Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-04 12:20:59

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-04-01 (Frissítés: 2024-05-29) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-04-01 (Frissítés: 2024-05-29) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Bjørgersson válasza csosz77 (#10500) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

Tehát ha valaki 2019-ben elsők között vett egy A51-et, akkor 2023-ig kap biztonsági frissítéseket, ha pedig valaki 2023-ban talál egyet valahol újonnan, akkor ő 2027-ig? :)
Csak gondold végig. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#10502) gerner1 válasza csosz77 (#10500) üzenetére


gerner1
veterán

A piaci bevezetés dátumától.

(#10503) janeszgol válasza csosz77 (#10500) üzenetére


janeszgol
félisten

Természetesen a telefon hivatalos megjelenési dátumától.

(#10504) Gloob válasza csosz77 (#10500) üzenetére


Gloob
addikt

Nem gondolod ugye, hogy a gyártó minden egyes darab eladott telefont külön-külön fog figyelni, és külön-külön fog frissíteni? Nem! Addig lesz frissítés, ameddoig kiadják rá! Ez pedig nagy valószínűséggel a megjelenés dátumától számítva történik.

Samsung Galaxy A52S

(#10505) ricsip válasza Gloob (#10504) üzenetére


ricsip
addikt

ott szokott még trükközés lenni, ha egy másik feltételt is megszab, pl. hogy VAGY MAXIMUM 3 FŐVERZIÓ FRISSÍTÉS.

Ilyenkor általában egy elavult androiddal jön ki, és rá 1-2 hónappal jön ki hozzá az éppen aktuális android. Ìgy viszont már le is vonódott 1 az élettartam alatt kihozott android főverziós updatekből, már csak 2 marad. Szóval gyorsan lepörög az a 3 főverzió, főleg mióta a google minden nüanszi faszság miatt ugrat azonnal 1 major verziót, csak mert kerül bele 5 új szaros emoji. Minor verziók meg már nem is készülnek, max mutatóba 1, major verziónként. :(((

[ Szerkesztve ]

-

(#10506) pinnacle válasza pinnacle (#10392) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Cube ACR.apk-t, hogy tudom letölteni? Ismerősnek akartam telepíteni, de már csak a Helper van, ami gondolom a Google-s verzióhoz kell. Végül lehet az is jó, de én inkább a saját apk-t használnám, nem értem hova tűnt. :F

(#10507) gerner1 válasza pinnacle (#10506) üzenetére


gerner1
veterán

Egy lehetséges alternatíva, ahhoz a 3rd-party APP -hoz : LINK

(#10508) Gloob válasza ricsip (#10505) üzenetére


Gloob
addikt

Akkor kérdezek máshogy. Adott egy telefon, ami mondjuk a 3. főverzió váltásra, mert régebbi verzióval jött a dobozban, megkapja az android 13-at. Viszont a tipusa szerint még kijön rá az android 14 is. Akkor szerinted, mivel az adott telefon már kapott 3 főverzió frissítést, nem fogja megkapni az android 14-et? Dehogynem fogja. Amíg a típus frissítve van az OTA szerverek által, magyarul, amíg a gyártó hajlandó foglalkozni az adott telefon frissítésével az adott régión, addig minden telefon megkapja.

Samsung Galaxy A52S

(#10509) gerner1 válasza Gloob (#10508) üzenetére


gerner1
veterán

Az a szál, amire Ő is reagált (SM-A515F), az már nem kap többet, viszont ott is még ~2év biztonsági frissítések. Itt pedig, értelemszerűen érkezik a droid 14, hisz az lesz a 3.főverzió, aztán utána itt és még 2év bizt. frissítések.

Amúgy, sajnos helytálló a trend, amiről írt ...

[ Szerkesztve ]

(#10510) Bogyi007 válasza Predatorr (#10427) üzenetére


Bogyi007
veterán

Erre és a #10431-es hozzászólásodra:

Te összekeversz szerintem engem valaki mással:

Ennyit írtam a #10359-es hozzászólásomban

"Mi a francokat csináltok ezzel a telóval itt páran?!

Hírről nincsenek ilyen problémáim a telóval mint ami itt egyeseknek..."

Se többet, se kevesebbet.

Erre leírod ezt:

"Bogyi007: vagy azért fizetnek, hogy ezt állítsd. :P Minden teló topicjaiban van pár ilyen, és ahány cég már lebukott fizetett véleményekkel, sanszos. Elég valószínűtlen, h az egyik frissítésnél érthozzá a user, és nincs hiba, a másiknál meg hülye. Gondolom, nálad a google is simán frissített, nem maradt márc. 1-én, mint a sok „hülyénél”. :D"

"1. Nem én kezdtem panaszkodni, hogy miért panaszkodnak mások, és kvázi lehülyézni azokat."

