Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9051) mgTerminator válasza enginev3.0 (#9050) üzenetére


mgTerminator
veterán

Melyik ez az új? Vagy csak a "Plex Movie" frissült?

(#9052) enginev3.0 válasza mgTerminator (#9051) üzenetére


enginev3.0
félisten

Plex movie lett új
A legacy a régi

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9053) Hunter2


Hunter2
addikt

a HDR átmegy a plexen keresztűl?

(#9054) szpeti40 válasza Hunter2 (#9053) üzenetére


szpeti40
addikt

Igen, szoktunk mi is 4k hdr filmet nézni vele lg tvn. De még galaxy s10-en is megy plex appal!

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9055) mgTerminator válasza enginev3.0 (#9052) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem nincs legacy :U

(#9056) enginev3.0 válasza mgTerminator (#9055) üzenetére


enginev3.0
félisten

1.2 felett van már a verzio számod ?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9057) mgTerminator válasza enginev3.0 (#9056) üzenetére


mgTerminator
veterán

(#9058) mgTerminator válasza mgTerminator (#9057) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na befrissítettem kézzel, mostmár tudom miről beszéltél :D Köszi hogy szóltál! Ki is próbálom!

(#9059) enginev3.0 válasza mgTerminator (#9058) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sorozatoknál ne hogy rá nyomj a matching upgrade-re vagy mire, mert átváltja filmket könyvtárra, és dobhatod ki az egészet

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9060) mgTerminator válasza enginev3.0 (#9059) üzenetére


mgTerminator
veterán

A filmeknél rányomtam de látszólag nem csinált semmit. Sorozatoknál nem is néztem. Amúgy nem értem hogy mit csinál :F

(#9061) enginev3.0 válasza mgTerminator (#9060) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát ha át állítod akkor nyomni kell egy teljes metaadat frissítést
Nem biztos hogy látsz újdonságot, de itt szerintem kb 99%os a magyar találat, gyorsabb, és pl rá nyomsz hogy találatok pontosítása ott látni fogsz újdonságot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9062) mgTerminator válasza enginev3.0 (#9061) üzenetére


mgTerminator
veterán

A matching upgrade-re gondoltam :D

Azt látom hogy elég szépen dolgozik és hozza a régebbi filmekhez a magyar borítót!

(#9063) sugarforce válasza enginev3.0 (#9052) üzenetére


sugarforce
őstag

Moviedb-vel mi volt a gond?
Szerk: most latom a magyar nyelv.
Csak furcsalltam, mert angolul a movideb kifejezettes pontos es gyors.

[ Szerkesztve ]

(#9064) Melorin


Melorin
addikt

Plexn meg lehet oldani, hogy a metadata és a felirat a média mellé kerüljön és ne (csak) a plex adatbázisába? Így egy másik lejátszó, pl. Kodi is profitálhatna belőle, nem kéne újra leszedni a feliratokat mert megtalálná a film/sorozat mappájában.

(#9065) MasterMark válasza Melorin (#9064) üzenetére


MasterMark
titán

A subzero beállításaiban be lehet jelölni, hogy a film mellé tegye a feliratot.

Switch Tax

(#9066) Melorin válasza MasterMark (#9065) üzenetére


Melorin
addikt

Bemásoltam a plugint ahová kell de nem jelenik meg a Plex Agent fülén.

(#9067) bul07


bul07
nagyúr

Van egy kis gondom egy filmmel
(A.Silent.Voice.2016.BDRIP.x264-Krissz)

Nem jelenik meg a felirat hiába kapcsolom be
mkv és benne van a felirat nem külön feliratos

PC-n VLC-vel nézve ott a felirat

Mi lehet a gond?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9068) enginev3.0 válasza bul07 (#9067) üzenetére


enginev3.0
félisten

Valami extractorral szedd ki a feliratot, és tedd mellé, hátha

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9069) bul07 válasza enginev3.0 (#9068) üzenetére


bul07
nagyúr

Most megnéztem hogy PC-n plexel mi a helyzet és ott a felirat
[kép]

Lehet hogy tv miatt lenne, nem fiatal tv egy UE48H6400

Amúgy elég régi a plex a tv-n
Plex verziója 2.012
Esetleg törölhetném és újra felrakhatnám talán még ez megoldaná, mert frissítést ne maján fel

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9070) bul07 válasza bul07 (#9069) üzenetére


bul07
nagyúr

Újratelepítettem a tv-n az appot
Nem oldotta meg a felirat dolgot

De most meg Angol lett a menü
És nem is tudom átállítani mert egy ilyen hibaüzenetet kapok [kép]
Gondolom ezzel nem tudok mit kezdeni
De jó Magyar menü helyett lett angol

