Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    válasz ivana #8 üzenetére

    "A C az gyakorlatilag platformfuggetlen assembler, ami tamogat strukturalt programozast is, manapsag mar leginkabb csak par specialis helyen hasznaljak." by dabadab

    C-ben rendesen programozni? Meg lehet, de aztán nagyon beáll az agy a struktúráltságra. Saját tapasztalatomból kiindulva, C-ből rettenet nehéz megtanulni C++-ul. Számtalanszor beletört a bicskám és azóta sem tudok értelmes C++ kódot írni. Szerencsére amúgy sem kell, mert azokon a területeken, amiken dolgozok ott szinte csak C van.

    Az Ardunio, nagy és lassú és nem kontrollálod a hardveres perifériákat. Átlátható programot C-ben is lehet írni minimális erőfeszítéssel.

  • lezso6

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz ivana #8 üzenetére

    Az arduino keretrendszernek nem kis overheadje van, s a mikrokontroller tudásának csak egy részét tudod vele hasznosítani, kontrollálhatatlan a "valós" kód. Arról nem is beszélve, hogy ha a fogyasztás is szempont, akkor végképp bukta. Persze nagyon egyszerű kis hobbiprojekthez jó lehet, meg bazi nagy a közösségi támogatása, de picit komolyabb dolgokra már alkalmatlan vagy fossá kell hekkelni.

    Az atmega32u4 amúgy nem erősebb, csak több lába van, meg több a ram. Ezeket ki kell használni, hogy értelme legyen, nem fut tőle gyorsabb a kód. :D

    Ha már MCU-nál tartunk, én az Texas Instruments MSP430G2 Launchpad-ot ajánlanám. Van hozzá Energia IDE, gyakorlatilag az Arduino IDE piros változata, Atmel helyett TI MCU-khoz. Ugyanazt tudja, és a Launchpad még olcsóbb is egy Arduinónál. Ha meg komolyabbat szeretnél, akkor van még Code Composer Studio is, azzal lehet alacsony szinten programozni az MSP430-at, ráadásul nagyon letisztult a "library", nincsenek 50 karakteres makrók meg függvénynevek.

Új hozzászólás Aktív témák