Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) rothfb válasza Fürkész (#4700) üzenetére


rothfb
veterán

Nem kezeli rosszul. Nekem Telekomos és Digis kártya van benne, mindkettővel tudok netezni, hívni, sms-ezni. Digissel működik a wifi hívás. Mindkettővel működik a Volte. Amelyik telefonnal nem működik két kártya, az hibás és szervizben a helye.

(#4702) c64fanhun


c64fanhun
tag

A50en van olyan, hogy másik felhasználói fiók, ha más használná a telefonom?
És nem fér hozzá az alkalmazásaimhoz, beállításaimhoz, csak amit ő tesz rá, és később akár le is tudok törölni.
Előző telómon stock androiddal volt ilyen.

(#4703) MadMancs válasza c64fanhun (#4702) üzenetére


MadMancs
veterán

Nekem is volt EMUI alatt. Samsung viszont valamiért ezt a funkciót letiltotta. Elvileg build.prop babrálással engedélyezhető, de ahoz is root kell pl. Annyit nem ér szerintem. Vegyem inkább a másik ember magának telót. :D

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4704) Fürkész válasza rothfb (#4701) üzenetére


Fürkész
tag

Nekem is ment minden! Hívások is mindkét kártyán ki-be, illetve neteztem is mindkét kártyáról. Cégnél egyébként csak, a mobilnetet váltottam át Telenorosra, mert a Telekomoson van olyan netem amivel a spotify-t korlátlanul tudom hallgatni utazás közben. Tehát látszólag jól működött, sőt az elején semmi hibát nem tapasztaltam, csak aztán elkezdtek jönni az SMS-ek a nem fogadott hívásokról, és inkább kivettem a 20-as kártyát, annyira nem létszükséglet. Volt olyan is , hogy barátnőmet hívtam, és nála rendesen kicsörgött, viszont nekem eközben néma csendben volt a telefon, majd mikor felvette, akkor megszakadt. Egy kártyával meg megy rendesen.

(#4705) DrKapocs válasza Fürkész (#4704) üzenetére


DrKapocs
őstag

SIM csere mikor volt utoljára?
Illetve, szerintem a mobilnetre nem használt SIM-et érdemes lenne áttenni 2G hálózatra. Ha azon a SIM kártyán nem megy mobilnet, minek neki 4G? A 2G-s lefedettséggel biztos nincs gond. Nálam így van és semmi gondom.

(#4706) rothfb válasza Fürkész (#4704) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem ezek a hibák szolgáltatói "jelenségeknek" tűnnek. De persze lehet telefon is.

(#4707) Fürkész válasza DrKapocs (#4705) üzenetére


Fürkész
tag

SIM-et úgy 3 éve cseréltem a méret miatt kellett a kisebb. Netem meg csak simán szokom váltani melóban, elvileg olyankor meg a másikat ki is kapcsolja. A nettel nem is volt gondom, csak a hívással.

(#4708) Fürkész


Fürkész
tag

Telenoros kártyám meg vadi új, a Telekomos amit még a korábbi telefonnal cseréltem.

(#4709) kokopo válasza Zoli6408 (#4693) üzenetére


kokopo
aktív tag

Sok az esely ra hogy hardware-s :F

(#4710) perge666 válasza c64fanhun (#4702) üzenetére


perge666
veterán

A gyerek sarok nem valami ilyesmi?
Nem próbáltam.......

(#4711) ph2012


ph2012
senior tag

-----

[ Szerkesztve ]

(#4712) ph2012


ph2012
senior tag

A Google Play zenelejátszó nyomógobjait (visszagomb, play, előre gomb) ki lehet tenni a belső kezdőképernyőre? Köszi.

(#4713) MadMancs válasza ph2012 (#4711) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem nem. De ha nem online hallgatsz zenét jobb választás a gyári samsung music. Annak van widgete. De AOD on is vezérelhető ami zenét játszik le ( samsung music, spotify, youtube music, deezer amit próbáltam)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4714) pècsimunkás válasza MadMancs (#4713) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Sziasztok!
Tegnap- már másodszor fordult elő, hogy nem voltam elérhető egyik sím kártyával sem . Sem a német, sem a magyar számom nem volt elérhetò. Nem beszéltem senkivel, a térerő fullon volt. Gariztatott valaki ez ügyben már?
És most vagyok igazán bajban, mert eladtam az OP3- at, és nincs csere telefonom. Ráadásul Németországban élek, de az edigitalnal vettem a telefont.
Szóval van gond.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4715) Viki1990


