Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) gerner1 válasza pitör84 (#9700) üzenetére


gerner1
veterán

Honnan tudhatnánk?
De, amennyiben újra tudod indítani "Safe Mode" -ban, akkor ki tudod kapcsolni, és azzal, esetleg azt kizárni...

(#9702) DrKapocs válasza agy73p (#9691) üzenetére


DrKapocs
őstag

Igen, a 4.1-es OneUI-ról minden gond nélkül. Akár a 11-es android is visszamehet rá 3.1-es OneUI-val. Én pont a downgrade lehetősége miatt nem frissítek. Nem akarom ezt a lehetőséget eldobni magamtól.

(#9703) agy73p válasza DrKapocs (#9702) üzenetére


agy73p
senior tag

One UI 5.0 akkor már nem játszik?
Március 1. frissítésem van.

[ Szerkesztve ]

(#9704) gerner1 válasza agy73p (#9703) üzenetére


gerner1
veterán

Persze. Annak is ugyan úgy 2-es a 'BL-értéke'. Újrabelakás nélkül is vissza lehet térni arra.👍

(#9705) agy73p válasza gerner1 (#9704) üzenetére


agy73p
senior tag


Akkor nekem van esélyem vagy ez nem az? :B

(#9706) gerner1 válasza agy73p (#9705) üzenetére


gerner1
veterán

*2DWB5. Tehát, Te, eleve a februári UI5.0 -án vagy most is.
Arról (⇑) ⇒korábbira, nem lehet visszatérni.

Firmware -nél, nem a "Google-play dátuma" a meghatározó ...

[ Szerkesztve ]

(#9707) agy73p válasza gerner1 (#9706) üzenetére


agy73p
senior tag

Köszi

(#9708) Gregor37


Gregor37
csendes tag

Sziasztok, másnak, hogy bírja az akku? Csak én tudok kihozni belőle maximum 1nap 5 órát? Van akinek több? Valamint az akkumulátor hőmérséklettel kapcsolatban valakinek van fogalma ,hogy mi a normális? Reggelente általában 21-22 fokról kb 20 perc alatt 35-37 fokra melegszik fel, ne zavarjanak üzemmód van érvényben reggel 5-ig, utána rázúdul az esetleges Play áruház frissítések halmaza, Galaxy Store frissítésekkel együtt, esetleg némi Hustle Custle játék, valamint a WiFi aktív egyedül és a mobil internetkapcsolat. A kezdetektől sötét módot használok, valamit eddig a majd 2 év alatt csak 10-15 alkalommal volt teljesen feltöltve, általában 83-92% körül van a maximum. A diagnosztika appban azt írja nekem a futtatás után az akku állapotára, hogy "Rossz" cseréltesse ki, blablabla. Viszont a fent lévő Battery Guru szerint az akku állapota 90%-os. Kinek higgyek? Van más forrás az akku állapot feltárására? Érdekel mást is ennyire a dolog, mint engem?! 😄

(#9709) Breki válasza Gregor37 (#9708) üzenetére


Breki
veterán

Nekem szerintem több, de én energiatakarékos módban használom.
How to Check Real Battery Capacity in SAMSUNG Galaxy A52s - Ampere App
[link]

Galaxy Store frissítések nekem alapból nem települnek, csak ha rányomok, ugyanígy a play áruház is.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#9710) gerner1 válasza Gregor37 (#9708) üzenetére


gerner1
veterán

Nálunk, 2 SiM -mel, ignorált 5G -vel, energiatakarékos mód nélkül= picit több ( ~6½-7ó SOT / nap ). A 'napi üzemidő' alakulásában, nagyon sok múlik ezen a két halmazon:
- felhasználói szokások
- felhasználói körülmények.

Ez utóbbi ha rossz: azon nem nagyon lehet változatani.

[ Szerkesztve ]

(#9711) Aryes válasza Gregor37 (#9708) üzenetére


Aryes
nagyúr

Teljesen kikapcsolásig (0%) meríted?
Ha nem töltöd fel teljesen, akkor ne csodálkozz, 10% nálam ~1 óra képernyőidő, szóval ha 80%-ra töltöd, eleve -2 óra.
Ráadásul ha hosszú időn át csinálod, az akkustatisztikát is megzavarod, lehet, hogy az a 80% sem 80%, illetve a 0% sem akkor érkezik, amikorra előre jelzi, hanem akár egy órával később.
Nálam is minden frissítés ki van kapcsolva, és a legtöbb értesítés is, csak az üzenetküldő/email/banki appoknál van engedélyezve, egyéb appoknál/játékoknál tiltva van, és a fentieken kívül minden app mélyaltatásban is van.
Ami még zabál, az a 120Hz kêpfrissítés, órákat tudsz vele spórolni, ha leveszed 60Hz-re, ha meg tudsz lenni nélküle.

szerk.: igen, az 5G is legyen kikapcsolva, ha nem igényled kifejezetten.