Ezeket leszűrni abból amit ÉN írtam... :DDD :DDD :DDD

Hát nem kérnék abból amit ittál ezen sorok leírása előtt. :))

Alig van időm fórumozni, van hogy 2 hétig fel sem jövök a PH! lapcsalád oldalaira - ha ebből lenne a keresetem igencsak bajban lennék. :C

Hol hülyéztem le bárkit is? MUTASD MÁR meg légyszives. :R

De írtál egy igazat is, tényleg nem volt a frissítés felrakásával semmi problémám. Nem volt egyszer sem beakadt frissítés vagy hogy állandóan újrakezdődött volna egy adott ponton.

Igaz eddig bármilyen telóm is volt nem piszkáltam bele sem a kameraszoftverébe, nem bajlódom mindenféle Custom Romok telepítésével sem.
Nem szoktam rootolni sem a készülékeket.

Egyes-egyedül régesrég a Vodafone 645/845 (nem tudom már mi volt a neve) készüléken cseréltem le a Romot egy itteni fórumtag által készített Romra.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#10511) KillBorn


KillBorn
senior tag

Na jó. Elég. Visszállok X3 NFC-re amíg ezt a bluetooth és random újraindulgatás hibát ki nem javítják. :(((

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#10512) pinnacle válasza gerner1 (#10507) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nekem ráadásul a 2.2.100232 van még. Mondjuk érdekes, hogy a Cube a saját oldaláról eltünteti a saját alkalmazását. Lehet a Google-től "rájuk szóltak", hogy csak kiegészítő "Helperrel"-rel mehet csak.

[ Szerkesztve ]

(#10513) gerner1 válasza pinnacle (#10512) üzenetére


gerner1
veterán

Passz... Esetleg, dobj egy emillt a 3rd-party APP fejlesztőjére, és azzal talán több infód lehet...

(#10514) vmaxter válasza DrKapocs (#10396) üzenetére


vmaxter
tag

Ja igen, ezt használom én is. Viszont azt vettem észre, hogy a gyári AOD-t ez kikapcsolja, ezért nem tudtam rendesen használni. Megvettem ennek a Pro verzióját, íg már sokkal jobb.

(#10515) TODI1111 válasza vmaxter (#10514) üzenetére


TODI1111
addikt

"Viszont azt vettem észre, hogy a gyári AOD-t ez kikapcsolja, "
Persze hiszen úgy működik megfelelően, hogy ez vezérli az AOD működését.

(#10516) vodrosjozsi válasza gerner1 (#10509) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem is emlékeztem, hogy ez a telefon 11-el jött ki. Pedig csak 1 éve van nálam :))
De amúg ha azt vesszük, akkor ez később jött ki mint az alap A52, ergo lehet, hogy eggyel több szofververzió jön ki, nem?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10517) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Nem pont ehhez a telefonhoz kapcsolódik a kérdés hanem A34, Telekomos. Honnan tudom hogy szolgáltatói fw van rajta vagy független? Vagy ilyen már nincs? Február 1. a biztonsági javítás szintje az már jó régi, frissebbet nem talál és úgy sejtem a Telekom miatt.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#10518) gerner1 válasza kutga (#10517) üzenetére


gerner1
veterán

Bármelyik Samu -ról is legyen szó, így ellenőrizhető: LINK

Vagy, plö Sammobile -on megkeresed a kérdéses típust, és a jelölt helyen, megnézed annak a valós kódját, mint ahogy az itteniét így :

LINK

[ Szerkesztve ]

(#10521) Pipi75 válasza kutga (#10517) üzenetére


Pipi75
tag

Az enyém független, Samsung store vásárlás,4.24. Akkor frissült a szoftver, ami Neked is, azóta nem. Majd jön ,gondolom nemsoká. A34
.

(#10522) gerner1 válasza Pipi75 (#10521) üzenetére


gerner1
veterán

"Az enyém független..."
- Azon az itt OFF típuson is, az EU-ban forgalmazottakon, ott is OXM a frimware, + magyar régiók sincsenek, így 'EUX, vagy EUY aktív-CSC' -re beállított mind, amit itthon (is) árusítanak.

[ Szerkesztve ]

(#10523) Pipi75 válasza gerner1 (#10522) üzenetére


Pipi75
tag

És? Tudom. Nem engem kéne felvilágosítani, nem én kérdeztem! És nem is neked válaszoltam! Amúgy Kutga kezdte az offot, de köszi,hogy nekem szólsz!
Ne aggódj, itt sem vagyok!

