Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) mgTerminator válasza ColdMan (#9400) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szia. Véleményem szerint menjen folyamatosan :U

(#9402) MasterMark válasza ColdMan (#9400) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam lekapcsolnak, de egyébként a HDD-nak az a jó ha folyamatosan megy.

Switch Tax

(#9403) pisti22


pisti22
csendes tag

Sziasztok, Ha mobilnetrol androidon a plex alkalmazasbol hasznalom a plexet akkor nem erheto el a szerverem de bongeszobol elerem, megy. Viszont ha egy halozatban vagyok otthon a plexxel akkor a Plex alkalmazas is megy. Hogy tudnam megcsinalni hogy mobilnetrol - otthoni halozaton kivul - Plex alkalmazasban tudjam hasznalni a plexet? Koszonom

[ Szerkesztve ]

(#9404) konigjanos válasza pisti22 (#9403) üzenetére


konigjanos
senior tag

távoli hozzáférés menü zöld?

(#9405) szpeti40


szpeti40
addikt

PC-n min érdemes nézni a Plex-et?
Chrome?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9406) UberMutant válasza szpeti40 (#9405) üzenetére


UberMutant
őstag

ja, pl-
mondjuk a plexen pont nincs mit nézni, ajánlom, hogy próbálkozz filmekkel esetleg sorozatokkal. sokkal szórakoztatóbb, mint a plex

[ Szerkesztve ]

(#9407) apezka válasza szpeti40 (#9405) üzenetére


apezka
tag

Monitor? :F;]
Bocs, milyen Op.? Windows 10-re van Plex alkalmazás a Microsoft Store-ban, de bármelyik böngésző jó.

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#9408) szpeti40 válasza apezka (#9407) üzenetére


szpeti40
addikt

Köszi, eszembe sem jutott ;]

Chrome-ban szoktuk nézni, ha PC-n nézzük, de az mindenre transzkódol, azt hittem van valami "okosabb" kliens.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#9409) Henrico


Henrico
tag

Hauppauge WinTV-DualHD feladtam.. :( Sehogy sem jutok hozzá jó áron.. 31e körül.. és még rácsapják a vámot is. Tudtok valami usb tunert ajánlani amivel sikerült EPG-t, Digit (dvb-c) összehozni? Anno vettem ezt a 6e forintos, sokat emlegettet, de semmi nem jött be rajta.. talán hibás volt. :(

(#9410) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok.ez a távolról elérés egy katasztrófa.
Egyszer működik egyszer nem de inkább nem.
Port továbbítva de nem értem miért nem jó állandó jelleggel!
Másnak is van ilyen problémája vagy ez csak nálam fordul elő!?

(#9411) MasterMark válasza oroszlan12 (#9410) üzenetére


MasterMark
titán

Közvetlen címmel sem éred el olyankor amikor nem jó?

Switch Tax

(#9412) oroszlan12 válasza MasterMark (#9411) üzenetére


oroszlan12
tag

Nem érem el sajnos.
Synology Nas-on fut,se a synos dns-címmel sem a külső ip-vel nem érem el.

(#9413) enginev3.0 válasza oroszlan12 (#9412) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem sokat segített mikor kitöltöttem ezt
Egyéni szerver hozzáférés URL-ekhez

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9414) MasterMark válasza enginev3.0 (#9413) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem éri el közvetlen címmel sem, akkor ez sem fog segíteni.

Ott valami más gond lesz.

oroszlan12: De egyébként máskor eléred, ugye?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#9415) oroszlan12 válasza MasterMark (#9414) üzenetére


oroszlan12
tag

Máskor ha azt jelenti otthon akkor igen,ha azt jelenti távolról akkor már rég óta nem.Előtte kb. 1 hónapja majdnem mindig elértem ami azóta változott,h Plex passom van.

(#9416) MasterMark válasza oroszlan12 (#9415) üzenetére


MasterMark
titán

Vagyis akkor most egyáltalán nem éred el kívülről, nem csak néha?

Switch Tax

(#9417) oroszlan12 válasza MasterMark (#9416) üzenetére


oroszlan12
tag

Így van.