[ Szerkesztve ]

(#9712) djalmasi válasza Aryes (#9711) üzenetére


djalmasi
tag

+1 A 120hz érzékelhetően rontja, de én pl képtelen vagyok már 60-on használni (ember válogatja), de nekem bántja a szemem ha visszakell rakni pedig tudom hogy jobb lenne neki :DDD Ahogy tapasztaltam így a telefon/kijelző is sokkal könnyebben felmelegszik.

[ Szerkesztve ]

(#9713) Aryes válasza djalmasi (#9712) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez esetben ajánlom a Galaxy MaxHz appot (én megvettem), az dinamikusan kapcsolja a 120Hz-et csak akkor, ha szükség van rá (pl. görgetésnél). Ezzel tudok 9-10 óra SOT-t elérni 120Hz-en. :K

(#9714) Gregor37 válasza Aryes (#9711) üzenetére


Gregor37
csendes tag

Nem merítem le teljesen sosem. Általában 20-40% között teszem töltőre. Havi 1x meg 15% alá merítem, és utána töltöm fel teljesen. De máskor nem. Olvastam ,hogy hasznos az akku töltési maximumának korlátozása, ha bekapcsoljuk azt amivel maximum 85%-ra tölti a telepet a töltő. Így elméletileg hosszabb ideig bírja majd az akksi. Ez a havi egyszeri töltési procedúra elvileg megfelelően kalibrálja az akksit. A BatteryGuru is így ajánlotta. A 120hz nélkül szerintem már nincs élet :DD annyival simább, mint a 60hz nem tudnék visszaszokni, szemmel láthatóak a laggok. Nagyon szokott zavarni. Akkor ez a hőmérséklet amúgy normális?

(#9715) PirosHello válasza Aryes (#9713) üzenetére


PirosHello
senior tag

Neked a Galaxy MaxHz app adaptív módban engedélyez más értéket is a 60 Hz és a 120 Hz-en kívül? Nekem adaptív ugyan, de csak erre a két értékre engedi mindhárom skálát beállítani. 90Hz-nél többre állítom akkor visszaugrik 120Hz-re, ha pedig 90Hz alá tolom a skálát, akkor leugrik 60Hz-re. Nálad?

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#9716) Trooper82


Trooper82
senior tag

Frissités után igen én vagyok a nyavalyás akinek kellett factory reset. :) Csak egy kérdés lenne. Újra belakás utan be volt kapcsolva a volte alapból. Már anno is ki volt kapcsolva, csak nem emlekeztem miért, de valószínűleg azért mint most. Hívás kozben egyszer csak elnémul ,majd megszakad. Most megint kikapcsoltam, de másnál is volt hasonló? Yettel a szolgáltató. Tovabbá az 5g-t is kikapcsoltam most, mert amúgy sincs rá szükségem. Remélem jó lesz már.

[ Szerkesztve ]

(#9717) djalmasi válasza PirosHello (#9715) üzenetére


djalmasi
tag

Szerintem azért mert konkrétan csak ezt tudja (szoftveres szinten), de nem akarok hulyeseget mondani

(#9718) PirosHello válasza djalmasi (#9717) üzenetére


PirosHello
senior tag

Én is erre gondolok. Valszeg az applikáció csak az "adaptivitást" oldja meg, de a készülék nem képes más frissítési frekvenciákra. :W

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#9719) gerner1 válasza Trooper82 (#9716) üzenetére


gerner1
veterán

"Hívás kozben egyszer csak elnémul ,majd megszakad."
- Szerintem, ez, nem teló hiba nálad sem , és persze volt másnál is (több, ehhez köthető szimptómával együtt, még a szifon topikban is....) .

A VoLTE kikapcsolásával 2G -n fog a Te oldaladon felépülni a hívás, szóval ha ez csak részben hoz(na) eredményt, akkor a másik oldalon 'vicceskedik' a fallback.

(#9720) Aryes válasza PirosHello (#9718) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez miért ":W" probléma? Miért kellene más frekvencia?
Igen, nekem is csak ezt a kettőt tudja, szerintem doszta. :U

[ Szerkesztve ]

(#9721) djalmasi válasza Aryes (#9720) üzenetére


djalmasi
tag

Koszonom az ajanlast kiprobalom, beallitottam az aodt 60 ra, 2 seces valtasra, az iras kozbeni kapcsolason gondolkodom, erdemes bekapcsolni?

