Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8101) Mr Dini válasza ForRedGlory (#8099) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem használsz trakt.tv kiegészítőt? Nekem az szokott ilyet csinálni néha, ha több userrel van szinkronizálva. Amióta belőttem kizárólag a saját useremre, azóta jó.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8102) ForRedGlory válasza MasterMark (#8100) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Csak egy user van, az is én és biztosan más nem tudja használni. :(

(#8101) Mr Dini: Igazából viszonylag hülye vagyok a Plexhez, mondhatni alapfelhasználó (assetudommilyenkiegészítőkvannakvagymirejók) Az biztos, hogy kiegészítőt nem töltöttem le. Nekem ez az agent fül is kicsit homályos olyan tekintetben, hogy működik, így bepipáltam mindent. :D Feltételeztem, ha nem talál az elsődlegesen megadott oldalon adatot, akkor megy a másodikra, majd harmadikra és így tovább. Gondolom ez így amúgy nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#8103) szpeti40 válasza Patice (#8070) üzenetére


szpeti40
addikt

És ha valaki pl böngészőből néz, akkor se transzkódol?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#8104) enginev3.0 válasza szpeti40 (#8103) üzenetére


enginev3.0
félisten

Elvileg ha olyan eszközön nézed ami nem támogatja az adott formátumot ott hibát ír ki a kliens

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8105) gazso75


gazso75
aktív tag

Tudtok olyan zenekatalógust (agent), ami a magyar zenekarokat is ismeri ?

(#8106) aspe


aspe
csendes tag

Hi All,
olyan gondom volna, hogy adott Synology DS218j NAS, PMS fut rajta. Látom a filmeket, sorozatokat, TV-n, telefonon. távolról stb. DE
Közvetlenül azokba a mappákba töltök le ami a Plex media mappája(mappái) is.
Minden rendben ment az elmúlt egy-két hétig. Amikor letöltötte a filmet, bármit a plex 1-2 percen belül vizsgálta is a mappát, behúzta a tartalmat, metaadat befrissült.
Ellenben egyszer csak mindezt nem csinálta. Csak akkor került a plexbe az adott tartalom amikor manulálisan ráfrissítettem.
Most sikerült elérnem, hogy periódikusan frissül óránként, de ha letöltök valamit ki kell várni a frissítést, hogy megjelenjen a plexben. Eddig nem így volt. Tök királyul ment minden.
Befejezte a letöltést, média mappa frissült (az az 1 mappa amibe belekerült valami).
A beállítások nem változtak, csak simán csinálja.
Ötlet? Valaki?
Így van beállítva, 15perc-re is állíthatnám, de tök fölösleges minden alkalommal minden könyvtárat beolvastatni vele újra és újra.

Köszi

(#8107) haxiboy válasza aspe (#8106) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehet az a baj hogy letöltés közben történik a változás és így nem tudja beolvasni a file-t a neve alapján meg nem talál metaadatot.
Én letöltés után helyezem át a plex által elvárt mappastruktúrába a fileokat automatikusan a kliensem label funkcióját használva, ez triggereli a mappa részleges scannelését.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8108) aspe


aspe
csendes tag

ezt most nem teljesen értem, de kb.
Viszont ma reggel azt vettem észre a próbálgatások közepette, hogy 5 média mappából egyetlen egyel működik.
Bármit belemásolok 10-20 mp belül scenneli a mappát és húzza be a videót. A másik 4 mappába pedig hiába. Nem történik semmi.
Azaz az általad leírtak ugyan így azzal az egy mappával működnének.
Próbálom kideríteni mi a különbség közöttük, de semmit nem találok.
Hoztam létre új mappákat (windows-al és a NAS-al is) egyik sem műxik úgy ahogy az az egy.

(#8109) gazso75


gazso75
aktív tag

Az mitől lehet, hogy a beállított IPTV, és egyébb telepített bővitmények, nem indíthatók el ?Eleve nem jelenik meg a Channel menü, de pl. a YouTubeTV sem. A beállítások feljönnek, de nem lehet rákattintva indítani.

(#8110) Biga123


Biga123
addikt

Egyre gázosabb , ez a plex téma..
Most már HW transcode mellett nem lehet folytatni a lejátszást ahol abbahagyom.
És a legszebb az egészben h igazából support sincs , csak fórumokra irogathatsz.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8111) SutPet


SutPet
aktív tag

Az mitől lehet hogy subzero opensubtitles-ről is szed le feliratot hiába ki van kapcsolva és csak a feliratok.info ill hosszupuska van engedélyezve?

