Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) DrKapocs


DrKapocs
őstag

A problémám a következő lenne: Szeretném egy weboldal linkjét menteni, mégpedig úgy, hogy a linkre mutató ikon jöjjön létre, de ne a kezdőképernyőn, hanem az appokat tartalmazó képernyőn legyen az megtalálható. Chrome és Kiwi böngészők csak a kezdőképernyőre tudnak ikont kitenni, de innen nem tudom áthúzni az appokat tartalmazó képernyőre. Van esetleg valami ötletetek erre a problémára? (Xiaominál ez nem volt gond, ott simán mozgatható volt mindenfelé a weboldalra mutató "parancsikon" ) Előre is köszönet az ötletekért! :R

[ Szerkesztve ]

(#5402) aRm1n válasza csucsu21 (#5400) üzenetére


aRm1n
aktív tag

Köszönöm a választ! Ha viszont mégis vizet kapott volna valahogyan, hogy lehet, hogy csak az érintés halt meg, az alaplap és a képernyő nem?

Samsung Galaxy S10+ - Stock | Xiaomi Redmi Note 8T - crDroid 8 official

(#5403) dave987 válasza DrKapocs (#5401) üzenetére


dave987
aktív tag

Szia. Az alkalmazások képernyő csak az alkalmazásoknak van. Bármi mást tenni csak a kezdőképernyőre tudsz.Ha kikapcsolod a beállításokban akkor pont olyan lesz mint Miui-n,minden a kezdőképernyőkön lesz.
Beállítások / kijelző /kezdőképernyő/csak kezdőképernyő.

[ Szerkesztve ]

(#5404) DrKapocs válasza dave987 (#5403) üzenetére


DrKapocs
őstag

Köszönöm szépen, sikerült! A bixby home kicsit összezavart, emiatt nem váltottam csak kezdőképernyőre. De tulajdonképpen megoldható, hiszen a Bixby lesz legszélen (bal oldalon), utána pedig jöhet az értelmes tartalom. A "kis házikóval" átmozgatásával a kezdőképernyő pedig módosítható. :R

(#5405) MadMancs


MadMancs
veterán

Meginterjúvoltam Samsung Online Chat et. Azt mondták Droid 10 frissítéssel kapcsolatban, akármit is ír samsung egyéb felületen, mindig a members alkalmazás a mérvadó. Azaz május.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5406) pulyka jocó válasza MadMancs (#5405) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Ha így haladunk, mire kijön a 11, addigra megkapjuk a 10-et. :( :))

(#5407) kugli válasza MadMancs (#5405) üzenetére


kugli
aktív tag

callcenter ügyben én már azt sem hiszem el amit ők kérdeznek tőlem. Telenornál pl eddig akárhányszor kértem segítséget tanácsot,minden alkalomkor mást mondtak ugyan arra a problémára. De még személyesen üzletben sem egyeztek a mondandók. Szóval majd látjuk...

(#5408) dave987 válasza DrKapocs (#5404) üzenetére


dave987
aktív tag

Szivesen. Ha zavar a Bixby Home azt meg ki tudod kapcsolni,amikor összecsippented a kezdőképernyőt átmész a bixbyre ott a kapcsoló felül.

(#5409) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!
Akinek van külső vIinyója és egy OTG kábele kipróbálná, hogy látja- e a telefon a vinyót?
Mert az én telefonom nem látja sajnos. USB stick plugin is le van töltve, de semmi.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5410) rothfb válasza pècsimunkás (#5409) üzenetére


rothfb
veterán

Mire van formázva a külső hdd?
Mert elvileg csak fat32-t vagy ext4 partíciót lát.
Ntfs-t és exfat-ot nem.

