Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-22 11:09:32

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-04-01 (Frissítés: 2024-04-11) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-04-01 (Frissítés: 2024-04-11) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10451) TODI1111 válasza Jim74 (#10450) üzenetére


TODI1111
addikt

Nálam a másik favorit értesítés emlékeztető alkalmazás az a [ProfReminder]. Ezzel a hang illetve rezgés értesítést (ismétlődő) lehet "maximálisan" testreszabni. Ennek a beállításáról [itt] tettem be néhány képet. Amikor zajos helyen dolgozik az ember nagyon hasznos tud lenni.

(#10452) Jim74 válasza TODI1111 (#10451) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, ez is jónak tűnik. :R

(#10453) sanyci válasza Predatorr (#10427) üzenetére


sanyci
senior tag

Sajnálom, ha lenne olyan beállítás, hogy ne lássam a bejegyzéseidet, már rég megtettem volna, mert már gyerekkoromban meguntam a Rambokat.
Persze érthető, hogy ez a te harcod, csak én már rohadtul unom.
Persze, az a valószínűbb, hogy engem azért fizet valaki, hogy itt megvédjem egy középkategóriás termék becsületét egy szinte marginális jelentőségű fórumtopikban, és nem az van, hogy tényleg senki másnak nincs semmi olyasmi gondja, mint neked.
A problémák közel fele csak és kizárólag a tiéd, ami már statisztikailag is arra utal, hogy vagy benned, vagy a te egyedi készülékedben van a hiba.
De erre már sokan, sokféleképpen utaltak, hol udvariasabban, hol kevésbé.
Tudod a mi szemszögünkből ugyan olyan jogos a felvetésünk, hogy - már csak az előzmények alapján is - nem lehet neked segíteni, mint a tiedből esetleg az, hogy itt mindenki ellened van és nem akar segíteni.
Összeesküvés elméletekkel és kuszán gépelt indulatos szövegekkel nem keltesz szimpátiát senkiben.
Eleve nem értem, hogy ennyi szenvedés után miért nem kötöttél biztosítást a telóra, majd dobtad egy kamion alá, vagy cserélted le bármi egyéb módon.
Rövid ahhoz az élet, hogy ennyit szenvedj egy kütyüvel, vagy bármi mással.
Persze, ha neked megéri, az a te dolgod, de ne csodálkozz, hogy ha más nem osztja ezt a nézeted.
2003. óta vagyok tag a fórumon, de eddig messze a te posztjaid fárasztottak le a legjobban egy készülékspecifikus fórumban.
Ettől még biztos nem vagy rossz ember, meg nincs harag, stb. de párunknak ez már sok így és hát miért nem írhatnánk le.

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#10454) Aryes válasza sanyci (#10453) üzenetére


Aryes
nagyúr

ha lenne olyan beállítás, hogy ne lássam a bejegyzéseidet, már rég megtettem

A prémium előfizetés egyik funkciója pont ez. :)

(#10455) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Lehet csak én éltem sötétségben, de ti tudtátok, hogy a Bixby rutinok között van olyan, hogy "Vezetés"? Ezt elindítva nem fog a képernyőzár bekapcsolni. Így, ha az oldalsó gombbal kikapcsoljátok a képernyőt pl. navigáció közben (pl. a Waze épp nem kell, mert "30 percet menj egyenesen"), akkor nem kell ujjlenyomattal, kóddal feloldani, ha újra kell a vizualizális navigáció is. Mert a képernyőzárral való bűvészkedés nem túl biztonságos vezetés közben. Hogy mik vannak, nekem pont erre volt szükségem. :))

(#10456) gerner1 válasza DrKapocs (#10455) üzenetére


gerner1
veterán

Én sem tudtam. Köszönöm az infót.👍

(#10457) norbiv8


norbiv8
tag

Sziasztok, ha a képernyő mentés tiltva van az appból akkor hogyan tudok képernyőképet menteni? Régebben az asszisztens megcsinálta, de most már az is csak fekete képernyőt ment.

