Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4151) rothfb válasza B Adrian (#4150) üzenetére


rothfb
veterán

Nem kell az neked. Gyorstöltés esetén az akksi is gyorsabban megy tönkre, gyorsabban amortizálódik.
Egyébként beállítások, eszköz karbantartó, akkumulátor, jobb felső sarokban 3 pötty, beállítások, legalsó menüpont, kábeles gyorstöltés.

(#4152) perge666 válasza rothfb (#4151) üzenetére


perge666
veterán

Jó hogy ezt leírtad,mert azt hittem nekem nem gyorstöltésen van,ki is kapcsoltam.
Van hogy este teszem töltőre a telót,és csak reggel veszem le,azért teljesen felesleges a gyorstöltés.

(#4153) pècsimunkás válasza perge666 (#4152) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Érdekes, én meg amerre éppen vagyok, arra töltöm a telefont, a legritkább esetben töltöm már éjjel. Szöval kihasználom a gyorstöltést.
3,5 éve - mikor megvettem az OP3-at, hamar leszoktam az éjszakai töltésről. Az autóba is már vettem gyorstöltőt. 2-3 évig tervezek ezzel a telefonnal, addig bírni fogja az aksi is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4155) perge666 válasza pècsimunkás (#4153) üzenetére


perge666
veterán

Ez egyértelmű,hogy mindenki úgy használja ahogy saját magának megfelel. :)

Egyébként meg gyorstöltéssel is bírnia kell,nem véletlenül rakták bele.

(#4156) kugli válasza perge666 (#4155) üzenetére


kugli
aktív tag

Alap esetben eleve bekapcsolva van a gyorstöltés.

(#4157) perge666 válasza kugli (#4156) üzenetére


perge666
veterán

Igen láttam,ezért kapcsoltam ki.

(#4158) kokopo válasza perge666 (#4155) üzenetére


kokopo
aktív tag

Nem véletlenül, persze
Azért tették bele (az összes telóba), mert igény van rá
Az más kérdés hogy ez jo vagy sem

(#4159) draco31 válasza perge666 (#4152) üzenetére


draco31
veterán

Nekem éjjelre az ágyamnál van egy lassú töltő, nem tom melyik előző telefonomhoz volt. Így éjszaka azzal megy, akkor ráér.
De ha nappal töltöm, akkor a PC mellett van egy gyors töltő, az hamar felpumpálja, ha úgy van. Nekem így kényelmes a dolog.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#4160) raider21


raider21
aktív tag

Karácsonyra a Samu A50, 80.000 Ft -ért szerintem best buy vétel volt. :) Tudom, kifutó modell meg eleve az A70 -et nézegettem, de az még mindig 105-110.000 Ft környéke, szóval ez lett. Nekem bejön, egy P9 Lite 2017 -et cseréltem le. ;) :)

Ha jól láttam, '20 május környékén jön erre a modellre is az Android 10 alapú One UI 2.0. :)

[ Szerkesztve ]

raider21

(#4161) bmt50 válasza raider21 (#4160) üzenetére


bmt50
senior tag

Az A50 a szolgáltatóknál még nem kifutó. Hogy más áruházak esetleg már futtatnák, az más kérdés.
Minden esetre tény, hogy szolgáltatói kínálatban nemhogy az A51, de még az A50s sem kapható.
Még magyar webáruházat sem hallottam, ahol ezeket árulják :U ...nem mintha érdekelne :DD

Hivatalosan májusban jön a 10. Elképzelhető viszont, hogy lesz június is, mire XEH-esek és telekomosok megkapják kishazánkban.
P9 Lite-hoz képest élmény lesz használni az A50-et, tekintve az EMUI agresszív ram-kezelését :K

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#4162) mcs válasza bmt50 (#4161) üzenetére


mcs
veterán

Bármilyen Huaweihez képest élmény Samsungot használni. :P ;]
Számomra legalábbis az EMUI annyira puritán megjelenésű, hogy sose lennék képes magamnak bevállalni.

[ Szerkesztve ]

(#4163) raider21 válasza bmt50 (#4161) üzenetére


raider21
aktív tag

Nem szolgáltatói, kártyafüggetlen a telefon. ;)

raider21

(#4164) K e n y a


K e n y a
tag

Sziasztok!
Hogy lehet előhozni, hogy két alkalmazás egymás felett megjelenjen a kijelzőn? Nem jövök rá! 🤔

Nem a lényeg, se nem a részvétel, hanem a fontos!