(#5411) bmt50 válasza pulyka jocó (#5406) üzenetére


bmt50
senior tag

A rendszeren kellene változtatni.
Ok, hogy most jó eséllyel vagy kijön egy biztonsági frissítés, vagy legkésőbb májusban az Android 10 az A50-re.
Mindent összevéve azonban a gyártó addig támogat, ameddig akar. Lehet itt reklamálni, meg csoportos petíciókat írni.
A gyártók között verseny van, de mindig is voltak és lesznek piaci megfontolások. Megindokolhatnak mindent, aztán jövőre megígérhetik, hogy most már minden más lesz. Úgyis jön elég Nyugat-európai, meg amerikai pógár, akinek a zsebe tele van zsével, és nettó leszarja, hogy 2 év múlva mi lesz a mostani telefonjával. Sokan már 1 év múlva más telefonnal fognak villogni.
Egyre vonzóbb számomra, amit az Apple tervez Amerikában: nem telefont veszel, amivel szolgáltatást használsz, hanem fordítva! Megkötöd a szerződést, és bizonyos időközönként kapsz hozzá másik telefont, ha már azzal nem tudod a szolgáltatást használni. Ha idő előtt összetöröd/elhagyod, akkor nyilván valamennyit fizetned kell, de addig a gyártó programozóinak kell küzdenie azért, hogy a telefonodon te a szolgáltatást használni tudd, különben lemondod az egészet.
Ez persze részemről is csak egy büszkeségi/önérzeti kérdés, anyagilag a többségnek nem érné meg, biztosan nekem sem..

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#5412) pècsimunkás válasza rothfb (#5410) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Akkor az lehet a baj. Nekem ntfs- re van formázva. A filmes pendrive- ot átformáltam már, de akkor valahogy meg kell oldanom az 1 terrás vinyót is. Na ez nehéz lesz...
Jó barátom p20 pro- ja kínlódott vele, OP- m simán indítított filmet róla. Megpróbálom megoldani a mentést, újraformázást, visszatelepítést.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5413) pulyka jocó válasza bmt50 (#5411) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Szerintem a probléma ott kezdődik, hogy évente rengeteg új modellt adnak ki, különböző árkategóriákban. Nem csak a samsung, mindegyik gyártó. Lásd redmi széria, félévente verz. frissítés... Ez a környezet szennyezés, ez ellen kéne nagyon fellépni. Így nyilván kb egy gyártónak se érdeke, hogy adjon ki frissítést, mert simán válthat az ember telefont. És ezért esik ennyit rengeteg telefon ára egy éven belül... Apple évente kiad már hármat, amit támogat is 5 évig, persze 3-4 v után nem olyan mint fénykorában volt, de így is tiszteletreméltó.
Jelenleg egy ipad air-ről írok, 2013ban jött ki, és még mindig tökéletes. Na ez az, ami androidon sose lesz :(

(#5414) erzol válasza pècsimunkás (#5409) üzenetére


erzol
őstag

Régebben próbáltam, de ez nekem működött pendrive-al total commanderrel.
exFat/NTFS for USB by Paragon Software

(#5415) pècsimunkás válasza erzol (#5414) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi! Holnap kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5416) bmt50 válasza pulyka jocó (#5413) üzenetére


bmt50
senior tag

Ezt már nemcsak mi meg a Greenpeace látja így(az autóipar után a mobilgyártásnak van a legnagyobb öko lábnyoma), hanem az EU is. A gyártókat kötelezik arra, hogy a jövőbeni telefonokba ugyanúgy lehessen akksit cserélni, ahogy régen. A levehető hátlapos konstrukciók előállítási költsége drágább mint a ma divatos ragasztottaké, ezzel védekeznek a gyártók. Viszont az nem biztos, hogy ezt a költséget teljes mértékben a vevőkre háríthatják.
Minden esetre a cserélhető akkumulátor hosszabb elvárt élettartamot, és ezzel hosszabb szoftveres támogatást is jelent.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#5417) pulyka jocó válasza bmt50 (#5416) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

A mai elborult telefon árak mellett (ez főleg a csúcs kategóriára igaz) az a plusz pár ezer nemhiszem hogy gondot okozna bárkinek. Viszont sok előnye lenne, többet között ha már akksit lehet cserélni könnyen, akkor főleg

[ Szerkesztve ]

(#5418) sepyi válasza pècsimunkás (#5409) üzenetére


sepyi
aktív tag

Érzékeli hogy rajta van valami, de nem látja.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#5419) pècsimunkás válasza erzol (#5414) üzenetére


pècsimunkás
addikt

:R !
Köszönöm!
Hálám üldözni fog a sírig!
Minden ok ezzel az alkalmazással.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5420) pècsimunkás válasza sepyi (#5418) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi, hogy megnézted! Próbáld ki esetleg te is a fentebbi alkalmazást. Persze, ha fontos, vagy szükséges.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5421) Evike.evi99


Evike.evi99
friss újonc

szia nekem is ugyan ez a probléma és reset is csináltam de nállam semmi nem javult. te mit tettél hogy meg gyogyult ?