God must love stupid people, he made so many of them.

(#8112) Mr Dini válasza SutPet (#8111) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A BSPlayer provider be van kapcsolva? Az onnan is szed.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8113) SutPet válasza Mr Dini (#8112) üzenetére


SutPet
aktív tag

És tényleg bevolt kapcsolva... Meg mernék rá esküdni hogy csak azt a kettőt hagytam bekapcsolva de ezek szerint nem.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#8114) fravik válasza SutPet (#8113) üzenetére


fravik
tag

Én is csak az említett 2-t hagytam bekapcsolva, de valamelyik nap észrevettem, hogy van egy opensubtitles felirat is (amiket hanyagolok a minőségük és a reklám miatt...). Így most megnéztem és nekem is be volt kapcsolva. Frissült volna? De én szerintem nem frissítettem a plugint, max a Plex szervert.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#8115) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,

valaki használ headless ubuntu szerver 18.04 alatt HW dekódolást (Intel, Nvidia)?

plata o plomo

(#8116) Dolphine válasza fravik (#8114) üzenetére


Dolphine
addikt

A SubZero plugin egy ideje magától frissül, ezért került bele a bsplayer provider. :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8117) viewdetails


viewdetails
addikt

Sziasztok, kérdeznék. Van egy Synology NAS-on lévő PLEX szerver (1.18.x) és a hozzá csatlakozó TV/mobil kliensek mostanában elkezdték kiírogatni a - korábban gond nélkül lejátszott - nem h264 tartalmakra, hogy a szerver nem elég erős az átalakításhoz. Alapvető hibaelhárítási megoldások megvoltak, sikertelenül.
Valami ismert hiba ez esetleg? Hasonlóba futott bele valaki?

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#8118) SutPet válasza Dolphine (#8116) üzenetére


SutPet
aktív tag

Akkor jól emlékeztem hogy csak az a kettő volt bekapcsolva és ez újonnan került bele bekapcsolva. :)

God must love stupid people, he made so many of them.

(#8119) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Miért dobja fel ezt a plex app (Amazon fire tv 4K stick)?
"An error occured while attempting to play this video. Please try restarting both the Plex Media Server and this app."

Pedig ezt az üzenetet OK-zva, majd egyből másik filmet/sorozatot indítva elindul a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#8120) fravik válasza Sanyi.mTs (#8119) üzenetére


fravik
tag

Nálam ezt akkor írta Android telefonon, amikor be volt pipálva a Beállítások/Transcoding alatt a "Disable video stream transcoding". Bár a telefonon ezután nem is indult el a lejátszás mondjuk...
- Ami talán lehet, hogy automatikusra van állítva a minőség és először transcode-olni akar, majd rájön, hogy hopsz ezt nem lehet, dobja a hibaüzenetet, majd direct playben lejátsza mégis a filmet?
- Illetve ha tényleg más film/sori okés akkor egész egyszerűen transzkódolás nélkül az amazon fire tv stick-re transzkódolás nélkül nem lehet leküldeni azt a tartalmat.

"Always remember that you are absolutely unique. Just like everyone else."

(#8121) mephi666


mephi666
nagyúr

hm, gyakori, hogy szerverfrissítés után újra kell pakolni az android appokat a lejátszókon? tegnap elkezdtem szívni: tanix tx9s boxon fut a lejátszó, feladja a library-t, de egyiket sem tudom tallózni, hivatkozva arra, hogy hiba van a kapcsolattal... párszor újraindítottam a boxot, routert, pc-t szerverestől, cache-t ürítettem és nem megy... telefonon nézem: dettó... viszont arról böngészőből ment :U újratettem telefonon az appot, azonnal jó... boxon is: azon is minden tökéletes... pedig direkt néztem jóval előtte, hogy nincs-e frissebb verzió, amit esetleg nem ajánlott fel telepítésre :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8122) Sanyi.mTs válasza fravik (#8120) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

egy sima x264-es (DXVA) BDrip 720x300-as felbontású filmről van szó, 5.1-es magyar hanggal.
de már tapasztaltam x264-es 720p-s sorozattal is.

[ Szerkesztve ]

(#8123) DannyEl


DannyEl
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy platformváltás után egyszerűen sehogy sem akar működni a Plex, mert azt írja ki, hogy "Hálózatán kívül nem elérhető
Szervere bejelentkezett a Plex-be, de nem lesz elérhető a hálózaton kívülről. További információ
Tipp: Szervere valószínűleg több router-en vagy más hálózati eszközön keresztül csatlakozik az internetre. Próbálja meg közvetlenül az elsődleges eszközhöz csatlakoztatni, vagy látogasson el további információkhoz a támogató weboldalára és keresse a "Double-NAT" leírást. További információ".