Viki1990
csendes tag

Sziasztok! Most lett A50 telóm. Még ismerkedünk. Amivel viszont teljesen meglőttem az a Facebook és a Messenger értesítései. Ha a telefon rezgő üzemmódban és kapok egy messenger üzenetet azt csak akkor veszem észre ha a telefont feloldottam. Nem rezeg, hogy üzenetem érkezett. Mindenhol bevan húzva a rezgés és a hang funkció is. Egyszerűen nem jó. Nem tudom mit tudnék még beállítani vagy mi kerülhette el a figyelmem. Már annyit állítgattam hogy csak akkor jönnek meg az értesítések ha belépek az alkalmazásban. Van valami tippetek, mit csinálhatok rosszul??

(#4716) rothfb válasza Viki1990 (#4715) üzenetére


rothfb
veterán

Amikor a telefont altatod, altatja, optimalizálja a háttérben az alkalmazásokat is. Energiatakarékosságból teszi. Ilyenkor nem kapod meg az értesítéseit, csak akkor, ha feloldod a telefont. Minden alkalmazásnál ki lehet kapcsolni egyenként ezt a funkciót. Az alkalmazások között menj rá arra, amit szeretnél, hogy fusson a háttérben és ott az akkumulátor lehetőségnél van olyan, hogy optimalizálja. Arra ha rámész, átváltasz az optimalizált alkalmazásokra, megkeresed pl a messengert és kikapcsolod ezt a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#4717) MadMancs válasza Viki1990 (#4715) üzenetére


MadMancs
veterán

Messenger minden egyes frissítéssel egyre sz@rabb. Hol jelez hol nem, hol késve hol csak ezt azt. Rengeteg ismerősöm panaszkodik erre elég széles termékpalettán. Egyébként rezegni tényleg nem rezeg rezgő módban kipróbáltam. Eddig nem tűnt fel mert AOD Úgy is jelzi.

Rothfb6: Jelez rezgő módban ( -ikon stb) csak nem rezeg. Szóval nem optimalizálás.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4718) rothfb válasza MadMancs (#4717) üzenetére


rothfb
veterán

Pedig alapból altatja a messengert is.
Pont tegnap fordult velem elő, hogy az okosórám esetében be van állítva, hogy jelezzen az időkép app, ha valami rendkívüli időjárási jelenség van, küldje át az értesítést az órára. Nem küldte át, hogy hózivatarok voltak tegnap és amikor feloldottam a telefont, akkor jött a telefonra és az órára az értesítés, hogy itt a "világvége", hózivatarokkal, jégesőkkel tört be a front. Mindez azért történt így, mert az időképet valamiért optimalizálta a telefon, így a háttérben nem futott, ezért nem értesített, pedig legutóbb kivettem az optimalizálást.:(((
Most megint kikapcsoltam és már működik valószínűleg, mert azóta nem volt olyan értesítés az időkép részéről, amit meg kellett volna kapnom. De remélhetőleg jó lett.

(#4719) MadMancs válasza rothfb (#4718) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen azt tudom hogy alapból altatja, de rögtön fel is ébred. Ezer lett ilyen eszeveszett energaiazabáló mess és facebook. Facet például szándékosan kapcsoltam úgy hogy munkában háttérben hagyjon békén, még az allandóan altatott alkalmazások között is bent van.Nem hagy, nem.alszik. Időkép 18 órája küldte ezt a hózivataros hidegfrontot. Ott az alapértelmezett van ahogy telepítettem. Messengernek csak AOD alatt van baja. Ha van hang lezárt telefonnál is van értesítési hang. Ha teló rezgőn, akkor ugyan messenger értesít, de nincs se hang se rezgés. Szóval továbbra se optimalizálási gond. Pláne hogy két ilyen erőszakos appot én még nem láttam.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4720) rothfb válasza MadMancs (#4719) üzenetére


rothfb
veterán

Nekem egyik sincs fent. Se messenger, se facebúk.:DDD

(#4721) Viki1990 válasza rothfb (#4716) üzenetére


Viki1990
csendes tag

Az az érdekes hogy ott is engedélyezve van. Kikapcsolatam a chat fejeket mert nekem borzalmasan idegesítő egy funkció. Azóta rezeg az üzeneteknél alvó állapotban.... pedig nem gondolom hogy sok összefüggés lenne...

