Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) laaceee98


laaceee98
tag

Ti látjátok a tesztben a becsatolt fotókat? Nekem PC böngészőből fehér semmi van a helyükön, belekattintani sem tudok. Mobil Chrome biztonsági kockázatra hivatkozva nem nyitja meg, Huawei gyári böngésző meg szintén biztonsági figyelmeztetés után átirányít prohardverre. Ennél a tesztnél, illetve valamelyik Realme-nél (talán GT2) vettem ezt észre, mindenütt máshol rendben megjelennek a kamera-teszt képek. Próbáltam már mindenféle böngészőből...

[ Szerkesztve ]

Dicsőség és kondi

(#9052) DrBubo77 válasza laaceee98 (#9051) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam is ugyanez van.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9053) plaszy válasza laaceee98 (#9051) üzenetére


plaszy
őstag

Szia! Most, hogy írod, nekem se adja be Chrome alatt. Mást meg nem használok, ez van. :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9054) laaceee98


laaceee98
tag

Köszi. Akkor nem nálam van a hiba.

Dicsőség és kondi

(#9055) gerner1 válasza laaceee98 (#9051) üzenetére


gerner1
veterán

Nálunk rendben (Chrome & asztali nézet) .

(#9056) polcsa válasza hamikike (#9047) üzenetére


polcsa
aktív tag

Tudom, hogy ez most nem megoldás,
de ezért igyekszem mindig a Google megoldásait (gmail, naptár, task, keep, drive, photos stb) megszokni (használni). Ha változik az Android, az appok akkor is ugyanúgy működnek. PC-n is. Pedig vannak jobbak.

(#9057) laaceee98 válasza gerner1 (#9055) üzenetére


laaceee98
tag


Akkor viszont nem tudom mi lehet a gond, na mindegy. A többi beszúrt kép megjelenik, de a multimédia oldalon a kamerával készített tesztképek nem.

Dicsőség és kondi

(#9058) gerner1 válasza laaceee98 (#9057) üzenetére


gerner1
veterán

Akkor én félreértettem (mea culpa), mert a cikkből, az a 3db kép nálunk sincs ott, a többi viszont hiánytalan. Lehet, hogy törölve lettek a szerverről...

[ Szerkesztve ]

(#9059) laaceee98 válasza gerner1 (#9058) üzenetére


laaceee98
tag

:R

Dicsőség és kondi

(#9060) hamikike válasza polcsa (#9056) üzenetére


hamikike
tag

Ezt írom én is, használnám az ujakat, de bújocskázni kell és konvertálási problémákba ütközök.
Nem akarok idegen appot használni.
A válaszokból ugy tűnik ez nem sok ember fantáziáját mozgatja meg, mert csak egyszerű alkalmazás.

(#9061) Aryes válasza hamikike (#9060) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az S note már nagyon rég óta nem külső mappába menti a jegyzeteket, hanem belső, nem hozzáférhető tárhelyre.
A régi jegyzeteket ki tudod exportálni különböző formátumokban. Én az összeset átvittem a keep-be, mert nagyon belassult az S note.

(#9062) Aryes válasza StaChys (#9049) üzenetére


Aryes
nagyúr

Továbbra sem értem, hogy mi a gond a stílussal és hol volt a kritika. :F Egyszerűen kíváncsi vagyok, szeretem érteni a dolgokat, meg bővíteni a látóteremet, ennyi az egész.

Tudom, hogy van olyan biztonsági protokoll, hogy valahová csak kikapcsolt állapotban lehet telefont bevinni, de oda jellemzően nem aludni jár az ember. :) Ahol a rádiósugárzás tiltott (repülő, stúdió), oda a repülő mód tökéletes választás.

(#9063) gerner1 válasza hamikike (#9060) üzenetére


gerner1
veterán

Lehet, csak szimplán, mások a szokásaink.
Én plö mindent átmozgattam anno a Samsung Notes -ba, mert ahhoz van díjmentesen elérhető PC -s app is, és akkor bármelyiken megnyithatom/szerkeszthetem őket, szinkronizálódnak aut.

(#9064) hamikike válasza Aryes (#9061) üzenetére


hamikike
tag

Oké a Note világos, szerencsére tudtam importálni a régieket.

De mi van a régi "eml" kiterjesztésű emailekkel, mert az új SMail nem látja, nem tudja olvasni.
Itt meg szerencsére van Saved Email mappa (ide is "eml" kiterjesztéssel ment): de innen nem látja ha oda bemásolom a régieket.
Lehet-e a régi emaileket konvertálni valamivel?