(Kép)

[ Szerkesztve ]

(#9722) PirosHello válasza Aryes (#9720) üzenetére


PirosHello
senior tag

OK. Azért jó lett volna egy közbenső 90Hz is. :DDD :DDD :DDD

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#9723) Aryes válasza djalmasi (#9721) üzenetére


Aryes
nagyúr

Írás közben nincs szükség 120Hz-re, ahogy például videónézés közben sincs, ezért nálam a per-app settings-ben az összes videólejátszó, galéria is 60Hz-re van kényszerítve.

(#9724) Aryes válasza PirosHello (#9722) üzenetére


Aryes
nagyúr

De miért? A 120Hz gyakorlatilag addig aktív csak, amíg az ujjaddal hozzáérsz a kijelzőhöz, meg utána egy picivel (nálam 1mp).

[ Szerkesztve ]

(#9725) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Vajon azzal nem lehetne akkuidőt spórolni, ha mondjuk hazaérve egy makró bekapcsolná a repülőgép üzemmódot és utána engedélyezné a vowifi-t? Így a mobiltoronnyal megszűnne a kapcsolat, de a wifin keresztül tudná a készülék fogadni a hívásokat. Próbált valaki valami hasonlót?

(#9726) Trooper82 válasza gerner1 (#9719) üzenetére


Trooper82
senior tag

Köszi. Mióta kikapcsoltam no problem.

(#9727) Aryes válasza DrKapocs (#9725) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez érdekes felvetés, de szerintem amikor a repülőgép üzemmódot bekapcsolod, kijelentkezik a hálózatról, és utána hiába van wifi kapcsolat, nemigen fogad rajta hívást.
Viszont nyerni ezzel szerintem csak olyan helyen lehetne, ahol ilyen 1 pálcikás térerő van.
Persze ez csak találgatás, egy próbát megérne.
Kipróbáltam, sajnos repülőgép módban hiába enged wifire csatlakozni, nem enged hívást indítani. :(
Pedig külföldön elég jól lehetne vele spórolni, 2-es, 3-as díjzónától felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#9728) borix


borix
őstag

Üdv. Problémám van a samsung saját oldalával Firmware letöltéssel kapcsolatban, fizetősen engedné.
https://galaxyfirmware.com/ oldal mennyire megbízható, vagy tudtok másik megbízható helyet?

(#9729) Aryes válasza borix (#9728) üzenetére


Aryes
nagyúr

https://www.sammobile.com/firmwares/ ?

(#9730) kmarci25


kmarci25
veterán

Apropó VoLTE. Telekomos vagyok, be van kapcsolva a VoLTE, de soem jelenik meg az ikon az állapotsorban. A VoWIFI működik, azt jelzi is, de VoLTE-t sose láttam. Ez miért lehet? Telekomnál nem aktív, vagy ez valami beállítás, amit eddig nem találtam meg? :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9731) gerner1 válasza kmarci25 (#9730) üzenetére


gerner1
veterán

Telekomos SiM -mel, és/vagy TMH aktív-CSC -vel : nincsen VoLTE ilkon.

(#9732) gerner1 válasza borix (#9728) üzenetére


gerner1
veterán

A legújabb firmware -ek valamelyike, vagy régebbire van szükséged ?

Szerk.
Végül is mindegy, mert az Összefoglaló utolsó előtti sorát választva, annak a ➋ pontjában vannak alternatívák...

[ Szerkesztve ]

(#9733) kmarci25 válasza gerner1 (#9731) üzenetére


kmarci25
veterán

:Y És csak ikon nincs? Mert amúgy a hangminőség általában egész jó. És vajon miért nincs?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9734) gerner1 válasza kmarci25 (#9733) üzenetére


gerner1
veterán

Ikon akkor sincs, ha éppen kiszolgál a torony VoLTE -val. Amennyiben, hívás közben is tudsz NET -ezni,, illetve híváskor kiírja, hogy ~"HD hang"... -akkor van.

Hogy miért nincs (?) ... - "jó kérdés". TMH aktív-CSC -vel, már S7 -esen sem volt, amikor a VoLTE -t bevezette az a szolgáltató (és később se lett...) .

[ Szerkesztve ]

(#9735) kmarci25 válasza gerner1 (#9734) üzenetére


kmarci25
veterán

:R Köszi!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#9736) borix válasza gerner1 (#9732) üzenetére


borix
őstag

Megnéztem, hogy böngészőből való letöltésnél ajánlja pl a galaxyfirmware.com és updato.com oldalakat, akkor gondolom megbízható lehet.

Aryes
Irtam, hogy onnan már nem enged ingyenesen letölteni.

(#9737) gerner1 válasza borix (#9736) üzenetére


gerner1
veterán

Azért volt a kérdésem, mert ha a legújabb kell, akkor a Frija -nál gyorsabb nem nagyon van ...

(#9738) borix válasza gerner1 (#9737) üzenetére


borix
őstag

Köszi. Gyorsaság nem nagyon érint mert nincs gyors netem, a lényeg, hogy megbízható helyről legyen.

