Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Firefoxhoz jó ideje használom, nagyon jó kiterjesztés:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az első kép nálam nem jelenik meg.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#3) tildy válasza Vakegérke (#2) üzenetére


tildy
nagyúr

És most?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) Vakegérke válasza tildy (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rálestem, jó volt, most újra semmi.

Talán a dupla szerkesztés miatt?
Tildy, csináld már vissza, kérlek.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) stevve válasza tildy (#3) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez tényleg érdekes, le is szedtem és ki is próbálom majd. Köszi és grat! :R

(#6) Racecam válasza tildy (#3) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Egyszerre szerkesztettünk. :)

Vakegérke: Persze, tildy megcsinálta, elmentette, akkor jó volt. De mivel közben nálam is nyitva volt szerkesztésre én meg később mentettem el, újra rossz lett. :K

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7) tildy válasza Racecam (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

No most akkor mi legyen?:) Nálam megjelenik a kép , (Csajos képek,először volt egy barna, aztán cseréltem egy szőkére , csak hogy vonzzák a férfitekintetet, visszarakjam akkor a szőkét(azzal ment)?:D )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Vakegérke válasza tildy (#7) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam nem jelenik meg pillanatnyilag, passz.
XP, IE6.
Csináld meg, kérlek...

Hogy csaj volt, az tuti. De hogy szőke, vagy barna, az kérdés. Csak rálestem, aztán pörgettem tovább.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Racecam válasza tildy (#7) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Valamilyen csajos kép legyen!! :)

u.i.: Én most nem fogok belenyúlni.

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#10) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Na, kép már kiszedve. Lehet, hogy csajtalanul lépjük át az éjfélt?

Szegény tildy küszködik ezerrel, hogy megcsajosítsa életünket... ;)

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Racecam válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Tegyen be egy képet magáról, nekünk az nagyon jó lesz. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#12) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ez az! Már jó, csak nem nagyítható. Sebaj, csaj, szőke haj, maj-d jól meglessük, ha nagyítható is lesz. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#13) tildy válasza Vakegérke (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Nincs belőle nagyítható.De télapónak kedveztem:D

Jájjáj micsoda magamutogatás... Ég a pofikám, lebukok:D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Racecam válasza tildy (#13) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ez kölcsönös. ;)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#15) Vakegérke


Vakegérke
veterán

És most témába vágóan a képi kiruccanás után.

Elég sokáig voltam egy kevésbbé ismert portál rovatvezető-, zenei-, szabad kezű szerkesztője.
Egy ilyen progi ha nem is napi szinten, de időnként jól jött volna.

A cikk jól példázza, hogyan lehet nem túl szájbarágósan, de nem is túl szakmaian leírni valamit.

Szép volt, tildy, és köszi a kínlódást. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#16) kingabo


kingabo
őstag

Köszi a leírást, jó lett! :R :C Keresgéltem a piclens oldalán, de vagy kiszúrta a szemem, azért nem vettem észre, vagy nagyon el van dugva a leírás, hogy hogyan lehet ilyet csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#17) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Köszönjük az írást, majd beleapplikálom a blogomba jól, úgyis sokszor kerülnek elő a fotóim :)

gottagofast

(#18) kavicssli


kavicssli
addikt

Nekem nagyon tetszik ez az egész de ahogy olvasgattam sajnos nem fogom tudni megcsinálni!Nekem ez nehéz! :( meg nem is nagyon értem ezt a "programozási" nyelvet! Pedig eltudnám képzelni a weblaponon ezt a kiterjesztést!

Mod: Namég elolvasom 3szor hátha megértek belőle valamit!
Tildy: Majd jövőhéten megy pár PÜ és segithetnél nekem benne!Csak most nyaralás rulezz :DDD és addig nem szabad kockulnom! :DDD :R

Még jó hogy az utolsó sorokat elfelejtettem elolvasni :DDD :W

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#19) tildy válasza kavicssli (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nehéz és segítek ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) kavicssli válasza tildy (#19) üzenetére


kavicssli
addikt

Akkor lelkiekben készülj fel mert iszonyatba tudok értetlenkedni... :DDD
Na jó annyira nem vagyok hülye de nyaralás után mindeféle képpen megkereslek majd... :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#21) daninet


daninet
veterán

Én joomlát használok ott valamivel egyszerűbben lehet ilyet csinálni...csak minden esetben vigyázni kell, az ilyen "kész" galériák hajlandóak lassan működni, én nem egyszer megjártam ezzel.. (persze nem az írásod minősítem) :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22) tildy válasza daninet (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Ilyet, Joomlában?
No most várjunk : Joomla az egy tartalomkezelő rendszer (CMS). A joomlában mások által már korábban megírt galériamodul lehet ( nem tudom, nem használok joomlát) , gondolom automatikusan elkészíti a eltöltött kép bélyegkép változatát is(esetleg többféle méretet), majd pedig megjelenítéskor ezt ajánlja ki. Tehát kvázi ott is kész galériát kaphatsz . (Persze megírhatod te magad is a saját galériamodulodat) .
Viszont nem hinném, hogy az 3D-s, pörgetem forgatom nagyítom stílusú lenne.