Egyébként nem értem a Samsung logikát: a jegyzetek titkosak, a levelek nem?!

[ Szerkesztve ]

(#9065) Aryes válasza hamikike (#9064) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én arra sem emlékszem, hogy létezett volna bármikor is kívülről elérhető mappája a beépített kliensnek. :F Nyilván ha exportáltad a leveleket, akkor nincs értelme titkosítani, hiszen valamilyen okból exportáltad a leveleket.

*.eml kiterjesztéssel én még az Outlook Express-ben találkoztam, asztali gépen. :)

(#9066) Dave1984 válasza Aryes (#9046) üzenetére


Dave1984
őstag

20 százalék körül legkésőbb töltőre szoktam tenni,ha dolgozom 24 órában akkor többször van keveset töltve.
Konkrétan az egész ciklus alatt lassabban fogynak a százalékok mióta sima töltéssel töltöm,de szerintem csak 15 Watt a gyorstöltés mert nem szupergyorsat ír.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#9067) Aryes válasza Dave1984 (#9066) üzenetére


Aryes
nagyúr

Aha. Érdekes, mert előző telefonomnál pont az ellenkezőjét figyeltem meg. Ennél még annyira nem vettem észre különbséget, de kíváncsivá tettél, le fogom tesztelni. :K

(#9068) LagerMaister


LagerMaister
tag

Helló. Van infótok, h milyen lett az új frissítés? Érdemes fel tenni? Olvastam pár helyen, h a legutóbbi frissítés kicsit le húzta az üzemidőt...

Alaplap: Asus F2A85-M LE----Proci:AMD Athlon(tm) X4 750K Quad Core 3.4GHZ---Cooler Zalman CNPS10X Optima---RAM:Kingmax 2x4GB, DDR3, 1333MHZ---Videokari:nVidia GTX660 TI 2Gb 192Bit DDR5 --Merevlemez:KINGSTON 120G SSD, Samsung 2x1Tb---Táp: nJoy Ayrus 500W---Monitor:Samsung TV---Ház:ASUS TA-863 ---Bill

(#9069) DrBubo77 válasza gerner1 (#9058) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Nem lettek törölve, csak valami bug volt, már javították. :R

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9070) laaceee98 válasza DrBubo77 (#9069) üzenetére


laaceee98
tag

Köszi szépen! Android Chrome-ban mostmár megjelenik rendesen.

Dicsőség és kondi

(#9071) hamikike válasza Aryes (#9065) üzenetére


hamikike
tag

Befejezésként, hogy mire jutottam - talán hasznos másnak is.

1.
A régi Note filéket bemásoltam egy Snote Data mappába, innen importáltam az új Note alkalmazásba, ahol tudom szerkeszteni, stb. tehát tudom használni.

2.
Az új Mail alkalmazásból lehet menteni emaileket egy Saved Email mappába, ezeket látom az új levelezőben, tudom használni, stb.
Ide bemásoltam a régi mail mentéseket, de ezeket a levelezőben már nem látom.
Viszont ebben a mappában az új és régi (ez utóbbin a lényeg) leveleket még me tudom nézni úgy, hogy megjelenitőnek lehet választani a Gmail-t, mint betekintő alkalmazást.
De ennél a Gmail többre nem jó, de legalább még megnézhetők a régi levelek.

Ennél többet már nem ér a dolog.

(#9072) lindermen válasza LagerMaister (#9068) üzenetére


lindermen
aktív tag

Én eddig nem vettem észre üzemidő változást, a sebesség pedig mintha kicsit jobb lenne.

(#9073) Aryes válasza hamikike (#9071) üzenetére


Aryes
nagyúr

👍

(#9074) gerner1 válasza lindermen (#9072) üzenetére


gerner1
veterán

+1👍 Eddig, mi nem vettünk észre sebesség különbséget.

(#9075) DrKapocs válasza hamikike (#9071) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ez elég nagy szívásnak tűnik.
Nem lenne egyszerűbb egy Google Keep a jegyzetekhez (minden eszközön elérhető, szinkronizál) és egy Gmail?

