Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) pècsimunkás válasza rothfb (#5550) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nem szidtam a telefont, nem is szoktam. A kameráját sem. Amikor vettem a telefont, tudtam nagyjából, hogy mire számítsak kamera ügyileg. Nem véletlenül nem vettem meg az OP 7- et. Egyszerűen nem ért volna nekem(!!!) 80-100000 forinttal többet a jobb kamera.
Az viszont tény, hogy lassan kapcsol be a kamera, pedig még le is lakatoltam.
Többször leírtam, és most is leírom: Ez egy nagyon jó telefon! Még szép is szerintem! Meg is lesz 2-3 évig, vagy tovább, amíg meg nem kotlik!
Ami nekem negatívum az a laggolás. De ehhez is hozzá szoktam.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5552) nyitom válasza pècsimunkás (#5551) üzenetére


nyitom
aktív tag

Ki-bekapcsoló gomb kétszeri gyors megnyomásával is indítható a kamera.
Amúgy tényleg jó telefon, csak nehogy később szoftveresen elszúrják. :))

[ Szerkesztve ]

ELVTÁRSAK KONYEC !!!

(#5553) bmt50 válasza pècsimunkás (#5549) üzenetére


bmt50
senior tag

Amikor "céleszköz"-ként fényképezőgép kerül szóba, a legtöbben 3 kilós DLSR-re gondolnak. Van azonban a kiskompakt kategória. Pl.Sony RX100, Canon G9X. Kisebbek, mint egy telefon, elférnek egy övtáskában, jó az akkumulátoruk. És nemhogy az S20-nál, de megkockáztatom, hogy az S40-nél is jobb képeket fognak csinálni. Használtan 50-100ezer Ft-ért hozzá lehet jutni, és ha nem ejti le az ember, akkor 10 év múlva is céleszköz marad.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#5554) PA80 válasza pècsimunkás (#5551) üzenetére


PA80
tag

Érdekes, én nem tapasztalok laggolást, gyors, gördülékeny a rendszer! A 10-re/One UI 2-re kiváncsi leszek, hasonló lesz-e. Én is hosszútávra tervezek vele, ameddig ki nem leheli a lelkét vagy nem lesz használhatatlanul lassú, addig meglesz. Örülök, hogy végre van egy olyan telóm, amit nem kell root-olni, mókolni, hogy jól muzsikáljon, hanem bekapcsolom és használom, meg persze meguntam az örökös telefoncserélgetést is :)

[ Szerkesztve ]

(#5555) mcs válasza PA80 (#5554) üzenetére


mcs
veterán

Az A51 sem mentes a mikro lagoktól, szóval az 50en is hasonlóan fog futni a 10es droid. Átlag júzer fejjel nézve nincs lényegi eltérés sebességben a két telefon között.

(#5556) pècsimunkás válasza PA80 (#5554) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Pl, ha jön üzenet, megnyitnám, de kell várni több másodpercet. Vagy ilyenkor felhoznám a billentyűzetet, de semmi. Majd 2-3 másodperc múlva feljön a billentyűzet. Ha esetleg még a telefont is elforgatom, akkor kész káosz van. Ilyenkor nyomok egy home "gombot" és várok hogy minden egyenesbe jöjjön. A kamera 2-3 másodperces indítását is ennek tudom be.
Ugyanakkor: a kijelző gyönyörű, az üzemidő nagyon jó, maga a telefon is tetszik, OneUi is szenzációs( szentségtörés, és sokan nem hinnék el, de jobb mint az OOS :D ), Térerő, wifi, bluetooth, GPS nagyon(!!!) jó! Szóval minden ok. Amit előbb írtam, a laggot is megszoktam már. Majd pár év múlva, ha lesz az A50- nek méltó utóda, maradok is a márkánál.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5557) MadMancs válasza pècsimunkás (#5556) üzenetére


MadMancs
veterán

Ezek közül én egyiket se tapasztalom. Pedig rendszerappokkal együtt van 379appom. Kamerának valóban kell kb 1-2mp, de engem az nem zavar mert 99%ban fekvő módban fényképezek. Mire elfordítom telefont már fut is a kamera app.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5558) pècsimunkás válasza MadMancs (#5557) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Az Android 10 után nyomok egy resetet. Kíváncsi leszek mi lesz akkor.
Azon gondolkodtam, a Nova Launchert használom, nem-e az fogja-e a telefont. Csak szeretem azt is használni, és úgy tudom teljesen testre szabni a telefont. Még is vettem a teljes verziót.
Na, mindegy... Majd az A10 után nem rakom fel a novát először.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5559) PA80 válasza pècsimunkás (#5556) üzenetére