Nem tudom , de nekem egy XML elkészítése illetve egy sor beszúrása a HTML-be nem tűnik nehéznek, sőt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) daninet válasza tildy (#22) üzenetére


daninet
veterán

azis 3d-s nagyítom forgatom... általában kész galériák vannak viszont ha azt akarja az ember hogy jól működjön bele kell nyúlni a kódba...
egyébként az az észrevételem, hogy ha az ember használható weboldalt akar csinálni az ilyen piclens féle fícsörök nagyon feleslegesek... vagyis nem lennének feleslegesek ha minden ember értene a gépekhez valamennyire...és ez banálisnak tűnhet de egy ilyentől megijednek.
Tegyük fel egy webshopot kell készítenem ahol konyhai gépeket, bútorokat, sütőket főzőlapokat stb. fogok árulni. 4 gyerekes anyuka 10éve gyűjti a pénzt egy új konyhára és mivel éppen most kötötték be az akciós internetet halotta hogy ott olcsó és megnézi.
google(vagy ha már nem ért a gépekhez startlap.hu)>találatok és a te oldaladra kattint. feljön az oldalra és mindenféle forgós nagyítós galéria van, ráadásul a fia rakta fel neki a windózt aki semilyen flash-t nem telepített neki. nem tudja felrakni el is megy.
ez viccesen hangzik de igenis ilyen szempontok alapján terveznek sok oldalt...persze az más dolog hogy pl én vagy te a blogra fellövünk egy galériát ahol megnézhetőek a fotóink... mióta weblapokkal foglalkozom (igaz nem vagyok webguru) az a tapasztalatom hogy az egyszerű javascript megoldások sokkal biztosabban működnek.
Ettől függetlenül tetszik ez a gallery megjegyzem mert még kellhet. Peace! :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#24) tildy válasza daninet (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Értem én mit mondasz, de azért nem egészen így működik!
A weboldalakon általában normál módon van kinn a galéria (flash nélkül )DE piclenses formában is meg lehet tekinteni a képeket.
Tehát inkább kiegészítő, mint kizárólagos megjelenítési forma.
(A flashtől egyébként én sem vagyok hasra esve, főleg ha az egész oldalt abban készítik el...Lassabb, erődorrásigényesebb lehet olykor, egy letisztult html oldalon sokkal könynebb megtalálnia dolgokat. )

Tegyük fel egy webshopot kell készítenem ahol konyhai gépeket, bútorokat, sütőket főzőlapokat stb. fogok árulni. 4 gyerekes anyuka 10éve gyűjti a pénzt egy új konyhára és mivel éppen most kötötték be az akciós internetet halotta hogy ott olcsó és megnézi.
Elkészíted a webshopot, mindenféle okos infóval. Majd odateszed a PL lite linket, amivel mint egy kvázi falszerűen meg tudja nézni az ember az összes gépet, egymás mellett , nagyíthatja, nézegetheti! Erre mondtam hogy kiegészítő funkciója van inkább.

Javascriptet ne is mond. Nekem az halál, néha szükségem van rá, hogy használjam, de maradok a jó öreg PHPnál .Azért ha tudsz benne, okíts mester :DDD

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) daninet válasza tildy (#24) üzenetére


daninet
veterán

hát azért énse vagyok nagy művész javascript-ben de eligazodok benne (ugy natúrba írni nem tudnám)
A legjobb példa javascript galériára a myvip-en van...ott látható h szinte sosincs vele gond..

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#26) Nyugdíjas válasza Winner_hun (#1) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szintén:K
Az irás is hasznos, legalább többen hazsnálják majd remélhetőleg:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#27) total90


total90
veterán

Ma elolvastam a cikket.Nem lett rossz és le is töltöttem ennek hatására a kiegészítőt a Mozillához, de egy kevés használat után rájöttem,hogy nekem ez felesleges.Jól néz ki a kezelőfelület,de valahogy hamar ráuntam.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#28) bmwk1200s


bmwk1200s
őstag

És hogyan tudom megnézni a piclens-en a saját képeimet, amik a gépemen vannak? :B

Semmit sem írok alá!