Igaz, hogy azóta a gép és a Telekomos Sagemcom F@st 5655 v2 AC modem és a szerver számítógép közé került egy TP-Link Archer AC1200-as wifis router is, de azelőtt sem volt jó túlzottan. Párom a telefonján (iPhone 6S Plus) szokta használni a Plexet és egyáltalán nem tud minőséget állítani, pedig egy időben jó volt úgy, hogy ment a Távoli hozzáférés (hálózaton kívülről ugye). A Sagemcomban már megvan a Port Forward, de a TP Linken nincs, miközben a szerver arról kapja a netet.
Valaki tud nekem segíteni Teamviewerön keresztül? Mert már mindent kipróbáltam és nem szeretnék elrontani semmit.
Válaszotok előre is köszönöm :D

...

(#8124) sugarforce válasza DannyEl (#8123) üzenetére


sugarforce
őstag

milyen router az a tplink, hogy nincs rajta port forward?

(#8125) DannyEl válasza sugarforce (#8124) üzenetére


DannyEl
csendes tag

Van rajta, és már be is állítottam, de most is ezt írja a Távoli hozzáférésnél miután bekapcsoltam az ottani port forwardot: "Hálózatán kívül nem elérhető
Szervere bejelentkezett a Plex-be, de nem lesz elérhető a hálózaton kívülről. További információ
Tipp: Szervere valószínűleg több router-en vagy más hálózati eszközön keresztül csatlakozik az internetre. Próbálja meg közvetlenül az elsődleges eszközhöz csatlakoztatni, vagy látogasson el további információkhoz a támogató weboldalára és keresse a "Double-NAT" leírást. További információ"

...

(#8126) viewdetails válasza DannyEl (#8125) üzenetére


viewdetails
addikt

Tedd a Sagemcomot bridge módba és úgy rá a routert (ehhez lehet Telekom support is kell). De aztán minden eszközt csak a routerre csatlakoztass és a wifit is az adja.

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#8127) DannyEl válasza viewdetails (#8126) üzenetére


DannyEl
csendes tag

Azért lett kibővítve a hálózat a routerral, mert van 3 set top box IPTV-hez, egy PS4 vezetékes kapcsolattal és egy PC ugyancsak vezetékessel, ezért gondoltam, hogy így meg tudom oldani a kábeleket mindenhova.

...

(#8128) viewdetails válasza DannyEl (#8127) üzenetére


viewdetails
addikt

Ahhoz egy nem menedzselt switch is elég lett volna, sima asztali 5 portos, IP-t meg kaptak volna Sagemtől továbbra is.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#8129) Mr Dini válasza DannyEl (#8123) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A port forward mehet amúgy dupla NAT-tal is. Ha jól értem a koncepció az, hogy van a plexes gép, ami után egy TP-Link csoda, majd egy Sagemcom szolgáltatói ONT. Tegyük fel a plex a 32400-on fut.

Először, ha szükséges, a Plexes gép tűzfalán engedd a 32400-at kinti elérésre is. Ha ez megvan, akkor TP-linkben port forward a 32400-as portra (külső & belső port is), a forrás IP legyen a Plexet futtató gép statikus címe. Aztán lépj be a Sagemcomba, nézd meg az milyen belső IP címet osztott a TP-Linknek. Majd nyiss benne is egy port forwardot a 32400-ra, de a TP-Link router IP címére. Ezek után lépj be Plexre és nézz rá a távoli elérés állapotára.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8130) MasterMark válasza DannyEl (#8123) üzenetére


MasterMark
titán

Arra ne hagyatkozz, hogy mit ír ki a beállításoknál. Teszteld külön internetről, közvetlen címmel. Ha úgy megy, akkor jó lesz a plex.tv-n keresztül is előbb utóbb, függetlenül attól amit kiír.

Ha van ddns címed, akkor azt add meg a server discovery-nél.

Port forwardot pedig leírták már.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#8131) DannyEl válasza Mr Dini (#8129) üzenetére


DannyEl
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom amint a gép közelében leszek :)

Most éppen ilyesmi jellegű gond akadt a telefonon lejátszás közben
.

...

