Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-22 11:09:32

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-04-01 (Frissítés: 2024-04-11) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-04-01 (Frissítés: 2024-04-11) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) kutga válasza gyuri81 (#10400) üzenetére


kutga
nagyúr

Ahogy a kolléga írta, valami érzékelő hiba lehet, szerviznek kellene megmutatni, kár, hogy már nem garis.

Let the Zone take me if I am.

(#10402) gyuri81 válasza kutga (#10401) üzenetére


gyuri81
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R

(#10403) Aryes válasza gyuri81 (#10400) üzenetére


Aryes
nagyúr

Amúgy miért nem garis? Annyira régi nem lehet...

(#10404) gyuri81 válasza Aryes (#10403) üzenetére


gyuri81
veterán

Elvileg túl van a 2 éven a telefon.

(#10405) PirosHello válasza gyuri81 (#10398) üzenetére


PirosHello
senior tag

Utána olvasva a témának szoftverhiba is okozhatja.
Ezt kiküszöbölendő kikapcsolt állapotban vagy csökkentett módban elindítva kell megpróbálni tölteni.
Ha pedig ez nem, akkor akkumulátorhiba, ahogy feljebb is írták (szerintem az akksi tartalmazza a saját hőmérsékleti szenzorát is, mivel szenzormenüből nem elérhető).

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#10406) gerner1 válasza gyuri81 (#10404) üzenetére


gerner1
veterán

Ezt a típusváltozatot, 2021.augusztus végén lehetett előjegyezni itthon, szeptember elején volt először valamelyik szolgáltató polcain, instant-elérhetőbe ...

(#10407) Aryes válasza gerner1 (#10406) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát ez az... :F

(#10408) PirosHello válasza PirosHello (#10405) üzenetére


PirosHello
senior tag

Bár most nézem, a CPU-Z app tudja az akksi hőmérsékletét, tehát akkor mégis külön érzékelő lesz hozzá. :R

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#10409) Aryes válasza PirosHello (#10408) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor azzal érdemes lenne ránézni, mit is ír vajon akku hőmérsékletre.

(#10410) PirosHello válasza Aryes (#10409) üzenetére


PirosHello
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe.
Ha tök fals hőmérsékletet ír ki a CPU-Z, akkor elromlott az érzékelő.

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#10411) gerner1 válasza Aryes (#10407) üzenetére


gerner1
veterán

Ami miatt, nem lehet gar:
- idegenkezűség
- szürke-importos
- Knox-trigged

De, az is lehet, hogy inkább erről van szó ...

[ Szerkesztve ]

(#10412) Aryes válasza gerner1 (#10411) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az utolsó mondatot nem értem, a többi valóban így van.

(#10413) gyuri81 válasza gerner1 (#10406) üzenetére


gyuri81
veterán

Sorry A72....

Töltöm rá a CPU-Z-t. ( az app nem mutat fals értékeket)

CSökkentett módban sem tölt sajnos :(

[ Szerkesztve ]

(#10414) Aryes válasza gyuri81 (#10413) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kikapcsolva, nem csökkentett módban

(#10415) gerner1 válasza Aryes (#10412) üzenetére


gerner1
veterán

Nem A52s ... De, legalább ki is derült ....

[ Szerkesztve ]

(#10416) gerner1 válasza gyuri81 (#10413) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor azon az OFF típuson, a már a Note9 -essel elsajátított alapműveletsor után, marad még ugyan az az FR itt is ⇒mint: szerviz előtti utolsó lehetőség...

(#10417) gyuri81 válasza Aryes (#10414) üzenetére


gyuri81
veterán

Kikapcsolva is kirak a telefon egy sárga háromszöget.
FR-re nincs lehetőségem, holnap elviszi a kollégám a szervízbe.
Köszönöm a segítséget srácok! :R

Szerk: most nézték meg a papírokat és garis még a telefon :C

[ Szerkesztve ]

(#10418) Aryes válasza gyuri81 (#10417) üzenetére


Aryes
nagyúr

:C

(#10419) vmaxter válasza Aryes (#10397) üzenetére


vmaxter
tag

Ezt sejtettem :), de valahogy mégsem sikerül működésre bírni. Azért hoztam fel a LED-et példának, mert gondoltam a 21. században, a LED-es kijelzők idején már magától értetődő ennek alkamazása. Csak az a baj, ha bealszik a képernyő, akkor az be van aludva. Csak akkor ébred fel, ha hozzányúlok. Én pedig azt szeretném, ha enélkül is látnám, hogy értesítésem jött.

