Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kenand


kenand
veterán

Köszönjük a leírást.
Pi-n nem próbáltam, de Amlogic Box+CoreElec komból jóval egyszerűbb, telepíted a HBO addont (Github vagy Moovie shark repo) az magától telepíti majd a legújabb input stream adaptívot. Lehet Pi+LibreElec is megoldja....

(#2) rosejbli válasza kenand (#1) üzenetére


rosejbli
senior tag

Elvileg a 18as kodi telepíti magától, de valamiért raspbianon ez nem megy sokaknál.

(#3) kenand válasza rosejbli (#2) üzenetére


kenand
veterán

CoreElec 18-as Kodi alapú, ott is azért megy (LibreElecből csak alpha volt Leia (Kodi18) alapon amlogicra)
Ha valakinek csak filmnézésre kell könnyebb a Libre(Core)Elec

(#4) kelemeng


kelemeng
újonc

Hm. Én éppen ilyen problémával küzdöttem: Raspbianra Kodi és ahhoz HBOGO plugin. A widevine-t nem tudom felrakni, mert a makepkg parancsot nem ismeri, ami pacman csomag része ami viszont archlinux-ra van...

Neked hogyan sikerült makepkg-t futtatni/felrakni raspbianon?
-------
Kele

(#5) rosejbli válasza kelemeng (#4) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ha jól emlékszem arra hibát ír ki, de szerintem az van, hogy akkor is működik, ha ez kimarad.
nem vágom még ennyire a linuxot, de ha működik nélküle, akkor ki is veszem a leírásból

(#6) rosejbli


rosejbli
senior tag

Most dobott egy olyan hibát az addon, hogy frissíteni akarta a widevine-t, amit tegnap pl elitasítottam és akkor működött rendesen, de ma rányomtam a frissítésre és ugyanúgy sikertelen, mint amikor fel akarta rakni. Kellett neki egy reboot és most megint megy rendesen, de valószínűleg, akinek nem tudta magától telepíteni a widevine-t, annak frissíteni sem fogja tudni.

(#7) rosejbli válasza kelemeng (#4) üzenetére


rosejbli
senior tag

Kipróbáltam, megy a makepkg utasítás nélkül is, ki is vettem a leírásból.

(#8) Nyirike


Nyirike
csendes tag

Üdv

Ezzel a hibát jelzi film indításkor:
InputStream Adaptive: Unable to load widevine shared library (/home/pi/.kodi/cdm/libwidevinecdm.so)
Pedig ott van a fájl amit nem tud betölteni.

Ütlet?

(#9) rosejbli válasza Nyirike (#8) üzenetére


rosejbli
senior tag

Frissítetted a kodit? Utánanézve a neten ez csak akkor jött elő, ha nincs frissítve 18as verzióra a kodi.

(#10) Nyirike válasza rosejbli (#9) üzenetére


Nyirike
csendes tag

A legújabb van fent. 18-as

(#11) rosejbli válasza Nyirike (#10) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ezt futtasd le, hátha valami dependency nyűgje van.
sudo apt-get install -y --force-yes gconf-service libraspberrypi0 libatk1.0-0 libcairo2 libgconf-2-4 libgdk-pixbuf2.0-0 libgtk2.0-0 libnspr4 libnspr4-0d libnss3 libnss3-1d

(#12) Nyirike válasza rosejbli (#11) üzenetére


Nyirike
csendes tag

Szia!

Reading package lists... Done
Building dependency tree
Reading state information... Done
gconf-service is already the newest version (3.2.6-4).
gconf-service set to manually installed.
libatk1.0-0 is already the newest version (2.22.0-1).
libatk1.0-0 set to manually installed.
libgconf-2-4 is already the newest version (3.2.6-4).
libgconf-2-4 set to manually installed.
libgdk-pixbuf2.0-0 is already the newest version (2.36.5-2+deb9u2).
libgdk-pixbuf2.0-0 set to manually installed.
libgtk2.0-0 is already the newest version (2.24.31-2).
libnspr4 is already the newest version (2:4.12-6).
libnspr4 set to manually installed.
libnss3 is already the newest version (2:3.26.2-1.1+deb9u1).
libcairo2 is already the newest version (1.14.8-1+rpi1).
libcairo2 set to manually installed.
libraspberrypi0 is already the newest version (1.20190517-1).