(#29) tildy válasza bmwk1200s (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg így: beírod a böngészőbe, hogy:

file:///c:/<path_to_image_folder>

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) bmwk1200s válasza tildy (#29) üzenetére


bmwk1200s
őstag

Köszönöm válaszod, de nekem erre azt irja ki hogy a windows nem találja ezt:
file:///c:/<path_to_image_folder> :(

Semmit sem írok alá!

(#31) tildy válasza bmwk1200s (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

A megfelelő elérési utat írd be ;)
path_to_imagefolder: a képeid elérési útja ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) bmwk1200s válasza tildy (#31) üzenetére


bmwk1200s
őstag

:B már rájöttem hogy azt kellene, de hiába másolom a path_to_imagefolder helyére az elérési utat, egyszerűen azt sem találja...pedig már legalább fél órája szenvedek.
A sajátgépből indulok, c meghajtó, képek mappa...a címsort kimásolom, beillesztem....semmi.... :((( már olyan idegesek vagyok!!!!

[ Szerkesztve ]

Semmit sem írok alá!

(#33) navx válasza bmwk1200s (#32) üzenetére


navx
csendes tag

Nem szereti az ékezetes könyvtárnevet.

(#34) burgatshow válasza navx (#33) üzenetére


burgatshow
veterán

Alapból is tördelem az ujjait annak, aki ékezetes betűket használ egy fájlrendszeren. Legyen akár file vagy könyvtár név.

Egyébként hasznos kis írás, el is raktam magamnak PDF-ben. :) Persze ha engeded. :U

[ Szerkesztve ]

(#35) tildy válasza burgatshow (#34) üzenetére


tildy
nagyúr

:K ;)
Megpróbálom kicsit smartysítani az rssgenerálást, bár sosem használtam még smartyt. Normál PHP-val nem egy nagy was ist das.
Ha megvan, belekerül.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#36) burgatshow válasza tildy (#35) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem olyan nagy kunszt, csak egy kis {foreach}

(#37) dy_nmq válasza bmwk1200s (#30) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

én FF alol ugy néztem meg hogy simán cimsorba beirtam hogy pl c: és elnavigáltam a mappába ahol a képek vannak, aztán a böngészö bezárása gomb alatt van a kis piclens jel amire rákattintva behozza a cuccot.

mod: hoppá most nézem csak hogy most meg nem müködik igy :(

[ Szerkesztve ]

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#38) tildy válasza burgatshow (#36) üzenetére


tildy
nagyúr

És a változók?
{$valtozoname} ?
MErt akkor

<?php
$items_list = array(
elsokep => array('pictitle' => "elsokep", 'picdescription' => 'desc1' ,
'picthumbnal'=>'athb.jpg', 'picoriginal'=>'aoriginal.jpg' ),
masodikkep=> array('pictitle' => "masodikkep", 'picdescription' => 'desc2' ,
'picthumbnal'=>'bthb.jpg', 'picoriginal'=>'boriginal.jpg' ));
$smarty->assign('items', $items_list);
?>

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" standalone="yes"?>
<rss version="2.0"
xmlns:media="http://search.yahoo.com/mrss"
xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom">
<channel>
{foreach from=$items item=i}
<item>
<title>{$i.pictitle}</title>
<link></link>
<description>{$i.picdescription}</description>
<media:thumbnail url="{$i.picthumbnail}"/>
<media:content url="{$i.picoriginal}"/>
</item>
{/foreach}
</channel>
</rss>

Valahogy így működnie kéne?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#39) tildy válasza navx (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Új firefox pluginnel már megbírkózik vele:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#40) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Csak annyit fűznék hozzá hogy ez:

<media:thumbnail url="http://kepfeltolto.hu/i/?181641&t=thb"/>

valószínűleg azért nem működik, mert nem well-formed. Így már az lenne:

<media:thumbnail url="http://kepfeltolto.hu/i/?181641&amp;t=thb"/>

Vagy így se jó?

Ha ez segít, akkor (PHP alatt) egy htmlspecialchars() függvényhívást kell elvégezni minden URL-en, mielőtt az XML-be írnád őket. (Sőt, igazából minden adaton, ugyanis az sem oké, hogy <title>M&M's cukorka</title>.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#41) tildy válasza Panther (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, lehet igazad van. MEgnézem majd.

Jelenleg az elkészült piclenses galériám már működik egy portálon:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) burgatshow válasza Panther (#40) üzenetére


burgatshow
veterán

Vagy a php.ini-ben be kell állítani a parameter seperator-t &-ről &amp;-ra. :)

(#43) Norbea válasza tildy (#39) üzenetére


Norbea
csendes tag

Ha már piclens, érdemes megnézni, mit lehet csupán böngészőből plugiin nélkül:
[link].

(#44) tildy válasza Norbea (#43) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is működik jól operában :P
Ami viszont hamarosan 100%osan viszi majd az acid3 tesztet ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.