Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-22 11:09:32

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-04-01 (Frissítés: 2024-04-11) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-04-01 (Frissítés: 2024-04-11) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Aryes válasza DrKapocs (#10549) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ó, ha lenne USB a fejegységen, semmi problémám nem lenne. :DDD De az sincs. :N CD lejátszó, na az van benne, de minek. Még írott lemezt/MP3 lemezt se tud lejátszani. :U

[ Szerkesztve ]

(#10552) Gloob válasza Csigusz 1 (#10548) üzenetére


Gloob
addikt

Nekem 22% volt mikor elkezdtem a frissítést. Aztán belegondoltam, és töltőre tettem. Semmi baj nem lett. Igaz nem ennél a telefonnál, de nem az első est volt már. Egyébként mi baj lehet? Áramot kap, wifi van, más?

Samsung Galaxy A52S

(#10553) Aryes válasza Gloob (#10552) üzenetére


Aryes
nagyúr

A fájlok letöltése/újraindulás után, telepítés közben, ha jól tudom, hiába van töltőre dugva, nem vesz fel töltést, bár ennek még méréssel nem jártam utána. Ilyenkor a fényerőszabályozás nem működik, a CPU erősen dolgozik, megnő a fogyasztás. Ha ilyenkor lemerül anélkül, hogy a másolást sikeresen befejezte volna, könnyen lehet drága levélnehezék a jó kis telefonból, vagy legalábbis egy bootloop, amit nem mindenki fogad kitörő örömmel. :))

(#10554) gerner1 válasza Gloob (#10552) üzenetére


gerner1
veterán

A melegedés miatt aggódnék. Töltőn, eleve felmelegszik, így, amikor az update-session fut a SoC megemelt teljesítménye miatti hő még gyorsabam fűt mindent, eleve magasabb hőmérsékletről indulva.
Magasabb hőmérsékleten, hibázhat is már a SoC, aztán késeőbb erre (is) lehet vissza vezetni egy-egy elszállt kijelzőt (plö: amoled -nél a zöldes kijelző a hőterhelés miatt, stb), vagy más szimptómák, amelyek aztkövetően téma alapként szolgál(hat)nak, hogy akkor "mi is okozta/okozza ?" ...

Akinek volt már helytelenül over-clocked PC -je, annak talán nem újdonságok az ilyesmik...

(#10555) Aryes válasza gerner1 (#10554) üzenetére


Aryes
nagyúr

A telepítés alatti töltés hiányát nem tudod megerősíteni ezek szerint?

(#10556) gerner1 válasza Aryes (#10555) üzenetére


gerner1
veterán

Nincs biztos infóm, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#10557) Gloob válasza Aryes (#10553) üzenetére


Gloob
addikt

Egy olyan kábelre dugtam, ami kiírja hány wattal tölt. Volt töltés az update közben is. Az viszont igaz, hogy nem használta a gyorsztöltést. Gyorstöltésnél 14 watt körül szokott írni a kábel. Most csak 8 watt körül ment. Mellesleg érthető is, hiszen újraindult, és ilyenkor nem működik a telefon töltésvezérlő.

Samsung Galaxy A52S

(#10558) gerner1 válasza Gloob (#10557) üzenetére


gerner1
veterán

Szerintem, ~működik az, csak "csökkentett" módban. 5V 2A (ami az alap, a töltőről), az még mindig 10W.

(#10559) Gloob válasza gerner1 (#10554) üzenetére


Gloob
addikt

Ebben igazad lehet, de az egész folyamat nem tartott max 5 -6 percig. Az alatt nem hiszem, hogy annyira felmelegedne. Egyébként mint írtam, nem az első eset volt ez. Hányszor telepítettem én már romot a xiaomi telefonjaimra bedugott töltővel. Soha nem volt baj. Persze azt is tudomm, hogy ez nem jelenti azt, hogy egyszer nem üthet be valami.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#10560) Csigusz 1


Csigusz 1
aktív tag

Közben feltöltődött 70% fölé, úgyhogy ráengedtem a frissítést, ami rendben lefutott.
Egyelőre minden OK - igaz, nem nagyon használtam még azóta a telót.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#10561) gerner1 válasza Gloob (#10559) üzenetére


gerner1
veterán

A kiindlási hőmérséklet a nem mindegy, szerintem. Nyilván, ha 2-3 perce van töltőn még nem okozhat gondot, de hosszabb idő + amikor ráadásul fut az OS is, már egészen más. + a tok is ( ha van) hőszigetel, rontja hűtést.