(#5422) pècsimunkás válasza Evike.evi99 (#5421) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Semmit. Leszedtem az appot amit erzol fórumtárs linkelt, meg pár hete a total commandert. Sajnos nem megy ezek nélkül. Nem tudom miért nem, de ez van sajnos.

Ui.: ha nekem írtad persze...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5423) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Redditen most néztem, Ázsiában pár helyen és Amerikában ma jött ki az update. Lassan végre csak eljut drága Európánkba is. :U

(#5424) sepyi válasza pècsimunkás (#5420) üzenetére


sepyi
aktív tag

Szia!

Egy pár hónapja vettem a páromnak egy huawei mediapad t5-öt. Lte nélküli verzió. Az az elborult ötletrm támadt, hogy asztali pc kiváltására jó lesz. Össze is raktuk. Bil, egér, 1 terás vinyó. Mindezt egy csájnából rendelt Otg hub-on keresztül. Ment is, ahogy kell. Brutál gyors. Egy bibi volt. Nem tudott egy időben tölteni is. 1 óra alatt lenullázta az aksit. Nem tudom, hogy csak a gagyi otg elosztónak köszönhető, vagy eleve nem lehet megoldani, de kisérletezni nem akartam többet beruházni.

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#5425) pècsimunkás válasza sepyi (#5424) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szia!

Ha nincs rácsatlakoztatva a tabletre a hub mennyi az üzemidő?
Nekem windows-os tabletem van. Ott ez gond nem áll fent. Van rajta normál USB csatlakozó is, töltéshez pedig microUSB. Van benne egy 64 gigás memóriakártya, a filmeket arra szépen átmásolom, HDMI kábellel össze kötöm a tévémmel, és úgy nézem a filmeket. Meg néha úgy netezek. Bár egyre ritkábban, mert az A50 nagy kijelzőjèn élmény netezni.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5426) rothfb válasza sepyi (#5424) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig a T5-nek elég jó az akksija. Igaz, hogy ilyen érdekesen sosem próbáltuk meg itthon használni. De ha belegondolsz, az a vinyó szívja az akksit rendesen.

(#5427) MadMancs válasza sepyi (#5424) üzenetére


MadMancs
veterán

Egy próbát megérhet meg hogy valami combosabb toltőfejjel használod. Ugyan nem teljesen ugyanez a konstrukció de páromnak P9 Lite telója volt. Sokat játszot, és a gyári töltőfejjel játék körben nem töltött, sőt többnyire még merült is. Kapott egy 3,1 A fejet, megoldódott a gond. Utána se töltött túl acélosan, de legalább nem merült, szinten tartotta. Esetleg aktív USB HUB Type C csatival. Igaz ezek ott kezdődnek hogy 18-20 ezer de nem tabletnek kell energiával ellátni hdd, bill, rágcsálót.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5428) rothfb válasza MadMancs (#5427) üzenetére


rothfb
veterán

Szerintem ha rajta van a vinyó, nem tud tölteni, mert ugye elfoglalja a helyet.

(#5429) MadMancs


MadMancs
veterán

Ha passzív akkor valóban nem. De aktív már képes rá. Nem írta milyen van neki.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5430) PA80


PA80
tag

Én csak lesek, miket írtok itt, hogy miket lehet csinálni egy tablettel :D Van még mit bepótolnom e téren! Amúgy nekem is jól muzsikál a T5 üzemidő terén , igaz még új, meg nincs is agyonnyüstölve, de most 3 nap után még 37%-on van ~6 óra SOT-al! Viszont ha már szóba került, az mitől lehet, hogy időnként kicsit visszavesz a fényerőből, kvázi mintha "villogna" a kijelző? Automatikus fényerő állítás amúgy ezen a tab-on tényleg nincs, vagy csak én nem találom?