///°°\\\

(#10458) kmarci25 válasza DrKapocs (#10455) üzenetére


kmarci25
veterán

Vagy ott van a SmartLock is. Kocsiban automatikusan kapcsolódik a BT-hez (gondolom ez az autót is használó felhasználók nagyobb részénél így van), és ilyen esetben a SmartLock-kal beállítod, hogy ha ahhoz a BT-hez kapcsolódik, akkor ne legyen képernyőzár. Csak azért írom, mert ugyanahhoz a funkcióhoz többféle úton is el lehet jutni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10459) Aryes válasza kmarci25 (#10458) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ugyanez Bluetooth nélkül is működik? Ugyanis nekem még ilyen Flintstone család-korabeli autóm van, Bluetooth nélkül. :DDD

(#10460) kmarci25 válasza Aryes (#10459) üzenetére


kmarci25
veterán

Kocsiban nem, hacsak nem állsz vele egy helyben. A Smart Lock 3 féle opciót tud: viselésérzékelés (ez nem mindig megbízható), Megbízható helyek, megbízható eszközök.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10461) bul07


bul07
nagyúr

Tegnap este híradó nézés közben egyszer csak elkezdet angolul beszélni hozzám a telefon, hogy mit ne kérdezzétek
A lezárt képernyőn az alább látható jelent meg

Mi a fenne ez?
Miért jött elő?
Hogy tudom kikapcsolni hogy többé ne csinálja?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10462) kmarci25 válasza bul07 (#10461) üzenetére


kmarci25
veterán

A Bixby hallgatózott... Bixby settings-ben tiltsd le a Voice wake-up lehetőséget. (valószínűleg valamit a tv-ből, "Hi Bixby"-nek értett, és próbálta értelmezni az utána hallottakat. Korábban nálam is előfordult, hogy beszélgetés, vagy épp tv-zés közben félreértett valamit.) Egyébként ha úgy módosítod, hogy csak a Te hangodra ébredjen, akkor nincs ilyen, nálam sincs azóta.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10463) DrKapocs válasza kmarci25 (#10458) üzenetére


DrKapocs
őstag

Igen, láttam, de nálam sem bluetooth képes a fejegység. 8 éves a vas, de nem voltam hajlandó akkor +500-at fizetni tükörbe integrált indexért, bt kihangosításért és pár nélkülöző semmiségért.

(#10464) gerner1 válasza kmarci25 (#10458) üzenetére


gerner1
veterán

Egyetértek.👍 Mi, plö az elmúlt ~8 évben NFC-NTAG -eket használtunk ilyesmikhez is, és lehet itt az ideje azokat is újragondolnom vagy finomítani az újabb lehetőségekkel.

(#10465) kutga válasza Aryes (#10459) üzenetére


kutga
nagyúr

Vegyél egy bt kihangosítót a kocsiba, valami ilyesmit.

Let the Zone take me if I am.

(#10466) bul07 válasza kmarci25 (#10462) üzenetére


bul07
nagyúr

Köszi kikapcsoltam
Amúgy az egész Bixby dolgot nem lehet kikapcsolni,
Vagy ha törölném letiltanám az összes Bixby összetevőt[kép] okozna gondot a telefon lelkivilágába?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10467) kmarci25 válasza bul07 (#10466) üzenetére


kmarci25
veterán

Én nem tenném. Egyrészt: nem olyan hülyeség, van benne egy csomó kényelmi lehetőség. Másrészt: ha nem is használod, elég mélyen beleégették a rendszerbe, nem hiszem, hogy jót tenne. Harmadrészt: ha kikapcsolod, miért zavar?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10468) orso0355 válasza Aryes (#10447) üzenetére


orso0355
őstag

Igen, köszi, ez lenne a kommentelés. Szóval...?

Egyébként nagyon szeretem a munkám, de BEJÁRNI utálok. Zsúfolt vonat, zsúfolt metró, stb. stb.

[ Szerkesztve ]

(#10469) bul07 válasza kmarci25 (#10467) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor maradnak.
De ezért elég izé hogy engedély nélkül ezek be vannak kapcsolva.
Főleg a halgatózás

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10470) orso0355 válasza Jim74 (#10452) üzenetére


orso0355
őstag

Én már a 10395-ben is javasoltam :DD
Igaz, nem ilyen profin, linkkel meg képpel.

(#10471) kmarci25 válasza bul07 (#10469) üzenetére


kmarci25
veterán

Ugyan... Még nem tűnt fel, hogy beszélgetsz valakivel a kötőtű köszörülés szépségeiről, majd mikor legközelebbi használad a telefonod, hirtelen kötőtű köszörű hírdetéseket kezd megjeleníteni? :((( :DDD
Nekem sem tetszik, de ezen már túl vagyunk, sajnos.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#10472) Predatorr válasza Aryes (#10435) üzenetére