Package libnspr4-0d is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source

Package libnss3-1d is not available, but is referred to by another package.
This may mean that the package is missing, has been obsoleted, or
is only available from another source

E: Package 'libnspr4-0d' has no installation candidate
E: Package 'libnss3-1d' has no installation candidate

Továbbra sem megy :(

(#13) rosejbli válasza Nyirike (#12) üzenetére


rosejbli
senior tag

ebben nézd meg, hogy ha megcsinálod a Linking to the widevine drm részt, akkor működik-e.

(#14) szironyl


szironyl
csendes tag

Ezzel a verzióval folymatosan gondjaim voltak. Raspbianon a widevine miatt sírt folyton, OSMC-n pedig a frissités óta python hibákkal nyomja tele a logot.

Nem igazán volt frissítve jó ideje, így kerestem egy másik alternatívát, nekem ez vált be:
https://github.com/arvvoid/plugin.video.hbogoeu

(#15) Fecogame


Fecogame
veterán

Infó: A 18-as Kodi Raspbian Buster alatt még nem elérhető. Ez a rendszer használatos a Raspberry Pi4-hez is.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#16) heidricha válasza szironyl (#14) üzenetére


heidricha
senior tag

ez jó tanács volt, köszi!
csak a pycriptodomx verziót kellett a latest-nél eggyel régebbire venni, mert a legfrissebb nem ment fel valamiért.
viszont akadozik. nem letöltési sebesség, és nem is stream-váltás. sosem vált, vagy nem veszem észre, viszont manuálisan választva stream-et ugyanúgy akadozik.
van, hogy több film is végigmegy gond nélkül (1080) van hogy 3 percenként megakad (5-30mp-re)

valakinek egy ötlete erre?
vagy csak engem keserít ez a jelenség?

rPi2, OSMC, minden rendszeresen frissítve

[ Szerkesztve ]

(#17) rosejbli válasza heidricha (#16) üzenetére


rosejbli
senior tag

Érdemes felrakni a hbo go eu addont movieshark repóból, az most úgy néz ki zökkenőmentesebben működik.

(#18) dogi01


dogi01
aktív tag

Nagyon gondolkodom hogy beszerzek egy Pi-t HBO Go-hoz.
Egy régi 720p-s tv-t kéne csak meghajtani.
Unom már a laptop HDMI csatlakozójat csak ezért stresszelni, és régóta érdekel hogy mit lehetne kihozni ebből a cuccbol.
Meritek ajánlani youtube, HBO go használatához?
Programozás is megy valamennyire, kütyük is érdekelnek, de gondolkodom H inkább egy régi Apple Mac Mini vagy egy ilyen Pi legyen...

(#19) rosejbli válasza dogi01 (#18) üzenetére


rosejbli
senior tag

Erre bőven elég a pi, arra figyelj, hogy ezeket ne böngészőből akard elindítani, hanem inkább kodin keresztül.

(#20) dogi01


dogi01
aktív tag

na nemigazán siderül a dolog. Minden települ, látom is az appot, settingsnél be is jelentkezek, de ahogy meg akarnám nyitni a filmet azt írja h nem jó a log in. Probáltam mindehogy, nem enged be. vmi ötlet?