Csináltam egy gondból kettőt magamnak, na mindegy ez így ragad

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9071) enginev3.0 válasza bul07 (#9070) üzenetére


enginev3.0
félisten

Felirat fájl letöltése?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9072) bul07 válasza enginev3.0 (#9071) üzenetére


bul07
nagyúr

Ezt hogy érted
feliratok.info és a hosszupuskasub.com nem találtam felirtott

Azt hogy belőle mkv-ból hogy lehet kiszedni a felíratott nem tudom még nem csináltam, ilyen olyan program letöltésekkel telepítéssel meg nem próbálkoznék ebből szokott vírus jönni a gépre

Arra hogy hogy tudnám a magyar nyelvű menüt visszahozni nincs ötleted?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9073) enginev3.0 válasza bul07 (#9072) üzenetére


enginev3.0
félisten

Azt sajnos nem
adsz egy email címet átküldöm az feliratot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9074) bul07 válasza enginev3.0 (#9073) üzenetére


bul07
nagyúr

Privát ment. Itt is köszi

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#9075) Patice válasza Melorin (#9064) üzenetére


Patice
nagyúr

Metadata-hoz jó lehet a Plexkodiconnect plugin Kodi alá.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#9076) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,
adott két LG tv, az egyik látja a dlna plex szervert a másik nem. Mindkettő vezetéken csatlakozik a hálózathoz. Mindkettőn hibátlanul megy a natív plex kliens és a xplay.
Van megoldás?

plata o plomo

(#9077) Speedy0713 válasza code1005 (#9076) üzenetére


Speedy0713
csendes tag

Szia,

A hálózat felépítését leírnád?
hány router? esetleg ont+router? Melyik szolgáltató?
Mind a két tv ugyan abba a routerbe van dugva?
Próbáltad-e WiFi-n?

(#9078) code1005 válasza Speedy0713 (#9077) üzenetére


code1005
senior tag

Nyilván egy router van, több switch. Eddig működött, újra lett telepítve a plex (plusz a szerver) és azóta csak az egyiken megy.

plata o plomo

(#9079) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok,

lenne egy problémám, és remélem Ti tudtok segíteni.

A felállás eddig az volt, hogy van 1 pc (mindenes), amire feltelepítettem a plex media servert. Szépen hozzá adtam mindent ami kellett (sorozat, film stb.). Tableten néztem a filmeket este (TV tilos, nehogy felkeljenek a gyerekek :D ).

Nagyjából nem állítottam be semmit a saját routeren csak engedélyeztem a DLNA-t. Működött is minden tökrejól.

Most kaptunk a Digitől egy új modemet, ami router is (vagy csak az?), mert optikai kábelre cserélték a cuccot.

És innentől megállt a tudományom. Nem működik semmisem sehogyan sem.
Bekapcsoltam ezt a DLNA-t a routeren is, sok opció amúgy sincs sajnos ezen a routeren, de nem akaródzik elindulni.

A tableten vagy VLC-n vagy AVplayer-en néztem eddig a dolgokat. VLC-n simán a hálózat menüpontnál már föl is dobta a Fájlkiszolgálóknál a Plex media server-t és ott tudtam böngészni éppen melyik filmen akarok elaludni, AVplayeren pedig a Wifi transfer/ UPNP/DLNA menünél jött be a Plex. Most semmi :(

Nagyon nem tudom mit lehetne állítani, egyáltalán hol kéne állítani, Plex web appjában is engedélyezve van a DLNA de semmi.

Port forwardolni kellene? Nem tudom, hogy dinamikus ip-m van-e vagy nem.

VLC-n létezik olyan a fájlkiszolgálónál, hogy csatlakozás, ott van is PLEX menüpont, de az accountom nevén és jelszaván, talán még a porton kívül mást nem tudok (32400?) igazából a kiszolgálót kellene kitöltenem, de nem tudom mit írjak be, ha csak beírtam pl. hogy Plex, mert kell neki valami név, akkor se akart csatlakozni.

A iosnél létezik olyan app, hogy plex. Tegnap nagyjából fel tudtam éleszteni, viszont nagyon tré az app. lassan tölti be a filmeket, űbergagyi... Sose szerettem.