(#9418) MasterMark válasza oroszlan12 (#9417) üzenetére


MasterMark
titán

Oké, akkor teljesen más a probléma. Mást elérsz? A port nyitás biztos jól van? A külső portot megadtad a beállításoknál a távoli elérésnél?

Switch Tax

(#9419) oroszlan12 válasza MasterMark (#9418) üzenetére


oroszlan12
tag

Alapon hagytam a 32400-en.Ezt a portot nyitottam a routeren.Sztem ez így jó.
FTP-nek is nyitottam az működik pl.
Kb. 3 éve így van eddig ahogy írtam néha jó volt most pedig abszolút nem.

[ Szerkesztve ]

(#9420) MasterMark válasza oroszlan12 (#9419) üzenetére


MasterMark
titán

De add meg azt a portot manuálisan is a távoli elérésben.

Switch Tax

(#9421) oroszlan12 válasza MasterMark (#9420) üzenetére


oroszlan12
tag

Úgy csináltam.Nem tudom mi a fene baja van.
app.plex oldalon se érem el Mobilnetről.
De ha az itthoni wifi-re csatlakozom akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#9422) enginev3.0 válasza oroszlan12 (#9421) üzenetére


enginev3.0
félisten

Készíts fotókat a beállításokrol
Hatha

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9423) Sanyi.mTs válasza oroszlan12 (#9421) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Nem kerültél vissza szolgáltatói NAT mögé?

(#9424) oroszlan12 válasza Sanyi.mTs (#9423) üzenetére


oroszlan12
tag

Hát beállítottam az Emby-t ott is ua. úgy port átirányítás az működik.
Gépről majd csinálok fotót mert most telón vagyok.
Ausztriában vagyok itt nem jellemző tudomásom szerint a Nat és le is ellenőriztem,plussz ahogy írtam az Emby megy azonnal távoli eléréssel.

(#9425) oroszlan12 válasza enginev3.0 (#9422) üzenetére


oroszlan12
tag

Íme azt írja elérhető de sem telóról mobilnettel sem másik wifi hálózatról nem tudom elérni.
Szerintem áttérek Embyre úgyis csak adatbázisnak használom,lejátszásra Kodi-t vagy MrMc-t használok. :(((

(#9426) Lacix29 válasza Henrico (#9409) üzenetére


Lacix29
őstag

Nekem ez az Astrometa-s tuner van és most megy az dvr + epg vele Plex alatt.
Bár sokat kellett szenvedni vele és a legutolsó v. elötti szerver frissítés is kell hozzá. És a dvb-c tuner fájlt is mindíg felül kell írni minden szerver frissítés után (nekem DIGI-s-re).

(#9427) masvilagx3 válasza Lacix29 (#9426) üzenetére


masvilagx3
tag

A dvr-t csak magadnak használod. Más nem is látja?

Azert kérdezem mert én is beállitottam, de csak én látom. Mas nem:(
Előre is köszönöm

(#9428) Lacix29 válasza masvilagx3 (#9427) üzenetére


Lacix29
őstag

DVR-t lehet enegedélyezni az otthoni felhasználók tagjainak a Korlátozások rész alatt.

(#9429) masvilagx3 válasza Lacix29 (#9428) üzenetére


masvilagx3
tag

Csak az otthoni felhasználóknak? Esetleg külsőst betudok állítani otthoni felhasználónak?

(#9430) Lacix29 válasza masvilagx3 (#9429) üzenetére


Lacix29
őstag

Bárkit be tudsz állítani otthoni felhasználónak, de akkor az pin kóddal át tud jelentkezni egy másik otthoni felhasználóba (akár a fő felhasználóéba is). Tehát minden otthoni felhasználónak adjál meg pin kódot. Ja persze ez csak előfizetéseseknek jár azt hiszem.