PA80
tag

Most, hogy ezt irtad, annyiban javítom magam, hogy a képernyő-elforgatás az nekem sem jó, de az is leginkább online videók esetén jön elő, hogy néha szétesik vagy elcsúszik a kép. De mostmár ott a tabletem videózásra, szóval az se nagyon gond nekem. A billentyűzetnél nincs ilyen gondom, kamerát meg amennyit én használom... :D Persze, a felhasználási szokások mások, meg van, aki kritikusabb szemmel nézi a dolgokat! Én igazából az előző telóimhoz hasonlitom ezt kütyüt és mindennel hibájával együtt is sokkal jobb telefonnak tartom azoknál! A rendszer stabilitásán csak ámulok még azóta is, pedig fél éves mostmár a telefon. Lefagyást egyáltalán nem, alkamazásból való kilépést is csak nagyritkán tapasztalok. Volt olyan telóm, amit ennyi idő alatt vagy 5-6 alkalommal újra kellett indítani lefagyás miatt és heti szinten többször is megjelent "Az alkalmazás leállt" felirat a kijelzőn. Na, itt ilyen nincs (legalábbis nálam!)! Stabil, gyors és sokoldalú rendszer a One UI, nincs okom panaszra! Aztán a végén nehogy túl sokat dícsérjem a telefont :D

(#5560) MadMancs válasza pècsimunkás (#5558) üzenetére


MadMancs
veterán

Nova Launchert én EMUI helyett használtam ( volna), de pont a lagg miatt maradtam EMUI mellett. Pontosabban Nova Launcher Prime. Még valamikor sok sok éve vettem meg HUAWEI Ascend G300 hoz, annál tökéletes volt. Azóta nem kellett. Vagyis egyszer se mint feljebb írtam akkor se volt ok. FR valóban segíthet egyébként ha nem NOVA laggol tényleg.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5561) pècsimunkás válasza MadMancs (#5560) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én is a Nova Launcher Prime-t használom.
Az A10- et megvárom, utánna jön egy FR. Főverzió frissítés után ajánlott amúgyis. A Novát nem rakom előszőr vissza.
Ami fontos a Novánál: időjárás, dupla kopp , + sok teszt is vezérlés, van menü, de a kezdőlapra betűk nélkül kirakom az alkalmazásokat. Még van millió beállítási lehetőség, de ezt tudod te is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5562) #07746304 válasza pècsimunkás (#5561) üzenetére


#07746304
törölt tag

Nekem évek óta van Nova-m. Nexus 7 2012 óta, volt Huawei Mediapad táblagép, LG Telefonom,Xiaomi MI 2-m, de mindig meg voltam a gyárival. Nincs ez másként az A50 esetén sem.

(#5563) rothfb válasza #07746304 (#5562) üzenetére


rothfb
veterán

Első mondatodban azt írod több éve van Nova-d. Aztán azt írod több telefonon és tablet-en is használod.
Aztán pedig azt, hogy "te meg vagy a gyárival"...
Meg vagy a gyári launcher-el? Vagy a gyári Novával??? Most mi van???:DDD

(#5564) MadMancs válasza rothfb (#5563) üzenetére


MadMancs
veterán

Ebbe én is belezavarodtam , csak nem akartam írni nehogy az legyen kötekedek. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5565) bmt50


bmt50
senior tag

Egyébként nekem is megvan a Nova Prime. A Funkong ikonkészlet miatt vettem meg, és használtam is egy darabig K zoom-on. Nagyon jól testre szabható, meg sokféle add-on widget van, de talán kissé sok is volt a beállítás. Jó, persze vannak fenn tutorial-ok, hogy ilyen-olyan témát milyen letölthető háttérrel, ikonkészlettel, meg beállításokkal értek el, de valahogy mégis mindig volt valami hiányérzetem a használat közben.
Az A50 oneui felülete sokáig jó volt. Most, hogy a homeoffice miatt gyakrabban nézem a telefont, már kevésnek éreztem. Az téma áruház drága nekem, az animált hátterek is elég gagyik. Így jutottam el a Launcher Live Icons for Android-hoz, ahol még az ikonok is külön animálódnak és van egy jó hardware monitor benne. Nincs reklám, de mégis ingyenes.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#5566) #07746304 válasza rothfb (#5563) üzenetére