(#9076) Aryes válasza DrKapocs (#9075) üzenetére


Aryes
nagyúr

A Samsung jegyzete fényévekkel jobb a keep-nél, csak az új háttértár policy meg a lassú emmc flash miatt rettentően belassult az utóbbi időben, pontosabban az előző (A41) telefonomon, a hajamat kitéptem, amikor gyorsan le akartam valamit jegyezni, de nem indult el az app. Telerakták (amúgy jobbnál jobb) feature-ökkel, cserébe egy behemót lett. :W
Az A52s-en már sokkal gyorsabb, látszik, hogy más a háttértár sebessége, de sajnos mostanra átszoktam a keep-re. :U

(#9077) gerner1 válasza DrKapocs (#9075) üzenetére


gerner1
veterán

Még jó, hogy van választék. Így, aki akar, az találhat megoldást, ebben a témakörben is. 👍

(#9078) DrBubo77 válasza Aryes (#9076) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Én is hajdanán használtam gyári jegyzeteket, de a költözés macerás volt. Ezért pár éve átszoktam a Keep-re, az egyből ott van, böngészőből is elérhető, így PC-n is elérem.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9079) hamikike válasza DrKapocs (#9075) üzenetére


hamikike
tag

Egyrészt megszoktam, másrészt szerintem is jó, és mint írtam könnyen, relative gyorsan importálhatók, szerkeszthetők, stb. a régiek.
A legális, fizetős (6 db-os családi még most is ócsó) MS Officéhez jár felhasználónként a OneDrive 1Tb tárral, ezen keresztül bárhol, bármikor, szinte bármire, oda-vissza tárolhatok, másolhatok szinte mindent. Így ez nem macerás, 5 percen belül bármit, ha nagyobb, akkor tovább tart, de oké.

[ Szerkesztve ]

(#9080) Bogyi007 válasza LagerMaister (#9068) üzenetére


Bogyi007
veterán

Több millió készülék van használatban, olvastad pár helyen hogy a frissítés(ek)től gyengül az üzemidő.
Ebből tényleg csak az következhet hogy mindenkinél ez történik...

Miért kellene állandóan leírni azt ami természetes és magától értetődő - azaz hogy minden továbbra is úgy működik mint előtte?!

De üsse kő. A legújabb frissítés feltelepítése SEM változtatott negatív irányba a telefonomon.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#9081) orso0355 válasza Bogyi007 (#9080) üzenetére


orso0355
őstag

Én is mindig ezt kérdezem :DD

Én is leírom: se az előző, se az azelőtti bármelyik, se a mostani frissítés nem változtatott nálam semmit semmin. A telefon jó, minden remek, használom, teszi a dolgát.

(#9082) gerner1 válasza orso0355 (#9081) üzenetére


gerner1
veterán

Szokás-jogba avanzsált urban-legend -ek, stb, stb ...

(#9083) falco1


falco1
tag

Sziasztok,
csak egy kis érdekesség, amely talán árnyalja valamelyest a pro/kontra frissítés témakört.
A Samsung telefonokon elég régóta elérhető volt egy nagyon hasznos kis szerviz menü, amely lehetővé tette annak beállítását, hogy konkrétan milyen frekvenciához (Band) csatlakozzon a telefon. Csak tisztázásképp: nem arról a menüről van szó, ahol csak azt tudod megadni, hogy 5G/4G/3G/2G. Itt azt tudod megadni, hogy pl. csak az LTE B20 -hoz csatlakozzon, még akkor is, ha az automatizmus szerint az LTE B3 lenne a legerősebb jel.
Ez elég hasznos tud lenni akkor, ha pl. a lakásnak olyan a fekvése, hogy az átfedések miatt a telefon folyamatosan ugrál pl. a Telekom B3 és B20 között amikor átmész egy másik helyiségbe és vissza. Ez azon kívül, hogy meríti az aksit még sebesség problémát is jelent, ha a B3 mindig sokkal terheltebb mint a B20.
A lényeg, hogy ez a menü elérhető volt az A52s-en is a júniusi frissítésig. Erről van szó:

Volt egy alkalmazás is a Play-en, aminek a segítségével könnyen el lehetett érni (Samsung Band Selection).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ray.samsungbandselection&hl=en&gl=US

Azonban a frissítés után ez sem működött már.
Petíció is született a menü visszahozatalára:
Link

A Samsung hivatalos válasza itt olvasható:
https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-note10-series/network-band-selection-no-longer-available/td-p/5490877
Magyarul: felejtsd el, nem hozzuk vissza mivel ez nem neked való...

Ügyes srácok az XDA-n viszont találtak egy exploitot, aminek a segítségével ezt a menüt is vissza lehet hozni (System shell exploit):
https://forum.xda-developers.com/t/system-shell-exploit-all-samsung-mobile-devices-no-bl-unlock-required.4543071/
És született egy új app is Samsung Tookit néven:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ray.samsungtoolkit

Felhasználói visszajelzések alapján viszont ezt is foltozták az OneUI 5.1 verzióban.
Ezek után ismét nem lesz lehetőség semmilyen módon ennek a szerviz menünek az elérésére.