(#21) kenand


kenand
veterán

Ugyan Pi-re/HBO Go-ra nincs személyes tapasztalatom, de Amlogic alapú TV box/CoreElecre igen.
Éppen hétvégén küzdöttem én is az egyikkel.....ott nem akart menni, másikon több, mint egy éve használom.
Nekem az segített, hogy nem a -fejlesztéssel leállt- HBO Go Hungary Kodi plugint, hanem a HBO Go EU-t tettem fel. Sokkal job, van egy wizard ami végigvisz, Widevinet is lehet menüből telepíteni, és nem az első film indításnál csinálja meg (ha megcsinálja..)

(#22) wolf740923


wolf740923
friss újonc

Üdv!Segitséget kérénék HBO GO.végig olvastam ezt de más lerást is van ami nem is értek,de amit igen az se működik.Van ugyan 3 gép otthon,pl egy win10 pc(nem megy hbo,inputstream adaptive hiány),illetve van egy tv box x96q allwinner,android 10.(ezen sem megy hbo)De a 3ik android telefonon simán megy ,ráadásul a telefonon 18.9 kodi van megy a pc is 18.9 kodi,mégis az egyiken sehogy nem megy.Én a tv boxra szeretném,de se hbo go eu,enm tölti fel,se repo addonokból ,se külön leszedve zip fájl,mindenre hibát ír ki ,illetve hogy nem megfelelőség miatt,de ugyenez pc is.olvastam hogy valami parancssorral lehetne,de egy tv boxba hogy(bár pcre se értem,mindegy).De ha maradok tv boxnál ott 18.7 kodi van ,bárhonnan leszedem az inputstream adaptivot nem jó.Ötlet köszi

(#23) rosejbli válasza wolf740923 (#22) üzenetére


rosejbli
senior tag

Se windowson se androidon nem használom a kodi.
Olyat találtam, hogy a Microsoft store-s verzióval nem működik az inputstream, ha így telepítetted, akkor próbáld meg a hivatalos oldalról telepíteni magát a Kodit.
Egy friss telepítés lehet amúgy sem ártana a legfrisebb verzióval, hátha az megoldja a porblémát.

(#24) wolf740923


wolf740923
friss újonc

Köszi,bár mivel konkrétan egy előre telepített tv boxról beszélünk,saját kezelő felülettel,nem merem babrálni mert az is elromlik ami megy.A verzió max amúgy is kérdéses,mert 18.7 van rajta és nem megy,viszont van a pc ami 18.9 szintén nem megy,de van egy huawei telo 18.9 azon meg megy.Mondom az a furcsa újabb verzós pc-sem megy,az mondjuk nem is érdekelne,csak mint viszonyítás.Elvben olvastam itt,máshol is hogy van ilyen gond,de vagy valami parancssor beírásra hivatkoznak,amit foglamam sincs,hogy kell.Illetve hogy talán rossz verziót amiben telepíteném az imputstreaming.Ok de akkor hol van a jó,mert már vagy 10 verzió leszedtem innen onnan egyikse ok.

(#25) Koltoa


Koltoa
friss újonc

Tiszteletem.

Segítséget szeretnék kérni. Raspberry pi 4 re telepitettem a kodi 19.3-at, és rá az HBOGO EU addont.
Elindul a lejátszás de folyamatosan pufferel pedig sávszélesség is megvan hozzá (a netflix meg hibátlanul megy).

pc-n böngészőben hibátlanul megy. Várom a tippeket. előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#26) PpenoO válasza Koltoa (#25) üzenetére


PpenoO
őstag

Tedd vissza az alább leírt verziót, a második megoldás felhasználó barátabb.

You can download it from below, rename it to libwidevinecdm.so and then replace libwidevinecdm.so in the kodi/userdata/cdm folder
https://k.slyguy.xyz/.decryptmodules/widevine/4.10.2252.5-linux-armv7.so
or

Install any add-on from Slyguy Repo (https://www.matthuisman.nz/2020/02/slyguy-kodi-repository.html)
And then go to Add-ons > services > slyguy common > advanced > re(install) widevine CDM
Then select 4.10.2252.5

Miután feltetted, reboot és utána jó lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.