Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4551) hammertron1


hammertron1
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy ha a videó felvétel közben a mikrofonos füles csatlakoztatva van a telefonhoz, akkor a hangot a füles mikrofonja fogja felvenni, vagy akkor is a készülékben lévő mikrofont használja a telefon?
Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv

(#4552) draco31 válasza hammertron1 (#4551) üzenetére


draco31
veterán

Nem próbáltam még, de egyszerű megtudni. Indítani kell egy videó felvételt fülessel, és belefújni a mikrofonjába. Aztán visszahallgatni. Nem tom hol a fülese, hogy kipróbáljam, nem használom a gyárit.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4553) MadMancs válasza hammertron1 (#4551) üzenetére


MadMancs
veterán

Felvétel indításakor ki is írja hogy hangrögzítés headseten kérészül. Saját mikrofonját ilyenkor nem használja.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4554) patomi


patomi
őstag

Sziasztok, egy ideje nekem is A50 van. Apple 7plus-ról váltottam. Viszont lenne egy kérdésem.
Ha lezárt képernyővel zsebre teszem, elég sokszor van, hogy hallom csipogni a telót, ugyan fel nem oldódik, de aktív a képernyő mikor előveszem. Lehet ez ellen tenni valamit? Ujjlenyomat meg minden be van kapcsolva.

Dupla kopp is aktív jut eszembe..

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4555) Bounti válasza patomi (#4554) üzenetére


Bounti
aktív tag

Beállítások--> Kijelző--> Védelem a véletlen érintések ellen

Ezt kapcsold be.

Remélem ez megoldja, illetve ha nincs rajta kijelzővédő fólia, vagy üveg akkor kapcsold ki alatta az Érintésérzékenységet (amiatt túl érzékeny lehet).

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#4556) patomi válasza Bounti (#4555) üzenetére


patomi
őstag

Köszi :R de pont így van beállítva. Se fólia se üveg nincs a telcsin.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4557) Bounti válasza patomi (#4556) üzenetére


Bounti
aktív tag

Sajnálom, ha ez nem oldotta meg... Esetleg nem raktál fel valami appot ami ezt okozhatja? Esetleg valami ami az Always on kijelzőt kapcsolgatja?

Esetleg az Ébresztés felemeléssel kikapcsolása segíthet (bár nem hiszem, hogy úgy lóbálod a lábaidat, hogy emiatt bekapcsol... de ki tudja...)

[ Szerkesztve ]

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#4558) rothfb válasza patomi (#4556) üzenetére


rothfb
veterán

Duplakoppot kapcsold ki. Jó dolog lenne, csakhogy zsebben hordva feloldja a telefont ha csak egy farmer van a telefon és pl a lábad között. (Nem félreérteni!:DDD )

(#4559) patomi válasza rothfb (#4558) üzenetére


patomi
őstag

:D Kikapcsoltam, megpróbálom így. Köszi.

Bounti ,, AOD nem is megy, engem zavart. Emelés is. Meglátom a duplakopp offal javul-e a helyzet.
(bár nem hiszem, hogy úgy lóbálod a lábaidat, hogy emiatt bekapcsol... de ki tudja...)
Ez kész :DD .. elképzeltem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4560) rothfb válasza patomi (#4559) üzenetére


rothfb
veterán

Valahogy érzékeli a képernyő a bőrödet és ezért old fel. Farmeren keresztül is. Pedig nekem sincs bekapcsolva semmilyen olyan feature, amitől érzékenyebbnek kellene lennie. Plusz be van kapcsolva a véletlen érintések elleni védelem. De így is feloldott. A duplakopp kikapcsolásával megszünt a probléma nálam.

(#4561) bmt50 válasza rothfb (#4560) üzenetére


bmt50
senior tag

Én is így jártam.
Dupla kopp ment a p*csába, és jó lett.
Van ezen a telefonon bekapcs. gomb, és nemis rossz helyen. :K

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#4562) Bounti válasza patomi (#4559) üzenetére


Bounti
aktív tag

#(4561) bmt50

Nekem van rajta üveg, be van kapcsolva az Érintésérzékeny ség és még sosem vettem észre, hogy feloldotta, vagy bekapcsolta volna a kijelzőt a zsebemben, pedig mindig ott hordom... (Nekem hasznos is, jó dolognak tartom)

De a bogár a fülemben van, most majd sűrűbben nézegetem, hátha mégis...

Ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól... Mert én vagyok a völgyben a legesleggonoszabb!

(#4563) patomi válasza rothfb (#4560) üzenetére


patomi
őstag

Köszönöm mindenkinek, jó lenne ha működne, vissza tudnám kapcsolni az órát, hogy a közelében feloldja.
Azelőtt volt olyan is, mikor az óra feloldotta a zsebemben, és szépen felhívta a párom, anyósom.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4564) Norbi8719


Norbi8719
tag

Sziasztok!

A napokban tervezek én is belépni a klubba (I6s-ről).

Igyekszem ilyen esetekben a hozzászólásokat végigolvasni (most tartok 3000-nél ☺️) , de ugye időarányosan egy-két dolog (pl.fóliatéma) elavul

Ezekre a kérdésekre keresem a választ :

1. Hol tudok most venni teljes kijelzős fóliát?
Az se baj ha Budapest , és az meg pláne ha nem üveg.

2. Gondoltam a hátlapra is dobnék valamit , kapható oda valahol sima fólia ?

Sajnos ebay nem játszik , mert bár használom , nem érne ide időben :/

Előre is köszi a válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

(#4565) bmt50 válasza patomi (#4563) üzenetére


bmt50
senior tag

Az anyóst hívni nem jó :DD
A legközelebbi telefonom valami vírust fog kapni, hogy ne is tudjam felhívni, és mindig elfelejtse a számát :DDD

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#4566) kalanchoe válasza balika333 (#4510) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Wow, azért jó hallani, hogy ennyire jók a középkategóriás telefonok a felsősökhöz képest. Használd egészséggel!
Nekem "csak" A40 van, de árához képest ez is brutál. Lekopogom, teljesen jól működik. Nem fagy, nem laggol, pedig viszonylag sok appot futtatok rajta. Kamerája számomra elegendő, néha jól jönne egy kis plusz, de havi 4-5 jobb fotóra, meg dokumentumok beolvasására teljesen elegendő.
Végre el lehet mondani kb 10 év után, hogy középkategóriában is lehet kapni olyan eszközöket, amik teljesen jó felhasználói élményt és minőséget nyújtanak. :C

(#4567) patomi válasza bmt50 (#4561) üzenetére


patomi
őstag

No eddig bevált, remélem így is marad. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#4568) c64fanhun válasza balika333 (#4510) üzenetére


c64fanhun
tag

Ez tényleg nagyon tetsző hozzászólás :)
Ugye én középsulis vagyok, és sok srác veri magát az új iphoneokra, csúcs s10-re, stb. 200-300e ft-os telókra. Kérdem én, minek? Oké gyönyörű képeket csinálnak, de alapvetően ha valaki tényleg fotózni akar, az vesz egy dslr-t használtan 100-ért, mert az iphone 11 pro fotók meg úgyis mennek instára, szép kis minőségromlással
Egyszer a xiaomi azt hiszem valami olyant nyilatkozott, hogy nincs semmi olyan technikai érdem, ami miatt több mint 200 ezret kéne elkérni egy telefonért. Ezzel pedig teljesen egyet értek. Informatikusnak tanulok, imádom a technikát, a hatalmas feljlesztéseket, de akkor is ha a világ minden dolgát tudja a telefon a legjobb minőségben, az akkor is egy műanyag-fém-üveg tepsi sz@ar lesz amit 2, jobb esetben 3 év múlva levált az ember.
Az A50-t és 70-et pedig nem véletlen veszik az emberek, ilyen áron nagy márkáktól jobbat nem lehet venni, xiaomit mondanám, de szerintem mai napig félnek tőle, mert hogy kínai (ne felejtsük el, hogy a huawei is). Szóval lényeget jól leírtad mi az A50, miért jó.
Szidni meg lehet, szoftveres bugok, egykét hiba néha...de ez a legdrágább telefonoknál is előfordul, és kijavíthatóak :)