Predatorr
őstag

Sokadszor kérdem: mire cseréljem? :Y Egy ugyanilyen hibásra nem kockáztazok. Ráadásul több 10e-t buknék.
A giro lehet hibás (de csak a fotó appná, és akkor új korában miért volt jó?), de mint szintén soxor írtam, a msngr a frissítés óra szar. Sokaknál, jó pár fórumot átnéztem. Van a neten egy csomó „solved” megoldás, de mind kamu, csak általánosságok, mindet végig próbáltam. Kizárásos alapon marad a random szerver hiba, de akkor megint a samu szara, mert frissítés előtt nem volt ilyen. Hogy a szoftver esetleg akad-e valamilyen szar hardverelem miatt, vagy a hálózatkezelés nem oké a fb szarvereivel, azt nem tudom kideríteni. Szolgáltató nem lehet, mert tkom 4G+ és vizefón wifi is csinálja.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10473) gerner1 válasza Predatorr (#10472) üzenetére


gerner1
veterán

" de mint szintén soxor írtam, a msngr a frissítés óra szar. "
- Ide emelek, direkt egy relative régebbi posztot a számos találat közül : LINK
... - hátha mégis számításba kerül(het) más vetület is...

[ Szerkesztve ]

(#10474) kutga válasza Predatorr (#10472) üzenetére


kutga
nagyúr

Sokadszor kérdem: mire cseréljem?

Nem jó topikban kérded. :)

Let the Zone take me if I am.

(#10475) ricsip válasza DrKapocs (#10463) üzenetére


ricsip
addikt

lidliben mindig árulnak Bluetooth autós kihangosítót 4-5ezer ft-ért. Annyit talán megér.

-

(#10476) DrKapocs válasza sanyci (#10453) üzenetére


DrKapocs
őstag

Idősödő, nyugdíjas szülőmön (is) látom, hogy "szereti" a kisebb problémákat, amivel hosszasan lehet foglalkozni, morfondírozni, gondolkozni rajta, lehet róla beszélni. Ezek többnyire semmiségek, amiket esetenként pár perc alatt lehet megoldani, meg is tettem többször. De ezzel nem tettem jót, sőt, rosszat. Arra jöttem rá, hogy nem a probléma megoldása a lényeg, hanem maga a probléma, amivel lehet foglalkozni. Ha megoldottam pár perc alatt egy ilyen semmiséget, akkor azzal csak a baj volt, mert ugye kellett keresni egy másikat, amivel újra lehet foglalkozni. Ez egyfajta vágy arra, hogy a probléma által meghallgattassék, foglalkozzanak vele; vágy a figyelemre.

(#10477) ricsip válasza DrKapocs (#10455) üzenetére


ricsip
addikt

az MDM-es kötelező (2-10 perces) lockolást megkerüli?

-

(#10478) Apaxp válasza Predatorr (#10472) üzenetére


Apaxp
senior tag

Tedd fel kisérletképpen a messenger lite appot. Próbáld ki hogy abban is csinálja a problémát. Ha igen, akkor teló gyári visszaállítás, újra telepíteni mindent nulláról. Mentésből max a névjegyeket állítsd vissza. Ha akkor is szar lesz, akkor szerviz, vagy a kutyát hátba dobni vele, és vegyél egy faék egyszerű nyomógombos nagypapa telefont. Soha többé nem lesz ilyen problémád.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#10479) Aryes válasza kutga (#10465) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mondtam én, hogy hiányzik? :)) A telefon kihangosítóját használom, ha kell.

Inkább egy BT fejegység kéne, mert néha jó lenne zenét átküldeni, de még AUX sincs rajta. De erre a célra tartok egy FM transzmittert a kesztyűtartóban, csak azt meg rövid utakra lusta vagyok összerakni. :DDD

(#10480) Aryes válasza Predatorr (#10472) üzenetére


Aryes
nagyúr

Még egyszer: ha szereted ezt a készüléket, akkor ugyanerre. Keress egyet használtan. Nem igazán hiszem, hogy kifognál még egy hibás hardvert, tekintve, hogy mindaz a hiba, amiket ~14 hónap alatt felsoroltál, így együtt csak nálad fordult elő (itt a topikban).

(#10481) Trooper82 válasza sanyci (#10453) üzenetére


Trooper82
senior tag

Nem vagytok egyedül.

(#10482) snpetit válasza Apaxp (#10478) üzenetére


snpetit
aktív tag

Azt az alkalmazást nem kivezetették?

(#10483) Breki válasza snpetit (#10482) üzenetére


Breki
veterán

Nem, csak terelhetnek egy irányba mint írtam korábban én is azt használom.

"Már csak az a kérdés, miért használja még mindenki az akkumulátort terhelő, szénné bonyolított teljes Messengert, ha a kis tesó mindent tud, ami tényleg fontos, ráadásul hely- és energiatakarékos is?"

Hogyan telepítsük a Facebook Lite és a Messenger Lite-t az Androidon bármely országban?