[ Szerkesztve ]

(#10524) gerner1 válasza Pipi75 (#10523) üzenetére


gerner1
veterán

Erre Te sem kaptál okot most sem, ahogy korábban sem.

Kutga pedig OFF -ban kérdézte ahogy kell, és kapott segítséget is...

[ Szerkesztve ]

(#10526) Pipi75 válasza gerner1 (#10524) üzenetére


Pipi75
tag

Ja,láttam😅. Neki válaszoltam, miert zavar ez téged??
És mivel nem az A34 oldalon kérdezte, ezért itt írtam neki!

(#10527) gerner1 válasza Pipi75 (#10526) üzenetére


gerner1
veterán

Engem az nem zavar. Az viszont véleményes lehet, hogy ok nélkül olyannal illetsz, amire most sem kaptál okot. Sőt, a kapott infóval még Te is előrébb lehetsz, hisz nyilvánvaló, hogy ott sincs szolgáltató kódos firmware, azaz mindenki független kódost használ, ahogy itt is ....

[ Szerkesztve ]

(#10528) Pipi75 válasza gerner1 (#10527) üzenetére


Pipi75
tag

Köszi, nekem elég a saját infóm, amit akartam , tudtam.

(#10529) vince


vince
őstag

Nem tudom, ki hogyan van vele, de nekem az elmúlt kb. egy hétben nem jött elő a BT hiba. Éjszakára repülő módba kerül a készülék, napok óta gond nélkül bekapcsol reggel a BT, mikor véget ér a Bixby rutin.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#10530) Trooper82 válasza vince (#10529) üzenetére


Trooper82
senior tag

Szia. Az nekem már pár hete "elmúlt". Viszont így reggel eddig ketszer indult újra a telefon ami eddig nem volt, epp hivtak ah egyiknél. Hát nem finom. Dobhatnának már egy javítást mert az aprilisi tobb sebből vérzik...

(#10531) gerner1 válasza vince (#10529) üzenetére


gerner1
veterán

Jó is, az a firmware -ben lévő "bug" (a firmware és komponensei továbbra sem hozzáférhetőek, így ODIN / OTA -n kívül semmilyen ráhatásunk nincs...), ami magától elmúlik, vagy újraindítással, cache törléssel, engedélyek újra-osztásával, stb ⇒ "javítható"....

Félre ne érts, én örülök, hogy -már- téged sem kínoz . 👍

[ Szerkesztve ]

(#10532) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Aqua.hu üzletből vásárolt a Samsung telefonhoz hivatalos Samsung garancia jár?

(#10533) bul07 válasza Jim74 (#10532) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha van rendes Samsung HU garancia papírt adtak hozzá akkor igen

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10534) Jim74 válasza bul07 (#10533) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R.
Nem tudom, mert még nem vettem meg. Gyanúsan olcsó, ezért nem tudom, hogy meg merjem-e venni.

[ Szerkesztve ]

(#10535) kutga válasza Jim74 (#10534) üzenetére


kutga
nagyúr

Bolti garanciát adnak.

Let the Zone take me if I am.

(#10536) gerner1 válasza Jim74 (#10532) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben az inicializálási kódja XEH, vagy TMH akkor hivatalos hazai forrásból származik, és akkor jó eséllyel érvényes rá az itthoni Samsung garancia. Minden más kóddal = csak az van, amit az a bolt ad, ahol eladták .
Gondolom, használtként árulják "valahol" , és nem most az AQUA -ban ...

[ Szerkesztve ]

(#10537) Jim74 válasza gerner1 (#10536) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem. S23+ van annyiért, mint a "noname" gsm boltokban. Viszont bolti garival nem veszek ilyen értékű eszközt.

(#10538) Jim74 válasza kutga (#10535) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, akkor elengedem.

(#10539) bul07 válasza gerner1 (#10536) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nincs meg a papírja lehet bármi a kódja

Sőt még Samsungtól rendelve is külön kérni kellet a HU garancia jegyet mert kell a TMX szerviznek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10540) gerner1 válasza Jim74 (#10537) üzenetére


gerner1
veterán

Jahh... -Akkor azoknál már az is EUX, vagy EUY, ha az EU -ból származik, és nem szolgáltatónál vett (más EU -s ország szolgáltató...). Szerintem sem éri meg a rizikót.

#bul07
Igen. A papírok is fontosak.👍 Bár azt nem említette, hogy az AQUA -s doksin kívül, még mivel hirdetik. Viszont, nem csak TMX végez hivatalos szervizelést .