(#4722) rothfb válasza Viki1990 (#4721) üzenetére


rothfb
veterán

Engem ez a két alkalmazás úgy ahogy van idegesít, de tudom ez téged nem vígasztal...:)
Ahogy Madmancs is írja, nála az a tapasztalat, hogy van baj bőven ezzel az alkalmazással meg a facebook-al is.

(#4723) Fürkész


Fürkész
tag

Nálam nincs gond a messengerrel, jelez rendesen, ahogy a viber is. Mondjuk nekem az előbbiből a lite verzió van fenn.
Esetleg próbálj meg valami régebbit feltenni, fenn vannak ezek is . Nálam valamelyik viber verzió volt megzizzenve, csak pont fordítva, mert nem lehetett kikapcsolni a hangos értesítést és még akkor is csipogott mikor épp olvastam amit írtak.
Innen tudod letölteni a régi messenger verziókat : [link]

(#4724) pècsimunkás válasza rothfb (#4706) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Inkább telefon hiba, nálam is ez a helyzet.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4725) bmt50 válasza Fürkész (#4723) üzenetére


bmt50
senior tag

Nálam sincs gond a messengerrel, mert rendszeresen megakadályozom magam a telepítésében :DDD
Bocs, de nem hagyhattam ki ;]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#4726) DrKapocs válasza rothfb (#4720) üzenetére


DrKapocs
őstag

Facebook gyári app, törölni sem lehet.

(#4727) MadMancs válasza DrKapocs (#4726) üzenetére


MadMancs
veterán

De tiltani igen. Ha valaha elkészül sötét mód face lite és mess lite már váltok is rájuk.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4728) rothfb válasza DrKapocs (#4726) üzenetére


rothfb
veterán

De tiltani igen. :D
Akkor olyan, mintha nem is lenne. Nem is frissül. Nem fut a háttérben. Stb.

(#4729) DrKapocs válasza MadMancs (#4727) üzenetére


DrKapocs
őstag

A Redmi 4 Prime-on nekem sem volt fenn FB app, böngészőből használtam. Úgy voltam vele, hogy a 4GB RAM csak legyen már elég neki. Kényelmesebb, illetve van dark mode benne. Ez mondjuk a kiwi böngészővel elérhető volt eddig is. A messengerből is lite párti voltam, de officialban nincs dark. Nálam is megy a levesbe, ha bekerül végre a sötét mód.

(#4730) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.
Van itt telekomos akinek aktív VoWifi ( Wifi hang)? Elég régóta használom mert munkába menet jövet van egy jó 10perces szakasz amikor Telekomnál se kép se hang ( a busz fedélzeti wifije viszont tökéletesen működik). Na P20 on ezzel nem is volt gond, szépen váltott ezen a szakaszon WoWIFI re, A50 viszont nem teszi, kártyán aktív, telefonon bekapcsolva. Kinek van tapasztalat ezzel?

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4731) MadMancs


MadMancs
veterán

Lejárt a szerkesztési idő.
Üfsz megoldotta. Aktív VoWIFI esetén keszülékváltás esetén a SIM elfelejti hogy aktív a szolgáltatás. Újra kell aktiváltatni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4732) rothfb válasza MadMancs (#4730) üzenetére


rothfb
veterán

Én a Digis kártyán (két kártya van a telefonomban, Telekom és Digi) szoktam VoWifit használni. Gond nélkül. A Diginek még sok helyen nincs lefedettsége, ezért jól jön. HD hívásként működik, nagyon gyorsan kapcsol. A Telekomnál dominós vagyok, ott nem lehet aktiválni a wifi hívást. Csak előfizetésre. Nem mintha kellene, a környéken mindenütt tökéletes a lefedettség. Úgyhogy annyit tudok mondani, hogy a wifi hívás működik Digivel.

[ Szerkesztve ]

(#4733) MadMancs válasza rothfb (#4732) üzenetére


MadMancs
veterán

Már telekommal is jó, csak a készülék váltás kavarta meg mint írtam.
Azt a 10 perces erdős- hegyes területet leszámítva nekem sincs lefedettség bajom.
:)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4734) c64fanhun


c64fanhun
tag

https://www.youtube.com/watch?v=7HnyeFITT_4

Most néztem, ebben is optikai az ujjlenyomat olvasó.
Olyan 2-2:30 percnél mutatja. Samsung nem tudná megoldani frissítéssel hogy ez is így működjön...vagy már hardveresen sz*ar az egész?
Igazából hozzá szoktam, de tényleg lassúcska.