(#8132) enginev3.0 válasza Mr Dini (#8129) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tökéletes leírás, pont ezt csináltam havernak egy hete :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8133) SutPet


SutPet
aktív tag

Az mitől lehet hogy a plex magától leállt? (xpenology-n fut, a legutóbbi szerver frissítést még nem raktam fel)

God must love stupid people, he made so many of them.

(#8134) enginev3.0 válasza SutPet (#8133) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nézd meg a logot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#8135) SutPet válasza enginev3.0 (#8134) üzenetére


SutPet
aktív tag

néztem én de nem láttam benne semmit arra az idősávra amikor történhetett.Egyedül a crash uploader.log-ban találtam egy hibára utaló log-ot de az is ennyi ERROR - Failed to upload crashdump

God must love stupid people, he made so many of them.

(#8136) sugarforce válasza SutPet (#8135) üzenetére


sugarforce
őstag

Xpenology logjat. Egyebkent mivel egy tort syno rendszerrol van szo, kb barmi is lehet.

(#8137) Biga123 válasza SutPet (#8133) üzenetére


Biga123
addikt

Tegnap nekem sem volt elérhető.
Lehet plex oldalon mókoltak megint valamit.

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#8138) Dolphine válasza SutPet (#8133) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem is leállt, valószínűleg azért mert jött frissítés és mindenáron frissíteni akart.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#8139) Mr Dini válasza DannyEl (#8131) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

A screened tartalmazza a Plex tokened, amivel esetlegesen vissza lehet élni, mivel a teljes fiókodhoz hozzá lehet férni ilyen módon. A biztonság kedvéért változtass jelszót, az invalidálja.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8140) SutPet válasza Dolphine (#8138) üzenetére


SutPet
aktív tag

akkor nem csak nálam egyedi eset. Minden esetre most figyelem, de egyelőre rendben megy, frissítést meg majd valamikor ráengedem.

God must love stupid people, he made so many of them.

(#8141) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Nekem most olyan nyűgöm lett vele, hogy nem szedi le a feliratot opensubtitles-ről. (legújabb verzió van fent plex passal)

(#8142) DannyEl válasza Mr Dini (#8139) üzenetére


DannyEl
csendes tag

Megtörtént, csak sajnos ettől még nem megy a telefonos lejátszás az adott szöveg miatt, mert nem tűnik el :(

...

(#8143) sugarforce válasza DannyEl (#8142) üzenetére


sugarforce
őstag

Transzkodolast birja a szerver? Milyen vason fut?

(#8144) DannyEl válasza sugarforce (#8143) üzenetére


DannyEl
csendes tag

CPU: Ryzen 5 2600X
Ram: G Skill Trident Z 16 Gb DDR4 3200 MHz
Vga: Asus Rog Strix GTX 1070 Ti
CPU hűtő: SilentiumPC Fera 3
Szóval szerintem bírnia kéne, bár most működik minden :D

...

(#8145) gazso75


gazso75
aktív tag

Játékból/Tesztből érdemes foglalkozni az Emby-vel ? Jobb, másabb, ugyanolyan, IPTV megy rajta ( ugye a PLEX letíltotta az addon-okat ) ?

(#8146) BonFire válasza gazso75 (#8145) üzenetére


BonFire
veterán

Vettem egy új telefont, letöltöttem rá a Plexet, és egyáltalán nem hajlandó Chromecastra streamelni. Valami insecure connection not allowed üzenettel fogad, és kész. Sehová se tudok tovább lépni. Már feltúrtam a Plex egész fórumát visszamenőleg két évig, de sehol semmi kézzelfogható megoldás.

Valami tipp itt esetleg?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#8147) MasterMark válasza BonFire (#8146) üzenetére


MasterMark
titán

Beállítások, network, secure connection: disabled

Switch Tax

(#8148) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok,
ezzel nem lesz gondunk amikor rclone-t használunk?

2020. június 15. – Ettől a naptól fogva a felhasználók nem csatlakozhatnak új kevésbé biztonságos alkalmazásokhoz.
Csak az OAuth hitelesítést használó alkalmazások számára engedélyezik a hozzáférést. A jelszóalapú hozzáférés támogatása megszűnik.

plata o plomo

(#8149) Mr Dini válasza code1005 (#8148) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Tudtommal nem, mivel az rclone nem jelszóval, hanem az OAuth flow-on keresztül authentikál.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#8150) gazso75


gazso75
aktív tag

Tudtok még valakinél gdrive license-t, aprón nem találok már senkit ? Van valami gebasz ?
Már csak 5T-s OneDrive-ot találok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.