[ Szerkesztve ]

(#10541) Trooper82


Trooper82
senior tag

Na feldobott frissítést. Asszem most nem varok velemenyekre felteszem. Rosszabb csak nem lesz
Remélem jobb lesh a helyzet...

(#10542) Gloob válasza Trooper82 (#10541) üzenetére


Gloob
addikt

Túl vagyok rajt. Biztonsági csomag május 01. A Bluetooth talán javult. Az utóbbi időben ugyan nem volt vele különösen gondom, csak lassú volt a csatlakozás az eszközhöz. Néha volt 2-3 perc is. Most 2x próbáltam ki, és szinte azonnal csatlakozik. 15-20 sec.

Samsung Galaxy A52S

(#10543) gerner1 válasza Trooper82 (#10541) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍 *3EWE1 . A hazaiak közül, jelenleg XEH régiókódra.

(#10544) Csigusz 1 válasza gerner1 (#10543) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Nekem XEO régiókóddal (úgy tűnik) most sikerült végre feltenni az Április 1-i frissítést! :C
Eddig minden reggel eredménytelenül próbálkoztam - ma reggel is.
Most először felment a 9.9 MB-os, ekkor még maradt márciusi dátum, aztán újra keresve megtalálta a 46 kB-ost, és azt telepítve már áprilisi lett és nem törölte le magáról!
Öröm é bódottá! :DD

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#10545) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!

Korábban volt téma (akkukímélés célból) hálózatról wi-fi hívásra állítani a telefont. Valakinek sikerült ezt automatizálni rutinnal?

(#10546) DrKapocs válasza kugli (#10545) üzenetére


DrKapocs
őstag

Én biztosan kérdeztem, de letettem róla. Nem a kivitelezés tűnt bonyolultnak, inkább értelmetlen volt. Már egy kisebb lakás egyes részein is gyengébb a wifi jel (néztem appal), így nem túl sok értelme lett volna kínlódni vele. Szóval én letettem róla.

Macrodroiddal: Ha csatlakozik az otthoni wifire, akkor repülő üzemmód be. Ha arról le, akkor ki.
Kell még hozzá Mcray iránymutatása is:

"Készíts egy makrót, aminek az eseménye -
Lebegőgomb
A művelet pedig legyen - Rendszerbeállítások - Global
- Itt bökj az "Ismert kulcsok" alatt a "Válassz az
alábbi..."-ra majd válaszd az "airplane_mode_radios"
lehetőséget. Ezután az értéknél töröld ki a Wifit és a
hozzá tartozó vesszőt (ügyelj, hogy a felsorolás
vesszővel elválasztva maradjon meg!) Okézd le és
mentsd el a makrót. Futtasd a makrót a Lebegő
gombbal és utána kapcsold be a Rep.Módot.
Elméletileg nem szabad, hogy kikapcsoljon a Wifi."

[ Szerkesztve ]

(#10547) gerner1 válasza Csigusz 1 (#10544) üzenetére


gerner1
veterán

Gondolom, google frissítésről írsz, mert a firmware update -ek méretei (amelyek OTA -n érk..) meghaladják azokat...

[ Szerkesztve ]

(#10548) Csigusz 1 válasza gerner1 (#10547) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Igen, arról írtam :K - elnézést, azt hittem, arról volt szó... :U
Közben észrevettem, hogy van firmware frissítés is. :C
Egyelőre várok vele, mert csak 19% a töltöttségem.

Töltőre téve szabad frissíteni? Az esetleg nem kavar bele valamibe?

[ Szerkesztve ]

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#10549) DrKapocs válasza Aryes (#10479) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nekem van otthon egy ilyen.
Olcsóbban is fenn van: KN318 bluetooth-ra keress. A kocsiban van usb csatlakozóm. Kulcs be, áramot kap, a telefon pedig már csatlakozik is. Használtam korábban néha zene átküldésre is (nálam ment), de most a vezetés bixby routint kapcsolja be. Nekem zene lejátszás most nem kell, illetve a hívást sem küldöm át.

(#10550) kugli válasza DrKapocs (#10546) üzenetére


kugli
aktív tag

Köszi a részletes leírást!
Wi-fi jellel nem lenne gond itthon. Bixby rutinnal próbálkoztam automatizálni,első induláskor fut is rendesen,ha elmegyek itthonról átvált normál hálózatra,de hazaérve valami bekavar (vagy nem jól van beállítva), mert nem tud vissza kapcsolni repülőbe és wi-fi hívásra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.