(#10562) orso0355 válasza Gloob (#10559) üzenetére


orso0355
őstag

Én is frissítettem már töltőn többször. Sőt, 9%-os akkun is. Semmi gond nem volt soha. :C

(#10563) Gloob válasza gerner1 (#10558) üzenetére


Gloob
addikt

Ok, rosszul fogalmaztam. A töltő, és az akkumulátor töltés közbeni kommunikációjára gondoltam, hogy az nem működik. Ilyenkor csak az alap töltés van.
Söt egy érdekesség. Már befejezte a frissítést, újraindult a telefon, felállt a rendszer, és nem kapcsolt be a gyorstöltés. Le kellett húzni, majd vissadugni, és akkor indult csak el. Persze ez is némileg érthető.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#10564) Aryes válasza Gloob (#10557) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha jól tévedek, a gyorstöltés amúgy is csak kikapcsolt kijelző mellett működik. Normál üzemben is csak 10W-ot vesz fel, ha töltés közben elkezdem használni.

(#10565) gerner1 válasza Aryes (#10564) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#10566) DrKapocs válasza kugli (#10550) üzenetére


DrKapocs
őstag

A gond ott lesz, hogy repülő módra váltáskor lekapcsolja a wifit is. Ezért kell azt elérni a macrodroid segítségével, hogy repülő módra váltáskor a rendszer ne lője ki a wifit. A wifi hívást nem kell piszkálni, állandóan be, preferált a mobil hálózat.

(#10567) kugli válasza DrKapocs (#10566) üzenetére


kugli
aktív tag

De a rutin beállításokban meg lehet adni,hogy először repülő üzemmódba kapcsol,majd második műveletként vissza kapcsolja a wifit. Ez működik is addig,amíg magától kellene újra elvégezni a műveletet,ha haza érve kapcsolódik a beállított wifi hálózatra. Na akkor bolondul meg,próbál bekapcsolni de valami mindig kilövi.
A wifi hívás beállítás nem teljesen tiszta. Miért hagyjam a mobil hálózati opción?

[ Szerkesztve ]

(#10568) Aryes válasza kugli (#10567) üzenetére


Aryes
nagyúr

Wifi hívásnál van olyan opció, hogy előnybe részesítse a wifi hívást, ha van rá lehetőség.

(#10569) TODI1111 válasza kugli (#10567) üzenetére


TODI1111
addikt

Esetleg úgy próbáltad már, hogy nem második műveletként kapcsolod vissza a wifit hanem külön rutinban?
Első rutin repülő üzemmód be.
Második rutin pedig ha repülő üzemmód be akkor wifi be.

(#10570) kugli válasza Aryes (#10568) üzenetére


kugli
aktív tag

Jah,ezért nem értem amit fentebb kérdeztem.
" A wifi hívást nem kell piszkálni, állandóan be, preferált a mobil hálózat. "

Bár,utólag ha rutinban akarom elindítani akkor az első?csatlakozás után rögtön spirálba kerül.
Ha mod-ot állítok be neki,akkor működik,hálózat elhagyáskor vissza is vált szépen repülőből mobilhálózatra,viszont haza érve megbolondul.

(#10571) Gloob válasza Aryes (#10564) üzenetére


Gloob
addikt

Nem tévedsz, valóban így van. Én is tapasztaltam.

Samsung Galaxy A52S

(#10572) falco1 válasza Aryes (#10564) üzenetére


falco1
tag

Nem teljesen igaz. Gyorstöltés esetén a töltő 9V-al üzemel , egyébként 5V-al. Ha feléleszted a képernyőt akkor sem vált vissza 5V-ra. Az áramerőssség csökkenhet valamelyest bekapcsolt kijelzővel, de ez igaz a lassú töltésre is 5V-on. Tesztelve.