(#4165) zojjektum válasza K e n y a (#4164) üzenetére


zojjektum
senior tag

Alkalmazásváltó (3 függőleges vonal), a felsorakoztatott alkalmazások tetején lévő alkalmazásikonra nyomsz és előjönnek a lehetőségek

(#4166) _DiEGO_ válasza rothfb (#4151) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Biztos ? Teló szerint meg épp fordítva . Akkor most kinek adjunk igazat ? :F Teló is és töltése is Akksi is gyorstöltésre lett optimalizálva, akkor mi lehet a gond ?
Olvasni a Tipp -et. Vagy átverésnek rakhatták be :F Nálam kezdetektől csakis gyorstöltés van ! 13-18% közt szokom rádugni és általában 95%-nál bontom. Néha megy 100%-ra , mikor nem figyelek rá.

[ Szerkesztve ]

(#4167) K e n y a válasza zojjektum (#4165) üzenetére


K e n y a
tag

Köszönöm szépen! :DD

Nem a lényeg, se nem a részvétel, hanem a fontos!

(#4168) rothfb válasza _DiEGO_ (#4166) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs semmi gond. Általánosan elfogadott, hogy bár tényleg úgy tervezték az eszközöket, hogy bírják a gyorstöltést, de összességében ha nem igényled, elég a lassabb verzió is, akkor érdemesebb azt használni, mert az akkumulátor élettartama hosszabb lesz.
Gyorstöltésnél jobban felmelegszik az akku. Két ellensége van az akkumulátoroknak. A szélsőséges hideg és a szélsőséges meleg. Hidegben csökken a kapacitásuk, melegben gyorsabban amortizálódnak. A legideálisabb a szobahőmérséklet. A lassabb töltés kevesebb hőt jelent, ennyi az egész.

(#4169) _DiEGO_ válasza rothfb (#4168) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Két ellensége van az akkumulátoroknak. A szélsőséges hideg és a szélsőséges meleg. Hidegben csökken a kapacitásuk, melegben gyorsabban amortizálódnak. A legideálisabb a szobahőmérséklet. A lassabb töltés kevesebb hőt jelent, ennyi az egész.

Ennek most mi köze van a TÖLTÉS-hez ? írási inger ne vezéreljen pls... :))

(#4170) rothfb válasza _DiEGO_ (#4169) üzenetére


rothfb
veterán

Meg kellene tanulni olvasni és értelmezni.
Töltéskor melegszik az akkumulátor. Minél gyorsabban töltöd, annál jobban melegszik. Lassabb töltésnél meg alig melegszik.
Na? Érted már?
Előbb is ezt írtam, de talán nem voltam egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#4171) _DiEGO_ válasza rothfb (#4170) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nehéz eset vagy hapsikám ! TE hülyének titulálsz másokat, vagy csak hsz-eket gyűjtesz ?
Kérlek ne írogass nekem pls

(#4172) rothfb válasza _DiEGO_ (#4171) üzenetére


rothfb
veterán

Személyeskedést hagyjuk.

Itt egy link, hogy elégedett legyél. Amíg nem hevíti túl az akksit a gyorstöltés, addig használhatod.

link

(#4173) _DiEGO_ válasza rothfb (#4172) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Azért csak írogatsz. Kérlek hagy már, lassan zaktatásnak veszem.

(#4174) gyeniko válasza _DiEGO_ (#4173) üzenetére


gyeniko
őstag

Az engedélyed nélkül kérdezlek, bocsánat érte: most te viccelni próbálsz, vagy tényleg ennyire megkérdőjelezhető a műveltséged (az meg mi?). Ja: "hagy" egy HAGYJ!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4175) rothfb válasza _DiEGO_ (#4173) üzenetére


rothfb
veterán

Ember. Én írtam valamit egy másik fórumozónak jó pár hozzászólással korábban. Leírtam a véleményemet a gyorstöltéssel kapcsolatban, ami félig igaz is. Téged senki sem kérdezett, de mégis beleszóltál. Én reagáltam, de te nem értetted, hogy 1+1 az kettő.
Most én zaklatlak?:DDD Te inzultálsz engem!
Tudom ne etessem a trollt. De nem bírom ki, mi járhat a fejedben? Beteg vagy?:W
Remélem egy moderátor erre jár és törli az értelmetlen hülyeséget.