(#9431) PiszokAlfréd


PiszokAlfréd
tag

Tegnap raktam fel a Plexet, minden simán ment, kicsit meg is lepődtem rajta hogy minden elsőre működik, hiba nélkül. :)
Aztán eljutottam a kritikus részhez, 4k hdr, és itt belefutottam valamibe, de lehet hogy csak vmi bogár, vagy háttér folyamat okozza. :F Teljesen random időközönként elkezd bufferelni, alapból proci, vinyó, kb 10-20%-os értéken van, de ilyenkor a vinyó felugrik 100-ra. Ha megállítom, vagy néha magától is, egyszer csak megjavul és megy. Van olyan hogy csak fél percet, de olyan is hogy fél órát, ezért nem gondolom hogy a rendszer kevés lenne hozzá. Mi lehet a gond?
Amúgy imádom, nagyon kényelmessé tette a filmezést!

(#9432) ACE- válasza PiszokAlfréd (#9431) üzenetére


ACE-
addikt

mkv-ba ágyazott feliratot (4K lejátszásnál) nem szereti, még a forced-et sem. Vagy kapcsold ki a feliratot, vagy külső feliratot csatolj, és azzal játszd le a filmet, úgy nem lesz gond. Az is megoldás hogy bekapcsolod a DLNA-t, és a TV DLNA lejátszójával játszod le, az viszi az ágyazott feliratokat is.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#9433) PiszokAlfréd válasza ACE- (#9432) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Nem volt felirat. Az Egy bolygó hét világa-t néztük, magyarul. Ki kellene próbálnom más 4k tartalommal is, de szerintem nem ott a baj.

(#9434) enginev3.0 válasza PiszokAlfréd (#9433) üzenetére


enginev3.0
félisten

Biztos, hogy a felirat a gond, hiába nincs, ha van
Indítsd el a filmet, kapcsold ki a feliratot, és meglásd jó lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9435) konigjanos válasza PiszokAlfréd (#9431) üzenetére


konigjanos
senior tag

tévén nézed, plex alkalmazással? felirat van? egy próbát megérne xplay alkalmazással...

(#9436) PiszokAlfréd


PiszokAlfréd
tag

Most tesztelem megint, nem tudom hogy kapcsolhatnám ki a feliratot még jobban, ha nincs. :)
Off-ra van rakva, a többi beállításhoz nem is nyúltam. 10 perce megy, eddig nem akadt meg.
Bejátszhat egyébként a háttérben futó torrent kliens is? Az adatforgalom miatt, vagy az teljesen más téma?
Az xplay is egy hasonló media server mint a plex?

(#9437) konigjanos válasza PiszokAlfréd (#9436) üzenetére


konigjanos
senior tag

az nem szerver, hanem kliens. sokkal jobb a direkt lejátszásban. egyszeri 2-3 e Ft, de van 4 napos teszt. szedd le a tévére, és próbáld ki. LG-re biztos van, többit nemm tudom.

(#9438) PiszokAlfréd válasza konigjanos (#9437) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Rendben, köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :R
Amúgy most azóta hiba nélkül játssza a 4k filmet is. :F

(#9439) PiszokAlfréd válasza PiszokAlfréd (#9438) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Hármótoknak, bocsánat! :R
A külső felirat csatolása azt jelenti, hogy külön töltök le hozzá? Be kell másolni azt is a mappába, amit megosztok Plex-szel?

(#9440) enginev3.0 válasza PiszokAlfréd (#9439) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen, az a külső felirat amit letöltesz hozzá, vagy kinyered az mkv fajlbol

Második részét nem értem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9441) PiszokAlfréd válasza enginev3.0 (#9440) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Mindegy, akkor a letöltött srt file-t bemásolom a hozzá tartozó film mellé és kész, igaz? Ezután a tv-n, a plex menüjében lejátszás közben csak kiválasztom?

(#9442) enginev3.0 válasza PiszokAlfréd (#9441) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen
Lehetőleg ugyan az legyen az mkv és a felirat fájl neve

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#9443) Bishop1


Bishop1
tag

Egy pici segítséget szeretnék kérni. Nemrég raktam össze az új gépemet, új telepítés, többek közt a régi 6TB WD red HDD. Két könyvtárat használok plexben, sorozatok és filmek külön szedve.
A sorozatokhoz simán betöltötte az összes metaadatot és csokorba szedte az évadokat, filmeknél viszont semmi. Hiába frissítem, hiába próbálom beolvastatni manuálisan (egyeztetés), csak egy egy random képet tölt be borító helyett, és a samplékat is a filmek közé szórva hagyja.
Találkozott valaki ilyesmivel?