(#4569) rothfb válasza patomi (#4567) üzenetére


rothfb
veterán

Szívesen.:D

(#4570) MadMancs válasza c64fanhun (#4568) üzenetére


MadMancs
veterán

Minden mondatával egyet értek. Egyet emelnék ki, xiaomi. Sok embernek nem azért nem kell mert kínai. Vannak olyanok mint én. Egyszerűen a MIUI borzalmas szerintem. Android One ( ez volt nekem MI A1 el. Meg annyira snassz alap és buta. Rengeteg ROM flash és kísérletezés árán tudtam tökéletessé tenni. Onnantól tényleg verhetetlen. Viszont nem hiányzik ez a macera. Bekapcsolni és használni szeretném

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4571) perge666 válasza MadMancs (#4570) üzenetére


perge666
veterán

Van itthon Xiaomi Redmi2 telóm,na azt inkább egy ellenségnek adnám mint barátnak,maradjunk ennyiben jobb ha nem írok róla semmit. :(((

Ez az A50 meg tényleg kellemes csalódás,gyönyörű kijelző,szuper üzemidő,és használható rendszer,nekem nem is kell ennél több. / iphoneról jöttem vissza /

[ Szerkesztve ]

(#4572) mcz


mcz
csendes tag

Sziasztok. Az volna a kérdésem, hogy megoldható-e az A50-nél - ha már nincs allapotjelző led - hogy az always on csak akkor legyen aktív, ha értesítés érkezik? Amúgy meg maradna sötét. Most always on van beállítva, de akkor is mutatja az időt, meg a nagy semmit, ha nincs értesítés. Előre is köszi, ha valakinek van ötlete.

(#4573) rothfb válasza mcz (#4572) üzenetére


rothfb
veterán

Ez egy jó kérdés, ez engem is érdekelne. Ha netán van rá megoldás, én is használnám az AOD-t. Ha nem jön semmi, feleslegesen mutatja a semmit és meríti az akksit.

(#4574) TODI1111 válasza mcz (#4572) üzenetére


TODI1111
addikt

Próbáld ki az [aodnotifyt]

(#4575) mcz válasza TODI1111 (#4574) üzenetére


mcz
csendes tag

Köszi a tippet, kipróbálom :R

(#4576) TODI1111 válasza mcz (#4575) üzenetére


TODI1111
addikt

Szinte a kezdetektől használom (béta tesztelő is vagyok) igaz más készülékeken, és megbizhatóan működik. A véleményeknél olvasni, hogy A50-es készüléken is rendesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#4577) zojjektum válasza TODI1111 (#4576) üzenetére


zojjektum
senior tag

Nálam mondjuk most megkattant. Egészen tegnapig tökéletesen működött, ma már nem jeleníti meg az értesítéseket csak, ha kinyitom a képernyőzárat. Majd megpróbálom újratelepíteni, hátha az használ neki.

(#4578) zojjektum válasza zojjektum (#4577) üzenetére


zojjektum
senior tag

Megoldódott. Az energiatakarossági módban kellett buzerálni. A múltkor bekapcsoltam az adaptív energiatakarékossagot és az bekavart neki.

(#4579) bmt50 válasza zojjektum (#4578) üzenetére


bmt50
senior tag

Ejnye! Túl sokat buzerálod a telefont! :C
Gyorsan vissza dolgozni-dolgozni, hogy megvehesd az új A51 telefont, támogatva szegény Samsung-ot, ami a csőd szélén áll. :DD

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#4580) zojjektum válasza bmt50 (#4579) üzenetére


zojjektum
senior tag

Azt biztos nem :DDD Sokan ki nem állhatják a notch-ot, de én inkább azt bámulom, mint egy szöggel átütött kijelzőt. ;] Egyébként azt gondolom, hogy ez addig megmarad ameddig ki nem leheli a lelkét.