(#9739) Aryes válasza borix (#9736) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem te ezt írtad:

Problémám van a samsung saját oldalával Firmware letöltéssel kapcsolatban, fizetősen engedné.

A sammobile még véletlenül sem a Samsung saját oldala. :N

Egyébként most néztem: nem lett fizetős... :F

[ Szerkesztve ]

(#9740) gerner1 válasza Aryes (#9739) üzenetére


gerner1
veterán

Jahh, a max ~600KBps -hez csak regisztráció kell, a gyorsabb lehetőségért kérnek baksist.

(#9741) DrKapocs válasza Aryes (#9727) üzenetére


DrKapocs
őstag

De, tudsz hívást indítani és fogadni repülőgépes üzemmódban, ha aktiválva van a VoWifi szolgáltatás. Telekomnál a leírás szerint működik; kipróbáltam, megy. A gond nem is ezzel van. Tegyük fel, hogy a Macrodroidban beállítok egy feltételt: Ha kapcsolódik a készülék az otthoni wifi hálózathoz, akkor kapcsolja be egy rutin a repülőgépes üzemmódot. A gond pont ezzel lesz: a repülőgépes üzemmódra váltáskor a készülék kikacsolja a wifit és a bluetooth-t is. Vagyis nem fog menni a wifi hívás, mert az airplane mód kilőtte a wifit; újra be kellene kapcsolni a wifit. Így nem lesz jó a "Ha" feltétel, valami mást kell kitalálni. Szerintem ezzel sok naftát lehetne spórolni. Nem akarok itt offolni, felvetem a kérdést a macrodroid topicban.

(#9742) falco1 válasza Aryes (#9727) üzenetére


falco1
tag

Szerintem ezt ellenőrizd le még egyszer. a VoWifi-nek pont az a lényege, hogy akkor is működik, amikor mobil hálózat egyáltalán nem elérhető. Éppen ezért meglehetősen buta dolog lenne, ha mobil hálózat kikapcsolása esetén (repülőgép mód) a teló nem engedné a VoWIFI hívást. Alább csatolok neked egy képet, ahol látható az aktív VoWifi repülőgép üzemmód aktiválása mellet. Sőt, egy olyat is csatolok, ahol épp aktív VoWifi hívásban vagyok repülőgép módban :)

[ Szerkesztve ]

(#9743) Steevy84


Steevy84
kezdő

Sziasztok, olvastam itt frissítés kapcsán a wipe cache-t. Ezt mindenképp érdemes megejteni frissítés után, vagy csak ajánlott, vagy csak akkor kell ha nem úgy működik a teló ahogy előtte? Van bármilyen negatív hatása a wipe cache-nek?

(#9744) Aryes válasza falco1 (#9742) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát kipróbáltam még egyszer.

Két SIM kártyám van, Yettel és Digi. Mindkét SIM-hez ott az opció, hogy wifi hívás, de tudtommal csak a Digi támogatja, ezért először azzal próbáltam, úgy, hogy csak a Digi SIM-nél kapcsoltam be. Eredmény:

Utána bekapcsoltam csak a Yettel-nél, és azzal próbáltam hívni. Az eredmény ugyanaz. :W
Ezután bekapcsoltam mindkét kártyánál. Na ekkor sikerült a Digi kártyával hívást indítani. :W :DDD

(#9745) falco1 válasza Aryes (#9744) üzenetére


falco1
tag

Hát igen, dual SIM kezelésének vannak még furcsaságai.
Én a múltkor azt vettem észre, hogy az SMS pótló Chat (RCS) funkció a Messages alkalmazásban nem működik, ha a hívás, SMS, mobil adat opciók bármelyike másik SIM-re van állítva, mint amelyiknek a számával a Chat funkció regisztrálva van. Ez azért furcsa, mert egyébként a Chat nem igényel mobil adatot, simán működik csak Wifi-vel is...

(#9746) tachikoma


tachikoma
aktív tag

amúgy a volte/vowifi exploitot javították az új fw-ben?

(#9747) gerner1 válasza tachikoma (#9746) üzenetére


gerner1
veterán

Mit kellett volna javítani, a bármelyik teló gyártónak?

[ Szerkesztve ]

(#9748) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Frissítés után én némi üzemidő javulást érzékelek. Nincs mérési adatom, de mintha lassaban merülne a készülék, mint frissítés előtt.

(#9749) lumpy95 válasza gerner1 (#9747) üzenetére


lumpy95
tag

Tippre, erről van szó

NKI cikk (a52s 5g nincs a listán): [link]
(exynos lapkakészlet érintett)

(#9750) szaboi6512 válasza Jim74 (#9748) üzenetére


szaboi6512
őstag

+1

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.