(#9444) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, még csak most ismerkedem a Plex-szel, feltettem a szervert Raspberry Pi-re (alapvetően miniDLNA-t használok, de a felülete a Plexnek kicsit "mozisabb"), meg valahogy a Samsung okostévére készült kliens kicsit jobbnak tűnik, mint a tévé saját DLNA felülete. Aki kicsit már járatosabb a dologban, tudna néhány kérdésben választ adni?

- tudok a Plexbe custom stream url-t felvinni? Pl. Fix TV, vagy bármi olyan stream, aminek az URL-je elérhető, médialejátszóban működtethető
- a miniDLNA eddig csodásan működött, azonkívül, hogy kissé fapados. A Plex mennyire fogja megizzasztani a Pi-t (Pi4, gigabit LAN-on)? 1080p és 4K érdekel, ezek alatt semmit nem nézek meg. A Plex jóval csicsásabb, nagyobb kaliberűnek tűnik, bízom benne, hogy ezt azért a Pi bírni fogja. Egyelőre minden klappol, de néha talán túlzottan pufferel (bár változó, van, mikor egymás után többször, máskor meg egy egész film alatt csak az elején).
- ha hálózaton belül (TV és Pi egy hálón) filmezek, ugye csak lokál network-öt használ, nem pedig megkerüli a földet az interneten a film míg a Pi-ről eljut a tévémig (amik egy szobában és természetesen egy routeren vannak)?

Előre is köszi! :R

(#9445) Airmans


Airmans
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy legfrissebb plex szerver, pluginokat manuálisan sikerült telepíteni, látszik is a beállítások/pluginok menüpontban (Cigaras IPTV és YoutubeTV és a Sub-Zero - ez utóbbi rendben is működik) azonban az online tartalmaknál nem jelenik meg a plugin/channels menüpont, ahol elvileg ezeket lehetne elérni. Nincs valakinek ötlete mi lehet a megoldás? Vagy teljesen elkaszálták a pluginokat (pl. a youtube videok nézési lehetőségét)?
Köszönöm.
--------------------------------------
Server Version#: 1.20.4.3517-ab5e1197c
Player Version#: Plex Web 4.43.4

[ Szerkesztve ]

(#9446) Airmans válasza Bishop1 (#9443) üzenetére


Airmans
csendes tag

Amennyiben megveszed a Pass-t hozzá, a Beállítások/Ügyökök menüben be tudod állítani honnan és mit töltsön. Az segíthet. Esetleg még a tartalom átnevezése. Sajnos az ingyenes verzióban nem emlékszem van-e "ügynökök" beállítás.

(#9447) Lacix29 válasza Airmans (#9445) üzenetére


Lacix29
őstag

Teljesen elkaszálták a pluginokat.

(#9448) brembo


brembo
tag

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a - könyvtár és ügynökök menüpontok megfelelő beállítása mellett - az eszközeimre (tv-k, tablet, okostelefon) telepített plex klienseken szépen magyar címmel és leírással jelennek meg a filmek, míg a NAS-on futó plex media serveren a legtöbb film angolul látszik?

(#9449) brembo válasza brembo (#9448) üzenetére


brembo
tag

Bocsi, ezt benéztem, a server mappa nézeten maradt, ezért látszott angolul...

Más: a zenék esetében is működik, hogy az előadó/album infók magyarul jelenjenek meg? Ha valakinek ez működik, megosztaná, hogy milyen ügynökbeállítás szükséges hozzá? Esetleg erre is elérhető valamilyen plug-in?

(#9450) djnice


djnice
veterán

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy az egyéb videóknál (családi felvételek) nem mindegyikhez tud kis borítóképet generálni a Plex? Ugyanaz a fájlformátum mint amelyikél van borító. Ubuntu szerver 20.04 + legújabb PMS + Plex Pass.
Próbáltam törölni majd újra hozzáadni az egész könyvtárat, de ugyanaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.