Remélem érthető voltam és tudtok néhány hasznos infóval hozzászólni :)

jajj majdnem elfelejtettem: a router típusa: Fiberhome HG6544C

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#9080) Bucsek válasza Bucsek (#9079) üzenetére


Bucsek
tag

Amit még elfelejtettem leírni, hogy nem tudom natolva vagyok-e vagy dupla nat (erről még nem is hallottam), asszonyt megkértem nézze má meg az ip címet, és ezt volt ott: 195.38.125.248
nem tudom, hogy egyezik e, mert nem tudom hogy kell megnézni a router címét :D

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#9081) Bucsek válasza Bucsek (#9080) üzenetére


Bucsek
tag

Voltam a diginél, kértem a nat "kikapcsolását", azt mondták, hogy lakossági ügyfeleknek nem lehet. Nem biztos, hogy ez volt a probléma, viszont ha natos a balhé, meg lehet kerülni valahogy?

Bocsi, hogy egymás után válaszolok magamnak, csak hazaérek és ezzel foglalkoznék, jó lenne ha működne :(

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#9082) golya87 válasza Bucsek (#9081) üzenetére


golya87
őstag

Szvsz összekeverték a fix IP-vel. Mondd, hogy IP-s kamerához kell a publikus IP, de nem kell fix.

(#9083) Bucsek


Bucsek
tag

Szia, ez a natos dolog, ez csak ahhoz kell, hogy távolról el tudjam érni a plexet?

Nekem elég ha wifin elérem otthon.
Ahhoz is nattalanítani kell? Vagy elég a port forward?

Hazaérek megnézem a régi rutert, hogy volt beállítva, lehet még annó csináltam valamit, amitől múkodott a plex :D

De ha van még ötletetek jól jöhet :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#9084) enginev3.0 válasza Bucsek (#9083) üzenetére


enginev3.0
félisten

Otthoni hálózat esetén nem számít a NAT

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#9085) Bucsek válasza enginev3.0 (#9084) üzenetére


Bucsek
tag

Nagyon jó, akkor valószínüleg tényleg a portokkal lesz a gubanc, csak ahány ruter, annyi beállítási nemtudommi... :D

Nagyon köszi a segítséget :)

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#9086) szpeti40 válasza Bucsek (#9085) üzenetére


szpeti40
addikt

app.plex.tv-re is simán bejön nekem a plex mindegy, hogy otthon vagyok vagy nem. Szerintem ott nálad a hálózattal nem oké valami, hogy van az otthoni topológiád? Nekem sose kellett a routeren engedélyezni dlna-t, hogy menjen.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9087) Bucsek válasza szpeti40 (#9086) üzenetére


Bucsek
tag

Szia, igazából bejön 1 optikai kábel (tegnap húzták be), belemegy egy digi által adott routerbe, onnan van 4 port, abból 1 a pc.
És ennyi, semmi 2 router, semmi extra. Hót gagyi :D

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#9088) MasterMark válasza Bucsek (#9085) üzenetére


MasterMark
titán

Belső hálón nem kell semmilyen router beállítás. Hacsak nem lanon szűr a routered bármit is.

Switch Tax

(#9089) Bucsek válasza MasterMark (#9088) üzenetére


Bucsek
tag

Szia, igazából nemtudom... tegyük fel hogy szűr valamit, de mit? :D és hogy lehetne megoldani a problémát? :\

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#9090) MasterMark válasza Bucsek (#9089) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jól látom sima digis cuccod van. Az maximum izolálja a wifi klienseket ha van olyan benne, de mást nem. Pingetni tudod a szerver IP-jét?

Egyébként meg a legegyszerűbb az lenne, hogy a digis cuccot átkéred bridge módra, és visszarakod mögé a saját routered aminél már be volt minen állítva.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9091) Bucsek válasza MasterMark (#9090) üzenetére


Bucsek
tag

Még nem próbáltam pingelni. Amint hazaérek kipróbálok mindent.

Kicsit elszomorít, hogy ilyen tök alap dolog nem megy olyan könnyen hogy pikkpakk :(

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#9092) mastodon


mastodon
aktív tag

Sziasztok!
Az miért lehet, hogy LG LF632V tv-n az Emby app-ban a "Szerver kiválasztás" nem eredményes. (Szgépen win10 alatt megy az Emby, mellette Plex hibátlanul.) A jelenség, hogy
hiába adom meg manuálisan a szerver elérhetőségét, vagy a belépés Emby Connect segítségével-t választom, és megadom a PIN-t a szgépen a böngészőben, elfogadja (Pin Confirmed. Thank you. - visszajelzés.), a TV-n visszakerülök a "Szerver kiválasztás"-hoz.