(#4581) bmt50 válasza zojjektum (#4580) üzenetére


bmt50
senior tag

Huhh! Most hogy mondod! Noccs helyett lyuk, és hátul az L alakú kamera hegyek!!! Biztos majd Milc-eket, mit Milc-eket! DLSR-eket megszégyenítő képeket fog lőni, nem beszélve a szoftveres extrákról! Az edge screen akkora fícsör, hogy a Blackberry Hub óta csak erre vártam! ;]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#4582) MadMancs válasza bmt50 (#4579) üzenetére


MadMancs
veterán

Apropó, A51, lehet én vagyok hülye, de úgy vettem észre abszolút nem sikerült előre lépniük nagyon, azaz gyakorlatilag nincs értelme rá leváltani A50et.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4583) Meizu80 válasza MadMancs (#4582) üzenetére


Meizu80
junior tag

Teljesen egyetértek! Nem értem egyébként ezt, hogy minimális változtatással miért kell gyakorlatilag ugyanazt a telefont kiadni megint, ráadásul azzal az ocsmány kameralukkal! Nem vagyok notchpárti, de ez a csepp alakú notch még mindig jobb, főleg, hogy "el lehet tüntetni"! Ja és ez nem elég, már ott van az A52 is! Nem értem, ez mire jó! Én teljesen jól megvagyok az A50-el, szerintem addig meg is lesz, amíg ki nem leheli a lelkét! Már elegem van, hogy néhány havonta cserélgetni kell a telóimat, szóval remélem ez 2-3 évet bírni fog!

Samsung Galaxy A50 - Nr. 1. Smartphone in Europe 2019

(#4584) kugli válasza MadMancs (#4582) üzenetére


kugli
aktív tag

Gondolom nem kell bemutatni,elmagyarázni hogy ez szándékosan van így,a profit miatt. Ott tartunk hogy elég ha egy szót megváltoztat hozzá tesz a nevében (pro-lite-note akármi) és ugyan azt az ezköszt adja újra,vagy drágábban. És mindig van olyan ember aki meg is veszi.

Tudatosnak kell lenni! Kiváncsiságot,"kisördögöt" legyőzni. Aki manapság képes erre az boldog ember lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#4585) MadMancs válasza Meizu80 (#4583) üzenetére


MadMancs
veterán

Pontosan én is így vagyok vele

@Kugli:
Jogos. Régen így voltam, évente ( vagy sűrűbben) cserélgettem a telefonjaimat általában flagship kategóriából. Aztán mikor megvettem P20 Lite ot akkor jöttem rá hogy minek? Hiszen amire én használom arra tökéletesen megfelel. Mai napig azt használnám (megvan még), ha nem lenne pókhálósra törve az üveg ( 3 napot nem volt rajt fólia hát pont akkor esett pofára). Így használtam fél évig még, de gyakorlatilag a rajta lévő üvegfólia tartja egyben a darabokat, illetve kezd sárgulni a repedések mentén szóval sokáig már nem húzná. Mikor ezt vettem végignyomkodtam a teljes Samsung és Huawei palettát Media Markt ban, és ez fogott meg a legjobban. Nem bántam meg. Egyedül ami fura hogy heti 1 újraindítást igényel mert akkor már picit döcög ( P20 nál 2232 óra volt a leghosszabb üzemidő, akadálymentesen, akkor is frissítés miatt volt restart.) Szóval úgy érzem nem fogom lecserélni amíg működik. Garancia miatt az pedig minimum 2 év.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4586) pècsimunkás válasza Meizu80 (#4583) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Pont így vagyok vele én is. A kamera csepp nekem tetszik, a kameralyuk nem. A hátulja- kamera elrendezése szebb szerintem mint az A51- é. Remélem én is, hogy 2-3 évet kibír még a telefon. Nem akarok- és nem is fogok minden évben egy százast vagy még többet kiadni egy új telefonra.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4587) Meizu80 válasza MadMancs (#4585) üzenetére


Meizu80
junior tag

Én semmilyen döcögést nem tapasztalok 1 hét után. Általában 2 hetente indítom újra, de még akkor is flottul megy a rendszer. Ez a One UI szerintem nagyon jól el van találva. A családban levő többi Samsung-on (A5, A8) még a régi rendszer megy, de azokra sincs panasz. Nem olyan rossz ez az A széria a Samsung-tól, hiába mondják sokan, hogy csak Note-ot meg S-t érdemes venni!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A50 - Nr. 1. Smartphone in Europe 2019

(#4588) MadMancs válasza Meizu80 (#4587) üzenetére


MadMancs
veterán

Inkább messengerrel van a baj szerintem nálam is. Annál tapasztalom hogy diavetítés szinten nyílik illetve záródik, restart megoldja.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4589) Meizu80 válasza MadMancs (#4588) üzenetére


Meizu80
junior tag

Én ugyan Lite-ot használok a Messenger-ből, de nekem az is gyors, semmi gond vele. Múltkor a böngészőm akadozott folyton, de azt letöröltem és telepítettem fel másikat és ezzel nincs ilyen gondom, tehát ott se a rendszer volt a ludas. Lekopogom, nekem gyors, pörgös a teló, semmi gondom a rendszer gördülékenységével! Csak maradjon is így!