Ha nincs USB-s mérőd, akkor lehet tesztelni AccuBattery-vel, bár az a töltő feszültségét nem jelzi, csak az aksi töltés ármaerősségét. Ha 2A felett mutat, akkor gyorstöltésen vagy.

[ Szerkesztve ]

(#10573) Gloob válasza kugli (#10567) üzenetére


Gloob
addikt

Lehet, hogy èn vagyok értetlen, de miért kell a wifit kapcsolgatni? Nálam állandóan be van kapcsolva. Otthon wifi van, ha elmegyek hazulról, akkor úgyis mobilnetre vált. Wifi marad bekapcsolva, ha talál számára elérhető wifi hálózatot, csatlakozik rá. Hazaérve automatikusan fellép a saját wifire. A vowifi hívásnál, már akinek müködik, a Yettelnél még nem, be kell állítani, hogy a wifi legyen az elsődleges, ha elérhető. A bekapcsolt wifi, ha az nem működik, szinte 0 energiát fogyaszt, tehát spórolni nem fogsz vele.

Samsung Galaxy A52S

(#10574) gerner1 válasza falco1 (#10572) üzenetére


gerner1
veterán

Bekapcsolt kijelzővel, visszavált 5V -ra. Minél nagyobb terhelést kap a teló (plö játék, vagy GPS rossz vételi körülményekkel, stb ..), annál rövidebb időn belül.. Próbáld ki, műszerrel is látni fogod.

(#10575) kugli válasza Gloob (#10573) üzenetére


kugli
aktív tag

A cél némi automatizálás lett volna,mert nem működik,vagy valamit nem jól állítok be,nem tudom. A wifi hívást csak azért kapcsolom be otthon,mert akkor tényleg sok energiát megspórol azzal,hogy nem kapcsolódik toronyhoz. Már egy ideje csak így használom itthon. Nem nagy dolog bekapcsolni hozzá a repülő módot plusz újra a wifit,csak azt gondoltam hátha lehet ezt rutinban automatizálni.

(#10576) falco1 válasza gerner1 (#10574) üzenetére


falco1
tag

Kipróbáltam, nem vált vissza.
De tessék, itt egy screen record/videó arról, hogy hogyan változik a töltési áramerősség ha ki és bekapcsolod a gyorstöltést. Bekapcsolt kijelző mellett:
[screen_recording_20230515-185033_accubattery.mp4]

[ Szerkesztve ]

(#10577) Aryes válasza falco1 (#10572) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha feléleszted a képernyőt akkor sem vált vissza 5V-ra. Az áramerőssség csökkenhet valamelyest
v.s.
Normál üzemben is csak 10W-ot vesz fel, ha töltés közben elkezdem használni.

9V/1.1A=5V/2A=~10W ;)

(#10578) gerner1 válasza falco1 (#10576) üzenetére


gerner1
veterán

Én is mértem már, ennél a típusnál is, nekem látszik a visszaváltás azok szerint, amit írtam.. S7 óta (Note9, Flip3...), egyikkel sincs gyorstöltés bekapcsolt kijelzővel. Tavaly volt nálam egy S22u is, az is merültebben került le a gyorstölteni is képes gyári Samu (Samsung EP-L5300) autós-gyorstöltőről, mint ahogy feltettem pár óra végig bekapcsolt kijelzővel történő navi után.

(#10579) Aryes válasza falco1 (#10576) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ugye nem erre alapozod a magyarázatot, hanem USB-s mérővel is ellenőrizted? :U

(#10580) gerner1 válasza Aryes (#10577) üzenetére


gerner1
veterán

A gyári (doboz tartozék) töltőfejjel pedig, 9V -on nem mérhetek 1,7A -nél többet...

[ Szerkesztve ]

(#10581) ricsip válasza Aryes (#10564) üzenetére


ricsip
addikt

Rádugtam a 15Wattos töltőt egy fogyasztásmérőre: bekapcsolt kijelző mellett bekapcsolt QuickCharging-al is felvett 15Watt-ot, nem csökkent le 10Watt-ra. A Super Fast Charging-os töltővel viszont még nem mértem le, h. arra van-e befolyása a bekapcsolt képernyőnek.