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#10484) Apaxp válasza snpetit (#10482) üzenetére


Apaxp
senior tag

Nálam még tökéletesen működik. A huawei appgalleryből alighanem telepíthető

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#10485) mrbego


mrbego
aktív tag

Erre a Bluetooth problémára talált valaki megoldást?

Üdv, P

(#10486) Jim74 válasza mrbego (#10485) üzenetére


Jim74
nagyúr

Telefon restart nekem megoldotta.

(#10487) mrbego válasza Jim74 (#10486) üzenetére


mrbego
aktív tag

Nekem nem mindíg oldja meg. Változó, hogy mikor milyen kedve van.

Üdv, P

(#10488) zsizsef válasza bul07 (#10466) üzenetére


zsizsef
senior tag

Én ADB Appcontrollal töröltem. Ezzel kapcsolatos probléma még nem jelentkezett. :K

(#10489) pitör84


pitör84
tag

Múltkor írtam is ide, hogy valamiért megjelent a vízcsepp ikon utána eltűnt aztán megint megjelent, sajnos tölteni nem tudtam a telefont. Mikor elment a vízcsepp a telefont Időnként nem érzékelte a töltőt valamit elszállt a gyorstöltés funkció. Próbáltam kitakarítani az USB portot de nem nagyon volt benne kosz, így elvittem a szervizhez. Ott szinte az egész telefon belsejét kicserélték alaplapot, USB portot és még két fontos alkatrészt.
Lehet ilyen hiba amiatt, hogy nedves kézzel fogtam meg a telefont, hogy lehet egyáltalán egy ilyen hiba egy másfél éves telefonnál?

(#10490) Csigusz 1 válasza pitör84 (#10489) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Elvileg vízálló a telefon, nedves kéztől nem lenne szabad meghülyülnie. :F

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#10491) kutga válasza pitör84 (#10489) üzenetére


kutga
nagyúr

Nedves kézből nem hiszem, valami más módon jutott be a víz.

Let the Zone take me if I am.

(#10492) gerner1 válasza kutga (#10491) üzenetére


gerner1
veterán

A beázás viszont = garancia vesztés...

(#10493) pitör84 válasza gerner1 (#10492) üzenetére


pitör84
tag

De vízálló így nem szabadna...mindegy gariba megcsinàlta a Samsung

(#10494) Aryes válasza pitör84 (#10489) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha például az izzadság bemegy, és a só kirakódik az érintkezőkön, azt te nem fogod innen látni, viszont ha kicsit párásabb a levegő, a só megköti a vizet a levegőből és ezt érzékelheti a telefon.

(#10495) gerner1 válasza pitör84 (#10493) üzenetére


gerner1
veterán

Megcsinálta garba, mert nem ázott be.

(#10496) snpetit válasza Breki (#10483) üzenetére


snpetit
aktív tag

Play Store-ból akkor nem rakható fel. Próbálok azért nem apk-ázni ezen a telón mivel a banki cuccok is ezen vannak.

Most azért kicsit morcos vagyok a Samsung-ra. Az 5.1-el behozott olyan hibákat amik nagyon nem tetszenek.
- újraindulás
- fényképező néha elindul a zsebemben
- AOD villog (a javasolt dolgokon már végigmentem)

A launcher leállás már legalább elmúlt (azt lehet a GoodLock okozta).

(#10497) snpetit


snpetit
aktív tag

A legutolsó verzióról XXU3 most Odin-nal vissza lehet menni valamelyik 5.0 OneUI verziósra gari vesztés nélkül (Knox)?

(#10498) gerner1 válasza snpetit (#10497) üzenetére


gerner1
veterán

"XXU3" nem jó jelölés. 3EWC6 a helyes. Amennyiben ezen vagy, akkor nincs lehetőség visszatérni.

(#10499) Breki válasza snpetit (#10496) üzenetére


Breki
veterán

Igazából ezt nem tudom, nekem évek ótafent van és hibátlan.
Én még az play áruházból telepítettem és szerintem a régi telefonról rakta át erre, így nem kellett külön telepíteni csak egyszer beállítani.

Mondjuk ha jól emlékszem báta tesztelő vagyok, a facebooknál biztos ennél nem niztos , de ott korábban kapom a friss verziókat tesztelni.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#10500) csosz77


csosz77
csendes tag

Sziasztok,

A Galaxy A51-esnek a google szerint 4ev security patch software tamogatasa van. Honnan kell merni ezt a 4evet? A keszulek release date-tol, ami 2019 vagy az elso hasznalatba veteltol?
(egy Galaxy A51-em van)

Koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.