekem megvenni a gyári 25w-osat, vagy mindegy milyen márka? Van nekem egy xiaomi 33w töltőm, ha azzal használom hosszútávon, okozhat valami gondot?

(#440) jeni válasza Lacikaaa001 (#439) üzenetére


jeni
félisten

Nem muszáj megvenni a gyári Samsung 25W töltő fejét.
Abban hátrány,hogy a szupergyorstoltes ilyenkor nem működik. Fizikailag semmi baja nem lesz a mobilnak

(#441) GEPESZ66 válasza jeni (#440) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Samsung A51töltője 10/15W.
Ha ehhez használom, akkor tölt 15W-on ennél is?

(#442) atosan válasza GEPESZ66 (#441) üzenetére


atosan
addikt

Igen.

Maine coon

(#443) komaka25


komaka25
csendes tag

Tölthető az Android 13 :)

[ Szerkesztve ]

(#444) atosan válasza komaka25 (#443) üzenetére


atosan
addikt

És tényleg :D Hajnalban még semmi nem volt.

Maine coon

(#445) Aryan


Aryan
senior tag

Ti milyen fóliát használtok a kijelző megvédésére? Jók a gyári Samsung üvegfóliák vagy a sima fóliák? Rakattam fel rá egy üvegfóliát, de nem vagyok vele megelégedve. Kisebb a mérete mint a kijelzőnek, így pl. youtube video nézésnél látszódik egy csík/sáv.

(#446) komaka25 válasza Aryan (#445) üzenetére


komaka25
csendes tag

nekem volt pár hétig egy nem gyári üvegfóliám. nagyon látszott rajta az újjlenyomat, így most nincs rajta semmi :D

(#447) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az elmúlt években több fóliát próbáltam, de egyik sem tetszett.
A Samsung A51-en HOFI üvegfólia van fennt, már másfél éve.
Ez volt az egyetlen, ami mai napig nem lett levegős.
Méretre jó , a képernyő fekete széléig ér.

(#448) Aryan válasza GEPESZ66 (#447) üzenetére


Aryan
senior tag

Na igen ez a noname üvegfólia már egy hétre felrakás után levegős lett az egyik sarokba.
Meglesem ezt a HOFI márkát

#446 komaka25 - az se rossz megoldás ha nincsen rajta fólia :)

(#449) Energie X válasza Aryan (#445) üzenetére


Energie X
őstag

Spiegen

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#450) tamas1985


tamas1985
aktív tag

Üveg fóliát tudnátok ajánlani, amivel biztos működik az ujjlenyomat olvasó?
Köszönöm, előre is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.