[ Szerkesztve ]

-

(#10582) DrKapocs válasza kugli (#10567) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ha hazaérsz, érzékeli a wifi-t, ezért repülő üzemmódra vált. Ennek hatására kilövi a wifi-t, mert macrodroid nélkül ez az alapbeállítás. Mivel nem érzékeli a wifit, ezért visszavonja a repülőt. Szóval ebből nem fog jó dolog kisülni.

(#10583) Aryes válasza gerner1 (#10580) üzenetére


Aryes
nagyúr

??

(#10584) falco1 válasza Aryes (#10579) üzenetére


falco1
tag

Igen.
Az amit a vidón láthatsz az USB-s mérővel konzisztens adatokat mutat.
Bekapcsolt kijelző mellett az USB-s mérő adatai:
Gyorstöltés ON: 9V 1.6A
Gyorstöltés OFF: 5V 1.8A

(#10585) gerner1 válasza Aryes (#10583) üzenetére


gerner1
veterán

A posztod tartalmához kapcsolódóan, a #10572 utolsó mondattal összefüggésben ..

(#10586) Aryes válasza gerner1 (#10585) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ja így értem.

Érdekes tény: megnéztem most USB-s mérővel, és valóban nem vált vissza 5V-ra akkor sem, miközben ezt írom. Furcsa, mert korábban teljesen biztos vagyok benne, hogy már néztem ugyanezzel a műszerrel. 🤔

Vagy az van, hogy valamelyik frissítéssel megváltoztatták ezt a viselkedést, vagy, ahogy írtad, a melegedéssel függ össze, és most épp teljesen hideg a készülék.

(#10587) falco1


falco1
tag

Mivel úgy látom, hogy az AccuBattery-nek nem igazán hisztek, készítettem egy másik screen recording videót, ami a Samsung saját szerviz menüjét mutatja.
Amint látható, gyorstöltés esetén a töltés típusa (charging type) 9V_TA, amíg gyorstöltés nélkül TA.
[screen_recording_20230515-191751_devicekeystring.mp4]

(#10588) gerner1 válasza Aryes (#10586) üzenetére


gerner1
veterán

Olvasd el még 1x a #10574 -ben, mit írtam.

Egyébként, a gyorstöltéssel & töltési-időkkel kapcsolatban, a Samu oldalán is kint van, hogy az, az akku kímélése érdekében, függ a készülék mindenkori belső hőmérsékletétől.
Na most, ha be van kapcsolva a készülék (aktív a kíjelző) akkor azon túl, hogy a SoC is más órajelen ketyeg (tehát az is több hőt termel) , a kijelző is fogyaszt: tehát hőt termel az is. Szóval, a körülményektől ( használat aktuális jellege, légköri hőmérséklet, stb) függően változik, hogy mikor éri el azt, amelynél visszavált.

[ Szerkesztve ]

(#10589) falco1 válasza Aryes (#10577) üzenetére


falco1
tag

Én nem azt állítottam, hogy nem vesz vissza az áramerősségből, hanem azt, hogy nem veszi vissza a feszültésget 9V-ről 5V-ra.
A videóban ezen kívül tisztán látható a különbség, azaz még ha vissza is veszi az áramerősséget, bekapcsolt kijelzővel is gyorsabben tölt, ha a gyorstöltés be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#10590) kugli válasza DrKapocs (#10582) üzenetére


kugli
aktív tag

Igen,elengedem a dolgot. Végül is két gyorskapcsolás és boldogság van :) Csak nem értettem mi miatt nem akar működni.

(#10591) Aryes válasza falco1 (#10589) üzenetére


Aryes
nagyúr

De, visszaveszi. Csak az AccuBattery app láthatóan nem terheli le hozzá eléggé a telefont.

(#10592) Aryes válasza gerner1 (#10588) üzenetére


Aryes
nagyúr

Dehát elolvastam, azért írtam, hogy "vagy, ahogy írtad, a melegedéssel függ össze". :P
De és esküdni mernék, hogy régebben már a kijelző felélesztésekor rögtön visszaváltott. 🤔

(#10593) gerner1 válasza Aryes (#10592) üzenetére


gerner1
veterán

Ok, akkor elnézést. Mea culpa...