Samsung Galaxy A50 - Nr. 1. Smartphone in Europe 2019

(#4590) MadMancs válasza Meizu80 (#4589) üzenetére


MadMancs
veterán

Én azért nem használom a Lite ot mert vakítóan fehér. Pedig amúgy jobb.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4591) DrKapocs válasza MadMancs (#4590) üzenetére


DrKapocs
őstag

Ugyan ez a gondom, kiégeti a retinám.
Vannak egyébként nem hivatalos megoldások rá, én korábban, még a Redmin és az mi2s-en használtam ennek egy korábbi verzióját:
https://youtu.be/jGE-0BmZaJM
Az jól működött, nem volt semmi gond vele. Van fenn leírás, hogyan tud ilyet készíteni a mókolni vágyó. Jelenleg nem ez van fenn, hanem sima messenger.

Egyébként nálam az éjszakai mód és a kékfényszűrő folyamatosan aktív, illetve az appok mind sötét témára vannak állítva.

[ Szerkesztve ]

(#4592) MadMancs válasza DrKapocs (#4591) üzenetére


MadMancs
veterán

Köszönöm. Kipróbáltam. A sima lite be továbbra sincs sötét mód, a felkerült piros ikonos lite be meg nem szivesen jelenzkeznék be.

Szintén. Éjszakai mód állandó, illetve sötét mód amiben csak elérhető. Kékfény szűrőt nem szeretem. Csak elrontja az amoled szép színeit :))

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4593) ph2012


ph2012
senior tag

A bluetooth képküldés hangját ki kell kapcsolni de így sms, e-mail hang is kikapcslódik, ha jól látom, nem? Köszi.

(#4594) Klon


Klon
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

olyan kérdésem lenne, hogy az emelkedő erősségű csengőhangot hol lehet kikapcsolni? Egy mezei .mp3 van beállítva, és nagyon bosszant, hogy halkan kezdi, majd erősödik. Ugyanez a bajom az ébresztővel is. Ott gyári hang van, de szintén emelkedő... :(

Köszi a választ!

(#4595) MadMancs válasza Klon (#4594) üzenetére


MadMancs
veterán

Én fordítva kérdezném. Van ilyen funkció? Mert nekem alapból üvölt, pont emelkedően lenne jobb. Nem lehet hogy az mp3ad alapból ilyen? :))

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4596) Klon válasza MadMancs (#4595) üzenetére


Klon
aktív tag

nem ilyen, ezt a hangot használom már lassan 10 éve :)
az előző telefonokban volt olyan, hogy "emelkedő csengőhang". Itt nem találok ilyet.

(#4597) tom120514 válasza Klon (#4596) üzenetére


tom120514
őstag

Ha jól emlékszem a legelső találat a Playen mp3cutter progi, teljesen jól lehet vágni, fade int és/vagy fade outot csinálni.

Never go full retard.

(#4598) Klon válasza tom120514 (#4597) üzenetére


Klon
aktív tag

de nem akarok vágni semmit, csak azt akarom, hogy NE emelkedő legyen az amúgy nem emelkedő hangom...

(#4599) MadMancs válasza Klon (#4598) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem azért nem értjük, mert nálam például nem emelkedik hanem kapásból a beállított hangerőn szól. És lehetőséget se találok hogy emelkedő legyen. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#4600) Klon


Klon
aktív tag

hát, akkor passz :D

még egy kérdés:
Mivel nagyon nem vagyok elégedett ezzel a telóval, erősen gondolkozok hogy rootolom. Az oké, hogy a gari ugrik, de azt nem tudom, hogy az érkező frissítéseket így megkapom, vagy nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.