(#9093) Hunter2


Hunter2
addikt

a plex webes felületéről hogy tudok eltüntetni "filmeket" anélkül hogy törölném?
Konkrétan a Sample fájlokat ismeri fel filmnek. Ha meg rányomok a törlére akkor az a fájlt is törli a HDD-ről.

(#9094) Biga123 válasza Hunter2 (#9093) üzenetére


Biga123
addikt

plexignore

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#9095) MasterMark válasza Hunter2 (#9093) üzenetére


MasterMark
titán

.plexignore

# Ignore all files with "sample" in the name
*sample*
*minta*

Switch Tax

(#9096) Hunter2 válasza MasterMark (#9095) üzenetére


Hunter2
addikt

Köszi, ez megoldotta.

(#9097) Bucsek


Bucsek
tag

Sziasztok, még mindig küzdök a plex elérésével itthon wifin :(

Azt vettem észre, hogy a plex alkalmazással (ios) elérem, viszont azt írja ki, hogy minősége 320p, mert "video minőség korlátozva: közvetlen kapcsolat a szerverrel nem elérhető". Ezt most akkor hogyan érem el? Nem is ez a lényeg, hanem, hogy pl VLC-n még mindig nem tudom elérni :( (VLC-n jobban kezelhetőek a filmjeim, gyorsabban, minden jobb... plex alkalmazás nekem nagyon gagyi, hiába csilli villi)

A digi router beállítások közül belinkelnék pár képet, hátha tudtok segíteni, mi lehet a probléma.

1. kép

Itt igazából azt néztem, hogy 100-al kezdődik a címem, gondolom natolva vagyok, de azt írtátok, az nem számít helyi hálózaton belüli elérésnél, így sokmindent nem tudok kivenni ebből :)
DNS címet sok helyen olvastam, hogy 8.8.8.8-ra kellene átírni, vagy 8.8.4.4-re? Viszont sehol sem találtam beállítási lehetőséget.

2. kép

Egyik ismerős azt az ötletet adta, hogy lehetséges az előző router címét jegyezte meg a plex media server. Annak az elérési címe ez volt: 192.168.1.1, na mondom talán akkor megoldódik a probléma, ha átírom a router címét (másik képen látható majd, de lehet nem jelentett semmit), sőt biztos, hiszen nem oldotta meg a problémát az sem, hogy plex media servert uninstalláltam, ip címet átírtam stb.

3. kép

Na itt tudtam átírni az ip címet 192.168.1.1-re, de semmi nem történt. A többi beállítási lehetőségről lövésem sincs :(

4. kép

Ajánlotta valaki, hogy bridge módba állítsam át, vagy lehet a régi routert kellene? Mert a connection type-nál csak Route van (hogy nézne ki, ha 2 router lenne?)
DNS címet itt láttam először, viszont nem lehet átírni sehogyan sem.

5. kép

DDNS, halvány lila gőzöm nincs mi az :)

6. kép

UPNP enabled... elvileg ez lenne az, hogy magától lekommunikálják a dolgokat és pikk pakk csatlakozna?
hát nekem nem :(

Hát ennyi lenne egyelőre, nagyon nem jó ez így :(

Remélem tudtok segíteni, nagyon hálás lenne érte az asszony :D

Én is.

köszönöm

Bucsek közlegény északi futár jelentkezik, uram!

(#9098) Kenderice válasza Bucsek (#9097) üzenetére


Kenderice
senior tag

Rakasd át bridge módba a routert és tegyél mögé egy normális saját routert.
A dns-t hiába írod át, az belső hálózatban nem számít.

(#9099) MasterMark válasza Bucsek (#9097) üzenetére


MasterMark
titán

Már elmondtam, wifi kliens izoláció van, a belső hálón mindegy hogy natolva vagy nem amiatt nem éred el, és nem is a portok miatt.

Amit nézegettél beállítások semmi köze a belső hálódhoz, az upnpnek sem. A wifi izolációt kéne megkeresd.

Egy plex relay szerveren keresztül éred el úgy hogy mindkettő a netre megy ki. (Ezért nem közvetlen.)

A megoldást is leírtam, rakd vissza a saját routered a digist meg kérd át bridge módba. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9100) MasterMark válasza Bucsek (#9091) üzenetére


MasterMark
titán

A pingelést egyáltalán megpróbáltad? Abból rögtön látszódna...

De én mindenképp visszaraknám azt a routert ami volt, a digiset pedig bridge módba rakatni + kérd a publikus IP-t is.

Switch Tax

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.