"De és esküdni mernék, hogy régebben már a kijelző felélesztésekor rögtön visszaváltott."
- Amennyiben, az, olyan körülmények között történt (plö helyből magas készülékhőmérséklet), akkor nagyon is valós.

(#10594) falco1 válasza Aryes (#10591) üzenetére


falco1
tag

Eredetileg az volt az állításod, hogy a képernyő bekapcsolása magában elég ahhoz, hogy visszavegye a feszültséget. Én erre az állításra írtam, hogy ez nem igaz.
Az teljesen más kérdés, hogy egy bizonyos terhelési szint felett, ezt megteszi-e vagy sem.
Csak a teljesség kedvéért: az Accubattery -n kívül ment még egy Full HD-s videó rögzités is ment :)
Töltés közben nem hiszem, hogy ennél nagyobb terhelés a tipikus eset. (Nálam biztos nem).

(#10595) gerner1 válasza falco1 (#10594) üzenetére


gerner1
veterán

Pár 'szösszenet' ehhez, így gyorsban, pár példa:
- S9: LINK , LINK
- S10 : LINK
- S20 : LINK , LINK
- S22U : LINK

(OFF)és, lehetne még sorolni, de(/OFF) itt -A52s- sincs másképp....

[ Szerkesztve ]

(#10596) DrKapocs válasza kugli (#10590) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ha van macrodroidod és megcsináltad benne az adbhack-et, akkor megoldható. Én a gyenge wifi jel miatt nem csináltam meg.

(#10597) falco1 válasza gerner1 (#10595) üzenetére


falco1
tag

Én nagyon szívesen elhínném, de a tapasztalataim mást mutatnak (kizárólag az A52s kontextusában).
Tudom, hogy Te a tények és empirikus bizonyítékok embere vagy, tehát komolyan kérdezem: a fenti linkek és beszámolók valóban erősebb bizonyítékok, mint a mostani, fentebb linkelt videók (valamint ricsip és Aryes mai tesztjei)?
(Ha szerinted igen, akkor vázold fel egy olyan kísérlet forgatókönyvét, ami egyértelműen meg tudja mutatni, hogy akkor mi is az igazság. Én szívesen végrehajtom, és le is dokumentálom.)

[ Szerkesztve ]

(#10598) Aryes válasza gerner1 (#10595) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kb 0 és 30-35% között tölt csak 45w al. Utánna szép lessan csökken. Én már leteszteltem. Viszont a legutóbbi frissítésben változtattak a bekapcsolt képernyő közbeni töltésen. Eddig csak 8-10watt volt engedélyezve most viszont hullámokban tölt már, gondolom a hőfokot figyeli

Bingo. :C :R
Mégsem képzelődtem.

(#10599) gerner1 válasza falco1 (#10597) üzenetére


gerner1
veterán

Nekem, ha például navi közben merül -miközben az össz miskulancia fogyasztásán felüli a rendelkezésre álló töltési teljesítmény- akkor az én olvasatomban sincs bekapcsolt kijelzővel gy.töltés. Hisz, akkor bekapcsolt kijelzővel történő navi alatt is teljesen fel kellene tudnia tölteni, de a legrosszabb esetben is legalább azon tartani a töltöttséget, amellyel megkezdtem. Akkor is, ha például egy belvárosi le-árnyékoltság, vagy erősen felhős idő miatt a készülék még jobban dolgozik a műhold-vételen.

Szóval, ha az valóban minden körülmények közt állandó volna, akkor nem volna erről mit beszélni itt épp úgy, mint a többi Samu topikban sem. Ezt támasztják meg a link -ek is. Nekem például ez is, erre, egy alkalmas teszt "forgatókönyv", és pár samu típussal már túl vagyok én is a teszteken ....

[ Szerkesztve ]

(#10600) falco1 válasza Aryes (#10598) üzenetére


falco1
tag

Attól függ, hogy mit takar a "a legutóbbi frissítésben" kitétel.
Nálam 2022 -es Andoid 12 -es ROM van fent. És nem vált le.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.