(#4735) kreg


kreg
tag

Nem szeretnék türelmetlennek látszani,de mintha kicsit késne a januári frissités TMH-ra...Nem mintha nem tudnék élni nélküle,de a vacak ujlenyomatolvasó esetleges javitása miatt jó lenne ha befutna végre!

(#4736) Gabor777 válasza kreg (#4735) üzenetére


Gabor777
aktív tag

Nekem ebben a pillanatban lett elérhető :)

(#4737) doongoo válasza Gabor777 (#4736) üzenetére


doongoo
addikt

és tényleg...

(#4738) Gabor777


Gabor777
aktív tag

És működik a fingerprint regisztrálás is.

(#4739) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Párom kapott egy dual SIM-es Samsung Galaxy A50-et (4/128GB).

Jelenleg egy Xiaomi Redmi Note 5 Pro (4/64GB) van neki.

Nem akar két telefont hurcolni, tehát ha lehet, a Xiaomit kiváltaná. Dual SIM-es üzemmóddal nincsen aktuális tapasztalatunk.

A kérdés az, hogy az A50-en mennyire lehet elszeparálni a céges és a privát dolgokat?

Ilyenekre gondolok, hogy:
-Céges SIM-et munkaidő végén letiltani
-Céges és privát kontaktokat külön kezelni

Meg ami még érdekes lehet (duálban mostanában nem használtam telefont, nem vagyok képben)

[ Szerkesztve ]

(#4740) MadMancs válasza joysefke (#4739) üzenetére


MadMancs
veterán

Ki lehet kapcsolni simeket külön külön. De dual móddal itt többen panaszodnak hogy nem rózsás a helyzet ha a 2 SIM egy szolgáltatóhoz tartozik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4741) kreg válasza Gabor777 (#4736) üzenetére


kreg
tag

Ja, délelőtt nekem is befutott. Csak reklamàlnom kellett...

(#4742) joysefke válasza MadMancs (#4740) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Arra van lehetőség, hogy az egyik -céges- SIMet automatikusan reggel beállított időpontban engedélyezni, este pedig letiltani? Pld csak 8-5-ig legyen aktív

(#4743) Zoli6408 válasza rothfb (#4003) üzenetére


Zoli6408
újonc

Telkom és Digi kártyával nekem is tökéletes. Telekom - Telekommal is jó cs városokban . Szerintem az 1800-as frekvencián müködő tornyokra kapcsolódik akkor minden ok .

(#4744) MadMancs válasza joysefke (#4742) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem tudok ilyen lehetőségről. Lehet higy van csak én nem találom.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4745) rothfb válasza joysefke (#4742) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs ilyen lehetőség. Ha lenne én is használnám, de szerintem app sincs ilyesmire. Ha lenne app, ahhoz tuti root kellene, így amúgy sem mennék vele sokra.

(#4746) joysefke válasza rothfb (#4745) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pedig nagyon hasznos dolog lenne. Ezeknek a duálos telóknak egy jelentős része szerintem céges+magántelóként üzemel. Logikus, hogy az ember minél jobban el akarja választani a kettőt egymástól, de nem akar két telefont cipelni.

(#4747) Zoli6408 válasza joysefke (#4739) üzenetére


Zoli6408
újonc

Nekem a frissítés óta nem újjlenyomatot regisztrálni. Még menü pont sincs.

(#4748) Meizu80


Meizu80
junior tag

Sziasztok!

Nem tudom, mi van ezzel a telefonnal, de most éjszaka több, mint 20%-ot merült anélkül, hogy hozzányúltam volna. Sose csinált még ilyet. Előtte meg "eldobta" a térerőt, bár egy újraindítás ezt megoldotta. Most egy jó fél órája nyomkodom, és nagyjából úgy merül, ahogy eddig használat közben. Nálatok fordult már elő hasonló?

Samsung Galaxy A50 - Nr. 1. Smartphone in Europe 2019

(#4749) pècsimunkás válasza Meizu80 (#4748) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Fordult már elő 1x-2x. Nincs semmi problèma, valami beragadt. Elôfirdult már más telefonnal is, ès mèg lesz is ilyen.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4750) Meizu80 válasza pècsimunkás (#4749) üzenetére


Meizu80
junior tag

Remélem, nem lesz gyakori! Eddig egyetlen telefonomnál sem fordult elő ilyen, azért lepődtem meg.

Samsung Galaxy A50 - Nr. 1. Smartphone in Europe 2019

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.