#07746304
törölt tag

Tehát, évekkel ezelőtt megvettem akcióban. Mindig próbálgattam, de 1-2 napnál tovább nem használtam sosem, mert visszaváltottam a gyárira. Az A50-re is le van töltve csak nem használom :D

(#5567) rothfb válasza #07746304 (#5566) üzenetére


rothfb
veterán

Ja, te a gyárinak az ingyenes Nova Launchert nevezed.:D

(#5568) #07746304 válasza rothfb (#5567) üzenetére


#07746304
törölt tag

ne szívass... az ingyenest nem használtam. Gyárinak a gyártói indítót nevezem... szerintem ez egyértelmű volt.

(#5569) MadMancs


MadMancs
veterán

Korrektek Meglévő előfizetést hosszabbítottam így meglévő usereknek is jó.

Most nem tudom azért kaptam újat mert írtam nekik vagy auto kap mindenki újat, mindenesetre kellemes meglepetés.:)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5570) Klon


Klon
aktív tag

Üdv!

Most vásároltam volna először a Play-ről PayPal-lal, de nem sikerül, mert hitel, vagy bankártyát kér. Nekem nincs semilyen bankártyám :D
Kérdésem az lenne, hogy e nélkül b.szhatom a paypal-on lévő pénzemet?

előre is köszi!

(#5571) MadMancs válasza Klon (#5570) üzenetére


MadMancs
veterán

Magyar régióval nem működik paypal fizetés csak bankkártyás play ben. Vagy átállítod google fiókban a fizetési profilt pl USA ra vagy nincs megoldás. De ha átállítod bukhatsz mást. Én akkor lettem ámerikai mikor mikor yt prémium még nem volt nálunk elérhető. Viszont akkor sok megvett appra azt jelezte nem érhető el a régiómban. Kínlódtam vagy fél napig mire rájöttem hogy lehet visszalőni fizetési profilt magyarországra.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5572) Klon válasza MadMancs (#5571) üzenetére


Klon
aktív tag

Koszi, ezt nem tudtam.
Viszont igy nem sok ertelmet latom a paypalnak.
Ha lenne bankkartyam, nyilvan azt hasznalnam. De igy mire jo a paypal? :D vagy csak a Play aruhazra vonatkozik?

Kossz az infot!

(#5573) MadMancs válasza Klon (#5572) üzenetére


MadMancs
veterán

Nem. Ahol paypallal tudsz fizetni használhatod a belső egyenleget is ( de kapcsolható hozzá bankkartya és kártyával fizethetsz paypal en keresztül) Play nél az a baj magyar régióból egyáltalán nem lehet paypal el fizetni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5574) pulyka jocó válasza MadMancs (#5569) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Köszi hogy írtad, így már nekem is működik. :R

(#5575) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Pio VSX-933 erősítőhöz keresek sub-ot. Olcsón, filmekhez.
JBL 140 / 230 és Pio S-W 110S közül melyik lenne jobb?
Teljesítmény, méret kb egy kategória, de a JBL hangszórója lefele van fordítva a talp fele, ami nekem furcsa.
köszönöm

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#5576) zjuhasz válasza zjuhasz (#5575) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

bocs, elnéztem a fórumot. :F ide az Android 10 miatt jöttem olvasni :)

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#5577) pulyka jocó válasza zjuhasz (#5576) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Arra még várni kell, legalábbis a magyar ROM-ra :U

(#5578) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

Találtam egy tök jó leírást az ujjlenyomat olvasó pontosságának növelésére. Mióta megcsináltam, egyszer nem utasított el :D
Próbáljátok ki, hátha
[link]

(#5579) pècsimunkás válasza pulyka jocó (#5578) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[link]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5580) pulyka jocó válasza pècsimunkás (#5579) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Forrás: Sammobile
Gondolom gyorsan lehozták magyarul.