(#10420) kugli válasza vmaxter (#10419) üzenetére


kugli
aktív tag

[Na még egyszer] "az Always on Display pontosan erre szolgál." Beállítható úgy,hogy folyamatosan mutat infót.

[ Szerkesztve ]

(#10421) Aryes válasza vmaxter (#10419) üzenetére


Aryes
nagyúr

A 21. században nem találtad meg a beállítást arra, hogy az AOD folyamatosan be legyen kapcsolva? :Y Nálam annak idején selling point volt miután az Android előtt másfél évtizedig Nokiás voltam, ami alapból tudta ezt a trükköt LCD kijelzőkön..

(#10422) TODI1111 válasza vmaxter (#10419) üzenetére


TODI1111
addikt

Ahogy Aryes írja, Always On Display. Folyamatosan is be lehet kapcsolva. Nekem nem ilyen készülékem van, de gondolom mindegyiken ilyen a beállítás.

(#10423) Kabri válasza DrKapocs (#10396) üzenetére


Kabri
kezdő

Köszi a linket, tényleg nagyon jó! :)

(#10424) DrKapocs válasza Kabri (#10423) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nekem Pro van, abban kiírja pl. email feladóját, színek külön kapcsolatokhoz, ütemezés, stb, stb

[ Szerkesztve ]

(#10425) Jim74 válasza DrKapocs (#10424) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akksit mennyire zabálja?

(#10426) vmaxter válasza TODI1111 (#10422) üzenetére


vmaxter
tag

Ez megvolt, bekapcsoltam működött. De miután felébresztettem a telót, azonnal ki is kapcsolt.

De tegnap addig b....-tam, amíg rájöttem, hogy korábban feltettem egy Notification light for Samsung nevő app-ot és a kettő üthette egymást. Miután töröltem azt már megfelelően működött a gyári AOD. Most újra feltettem a fentebb említett app fizetős verzióját. Egyenlőre faszán megy. :))

Köszönöm a türelmet. :R

(#10427) Predatorr válasza skroy (#10358) üzenetére


Predatorr
őstag

Mit olyan nehéz felfogni azon, h nincs mire cserélni? :F

Bogyi007: vagy azért fizetnek, hogy ezt állítsd. :P Minden teló topicjaiban van pár ilyen, és ahány cég már lebukott fizetett véleményekkel, sanszos. Elég valószínűtlen, h az egyik frissítésnél érthozzá a user, és nincs hiba, a másiknál meg hülye. Gondolom, nálad a google is simán frissített, nem maradt márc. 1-én, mint a sok „hülyénél”. :D

Sancyi: meg neked is. Sebaj, mindenki abból keres pénzt, amiből tud. :R Ennek nagyobb a valószínűsége,mint annak, h mindenki hülye, akinél vmelyik frissítés elcsesz valamit. ;)
Nekünk meg az bosszantó, ha egy problémára megoldást keresünk, akkor jöttök páran, és ehelyett azzal fossátok tele a topicot, hogy nálatok állítólag nincs hiba. Akkor nem kell reagálni, vagy követni, el lehet nenni csajozni. :P

Djalmasi: frissítésekkel mennek-jönnek a problémák, tehát a Samsung sara. A legutóbbi 2-ig nem volt probléma a msngrrel. Az ezelőtti elb.szta az értesítéseket (nem csak nálam és nem csak a msngrt), ez meg randommá tette a msngrben készült felvételek küldését. Vájptam kest, retelepítettem, hiába. Most galériába mentésre állítottam, így, ha küldésre eltűnik a fotó/videó, onnan elmacerázom, nem fotó appból kell kicsinyítgetni, h ne fogyasszon fölöslegesen adatot. Azt tudom, h a selfie tükrözése a msngr sara (hiába állítja át az ember), évek óta szar. Használnék mást, de mindenki ezen a szaron van. :(((
Az egyetlen állandó problémám, h fotózásnál az esetek nagy részében nem fordul a kamera a telefonnal (pedig úgy csinál, vagy nem csinál úgy, mégis fordítja, vagy éppen jó), utólag kell forgatni a videókat, képeket. (Képmentéskor msngrben elmosódottan szétlapítja egy pillanatra az egészet.)

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10428) gerner1 válasza Predatorr (#10427) üzenetére


gerner1
veterán

Ha már nem vagy hajlandó más márkák topkjaiból is meríteni azzal kapcsolatban, legalább tennéd OFF -ba azzal a 3rd party ganefkupaccal kapcsolatos tartalmat...