(#4176) _DiEGO_ válasza gyeniko (#4174) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Tízezer sorry , hogy egy szaros pontos jé lemaradt... értelmesebbjei ráértenék amúgy . Csak az nem aki nem akarja .
szerk.:
Bakker , tovább javítom az elírásomat ! :))
Észre sem vetted : zaktatásnak -ot írtam , zaklatásnak helyett !
Akkor most döntetlen , mert figyelmetlen voltál :DD

[ Szerkesztve ]

(#4177) rothfb válasza _DiEGO_ (#4176) üzenetére


rothfb
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#4178) rothfb válasza gyeniko (#4174) üzenetére


rothfb
veterán

Bár csak ez lenne a legnagyobb baj vele...:DDD
Na jó én befejeztem, majd törlik ezt a... Nem is tudom, mintha egy marslakóval akarnék beszélgetni.:(

(#4179) ph2012


ph2012
senior tag

Ez a pajzs ikon megjelent. Mit jelen? [link]

Köszi.

(#4180) mcs


mcs
veterán

Szerintem tiszta hülyeség a gyorstöltés miatt aggódni, hogy hamarabb teszi lapátra az akksit. Ha kibírja a 2 éves gyári garanciát a telefon, nem mindegy? Akkorra úgyis sokat veszít az értékéből, és érdemes lesz jobbra váltani. Én legalábbis pont 2 évre tervezek vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#4181) rothfb válasza mcs (#4180) üzenetére


rothfb
veterán

Nem aggódott senki, én csak a véleményem írtam le, a fórumtárs pedig furán viselkedett.

(#4182) zojjektum válasza ph2012 (#4179) üzenetére


zojjektum
senior tag

Szerintem bekapcsoltad a biztonságos wifit.

(#4183) gyeniko válasza mcs (#4180) üzenetére


gyeniko
őstag

Ezek szerint NEKED valóban hülyeség a gyorstöltés miatt aggódni. A többi néhány ezer fórumtárs pedig majd eldönti saját maga.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#4184) junkhead válasza gyeniko (#4183) üzenetére


junkhead
aktív tag

Ebből a gyorstöltés vitából gyorsan kiszálltam.
Viszont nem értem, ha a telo gyári funkciója a gyorstöltés, akkor miért ne használjam mindig azt?
Mindig azt használom kb.15-95% közt töltöm, telom nem melegszik.
7 hónapos a telo, nem tapasztalom akksi gyengülését.

Mi az a biztonságos wifi funkció, hogy lehet bekapcsolni, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4185) pècsimunkás válasza gyeniko (#4183) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Oda is írta, hogy szerinte :U .
És szerintem is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4186) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Nem unjátok még egymás szapulását ebben a gyorstöltés témában. Akinek kell, használja; akinek nem, az nem. Többségünk felnőtt ember, el tudja dönteni.

(#4187) mbalazs7


mbalazs7
csendes tag

Némrég van meg ez a telóm, de az előzőt csak gyorstöltéssel töltöttem, és szinte mindig egész éjjel (ha kellett nyilván rádugtam nappal is). Lehet itt írogatni sok mindent, de a tények magukért beszélnek. Nem vettem észre, hogy ártana neki a gyorstöltés és a 100%ra töltés (és rajta hagyás) közel 2 év alapján.

(#4188) pècsimunkás válasza mbalazs7 (#4187) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Én 3 évig használtam a gyorstöltést. 3 év után kezdett szarakodni az OP3. Valószínüleg csak azért mert vettem hozzá töltőt és kábelt, de nem voltak eredetiek. Leglhetséges, azok vágták tönkre. Maga a telefon még most is működik, de a gyorstöltés nem megy.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#4189) rothfb válasza gyeniko (#4183) üzenetére


rothfb
veterán

Én is így voltam vele. Valaki kérdezte, én válaszoltam, elmondtam a véleményem. Aztán linkkeltem cikket is, így mindenki eldöntheti, mi a jobb neki.