(#5581) Sam Sung


Sam Sung
csendes tag

Android 10 még sehol.
Ma is kijött egy rakatországba: [link]
Ráadásul a Samsung magyar oldalán már az új felhasználói kézikönyv érhetö el [link]
Vajon mi tart enyi idejig? Marketing fogás? Ha az nem nyert :) Nem fogok rohani új készüléket venni amin már az van. :)

(#5582) rasky válasza Sam Sung (#5581) üzenetére


rasky
senior tag

Azért ez túlzás, sokan megkapták már, köztük én is. :)

(#5583) MadMancs válasza Sam Sung (#5581) üzenetére


MadMancs
veterán

Ami poén hogy már egy rakás szolgáltatói is kint van. Nálunk meg független se:DDD De CSC t se csereberélem miatta. Mindenesetre fura.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5584) attilam válasza rasky (#5582) üzenetére


attilam
őstag

De gondolom nem XEH a régiókódod.
Amúgy türelem. Pár hét múlva biztosan itt lesz. Legalább ha valami balul sül el, akkor nem mi leszünk a tesztalanyok.

(#5585) pulyka jocó válasza Sam Sung (#5581) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Ma beszéltem members appban egy csajjal, azt írta hogy áprilisban érkezik, de konkrét dátum nincs.

(#5586) MadMancs válasza pulyka jocó (#5585) üzenetére


MadMancs
veterán

Nekem májust mondott a chates csaj. :D Végülis valamelyiknek csak igaza van :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5587) pulyka jocó válasza MadMancs (#5586) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

A nők beszélnek össze vissza ;] :D

(#5588) rothfb


rothfb
veterán

Srácok. Ma frissült a XEH romos A40-em és azért olyan nagy durranást, nem tudom milyen változást ne várjon senki. Az A50-em román romos, az még nem frissült.

(#5589) MadMancs válasza rothfb (#5588) üzenetére


MadMancs
veterán

Magyar A40 re vasárnap jött ki samfirmware szerint. Román A50 re még nem jött ki, ahogy a magyarra se.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5590) Floydman válasza rothfb (#5588) üzenetére


Floydman
tag

Valóban ne.

(#5591) bmt50 válasza pècsimunkás (#5579) üzenetére


bmt50
senior tag

Köszi, de -ahogy a cikk is írja- nem mindenkinek hoz változást.
Nálam semmi, pedig ujjlenyomat 3x felvéve, meg most ki van kapcsolva az akkumulátor optimalizálás is. :W
Általában 4-5 napig jó szokott lenni új minta felvétele után, de az utóbbi hetekben nem jó. Nemis erőltetném, ha nélküle a zsebemben nem oldana fel magától. Szerettem a sima suhintósat, de ezzel ha jól emlékszem nem vagyok egyedül :F

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#5592) rothfb válasza MadMancs (#5589) üzenetére


rothfb
veterán

OTA-n ma jött meg délelőtt. Mindegy Sammobile mit ír. Odinnal meg nem akartam szórakozni, megjön az, ha akar OTA-n.

(#5593) pècsimunkás válasza bmt50 (#5591) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én sem vettem észre semmi változást.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#5594) MadMancs válasza pulyka jocó (#5585) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem ők maguk se tudják mi van. Members app ma.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5595) pulyka jocó válasza MadMancs (#5594) üzenetére


pulyka jocó
senior tag

Nekem nem lenne gondom azzal, hogy májusban jön. Csak akkor egységesen, egy időben jöjjön az összes variánsra. Mert ez így röhej.
google igazán helyrerázhatná a gyártókat, nem azt mondom hogy 4-5 évig adják ki az új droidot, de legyen egy határidő amikorra ki kell adni.

(#5596) rothfb válasza MadMancs (#5594) üzenetére


rothfb
veterán

Sablon válasz. Hivatalosan májusra is volt írva. Már hónapokkal ezelőtt.

(#5597) MadMancs válasza rothfb (#5596) üzenetére


MadMancs
veterán

Én ezzel tisztába vagyok. Írtam már régebben is.

Csak arra reagáltam hogy a másik chates meg áprilist ír.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5598) bmt50 válasza MadMancs (#5597) üzenetére


bmt50
senior tag

Sokat várunk erre a 10-es rendszerre, csak nehogy csalódás érjen minket. Nekem pl. ott van az IGO Primo Israel, kíváncsi leszek, menni fog-e rajta. Ha nem, lehet downgrade lesz belőle.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#5599) MadMancs válasza bmt50 (#5598) üzenetére


MadMancs
veterán

Én igazából nem bánom hogy mi nagyon csúszva kapjuk. Legalább ha beüt egy gebasz mint A40 nél (vagy A70?) nem mi szívjuk meg.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#5600) bmt50 válasza MadMancs (#5599) üzenetére


bmt50
senior tag

A40-nél is van? A70-et hallottam.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.