(#10429) Predatorr válasza gerner1 (#10428) üzenetére


Predatorr
őstag

Mit is írtam a fölösleges reakciókról? :F Hasmenésed van? :P Böngészőben csak szavakat tesz offba a motor, hiába jelölök ki szövegrészt, szóval ne nálam reklamálj, nem fogom 1Sével végig jelölgetni.
Egyébként nem tudom, mi az a ganef, és hogy miért kellene más márkák topicjaiban keresnem egy samsung frissítéssel előjött hibát, vagy, hogy ennyi erővel miért nem linkelted be, ha van rá megoldás, kötözködés helyett. Ja, hogy te sem tudod, csak játszod az eszed. :C

Gyengébbeknek: Azoktól várok választ, akik tudják a megoldást a problémára, a többiek nyissanak egy „Hű de jó a Samsungom, soha semmi baja” topicot. Mondjuk azért meg nem fizetnek... :F

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10430) gerner1 válasza Predatorr (#10429) üzenetére


gerner1
veterán

Szerinted, nekem, + még néhányunknak miként megy mégis ??? ... - plö, én is chrome (böngésző) alól firkálok.

Hidd el megértem az ismételt felindultságod, de azzal hogy ilyet/ilyen módon kiventillálsz magadból.. - még nem lesz másképp.

Amennyiben merítenél máshonnét is, akkor láthatnád, hogy máshol sem jobb, és azoknál is az ittenivel nagyon egyező arányban az.
Akkor pedig, csak felmerül a kérdés, hogy ha más márkák user -ei is cuppantanak, akkor hogyan alakul az esélye annak, hogy jelen esetben az itteni gyártó a felelős ?...
Az extra ízt pedig, azok a típusok adják, ahol plö az elmúlt ½évben semlyen firmware update sem érkezett...

(#10431) Predatorr válasza gerner1 (#10430) üzenetére


Predatorr
őstag

1. Nem én kezdtem panaszkodni, hogy miért panaszkodnak mások, és kvázi lehülyézni azokat.

2. Firefox. Nem krómozok.

3. Samsung frissítéssel jött a probléma, erre a tfonra (asszony S22-jén nincs), itt kerestem megoldást. Ehelyett ömlik a kioktatás megoldás helyett, és még ti bosszankodtok :C

4. Mindössze 1hsz-szal ezelőtt kértem, h ha nincs megoldása vkinek a problémára, ne írjon, már csak a topic tisztán tartása végett is. Amikor sok-sok évvel ezelőtt fórumozni kezdtem, ez még természetes volt, mind igyekeztünk segíteni, nem oltogattuk a segítséget keresőket, h nálunk minden oké, hülyék, ne fossák tele a topicokat. Azóta nyilván generációváltás volt.

5. Boldogok, az kik telefonjára frissítés rég nem érkezék.

Részemről várom a megoldást, a kioktatásokat meg ignorálom, élvezze, akinek ez a legjobb időtöltése. :R

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10432) gerner1 válasza Predatorr (#10431) üzenetére


gerner1
veterán

Nem hülyéztem. Téged sem. Olvasd el légyszíves még 1x nem csak ezeket, de mindazokat is, amelyeket korábban posztoltam neked, plö az AOD fogyasztásoddal kapcsolatban...

(#10433) DrKapocs válasza Jim74 (#10425) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nem vettem észre soha sem, hogy jelentős fogyasztása lenne, de bevallom patikamérlegen soha nem néztem. Bár valószínűleg azért nem figyeltem, mert nem volt vele gond. Sok éve használom, még az A50-re vettem meg. Akkor sokkal többet tudott, mint a gyári AOD, de szerintem még mindig jobb.

Nem kell kapcsolgatni a gyárit, intézi az app. Ha értesítés jön, nálam csak akkor kapcsol be az AOD.

Itt az akkufogyasztásról egy kép:

[ Szerkesztve ]

(#10434) DrBubo77 válasza Predatorr (#10429) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem kell egyesével jelölgetni, elég egy checkbox-ot bepipálni.

[ Szerkesztve ]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#10435) Aryes válasza Predatorr (#10427) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tiszta jóindulatból mondom: add el ezt a készüléket, és vegyél egy másik A52s 5G-t! Hónapok óta mondom, hogy a te készülékeddel valami nem stimmel. Van benne valami hibás hardverelem, az okozza ezeket a megmagyarázhatatlan hibákat. Lehet a flash chip hibás, vagy egy péntek délutáni processzor került bele. Más magyarázatot nem tudok rá.

Majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy a telefon gyártása során különböző gyártók hasonló paraméterekkel rendelkező, ámde különböző alkatrészeit építik be (még nagyon régen egyszer volt egy cikk, még az S3 mini-vel kapcsolatban hogy teljesen véletlenszerűen vagy Sony, vagy Samsung kameramodul van beépítve, pedig az eléggé fontos része a készüléknek). A tavalyi ujjlenyomatolvasóval kapcsolatos táblázatból kisejlik, hogy például az ujjlenyomatszenzor minősége a gyártási idővel némi összefüggést mutat. Szerintem a frissítésekkel azért van probléma az egyik készüléken, és nincs a másikon, mert az egyik gyártó komponenseivel kompatibilis, a másikkal meg esetleg nem teljesen. :F

Ennek nem tudom hogy lehetne utánajárni...

(#10436) Aryes válasza DrBubo77 (#10434) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vagy a jobb felső sarok-> váltás a régi szerkesztőre szintén minden problémát megold. :)

(#10437) DrBubo77 válasza Aryes (#10436) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

De a BB topikban is az szokott gond lenni, hogy a szöveget teszik OFF-ba, nem a hozzászólást.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#10438) dragon1993 válasza Predatorr (#10427) üzenetére


dragon1993
őstag

Nálam simán felment az áprilisi google play frissítés, ha arról van szó.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#10439) Jim74 válasza DrKapocs (#10433) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm az infót :R
Erősen gondolkodom a megvételén, mert bár a gyári is megfelelő számomra, ez a program olyan szinten űrhajó a gyárihoz képest, hogy csoda. :K
Lehet olyan időzítést beállítani benne, hogy pl. csak reggel 6 és este 22 óra között működjön?
Nekem bixbyvel az AOD így van beállítva.

(#10440) DrKapocs válasza Jim74 (#10439) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nálam pont így van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#10441) DrBubo77 válasza Jim74 (#10439) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Bixby nélkül is megy. Beállítható az AOD-ben is.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#10442) Jim74 válasza DrBubo77 (#10441) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ez nem ugyanaz. Én úgy szeretném, hogy csak akkor legyen kijelzés, ha van új értesítés. Ha az AOD menüben kapcsolom az időzítést, akkor folyamatos kijelzés van az adott időszakban.

[ Szerkesztve ]

(#10443) Jim74 válasza DrKapocs (#10440) üzenetére


Jim74
nagyúr

És ekkor úgy működik, hogy új értesítés esetén jelez csak, de este 22 és reggel 6 között akkor sem?

(#10444) Aryes válasza Jim74 (#10442) üzenetére


Aryes
nagyúr

A "megjelenítés új értesítésekhez" nem pont azt csinálja, amit te szeretnél? Sosem használtam azt a beállítást, azért nem tudom.

(#10445) Jim74 válasza Aryes (#10444) üzenetére


Jim74
nagyúr

De azt csinálja, de éjszaka azt sem szeretném, ezért éjszakára ki van kapcsolva az AOD teljesen bixbyvel.
Én a 3rd party appal kapcsolatban kérdeztem, hogy azzal a beállítással pontosan hogyan viselkedik az app.

[ Szerkesztve ]

(#10446) orso0355 válasza Predatorr (#10429) üzenetére


orso0355
őstag

Én nagyon-nagyon szeretnék pénzt keresni azzal, hogy jól működik a telefonom, és ezt bekommentelem ide! Könyörgöm segíts, hogy tehetném? Nem akarok dolgozni járni :F

(#10447) Aryes válasza orso0355 (#10446) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem akarok dolgozni járni :F

Olyan hivatást kell választani, amit szívesen csinálsz, és akkor egy percet sem kell dolgoznod egész életedben. :))

[ Szerkesztve ]

(#10448) DrBubo77 válasza Aryes (#10447) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Ne essünk túlzásokba!
Én szeretem a munkámat, de azért a "törpök élete nem csak játék és mese". :N

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#10449) TODI1111 válasza Jim74 (#10443) üzenetére


TODI1111
addikt

Pontosan. [itt] raktam be néhány képet. Hosszú évek óta használom, szinte a végtelenségig testreszabható. Nálam például reggel 5 óra 20 perctől este 22-ig van a beállítás. Akkor jelez amikor jön az értesítés és vagy a beállított ideig vagy addig amig meg nem nézem.

[ Szerkesztve ]

(#10450) Jim74 válasza TODI1111 (#10449) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szuper, köszönöm. :R
A világító színes képernyő szél fenomenális. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.