(#5431) pècsimunkás válasza PA80 (#5430) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem 10,1 collos tabletem 75% fényerőn bír kb 8 órát. Az sem rossz. És több mint 4 éves. Ha tévével van összekötve, és egész nap filmezek, reggeltől estig bírja. Szóval igen jó kis gép. És így lett smart tévém :D

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5432) PA80 válasza pècsimunkás (#5431) üzenetére


PA80
tag

Az tényleg nem semmi! Milyen tableted van? Remélem, az enyém is bírni fogja egy darabig, mondjuk, úgy nagy általánosságban jókat olvasok a Huawei tabletekről, sokáig bírják.

(#5433) pècsimunkás válasza PA80 (#5432) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Hp pavilion [link]

Mondjuk eszembe jutott, hogy 1 évesen lett benne aksi cserélve, de akkor is több mint 3 éves a mostani aksija.
Kicsit már lassúcska a gép, de mint fentebb írtam, filmezni tökéletes. Meg néha böngészek, de azt egyre ritkábban, mióta megvan az A50.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5434) Sam Sung


Sam Sung
csendes tag

Ez is érdkes: [link]
Akkor mégis április?
De amúgy nem értem ha Dél-Koreába meg Indiába kijött A50-re az Android 10. Akkor miért kell enyit várni a többi régióba? Mi tart ennyi idejig?

(#5435) MadMancs válasza Sam Sung (#5434) üzenetére


MadMancs
veterán

Webes felületen majd mindenhol áprilist írták eddig is. Egyedül members app ír május.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5436) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

[kép]
Samsung szeret szórakozni... :W
Pedig már megörültem :(((

(#5437) MadMancs válasza pulyka jocó (#5436) üzenetére


MadMancs
veterán

Na hát csak igaza lesz online ügyfélszolgának hogy akármit is mondanak bárhol mindig members app a mérvadó. Az meg májust ír.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5438) pulyka jocó válasza MadMancs (#5437) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

De nem értem, eddig van ahol kijött, van ahol nem. Nemhiszem hogy a többféle verzióra különböző rendszereket kéne írni...
Pl USA modellen más a rendszer mint a miénken.

(#5439) MadMancs válasza pulyka jocó (#5438) üzenetére


MadMancs
veterán

Azt tudom még elképzelni hogy a 2 féle SoC miatt két külön rendszer kell. És Exynos még nincs kész. Vagy passz. Indiában 1 hónapja elérhető.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5440) benzol


benzol
aktív tag

///\oo/\\\

(#5441) rothfb válasza benzol (#5440) üzenetére


rothfb
veterán

Ja ja. Ez csak egy sima biztonsági frissítés.

(#5442) benzol válasza rothfb (#5441) üzenetére


benzol
aktív tag

Bezony...

///\oo/\\\

(#5443) bmt50 válasza MadMancs (#5439) üzenetére


bmt50
senior tag

Az A51 is ugyanaz a SoC, már annak a megjelenésekor simán kiadhatták volna. Na bumm, abban 6GB ram van.. Nem mintha az A50-nek ne létezne 6GB-os LTE20-as verziója.
Na mindegy, májusban jön a szép új 10-es robot :))

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#5444) pulyka jocó válasza MadMancs (#5439) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Én úgy tudom hogy az A50-ből csak exynos varians van. Aztán lehet tévedek.
bmt50: abba egyel újabb van ;]

[ Szerkesztve ]

(#5445) #07746304 válasza benzol (#5440) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#5446) sepyi válasza MadMancs (#5429) üzenetére


sepyi
aktív tag

Elvileg aktív, mert világít a led. De mondom egy gagyi csájnai.
Eredetileg az a 50- ből akartam kihozni egy asztali verziót. 7000 ft körül van egy dokkoló hozzá szintén kinából. Előtte viszont tettem egy próbát pár száz forintos usb c és hdmi átalakítóval. Sajna az a 50 nálam valamiért nem tudja áttolni tv-re a képet. Igaz, nincs is a támogatott listában.