(#4190) kugli válasza mbalazs7 (#4187) üzenetére


kugli
aktív tag

Csak hogy tudjanak dönteni az emberek! :)

Gyorstöltés: van a családban egy A5 2017 készülék 3 éves,ezidáig CSAK gyorstöltéssel volt töltve,AOD 2 évig folyamatosan be volt kapcsolva..Nyilván 3 éves korához mérten van amortizáció,de se akku se kijelző problémája nincs. Műszaki termékeknél el kell tudni fogadni egy tényt,elromolhat,hibás darabot fog ki az ember stb.
Szerintem a tapasztalat a legjobb tanács. Van pár db már leírva. Használni kell a készüléket,különben minek vettük…
A tok meg fólia mizériáról meg nem is érdemes beszélni :), nagyon fóbiás voltam én is,hál istennek sikerült kigyógyulni ebből (is),és nem költök kitudjamennyitegyszarosfóliára :)

Most sincs semmi a készüléken. Én így szeretem használni.

[ Szerkesztve ]

(#4191) bmt50 válasza mcs (#4180) üzenetére


bmt50
senior tag

A gyorstöltés során a nagyobb töltőáram miatt hő fejlődik az akkumulátor-cellákban. Ez több, mint ami akkor keletkezik, amikor kint vagy a tűző napon vele(nem arról beszélek, hogy amikor kint hagyod a telót a szélvédő mögött a napon, mert az rendet csinál másban is). Ez a plussz hő oxidációs folyamatokat indít el a katódon, és ez okozza idővel az akkumulátor kapacitáscsökkenését.
Ez a gyorstöltés funkció nem olyan régi történet, és szerencsénkre a Samsung már megégette magát asszem a Note7 és a Galaxy S7-tel, úgyhogy túl van tervezve mind a hőelvezetés, mind az élettartam.
Ahhoz szerintem nagyon intenzív használat kell, hogy 2 éven belül érezhető amortizáció történjen.
Mellesleg érdemes átnézni mondjuk az Xperia Mini Pro fórumba, ahol egy öreg fos 2012-es telefonra még mindig írnak romokat a felhasználók. Na az az élettartam, nem a 2 év!!!

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#4192) rothfb válasza bmt50 (#4191) üzenetére


rothfb
veterán

Ha lenne topicösszefoglaló, mint az A40-es fórumban, ezt bele kellene írni. Szuperül leírtad azt, ami miatt tegnap Diegoval nem értettük meg egymást.
:R

(#4193) FeZ... válasza bmt50 (#4191) üzenetére


FeZ...
aktív tag

" egy öreg fos 2012-es telefonra még mindig írnak romokat a felhasználók. Na az az élettartam, nem a 2 év!!!"

Az egy másik történet szerintem, valószínűtlen, hogy azok eredeti aksival mennek még ;) és most az volt a téma. Az én összes előző okostelefonom működőképes még, pedig az első közülük már bőven 2012 előtti, úgyhogy nem kirívó az eset.

(#4194) bmt50 válasza FeZ... (#4193) üzenetére


bmt50
senior tag

Nem akarom szét offolni a fórumot, de az én Xperia Mini Pro-m eredeti akksival működik. LegacyXperia CM13 Marshmallow fut rajta Gapps nélkül. Üzemidőről annyit, hogy múltkor nem találtam a micro usb töltőjét. Az van a párnám alatt és ébreszt reggelenként :DD
Kapott egy akkufresh-t és 3 hét után az akku visszanyerte a névleges kapacitását.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#4195) ph2012 válasza zojjektum (#4182) üzenetére


ph2012
senior tag

Jó a biztonságos wifi? Nem tudom hol kapcsoltam be. Talán véletlen volt. Hol kell kikapcsolni? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4196) rothfb


rothfb
veterán

Egy kis érdekesség:

link

[ Szerkesztve ]

(#4197) Luissimo válasza rothfb (#4196) üzenetére


Luissimo
veterán

DE HOLVAN az A70 ??
nehogymán verje az A50 :W

(#4198) zojjektum válasza ph2012 (#4195) üzenetére


zojjektum
senior tag

Én nem használom, fogalmam sincs, elvileg véd a nyílt kapcsolattal járó veszélyektől, de csak bizonyos forgalom van ingyen havonta. Beállítások- kapcsolatok - wifi - jobb fent haladó - biztonságos wifi

[ Szerkesztve ]

(#4199) perge666 válasza Luissimo (#4197) üzenetére


perge666
veterán

Ez nem a tudásról szól........ :U

(#4200) Luissimo válasza perge666 (#4199) üzenetére


Luissimo
veterán

nemhát,
az eladásról.
csakhogy én naivan azt gondoltam hogy egy nagyobbtudású telefon kicsit drágábban mindenkinek jobban megéri.
dehanem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.