[ Szerkesztve ]

(#9084) Aryes


Aryes
nagyúr

Tudjátok mit? Frissítek, hogy tudjak panaszkodni, úgyis ideje már újraindítani a telefont. :DDD

(#9085) plaszy válasza Aryes (#9084) üzenetére


plaszy
őstag

Szép :)

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=plaszy

(#9086) gerner1 válasza Aryes (#9084) üzenetére


gerner1
veterán

Tudjuk jól, hogy általános értelemben, nem azt vizsgáljuk "üzemidő" alatt, amit a beszúrt kép mutat...

(#9087) Aryes válasza gerner1 (#9086) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem, dehogy, ezt csak azért szúrtam be, hogy ennyire volt stabil a decemberi frissítés, hogy ~karácsony óta egyszer sem kellett újraindítani. :D Bocs, ha félrevezető volt. Ez inkább az uptime.

Ami az üzemidőt illeti, tegnap ~9 óra SOT után dugtam töltőre, ~10%-al, egy óra még simán volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#9088) gerner1 válasza Aryes (#9087) üzenetére


gerner1
veterán

Nálunk is, egyelőre, szintén változatlan az üzemidő a 'SOT' -ot használva mércének.
A következő frissítéskor (~kb akkorra lesz túl az 500. töltési cikluson), elvégzek egy szokásos mobilhálózatos tesztet FR utáni belakatlan (steril-gyári), állapotban, hogy az akku degradációt is figyelembe véve, milyen(?) különbség mutatkozik a megvételkori eredményhez képest, de nagy meglepetésre nem számítok ennél a telónál sem...

[ Szerkesztve ]

(#9089) falco1


falco1
tag

Csak referenciaként. Android 12 áprilisi rendszer.

(#9090) Aryes válasza falco1 (#9089) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez nem igazán releváns, mert energiatakarékos módban van a telefon. De valóban tavaly nyáron volt a legjobb az üzemidő, azóta csak romlott. Azért a 13 kicsit javított is az utolsó 12-höz képest.

(#9091) gerner1 válasza Aryes (#9090) üzenetére


gerner1
veterán

Nálad.

(#9092) falco1 válasza Aryes (#9090) üzenetére


falco1
tag

Igen, power saving mód aktív volt (nálam mindig), de adaptív 120Hz -es módban a Galaxy MaxHz segítségével.
Mellesleg Android 13 óta ez nem működik (mármint adaptív 120 Hz + power saving mód), mivel ezt is foltozták.

(#9093) Aryes válasza gerner1 (#9091) üzenetére


Aryes
nagyúr

:U :DDD

(#9094) DrBubo77 válasza gerner1 (#9091) üzenetére


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

Nálam a frissítések eddig nem hoztak érzékelhető változást az üzemidőben.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9095) gerner1 válasza DrBubo77 (#9094) üzenetére


gerner1
veterán

Nalunk sem. 👍

(#9096) Diák66 válasza falco1 (#9083) üzenetére


Diák66
őstag

Nekem ez Android 13 óta nem elérhető, de elvileg rootolt telefonoknál megy továbbra is... bár lehet más módszerrel.

(#9097) zsizsef válasza falco1 (#9092) üzenetére


zsizsef
senior tag

Ha csak az adaptív energiatekerékosságot aktiválaod?

(#9098) Qtyii válasza Aryes (#9090) üzenetére


Qtyii
tag

hogy én is beleszóljak .. :)
frissítés után kamera kifagyott nem egyszer ... restart azóta nincs baja (kopp-kopp) azért néha megakad az animáció, főleg mikor felhúzással főképernyőre mennék... nem mindig persze , de ha igen feltűnik... annyira nem zavaró (febr. 1.-i frissítés)
üzemidő eddig jó most 6:00-19:14 ...64%-on van (1:42 képernyőhasználat után) még 22 óra 20 perc maradt szerinte amig használhatnám, de úgyis megy este töltőre.
este töltés rutinnal csak lassúként (15w) megy ... ha van olyan nap és nem este töltöm akkor 25w-al töltődik

[ Szerkesztve ]

(#9099) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Tudom, láma kérdés, de hol a francban van a SoT?!

(#9100) Aryes válasza Sztyepadzso (#9099) üzenetére


Aryes
nagyúr

SoT: Screen on Time

Beállítások/Eszközkarbantartó/Akkumulátor/Részletek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.