Ezután jött a tab. A t5 mikro usb-s nem type c csatis. Nincs rajta usb csati sem. Tehát az összes perifériát hub-on lehet csatlakoztatni. Nem a töltö kapacitása a gond, hanem hogy egyáltalán nem tölt, ha van valami rádugva. Az aktív hub jó lenne, de nem igazán akarok csak a kisérlet miatt 10000-et kiadni.

Jah és mielőtt bárki megkérdezné, hogy ennek mi értelme? Nos nem igazán akarok két külön Op rendszert használni. Szeretném letenni a voksom. Vagy windows, vagy android. De mivel a telefonom van nálam, azon bankolok, azon dolgozom kónnyebben beáldozom a windows-t. Hazamegyek bedugom a telot a dokkba aztán ott folytatom, ahol abbahagytam. Ja? És nem kell hozzá még felhő sem. Mindez persze magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

Tedd vagy ne tedd! De ne próbáld! (Yoda mester)

(#5447) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Mostanában találkoztatok azzal, hogy a gmail-re érkező levelek meglehetősen későn jönnek át, illetve csak akkor, ha felébresztem a kijelzőt? Tovább színesíti a problémát, hogy a céges e-mail címre érkező levelek leszipkázásánál tapasztalom ezt (POP3), a sima gmail-re érkező leveleknél viszont nem. Eddig minden rendben volt, gyanítom valami porszem kerülhetett a frissítésbe. Akku opimalizálásnál minden rendben. Gmail nincs optimalizálva, szinkron be van kacsolva, gmail nem került az alvó appok közé, stb., ilyen téren minden rendben van.

(#5448) MadMancs válasza DrKapocs (#5447) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem teljesen értem a problémát. Most gmail app ban van beállítva céges pop 3 ami nem mindig működik viszont a push gmail címről igen? Vagy a gmail fiókodban van beállítva hogy szipkázza át a céges mailedről a leveleket? Ha első akkor alapból jobb megoldás a második. Ha a masodik akkor viszont passz. Illetve mégjobb ha a gyári email klienst használod. 1000x jobb mint gmail app. Nálam tiltva is van.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5449) zojjektum válasza DrKapocs (#5447) üzenetére


zojjektum
senior tag

Szerintem nem a frissítéssel van a gond, vagyis nem a telefonéval. Viszont a gmail alkalmazás az elmúlt néhány frissítés óta nálam is elég hektikusan működik sőt az egész családnak.

(#5450) DrKapocs válasza MadMancs (#5448) üzenetére


DrKapocs
őstag

A céges e-mail címemre érkező leveleket a gmail leszippantja egy meghatározott mappába (Ez van bekapcsolva: E-mailek ellenőrzése más fiókokban), vagyis az általad említett második lehetőséget használom aktívan. Természetesen be tudom állítani az általad említett első lehetőséget is, be is van állítva ez is, de ennek a szinkronizálását kikapcsoltam. Az érdekes az, hogy a gmailes e-mail címre érkező leveleim gond nélkül azonnal megjelennek, míg a cégesre érkező levelek, amit ugye a gmail leszipkáz, az nem, illetve nem mindig. És itt most nem arról van szó, hogy a gmail nem állandóan szinkronizál, hanem csak bizonyos időköznként. Szóval a lényeg, hogy elég hektikusan, pont ahogyan zojjektum fórumtárs is írta. A gyári kliens nálam valószínű, hogy nem lenne jó megoldás, mivel a teljes életem a gmail levelezőben van. Mivel az összes létező számlámat digitálisan kapom (illetve minden mást is), nálam gyakorlatilag szinte semmi sem zajlik már papír alapon, így a gmail levelzőben 18 darab címke van beállítva, illetve számtalan szűrő, hogy az egyes e-mailek a megfelelő címke alá kerüljenek automatikusan (ne legyen egy iszonyatos, áttekinthetetlen katyvasz az egész). Nem gondolnám, hogy ezt át tudnám költöztetni a gyári levelezőbe. Több levelező klienst pedig nem szeretnék használni, egy app kell erre, ami tökéletes. Nem szeretnék appok között váltogatni, mert a végén már nem fogom tudni, hogy melyik levél melyik appban van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.